Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 11:17 am

va pup fetele mele.

manu,imi pare rau pentru ce ai patit dar nu e asa de grav.
foliculii cu siguranta s-au spart.nu ai facut eco in fiecare luna???acolo se vedeau daca nu erau sparti.

eu sunt cam obosita ...de dimineata sunt tot pe drumuri cu Samiroiu sa-l ajut sa-si termine treburile.
pentru ca planuim sa stramutam biznisu lui in Germany si sa ne mutam definitv acolo...este deja angrenat intr-un volum de munca foarte mare.
toata treaba asta o sa se intample treptat in decursul a 1-2 ani-sper din suflet sa ne iasa si sa plecam din Romanika...dar nu vrem sa plecam in orice conditii.
in fine...stiti vorba aia...vazand si facand.

am venit sa mananc ceva si ma duc la bancile mele pentru plati si extrase.

bagaj nu am facut si parca nu sunt in cea mai buna forma de plecat,de haladuit prin munti...astept si CM in vreo 2 zile...asa ca.......sper sa-mi induc paa la urma starea necesara pentru plimbare.


lumi,hai ca mai e putin pana in Octombrie cand veniti si te vei intalni iarasi cu cei dragi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 11:49 am

hai sa va povestesc de la botez:

lumanarea si decorul pentru cristelnita au iesit foarte frumoase...gladiolele pe care le-am cumparat erau superbe cand le-am dus la biserica.
Bebe a fost cuminte in timpul ceremoniei,hainutele i-au venit perfect si parintii lui au fost foarte impresionati de felul in care m-am pregatit.
tema botezului a fost Cars-filmul de animatie.
restaurantul a fost decorat cu iviore si aramiu inchis-mergea foarte bine cu peretii si pardoseala.
pe fiecare masa am avut cate 3 masini din Cars-rosie,galbena si albastra din plus pe care le-au luat copiii acasa.
carduri pentru masa tot cu imagini din Cars,baloane intens colorate cu heliu in tavan.
fiecare invitat a primit un cartonas si a fost rugat sa scrie cateva cuvinte pentru Bebe iara mama lui va da toate cartonasele la legatorie si vor deveni un caite de amintiri.
am avut dansatori profesionisti care ne-au dansat la fiecare fel de mancare-cat invitatii stateau la masa si mancau ei dansau.
am avut si ursitoare-e bune si una rea...si vreau sa va spun ca aia rea a facut deliciul momentului...ca deh...trebuia sa-si faca si ea treaba si sa urseasca de rau...si cum ursitoarele bune facusera o magie prin care sa fie protejat bebelusul...atunci ursitoarea cea rea si-a varsat "urarile" catre invitati asa ca a plouat cu urseli de genu:sa-ti vina soacra in vizita si sa nu mai plece vreodata la ea acasa etc etc.
am avut si clovn care a fost pe placul copiilor-au fost 7 copilasi la botez si s-au jucat cu clovnul si i-a picatat pe fata si le-a facut ce figurine au vrut ei din baloane din alea lungi si subtiri...parintii au fost multumiti ca au scapat cateva ore de grija copiilor si s-au putu distra in voie.
am avut candy bar-o masa cu tot soiu de platouri cu bomboane,jeleuri,napolitane...a fost foarte apreciat de copii Laughing ...prima data au fost mai greu ca apoi se duceau singurei si cereau dulciurele.
am avut si fantana de ciocolata si bar de fructe plus ciocolatier care toata ziua a facut frigarui din fructe taiate-ananas,piersica,mar,para,strugure,pepene,kiwi si pe care le tragea prin fantana de cioco atunci cand venea cineva si solicita.
mai erau pe masa tare frumos aranjate fructe sculptate.barul de fructe si ciocolata a fost apreciat atat de adulti cat si de copii-care erau in final murdari de ciocolata cam pe peste tot. Laughing
dj-nostru e fantastic...l-am cunoscut noi,la nunta noastra si ne-am imprietenit cu el la catarama...a fost la toata evenimentele din familia noastra de atunci si cu mana pe inima va spun ca e cel mai adevarat DJ din Bucuresti...de fapt este un entertainer autentic...este scump insa isi merita fiecare banut...pur si simplu iti face toata petrecerea.
mancarea a fost buna proaspata si destula:am avut aperitiv cu icre pe felie de lamaie,friptua rece de curcan cu un gem acrisor-interesant combinatia,terina de branzeturi,tarta cu somon,salam de sibiu,legume in aspic cu crema de hrean si sfecla rosie,pasta de branza cu marar in rosie.
apoi somon la gratar cu sparanghel,broccoli si baby carrots si lamaie iar la friptura am avut porc,pui,vita,carto copt cu sos de mustar si castraveti acri in saramura.
tortul a fost in forma de placheta dreptunghiulara cu urme de talpite bleu pe el si cele 3 masini-personaje principale din cars-rosie,galbena si albastra din martipan puse intr-un colt.
petrecera a fost tare faina.
fotografiile nu mi s-au parut reusite ca le-am vazut aseara pe laptop...macar filmarea sa fie.

la bait de mir a fost foarte cuminte Bebe si a adormit imediat dupa baie.
noi am iesit in curte si am stat la masa apoi am intrat in casa toti si am desfacut toate cadourile primite de Bebe la botez si am citit cartonasele cu urari pentur Bebe.
toata lumea spune ca Bebe seamana cu mine si cu frate-miu Laughing
cam asta a fost in mare botezul.
o s ava pun si pozici cand o sa am.

fug la treaba
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 12:17 pm

Salutari, fete dragi.
Manu, imi pare rau de ce ai patit, ins anu trebuie sa te intristezi prea tare, asa cum spun si fetele, tu ramai graviduta, deci se va intampla iar.
Sami, frumos mai povestesti.
Lumy, te cred ca e cam pustie casa, dar mai e asa putin pana in Octombrie...
Eu sincer vreau sa vina toamna, m-am saturat de atata caldura, se vede ca sunt nascuta toamna- iarna.
Mai sami, si tu vrei sa pleci si sa ne lasi singurele in Romanika? Eu si cu Lyly... ca restul se pare ca sunteti toate plecate.
Va pupic si ma intorc la treburile mele, o tona de hartii.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 12:28 pm

aliiioooooo amy?? pai eu?? o fi poiana "la capatul lumii" dar e in Romanica!!!!
sami, draga voi suteti niste experti in de-ale nasitului bag sama... iar tu cu povestitul esti super, imi imaginez fiecare detaliu la cum povestesti... auzi dar salopeta? salopeta cum a fost?? vrem pozici!!!!!

lumi,draga hai nu fi trista, tu nu vezi cum trece timpul? imediat se face octombrie...
nico??? mai fetelor sa fi rapit-o cineva??? geek

galli? hai mama i-a si tu o pauza...
miha, ce-ti mai face balerina?
lylyca???pupici
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 12:28 pm

ce fac fetele?

sami, esti cea mai tare organizatoare, cand pui suflet si faci totul cu draga inima nu poate iesi decat ceva spectaculos, felicitari si multa sanatate finutului vostru si bineinteles, nasilor clap
vacanta placuta si sper sa va placa salina de la turda, e cam rece inauntru, sa ai o bluza sau ceva pe tine flower

bruni, felicitari din tot sufletul, sa ai o sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos si da stafeta mai departe lol!

noi suntem in concediu, saptamana asta stam la munte iar cealalta plecam la mare, eu la relaxare, mnealui cu treaba geek
Manule, daca vrei si ai timp poate o punem de-o intalnire faci cu ochiul si lasa nu mai fi tu suparata, ca bebe vine cand te astepti tu mai putin clap


pupici la mamici , pitici , gravidutze si viitoare gravidutze angel
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 12:44 pm

da amy si spun asta cu toata convingerea.
nu ma reprezinta ce se intampla in tara asta,nu ma simt legata de glie,nu ma simt deranjata cand se spun lucruri urate despre romani pentru ca si eu simt ca asa e si toate sentimentele astea mi se accentueaza pe masura ce trece timpul.
nici nu-mi imaginez ca in alta parte alearga cainii cu covrigii in coada ...oricum nu din considerente financiare vrem sa plecam din Ro si oriunde plec ma duc sa muncesc si sa-mi vad de treaba mea.
vreau o viata de o calitate mai buna...pentru mine nu e suficient sa am o casa,masina,sa am bani sa-mi cumpar ce-mi doresc.
ma afecteaza tot ce se intampla urat in jurul meu,birocratia,oamenii de prosta factura de care suntem inconjurati,grobianismul,proasta crestere,lipsa de civilizatie si educatie si cel mai tare ma inspaimanta faptul ca nu vad vreo perspectiva pentru copiii nostri.
ma afecteaza faptul ca eu imi doresc si fac tot ce pot sa pastrez drumul drept insa la fiecare colt se afla cate cineva care sta la panda si ma impiedica sa-mi vad de patratica mea si de treaba mea.
ma tortureaza psihic si sufleteste sa vad atatia copii si batrani amarati...m-am saturat sa ma simt vinovata ca nu pot da tuturor mainilor intinse.
poate ca asta inseamna lasitate...poate ca prefer sa fug...insa eu nu vreau o astfel de realitate.
am vazut si stiu ca sa poate si altfel si sper ca macar batranetea sa ne-o petrecem si noi intr-o societate civilizata.

hai ca nu-s o companie tocmai placuta azi....hmmmm...a inceput sa ma sacaie burta!!!
si nu am chef sa fac bagaj!!!ce naibilor ma fac???

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 1:13 pm

Turqois, la mamaia vii??? da, suna-ma uite : 0723******

Manu, am editat eu mesajul, Turq deja l-a citit si e mai bine sa-l dai pe privat, cine stie cine balaureste pe forumul nostru. Pup
Amy
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 1:32 pm

da Manu, la mamaia si avem cazare pe bulevardul Mamaia, te sun saptamana viitoare, ok? flower
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 2:03 pm

buna fetite cu codite!

hai nu mai fiti asa suparici!ca doar o viata avem!trebuie sa ne-o facem noi mai frumoasa!

si..si..vreau si eu la mareeeeeeeee!da mai am putin de dospit..si apoi venim si noi cu bebelina sa o animam pe manu!joi implinim 6 luni..uff..mi se pare ca trece asa greu timpul..iar bebelusa mea si-a gasit o pozitie acum..ca oricum as sta ma doare in partea dreapta..sper ca nu e nimic..am luat un nospa dar vad ca nu a trecut!hmm..

manule-singura posibilitate cu spermograma e sa faci cum ti-am zis..sa iei borcanasu si sa ii zici soatei sa presteze acasa..iar apoi fugi tu cu el la laborator!hihi..asta imi aduce aminte de un film..cum l-a imbatat o soata pe sotul ei si a facut cu el "prostioare"..pana cand a simtit ca el isi da drumul..cand si-a dat drumul ea a luat borcanasul si apoi a dus proba la laborator..tare filmul..ceea ce e mai tare ca asta e ca filmul a avut final fericit si tipa a ramas insarcinata!iar soata a aflat pe urma ce si cum! Razz

sami,amy,turqule,manu,lumi-pupicei!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 2:11 pm

miha,sper ca numai in film se intampla treburi d-astea ca in realitate proba poate fi compromisa!!! Rolling Eyes
trebuie pastrata aceeasi strictete ca la urocultura.

am gasit solutia fete...bag talmes-balmes hainele in geanta si iau fieru de calcat cu noi...yeeessssss!!!!
ce fericita sunt ca am scapat de calcat.
dar burta tot ma doare Evil or Very Mad
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 2:46 pm

Sami sa-ti traiasca nepotelul , ma bucur ca seamana si cu tine.:-) Pai cum se putea altfel, ca are genele familiei! Si ma bucur mult ca totul a iesit minunat si ca a fost o petrecere pe cinste, un nepotel ai , nu o suta!.. Smile Sa ni-l mai arati si noua pe frumosul mic! Cum il cheama? Cu plecarea in Germania , imi pare rau sa aud..nu ca pleci, ci ca lucrurile sunt tot asa la noi. Nici eu nu am vrut sa plec de acasa, pur si simplu ne-am simtit ''izgoniti'', ma saturasem si eu, mi-am zis ca suntem prea batrani sa asteptam sa avem o viata onorabila, poate o fi mai bine pentru nepotii nostri...In orice caz cand vei pleca, la un an doi, vei incepe sa simti lipsa locurilor unde ti-ai petrecut viata pana in momentul cand plecati. Uneori ma gandesc ca daca eram mai tanara, mi-era mai usor, ca nu aveam atatea amintiri in spate.


Fetele noi ne-am luat bilete de avion si pentru octombrie si pentru Craciun, asa ca per total vom sta cam 5 saptamani in tara, ma bucur mult si pentru Luci si pentru ca avem de rezolvat niste reparatii la apartament; sa vedem ce putem face.
Pupici.

Edit: Miha pupici si tie, stiu cum e (si frumos , dar si greu), hai rezista mai ai doar 3 luni! I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 4:25 pm

yessssssssssssssssssss...am terminat bagajele!!!
mai am de strans cate ceva prin casa si sa merg cu Samiroiu meu pana la Mega sa mai cumparam cateva maruntisuri-paine de diabetici pentru mine,deodorante,niste apa,fructe.
hai ca parca mi-a mai trecut gretosenia Laughing

lumi,stai ceva si in Romanika...poate o sa reusim sa ne vedem si noi intr-o zi...tare mi-ar place sa te "cunosc" si sa smotocesc nitel si fetiat frumoasa cu ochisori albastri....chiar asa,tu in ce limba vorbesti cu ea???
cat despre plactul prin alte tari...sincer iti spun ca va felicit din toata inima pe cele care ati plecat.
mai bine sa duci dorul locurilor natale decat sa te scarbesti pe zi ce trece mai mult.

o sa pun poze cu nepotelul...din partea rudelor mele de sange este primul nepotel pentru ca din partea Samiroiului meu mai am inca 4 nepotei-3 baieti si o fata.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 4:26 pm

am stalcit cateva cuvinte da mi-e lene sa corectez Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 4:49 pm

Si mie mi-ar place sa ne intalnim, dar nu pot sa promit..ca poate nu ma tin de cuvant ... Romaneste vorbesc cu Raluca..:-)
Pupici!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 8:00 pm

dap sami-numai in filme se poate intampla asa ceva! Laughing

lumi..mai e putin..asa zice toata lumea..insa mie mi se pare ca trei luni sunt enorm de mult!si piticania asta a mea ma apasa pe ficat..azi toata ziua s-a distrat pe seama mea!nu s-a mutat deloc ca sa nu ma mai doara..dar asta e!noi sa fim sanatoase!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 10:47 pm

Buna seara, fete minunate!

Brunica, felicitari din toata inima! Sa fii cumintica si sa stai linistita! DD ajuta sa ai un bb puternic si sanatos! Te asteptam cu impresii de la eco de 7 saptamani. Wink

Miha-mingiuta, ai inceput sa iti faci listuta de cumparaturi sau macar sa te plimbi prin magazinele cu articole pt bebelusi? In ultimele luni trece timpul ff repede. I love you

Manule I love you , nu-s rapita, sunt in Sarkoy, la mare, la soare, inconjurata de familia din Turcia. Si cand spun familie, nu ma refer doar la socrii, cumnatica, cumnat ci si la unchi, matusi, verisori, care de prin Istanbul, de prin Antalya si de prin Olanda. O parte dintre ei au plecat pt ca a inceput Ramazanul. Sunt toti chiauni ca nu mananca si, mai ales, nu beau apa pana la apusul soarelui, in jurul orei 20.30. Nici in mare nu intra, sa nu le intre apa in gura. Shocked
Eu si Eralp ne simtim fff bine. Ne bronzam (acum Sufletel chiar a devenit creol), ne balacim in mari (cand in Marmara, cand in Egee) , ne plimbam mult in aer curat, mancam (am demarat diversficarea), facem cura de fructe (si lui Eralp ii plac f mult piureurile si sucurile de fructe). E suuuupeeeer!

Sami, sa va traiasca finutul! Daca seamana cu tine la ochisori, va face ravagii, cu siguranta! Very Happy

Lumi I love you , nu fii trista ca a plecat Luci, nu mai e mult pana in octombrie. Cu Ralucuta trece timpul repede, sunt sigura. Si apoi, ai vazut ca-i posibil sa va vizitati periodic? Stiu ca nu asa des cum iti doresti dar tot e bine si placut.

Va pup si va imbratisez pe toate cu mult drag!
flower flower flower flower flower flower

P.S. Mi-ar placea sa intru mai des pe forum dar merge net-ul ffff greu aici si pana se incarca paginile si iconitele de acces, ba se trezeste bb si vrea afara, ba vine in vizita cate cineva, ba sunt ocupata sa-i pregatesc ceva proaspat lui Eralp. Nici nu stiu cum trece ziua ... scratch

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMar Aug 02, 2011 11:58 pm

guze-ce dor imi era de tine si de piticutul eralp!sunteti ff frumosi!
cat despre cumparaturi..am patutul, hainute,biberoane,vreau sa iau un carucior acum si in rest voi vedea pe parcurs..ca nu stiu exact de ce voi mai avea nevoie!si sa cumpar asa in nestire si sa nu folosesc ce cumpar..nu merita!

noi iar tinem discoteca..

va pupacesc cu drag fete dragi!somnic usor!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMier Aug 03, 2011 6:43 am

'Neata.
Nico, ce bine ca ai revenit, imi era tare dor de tine. Ma bucur ca sunteti ok. Cat despre Eralp... sunt convinsa ca e minunat asa creol. Distractie placuta in continuare.
De la ce varsta incep restrctiile astea pt Ramadam, ca ma gandesc ca si bebele tau va trece prin asta mai tarziu?
Ieri am fost cumplit de ametita, m-am dus acasa, am papat si m-am culcat de la 16 la 18, ceea ce mie mi se intampla foarteee rar. Dar aseara nu am dormit prea bine, deh, eram odihnita. Acum sunt bine, nu mai am starea nasola de ieri.
Va pup cu drag si aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMier Aug 03, 2011 8:48 am

buna dimineata fetelor!!!


Amy, multam, ei uite ca nu m-am gandit ca s-ar putea sa bantuie fel fel de lume pe aici...
Nicoooooooooooooooo, ce ma bucur ca ne-ai mai scris si noua, woaaw abia astept poze cu voi bronzati...

lumi, ce fain ca veti sta asa mult prin tara...
miha,moamma, daca acum e asa bebelina... cand o iesi in lume, cred ca nu te mai prindem pe aici ca te va alerga din primele luni I love you
turqois, da sigur ne auzim, chiar mi-ar place sa ne vedem...
sami, vezi draguta cum se aranjaza toate... buna ideea cu fierul de calcat...

eu m-am tuns iar affraid hi,hi, sunt scurt,si mi-e bine... azi dupa program plec in delegatie la Buc ca de promovat nu m-au promovat dar in schimb mi-au aparut niste task-uri noi, ca daca tot au desfintat dep contabilitate, si-au dat seama ca au nevoie de casier...deci sunt assistent-casier iar acu merg sa ma instruiasca, iar pe chestia asta, mi-am luat cazare la noapte... ca doar nu sunt obligata sa ma trezesc eu la 5 sa plec in aceeasi zi.....
am o stare de spirit mult mai buna, pana la urma nu merita sa-mi distrug nervii, sanatatea, caci sunt sigura ca se vor rezolva toate...am fost atat de suparata zilele trecute incat nici nu am observat cate oforturi a fact G sa-mi ia modem... din pacate merge foarte greu... dar a incercat cu doua firme, ca sa am eu net "sa stai cu fetele de vorba"...

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMier Aug 03, 2011 9:03 am

neata fetele!

manule-ma bucur ca esti mai bine!ai grija de tine fetita draga si fa ravagii cu noul look! Laughing

amy-pupicei!

hmm..cata dreptate ai manule-ieri imi zbura burtica in toate partile-asa nervoasa era piticuta-nu stiu ce avea..dar ieri m-a bombardat ca sa-mi ajunga! Laughing azi ne-am trezit mai calme dar fomiste rau de tot!asa ca ma duc sa pap ca apoi iar mi-o iau de la fiimea! affraid
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMier Aug 03, 2011 9:51 am

Salutare fete,
Nico ma bucur ca aud vesti despre tine si Eralp! I love you Si ca va simtiti asa bine la mare!..Ce-as fi vrut si eu sa am mai multe zile insorite in tara asta..!Sa te intorci cu bine, sa mai chatuiesti si cu noi!

Mihaela, asa este, par mult cele trei luni! Smile Dar stii cum zboara? Mai te vaieti , mai numeri orele, mai te bucuri..eu aveam impresia ca timpul s-a oprit in loc si ca nu trece deloc, mai ales ca stateam mai mult in pat si aveam tot timpul dureri de burta, spate, contractii, griji etc...Nici sa vreau nu puteam sa stau prea mult in picioare mai ales in ultimele 3 luni, simteam copilul ca apasa foarte tare. Nu te feri sa descrii ce simti, pe mine m-a ajutat sa vorbesc cu fetele, e adevarat ca eram vreo trei gravide si mai schimbam impresii intre noi, dar si la fetele negravide m-am vaietat din greu Very Happy

Manu, vrei sa te chelesti de tot? Very Happy Glumesc , sunt sigura ca esti foarte sexy! Chiar asa, nu te mai amara tot timpul, o viata ai si nu ti-o da nimeni inapoi, bucura-te de timpul asta cand poti face multe.

Eu sunt mai bine, dar tot putin cam fara sens. Aseara intre 8 si 9 ne-am plimbat prin cartier, am fost surprinsi sa vedem ce aproape stam de cartierul oamenilor bogati, parca intrai in alta lume, case cu arhitectura deosebita, gradini mari, facute cu designer, iesire la rau, mi-a facut placere sa vad zona. Asa ca am facut miscare, H avea o problema, ca s-a ingrasat, ce-i drept cand am plecat din Romania avea 72 de kile si acum are 79, cele mai multe castigate pe perioada cat am fost eu gravida. Deci amandoi avem cate 7 kile in plus, trebuie sa slabim in familie. Smile
Ma duc la Raluca ca a cazut pe-o parte si e blocata intre jucarii Very Happy

Pup!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyMier Aug 03, 2011 11:46 am

lumi I love you sper ca va apucati de cure, dupa ce veniti din romanica... hmm pai doar nu veti refuza meniul de craciun romanesc?!!!
mai pui si tu niste pozici cu tine si cu fetele tale
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyJoi Aug 04, 2011 7:47 am

hello fete cucuiete!

ce mai faceti azi?sa fiti cumintele si sa aveti o zi superba!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyJoi Aug 04, 2011 7:59 am

Buna dimineata si de la mine.
Afara cred ca vine iar ploaia, zici ca e toamna, e cerul plumburiu. Nu ma deranjeaza, daca da soarele apoi, ca se usuca apa de pe jos si ma pot da cu rolele dupa-amiaza.
Printre picaturi cos la goblenul cu baietel, azi ne ducem la casa sa vedem ce au mai facut pe acolo.
I-am dat ieri mesaj asistentei de la DPC sa o intreb cum mai stam cu numarul de dosare din fata noastra, dar vad ca nu a raspuns deloc.
Va pup si aveti grija de voi!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 EmptyJoi Aug 04, 2011 10:29 am

Salutare fete,
eu am de spalat o groaza, paturi, paturici, cearsafuri, nu stiu de ce nu se mai termina ca spal in fiecare zi cate doua trei masini. Ieri am aranjat prin dulapuri..inca mai am de reorganizat pe aici. Azi va fi si frumos asa ca sper sa stau si eu un pic pe afara. Raluca a inceput sa doarma cate doua trei ore ziua iar noaptea sta cot la cot cu noi, aseara s-a culcat pe la 11.00, asa ca seara nu prea mai am timp asa mult. Partea buna e ca se jpoaca si singurica langa noi si pot sa mai vad si eu filme cap coada.

Miha cand mai mergi la doctor pentru control? Si cum nasti? faci cezariana sau natural?
Manule sa-mi fac putin timp si pun si cateva poze cu noi.
Va pup pe toate!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 16 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: