Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyJoi Aug 04, 2011 12:01 pm

Buna ziua, fete minunate!

Cum gasesc un net, cum tzop la voi! Wink
Pentru ca suntem foarte iubiti, desi Sarkoy-ul e mic, noi ne mutam din casa in casa. Din casa de deasupra farmaciei in casa de vara, din casa de vara la verisoara, de la verisoara inapoi la casa de vara. Intre locatii sunt maxim 10-12 min de mers pe jos. Very Happy Azi verisoara a plans ca plecam de la ea dar ne vrea si socrela langa ea. Greu e sa-i impaci pe toti. Dar am promis sa fac "turul familiei" in fiecare zi. I love you Asa faceam si inainte sa-l avem pe Eralp, acum insa toti au gasit motiv sentimental- "ne e dor de Eralp, sa veniti pe la noi cu el".

Amy, cred ca am gasit ceas pt goblen. Am vazut saptamana trecuta in bazar, acum astept ziua de vineri.
Postul Ramazanului nu este obligatoriu pt copii, femei la ciclu, gravide sau care alapteaza, persoanele bolnave sau care iau medicatie.

Hmmm, s-a trezit Greierasul. Revin.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyJoi Aug 04, 2011 12:47 pm

buna fetele!

lumi-nasc prin cezariana ptr ca trebuie sa scoata si placenta de la celalalt micut si trebuie curatat bine pe-acolo ca vreau sa mai fac un bebe,2,3 Laughing cati mi-o da Dzeu!si plus de asta am si virusul hepatita b..nu o sa alaptez..si e obligatorie cezariana!pe 16 august am programare-dar mi se pare enorm de mult pana atunci!o sa vad daca rezist si nu ma duc si in alta parte la control!acum ma simt bine nu ma mai doare nimic,insa imi placea mai mult cand lovea piticuta in nestire..azi e ff linistita si ieri a fost la fel..culmea..cand e soata plecata in delegatie mereu isi face de cap piticuta si loveste ff tare..dar cand vine acasa e ff linistita!

guze-ce frumusel e micutul tau!iti vine sa-l papi!cred si eu ca toata lumea vrea sa il vada! Laughing

amy-sa ne tii la curent cu casuta..vreau si eu sa stiu ce ma asteapta!

fetelor-pupicei la toate!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyJoi Aug 04, 2011 5:58 pm

Pupicei si de la mine flower si eu pe aici....maine ultima zi de munca,de luni sunt in concediu.
Plec pe la mama ,cam 10 zile,ca ma asteapta mama sa o ajut la acuratenie affraid nu am niciun chef...dar asta e....si pe urma plec la ocna sibiului,mergem si pe la bran sa vada domnu' olandez castelul...
si sper sa am o revelatie......unde sa fac FIV-ul norocos....
azi in z12 mi-am facut eco si se pare ca mi s-a prelungit CM-iu dupa fIV,e a2a luna ...ca am un foli de 12,3 si endom de 5,7...se pare ca pe duminica-luni as ovula ,adica in z15-16!!!
si cam atat....

sami,pana pleci tu in Germania,poate ne vedem sa iti dau broastele!!!
sunt cu ochii pe voi flower
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 8:56 am

neata fete cucuiete!l

yly-ce bine ca intri in concediu..poate te mai destinzi si tu un picut..hai fata luptatoare-tu mereu erai optimista....nu iti sta bine asa suparici desi te inteleg..te imbratisez cu drag si ai grija de tine!

eu am o durere de cap de imi vine sa urlu..uff..am tensiunea 6 cu 5 si nu stiu ce sa mai fac sa creasca..am papat ciocolata amaruie care ma ajuta dar acum nu are nici un efect..ma duc sa beau o cafea poate imi revin..

pupicei!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 9:57 am

Miha, deci cezariana..am inteles acum. Dar ce tensiune mica ai, saracuta, ma mir ca poti sa te mist..E ciudata rau, nu e diferenta intre cea mare si cea mica, esti sigura ca e atata?..Eu la 10 cu 6 eram ametita rau, dar 6 cu 5 mi se pare criminala..:-((
Lyly pare frumos programul prietenilor tai din Olanda. Olandezul, nu a mai fost pe la romania pana acum, sa vada frumusetile patriei.? Very Happy Ma bucur ca va plimbati si voi cu ei, iti mai schimbi gandurile. I love you

Eu sunt cam obosita, am dormit putin si prost, asta mica s-a agitat toata noaptea. Aseara am vorbit cu Luci, isi luase lavabila sa vopseasca! Curajoasa fata mea, a vazut-o pe ma-sa Very Happy ! I-am zis insa sa faca si ea cat are chef, in rest trebuia sa chemam pe cineva cel putin in camera ei, ca nu se mai poate.

pupici fetelor!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 11:18 am

turqoise, nico , merci mult!
vai nico ce frumusel e creolul cui mami:)
miha, f mica tensiunea, du te la medic!
eu sunt bine, m am intors din spania, a fost super , am fost 10 persoane!
dimineata am refacut beta, azi e ziua 14 de la transfer, sper sa fie ok !
va doresc o zi minunanta!
pupici la gagici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 11:50 am

Fetele aveti poze cu Raluca facute ieri
https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/Raluca%207%20months/


Si poze cu Luci si noi...ca tot ziceati ca nu o stiti pe Lucia Smile Pozele sunt facute in vacanta asta.

https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/July%202011var2/

Brunica tin pumnii, dar sunt sigura ca e de bine! flower Siiii..te rog eu, stai mai linistita o vreme, fara prea multa agitatie, calatorii...
Asta e sansa ta, e norocul tau, nu se intampla in fiecare zi sa ramai gravida! Sper sa nu-mi iei in nume de rau sfatul. Pupici!


Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 5:13 pm

LumiH,ce mare s-a facut Ralucuta!!!si e toata numai ochi Rolling Eyes e fata lui tata!!!dar Luci sigur e a ta!!sa te bucuri de amandoua...sa fiti santosi cu totii!!poate ,totusi,cd vi in Romanica ai timp de o intalnire...tu pe unde stai?Olandezul prietenei mele e prima data in Romanica,nu e sotul ei...sotul ei a murit cd baietul ei avea 6 luni,acum are 10 ani baietul....si se pare ca e treaba serioasa,ca tb sa ma pregatesc de nunta!!!!eu am inceput cu gura pe ea...sa se apuce de copil,ca na,face 40 de ani!! si isi doresc amandoi...

mihaela,nu sunt suparata....sunt doar..doar sunt....nici eu nu mai stiu sa spun cum sunt,poate din ce in ce mai realista....fac eforturi sa accept....si am reusit sa ma contrololez in fata strainilor...sper sa resusesc sa ma controlez si in fata mea....dar pe mine e mai greu sa ma mint
sper ca ai fost la dr...si ai facut ceva pt tensiunea asta!!!

brunii,te mananca undeva????mai stai locului.....

mai fetelor,am si eu o intrebare-intrebatoare...dc ati avea o caruta de bani si timpul necesar...unde ati face ultimul FIV din viata voastra???ca na...ma tot intreb unde sa fac si m-am gandit ca, dc as avea bani si timp,nu as stii sa spun unde....

pupici multi
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyVin Aug 05, 2011 11:22 pm

Fetele eu am parolat pozele. Daca vreti, va trimit parola pe mesaj privat, care cum apareti la orizont!
Vorba lui Lumy clt, e mai bine asa, dat fiind ca mai sunt si alte persoane in poza in afara de mine ...Smile

Lyly mersi, nu prea seamana fetele mele cu mine , dar ce conteaza, sanatoase sa fie! Acum inteleg eu de ce olandezul nu stia Romania..Daaa, ar face bine sa se grabeasca cu copilul.. Ia zii la Viena te-ai gandit? Sau Brussel?..Cred ca au echipe serioase. Asta in situatia ideala ca gasesti carca aia de bani,:-). Daca nu, orienteaza-te mai aproape, ori incerci iar la Budapesta ori la grecii aia din Ro, dar la astia ultimii sincer nu prea am incredere, parca prea au fost promovati pe DC, stii tu la pomu' laudat...


Bruna esti Ok?Ai luat rezultatul? Nu ne-ai mai zis nimic, m-au luat grijile..:-(

Va pupic, noapte buna.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 9:35 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Miha, foarte mica tensiunea si avand in vedere ca ai mancat ciocolata neagra amaruie, inteleg de ce e agitata pitica. Trebuie sa mergi la doctor sa-ti recomande ceva, nu poti sta asa.
Lumy, vreau si eu parola, pls.
Bruna, asteptam rezultatul de la beta si vorba fetelor: mai stai mai mama si tu linistita, mai lasa plimbarile...
Nico, domnisorul tau e o dulceata, iti vine sa-l papi, e frumos foc.
Galli, Manu, Turq, Lumy ctl, pup si sa aveti un we minunat.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 10:03 am

neata buna...
deci z14 -561ui!
fetelor sunt cumintica, nu mai plec pana in septembrie la paris , la o reuniune de auto retro!
lumi vreau si eu sa vad pozele!
galli, hai fa ti aparitia, vb aici cu noi!
bruni pleaca in romanica azi, ramanem doar fete acasa Smile eu ,prietena mea si fiica sa!
weekend frumos tuturor!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 10:15 am

Buna fetele,
Amy ti-am trimis parola de la poze pe pm.

Noi cred ca mergem in oras sa-i facem poza de pasport lui Ralucuta, ca bilete de avion ne-am invrednicit dar pasaport pentru copil nu avem inca..:-))
Va pup, spor la treburi!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 10:20 am

Bruna bravoooo! Eram sigura ca-i de bine dar nu stiam de ce nu zici nimic, ma bagasei un pic la idei..:-)
Ti-am trimis si tie parola. Te pup, ma bucur mult pentru tine!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 4:02 pm

Ola,

incep prin a o felicita pe Bruni pentru beta cel frumos crescator!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si frumoasa!!!

Io-s pe post de mesager Laughing , asa ca va transmit toate cele bune din partea lui Bea si a Librei.

Bea inca n-a terminat cu mutarea la curte, si e prinsa in mai multe treburi, spera insa ca intr-o luna sa va tina companie. Sophiei ii prieste viata la curte.

Libra isi serbeaza fetita astazi, Lucia a implinit un anisor. Sunt foarte emotionati.

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 4:09 pm

Dragelor, de citit va citesc des, dar cu scrisul stau tare prost.
Gargaritele nu suporta sa ma vada la calculator, si se lasa cu scandal, ma vor doar pentru ele, si ma solicita la maxim. Acum profit ca dorm, sa stau nitel la taste si sa paltesc facturi online.
M-a ajuns nitel oboseala insa sper sa imi revin.

O sa dispar si eu nitel din peisaj, am reusit azi sa luam mobila (pat, noptiere, sifonier, comoda si saltea) pt dormitorul de la curte, si treptat treptat vom mai petrece timp si acolo, dar inca nu am internet si nici cablu tv.
Azi tati monteaza cu un pusti mobila si daca e totul ok maine noapte dormim la noi acasa, ce frumos suna.

Fetele mele cresc vazand cu ochii. Sunt minunate si zapacite.
Exersam mersul, singurele sau tinute de manute. Sunt din ce in ce mai vorbarete si mai curioase.






Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptySam Aug 06, 2011 4:24 pm

Lumi, fetele tale sunt scumpe amandoua, ma topesc dupa ochisorii Ralucutei, al meu sot mai viseaza la un baiat cu ochii albastri . cine stie ce ne-o rezerva viitorul.

Nico, ma bucur ca ai reusit sa mai intrii, ca te dadusera fetele la disparuti.

Amy cum merge cu casa? Prinde contur? Acum 2 ani pe vremea asta si noi eram in focuri, acum ma uit la casa si nu-mivine sa cred ca e gata.

Sami, nici nu ma asteptam ca botezul sa nu iasa frumos. sa-i fie de bine crestinarea micutului.

Galli, pe unde umbli? Ce mai faci bun?

Lylysor, concediu placut si spor la treaba la mama ta. Relaxare pe masura.

Manule imi pare rau pt incurcatura cu Brevactidul. Eu am folosit Ovitrelle. Cum e viata la Poiana?

Miha pupici burticii dansatoare. Ai de grija cu tensiunea, si eu o aveam mica, dar tu ma intrecusi. Eu in fiecare dimineata beam cafea cu laptic.

Turq concediu placut si la munte si la mare. Sa va reintoarceti cu bateriile incarcate.

Vroiam sa mai zic ceva dar am uitat, clar imi trebuie un concediu Rolling Eyes

Pana una alta va pupic, revin mai tarzior, daca imi permit picele.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyDum Aug 07, 2011 8:20 am

lumi , ce fete mari are mama!!!! sunt frumoase ca tine!
intr adevar Ralucuta are niste ochi superbi! si ce mare a crescut!
sa fiti sanatosi!
lumi clt gargaritele tale sunt la fel de frumusele sa va traiasca !
libra, la multi ani micutei tale Lucia! poate ne pui si tu cand ai timp niste pozici!
miha,, abia astept sa o vad si pe balerina ta!

maine merg la echo, am niste emotii...
eu deja vorbesc cu burticuta mea si o mangai mereu, sunt f fericita!
o duminica frumoasa tuturor!
pupici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyDum Aug 07, 2011 1:23 pm

Buna fetelor,
Bruna, Lumy mersi mult. Toti copiii sunt niste frumosi!..Lumy , cred si eu ca te-a ajuns oboseala, ma mir cum rezistati, tu sa ai grija de doua fetite deodata, sotul tau cu serviciul, cu munca la casa..O sa vina si timpuri mai usoare, va fi superb la casuta voastra si pentru fetite , dar si pentru voi.

Bruna abia astept sa ne zici de echo!

Cat despre Beatrix si Libra, eu sper ca sa intre si ele pe forum asa macar la doua luni, ca sa putem sa ne mai conversam ''in direct''!..La multi ani Luciei, fetita Librei, pe care o stim din burta mamei, dar nu am vazut-o niciodata, ...:-) niste poze si pentru sufletelul nostru ar fi binevenite! Smile

Fete ieri am facut poze de pasport Ralucutei , fotograful era un barbat dragut si...african, deci tuci de negru si sa vedeti ce jenant, Ralucuta, care nu a mai vazut de aproape o persoana de culoare ramasese cu gura deschisa, efectiv cascata, nu reuseam s-o facem s-o inchida. Pana la urma a inchis-o dar e serioasa si intrigata si basca arata ca un baietoi!.. Very Happy Am plecat de acolo repede ca Raluca inca se mai holba la bietul om, cu niste ochi mirati. Dar o sa se obisnuiasca, aici populatia este foarte amestecata.

Va pup,ma duc sa-mi spal masca de pe fata.... Smile
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyDum Aug 07, 2011 9:46 pm

Buna seara, fete minunate!

Eralp a adormit devreme si se pare ca "s-a setat" pe somnul de noapte. Wink A adormit la ora 21, s-a trezit dupa 40 min, a cautat-o pe tzitzi si s-a culcat la loc. Very Happy Ne-am dat intalnire peste 2 ore. Baiatul meu e tare punctual.
Oare asa va fi si cand se va face mare. Meni, ia mai detaliaza tu niste tabieturi de Varsator. Wink

Lumy, la multi ani si gargaritelor pt cele 14 lunite! I love you
Lumi, vreau si io parola! Tare as fi fost curioasa sa-i vad mutrita Ralucutei cand a dat cu ochii de fotograful negrisor. Laughing
Brunicoooo, stai locului, sa se lipeasca bine de tot embrionasu'. Daca in poza veche Sufletel pare creol, sa-l vezi acum, dupa aproape o luna de expunere la soare cum e. Laughing
Amy, v-ati apucat deja de casuta?
Miha, zboara timpul f repede, nu-ti face grija. Mai cu organizatul lucrusoarelor, mai cu revizuirea celor necesare. Ia spune, bagajelul de spital e facut?


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyDum Aug 07, 2011 11:02 pm

Nico ,ti-am trimis pm.
noapte buna! Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Aug 08, 2011 6:49 am

Buna dimineata. Ce agitatie pe aici, nu eram obisnuita cu atata lume pe forum in we...
Lumy, fetele tale sunt foarte frumoase, pitica are niste ochi extraordinari, iar tu arati tot ca o pustoaica sexi si dragutza. Frumoasa familie.
Lumy ctl, buburuzele tale le admir pe Facebook mereu, sunt niste dulcici, si sotul meu e cu ochii pe ele. Ma bucur ca avansati cu casuta, e altceva la curte, mai isi consuma si ele energia ,,alergand".
Bruna, frumos Beta, ai grija de tine, sa ai o sarcina usoara.
Lyly si Turq, concediu placut si sa va intoarceti pline de energie si cine stie, cu vesti bune.
La multi ani pentru Lucia, nu cred ca Libra citeste pe aici, dar ma bucur ca avem o ,,nepotica" asa mare si sunt sigura ca frumoasa. O asteptam si pe Bea cu drag printre noi.
Miha, cafeluta mai bine decat ciocolata neagra,
Manu, Gali, nu mai ziceti nimic? Sa inteleg Manu ca ai fost la plaja?
Noi cu casa suntem in faza de turnare a pardoselii, sper ca azi.
Va pup si aveti grija de voi !
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Aug 08, 2011 8:31 am

neata fete frumoase!

amy-nu mananc multa ciocolata-doar o patratica iau si de regula imi creste imediat tensiunea..iar cafeaua o beau de nevoie ptr ca nu imi place! pale acum vad ca mi-a crescut tensiunea si suntem din nou jucause!si nu e de la cafea sau ciocolata ptr ca nu exagerez deloc cu ele..doar ca ne razbeste foamea pe la 4 dimineata Shocked ..iar acum iar ne foim prin burtica si ne e foame! Laughing abia astept sa vina saptamana viitoare sa ne vedem din nou! Laughing amy-azi turnati fundatia,nu? cat te costa?vreau sa stiu tot tot tot-daca nu te deranjeaza! Laughing

lumi-eu am vazut pozele de cum le-ai postat!are ralucuta niste ochisori..mama mama..cred ca o sa ti-o fure baietii ff repede! Laughing iar luci are parul tau si seamana un pic si cu tine..insa zici ca sunteti surori nu mama si fiica!sunteti ff frumoase!

lumi clt-frumusele foc piticutele tale!sa ne zici impresii de la csuta-cum se acomodeaza gargaritele! Laughing

brunica-abia astept sa ne zici cum a fost prima intalnire cu strumful din burtica! Wink

restul gastii va pupacesc pe toate pe bascuta!sa aveti o saptamana usoara si frumoasa!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Aug 08, 2011 8:41 am

guze-habar nu am de ce o sa am nevoie la spital! affraid ar trebuie sa ma pregatesc?dar mi se pare ca trece asagreu timpul..ieri am fost sa ma uit la lucrusoare de bebe! Shocked va vine sa credeti ca am rezistat tentatiei si nu am cumparat nimic?nici macar dupa ce soata imi tot zicea..hai sa luam asta sa luam cealalta..cred ca m-am vindecat de shopping! Laughing eu care imi cumparam vrute si nevrute si le tineam aruncate prin toate partile sau le dadeam la prietene.. Laughing hmm..am vazut insa un portbebe dragut care o sa fie bun in perioada de iarna..mai ales ca prindem iarna asa piticuti..dar mai vedem..deocamdata am doar patutul! Laughing restul o sa vedem..nici macar nu stiu ce sa iau! Laughing daca aveti sfaturi le accept cu placere!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Aug 08, 2011 9:30 am

lumiii vreau si eu parola
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 EmptyLun Aug 08, 2011 9:53 am

Salutare,
Eeeee Miha, eu zic ca mai ai timp, eu imi facusem un bagaj de spital de pe la 28-30 saptamani, dar pe mine ma bagasera in sperieti doctorii ca nasc prematur. Poti si tu sa mai astepti vreo luna si sa incepi sa-ti pui in bagaj si pentru tine si bebe. Cand te duci pe 16 august la consult sa intrebi si de cele necesare in spital pentru tine si copil, unele spitale cer imbracaminte pentru copil si/sau mama altele nu. Asa ca pentru bagajul de sp[ital, sfatul meu e sa intrebi mai intai doctorul sau pe fetele care au mai facut cezariana acolo si pe urma sa-ti pregatesti bagajul. Chiar, la ce spital nasti? Poti sa te mai poti uita la forumul nostru la subiectul gravide, am tot pus acolo niste liste lungi pentru nou nascut, chiar am pus cam multe. In principiu, pentru tine sa ai tampoane postpartum(sunt mai groase) si tampoane pentru sani. Pentru copil nu strica sa incepi cumparaturile cu 2 caciulite de bumbac pentru interior, 3-4 bodiuri bumbac cu manecuta lunga, 2 bodiuri cu maneca scurta, 3-4 camasute/bluzite bumbac cu maneca lunga, 3-4 pantalonasi bumbac cu sau fara labute, sosetute, un costumas gen cosmonaut sau pe bucati pentru afara (caciulita, pulovoras, pantalon si botosei), un pachet de pampers, un termometru, alcool sanitar, o perie de par, cosmetice nou nascut (sampon, ulei de corp, gel de baie), o salteluta de schimbat copilul (sunt de plastic usor si sunt usor concave). Nu cumpara la inceput, cat inca esti mai stangace, chestii de imbracat cu multe capse pe picior sau corp, o sa te enerveze si pe tine si copil. Mai tarziu poti sa iei o salteluta scoica de masina si carucior cu 2 functii (landou si scaun ). Astea sunt doar niste idei de strictul necesar, ti-am zis poti sa mai citesti si dincolo pentru liste mai desfasurate.

Amy ce repede merg lucrarile la casa!! Smile

Sami pe unde esti? In vacanta? Smile

Mie imi creste o masea de minte Shocked si m-a durut raaau, acum m-am infundat cu nurofen si e mai bine..
Va pup, ma duc si eu la treburi.


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Aug 08, 2011 9:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 17 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: