Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 3:23 pm

Amyshor D.-ul tau e un barbat destept!..:-)))

Mona, ce calduri fata mea la tine..si la mine e o racoreala de nu-ti vine a crede..mi-e dor de vara .. Cica s-ar face si aici vreo 20-24 grade sapt. viitoare..

Mirela, hai ca merge, incet , incet sigur!! Ce greu si de tine cu varsaturile...eu macar nu am vomitat, cu toate ca rau mi-a fost si inca imi mai este.
,
Ieri m-a durut rau burta fetelor, de stress , de oboseala, aveam o burta tare, am luat no-spa, scobutil, uscosin toate decontractantele.Azi e mai bine.M-am fortat sa dorm de dimineata si conteaza mult odihna, aveti dreptate voi, dar mie nu mi se pare ca fac mare lucru. azi am facut si eu 13 saptamani.

Azi sunt fericita!.. 'fata mare' cum zice Mona :-) a luat 10 la sustinerea tezei de licenta..doamne ce ne-am mai stresat amandoua cu teza ei...Acu' vine si examenul de master in 20 iulie , dar mai e timp, sunt fericita ca a absolvit cu bine.

Va pup, ma duc pana la policlinica acum sa-i iau lui H. un pasaport medical pt singapore.

flower


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Mar Iun 22, 2010 4:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 3:57 pm

Lumi, ti-am zis io ca ai fata desteapta. Felicitari din toata inima! cheers Gata, ai mai eliminat o emotie/ un stres. Concentreaza-te pe bb din burtica. Very Happy
Cred ca in sapt 4, daca e sa fac socoteala dupa FET in 31.05 cu embrionas de ziua 3. Nu scrie nimic explicit pe poza. Merg pe mana dr. Very Happy
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 3:58 pm

Auzi la ea...nu face nimic...
Da' ce 13 saptamani de gravidoshenie sunt nimic prin holandia? Very Happy
Treci la 'hodina imediat daca nu te parasc la "fata mare" ca nu stai cumintica...
sa vezi ce o sa te mai certe...

Felicitari pentru tanara licentiata...cred ca nici nu ne asteptam la mai pitin de 10.
Vorba aia , ati muncit trei persoane la lucrare..
Ea, tu si "aia mica" cat

Uff lumi daca ar fi asa de usor cu paranoile aste cu analize si tot felul.... What a Face

Eu azi am cosmeticiana...
Fete va amintiti de mine si a mea ciuperca de chefir?
Eu de vreo saptamana ma "ung" in fiecare seara cu chefir pe fata si al meu zice ca ce-am facut ca par mai "tanara" cu 10 ani....
Eu cred ca nu e numai asta...e si faptul ca am iesit din hormonale si analize si draci si laci...dar bine ca se vede.
Ma tin de sport......cu moderatie...nu sariti....
da' tot nu slabesc...si zau ca nu mananc necontrolat ( inafara de pepene )
nu vad la cantar dar burtica s-a retras in mod serios...

Hai va urez o seara placuta...
Azu, ai baut suculetul cu mami? Sau esti la TG MUres?
puuuuuuuuuuupppppppppppppp
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 4:17 pm

hello
ce faceti gagici???

am venit si eu acasa mai devreme...vreau sa fac niste snitele de pui si niste paste cu lapte.
vreu sa si spal cate ceva si sa schimb paturile.
sunt nitel cam dezumflata....m-am dus eu mandra la piscinica.....si acolo...stupoare!!!!!...cica e inchisa piscina pana pe 5 Iulie ca li s-a stricat nush ce piesa ce trebuie comandata si adusa din strainatae...si pana vine si pana o monteaza.....toate astea dureaza pana pe 5 Iulie.
nahh...nu mi-a cazut prea bine dar am ales sa fiu intelegatoare mai ales ca mi-au propus sa intru la aerobic sau fitness in aceasta perioada....free of charge,evident....ca bonus pentru neplacerile cauzate....ca abonamentul meu este inghetat.
o sa merg la fitness de maine ca azi nu aveam echipamentul necesar.

asaaaaaaaaa......mi-am adus si arhiva 2008 ssi 2009 acasa....ca am intrat in curatenie la serviciu.....vreau sa-mi schimb pe acolo birouletzul....sa fac mega-curatenie ca am neglijat lucrurile in ultima vreme.
am facut-o si pe politistu-judecator cu angajatii...mi-e peste puterea de intelegere cum niste oameni in toata firea,mai in varsta decat mine se pot comporta ca niste copii...in fine...totu e bine cand se termina cu bine,nu??? flower

lumi,felicitari pentru d-ra licentiata!!!!ce master vrea sa urmeze???
bea affraid ,mane e ziua cea mare...cea mai importanta intalnire a vietii tale.
nico,fii rabdatoare si respecta intocmai recomandarile medicului.
mirelo,pai te faci miss in ritmul asta mama.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 4:19 pm

mona,ma dau si io cu chefir pe fata...cand o veni barbatu acasa....sa ma intrebe cand implinesc 18 ani-pe un picior. bounce Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 4:44 pm

Mona m-ai facut sa rad cu chefirul! Asa e cu teza! mobilizare mare a fost!
cu chefirul , gata sunt convinsa, am ma dau si eu poate cele! Daca-oi gasi asa ceva pe la holandezi! Very Happy

Nico, mersi! Pai ce vrei sa se vada mai fata mea la asa micutza sarcina!!

Sami, fata termina (relatii publice), teza fuse pe analiza imaginii publice a celebritatilor, ramane la master tot la relatii publice..
pup fetele,
abia cu plec, pana acum m-am aranjat si defrisat, cu ziceti voi!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 5:15 pm

Lumi, n-am incotro, tb sa am rabdare. Neutral

Sami, trebuia sa te duci la fitness in costum de baie. bounce Ca doar tu aveai abonament la piscina.
Imi si inchipui cum le-ar fi cazut greutatile pe picioare masculilor musculosi de pe-acolo... Laughing Iar tu, ca o floare mandra, prestand la bicicleta sau alergand pe banda fara niciun stres Basketball
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 6:17 pm

nico,uite ca la asta nu m-am gandit!!!
as fi fost o senzatie clown

gata snitelushele....vreti careva???
uuuffff...ce nu-mi place cand miros a prajeala!!!! Evil or Very Mad
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 6:54 pm

Da, io vreau, ca nu prea gatesc snitele, nefiind pe placul sultanului. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 8:08 pm

te inteleg nico...si eu am renuntat la anumite preparate doar pentru ca nu-i plac Samirutzului...de exemplu mie imi place ciorba de salata-el sa n-o vada...in consecinta nu mai facem Very Happy ...mie imi place conopida-el sa n-o vada...asa ca nu mai facem Very Happy
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 8:21 pm

Smile)
azi cred ca a fost cea mai tare zi! am mers pe faleza cu baietii si apa e foarte crescuta, e o portiune unde faleza e inundata toata. acolo me-am oprit noi si au facut o baie......tot drumu au incercat sa se usuce, eu nu m-am bagat afro
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 8:37 pm

scratch
as manca ceva dulce.

Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 8:38 pm

bine ca mi-ai amintit ca am ceva in dulap:D
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 9:15 pm

am mancat un mar Very Happy
Sus In jos
CODRA

CODRA


Mesaje : 32
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA,BIHOR

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 9:20 pm

Buna seara fetele!
heyyyy doar am zis ca o sa mai trec pe aici sa vad ce faceti.
Bea nastere usoara sa ai!
guze mama de unde atata concediu?e al 2lea an in care trebuie sa uit de el...asta-i viatza...
da intr-adevar sunt intr-o perioada mai grea si mi-a cam ajuns toata alergatura din momentul asta(sau cam adunat multe),poate ca peste vreo cateva luni o sa gandesc altfel,poate nu,dar acum asa gandesc si trebuie sa incerc sa ma obisnuiesc si cu gandul ca poate nu o sa am copil...nu scriu lucrurile astea ca sa ma lamentez sau sa-mi plang de mila(am trecut de faza asta)...
aveam mai multe de scris dar...na...m-a lasat memoria.ce sa fac daca am neuronul carliontzat geek
va pup pe toate si o noapte minunata sa aveti!pupici flower flower flower
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 11:03 pm

N-am rezistat si v-am mai citit o data inainte sa inchid computerul. Promit sa fiu forte... Nico, sosirea este programata devreme, la 7-7.30 sa fiu acolo si de la 8 se intra in sala. Pt mine e fooaaarte devreme, dar poate iese bebelina mai matinala decat mine, n-ar fi rau...
Chef sa ma culc sau sa dorm n-am, am oarece nervozitate, va trece... Fie ce-o fi, cu Dumnezeu inainte!!
Va pup mult si va multumesc de incurajari,
Bea
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMar Iun 22, 2010 11:28 pm

Beatrix, offf, sper sa reusesti sa dormi..Tinem pumnii strans, ne gandim la tine!!!
I love you

Noapte buna fetelor!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMier Iun 23, 2010 12:19 am

bea,suntem langa tine!!!

asa ma mananca pe mine in dos cateodata....si atunci ma apuc sa citesc tampenii pe desprecopii.
tocmai ce am citit la un topic unde una se vaicareste ca are 2 copii ...cu probleme...sta foarte prost din punct de vedere material...si acu e gravida cu al3lea....si cica ce sa faca???sa faca avort sau nu???
Doamne,ce m-am enervat!!!si mai tare ma enerveaza alea care o mangaie parinteste pe cap....pai cum pana mea sa manifesti compasiune pentru o muiere care are deja 2 copii,stie ca nu-l mai vrea pe al3lea...insa nu face ceva sa previna chestia asta.
exista informare-daca mai poate fi necesara pentru o femeie cu 2 copii si cu acces la internet...exista metode contraceptive....pilulele sa dau si gratuit de la medicul de familie...nu are nicio justificare din punctul meu de vedere.orice decizie va lua....vor plati pentru nesabuinta lor-a parintilor,niste fiinte pure si nevinovate.de ce trebuie sa fie asa???

da cica asta-i dreptatea lu' Dumnezeu...pe care noi oamenii n-o intelegem!!!Abia astept sa ajung pe lumea ailalta...poate ma luminez si io!!!!!!

uite...astea sunt momente in care ma simt frustrata...ca io ma chinui de 3 ani sa fac un copil,cu 3 sarcini extrauterine si 2 fertilizari nereusite si se trezeste cate una care sa intrebe pe forumuri publice-ca la referendum,daca sa faca avort sau nu.

am scris o postare foarte acida la topicul respectiv...insa in ultimul moment am decis sa o sterg-sigur ma alegeam cu un avertisment si pe buna dreptate il primeam...si am venit aici sa-mi zic oful...ca aici nu ma "decoreaza" cineva Sad
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 EmptyMier Iun 23, 2010 6:13 am

Bea,nastere usoara si o bebelina frumoasa si sanatoasa! flower
Nico, Lumi pupici pe burtici flower

Lumi,felicitari pt donsoara licentitata!......hai .....gata.... acum te linisteti I love you


pupici la toate fetele
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 13 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: