Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 3

In jos 
+15
beatrix69
mirela2
alinutahu
azumica
brunadria
lyly_mar
samira33
luminita42
amy
SOS Infertilitatea
Looana
guzelnico
Mona41
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyJoi Iun 10, 2010 6:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul!! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 8:14 pm

cristinica, mama ta e de varsta noastra, intr-adevar!
iar timpul "de afara" e timpul tau!
nimeni nu a spus referitor la
ne pare rau daca ai inteles gresit, dar, nu uita,acest lucru!
suntem prietenele tale, si totodata, mamici adoptate.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 8:22 pm

mereu, pe forumuri ma imprietenesc cu femei in toata firea, e bine, nu?adica, mie imi place sa am persoane mai mari langa mine care sa-mi dea sfaturi si sa-mi spuna ce e mai bine de facut in viata:)
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 8:28 pm

Buna fetelor,
Mie mi s-a bulit computerul si pe asta a lui sotu' forumul merge ca naiba,,:-( am ramas doi pe un computer :-( sa nu va mirati daca intru mai rar.

Nico eu zic ca esti gravida, testul barza e un test mai zgarciob, nu explica, dar de obicei se confirma pozitiv linia aia roza! Trebuia sa mai faci azi un test ca lumea din alea early predictor ca astea nu te mint, dar daca ai rabdare e OK!!! oricum felicitari! fie numai si pentru o liniuta roz!!!

M-ati facut sa rad cu ecografiile si bastoanele de eco , dar lasa Mirelo, sarcina ta sa fie bine, asta e important, ca te duci tu si cu prezervative.!!!

Azumi bine ai venit!!! flower
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 8:30 pm

ms luminita:)
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 8:44 pm

Amyshor imi place fata voastra! ce este a lui barabatu tau e si al tau!!! Eu as vad problemul!!! E frumoasa foc! Smile si brunetica ca tine!

Lyly , Sami voi i-ati pus gand rau lu Albu!!

Sami Doamne ajuta ca ai scapat de operatia mamei cu bine!! Si bine ca s-a operat! 3 kg! mama ce monstru, sa stea cu el acolo era chiar periculos...:-( Si vad ca te plangi de viata?..Pai de ce mai suflete?..Acu ti-e dor de copilarie?..:-)))

Lasa Lyly ca scapi tu si de chist, ai fost tu la altele mai grele si ai scapat! Parca ziceai de histeroscopie pentru asta , nu?..O sa fie bine, ai sa vezi. Dar parca facusei AMH-ul ca eu tin minte ca era foarte bun, sau confund eu lucrurile pe aci!

Mie imi fuse rau de tot azi, parca eram otravita..Vorba lui mirela leguma am fost, dar tot m-am dus la cumparaturi cu barbatu ca sa ma inspire ceva d mancare de pe rafturi.
Uff, mi-e dor de fata mea, fetelor. Cum e si viata asta..

Gali scumpo nu scoate toate maselili Shocked Tarzanu tau a venit si aplecat din nou?..Scuze dar mi-a scapat informatia, fomeile gravide nu mai sunt asa agere :-))

Mona pupici!

Hai, va pup pe toate, fara exceptiii cum zice Sami!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptyVin Iun 11, 2010 9:01 pm

nu,soro,nici vb, tot acolo e!!!! king
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 6:34 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,drageeeeeeeeeeeeeeelor!!!!! I love you
va invit la o apa minerala sau inka, capucino,ceva - pe caldura asta eu nu am facut cafea!!!
m-am trezit la 5! drunken affraid nu am ce face.....uffffffffff................
e f cald azi, maine -desi era vb sa fie numai 30 gr, se pare ca va fi la fel de cald ca azi!
astept sa se trezeasca sormea, sa vedem cum facem maine, ca pe vremea asta...... ce sa iti mai arda!
maicamea,cica, ieri, ca doar nu ii facem noi ei program!!! ca e ultima data!! eteteeeeeeee......
nu o mai inteleg,zau! fug la treburi, revin!

sami,sa ne spui ce face maica ta!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 7:31 am

Neata, minunatelor!

V-ati prins ca sunt treaza de cu zori, da?! Rolling Eyes
Astept sa se trezeasca sotul si sa mergem la analiza fantastica. Sunt ca un leu in cusca. cat

Lumi, testul "barza" il aveam la pachet cu unele de ovulatie, de pe vremea cand incercam sa prestez natural si cu folos. Le luasem intr-una din vizitele in RO si zaceau in dulap. Bhcg-ul e sfant, asta-i clar.

Gravidutelor, sper sa treceti peste perioadele "legumicole" cat mai curand. I love you

Un weekend minunat tuturor!
sunny flower sunny flower sunny flower sunny
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 8:00 am

nico, chiar uitasem.......
BAFTA multa la beta!!!!!!!!!!! I love you flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 10:08 am

'Neata fetele.
Nico, asteptam vesti bune. Rezultatul cand o sa fie gata???
Da Luminita, e tare dulcica pitica si e ca si a mea. Smile
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:18 pm

buna dimineata fete dragi

mama e bine...de ieri au mutat-o in rezerva...luni ii dau drumu acasa.
se ridica din pat singura,merge singura,si-a reluat tranzitul intestinal...este mult mai bine decat ma asteptam.
multumesc Domnului.

azi dimineata am fost si m-am intepat si eu pentru trombofilii si AMH...tot profilul de trombo si Amh m-au costat 835 ron la Centru Medical Matei Basarb.
in 10 zile lucratoare primesc rezultatele si pe 29 am programare la endocrinolog sa vedem ce-i cu rezistenta aia la insulina...din cate am mai citit pe net,poate impiedica implantarea.

aseara pe la 9 m-am dus la clinica si m-am intalnit cu doftorasu...se ducea si el tot la mama s-o mai controleze inainte sa plece acasa...si avea si ecografia mea la el....ca mi-o uitasem in cabinet de aeriana ce sunt Very Happy
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:20 pm

astea sunt vesti bune sau grozave?{ scz, nu ma prea pricep}
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:24 pm

azumi,bine ai venit printre noi.

nico....te astept cu rezultat mare

alina,imi pare rau,,,capu sus,pieptu-nainte si viata merge mai departe.data viitoare o sa fie bine.

amy...sa va traiasca domnisoara...si sa-i faceti o surioara sau un fratior cat mai repede

lyly...imi pare tare rau ca ai probleme iar,cu ajutorul lui DD o sa fie bine insa.

lumi,m-ai intuit perfect...ma copilaream si eu nitel...cateodata mi-e greu...simt ca am prea multa responsabilitate pe umerii mei...cateodata vreau sa zburd....sa fac doar ce-mi trece prin cap....nu doar ce trebuie si sa uit de mine.

va pup pe toate
ma duc la bazin impreuna cu sotiorul....inotam si ne prajim la soare....ca-i jale ce-i afara.

o sambata faina tutror
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:25 pm

azumi,m-ai facut a rad...sa stii ca sunt vesti grozave Very Happy
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:27 pm

aaa,e bine atunci:D



nu stiu daca discutia asta e potrivita,dar am gasit un filmulet pe net destul de trist dar frumos.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:43 pm

Mai gagici, am intrat s-o vad pe Nico gravida, dar vaz ca nu-i pe aici!.Nico Doamne ajuta!

Azumica mica eu nu ma uit pe filmulet ca sunt cam sensibila in perioada asta -sunt gravida -si imi vine sa plang!..dar sunt sigura ca e impresionant.


Noi ne-am conversat pana acum din ale vietii , adica eu si sotu' , ne numararam si bani din cont , am constat ca nu avem prea mult pentru chestii de distractie !!!! Calatoria si statul in Ro ne-a costat ca naiba, nu stiu ce are tara aia parca absoarbe bani ca o gaura neagra!!! Dar a fost frumos!...in final am hotarat ca de unde de ne-unde sa ne luam un computer nou. S-au ieftinit destul de mult, unul chiar bunicel ar fi 450 euro, mai vedem. Sotu pleaca si in Singapore in vreo 2 saptamani cu serviciul si mai are nevoie si de haine noi iar eu cred am nevoie de blugi de gravida in curand si incaltari cu tocul mai moderat... Ce de planuri!!!...Acum sotu face treburi in gradina ca azi a frumos si eu o sa ma apuc de scris la computer.

Diseara am chef de chiftele, n-am mai mancat de 100 de ani!..:-)) sper sa imi iasa ca acasa!!!..

Fete va pupic pe toate!


flower
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:51 pm

uuuuuuuuuuuuuuu:X ma bucur ca esti gravida! Eu cand o sa fiu mamica vreau macar o fata:D
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 1:54 pm

mai fetelor!!!!voi nu ma vedetica io spun la ora 2,20 buna dimineata????
Laughing Laughing Laughing

va pup....am plecat in lumea larga cu barbatu de mana.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 3:48 pm

buna ...am intrat sa va salut si sa vad cum sta Nico cu beta....samira ma bucur pt mama ta Doamne ajuta si insanatosire rapida......
lumi ....ma bucur nespus pt tine ...daca iti trebuie deja blugi de gravi inseama ca cresti frumos...BRAVO
un weedend placut tuturor What a Face
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 4:03 pm

Lasa, Alinuta ca-ti vine si tie randul, ai sa vezi!! Smile

Azumi, pai atunci fetita sa ai! I love you

pupici!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 4:53 pm

Salut fetele,
Si eu am intrat acum sa vad daca sunt vesti despre Nico. Tin pumnii!!
Luminita, pe aici o pereche de pantaloni gen blugi sau reiat, etc, la Miniblu aprox 25 Euro, la C&A vreo 20, cam asa. Eu m-am descurcat cu 2 perechi de pantaloni, una de la Miniblu si una de la Prenatal (substantial mai scumpi dar f mishto) si cateva bluze (Miniblu, Debenhams) si trei sutiene speciale de la Mothercare. O pereche de pantofi cu toc mai jos si mai deloc si 2 perechi de papuci pe care ii port in perioada asta de cand mi s-au umflat picioarele de la Deichmann, super pret, 11 euro /perechea.
Am mai facut azi cumparaturi, lenjerie de patut, detergent si balsam pt lenjerie bebe, am luat deja si nishte pampersi, figurine cu animalutze de pus pe perete de la Kika, DM si Hornbach. Mai avem o pe lista inca cateva magazine unde vrem sa ajungem.
Pup toate fetele,
Bea
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 5:36 pm

salutare gasca, am intrat pe fuga sa va multumesc pt sustinere si companie,
noi de miercuri suntem acasa intr-un ritm destul de agitat, dar oricum mai bun ca in spital.
N-am apucat sa citesc mai nimic din urma, o sa incerc cu timpul sa recuperez.
Pana una alta va pun cateva pozuci, n-am facut multe rau, deh....agitatie mare.

http://picasaweb.google.com/114131294060335745925 sper sa fie vizibile.

Mandrele noastre s-au grabit cu 1 zi fata de programare, duminica la 4.3 mi s-a rupt apa (deh tb sa experimentez si asta Smile) )
Din operatie mi-am revenit relativ repede, am avut rahi anestezie.
In spital ca in orice spital...o placere.bine ca a trecut.

Azi la4 tb sa mergem cu fetele la control la spital.dar pe canicula asta nu m-am riscat sa le scot din casa..doar a fost doc de fam in control ieri....deci e bine.

Mandrele, 2 vorbe si despre ele, pana la o urmatoare intalnire:

Mara o agitata de nedescris, tiza lui tati, e ambitioasa nevoie mare, si cand vrea ceva plange pan se invineteste. Papa ca haplea.

Maia e mai gingasa, tiza mea, e destul de cumintica. Papa, face nani,si totul fara "scandal".

Tati e topit dupa ele, ma ajuta f mult, si nu se da in laturi de la nimic.

Fetelor , am fugit ma cheam datoria....pampersi plini Smile)

Va pup dulce, si promit ca dupa ce o sa imi intru intr-un ritm mai normal cu mai mullte ore de somn..ahaha...acu vad in ceata, o sa va povestesc mai in detaliu.
Va tin pumnii si va pupacimmmmmmm

Lumy, Mara si Maia
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 5:51 pm

lumi sunt niste frumoase cuconitele tale Very Happy

nico hai cu beta mare, ne ti pe ace
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 5:54 pm

Bravo Lumy, deci a fost cu peripetii... Am vazut pozele, sunt foarte scumpe astea mici, am observat instant ca una din ele seamana leit cu tine...Sa va traiasca!!
Tu cum te recuperezi dupa cezariana? Mie a inceput sa mi se faca frica...Mai am zece zile...
Te pup cu drag,
Bea
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 EmptySam Iun 12, 2010 5:56 pm

Lumy, a propos, de unde ai cumparat tururile astea de pat?? Mersi de raspuns,
Bea
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 3   Discutii zilnice de tot felul - 3 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 3
Sus 
Pagina 3 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: