Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 11:01 am

Vai Gali cum poti sa zici asa ceva? ..Nu ai facut nimic rau draga mea, ce parca nu mai exista certuri in familie, nu ne socam noi de la atata. Doar ca nu prea putem spune prea multe ca nici nu stim situatia sa nu dam cu bata in balta mai rau...
Chiar ai vesti de la tarzan?.. Ati mai vorbit?..E acasa?

Manu, lasa draga ca-i trece supararea, asta e , nu depinde de tine ca stau sau nu stau chiriasi, chiar sa-i vrei mai mult.

Bruna esti mai bine?

Io-s pe acasa, locul extractiei inca ma doare, nu pot manca nimic, sunt cam ametita. Vremea e tot proasta, azi am program de supermarket, nu am nici un chef!..
Pupici fetelor!

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 11:19 am

buna si de la mine fete dragi!

manule-cred ca ai ovarele un pic inflamate..eu asa pateam cand raceam un picut si se inflamau si mareau un pic ovarele..fa baita in apa mai fierbinte!pupicei!

galli-off draga de tine!nu stim ce sa-ti zicem sa te consolam ptr ca asa cum au zis fetele nu stim exact situatia..insa suntem alaturi de tine!incearca insa sa mai evadezi si tu din rutina zilnica-sa te recreezi!stai departe de proaspata noastra bortoasa-de bruni?nu cred ca ar strica sa ii faci o vizita!ai grija de tine fata frumoasa!

lumi-pupicei pe bascuta tie si piticutei ralucuta!

bruna-a trecut raceala?cum mai esti?

sami si cu amy-ocupate ca intotdeauna!eu nu stiu zau de unde aveti atata energie si atata forta sa razbateti si sa faceti tot si de toate!dati-mi si mie reteta-ca eu nu mai sunt in stare sa fac nimic! Shocked

alinuta-frumusica foc pustoaica ta!

turqoazule-cum e la mare?te-ai intalnit cu blondina alias sharon stone a noastra?

hmm..eu azi merg la eco..am sa intreb si de tensiune ca mai e un pic si intru in luna a saptea..si nu vreau sa ma apuce nasterea prematur..

fetelor-va pupacesc si va doresc un weekend superb!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 11:44 am

miha.. nu stiu daca am racit, eu banuiesc ca e de la stimulari...nu m-a sunat turqois... hihi, sharon..s-a dus .. tu cum t emai simti? bebelina tot plinade energie?

gallicuta, hai si povesteste daca vrei, sau macar mai las-o naibii de mancare si curatenie si vin-o sa sporovaim vrute si nevrute I love you ce-ti face cutu?

lumi, iar vreme proasta?? uff, cat despre extractie, mda, bine ca ai scapat de ea locul se va vindeca cu timpul...ralu ce face?pup ochisori albastri!

de nico ce mai stiti?? plimbareata fata noastra ...
mai fetelor dar mona? ne-a parasit de tot???

sami, tu pauza nu mai iei???
amy, s-au rarit vizitele piticilor sau mi se pare mie?? apropos cum stati cu lista?
stiti ca la bucuresti cand am fost, am stat mai mult de vorba cu o colega si, mi-o tot lauda pe fata ei...ca sa-mi spuna e fata e infiata si ca i-a dat Dzeu un copil asa cum si-a dorit, si imi povestea ce simplu i-a fost ei la tara la buzau... ca aveau dosar depus si cu "pile" auluat copilul la externarea din spital, ca a stat tot timpul ce ea acolo.. si ...ma gandeam cat asteapta altii s,si prin ce trec...
ei hai ca m-am intins..

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 2:03 pm

dragelor,multumesc!
nu am noutati.....

va doresc un we placut si linistit!


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Sam Aug 13, 2011 6:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 2:14 pm

buna fetele!
am venit si noi de la eco-suntem bine..suntem o grasunica frumusica,avem deja 1,300 kg Shocked ..am crescut destul de multisor..ne gadila dna dr si noi miscam intr-una!nu am vrut sa stam la masuratori-dar intr-un final ne-a pacalit dna dr si e totul ok!
cat despre tensiune..avand in vedere ca nu e in fiecare zi asa mica a zis ca nu poate sa imi dea tratament!mi-a zis sa mananc ciocolata amaruie si sa beau ff multe lichide..si sa mananc sarat..cah..dar asta e-ne conformam!insa de asta misca pitica mai lent,din cauza tensiunii mele....hmm..o sa am grija sa o tin sub control..daca nu trebuie sa ma tina in perfuzii!si sunt abia in luna 6!si deja bebelusa e cu caputul in jos si cracii in sus!desi e risc scazut de nastere prematura..e mai bine sa stam cumintele in patuc..fara efort si fara sa stam prea mult in picioare!ne-a felicitat dna dr ptr ca crestem ca la carte..lichidul amniotic si toate cele sunt ok..asa ca suntem mai linistite!

manule-sa stii ca e posibil sa ai dreptate-sa fie si de la stimulare..ptr ca ma mai durea asa inainte de punctie-cand erau foliculii destul de maricei..ai grija de tine!si cum sa nu mai fii sharon stone?esti si vei ramane sharon stone a noastra! Wink

galicuto-hai la barfe-ca cu astea trece tot! Surprised

pupicei la gasca sde fete frumoase!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyVin Aug 12, 2011 2:29 pm

galli Shocked tu stii cel mai bine...

miha, wowo ce fetite cuminti sunteti...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 6:41 am

Salutare dragele mele.
Scuze pentru ieri dar am fost super ocupata.
Galli, darag mea, trebuie sa-ti revii, nu poti sta asa. Te mai doare muscatura de la catelusa?
Manu, au fostputin mai rare pentru ca au fost plecati in tabere pe rand, trebuia sa-i luam we asta dar au plecat cu mama lor la bulgari la plaja. Ii luam we viitor si or sa stea toata saptamana.
Cat despre lista... mai sunt 21 de familii, dintre care 5 vor numai baietel, deci ar mai fi cam 16 sa zic. Oricum e mai bine decat 42 cat erau la inceput.
Va pupic si aveti grija de voi, noi azi facem curat, eu sunt cu ochii incalculator de la 7, sa-l ia naiba de somn.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 9:32 am

dragele mele, buna dimineata!!
amy,stiu.....
alinuta,sara voastra e super frumoasa si grasuna!!!!
sanatoasa sa fie, e cel mai important!!

s-ar putea sa am vesti bune in curand, sa imi fi gasit de lucru!!!!
rugati-va pt mine, poate si asta ajuta!
abia astept noutatile sa vi le spun!
siatunci el va ramane uimit......
i-am spus si sormii,a ramas uimita de-a dreptul.....
am rugat-o sa nu spuna nimic mai departe, celorlalti!
no news, in rest, dar,sper sa se rezolve altfel.....
am de toate,deocamdata,nu imi lipseste nimic.
am primit si ceva bani ieri.....e ok.....
astept,zilele astea,sa vedem ce noutati apar......
d-na spunea ca a gasit perla rara de care avea nevoie,
si nu m-am conversat prea mult cu ea.....
sper sa fie de bine!
ma duc sa mai strang pe aici, sa imi fac ceva sa mamanc....
va doresc o sambata cat mai placuta! flower I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 10:10 am

Buna fetele! Vad ca aveti vesti frumoase !
Mihaela felicitari pentru eco, ma bucur ca totul este foarte bine cu bebelusa! Intr-adevar e maricica, sa fie sanatoasa!
Gali ar fi minunat sa primesti serviciul!
Amy excelent daca sunt numai 16 familii ramase, Doamne ajuta!
Noi plecam pe la 13.30 in oras si dam si pe la primarie sa depunem actele de pasaport pentru Raluca.
Va pup, vorbim!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 10:57 am

buna si de la noi!!

asa galii-fii barbata!arata-i dlui ce poate face o femeie adevarata!sa dea Domnul sa reusesti cu serviciul asta te va relaxa!eu doar asa am rezistat pe plaiuri straineze..ca lucram de luni pana luni Laughing !

lumi-dap..e garsunica..ma bucur ca e ok..deja e cu caputul in jos..sper sa nu am surprize desi placenta e tot grad 0..sa vedem..lui ralu ii faci pasaport separat?sau o treci pe pasaportul tau?

amy-sa dea domnul sa ai parte de o minune micuta cat mai curand!

manule-deja esti pe plaja? Laughing

sami,guze,turqoise,bruna,lumi clt si restul gastii-pupicei si o zi cat mai frumoasa va doresc!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 11:01 am

va pup fetele mele.

ce faceti???

amy,hai ca s-au miscat totusi repede lucrurile.
Doamne-ajuta sa te vad cu bebe in brate cat mai repede.

galli,ma rog pentru tine sa primesti jobul.
sa ma ierti ca te intreb:tu iei in calcul si varianta despartirii de Tarzan???

noi suntem bine...ieri Samiroiu meu a zacut in pat toata ziua...a racit bine insa l-am doftoricit si l-am pus pe picioare.
azi e mai liber insa maine are treaba de nu stiu cum o s-o scoata la capat ...cred ca va trebui sa-i dau si eu mana de ajutor.
a plecat acum sa-si cumpere Bismarcul si sa-si faca turu de plimbare ca aseara nu avea stare dupa o zi intreaga de stat in pat.
eu am copt aseara kapia si vinete si acum am pus zacusca de vinete cu ciuperci la cuptor.
anu asta m-am intrecut pe mine...cantitativ nu am facut mult insa am facut conserve diversificate.
zacusca de vinete am facut o cantitate si din cum am vazut eu in oala imi vor iesi 5-6 borcane de 800 gr...anu trecut am facut 16 borcane de 800 gr....era normal sa nu le mancam.
ar trebui sa fac si ceva da mancare...m-am gandit la o supa de rosii cu taittei si la felu 2 nu am idee...am niste cubulete de carne de porc da e carnea complet degresata...si nush ce sa fac din ea.
in rest...bag lenjeria la spalat ca a transpirat-o al meu de la Colderxurile de ieri...mai strang putin prin casa....d-astea administrative.

diseara iesim si noi la plimbare...nu avem directie sau program...iesim si noi afara.

va pup si va doresc o Sambata minunata.
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 12:24 pm

miha,am uitat sa iti transmit toate cele bune,si sa fii cuminte!
ca sa creasca grasunica!!
fete,deja m-am hotarat sa fac pasul asta!
doamnei ii treb cineva fara obligatii! deci,nu am!
si nu ma intorc din drum! si in alta localiatate! deci....
daca lui ii place sa zboare din floare in floare,e treaba lui!
va ramane singur...asta isi doreste;de fapt....
incerc sa ma mobilizez,am tras un somn, dorm noptile f rau!
sami,zacusca de fasole e f buna! super,vin si eu!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 12:28 pm

galli,cele 2 decizii sa-ti aduca linistea si echilibrul necesare in viata oricarui om.
te astept la zacusca.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptySam Aug 13, 2011 7:15 pm

galli-saru'mana!tu ai grija de tine si cu siguranta va aparea soarele si pe strada ta! flower

sami-si eu vreau zacusca! Crying or Very sad eu am tot zis ca imi fac dar e prea mult de munca ptr mine acum..iar cea din comert e tare naspa!vreau sa vina mami sa imi faca si mie zacusca! Laughing dupa ce nasc o sa ma revansez!anul asta rusine sa imi fie dar nu am facut nimic! scratch

pupicei!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 4:35 am

buna dimineata fete frumoase!

noi ne-am trezit cu foamea in fizic si acum daca bebelina nu are alte planuri ne punem la nani! Sleep

asa ca va dorim o zi superba, plina numai de vesti bune! bounce
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 9:41 am

Buna dimineata si de la noi!!!
De joi suntem in "exil" la curte. Incercam sa ne adaptam, fetele ca fetele, mai greu imi e mie. Dar nah, trecem noi si peste asta.
Am pus mana pe laptopul soatei, semnalul ,la net e destul de prost, dar bine si asa decat deloc. Calculatorul de acasa e virusatdeci nici o sansa.
Aici e in mare parte ok, nu prea am timp de stat, ca mandrele mele ma vor doar pt ele.
Sunt fericite, au spatiu de desfasurare, cativa prichindei pe strada si o partenera de plimbare pt Mara, ca Maia nu se dezlipeste de mami.

Uram de pe acum La multi ani!!!celor ce isi serbeaza ziua de nume maine.

Daca sunt mandrele cumintele, dupa amiaza mergem la balci la Giurgiu.

Pupici!!!!

Rasnita asta face figuri, imi incurca randurile Smile))

Ps. Ms Amy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 10:15 am

va pup fete dragi
ce faceti???

miha,daca imi dai adresa ta ....pe cuvant ca-ti trimit prin curier zacusca. Very Happy
si ce daca nu ai facut mare lucru anu asta prin gospodarie...las' ca mai urmeaza si alti ani...anu asta ai facut ceva extraordinar in burtica...ce,crezi ca io cand o sa fiu gravi mai misc vreun pai???

Samiroiu meu e la treaba...asa cum am prevazut am fost si eu cu el dimineata sa-l ajut putin.
apoi mi-am facut un tur prin magazinele mele...am mai cumparat cateva maruntisuri....ahhhh...si uite ca am uitat sa cumpar arac din ala pe care se sprijina florile cand cresc prea inalte...ca am o Diphenbachia care a crescut mult,e grea si a inceput sa se incline...maine musai sa cumpar ca se rupe.

dupa-amiaza plecam la Ploiesti ca trebuie al meu sa se intalneasca cu cineva si apoi ne ducem si pe la fini insa in primul rand vreau sa ne oprim la Manastire la Ghighiu.

nu stiu ce am de vreo luna...simt imperios nevoia sa mananc masline...mi-as pune si in cap masline....mananc zilnic...zici ca-s dependenta,daca nu-mi iau doza de masline nesarate si tari nu functionez normal.
ce carenta o ascunde treaba asta???

aseara m-a scos husband in oras la masa si la plimbare....ne-am simtit tare bine,ca la inceputurile noastre...ne-am amuzat ca ne-am adus aminte cum eu nu-l cunosteam pe el si nu stiam cum sa ma port ca sa nu-l supar ...el nu ma cunostea pe mine si nu stia cum sa se poarte sa nu faca vreun pas gresit...in realitate amandoi suntem genul domestic,fara aplecare catre cluburi,viata de noapte etc insa amandoi ne-am dat drept mari amatori de asa ceva-probabil ca fiecare gandea ca genul domestic nu mai are cautare Laughing ...si uite asa am umblat noi ,berbeci, 2 saptamani la rand,noapte de noapte prin restaurante,cluburi etc pana pe la 2-3 dimineata de eram zombie amandoi.
dupa 2 saptamani eu am cedat si i-am spus ca nu sunt asa...asta nu e stilul meu de viata...ca mie imi plac serile linistite in doi,ca imi place sa ma asez sa iau cina comod imbracata in pantaloni scurti si maieu nu in hainele de serviciu in care stau toata ziua imbrcata si dupa aia sa ma labartez in pat,ca am nevoie sa dorm noptile....si spre surprinderea mea ...l-am vazut ca i se lumineaza fata si mi-a zis ca e cel mai fericit om din lume ca aude lucrurile astea...ca si el vroia sa-mi spuna la fel dar nu stia cum sa o faca sa nu ma supar...ca cica nu paream genul domestic Laughing
deh...si cand ne-am cunoscut avea impresia ca i-a pus DD mana in cap si i-a "dat" o gagica exact asa cum isi dorea el:creola,exotica si tacuta.
cand m-a vazut prima data indeplineam toate cele 3 conditii:eram exagerat de bronzata in anul ala,pot sa spun ca am fost cea mai tuciurie din cat am fost vreodata...aveam codite africane-deci exotica...si eram retrasa si tacuta ca asa sunt eu pana simt omu si terenu pe care ma misc.
numa ca prin iarna....s-a dus bronzu si a lasat loc pielii mele alba ca laptele....mi-am dat jos coditele...mi-a crescut trompeta Laughing ...dar era deja prea tarziu pentru musiu ca se impiedicase.
asa ma tachineaza mereu ...imi spune ca l-am pacalit cu trucurile astea sa ma ia de nevasta si ca l-am tentat cu masina mea....adica un matiz rosu...ca aia conduceam eu acu 7 ani.

nah..ca m-a cuprins nostalgia...nu stiu ce mi-a venit de ma gandesc la chestiile astea....poate faptul ca saptamana trecuta am implinit 6 ani de casnicie si 7 de cand suntem impreuna....si mi se pare ca au trecut foarte repede anii astia...nici nu i-am simtit.

asaaaaaaaa.....in alta ordine de idei...mi-au iesit 8 borcane de 800 ml de zacusca...mi-a iesit mai buna ca aia de anu trecut...dar si aia de anu trecut mi-a tinut foarte bine...nu a facut floare absolut deloc si nu i-am pus conservant,aspirina etc.

maine este ziua maica-mii...desi e mai mereu rautacioasa cu mine si daca m-as pune la mintea ei ar trebui sa-i raspund cu aceeasi moneda-asa cum face frate-miu..nu ma lasa sufletu,constiinta...nu stiu ce nu ma lasa.
frate-miu a fost cam magar si si-a pus coada pe spinare si a plecat la munte cu nevasta si copilu chiar de ziua ei si-au gasit sa plece...asa ca m-am gandit s-o scoatem noi maine in oras pe mama....la restaurant sa o ducem dupa-amiaza unde stiu eu ca-i place ei si sa o las sa manace mici cu bere fara alcool si tort sau ce vrea ea...cred ca o sa se bucure.
o sa-i cumpar si o planta frumoasa ca-i plac cele cu flori de interior.

hai ca iar am limbarita....ma duc sa ma spal la cap si sa calc 2-3 toale pentru plecare de dupa-amiaza.
va pup si va doresc o Duminica frumoasa
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 12:01 pm

Buna fetele,
Miha asa zici tu, ca ai timp de ''zacusti'' dupa ce se naste copilul? Laughing Eu zic mai bine curteaza pe mamica ta sa-ti faca si la anul!

Gali, m-as bucura mult sa iti castigi idependenta financiara si sa te separi de el...Cand ne-a zis Mona de despartire, eu parca am ezitat pentru ea, dar la tine , nu stiu de ce , cred din toata inima ca ti-ar fi mai bine singura decat cu el. Multa putere Gali si regret ca trebuie sa treci prin asta.

Samira, ce m-am amuzat la povestea ta, asa va sa zica va dadeati mari si tari ca va place iesitul la club.. Laughing Hai ca mi-ai placut, cred ca asta se intampla de multe ori cand oamenii abia se cunosc, haha, mi-am amintit si eu cat bulshit scoteam din noi , eu si H, cand ne-am cunoscut!.. Si faza cu tuciuria si coditele, ca lumea! ..

Fetele, eu am fost cam suparata de dimineata, Raluca, care se misca destul de mult in ultima vreme, a cazut direct pe podea intr-un moment cand nu eram atenta..:-((( In fata canapelei lipisem masuta acoperita cu saltea, deci o asigurasem eu intr-un fel, dar ea a scapat pe la coltul canapelei!!! a plans dar slava Domnului nu a patit nimc. Doamne ce m-am speriat si cate reprosuri imi fac..:-(
Ieri, pana la urma i-am facut Ralucai o carte de identitate, cu care putem calatori in Europa. Ne-am tot gandit noi ca deocamadata e suficienta asta.
Ma duc sa incalzesc mancarica copilului, va pup fetelor.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 12:59 pm

buna fetele!

sami-ce m-ai binedispus cu povestirile tale! Laughing super!hihi..eu cand mi-am cunoscut soata acu 13 ani il scoteam la plimbari de numa numa..si mergeam pe jos km..in viata mea daca am fost de vreo 4-5 ori la discoteci,cluburi etc e mult..pana sa il cunosc nici nu intrasem vreodata intr-un bar! Laughing ai dreptate-frumoase vremuri..insa nu regret nimic si sper din tot sufletul ca fica-mea sa-mi semene!desi cu atatea tentatii in ziua de azi e cam greu-oricat ai avea grija de educatie..hmm..dar o-m vedea ce va fi!cat despre zacusca am zis ca saptamana viitoare o sa fac si eu-dar in cantitate mica ca sa nu stau mult in picioare prin bucatarie-desi tare imi place sa ma bucataresc!insa multam ptr oferta cu zacusca!promit ca daca nu sunt in stare sa imi fac iti transmit adresa sa imi trimiti macar un borcan! Laughing hihi..o sa trebuiasca in iarna cand o sa fii tu cu burtica sa fac dulceata de gutui la schimb! Very Happy sa va ajute Dzeu in incercarea din toamna asta!la cat de frumosi sunteti amandoi si la cat va iubiti trebuie sa faca Doamne Doamne o minune si ptr voi! angel

lumi-toata lumea imi zice la fel..ca nu o sa am timp de nimic dupa ce nasc..insa poate toata treaba asta cu tratamente cu nebunii, cu faptul ca nu reuseam sa facem un bebe ne-a schimbat enorm si pe mine si pe soata!si crede-ma ca la cat e al meu de incantat de piticuta-eu zic ca o sa aibe el mai multa grija de ea decat mine!oricum..o sa schimbe doar persoana Laughing !ca pana acum imi facea mie pe plac in orice! Razz asa ca o sa am un sprijin serios in afara de mama..cred ca vor face concurenta! Laughing ptr ca oricat de obosit ar fi..niciodata nu se pune el pe primul plan!in primul rand suntem noi doua..apoi o sa fie asta mica!asa ca ma simt in siguranta si nu am temeri ca nu o sa ne descurcam!
cat despre ralu-nu iti mai fa atatea probleme-eu cand eram mica am dat cu capul de toate cele-insa cea mai tare faza a fost cand am dat cu capul de calorifer si uite ca nu am murit..din contra-acum am cu ce ma lauda..ca la spranceana stanga am un semn-de toate fetele ma intreaba unde ma duc la pensat ca vreau si ele forma mea de sprancene! Laughing si cand le sfatuiesc sa dea si ele cu capu' de calorifer se pun pe ras de numa numa-ca eu in viata mea nu m-am pensat-ptr ca nu e necesar-mai ales ca am dat cu capul de toate cele-pana la urma am avut noroc! Surprised

galli-ai grija de tine fata frumoasa si incearca sa te gandesti doar la tine-la ce e bine ptr tine si la ce te face fericita! flower

vorba lui sami..acu' ma apuca si pe mine nostalgia si limbarita!

clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyDum Aug 14, 2011 4:43 pm

dragele mele,va multumesc! I love you I love you I love you
azi am dormit dim pana pe la 7.10,dupa pranz am mai dormit vreo 2 ore...
am dormit f rau noptile....
am si mancat putin azi,parca sunt putin mai bine.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Aug 15, 2011 7:39 am

neata, dragelor!!!!!

LA MULTI ANI! celor ce poarta numele Maria,Marilena,etc!!!

La multi an1! La multi an1! La multi an1! LA MULTI ANI,Marutei si Maiutei, si nepoatei mele Maria,de altfel,Luciei Maria,sa aiba parte de ce e mai bun pe lume,sa creasca mari si sa fie sanatoase!
La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Aug 15, 2011 7:55 am

nu stiu daca am ....scapat pe cineva, va rog sa imi spuneti!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Aug 15, 2011 7:58 am

neata.

LA MULTI ANI!!! si din partea mea pentru toti sarabatoritii zilei de azi.
sa fie sanatosi,voiosi si apreciati mereu.

o zi faina tuturor
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Aug 15, 2011 8:23 am

sami, iti doresc o zi asa cum ti-o doresti tu, linistita si frumoasa, impreuna cu cei dragi!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 EmptyLun Aug 15, 2011 9:48 am

galli,da nu e ziua mea azi!!!
da iti multumesc pentru urarile de zi buna....asa sa fie si a ta.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: