Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 11:22 am

Mai Lylyshor, pai ai fost indopata de hormoni, din cauza asta! Iei utrogestan vaginal ? Si asta mai curge si da diverse ''efecte''..Oricum scurgerile pot fi si pozitive, nu te mai speria! I love you Edit: la mine sanii au inceput sa se tensioneze un pic dupa ce m-am testat si a iesit pozitiv, prin ziua 15, 16 de la ovulatie, nu asa de devreme, asa ca s-ar putea sa te pipai degeaba! Smile

Eu ma apuc de curat pe aici, ca nu am facut nimicuta in week-end si ieri. Azi e frumos si la mine, un soare asa mai laptos dar merge, e cald afara!

Va pup deocamdata!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:06 pm

hello girls

manu,ti-am mai zis ca te invidiez ca ai marea aproape.
marea e dragostea mea eterna.

lyly,cand faci Beta???
asa este... la ultimul Fiv am avut mucus in chiloti si dupa 2-3 zile a venit Beta negativ...insa la primele Fiv-uri nu am avut mucus si tot
Beta negativ am avut...asa ca nu-i o regula sa stii.

fetelor...am fost si am comandat tinuta de biserica pentru botezul lui Bebe...am facut asortarea pe gustul meu...camasuta,pantaloni,vestuta,sepcuta,pantofiori pe alb cu o margine bleu...cravata bleu.
pe vestuta si pe sepcuta am pus monograma lui brodata cu bleu.
panza de mir mi-o tiveste socrela si-i pune o margine de danteluta frumoasa...si va avea brodat pe ea cu bleu numele de botez al lui Bebe si data botezului.
paturica si prosopelul de la biserica sunt albe,au brodat cu alb in cate un colt un bebe care doarme pe burta si o sa scrie cu bleu TEO desupra bebelusului.
am mai comandat sticluta de mir...este din sticla,este micuta,patrata,are o iconita atasata pe ea si o cruce pe capac.
si am mai comandat o batistuta tot asa tivita cu danteluta pe care va fi brodata rugaciunea Inger-ingerasul meu.
sunt foarte incantat de asortarea facuta...sper sa iasa si in realitate la fel de frumoase cum sunt in imaginatia mea si mai sper sa fie si pe gustul parintilor.
toate hainutele sunt din bumbac subtire..le-am vazut,pipait acolo ca aveau in showroom un costumas din colectia din care am cumparat eu-Colectia Ciel by Demetria.
am vrut neaparat sa nu fie facute din fire sintetice...am vrut numai fire naturale insa vreau sa arate si festiv in acelasi timp.
abia astept sa fie gata...cu 2 saptamani inainte de botez o s am aduc sa le duc masuratorile lui Bebe ca astia lucreaza chiar personalizat...chiar pe masurile fiecarui bebelus in parte.
acum astept sa-mi trimita pe mail calculatia si sa platesc avansul.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:08 pm

Buna.
Manu, saptamana trecuta am fost la ei, pt ca am avut o treaba in aceeasi cladire. Si am fost si la biroul respectiv, unde era sefa si inca o asistenta. Si m-a luat sefa... de cand aveti atestatul, din martie i-am zis eu, pai atunci ne vedem anul viitor in martie, mi-a zis. Mi-a picat fata. Apoi s-a uitat pe Registru si mi-a zis ca mai sunt...36 de familii (in februarie mai erau 42), deci s-au agitat de nu au mai putut... I-am zis: astept sa schimbe astia legea si mi-a zis: stati fara grija, nu se va schimba nimic...Mi-a taiat elanul de tot, dar si-a dat seama si mi-a zis: mai treceti cand aveti drum...
Azi am intrat pe site la Directia de protectie a copilului Prahova si scrie ca la 31.03.2011 erau 33 de copii adoptabili 1 sub 1 an 14 intre 1-2 ani, 140 si ceva intre 3-6 ani... Adica foarte putini...
Astept, am votat petitia de pe siteul Pro-TV-ului, dar totul se misca ca dracu in tara asta, pe site la Senat, desi este ,,prioritate legislativa" si propunerea e din martie scrie ca: va fi adoptata tacit in a doua zi a sesiunii a doua, adica in toamna. Si asta ca sa treaca abia de prima camera, va dati seama ca tre sa mai treaca si de Camera Deputatilor si apoi de Presedinte... deci tot la anul si La multi ani !.
Pupici !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:08 pm

Buna ziua, fete minunate!

Lylyshor, scurgerile acelea or fi de la progesteronul vaginal, ca surplusul se elimina tot pe acolo. Wink Si stai linistita cu simptomele. Nu-i obligatoriu sa le ai de la inceput. Sa dea DD sa ai sarcina usoara cum am avut eu. cheers Pastreaza-ti optmismul si credinta!

Noi am avut un musafir, pe socra-miu care mi l-a "rapit" pe sot zilele acestea sa se trambaleze prin Istanbul, ca "s-a cautat" pe la mai multi doctori (pt analize sange, diabet, colesterol, prostata, inima, ochi etc). Concluzia: e sanatos tun! Very Happy Si are 3 perechi de ochelari noi f sic.cyclops

Ieri am achizitionat niste jucarele haioase pt Eralp si un dispozitiv cu saculet pt fructe/ legume, sa le morfoleasca el, fara a exista pericolul desprinderii vreunei bucatele. Am fost si la controlul lunar, i-am repetat vaccinul Rotavirus, a crescut bine in lungime dar n-a luat asa mult in greutate. Voi continua sa-l alaptez dar ii voi introduce treptat suc/ piure fructe.

P.S. Apropo de borcanele, si dr nostru ne-a recomandat piureul de fructe la borcanel. Shocked Sa incep sa-i dau cate 1-2 lingurite.
Eu insa voi opta pt fructe proaspete date pe razatoare de sticla.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:22 pm

sami,fac vineri in z 10,ca duminica e inchis si nu am rabdare pana luni.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:28 pm

amy si eu am semnat petitia.

fetelor...finutul a luat intr-o luna 1,3 kg si 5 cm.

Joi mergem la Ramada sa negociem tacamul pentru botez.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:30 pm

lyly,dar Duminica poti recolta la Victor Babes iar Sambata in mai marea majoritate a laboratoarelor.
hai...pune de-o fetita sa ti-o botez eu...ca-mi doresc de mor sa botez si o fetita Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:32 pm

azi mi-am cumparat un tricou...bej inchis cu niste trandafiri rosii in relief...foarte frumusel.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:48 pm

pai,ma duc sambata atunci,la Medlife ca e mai aproape de mine....dar nu stiu dc mai am rabdare,parca imi da rezultatul in ac zi ,nu?
sami,eu vreau si 2 fete....ca tot timpul ii zic la al meu, sa imi dea DD 2 fete sa il toace la cap cu bani de rochite, fustite, pantofiori pana o albii,ca sa inteleaga si el cum e cu moda geek ....sigur ca te pun nasa,numai sa imi dea DD o fetita...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 12:59 pm

lyly,te duci dimineata la Medlife si rogi fetele sa-ti lipeasca eticheta din aia rosie de urgenta pe proba si in 2-3 ore poti vizualiza rezultatul pe net.
daca asa-i vorba.....atunci cu 2 fetite dulci sa va binecuvanteze DD care sa-i puna capac sotului tau carcotas Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 1:13 pm

hmmm ...lylyca doamne ajuta!
va pupici
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 1:51 pm

lyly, macar 2 fete,din 3,nu????
sa fie cu noroc!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 1:57 pm

Lyly fetite sa fie!..:-)

Sami, asa iau bebeii toti in greutate, la inceput foarte mult, dupa care incep sa se echilibreze! Sa fie sanatos , sa va traiasca!

Nico , ia sa intrebi doctoral de cereale de orez (sunt fara gluten) adaugate in putin lapte matern si date cu lingurita? Sunt bune pentru copilasi care sunt normoponderali sau sub greutate. Iar de fructe , acum tu faci cum crezi, dar proaspete sa i le dai acum e cam mult pentru stomacelul lui…Intreaba doctoral si vezi ce zice?..Si mai cere si alte pareri, zic eu. Eu, dupa ce am citit diverse si mi-am observat si copilul, am decis sa i le dau fierte sau coapte la cuptor si abia apoi pasate. Ii dau asa mar, para si banana (banana se da proaspata sau coapta).

Pupici!



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:02 pm

galli,ce mai faci doamna draga???
esti bine???

am stabilit atunci...asteptam fetelele lylyshoarei cheers
am zis ca mor ce rochite de fetite avea la magazinul cu articole pentru botez....e una alb cu rosu si una alb cu roz...imi plac de nu mai pot...imi vine sa le cumpar degeaba.

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:09 pm

multumim lumy
e deja un santajist...l-au invatat in brate si toata ziua cu tzatza in gura si protesteaza daca incearca ma-sa si tac-su sa-i faca un program cat de cat.

acu...ma bag si eu in seama ca-s sfatoasa nu ca as vorbi din proprie experienta dar asa am citit si eu ca fructele in stare cruda pot fi agresive pentru stomacelul bebelusilor si atunci este recomandata varianta fructelor coapte.
dupa cum vedeti cu teoria stau bine....doar ca nu am pe cine s-o pun in practica Rolling Eyes
si am mai frunzarit ieri o traznaie de carte de bucate pentru bebelusi...apareau prin retete fructe cu seminte-capsune,zmeura,kiwi la copii sub un an.....coloranti alimentari...cremwurti,sunca etc....i-am zis cumnatei sa n-o prind ca pune in practica vreoo reteta d-aia.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:22 pm

wooow samiruto dar tu esti facuta pentru meseria de nasica....

mai fetelor, spuneti-mi de la utrogestan sunt ca un balon? so cand merg ( pe tocuri normal...) parca se zdruncina alea pe acolo???
pai si eu am pus fasolica la inmuiat... si asa sunt balonata, dupa fasole.. wooow voi plesni...
uff si ma inteapa cand in stg cand in dreapta... imi voi lua si rezultatele de la mycoplasma... m-am saturat deja ... am un dosar de rezultate... si atat...

apropos de nasit, ieri ne-a intrebat si pe noi , un prieten de-al lui G daca vrem sa botezam onorific.. i-am spus ca noi ca si cuplu nu avem cum ca nu suntem cununati...si oricum s-a bagat altcineva pe fir... da era vorba de un botez al unei fetite, amarate , de 2 anisori deja, care nu are nici acte macar.. deci copilul ala nu exista... maicas-a traieste in concubinaj cu tatal copului... le cam bea.. si sunt amandoi angajati sa aiba grija de ferma acestui prieten... pe el nu-l lasa inima cand vede fetita aia asa fara nici un dzeu, si s-a oferit sa o crestineze, dar nu vrea el sa fie nasul, ca dupa, sa se strice relatia... pana la urma sunt angajatii lui...el i-a adunat de pe drumuri le-a dat un acoperis deasupra capului, iar acum vrea sa se ocupe un pic de fetita... nu va spun ca nemernica aia de maica-sa cica ar fi spus ca nu vrea a declare copilul ca poate o vinde... affraid affraid affraid dumnezeule mare... de asta fermierul nostru vrea sa-i faca acte, a amenintat-o pe "nebuna " ca anunta politia daca dispare copilul...dar nici ea macar nu are acte...
offf si stau si ma intreb daca este dreptate, unde este??
na ca m-am racorit...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:32 pm

manule,sa stii ca si eu astept sa inteleg intr-o zi dreptatea lui Dumnezeu.

fetelor....vestile despre baby nu sunt prea bune,din pacate...am dat un paste dupa un mesaj de-al ei de pe DC...asta e de ieri

v_florina, multumesc pentru gandurile bune.
sa stii ca nu s deloc eroina....poate cei de langa mine.
am niste dureri abs cumplite, pe care le tolerez ingroz de greu, nu mi prea suporta organismul sarma asta, mai rau, dupa interventia prin uretra, evident ca am facut o cistita, nu mi dau seama dc e infectioasa, sau iritativa, cert e ca augumentinul nu-si face niciun efect, dorm cu pampers de adulti pt ca la propriu, fac pipi pe mine de usturimi, din 5 in 5 min, mi-e imposibil sa ma duc atat de des la baie si uneori nici n-ajung pana acolo, asa ca in loc de sonda, am preferat sa iau pampersi. nu pot sa va descriu senzatia fizica si psihica pe care o am.

aseara am ajuns iar la garda la uro, medicul zicea ca e posibil ca sonda sa fie malpozitionata de am durerile astea, pt ca mi-a pus-o in orb, evident, ca nu se putea cu control radiologic la gravida si cand i-am intrebat, ok si ce e de facut, mi-a zis non-salant ca trebuie reintervenit. cand am auzit, aproape ca am facut o criza si le-am zis ca n se poate sa mi zica asa ceva la 2 zile de cand mi-au montat-o, ca eu le las copilul pe sectie, nici nu l mai iau aks dupa 2 anestezii si restul, ca nu mai are rost...

pana la urma a ramas ca mi monitorizeaza rinichiul. la modul ca dc se dilata la loc, e clar ca e malpozitionata, dc nu, inseamna ca sarma e acolo si-l dreneaza. ca la eco, nu se vede sarma, evident.

un mare k,.kt. simt ca innebunesc de nervi.
am ajuns o invalida, in pampersi, cu dureri si usturimi la fiecare pipi pe care il scot, merg tinuta de mana de sot prin casa, ca dc ma ridic, ma doare din rinichi pana in calcai.

nu stiu sincer cum ma mai poate suporta sotul, in pampersii astia, incercanata, palida, umflata la picioare, ciufuta, plansa, semi isterizata.......

cred ca eroul e el, ca ma pupa mereu, ma mangaie cu atata tandrete, de mi sfasie inima. se uita mereu la picioare si mi zice: parca s-a mai dezumflat piciorusul,, uite vezi, manutza nu mai e asa umflata. si ma incurajeaza mereu. cand ma vede in pampersi, imi zice bebe. mai am un bebe.

si fetelor, sunt naspa. urata, diforma, merg cocosata de dureri, palida, incercanata, prb ca miros a pipi, nu mai realizez deja.

cand eram la spital, imi dadea sms-uri ca orice ar fi, el ma vrea aks, sa dormim impreuna si sa ascultam dimineata porumbeii de la geam..

si acum, ca sa fie totul naspa, a mai facut si accident de masina.Sad


si astazi o alta graviduta spunea

Ramona este in spital, internata la ilfov, colul il are sters, poate naste oricand si in caz de nastere o va transfera la polizu ca aici nu au sectie de prematuri . deocamdata este pe perfuzii, sa ii opreasca contractiile...eeste adormita, ametita si abia mai poate lega 2 cuvinte .nu a apucat dr sa ii faca eco dar dupa controlul pe masa zice ca iustin ar avea 28 sapt , nu 30 cat are dupa UM . A chemar dr si un urolog sa o vada , ca nu este normal sa faca pipi cu sange de la sarma aia, si nici durerile astea sa le aibe ....
eu am ramas fara cuvinte , si nu pot decat sa ma rog sa fie bine si sa il tina pe iustin cat mai mult , mai multe nu stiu deocamdata...
a ramas sa imi dea un semn cand ii trece amorteala de la diazepam si o sa poata sa imi zica mai multe ...este terminata fetelor, distrusa, si la capatul puterilor, ii este frica sa nu il piarda pe iustin . Dr a intrat intr-o cezariana de urgenta si apoi merge sa o vada din nou
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:33 pm

va spun ca m-a dat peste cap situatia ei
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:37 pm

offf.... mai fetelor,voi sunteti niste dragute...dar ce o vrea DD,eu nu pot decat sa sper..

stiti ce am facut?mi-a venit pofta de papanasi ...si normal ca nu stiu sa fac si nici nu are cine....asa ca am comandat la La Mama si acum ma indop,nu stiu ce am avut ,nu am mai mancat de anul trecut si nu ma omor dupa ei ...


manule,dar poti sa botezi tu sau G,nu tb sa fiti amandoi... faci mare pomana.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:46 pm

nu stiu,nu ma pricep,dar nu poate naste acum?chiar dc e prematur,ca nu e deloc normal sa faca pipi cu sange...ma rog sa fie bine pt amandoi,sa le ajute DD!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:52 pm

nici eu nu stiu sa spun daca poate naste acum sau nu...ma rog pentru ei insa sa fie bine pana la urma.

asa stiu si eu ca se poate sa botezi chiar daca nu esti casatorit...in ziua in care am cununat noi un prieten de-al nostru pe care l-am invitat la nunta a fost nas de botez al unui baietel fara sa fie casatorit...si mai stiu cazuri care au botezat fara sa fie casatoriti...doar la cununia religioasa este obligatoriu sa fie casatoriti sa sau macar logoditi in biserica nasii.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 2:58 pm

eu as manca niste fructe...o sa ma duc sa vad ce gasesc....sunt cu ochii dupa zmeura ca vreau sa fac dulceata si din zmeurici
mai feteeeeeeeeeeeee....da nu v-am povestit de copilashii Adinei....vaaaaaaaaaaaaaaaiiiii....iti vine sa-i mananci cu pampersi cu tot....fata e o grasana si jumatate,pocneste de grasuna si e rea....baiatul e mai plapand si mofturos de-i scoate asteia fire albe insa are un zambet ucigator.
dormeau ieri cand m-am dus la ea si cand s-au trezit erau asa de dragalasi de-ti venea sa-i smotocesti fara oprire.

mai am 3 serii de spalat....bejuri-galbene....verzi-albastre si albiturile....am bagat rosiile si negrele pana acum Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 3:15 pm

vaii fetelor prin ce trece doamne dumnezeule mare.. am plans cand am citit cata durere fizica si nu numai indura, ma rog sa fie bine...off nu mai stiu ce am vrut sa spun .. mi-au dat lacrimile si ma vad colegii.. off ce nedreapta este viata asta..
astept vesti despre ea, cine mai afla ceva , postati va rog... ma rog pentru ea, si pentru micutul Iustin...
doamne ajuta!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 3:16 pm

Fetelor sa ne rugam din tot sufletul pentru ea. Nu e bine. Copilul e foarte mic la 28 saptamani, trebuie sa-l mai tina, cred ca are in jur de un kilogram, nu e de nascut..Poate supravietui sau poate nu. M-a terminat vestea asta. Dumnezeu e mare si o va ajuta..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 EmptyMar Iun 14, 2011 3:22 pm

De cand am citit tot o strang pe fetita in brate si-i multumesc lui D-zeu, aoleu fetelor de-ar scapa cu bine amandoi..

Asa e Sami la varsta asta sunt numai buni de smotocit! Las ca o sa cresca si nepotelul tau si-l iei la smotoc..:-)


edit sami si eu am crescut pe ralucuta fara program si uite am timp de toate, si- a facut ea singura program nu i-am impus eu..si cu luci la fel! eu sunt adepta flexibilitatii! e bine sa lasi copilul sa-si gaseasca singur formula de program, teoriile mai moderne spun ca piticii pana la 3-4 luni nu stiu ce-i ala rasfat, au numai nevoi si nu stiu sa le zica...etc etc ..hai ca si eu ii dau cu teorii pe-aci!!! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: