Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 02, 2012 1:59 pm

Fetelor ,
pe aici zile grele, sora-mea este somnolenta tot timpul de la morfine si cand nu doarme are momente cand imi mananca zilele, boala asta si durerile i-a dat si atacuri de panica urate, abia mai fac fata..Sunt sora medicala, infirmiera , bucatareasa, sofer, pshihiatru...plus ca am si eu copii si barbat. Viata mea e intoarsa pe dos, nu ma plang dar sunt ingrozita si speriata si pentru ea si pentru noi. Cancerul e napasta nu numai pentru cel ce-l are, Doamne ajuta sa trecem cu bine peste toate.
Maine ne ducem la oncologul din Amsterdam.

In rest, suntem bine, Luci e la Bucuresti , si-a mai facut niste minivacante la marea romaneasca, Raluca creste (e chiar inaltuta) are 90 cm si 13 kg, la un an si 7 luni..Eu am fost la intalnirea romancelor in Utrecht si a fost frumos, dar scurta petrecerea mea.

Lui Manu: esti o frumusete de gravida!
Turq casa de piatra!
Alinutza o sa-i treaca Sarei, sa o opresti cu fermitate cand e agresiva, dar si cu calm cand face asa; sa stii ca va trece si faza asta, important este sa o opresti de fiecare data fara sa faci prea mult caz in jurul evenimentului.
Raluca a avut si ea vreo doua tentative sa ne impinga, da asta a fost tot, nu mare lucru. In rest nu prea are cu cine sa se certe pe aici..:-)

Amy, iti inteleg deznadejdea cu copilasul..Sa dea D-zeu sa se intample ceva bun si sa gasiti o fetita sanatoasa.

Va pup cu drag pe toate fetelor!

sper sa mai vorbim curand I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 02, 2012 6:39 pm

Lumi, te asteptam cand poti. Multa putere in lupta cu boala surorii. Poate intrii maine 1 minut sa ne spui ce a zis oncologul. A operat-o in final?
Eu ma uit la gimnastica. Smile
O seara frumoasa.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 02, 2012 8:46 pm

Nu, au tratat doar infectia aici la spitalul local; maine speram o programare la operatie, intre timp chinu naiba..
Va pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 10:11 am

I love you lumi, off doamne, iti doresc sa ai forta necesara pentru a trece peste aceste momente grele...asteptam vesti de la tine cand poti

Amy, hai ca vine we, poate saptamana viitoare te lasa astia cu controalele lor!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 11:21 am

hello fete cucuiete!

amy-nu ne certa ff rau!sincer e cam greu de intrat..uite pti a mea de 2 zile face temperatura peste 39 si drii nu ii gasesc nimic!acum suntem pe antibiotice preventiv si ibalgin-sa vedem daca asa ii scade febra!nu mai papa ca inainte-incepe sa scada din falcute si nu prea imi convine!in schim e la fel de agitata!vrea sa mearga doar in picioare si se enerveaza din orice!seara se trezeste plangand din ora in ora si zice "mama" si disper ca nu stiu ce sa ii fac!stau mai mereu cu ea in brate si nu stiu parca se uita la mine si ma striga sa o ajut si eu nu stiu ce sa ii dau-ce sa ii fac!am inteles ca ar fi un virus asimptomatic-ptr ca nu o doare nimic si nu se vede nimic dar cica e ceva pe cale virala si prevenim cu antibiotic..ma dispera ca eu pana acum nu i-am dat medicamente-mai ales antibiotic-dar cand o vad asa neajutorata-nu am incotro!in schimb face urat la mancare-imi da peste mana-laptele nu il mai bea..in schimb ii dau pufuleti si biscuiti mereu in manuta-macar sa pape de-astia daca altceva nu vrea!uff...

manule-esti ff frumusica!cat despre greutate nu iti face probleme-eu am luat peste 40 de kg si daca la inceput cand am slabit mi se facusera cateva vergeturi-acum nu se mai cunosc deloc!bebe sa fie bine-si ai sa vezi-e mai bine sa fie mai maricel-sa nu iti fie frica sa pui mana pe el!

lumi-offfff..naspa cu boala surorii tale!imi inchipui cat e de greu!noi ca avem toate neamurile si ne certam mereu ca ne dispera cu vizitele!

alinush-eu o iau de manute si o pup cand o vad ca e nervoasa..si incepe sa rada la mine si ii trec nervii..poate functioneaza si la voi!o tin de manuta ii zic ca nu e voie si ma uit in ochisorii ei si ea incepe sa rada si nu mai face..

lumi clt-ce gargarite mari ai!zi-mi si mie-cand se pune bebe pe olita?ca a mea urla ca din gura de sarpe cand o pui pe olita!

offfff..cat despre subiectul cadouri si "poti sa faci ce vrei cand esti la/cu mine" avem zilnic certuri!nici eu nu sunt de acord cu cadouri scumpe la copii asa mici..pai in puii mei-parca vad ca la 10 ani imi cere fiimea vila cu piscina!nu...eu ma cert non stop cu bunicii..de asta le-am zis ca nu mai duc cu bebe la ei!si sa nu ii prind nici ca vin la mine ca nu le deschid usa!ba chiar i-am zis lui bunicasu sin partea lui tati ca nu are nici mintea cat a fiica-mii!si s-a ofiuscat ff tare-dar asta e!mai aveam putin si ii saream la gat!

manule-e bun sfatul celor ce iti zic sa nu cumperi multe ptr bebe!eu am hainute pana la 5 ani ptr asta mica-si crede-ma ca am pastrat numai cxe era aproape nou si frumos!iar calitatea hainelor nu se compara-cele noi de acum le speli si s-au facut muci-pe cand cele primite sunt si acum impecabile!si ai sa vezi ca lui bebe nu ii trebuie cine stie cate haine..ca e micut..cand creste mai maricel va avea nevoie!ups...s-a trezit piticania si ma musca ca nu o las sa bata la tastatura..
va las..pupicei`...ghjguofyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 11:22 am

jhglllllllllll
salutari la fete!la toate!mnh.kjhjk.BMN
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 12:19 pm

Buna fetele. Am sunat sa va spun ca progresam. M-au sunat de la DPC si mi-au zis ca mai au o fetita, nascuta in septembrie 2009, mama nu are schizofrenie, nici epilespie, in schimb a avut sifilis. Dupa discutii cu doctorita de la mine, care mi-a zis ca apare la analize daca se transmite de la mama la copil. Pe fisa mi-au zis ca scrie ca i s-a administrat tratamentul imediat in maternitate si ca i s-au repetat analizele si ca nu sunt probleme.
Am decis sa mergem sa o vedem, nu avem ce pierde. Saptamana viitoare va tin la curent, probabil marti sau miercuri ne ducem.
Controlul abia vine luni Manu, nu stiu cat o sa stea. Sa-i ia naiba.
Pup !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 4:17 pm

va pup fetelor.

lumi,imi pare rau pentru momentele grele prin care treci.
iti doresc multa putere si sa aibe totul un final ferici pentru familia voastra.

amy,eu te vad cu copilas acasa pana la sfarsitul anului.
iti doresc sa fie fetita "ta" cea pe care o vizitezi saptamana viitoare.

noi suntem bine...maine imi serbez soata si Duminica plecam in vacanta...8 zile la mare...habar nu avem unde...nu avem cazare...pur si simplu ne aruncam bagajele in masina si ne oprim la malul marii-c-o fi marea de la noi,c-o fi aia a vecinilor de la sud...nici asta nu stim...stim doar ca plecam la mare.

va pup cu drag.
sa va reasesc cu bine.
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyVin Aug 03, 2012 4:55 pm

flower flower amy doamne ajuta!
flower sami vacanta placuta!
miha, ce frumos ne-a scris ea I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Aug 06, 2012 6:43 am

Buna dimineata.
Sami, concediu placut, sa va incarcati bateriile.
Noi in we am fost la munte la Moeciu, la o vila foarte retrasa asa ca ne-am odihnit super. Insa ieri am facut 4 ore pana acasa, era macel pe Valea Prahovei.
Azi sun la DPC sa vad cand pot sa citesc dosarul si sper ca maine sa ne putem duce sa o vedem. Totusi am o presimtire ca e cam negricioasa Very Happy.
Sa aveti o zi frumoasa. Pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Aug 06, 2012 7:41 am

Amy. o saptamana usoar iti doresc...in rest ... Doamne ajuta!
sami, ma intreb daca ati gasit ceva pe litoralul romanesc sau v-ati razgandit?!

va imbratisez.. eu cam ametita de caldura.. desi acum noaptea este mult mai bine, ma pot odihni...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Aug 06, 2012 5:07 pm

Maine ne ducem sa vedem pitica. Mi se pare putin negricioasa. Smile
Cu vesti proaspete va astept maine dupa pranz. Pup.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Aug 06, 2012 10:29 pm

buna seara fete dragi
am intrat pe fuga sa va salut ....bagaje facute ,pruncul doarme ,masina plina ,tata deja doarme eu mai bantui putin pe net si nani ....maine plecam la Roma cheers

samiruta sa iti traiasca soata si concediu placut flower
manule ...grija de burtica flower
lumi h .....pup si Doamne ajuta flower
amy ....sper sa fi usor surprinsa si sa fie fetita VOASTRA flower
restul fetelor pupici flower flower flower

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyLun Aug 06, 2012 10:44 pm

Buna fetelor,
ce frumos ca mergeti in vacanta, eu sunt al treilea an fara vacanta, dar nu mai vreau nimic , sper sa fim sanatosi. Abia mai rezistam si noi si sora-mea. Are investigatii pe 13-14 august si pe 17 august la oncolog; nu stiu ce se va hotara, probabil o vor opera. Biata de ea are dureri si e deprimata, e supradopata cu morfine, doarme toata ziua. Cand nu doarme ii vin idei sa se certe cu mine sau plange sau are atacuri de panica. Mi se rupe inima de ea dar ma si enervez cateodata si pe urma imi pare rau. Am obosit tare, tare de tot..Doamne de ar trece mai repede timpul si sa o opereze, poate va fi mai bine.

Alinuta si Sami vacanta frumoasa!
Amy iti tin pumnii , daca n-o fi asta fetita ta, poate va fi urmatoarea..Sa-ti dea si baietel pana la urma,mai extinde nitel cautarea, pana la urma tot copil e. Doamne ajuta sa fie bine.

Mai stau un pic sa adoarma Raluca (sta pana tarziu ca de obicei) si pe urma sa schimb bandajele sora-mi.

Miha tu stii ca e posibil sa obtina asigurare aici daca o inregistrez la primarie cu domiciliul? Tu ce stii despre asta, ca mie nu mi-e clar. Cum e in Spania?

Va pup dragelor pe toate!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMar Aug 07, 2012 7:48 am

Amy, astept vesti... poate ti se pare...vorba luminitei, numai fetita vreti??
off lumi, te cred ca esti obosita... doamne sa treaca timpul mai repede si vorba ta, sa o opereze ca poate ii va fi mai bine...
lumi_clt e la mare cu buburuzele! ce balaceala o fi acolo...
alinuta vacanta placuta flower ...

eu ma misc in reluare... din ce in ce mai greu... vreu sa ma cantares... oare am mai luat in greutate? mi- s-a mai marit burta iar ridicatul din pat, fotoliu devine un chin...
ei .. trecem noi si peste asta ...

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMar Aug 07, 2012 10:34 am

Buna fetele.
Lumi, tare rau imi pare de tine si de surioara ta. Imi dau seama cat sufera... Sa speram ca operatia va rezolva problema.
Noi am fost sa vedem fetita. Nu stiu sa ve explic ce sentiment am in suflet. Pitica e o tigancusa frumoasa, cu niste gene de 1,5 cm si ochi negri taciune. Insa, spre surprinderea mea, nu m-a atras nimic. Era finuta, cochetica, zambareata si ...atat. Eu care iau in brate copiii, ii pup, ii gadil, nimic, parca eram stana de piatra. Nu am putut nici sa vorbesc cu ea, abia am intrebat-o cum o cheama. Deci, foarte ciudat. Am plecat cu un gust amar, si pentru ca stiam ca nu o sa mergem mai departe si imi era mila de ea, dar imi e si mai mila de baietelul care e cu ea in plasament, are vreo 8-9 ani si se uita cu o expresie tare trista la noi. Va dati seama ca realiza ca venisem cumva sa o luam si el nu are nici o sansa sa plece de acolo. Pana si sotul, care e barbat si mult mai tare decat mine, a fost tare afectat. Deci, in concluzie, nu a fost sa fie. Mai bine asteptam. Si daca Dumnezeu nu vrea sa ne gaseasca un bebe, asta e, ma resemnez.
Cat despre baiat, nu se poate, avem atestatul numai pe fetite si ORA ne potriveste numai cu fetite, ca si eu am intrebat...
Pup si o zi frumoasa.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMar Aug 07, 2012 10:46 am

No
imi pare rau... hmm
com naiba toate vedetele gasesc copilasi cand vor , ce vor...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMier Aug 08, 2012 9:09 am

[color=blue]Buna dimineata.
Da Manu, nici eu nu mai stiu ce sa zic, asa m-am saturat de magariile din tara asta...


Ultima editare efectuata de catre amy in Lun Aug 13, 2012 10:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMier Aug 08, 2012 9:51 am

E frumoasa, Amy :-) Arata ca un copil bun, care are potential sa fie educat.
Te cred ca ai simtit asa. E greu sa simti afectiune, e un copil absolut strain.. I love you

Edit: Nu stiu ce sa zic..Poate experienta asta iti arata cat esti de pregatita sa adopti, poate nu esti nici tu pregatita, nu numai copilul, ca nu-ti pica pe suflet. Una e teoria alta e practica; imi imaginez cat de dur poate fi sa iei un copil strain de tine, de sufletul tau, de tot ceea ce cunosti. Orice ai hotara, sa stii ca te inteleg si respect pentru dorinta si efortul tau, pe care eu nu stiu daca as fi in stare sa il fac vreodata. flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyMier Aug 08, 2012 10:16 am

Nici eu nu stiu Lumi, ce sa zic. Insa am discutat si cu Soricica si ea mi-a zis la fel, ca a fost sa vada 2 fetite si nu a simtit absolut nimic, in schimb cand l-a vazut pe Andrei a stiut ca e al ei. Mai vedem ce o sa fie data viitoare. Culmea e ca am copii prin preajma, spre ex al prietenei mele pe care il stiu de la nastere, si il iubesc ca si cum ar fi al meu, l-am indragit din prima clipa. Ei, pe asta mica, nimic, clar ca nu e pentru noi.
Da, e frumusica, are trasaturi frumoase, insa ...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 09, 2012 7:30 am

amy, faci asa cum simti.. deci soricica a vazut si fetite si baieti?? cum asa??

pana la urma este o decizie foaret grea. pentru toata viatza, si normal ca nu trebuie sa ai nici o urma de indoiala... ce face sor ata?? cum se descurca??

lumi cum mai sunteti???
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 09, 2012 9:24 am

Buna dimineata.
Da Manu, nu ne grabim. Daca o fi sa nu fie, mai bine stam linistiti, inseamna ca asa a vrut cel de sus.
Sora-mea nu e bine, zicea ca nu mai au bani deloc, sa ii gasesc de lucru in tara. Ce naiba sa-i gasesc si unde o sa stea? Foarte complicata situatia, mi se rupe inima de ea si de cea mica. Sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 09, 2012 10:42 am

off amy, dar ei nu aveau nimic in tara? dar sotul ei ce face?? cu ce se ocupa?sora ta ce pregatire are?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 09, 2012 12:43 pm

Nu Manu, nu au nimic in tara. Situatia e mult mai complicata. Sora-mea s-a maritat cu un tigan la 16 ani, a vandut apartamentul care ramasese de la mama (ea a avut 3/4 si eu doar un sfert din apartament, l-am vandut ca incepuse tiganul cu amenintari...) si a plecat cu toti banii in Spania, cu tigan cu tot. Are 9 clase, ca daca s-a maritat. Pana la urma a scapat de tigan, dupa ce ala i-a mancat toti banii si s-a cuplat cu spaniolul asta, care pe vremea aia avea o caruta de bani, insa a facut un credit la banca si cu ce mai avea a cumparat un teren sa faca vile sa le vanda. Si a venit criza si nu a mai putut face nimic. Nu poate sa plateasca nici rata la teren, nici chiria acolo, de munca nu gaseste nici el, e tare aiurea.
Bunica mea, cand a murit matusa mea mi-a trecut apartamentul pe numele meu, mi-a zis ca sora-mea a avut unul si si-a batut joc de el si ca oricum ea nu vine sa aiba grija de ea. Acum bunica nu vrea sa o primeasca si eu sunt intr-o dilema, daca ar veni sa stea totusi cu bunica, dupa ce cea batrana nu va mai fi, nu o sa o pot da afara, si noi vrem sa vindem apartamentul acela ca sa terminam casa.
De aia zic, e foarteeee complicat totul. Mi se rupe sufletul de cea mica, ei sunt oricum cam inconstienti...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 EmptyJoi Aug 09, 2012 5:06 pm

Shocked
of, of ce ti-e viatza asta... copilas ii mai trebuia acum... chiar ca sunt cam inconstienti...dar acolo nu primesc macar pt copil ceva? o indemnizatie?
adevarul este ca si voi ce vina aveti...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 19 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: