Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 11:26 am

Buna dimineata dragutelelor.
Mare liniste pe aici.
Alinuta, nastere usoara, va asteptam pe amandoua sanatoase si fericite, cando sa poti tu intra dupa nastere.
Eu am o stare naspa, parca ma paste o raceala, ma ustura ochii, sunt rosii zici ca am plans toata noaptea. Azi mergem la prietenii nostri sa jucam o canasta.
In rest, liniste, mi-e lene sa fac si curat, poate maine. Acum ma duc sa zac in pat, ca's treaza de la ora 7:00, ca de obicei.
va pup pe toate !
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 11:57 am

cucu-bau Very Happy


wow, fetelor, nu imi vine sa cred ca am dormit pana la ora asta, am si uitat cum e sa dormi pana la amiaz Embarassed

manule,
ia din timp ceva de raceala, un rino alersin daca ai, aceeasi stare o am si eu Suspect


lumi, noi2 l-am botezat pe finutul nostru cand avea deja 9 luni, a fost putin mai dificil pentru ca deja era mai grasut si a trebuit sa stam mult cu el in brate iar cand a incercat preotul sa il bage il cadita piticul se tinea cu toata puterea lui de marginea caditei si nu vroia nici in ruptul capului sa se lase in cadita, asa ca am avut putin de munca cu el dar pana la urma totul s-a terminat cu bine, asa ca nu iti face griji .Ralucuta e o scumpa love

azi am program de smotru plus ca trebuie sa si gatesc ceva, am cumparat niste costite pt. mnealui, o sa le pun imediat la marinat si pt. mine neste broccolli si dovlecel, caci vreau sa inaugurez aparatul de gatit cu aburi de la Tefal sa vad daca o fi ceva de capul lui Question asadar daca aveti ceva retete pt. steamer le astept cu drag flower

have a nice weekend,

pup you all love
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 12:04 pm

va pup fete dragi
eu,plina de energie si cu mari planuri pentru ziua de azi.
fac spanac,chiftele,ceva ordine prin casa,bag vreo 2-3 masini si pe seara vreau sa ies prin Mall-asta e cu semnu intrebarii,s-ar putea sa ma razgandesc pana diseara.
Samiroiu a plecat la treaba lui si diseara se duce la meci,in Ghencea.


hai sa va arat ce materiale mi-am cumparat

asta e tinuta pentru zi- acasa,la biserica si pana ajungem la restaurant.
din voalul imprimat vreau o rochita taiata sub sani,fara bretele si foarte ampla si vaporoasa in jos.
vreau sa fie mai scurta in fata-sa mi se vada sandalele.
din materialul ala de culoarea prunei vreau sa-mi fac un bolero din ala fffff scurt-si in fata si in spate boleroul se termina exact unde incepe decolteul rochiei...practic sunt doar 2 maneci si 15 cm de spate.
asta il vreau sa-l port in biserica-parca nu as vrea sa fiu foarte golasa in partea de sus in fata preotului....si daca o sa fie mai rece il port in permanenta.
sandalele le-am ales cu un toc de 7-8 cm...vreau sa fie ceva mai pamantean pentru zi...ca o sa ma tot trambalez in masina si afara din masina....tot o sa mergem pe jos....la biserica in picioare minim o ora...apoi la poze prin parc....si vreau sa "pot" sa zbor.

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 DSCN0342


asta neagra e dantela pentru rochia de la restaurant...o sa fie captusita tot cu negru incepand de sub sani in jos....in partea de sus ve veni direct pe piele
Twisted Evil -o sa am sutien bineinteles.

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 DSCN0338

si la rochita din dantela o sa incalt pantofii astia aurii dantelati cu toc foarte inalt...de 15cm...bine,ei au platforma aia de 3 cm...tocul este doar de 12 cm.

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 DSCN0345
am pus aici link sa-i vedeti in totalitate...pe forum imi taie din poza ca e prea mare si nu am chef sa mai stau sa le micsorez.
https://s94.photobucket.com/albums/l110/antonela_2006/?action=view¤t=DSCN0345.jpg

ce ziceti???
despre bijuterii pentru rochia colorata am idee...insa pentru cea neagra nu "vizualizez inca bijuteriile ce ar merge....mai am timp...trebuie sa-mi sara mie ceva in ochi.
eu sunt foarte incantata de achizitiile facute...cu incaltarile ma simt super confortabil in picioare...materialele imi plac ca si imprimeu/culoare si ca si si calitate.
parul o sa mi-l aranjez in stil spaniol pe ceafa si o sa-mi pun intr-o parte un trandafir natural.
o sa am machiaj profesional cu gene false fir cu fir si tot tacamu' machiajului profi.
imi pun unghii din gel french si cam atat.[code]
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 12:08 pm

si noi l-am botezat pe finutz cand avea 6 luni...avea 9kg...m-a rupt...am facut o febra la brate de nu va imaginati.
a dormit tot timpul slujbei si parca sa lasase si mai greu decat era.

eu vreau sa fac niste chiftele in care sa pun dovlecel ras in loc de cartof...asa as avea si eu voie sa pap...oare o merge???cu multa verdeata si dovlecel???
o sa incerc sa vad ce iese.
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 4:09 pm

ulala, ce vorbarete sunteti! Tocmai cand nu sunt eu la calculator vorbiti pagini intregi Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 6:17 pm

Sami!! Superbe tinutele, adica materiallele, parca imi si imaginez cum o sa arate rochitele!.Imi place mult voalul pentru rochita de biserica, dar si dantela pt. cealalta tinuta..O sa fii frumoasa raau! Smile ..Si incaltarile imi plac foarte mult, sandalele sunt asa vesele, iar pantofii sunt in genul care imi place, cu platforma aia, ca sa faca tocul mai suportabil!

Fetelor multumesc pt. exemplele cu botezul, din exemplele voastre am inteles ca mai sunt asa intarzaiati ca noi, mie mi-era ca nu ne mai primeste popa in biserica! De tinut in brate o s-o tina sora-mea a mica ca vrea musai sa boteze, s-o puna dupa gat daca vrea! Ma tot batea la cap de cand eram gravida sa fie nasa de-mi venea s-o bat, acu' sa se cococseze cu drag! Very Happy

Azumico tu ce mai faci?..Cum iti merge?


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Sam Mar 19, 2011 6:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 6:20 pm

A fost un soare si un cer luminos azi mai mare dragul, m-am dus cu fetita pe afara si pe urma la supermarket cu H. Printre altele am luat tortelini cu fromagio gata facuti adica, sa nu mai facem mare branza diseara. Aaa si last news..vine soacra-mea in vizita next week-end, ce indispozitie, va dati seama ca trebuie sa curat mai cu bagare de seama prin casa, ca face baba commenturi.

pup fetele!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 6:54 pm

lumi si eu sunt nerabdatoare sa mi le fac.
nu stiu de ce dar astept nunta asta mai tare decat pe orice alta nunta la care am fost nasi.

eu am hranit Samirutzul...acum a plecat la stadion...eu vreau sa ies putin sa fac o plimbarica de seara ...o statie inntr-o parte si una in cealalta parte....simt nevoia se ies putin,sa merg pe jos....poate gasesc si niste portocale frumoase la aprozagiu meu.
nu mai am chef sa ies la niciun Mall asa cum anticipam insa o plimbare pe langa casa merge.

va pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptySam Mar 19, 2011 9:23 pm

am uitat sa zic: turqoise ce m-ai facut sa rad cu piticul de noua luni care nu vroia in cazanul de botez!! lol!

io-s obosita franta, asa sunt la ora asta in fiecare zi, un dus si pe urma sa vedem poate am putere sa ma uit la un film cu H, daca nu, ma culc pana la vreo 11.00 cand ii mai dau un bibe lu ralucuta.
noapte buna gagici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 9:43 am

buna dimineata!
haideti dragelor ca am baut toata cafeaua....
sami sunt frumoase materialele dar eu am pus ochii pe incaltari Smile
pe mine m-a durut tare stomacul ieri...sau nu stiu era o durere greu de localizat....oricum la omez a cedat.. in rest amlenevit cu G prin casa am fost la cascat ochii prin mall, G si-a achizitionat niste tricouri...
altfel sa stiti ca nu v-am ascultat cu o zi da si una nu... ce sa fac, nu am putut spune nu Embarassed acum , ce o fi o fi... eu imi vad de tratament...si de viata... va pupicesc,
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 9:59 am

buna dimineatza doamnelor

eu mi-am luat micul dejun protido-lipidic si ma pregatesc sa plec la biserica si la o plimbarica prin zona.
si Samirutzul meu-care trebuie sa dea burta jos pana la nunta daca vrea costum slim,va amintiti,da????....ei bine Sambata si Duminica mananca dimineata lapte cald cu paine cu unt si cu gem sau dulceata.
in dimineata asta mi-a cerut 5 felii de paine cu unt si gem in loc de cele 4 obisnuite...si cica sa-i mai pun si vreo 10-15 cornuletze sa bea cu lapte Laughing


va doresc o Duminica placuta
clap
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 1:16 pm

ciao scumpelor!

sami, si mie imi plac tare mult materialele alese de tine, in special danteluta neagra, cred ca va iesi ceva inedit , vei fi o nasica tare sexoasa Very Happy aaa, si incaltarile sunt super, imi plac mult cele de zi, par mai delicate dar si cele de petrecere sunt misto, cred ca sunt si mai comode astfel ca vei putea dansa fara probleme.

si eu sunt in cautare de rochita si sandalute pentru cand voi fi nasica,in august, sper sa gasesc ceva frumos, dar mai e destul timp...


manu, nu-i nici un bai daca nu urmezi in tocmai instructiunile, mai ales ca la voi nu-i nici o problema pe parte masculina...asadar bucurati-va de timpul petrecut impreuna caci minunile se vin cand te astepti mai putin

in alta ordine de idei, am 2 tavite cu chec in cuptor si salivez numai uitandu-ma cum cresc, mai gatesc neste penne alla carbonara si gata cu meniul pe ziua de azi..iar mai spre seara trebuie sa calc neste camasi, cam vreo 10-15 sa nu mai am treaba vreo 2 saptamani, ce treaba nasoala...

va pupic cu drag,
Turqi
angel afro
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 4:37 pm

mai fetelor....eu m-am uitat cu ochi critic pe pozele noastre de cand suntem impreuna...am frunzarit folderele vreo 2 ore cred...m-a cuprins nostalgia cat de tineri si frumosi eram-deh,cioara....l-am vazut si pe tata si mi s-a pus un nod in gat...pur si simplu nu ma pot uita la poze cu el....ce vreau sa va spun insa:am studiat pozele si am tras urmatoarele concluzii:

1-rad excesiv de larg....cu toti dintii si cu gura pana la urechi.
n-am si eu poze in care sa surad,sa zambesc senzual,misterios,finutz etc etc....io ma hlizesc in toate Laughing

2-daca nu sunt cu gura pana la urechi....atunci cu siguranta ma maimutzaresc in toate felurile ca o handi.

3-la toate petrecerile eu sunt cu microfonu in mana si cant....nu am pic de voce da stiti vorba aia...nu conteaza ca nu ai voce,important e sa canti tare si cu patima.

4-la dansurile gen-conga,brasoveanca,pinguinu si toate dansurile la care se poate face trenuletz....invariabil eu sunt locomotiva. Laughing

5-m-am revazut in pozele cand aveam parul lung pana la fund....si ma doare sufletu ca m-am tuns...asadar imi vreau parul lung inapoi Sad Sad Sad

acum despre Samiroi:

1-ii place sa-mi pozeze tzatzele,cooru si sa-mi faca portrete

2-se maimutzareste la fel ca mine in fotografii

3-rade la fel ca mine...cu toti dintii si cu gura pana la urechi

4-e maniac cu ochelarii de soare...in mai toate pozele el are ochelari.

cam atat...da eu imi vreau paru' inapoi Sad Sad Sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 7:20 pm

samiruto...ce de treaba ai avut...draga..parul va creste daca vrei...important este ca in toate esti cu gura pana la urechi, deci fericita...
eu nu mai am fisiere cu poze...sunt salvate pe cd-ri...
uf am mai vrut sa spun ceva.. am uitat Shocked
iar acum va pooop, G vrea si el la calculator....
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 10:46 pm

Buna seara, fete minunate!

Sunt dupa o saptamana grea, petrecuta in Sarkoy (deci departe de Ist si net). Luni seara am primit o veste extrem de trista- o matusa tare draga noua a plecat la ceruri. Am fost absolut socati pt ca duminica am petrecut-o impreuna cu ea, alaturi de fiul ei, una din fiicele ei si sotul acesteia. S-a simtit minunat cu noi, s-a bucurat sa-l revada pe Eralp. A fost o atmosfera foarte frumoasa despre care biata de ea a povestit telefonic multor rude atat duminica, cat si luni pana spre pranz.
Asadar, am plecat marti dimineata catre Sarkoy pt ca-mi doream sa fiu alaturi de verii nostri ce si-au pierdut mama (si pt noi tot ca pe o mama am simtit-o si am iubit-o pe matusa). Au fost tare impresionati pt ca stiu ca alaptez inca si nu se asteptau sa vin cu bb. Am reusit insa sa ma organizez f bine. Am stat la soacra-mea si am avut in permanenta masina la dispozitie. Astfel ca, am putut sa fiu alaturi de veri (fff indurerati), sa ajut la pregatirile zilnice (inmormantarea s-a facut marti dar, ulterior, se primesc vizite de condoleante o perioada nedeterminata!!!) dar si sa-mi alaptez copilul (cand se trezea, ma suna mama imediat).
Ii multumesc lui DD ca mi-a dat copil intelegator (chiar si acum cand e mititel). S-a comportat exemplar- a dormit si a mancat f bine la intervale de cate 2 ore in timpul zilei si de cate 3 ore in timpul noptii (ca un cesulet elvetian a fost).

P.S. Incerc sa revin maine. La mine se incarca forumul ff greu, nu stiu ce se intampla de cand cu rozul de aici.
Promit sa citesc din urma sa ma pun la curent cu ce ati mai facut voi.
Va imbratisez pe toate.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 11:03 pm

Scumpa de Nico, imi pare rau sa aud vestea asta, condoleante .. Sad
E totusi linistitor ca ai putut ajuta cu ceva si ca cel mic a avut un program fix.Mare lucru ca s-a obisnuit si cu mama ta de cand a venit pe lume, uite la o problema poti sa ai incredere ca-l lasi pe maini bune si mai ales ca sta linistit cu persoana respectiva.
Inca o data tare rau imi pare ca ati avut asa un necaz.
I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 11:07 pm

seara buna..
sami , super misto materialele si pantofii!
sa ne pui poze de la nunta , cred ca o sa fi f eleganta!
si eu ma mai uit la poze , cam asa sunt si eu in ele cu gura la urechi!! ce regret eu din trecut? sunt kg!!!!!ce mai vremuri pana acu' vreo 4 ani eram bine, apoi am tot pus cate 1kg doua , pana am ajuns sa nu ma mai suport!! offf , trebuie sa slabesc minim 5kg, maxim 7kg!
dorm cu cantarul la cap si dimineata si seara ma cantaresc si peste zi cateodata!!

manu , da i bataie , eu zic ca ai sanse !
galli , ce ai facut in wee? am vrut sa ti fac o vizita, am fost singura acasa de ieri ! am fost ieri la 'galerie lafayette' mi am luat 2 posete una guess si una lancaster! apoi m am dus sa cumpar un tv ,LCD diagonala 81!
azi am iesit pe la auchan , era deschis 'babou' asa ca mi am cumparat o perche de pantofi , un pantalon , o fata de masa rosie si ceva maruntisuri .. am ajuns acasa tarziu , am mancat si am urcat in dormitor , ma uit la tv si stau cu laptopul in brate!
a fost caldut azi , aproape 20 de grade!

alinuta, nastere usoara si bebelina sanatoasa!
oare ce o fi cu nico si monalisa?
lumi , cum a fost Ralucuta azi?
turqoise, harnicuta esti! eu azi nu am gatit , am avut de ieri spanac si cartofi la cuptor cu jambon!
miha, ce faci ? cum te simti? hai semneaza condica!

aa, era sa uit ! azi z1 de cm! maine incep stimularea!
imi pun toata speranta in incercarea asta!

va pupacesc si va doresc o noapte linistita!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyDum Mar 20, 2011 11:20 pm

Sami mie mi se pare ca esti ok, plina de viata si dornica sa te distrezi, poate si sa atragi nitel atentia! Dar nu-i nimic rau in asta!!.Si Samirutu la fel, ce daca pozeaza taztele si cooru, asta cu conditia sa fie ale tale!! Very Happy Glumesc maiaaa! Dar e interesant ca te analizezi asa in detaliu!.. Very Happy

Manule, acu' dam si noi cu gura , dar daca nu putusi sa zici nu , noi intelegem! lol!

Noi am avut o duminica frumoasa, am avut si noi timp sa vorbim ca pe vremuri, ne-am amintit de vremurile cand ieseam si ne distram cat de cat, de libertati pe care ni le puteam permite..etc...In fine, H a gatit cus-cus , eu am facut curat, Ralucuta a gangurit pe langa noi , in fiecare zi are sunete noi si experimenteaza cate o miscare, azi incerca sa se intoarca, se ajuta cu un piciorus si se avanta pe o parte, pana la urma ii iese...deci a fost bine, parca am mai rasuflat si noi, ca prea au fost multe de facut. Cred ca saptamana viitoare ne apucam de impachetat pt. mutare , asa ca iara vin vremuri muncitoresti.
Acum o sa vorbesc cu Luci oleaca pe chat si pe urma ma pun in canapea la tv.
Pup fetele!

Edit: pup Bruna, sa fie intr-un ceas bun cu fiv-ul asta si felicitari pentru achizitii!l!! Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 7:33 am

Buna dimineata, fete dragi.
Nico, imi pare tare rau de vestile triste, dar ma bucur ca te-ai descurcat asa de bine cu bebelinul. Nici nu ma gandeam altfel, la cate esti tu de organizata.
Sami, foarte frumoase materialele, mie mi-au placut in special danteluta neagra si sandalutele mov. Cat despre tine cu pozele, mie mi se pare ca e ok, inseamna ca esti fericita, pluna de viata si Samirutul pare la fel.
Bruna, sa fie cu noroc de data asta.
Lumi, ce frumos povestesti de Ralucuta, face progrese pe zi ce trece.
Eu mai nou, am un nod in gat, ma gadesc daca o sa ma descurc cu bebele. Stiu ca e devreme, ca depinde si cat de mare o sa fie, stiu... dar tot imi fac griji. Vedem noi, bine ca va am aproape sa imi dati sfaturi. Very Happy
Ma duc sa-mi pun cafeaua!
Va pup cu drag !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 8:34 am

Adminule, daca nu e ok imaginea forumului, schimb-o tu. Ma gandeam ca poate daca punem alta se incarca si la Nico mai repede.
Daca apar probleme la vizualizare, astept sa-mi spuneti, cand aveti timp.
Va pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 8:39 am

buna dimineata!

Nico Neutral sincere condoleante...
Lumi, faceti bagajele?? moaaama , abia astept sa ne povestesti cum e casa noua... vrem pozeeee
Bruni, sa fie cu noroc. Doamne ajuta.
Galii? azi cu ce-l mai rasfeti pe tarzanel?
eu am facut ieri chiftelute cu sos... fara succes caci G fusese pe la "mosie" dupa care a trecut pe la sora-sa ( invoit de la mine!!!) si mancase...in rest mi-am petrecut duminica jucandu-ma pe net, gatind... baita... adica mi-am facut de cap singura in casa...de foarte mult timp nu am mai stat atat de mult singura.. de fapt de cand m-am mutat cu G, cred...
va pupici pe toate..revin...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 10:31 am

nico, Sad imi pare rau.. condoleante.
amy, bineinteles ca o sa te descurci cu bebele!
lumi, de acuma Ralucuta e mai mare , o sa stea cate un pic si singurica! spor la facut bagaje!
manu, si mie mi place singura, dar nu prea mult, ma plictisesc..
fetelor multumesc pt gandurile bune, sper din suflet sa reusesc de data asta!

azi , nu am program, trag chiulul, ma doare burtica rau .. diseara il recuperez pe bruni , vine de la paris!
maine mergem la Marseille, avem programare la biolog!
in rest toate s bune!
va pup , o zi frumoasa!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 10:33 am

Cand aveti putintel timp, va rog sa verificati listuta de aici https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com/t1p480-cu-gandul-la-o-minune#8826.
Pentru ca nu am actualizat zilnic, am constatat azi ca am facut niste greseli si vreau sa le remediez, sa nu ne induca in eroare.
Va multumesc pentru intelegere !
Va pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 10:59 am

amy, la mine e bine e ziua 18 dar z 1 a fost 4.. ma rog nu conteaza asta... important e ca zunt Z 18...
desi ma laudam ca voi pune rasaduri...nu am facut-o... m-a a pucat lenea... nu aveam pamant... de fapt nu aveam chef..asa ca poate or creste in punga florile mele Wink ...cred ca si vremea asta schimbatoate ma cam da peste cap... iar e rece, brrr...a si mai am o problema : daca e sa fac test de sarcina ar trebui sa-l fac pe...1 aprilie...nu vreau o pacaleala No
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 EmptyLun Mar 21, 2011 11:02 am

a, ca mi-am amintit: mai brunica, cate kg ai tu de "nu te mai suporti" ca eu in poze nu vad nimic de nesuportat... pai tie starea asta iti trebuie acum cand incepi "cursa"? ei lasa-le naibii de kg...doamne ajuta sa se mai puna Razz de la bb...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 8 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: