Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-2

In jos 
+13
brunadria
luminita42
alinutahu
lumy_clt
beatrix69
guzelnico
Mona41
amy
MayanMistica
samira33
lavinia
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptySam Mai 22, 2010 8:42 am

Rezumarea primului mesaj :

Poftiti la discutii! cheers


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Mai 24, 2010 4:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyLun Mai 31, 2010 6:52 pm

heheeeeee, este fino-nepotica mea,zdrulica alexia! Cool
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyLun Mai 31, 2010 9:17 pm

Seara buna,

Nico, iti tin pumnii sa fie un embrion lipicios, care sa stea la caldurica 9 luni. Sa stai cumintica. flower

Alinuta, cunosc sentimentul, de cate ori nu imi doream sa fiu si eu in loul altor prietene. Iar acu nu imi vine sa cred ca mai am nitel si vin domnisoarele.

Galli ce mare s-a facut Alexia vs. Eu n-am mai reusit sa ajung la turta la a ns., pt ca n-a fost soata acasa, iar singura nu m-am dus tocmai in comuna Chitila. Duminica s-a dus soata la ei cu toate cele luate pt aia mica, si eu iar am ramas acasa, impediment, bloc fara lift, prea multe etaje de urcat No

Amy las ca o sa fie bine, si o sa plecati in concediu cand ati planuit. Sa stii ca e tare bine la Botanik, e o oaza de liniste si relaxare cu multa, multa verdeata, pomi, flori si mult rasfat.

Lavinia, daca ai stii cate luni am ratat eu, ca soata pleca in deplasare in asa-zisa perioada fertila. Dar uite ca pana la urma a fost sa fie. Fruntea sus!

Bea, si eu as fi vrut sa mai stea picele in burtica, oricum sambata implinim 37 de sapt. Ceea ce este bine, ot ca bebelinele s-au dezvoltat frumos, chiar dc nu sunt cine stie ce grasune. Se pare ca ele nu prea mai au loc si nici mie nu imi e tocmai usor. Se pune si problema ca doc-ul meu o sa fie plecat din oras, incepand cu 10 iunie, si ii e cam teama sa ma lase pe mana orisicui. O sa nasc la Municipal cu Tufan Cicerone.

Sami, si eu ani la rand am cumparat hainute pt bebeii prietenelor, si ma uitam cu jind la ele, intrebandu-ma, oare pt bebe meu cand o sa iau.

Mona, ramai home alone, raite prin magazine, rasfat nu gluma Smile . Dar sa nu exagerezi cu efortul!
Ete cine vorbea Cool . Io shopping cu al meu nu pot sa fac, ca n-are rabdare.

Eu am reusit sa mai ies din butoi,sunt tare irascibila acum. Sotu de bine ce a ajuns acasa, s-a apucat sa faca curat (ca deh sambata a fost plecat), fara sa ii zic nimic....bine nici nu cred ca mai era nevoie.Se vedea pe moaca mea ca nu-s in apele mele. Acu nu mai e mare lucru de facut.
Noroc ca s-a mai racorit, si mi-am mai revenit nitel.

M-am intins ca o placinta!
Pupici inimoaselor!!!!!

flower flower flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 6:15 am

neata,neata!! am facut deja cafea,ceai,!va astept!
lumi, sunt bine facute fetitele,nu iti face probleme! nu vor fi chiar asa micute la greutatea aceea, si alexia tot asa s-a nascut, poate fetele tale o vor intrece! iar dupa max 2 sapt, sa vezi tu cum vor pune pe ele! alexia s-a nascut cu 2,65 si 47 cm, a mai scazut pana la 2.5 dar, si-a revenit!
imi dau seama ca ti-e f greu, i-a fost greu sormii cu una, d-apai tie cu 2!!! lasa, voi sa fiti sanatoase!
acolo sunt mai multe poze, sper ca le-ati vazut!
alexia,acum are o perioada f ciudata cu laptele si mancarea, dar se vede ca se lungeste. dintisori nu ii are decat pe cei 2 de jos, e simpatica foc,mai ales cand musca din felia de clementina si apoi mesteca exact ca o babuta pana nu mai ramane nimic de ea.
papusa din poza a fost a maica-sii, a adus-o mama din pod, si a fost f simpatica, de cum a iesit duminica afara, a zarit-o de la distanta si a inceput: hmmmmm, hmmmmmmmm,iiiiiiiiiiiiiii! iti venea sa musti din ea!
a inceput sa danseze, pe anumite melodii, e f atenta la tv si ar vrea sa isi miste si mainile si fundul ca dansatorii pe care ii vede! face niste figuri....... poate voi reusi sa o filmez......
cand ii place ceva sau nu mai vrea mancare - sau altceva, isi stramba nasul-isi aduna buzele ,si le strange in sus si isi strange si nasul,in sus! e de coma.

cam multe absente pe aici!...........
lumi 2in1 ce faci,cum esti,pe unde esti??
bea, balerina zici ca o faci? apropo, cum o cheama pe fetita ta?
nico,mona, alinutahu stati cumintele! imbracati-va,protejati-va, sa stea puii la caldura.
codra,lavinia, I love you I love you pupici!
ce mai - pe toate,sa nu uit pe cineva!
am pus deja sa fierb cus-cus pt aida, sa o hranesc.ii mai adaug peste el putina tocanita , si totul e ok - bineinteles cu f putina carne taiata bucatele-patratele f mici!
macar sunt multumita ca, de ceva vreme nu ii mai este asa de rau de la stomac la gagica! deci, e bine!

in alta ordine de idei azi merg la dentist: are de gand sa imi detrartreze dintii, dar nu stiu cum va fi, cred ca va fi iar cu anestezie, si apoi, dupa ce dispare anestezia,imi va veni sa urlu! ufffffffffffff......
dintii mei, se pare au devenit f sensibili. cum stau putin in curent sau e mai rece aerul de afara, e problema mare!....
afara e o vreme tare urata, cred ca va ploua pana la max ora 8.....parca vuieste cerul..... doamne, prea multa ploaie, si intr-una!
a, si sormea face 1 an de la cununia civila.....mamaaaaaa- parca ieri era!! dar era mult mai cald.....
gata, va pupici, mai revin!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 6:36 am

am uitat:
mai 7 tabl de AC, deci,2 sapt de asteptat cm......
vedeti - totusi aveam dreptate cand ma gandeam eu la AC.......
dupa ce vin de la dentist, voi mg la alexia,treb intai sa ma intorc acasa....sa iau cadourile....
ar mai trebui sa merg pana la praktiker, sa vad de niste rulouri pe care sa le pot transforma in plase de insecte - 50-55 euro pe m2 nu dau la astia. care le fac......e drept, nici calitatea nu va fi aceeasi, dar.....banii,banii.....
in total imi treb 3 plase - una sa zic ca o pot face, 2 sunt mai dificile, si de aia nu dau atat.....mai ales daca voi pleca....
va pupic!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 7:22 am

buna dimi
o zi buna sa avem

sa traiasca toti copiii din lume.sa fie sanatosi,fericiti si lipsiti de griji...asa cum este normal sa fie.

va pup
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 7:53 am

Buna dimineata, dragelor, si La multi ani, pentru ca fiecare suntem copii !
Nico, sa fie cu noroc si sa se lipeasca bine bebicul acolo in burtica ta.
Lumy, ma gandesc ca o sa dispari si tu si Bea cand or sa apara minunile pe lume si tare o sa ne fie dor de voi Sad(.
Va pup pe toate !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 9:54 am

Buna dimineata, fete minunate!

Si astazi am zi de leneveala fortata. Very Happy Mai ma ridic io, ca nu pot sta in pat toata ziua. Dar nu fac nicio activitate obositoare. Smile

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 12:32 pm

Salut fete,

Sa stiti ca voi incerca sa nu "dispar" de aici cand va veni bebe, sper sa apuc sa mai scriu cate ceva...
Galli, pe bebelina deocamdata o cheama Sophie, sa vedem daca ii mai punem si un al doilea nume.
Lumy, am inteles. Deci cand te internezi, saptamana asta sau cea viitoare?

Pupi, Bea
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 1:04 pm

[/b]LA MULTI ANI TUTUROR CPOIILOR multa sanatate si sa creasca mari,mari si sa va umple de bucuri

si la multi ani si noua ca doar si noi suntem copii cuiva flower flower flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 2:38 pm

La multi ani drage copile... Very Happy
Nico, ma bucur ca ai trecut cu bine episodul si ca ai puiutul acasa...
Ai vazut ce nebuneala ...ti-am zis ca noi prin incuscrire o sa aducem linistea in zona...ufff

Gali, sa-ti traiasca alexia dintoasa, mumoasa si desteapta...
Cu dentistul tau...te paste anestezia cred...dar nu e mult...bafta..
Va pup pe toate ca tre sa fugggg.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 8:07 pm

Mona, te rog sa nu fugi, mergi usor, sa nu zdrumici puiutii. Smile. Cu te simti?
Alinuta, cand trebuie sa faci Bhcg-ul? flower
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 8:49 pm

Buna seara!!!
Lumi multumesc pt incurajari, dar cand ma gandesc ca o sa fac 30 de ani Sad si nu am inca niciun bebe , fiecare luna conteaza pt mine!!!!
Mona multumesc pt apreciere,esti o draguta!! Very Happy Poza e de acum 2 ani de la casatoria civila!!! Eram si eu mai tinerica Cool
Gali, te pup si eu si La multi ani pt Alexia!!!
Guze, Doamne ajuta!!! Sa fie totul bine!!! Sa ai grija de tine si de samburel!!! flower
Alinuta, asteptam vesti bune cat mai repede!!!
Va pup!!!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 9:02 pm

Ha-ha, Lavinia, ma faci sa rad!! Da' eu la 40 de ani ce sa mai zic??Acum vine bebe si sa fie binevenit! Numai ca eu ma simt foarte tanara inca...nici num-am maritat asa devreme, am copilarit pana tarziu...
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMar Iun 01, 2010 10:15 pm

Beatrix ai dreptate!!!! Dar mie mi se pare ca trece timpul asa de repede si ca nu o sa reusesc sa mi se indeplineasca dorinta de a avea un bebe!!!! Mereu se intampla cate ceva care sa imi dea planurile peste cap!!! Sad
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 5:57 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa!
sper ca v-ati revenit dupa tratatiile de ieri de 1 iunie! drunken drunken drunken
va invit la cafea,ceai, capucino, ce doriti!
a iesit putin soarele pe aici, dar nu stiu pt cata vreme!
am fost ieri la alexia, dom"le parca a stiut ca a fost sarbatorita-de obicei nu are multa rabdare, dar ieri, s-a intrecut pe sine. a mancat de la mine,- spre disperarea lui maica-sa-, s-a jucat cu mine, a dat iama prin lucrurile lui bunicu,-suruburi, piulite si alte acareturi, a descoperit sertarele-acasa nu prea are....
daca a-ti vedea-o ce stie sa se bucure de cadouri, doamne! le mangaie,vb cu ele, si ii sunt f dragi!

la dentist a fost binisor - a curatat partea de jos a danturii, cu chiu cu vai, m-a durut dupa aceea, am luat 2 tablete si m*-a tinut pana aseara pe la 9 fara dureri....ma enerveaza ca am o masea care ma tot doare, la curent, la aer rece, si nu stiu care! maine ma intorc la dentist, am 2 ore rezervate, si vineri iar voi merge! geek geek geek

hai, va astept la cafele!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 7:22 am

Neata si mersi de cafeluta!!!
Azi nu ma duc la serv asa ca voi face cate ceva prin casa,niste mancare si sper ca o sa imi ramana si chef sa imi periez catelul Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Icon_biggrin Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Icon_biggrin
Gali ,usor,usor termini si cu dentistul si sa vezi ce bine o sa fie dupa!!
O zi buna!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 9:30 am

Buna dimineata, fete minunate!

Galli, felul in care ai povestit despre Alexia, m-a facut s-o sun pe nepotica mea, nazdravanica de 3.5 luni. bounce
"Ce sa-ti aduca Nini din TR?" am intrebat-o. Deja isi alege cadourile pe care le vrea. Smile
"Un cal!" a venit prompt raspunsul ei, de parca era deja pregatit.
"Adevarat sau de jucarie?" am intrebat-o, incercand s-o pun in dificultate. Idea
"Mmmmm, de jucarie dar sa fie maaaaare", mi-a replicat ea.
N-am mai intrebat-o cat de mare, ca cine stie ce dimensiune imi spunea. Very Happy

Copiii sunt adevarate minuni!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 9:43 am

Lavinia, papusica-frumusica, fii optimista si vei reusi, sunt sigura. Lasa stresul! E bine ca te-ai apucat de acum. Cunosc eu o persoana Embarassed care a avut alte prioritati si asteapta de 6 ani sa se intample minunea. In acest timp am descoperit diferite bazaconii din cauza carora am pierdut timp pretios. Sper ca aceasta ultima incercare sa fie incununata de succes.
Mult noroc si sa dea DD sa-ti indeplinesti visul cat mai curand. Hai, fruntea sus si fii curajoasa! sunny
Avem si noi exemple de reusita, aici, in mica noastra comunitate. cheers
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 9:46 am

Buna dimineata, dragelor !
Doamne, Lavinia, ce tanara si frumoasa esti.
Ne pregatim pentru ziua celor 3 in 1 Smile. Deci Lumy, sa te pregatesti cu 3 tortulete.
Azi ma duc la control la san si ma intalnesc si cu soricica.
Va pup pe toate si va spun maine ce am facut la doctor.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 10:27 am

amy, bafta multa la doctor!iti tinem pumnii!!
pupa soricica din partea noastra!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 10:36 am

Neatza,

multumim de tratatie... eu servesc cafea cu laptic si chec.
Amy, un singur tort..nu trei, mandrele tb sa aiba ziua lor....chiar nu vreau sa coincida cu a mea.
Vedem maine ce zice doc si intre timp ce zic "surprize" ne fac ele.
Sa o pupi pe Soricica si din partea noastra.

Anul asta cred ca o sa petrec in pat papand pizza...ca la restaurant nu prea mai am "maniere", nu pot sta bine pe scaun, si dau mancarea pe mine....la naiba si acasa fac acelsi lucru.... sunt un porcusor pig

Nico, asa deci pitica v-a facut deja listuta, pai fata descurcareata nu gluma. Cunosc si eu astfel de domnisoare...dar care acum au avansat la nivelul de telefoane mobile.

Lavinia, dupa cum spun fetele, stresul e cel mai mare inamic....cred ca toate stim lucrul asta pe propria piele. Si asa ca un secret, noi suntem printre alea mici. Io m-am maritat de mica, si lupta pt bebe a inceput de multi ani, si uite ca a iesit soarele si pe strada noastra.

Galli daca cureti dintisorii sa nu te prind ca te apropii de cafele,cola&co pana nu trece sensibilitatea!!!
flower flower flower flower

Ma duc sa pap, si apoi sa dau o tura pana la farmacie cu listuta dupa mine.
Ne auzim mai tarzior.
Poooooooooooooop

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 11:24 am

Neata fete cochete..
Sunt intr-o forma de zile mari....ceea ce va doresc si voua .

Gali, matusica scumpa...multumim de povesti si de cafele.... Cu dentistul o sa treaca, si da e bine sa eviti cafeaua, si altele...pupi pe dintisori Very Happy

Nico, uite cum ai tu proiecte de rezolvat....un cal cu coama sa fie...sau de ala de lemn care se balanseaza...
erau prin romanica...mai tineti minte?
Oricum acum trebuie sa te relaxezi sa nu-mi deranjezi nora...ca te bat I love you ( ce sa-i faci...eu fac baiatul si tu faci fata....uite asa am hotarat...)

Lavinia, draga noastra e foarte bine ca iei lucrurile din timp si ca luati subiectul in serios.
Ai sa vrzi ca, in curand vei fi o fericita printesa...mamica... Smile

Amy, mult succes la eco si tie si soricicai...sper sa veniti cu vesti foarte bune.

Beatrix, pupam fata burtoasa... Smile flower

Lumi 3 in 1 esti ca o luna plina....de simpatica...of course... I love you I love you I love you

Luminita de H, sper ca esti bine si ca fata va trece toate examenele cu bine...desi inteleg ca Romanica e intr-o greva generala.. Da-ne un semn ca esti bine...va pupam pe amuntrei flower

Mayanule, pe unde esti? Cand ai nunta?

Everybody.....have a gorgeous day rendeer geek jocolor king cherry sunny flower afro cheers I love you alien
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 11:29 am

Lumy, mi-ar fi placut sa fiu in Buc saptamana viitoare. Fii sigura ca as fi venit mot la spital. Very Happy Dar va veghez de aici. cheers
As adauga si tutunul la listuta pt Galli. Mad

Amy, Soricica, va pupam si va asteptam cu vesti bune de la dr. flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 11:41 am

Mona, optimista noastra incurabila! cheers
Asa sa fie, cum spui tu, sunt bucuroasa de pe acum ca va avea o soacra minunata, calda si inteleapta, nu una acra si pretentioasa. Laughing

Abia te astept cu un Bhcg "maaaare de tot" cheers (ca s-o citez pe Miruna).

I-a luat T catel balanganitor Laughing , cand era mai mica, nu pot sa-i iau si cal la fel. Dar se orienteaza matusica la ceva frumos. Imediat ce am liber la plimbareala. Wink
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 EmptyMier Iun 02, 2010 12:24 pm

lumy, pupam fetele!
mona,iubita, judecand dupa veselie, cred ca nu ne spui tot......sportul national cred ca ti-a dat satisfactii mari de tot azi!
nico, I love you
dupa socoteli - mona face baiat, si nico fata, nu?? am inteles bine?? sa fie in ceas bun!!!

am uitat sa adaug la lista alexiei tutuuuuuu-ul in cana de plastic - o amuza teribil de tare!!
si statul la poze: ca un fotomodel - si zambeste la tanc!!e smechera rau de tot!!

cat despre dinti -inca nu sunt albiti - iar cola nu beau, eventual un coniac,ceva!
despre tutun, si dct a zis ca nu e face bine dintilor..... tongue
imi voi lua paie..... drunken drunken drunken
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-2
Sus 
Pagina 6 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: