Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 23, 2012 10:44 am

Buna.
Constat ca nu mai vreti sa intrati deloc de aici. O sa intram odata si o sa gasim casuta asta goala. Sad
Eu bine, la munca, abia astept sa ajung acasa. Trebuie sa ajung la o banca probabil, pentru un imprumut. Neaparat avem nevoie de gard si geamuri la casa, ca dau tarcoale tiganii sa fure acoperisul. Uofff, ce m-am saturat de tara asta.
Va pup si va doresc o saptamana frumoasa.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 23, 2012 11:56 am

Eu sunt prea necajita si speriata draga mea Amy..Nu mai pot intra sa spun mare lucru. Totul mi se pare acum neimportant in comparatie cu boala grea a surorii mele. Imi pare rau fetelor, sper sa mergeti voi mai departe. I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 23, 2012 12:02 pm

Lumy, nicidecum nu ma gandeam la tine. Sunt alte fete care nu intra deloc.
De la tine nu vreau decat sa ne spui cand poti cum se mai simte surioara si cum decurg lucrurile. Tu ai scutire. Wink
Pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMar Iul 24, 2012 7:18 am

flower
buna dimineata!
amy deci mai ai de stat hmmm pai cum asa? am vazut pozicile din thasos.. hmm cred ca a fost relaxant! nu vreu sa pu are pe rana, dar nu mai ai nici o veste??
Lumi, cum mai sunteti???
Nico?
Turqois? hmmm ce-i pe tine saptamana asta.. , te motivam ca esti pe ultima suta...
Lumi_clt? ce fac motatele?
Miha , printesa ce zazbatii mai face?
alina si si tu ai disparut?
Gallii???
Lyly?
mda, se cam absenteaza pe aici...
eu.. in co acasa...putina curatenie, in rest nimic deosebit, astept azi maine rezultatul de la analize, apoi voi merge iar la control....rutina...nu am mai cumparat nimic, desi ar trebui, dar parca mi se pare prea devreme... cred ca de la 1 oct voi intra in prenatal...altfel sutem bine cu program zilnic de povestit cu bb miscacios...ma misc in reluare...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMar Iul 24, 2012 9:24 am

'Neata.
Manu, din pacate nici o veste. Am sunat vineri si mi-au zis ca suntem pe locul 5. Fuck... In martie eram pe 6. Va dati seama cat au muncit ca sa potriveasca o familie cu un copil in atatea luni??? Drept urmare am mai scris un mail la ORA, cred ca o sa li se acreasca alora de mine, dar m-au enervat cumplit.
Frumos si relaxant in Thassos, sa mai fi stat.
La Targsor de ieri, adica de pe 23 iulie, numar 3 luni. Asta e, macar stau pe bani. Smile
Va pupic si aveti grija de voi !
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Iul 25, 2012 7:09 am

buna fete cucuiete!
lumi-offf...sa speram ca acum ii vor face operatia cum trebuie si se linistesc apele si la voi!ati reusit ceva cu asigurarea?poate veti reusi-pana se fac analize etc etc..uofff..

manule-piticania mea..pe zi ce trece seamana tot mai mult cu masa! Very Happy nu sta locului nici un minut!vrea sa stea numai in picioare sau sa o plimbi tinuta de manute!vrea sa puna mana pe tot, sa prinda tot si ii place ff tare sa asiste cand fac de mancare!e fascinata!sa vezi cum vb cu mine in limba ei-de parca m-ar intreba ce fac si ma si aproba cand e cazul..ii place cand ii dau sa guste din mancare si e ff fericita cand pune mana in mancare!in rest-nu sta decat cu mami-toti zic ca e prost obiceiul si nu contest-insa nu ma mai satur de ea!desi petrecem tot timpul impreuna-tot nu imi ajunge-desi cad lata de oboseala in fiecare zi!in schimb-ne cam certam cu bunicii-ptr ca mereu ii zic"la mine ai voie sa faci orice!(gen-tras pahare farfurii de pe masa,deschise toate sertarele,usile de la mobila,aruncat cu diverse si alte prostii..!) si ma dispera!eu vreau sa imi educ copilul cum trebuie si ei strica totul!-ma cert non stop cu ei-pana cand o sa pun piciorul in prag-desi mi se rupe sufletul si o sa le zic ca nu ma mai duc pe la ei!"
altefl-pitica are 8 dintisori..a inceput sa roada biscuiti fara sa se inece-singurica!bea paica cu paiul..papa tot ce ii dai!se dezvolta bine-si mami e super fericita!nu e nimic mai de pret pe lumea asta decat un bebe!
ups..s-a trezit piticania..trebuie sa fiu drepti ca se trezeste si se ridica in picioare-iar apoi se apleaca sa vada ce e pe langa patut si mi-e frica sa nu cada!

amy,sami,lyly,lumi,bruna,turq,guze,galli si restul gastii-va pup dulce!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Iul 25, 2012 7:58 am

Buna dimineata si de la mine.
Miha, ce frumos povestesti de pitica. Sunt convinsa ca e o dulcica.
Ieri m-au sunat de la ORA sa-si ceara scuze ca nu mi-au raspuns la mail in termenul legal, si sa ma asigure ca la cel de vineri o sa primesc raspuns. In alta ordine de idei, mi-au zis ca anul asta sigur se rezolva. Oricum le-am zis ca nu mai imi reinnoiesc atestatul, am obosit, sincer. Sa vedem ce va fi mai departe.
Sa aveti o zi frumoasa.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Iul 25, 2012 8:09 am

bounce bounce miha nu-mi vine sa cred ce repede creste micuta, parca ieri te laudai cu balerina care te trezea din somn cu dansurile din burtica.. hmm o poza ceva??? sa o vedem si noi??
amy, tot e ceva ca te-au sunat...offf...locul 5.. ce putini mai sunt.... si ce greu este...pitciiii au fost multumiti de vacanta cu voi ?
vai ce cald este....
eu ieri am fost la o prietena la casa... cu nepotelul meu Stefan... au fost multi copii acolo s-au jucat in toata curtea caci pe 2000mp are o curte imensa, cu leagane, trambulina, piscina...s-au simtit foarte bine si m-am bucurat ca l-am dus pe stefan acolo....
altfel.. sunt obosita de la caldura, parca ma simt umflata...
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Iul 25, 2012 11:04 am

buna ...
vai fetelor sunt disperata ,Sara a inceput sa se bata cu toti copii ,asa ii palmueste si ii impinge ,a devenit agresiva in tot sensul cuvantuli
eu cred ca a inceput de la o fetita ,taicaso coleg de serviciu cu buu ,care a inceput sa vina pe la noi si tot timpul ii smulgea la Sara din mana orce avea ,jucarie ,mancare ,creon ...la inceput dor se uita dubios apoi a inceput sa strige iar acuma chiar daca eu ii iau ceva sau pur si simplu vreau doar sa ii arat cum se tine sau cm se face ,plesneste se supara ,urla
in parc mai nou stam 10 minute ,mai bine ne plimbam pe strada .....nu stiu ce sa mai fac u ea ...de doua sapt ma mananca affraid
astazi tati este liber si au iesit putin afara ,este inorat si parca sta sa ploaie
partea buna a lucrurilor este ca a inceput din ce in ce mai mult sa vb zice destul de multe cuvine ,se catara pana si pe dulapul de buc isi pune piciorul pe manerul de la sertarul de jos si se trage drunken
un minut de pauza nu are ,vrea sa manance singurica nu accepta de la mine lingurita ,nu prea e cooperatoare ,vrea singura sa faca de toate si bineantele de multe ori se termina cu plans
paote ma sfatuiti putin si pe mine

lumi ...imi pare rau pt sora ta ,Doamne ajuta sa se insanatoeasca cat mai repede
manule ...graviduta de baietel flower
nico,lumi de gargarite ...si la voi au aparut aceste probleme?
amy ...tu esti capul ,,sertarelului,, flower
miha ...bebelina ta este leita cu Sara ....parca sunt de la o mama geek ...asa este si Sara o agitata ,grabita ,are un temperament tare ...pup bebelina flower


astazi la ora 14 merg la birouri ,cica sa facem un contract de munca pt 6 ore care nu afecteaza bani pt maternitate ,ca nu mai pot plati la negru ....o sa vad despre ce este vorba

pup fete flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyJoi Iul 26, 2012 8:24 am

Buna dimineata.
Ce fac fetele?
Pe mine m-au sunat ieri de la Directie si mi-au zis ca mai au o fetita, insa mama sufera de tulburare organiuca comportamentala pe fondul crizelor epileptice. Frate, astia au numai copii din parinti cu probleme? Epilepsia stiu ca se transmite genetic, asa ca... nu pot merge mai departe. Mai bine nu stiu, decat sa stau cu asa ganduri negre. Asteptam Smile.
Pe aici e liniste cat de cat, mi-a venit un control de la Bucuresti care nu mai pleaca. Sper ca maine sa fie ultima zi.
Va pupic pe toate cu drag !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyJoi Iul 26, 2012 12:29 pm

alinutahu, nu stiu ce sfat sa-ti dau...e greu...
amy, cum naiba, vorba ta numai copii din copii cu probleme...
eu am fost ieri la control..bb grasun are aproape 1 kg... are avans slava domnului.. deh... dra imi tot spune ca va fi mare copilul si ca voi avea o burta... parca ast aconteaza.. poate nu -mi crapa pielea.. pana acum nu am vergeturi..
va pup o zi buna sa aveti.
lumi voi cum mai sunteti??
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyVin Iul 27, 2012 9:03 am

Buna dimineata. Vineri, yupyyyy !
Sunt putin intoarsa, am visat cam aiurea, ne dadusera o fetita, frumoasa, insa foarte slaba, nici nu outea sa stea in picioare. Prostii Sad.
Abia astept sa treaca si ziua de azi, e cald de mori si m-am plictisit ingrozitor.
In we am de gand sa fac smotru si cam atat. Nu plecam nicaieri ca duminica e referendum si trebuie sa fim la munci.
Pupici tuturor !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 30, 2012 6:33 am

Buna dimineata.
Turq, casa de piatra, sa fiti fericiti 1000 de ani si sa va dea Dumnezeu un copil frumos ca voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 30, 2012 9:31 am

o imbratisez si eu pe Oana! urarile i le-am facut pe fb
iar pe voi restul va pupicesc si av doresc o saptamana usoara!..
eu la munca dupa o saptamana de program lejer... cam rau..
altfel dezamagita de vot, de prezentare .. de rezultat...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 30, 2012 12:13 pm

Manu, ce sa mai zicem. Astia suntem. Mai ,,dansam" cu Basescu o perioada.
Pup.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyLun Iul 30, 2012 12:47 pm

buna fete cucuiete ....intradevar absente mariiiiiiiiii pe forum dar toata lumea intra cand poate ,eu pe mamaici le inteleg perfect ,graviduta de manu si amy tin frontul estul de bine ,uite pt fetele active flower flower flower

noi avem o sapt grea de astazi ne apucam de bagaje ,joi depunem juramantul pt cetatenia maghiara ,drum la Budapeta ,sambata vine socrela dar pana intr-un orasel destul de departe de noi iar de acolo mergem noi so luam ,bubu munceste din greu 12 ore pe zi ca de luni intra in concediu 2 sapt cheers ....iar in 7 iarasi calatorim Budapesta si de acolo avion si Roma
cu Sara sambata am fost la urgenta ca ii sangerau gingile de numa si plangea si se smiorcaia de mama focului ,iau dat geva gel si nurofen in caz de febra are pocnite 4 masele si o chinuie rau ,nu doarme ,nu mananca ....mi-e groaz de drum
dar saracuta si asa in durerile astea mari striga mama iz iz adica viz,apa, si din ce in ce vorbeste mai mult cat despre bataie tot asa nimic nu sa schimbat plesneste si impinge Exclamation

lumi ...sper ca totul este bine la voi ,pup ralcuta flower
nico ...ce-ti face frumosul pitic flower
lumi de gargarite ...frumose si mari fetite mai ai flower
turq.....casa de piatra si multa fericire flower
restul fetelor flower

am plecat sa gatesc ceva pana ce Sara doarme
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMar Iul 31, 2012 2:11 pm

Buna dragelor.
La mine tocmai ce a plecat controlul vineri ca azi a venit altul... E o nebunie continuua.
Ieri am fost la control la san, toti nodulii sunt la locul lor, nu s-au modificat. Sa speram ca se vor mentine asa.
In rest, nimic deosebit. Va pupic pe toate, care mai intrati pe aici.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMar Iul 31, 2012 3:25 pm

pupaceli si de la noi!

turq-sa ai parte de o viata de vis alaturi de turqul tau si de viitorul sau viitorii turquleti mici! Very Happy

manu,amy-pup fetele!
si dap..si eu sunt ff dezamagita de vot...bleach...

alinush-sara si pitica mea seamana intr-adevar ff mult!sa vezi si a mea ce plesneste si te cearta cand nu faci ceva pe placul ei!!da asteptam sa mai creasca ca sa putem incepe educatia-cu pedepse..ca de batut nu o bate nimeni ca ii mananc pe toti de vii!mai nou se joaca numai cu masinute si vrea sa stea numai pe langa baieti!cu fetele nu se impaca! Very Happy daca ii e foame urla ca din gura de sarpe-nu stie ca e criza Very Happy !cu spalatul pe dinti e mai greu ca muscam periuta si nu ii mai dam drumul-si se enerveaza rau de tot si incepe sa ma certe..dar nu avem incotro!altfel e mereu numai in picioare si daca nu vrei sa o iei de manute sa mearga a inceput sa mearga de-a baua-in patru labe si sa vezi ce viteza are!a inceput si ea sa zica cuvinte in afara de mama si tata..zice baba(asta e bunica-ei ii zice asa Very Happy ), zice "gata"-cand se da jos din pat,zice "hopa" cand se ridica in picioare si alte cateva cuvinte care acum le-am uitat ptr ca trebuie sa fug dupa ea..s-a trezit..s-a dat jos din pat-bine ca nu s-a dat cu capul in jos-cum face de obicei..noroc ca am invatat-o sa se dea jos din pat cu picioarele inainte!uffffff..si acum a fugit ca am lasat usa deschisa sa o aud...
va pupppppppppppp!pa..ne mai auzim!
pup toata gasca!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Aug 01, 2012 8:50 am

flower flower flower
va pupicesc!
amy, macar bine ca nu s-au inmultit sau sau marit...nu? dar la voi ce-i acolo? mecca?? hmm eu vorbesc ca la noi cum vine sezonul cum toate activitatile, vizitele se muta la Constanta, de fapt e si normal , trebuie inspectata piata...
eu la munca, mai fara chef ca nu am pre dormit bine zilele astea, pe langa caldura insuportabila, incepe sa ma jeneze burtica Razz cand ma intorc de pe o parte pe alta... pana se aseza si bb.. si uite asa ma trezesc.. ca sa nu spun ca sforai in draci...ha, ha ma trezesc de zgomot...
altfel bb creste, misca mai tot timpul, si cand nu misca daca pun mana pe burta incepe si se foieste, loveste love , numai cand pune tati mana nu prea comunica... dar a aavut si el parte de cateva suturi...
G este schimbat... daca nu demult era un subiect ce-l lasa ..mai rece.. acum e foarte grijuliu... ba mai face si glume de genul: ti-am adus inghetata pt baiat...hmm... am cumparat si cateva lucrusoare.. asa sa ne facem damblaua, ca de fapt m-am mai uitat prin cele primite de la sora mea.. si are o groaza.. dar nah, i-am luat o salopeta cateva bodyuri cu maneca lunga ( greu de gasit ca na, e vara...) si in conbinezon gros pt scos din spital...mai am de luat paturici si scutecele... pe langa patut si lenjerie.. dar cam atat ca "nasa" adica sora lui G m-a certat spunandu-mi ca imi vor lua si ei ca nasi destule, deci sa nu dau banii aiurea.. hmm voi incepe sa iau jucatii lol! lol!
G ma tot intreaba cate saptamani am si calculeaza ce putin mai avem...cat despre problema cealalta cu accidentul.. e in aer ...saptamana asta ii vor termina masina, altfel asteptam vesti de la procuratura...
eu sunt inca in ceata , nu stiu daca sa-mi iau 2 ani sau de stat acasa.. nu stiu cum ne va fi cu banii... pana la urma daca va fi greu dpdv financiar voi cere sa revin la munca, si gata... voi vorbi cu cei de la HR...
na ca v-am facut capul mare!!!!
o zi buna sa aveti!

miha, mi-o inchipui pe piticuta ta muscand din periuta Laughing
luminitelor?
sami ?
nico? ai disparut si tu de tot???
galli , abia o ma auzim...
bruni?
alina?
graviduta 2??
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Aug 01, 2012 2:08 pm

Buna si de la mine.
Manu, cand o sa nasti o sa vorbesc singura pe aici. Probabil ca o sa renunt si eu si o sa vb pe Facebook cu cine are cont si suntem prietene. Nu pot intra zilnic sa vb singura ca televizorul.
In alta ordine de idei, ma bucur ca bebelinul creste si ca totul e ok. Sunt convinsa ca e tare frumos sa faceti cumparaturi pentru el.
Azi a fost liniste, vad ca nu a mai venit nici un control. Very Happy
Dupa-amiaza suntem cu piticii, ii avem la noi pana vineri. Ieri l-am serbat pe cel mic, a facut 11 ani si i-am dat si cadoul. O trotineta, luata impreuna cu soacra-mea de 360 lei. I-a placut, insa nu la fel de mult ca bicicleta pe care si-a cumparat0o din banii primiti de la ceilalti bunici ca a luat examenul de trecere in clasa a V-a. Firesc zic eu, bicicleta a costat 1000 ron. Eu nu as fi dat atatia bani... Si apoi ne gandim ca nu se mai bucura copiii de cadouri marunte. Pai nu au cum...
Hai ca si eu m-am lungit. Pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Aug 01, 2012 2:43 pm

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Photo1768
cu asta m-am ocupat azi....

amy. ai dreptate, copii mai ales dupa o anumita varsta cand realizeaza , se uita la valoarea cadoului.. hmmm ...dar crizute mai face piticul??? le-a placut in vacanta cu voi?
si.. lasa ca nu scapati nici dupa ce nasc.. poate doar o perioada scurta pana intru in ritm....
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Aug 01, 2012 4:27 pm

Cat esti de frumoasa.
Le-a placut, nu au comentat. Vad ca deocamdata nu mai face crizute, are alte avioane in cap, Samsung Galaxy Note, nush ce tableta Iphone...de-astea pe masura salariului nostru de bugetar. Vise taica Laughing
Te pup.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyMier Aug 01, 2012 4:56 pm

Salutare de pe baricade,

Mai am nitel si termin si eu programul pe ziua de azi.
sunt cu gandul al concediu si imi doresc sa iasa totul bine.
Ne-am aglomerat destul de mult in ultimul timp, ni s-a pus pata sa inchidem firmele. ca nu faceau decat sa consume bani, sa mai amenajam una alta si sa mai plimbam mandrele pe ici colo.

Sambata plecam la mare, la Eforie Sud, si sincer abia astept sa vad reactiile fetelor. Am scapat si de pampersi!!!!

V-am citit, asa mai pe diagonala, imi este dor de voi, dar nu mai izbutesc. Ajung acasa rupta si nu mai am timp de nimic.
Gargaritele cresc frumos, vorbesc cate in luna si in stele, si ma topesc dupa ele. Imi e greu sa stau fara ele atata timp, si astept cu nerabdare weekendul sa evadam la curte doar noi 4.
sunt inca varza cu stomacul, la analize si eco au iesit ok, gastroenterologul a dat verdictul ca e din cauza stresului, prin urmare sunt la regim.

Lumi, sanatate multa surioarei tale, si recuperare usoara.

Manule esti o graviduta tare frumusica, iti prieste sarcina.
Cat despre accident, fetele te_au sfatuit bine.

Amy, iti doresc ca anul acesta sa iti cunosti printesa.
Cat despre casa, ce pot zice, consuma consuma si iar consuma resurse financiare si nu numai. Noi tre sa o izolam musai, sa vedem cum suntem dupa concediuu si vedem incotro ne indreptam.

Alinuta, ale mele is batause, dar impreuna nu cu alti copii. Ultima repriza de lupte greco-romane s-a lasat cu zgarieturi pe obraz, de ambele parti, si o muscatura. Ciufuleala e la ordinea zilei.

Miha, creste balerina ta nu gluma, si pe masura ce trece timpul noi provocari o sa tot apara.

Turq casa de piatra!!!!! Asteptam impresii!!!

Lily, sa va fie de bine plimbareala.... si da stiu in rest dude Wink

Nico probabil e cu Greierasu la mare, la Sarkoy, de nu se face vazuta.

Revin si maine, ma apuc sa strang pe aici, sa bag viteza acasa, poate ajunge si tati mai devreme sa scoatem fetele la plimbare.

Va pupic dulce dulce!!!!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyJoi Aug 02, 2012 6:54 am

Buna dimineata.
Ce ziceam de controale? De luni imi vine altul pe achizitii. Cred ca ma lasa nervii cat de curand.
Sa aveti grija de voi. Va pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 EmptyJoi Aug 02, 2012 8:05 am

neatza!
lumi wooow la mare... ce fain, concediu placut, distractie maxima...

amy, dar mai au ce controla?!? vai de mine nu stiu ce ne vom face cu copii astia...pretentii peste pretentii...cand o creste si al meu cine stie ce avioane va avea in cap...
eu sunt cu gandul la we...desi va fi tare cald, probabil vom pleca la poiana ca este mult mai racoare...am speriat bb-ul azi noapte... m-am speriat eu ca s-a trantit un geam si s-a trezit si el .. si atata s-a agitat pana am adormit iar...mititelul meu...

azi nu am chef de nimic, geek
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 18 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: