Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptySam Mar 03, 2012 6:37 pm

Buna dragelor,
Manule foarte frumos, prima echo! sunny

Am venit din oras obositi franti, numai Ralucuta s-a distrat, alearga peste tot nu poti s-o tii langa om. I-am luat incaltari din piele, doua perechi, au talpa felxibila si suport la calcai sa nu calce stramb , plus cu un fel de talonet ..Si pretul bun, am dat 40 euro pe amandoua ca erau la reduceri. Eram pregatiti pt. orice pret, dar cand am vazut ca-i vin si respecta criteriile nu am mai ezitat. O pereche e mai de primavara, pentru rochite Smile si o pereche este gen ghetuta, dar semi-inalta, nu acopera glezna. Bine ca am rezolvat, ca deja plange ca vrea numai pe jos cand mergem pe afara si-i important sa aiba ceva sanatos in picioare.

Samiruto, pe unde esti, ce mai faci?.. Sper ca nu esti intoarsa pe dos sau trista.
Gali v-ati mutat?

Va pup fetelor.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyDum Mar 04, 2012 7:51 am

hello fetele flower
Manule, sa o pui in rama..sa duci cu bine sarcina si bebe sa fie sanatos I love you
Lumi,ar fi bine dc m-as gandii la prostiile de la servici...dar gandurile mele sunt la ale mele...dc ar fi dupa mine as iesii la pensie..asa satula sunt No
Am inteles ca la voi vine iar iarna,asa mi-a zis prietena..oricum ea este mai in nord...inca nu i-am luat cadou...e si problema de transport,ca dc iau ceva.. care se poarte sparge...am zis ca ma duc pe seara pe la Sara Blue
Amy,cum esti?

Azi ,la 12,30, ma intalnesc cu fetele de pe dc,inclusiv cu samira...la caru cu bere...suntem gasca mare..sarbatorim Martisorul Very Happy

pup toate fetele
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyDum Mar 04, 2012 8:37 am

Lyly, multumesc frumos!
Woow distractie placuta diseara!

eu sunt cu viroza in floare.. nasul imi curge si ma ustura in gat...iau oscillo, plus homeogene9 pt gat si Nazomer.. sper sa o scot la capat... altfel...astept cu nerabdare sa mai treaca o saptamana, sa vedem echo pe 9...
o duminica frumoasa va doresc... eu mai slabut asa azi.. cam fara chef...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyDum Mar 04, 2012 1:37 pm

Buna fetelor,
Manule nici eu n-am chef de nimic, trag de mine sa-mi duc la capat indatorirrile zilnice.
Lyly ce bine ca va intalniti! asta inseamna ca Sami e bine , e doar ocupata. Da, s-ar putea sa mai ninga nitelus pe aici, dar nu cred ca va fi prea serios. Oricum e clar ca nu trebuie sa ne asteptam la primavara inca.. Sper sa gasesti ceva frumos, util si incasabil la Sara Blue.

Eu am tot vorbit la telefon cu Luci.. tiganu'de la et 1 i-a lovit masina (destul de rau) in parcare, dar nu recunoaste (cineva i-a lasat lui Luci pe masina numarul lui de inmatriculare). era cam suparata, dar nu merita, e doar o masina. Pe de alta parte in 17 martie va veni in Gent(Belgia) pentru 2 saptamani intership si o cam doare maseaua de minte s-o scoata , sa n-o scoata..ca ii e frica, si tot asa. Luci si-a prelungit cu vreo 4 zile sederea si va veni si la noi in Olanda, asa ca nu stiu daca mai mergem si noi in Gent, vedem cum putem, ca ea e oricum acolo ocupata de dimi pana seara inclusiv sambata.
Cam asa fetelor, ma retrag sa dau cu aspiratorul acum..Pupici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyDum Mar 04, 2012 8:15 pm

Buna seara, fete minunate!

Meni, eu chiar mi-am facut un album mic in care am pastrat toate ecografiile. Smile Este f interesant sa vezi cum evolueaza embrionasul, iar apoi fatul. Este fantastic ce schimbari se petrec de la luna la luna. O adevarata minune! cheers

Lumi, tare bucuroasa trebuie sa fii ca vine Luci. I love you
Are asigurare Casco? Dar cum a reusit tembelu' sa-i loveasca masina?

Lyly, Sami, va asteptam sa ne povestiti cum a decurs petrecerea. Very Happy

Aici a fost vreme frumoasa, am iesit in parc, l-am lasat pe Eralp sa zburde in iarba- era ca o sfarleaza si f curios sa atinga copacii, iarba, gardurile. Laughing Dar inca mi-e teama sa-l las singur, il tin inca de gulerul hainutei, sa nu vina in nasuc. Laughing Cred c-o sa-i iau un ham. Am vazut un copil in RO. Unora li se poate parea ca-i o lesa Rolling Eyes dar ai control asupra copilului, dandu-i totusi libertatea de a se misca in voie si de a-si folosi manutele curioase. Wink Mai studiez. study
Voi ce parere aveti despre ham?



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyDum Mar 04, 2012 8:42 pm

E ok hamul, Nico, daca copilul il accepta. Am avut si eu unul de la sora-mea, dar Ralucuta nu a vrut si l-a trasformat in obiect de ros. Smile Nu pierzi nimic daca incerci.
Nu are casco Luci din pacate. Neutral
Pupici.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 7:27 am

Buna dimineata, suricatelor.
Eu ieri am zacut blana. Cred ca ma pastea o raceala groaznica daca nu matratam. M-am rezit de dimineata cu senzatie de voma, si asa am tinut-o pana pe la 16. Nu am reusit sa mananc decat branza cu ceai. Pe seara am papat 3 ficatei de pasare si o rosie cu putina branza. Am zacut pana la 15:00 in pat, ceea ce mie nu mi se intampla decat daca imi e rau. A fost tare aiurea. In rest, nimic deosebit, ciclonul e in grafic, sambata cred ca ma duc la un control ginecologic.
Ce frumos trebuie sa fie sa vezi piticii asa curiosi, ma refer la Eralp si la Ralucuta, mandra posesoare de ghetute noi. Smile
Ma bucur ca toate sunteti ok.
Va pupacesc cu drag si mai intru. Sa aveti o saptamana usoara.
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 9:26 am

flower flower flower flower flower

O primavara minunata sa aveti, scumpele mele!!!!

Manu Laughing love Felicitari draga mea pentru bulinuta!!!
Ce frumusel arata el in prima pozica, acolo. Razz
Sa iti dea Dumnezeu sarcina usoara si un bebelus sanatos! I love you

Va pup dulce pe toate, imi pare rau ca intru atat de rar. Crying or Very sad
Noi suntem binisor. Am mai fost internati vreo 2 saptamani, acum suntem acasa pe tratament pt contractii, si speram sa fie totul ok. Avem 31 de saptamani, dar bb a coborat in pelvis si trebuie sa stau numai si numai in pat, ca sa pot sa controlez si contractiile.

Vad ca au crescut mari si puii nostri, Ralucutza, Eralp si micuta Alinutei bounce bounce bounce , ce repede a trecut timpul!

Sper ca sunteti bine cu toate si continuati sa luptati si sa credeti in sansa voastra! flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 10:11 am

Salut dragelor,
Elly ai 31 saptamani?.. Ce repede a trecut timpul!!Stai in pat si va fi bine, eu asa am dus-o la 40 saptamani pe Ralucuta. Ai fost asa perseverenta cu tratamentul, ce se intampla acum e putin in comparatie cu incercarile prin care ai trecut ca sa ai un copil! I love you

Amy ce rau ti-a fost... O sa treaca, nu cred ca ai nimic, e doar impactul hormonal, al cm-ului. Da, Ralucuta e tare mandra de ghetute, tropaie ca un calut.. Smile

Am facut curatenie ieri, am calcat, am spalat baile asa mai pe fuga. H a gatit un sos de rosii si vin rosu, cu sunca slaba si masline, pentru paste. A fost bun , dar condimentat peste masura, hot cuisine de-a dreptul! A fost si a spalat masina, era jegoasa rau pentru standardele olandeze, ca aici nu e atata praf..Cu spalatul e de poveste, aici nu sunt in zona service-uri unde sa fie angajati care spala masina; te duci, bagi banul si curge apa pe tubul cu care trebuie sa speli masina personal!.. Very Happy
Azi o sa gatesc un piure olandezesc si am niste carnati degresati (arata ca niste cremwusti) care se pun la microunde. Si asta ii dau lui H si azi si maine. Mai fac separat niste pui pentru mine si Ralucuta ca H nu se omoara dupa. In rest pe internet, ca azi ploua nu iesim.

Pupici fetelor!
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 10:39 am


Lumi flower asa e. Ce a fost mult a trecut. Mai avem rabdare si suntem cuminti si in saptamanile astea care au mai ramas, si trebuie sa fie bine. Smile

Pupicei printesei tale! Deja este o domnisorica, si are si sandale noi. Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 12:51 pm

Buna ziua, fete minunate!

La noi e ff frumos afara sunny , asa ca zdup la aer, prin parculete pana la masa de pranz! bounce

Ralucuta, sa stapanesti sanatoasa noile incaltari. cheers

Lumi, corect, la asta nu m-am gandit scratch, oare o accepta Eralp hamul?! Rolling Eyes Voi incerca totusi.

Amy, sper ca esti bine acum! flower

Elly, bine ai revenit! flower Sa stai cumintica in pat. Trece timpul f repede.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyLun Mar 05, 2012 11:05 pm

elysor!!! doamne ce a trecut timpul.. hmmm
multumesc pentru gandurile bune!
eu sunt in faza urmatoare a virozei, tusesc, am scapat de nas infundat.. iau stodal... altfel.. hmm eu sunt in faza in care numar zilele.. ca sa mai treaca o saptamana...si sa scapam de cele 12 saptamani dificile.. dupaai ivoi zburda.. desi nu cred voi mai putea... silent
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 7:36 am

Buna dimineata.
Iaca ce am zis eu ieri ca stau linistita, si ajung acasa mancam, ne uitam la TV si pe la 19:00 citesc pe mail, si vad: aveti o comanda pe breslo (un site unde am postat felicitarile si 2 goblenuri mititele). O tipa voia unul dintre goblenasuri, numai ca eu tocmai il dadusem cadou unei colege de serviciu, de ziua ei, daca tot am vzt ca nu se cumpara. Asa ca uite cum aseara la 22:20 terminam de cusut... Bine ca l-am terminat si azi trebuie sa-i gasesc o rama, ca cel de pe site e cu rama cu tot. Cam asta am facut ieri, azi vine cineva la serviciu de la Bursa Romana de Marfuri, deci o sa am o zi plina.
Sa aveti grija de voi.
Va pup pe toate !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 10:24 am

Buna fetelor,
Amy ma bucur ca ai reusit sa termini goblenul, esti chiar rapida! E frumos si ca mai vinzi cate ceva.Mult succes azi.

Manule , bine ca nu ai facut temperatura..Timpul, asteptarea raman in continuare la mare cinste..Mai intai 12 saptamani, apoi astepti sa miste, apoi astepti sa treaca lunile cele mai'' ingreunate'', apoi copilul sa-l tii in brate prima oara..apoi sa mearga, sa vorbeasca ..sa termine scolile ...sa sa..sa...!!!! Smile Nu se va termina, dar o sa le iei pe rand! ma repet, este inceputul celor mai lungi si frumoase griji!!! sunny

Uite ca azi am si eu un pic de soare, poate iesim. Raluca s-a trezit la 7.30, adica de dimineata rau, iar acum a pus caputul pe perna , trage la aghioase iar eu sunt obosita, ca m-am culcat si tarziu. As dormi si eu,dar am baut o cafea mare si nu pot. Asa ca bag la spalat ''negrele''si continui cu o alta scrisoare de intentie, de data asta e pentru un centru de biotehnologii..Tot asa, fac o 'open application' ca posturi vacante nu sunt.. Neutral
Pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 11:59 am

Buna dimineata, fete minunate!

La noi e soare si azi dar cam bate vantul. Dar o portie mica de vit D tot luam. Very Happy

Si eu am program administrativ- de aspirat si bagat la masina "deschisele". Laughing

Amy, succes azi la intalnire. cheers

Meni, sa nu crezi ca, dupa cele 12 saptamani, vei zburda. Responsabilitatea pt sufletelul din burtica va creste. I love you Ca si grijile, cum bine zice Lumi. flower

P.S. Cum adorm piticutele voastre? Eralp o doreste pe tzitzi cand ii vine somnicul. Rolling Eyes
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 1:23 pm

Haha, buna intrebare Nico!..Pai sa vezi ritual:
Dupa baie care e pe la 8 seara, sta o jumate de ora in fata computerului si urmareste muzica si danseaza, asta o calmeaza miraculos si tace malc, altminteri ar fi show de tipete in patut. Intre timp fac si eu dus linistita. Pe la 8.30 -9 ii dau un biberon, dupa care o pun in patut si stau langa ea la filme, cu sonorul redus. De obicei se zbate pana cade pe o parte si doarme!... Suzeta e element cheie aici,musai sa fie in gura (ceea ce e tzitzi la tine ..:-( Acum insa ,de cand a fost bolnavioara sta la mine in brate si ne uitam la film, adica eu ca ea adoarme fara revolte , ca puisorul, dupa care o pun iar in patut. Eeee cam asa , e istorie lunga dar eu nu vad mare diferenta, la noi suze si in brate, la tine tzitzi si in brate...!Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 2:53 pm

Smile
nico, zburdatul era de fericire ca scap de cele mai critice luni ( sa nu uitam ca am pierdut doua sarcini pe la varsta asta).. normal ca responsabilitatea si grijile vor ramane, ba chiar vor creste...
o saptamana buna sa aveti!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 6:40 pm

O sa fie bine Manule, nu te teme, D-zeu e cu tine asa sa-ti zici mereu. I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMar Mar 06, 2012 8:34 pm

Lumi, pai, e parfum asa. drunken Bine ar fi sa doarma si Eralp asa. El se zbate si in timp ce suge, trebuie sa se ridice de poponet in sus, sa-si faca de lucru cu manutele, sa se rostogoleasca si sa revina la tzitzi, uneori se mai si ridica in picioare si da o tura de pat. Laughing Eu obosesc doar urmarindu-l. Rolling Eyes Am uitat sa precizez ca-l alaptez stand intinsa in pat. Daca il tin in brate, ar trebui sa-l alerg prin camera. Laughing

Manule, asa sa faci, sa-ti pui seara mana pe burtica si sa te rogi la DD sa ai un bb puternic si sanatos. angel Te va asculta! I love you

O seara placuta!


P.S. Noi avem un musafir din RO, un prieten f drag noua.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 7:42 am

Buna dimineata. Ce faceti fete dragi?
Azi se pare ca la noi e o zi aglomerata si cam lunga...
Mai Nico, ma gandeam eu asa, cand il intarci pe pitic? Smile
Pupici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 10:35 am

Buna dragelor,
Ne-am plimbat ieri un pic chiar inainte de a veni a doua ploaie. Raluca se duce dupa toti copiii ca bobocul de ratza; ieri doi copii mari jucau fotbal si ea repede s-a dus sa ia mingea, mai sa ia o minge in fata, cat e de micutza...vorba lui Nico obosesc incercand s-o tin langa mine ca o ia tot lateral si inapoi, sa fie independenta. Pana invata sa stea langa om mai dureaza!

Nico, cum ti-am zis, eu nu vad mare diferenta de comportament intre astia mici, a mea se lupta cu suzeta in patutz (are patutz din ala de plasa), tot asa cu kuru in sus, ascunde suza sub saltele, sare, da sa incalece sa iasa afara, iar Eralp ''se lupta'' cu tzitzi in patul mare si pe langa el, intr-un spatiu evident mai mare! Very Happy

Acum sunt terorizata sa n-o vad cazand de pe canapele, nu numai ca se urca si coboara sau sta acolo linistita, dar sare ca o capra in toate partile si poate sa cada pe gresie.. Neutral Cred ca-mi pun oglinda retrovizoare ca la masini, ca sa vad ce mestereste ea pe la spatele meu, ca nu mai e chip sa fac si eu o treaba!..

In fine istorie mare cu astia mici, dar e frumos, cand realizezi ca totul e atat de nou pentru ei si ca nu stiu cum sa faca sa incerce totul cat mai repede. parca as vrea sa mai fiu din nou copil si sa vad si eu lumea asa un loc minunat! Smile dar nah, varsta iti aduce un cinism care acopera incet incet entuziasumul tineretii..

Iar mi-a venit de filozofat..Ieri am trimis o aplicatie la centrul ala de biotehnologii, cu data de 7 martie..ce tampita am fost , ca ieri a fost 6 martie! Rolling Eyes Amanuntele astea conteaza mult, off ce mi-e ciuda..

Hai va pup dragutelor, mai vorbim!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 3:38 pm

Buna ziua, fete minunate!

La noi, soare si frumos, desi bate si-un vanticel recisor. Asadar, ne-am luat si azi portia de vit D. Very Happy
Eralp e innebunit dupa leagane, aproape iese din carut cand trecem pe langa un parculet. Pe iarba are tendinta de a merge in cerc. Laughing Spre ameteala mea, bineinteles, ca el se simte grozav. Very Happy
In privinta stilului "iedul saltaret" pe canapele, n-ai ce face, Lumi, trebuie s-o supraveghezi pe Ralucuta sau sa stai cu gura pe ea "nu, nu", daca vrea sa inteleaga interdictia. Laughing Eralp a mai luat trante dar a cazut pe covor sau n-a apucat sa se loveasca la cap.

Amy, in principiu, mi-am propus sa-l alaptez pana la 2 ani. Daca insa o mai doreste pe tzitzi si dupa acea varsta, cred ca voi ceda. Rolling Eyes Am tot citit ca e bine sa-l lasi pe copil sa aleaga momentul intarcatului. scratch

Ma duc sa-l culc pe Greieras, nu mai are stare. Ma voi intinde si eu putin, ca s-a trezit la 7.30 si n-a mai vrut sa doarma. Sleep






Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 4:21 pm

Ba Nico , draga mea , o mai pun si in patutul ei de plasa, cand vad ca o ia razna cu saritul pe canapele!.. Very Happy
Faci bine cu alaptatul, cinste tie ca poti, Nico. Eu nu am avut deloc chemare spre alaptare, sa ma ierte D-zeu, nici la Lucia , nici la Raluca, am alaptat minimul pentru ca biologic asa era normal si abia am asteptat sa termin.... si am intarcat pe la 3 luni, pe fiecare dintre ele, cu un pic de regrete adevarat, dar care mi-a trecut destul de repede.
Cate mese ii dai acum? La varsta asta poti sa-i dai de 2-3 ori pe zi cred eu , ca nu-s o experta.. Noaptea nu cred ca mananca de foame, ci ca sa stea langa tine. Smile Un singur inconvenient vad eu, ca Eralp nu vrea suzeta si ca esti obligata sa-i oferi sanul in loc de suzeta...dar va trece si asta, sunt sigura! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 7:17 pm

Programul nostru e cam asa:
ora 7.30- 8: tzitzi de dimineata+ somnic (desi, in ultima vreme, nu prea mai doarme Rolling Eyes )
ora 10- mic dejun (branzica, ousor, div cereale, ceai)
in jur de ora 12: tzitzi+ somnic (daca suntem afara, doar somnic Wink, dar o vrea uneori pe tzitzi cand ajungem in casa)
ora 14: masa de pranz (piure din div legume cu carnita, iaurt)
in jur de ora 16: tzitzi+somnic
ora 17.30-18: gustare (piure de fructe+ biscuiti/ orez cu lapte/ gris cu lapte)
ora 20.30: cina (div cereale, ceai)
in jur de 21.30: tzitzi+ somn de noapte intrerupt la aprox 2-3 ore pt tzitzi de foame (cam de 2 ori tongue ) si de alint (restul Smile )
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 EmptyMier Mar 07, 2012 8:29 pm

Hahaha Nico, pai tzitzi e la mare cinste !..Nu cred ca se va lasa usor de ea! Very Happy sta era discutie pentru dincolo la copii, daca vrei da un copy-past la mesaj, poate mai punem si noi programul fiecaruia dintre copii, mai ales ca nu sunt asa mari diferente de varsta; adica sunt dar de acum incolo nu prea mai conteaza o luna -doua.. Smile

Vad ca numai noi doua ne conversaram pe timpul zilei! Unde or fi fetele? Las ca apar ele! Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 19 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: