Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul- 14

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 7:25 am

Buna dimineata, fete cucuiete.
Va invit la o cafeluta tare, sa ne trezim ca e luni si e rost de treaba toata saptamana. Very Happy
Sami, frumoasa cum te stiu si poate, daca vrei, imi dai si mie accept pe Facebook. Laughing
In rest, lume noua si lume veche, ma bucur ca ne ,,inmultim" si virtual.
Sunt in schimb ingrijorata de fetele absente: Mona, Meni, Turq, Nico, Galli, Bruna... ce sa mai zic de Beatrix, Blue... O fi nascut Alinuta?
Va pupic si va doresc o zi frumoasa.

membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 8:29 am

neata, dragele mele!
eu, racita, vai de mine.... sifonez si ma doare capul.....
caldura in casa nu am avut toata saptamana - propietareasa
a fost plecata si a venit abia aseara pe la 10....2 zile a plouat si a fost frig si vant....
aseara la 9 am fost in pat, m-am trezit cu durere de cap dupa vreo ora,dimineata la fel...incepe sa ma enerveze rau de tot chestia cu caldura....in fine...
azi treb sa fac de mancare, rufe,etc, de-ale casei....
pe unde sunteti? hai, iesiti din culcus!
va doresc o sapt usoara si calduroasa! I love you flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 9:00 am

buna dimineata, sunt aici...in umbra... va imbratisez si va citesc stati linistite, doar ca ... ce sa spun? nu am nimic nou
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 10:00 am

amy, sigur a nascut alinuta! o asteptam sa intre! flower
azumica,bine ai revenit!
sami, si eu as fi procedat la fel in cazul finutei tale,sincer!
lumi,nico, nu mai aveti mult si scapati de colici si sughituri!!
sami, azi pe unde te preumblii?
missy,tu ce faci?
mona,pe unde esti, soro? turqoise?
lumyclt???+bubuline? bea? blue?
patricia?mihaela? restul fetelor?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 11:16 am

ziua buna, fete dragi!

ce mai faceti?
cam slabuta activitatea din ultimele zile, deh daca s-au inmultit piticii nu mai ramane prea mult timp si de destindere Very Happy
sunt si eu prin preajma, va citesc pe furis si ma intorc cu codita intre picioare la treburile mele ca simt ca sunt pe langa..nush ce naiba m-a apucat, dau vina pe astenia de primavara bat-o vina Suspect
am inceput si o cura pe baza de produse apicole si eu si dansu', doar ca eu nu iau si laptisorul de matca, iar 'mnealui face o moaca cand trebuie sa-l inghita What a Face mai face si figuri ca ii e rau ca daca e de la cura, ca nustiu mai ce, de imi face numai draci Twisted Evil
iar pentru listuta, azi z2 si inca nu am ajuns la doctor pentru trimitere la analize, toate imi ies pe dos No

sami, ai fost o mireasa ff frumoasa iar rochita este deosebita, si eu as opta tot pentru o rochita tip sirena, cand o fi sa fie...

fug la treba, am o gramada in program azi,
va pupic de la mic la mare love

edit: gallicuto, sa te faci bine cat mai repede ca e clar ca nu suntem atat de productiva fara sefa" Laughing
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator

Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 11:36 am

Buna sa va fie ziua dragelor,

Se pare ca pt moment primavara si-a intrat in drepturi.
Noi suntem bine, trecem printr-o perioada mai agitata, si mai de nesomn, din cauza dintisorilor, dar supravietuim.
Profitam la maxim de vremea de afara, am stat si 3-4 ore zilele astea. Am servit masa in parc, am intalnit prietene si a fost tare placut.

Cum suntem fete mari, am inceput sa facem tot felul de nazbatii.
Suntem un pic triste ca aparatul foto a inceput sa cedeze, cred ca nu i-au priit atatea sedinte foto Laughing

Sper ca sunteti bine. Am citit asa mai pe diagonala.

Va pupacim dulce cu balute cu tot!!!!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 11:48 am

buna ziua si de la mine...
sunt bine si eu , am iesit la raport:
am ajuns vineri acasa de la ski , a fost f frumos , sambata seara am fost la un botez , bebele are doar 2 saptamani , e f dragut , i am cumparat o gramada de hainute , m am speriat cand am ajuns la casa de marcat dar nu m am putut opri , tare dragutele au fost! ieri doar pe acasa ,am avut si ceva musafiri din paris..hmmm ei f incantati de casa noastra si sau autoinvitat la noi sa stea o saptamana cu tot familionul !! sper sa faca bine sa nu vina cat fac eu tratamentul!
azi am fost la analize si eu si intrusul, mi am recuperat restul de medicamente de la farmacie, cetrotide le( au fost comandate ca nu aveau pe stoc) si acuma am ajuns acasa...
la 14h30 vine sa ne instaleze antena pt posturile ro , trebuie sa fac curat in casa si cam atat, cred ca apoi trag un pui de somn Very Happy
e caldut la noi , vreo 14,15 grade..
cam atat despre mine...
va doresc o zi minunata !
pupicei!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 11:58 am

Asa ghioceilor, ma bucur ca ati aparut.
Pup gasca si manderele cu balute.

membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 12:59 pm

Salut fetelor!
Ma amuza cand ziceti ca nu aveti ce spune!! Ca si eu am de nu mai pot!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Aseara am vorbit cu surorile pe video chat se stransesera sa o sarbatoreasca pe fiica-mea (cea mare) si a fost tare frumos sa le vad pe toate stranse in jurul mesei, au pus 22 lumanari in tort si am cantat si eu si H la multi ani pentru ea asa ''in direct''..Ce as fi vrut sa fiu acolo pentru ea!.. M-am mai intristat pt. ca mi s-a parut ca mama mea a albit si mai mult si ea se plangea de asta, eu bineinteles ca i-am zis ca nuuuu e adevarat, ..dar acum ma gandesc ca daca tot o demoralizeaza asa, mai bine s-ar vopsi un blond ceva , ca ea saten-blonda a fost de fel.

Azi am un obiectiv ambitios Very Happy , sa dau cu aspiratorul, iar de mancare fierb brocoli si cartofi, iar pe langa, niste carne de porc si asta e tot, ca eu asa gatesc fara ''fun''! Ma tot gandesc sa slabesc,dar parca sunt blocata pe kilele astea.

Hai ca ma duc la trebi, mai vorbim!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 1:24 pm

LA MULTI ANI, lumih, pt fiica ta cea mare, sa aiba parte de tot ce isi doreste!!!
I love you flower
Sus In jos
http://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
lyly_mar
avansat
avansat

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 2:55 pm

Aleeeo LumiH,noi cu asteniile de primavara si alte cele am uitat....
LA MULTI ANI pt Luci!Sa fie sanatoasa si norocoasa !

eu in Wk am reusit sa ajung la mama si am stat mai mult afara, la casa de la curte......
in rest ma pregatesc de tot felul de controle ale organelor...ca a a venit caldura si putem sa mergem pe coclauri ....
in rest nimica nou ...
samiruto te-ai hotarat cd scrii lui PK?

brunii sa fie cu noroc!
pupici la toate fetele
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 3:29 pm

alinuta inca nu a nascut,dc nu o apuca pana pe 20 martie, se interneaza in spital...am citit pe DC la fiv cluj
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator

Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Israel

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 4:27 pm

Salutare fete frumoase....
Intru si eu sa va salut sa nu ma dati la disparuti..
Lumi, La multi ani pentru Moata cea "mare"...
Eu traiesc, m-am mutat in casa noua...ce misto e...
In rest nimic deosebit...sunt bine..intr-o perioada de "relax"...
Va pup si va salut pe toate..
Mona
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 5:21 pm

lumih, sa iti traiasca fata cea mare, sa fie sanatoasa si sa aiba parte de multa,multa iubire si fericire!!! La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 7:41 pm

va pup fete.

mai,sa nu va mai aud ca nu aveti ce spune...ce ,vi se pare ca io am ce spune???
...da imi fac Very Happy ...acu pe bune,cre'ca bat campii cel mai mult pe aici da nu ma simt aiurea...ma simt ca intre prietene...spun ce-mi trece prin cap si gata.

amy,scuze,sigur ca dau accept...eu intru mai rar pe facebook si de asta nu am vazut sau cine stie ...

lyly,in seara asta scriu.
ma duc sa-mi pap pastele cu rosii si busuioc
revin

aaaaaaaaaaaaa.......lumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....sa-ti traiasca prima nascuta,sa fie sanatoasa,norocoasa,sa aibe parte de un barabat bun care s-o iubeasca si aprecieze si sa aibe un drum lin si frumos in viata
si te rog sa privesti parte plina a paharului...nu te intrista ca nu ai putut fi real langa ea...bucura-te ca exista aceasta posibilitate si ca ai fost langa ea virtual.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 8:49 pm

Multumesc fetelor! flower

Sami zici bine, nu bati campii deloc, eu te citesc cu placere, pe toate de fapt va citesc cu drag, asa ca faceti bine si mai scrieti ...ce va trece prin cap ! Siii..in masura timpului vostru bineinteles! I love you
Gali pup sa te faci bine, imi pare rau de frigurile de la tine, credeam ca numai olandezii fac economie la caldura, vad ca e trend si in frantia..:-(

Monaaaa, zici ca e bine in noul apartament?.. Elaboreaza, unde e fata de serviciu, cu cine stai pana la urma, ai AC..etc..?..

Vad ca Raluca le doarme la o ora la care era de obicei treaza, sper sa doarma si la noapte, ca pana acum a fost chiar bine. Ma mai dau si eu pe internet..!Very Happy
Pup!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

Data de inscriere : 21/01/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Lun Mar 14, 2011 9:02 pm

hello hello!
hai sa-mi fac si eu aparitia! Very Happy
bun..deci am inceput munca-insa obosesc ffff repede!si am o burtica de zici ca sunt in 4 luni! Laughing toata lumea imi zice-pai tu ai numai o luna jumate si deja se vede asa tare?? Shocked
bine..cred ca se cunoaste asa tare ptr ca eu mereu am avut un abdomen f plat(mostenire de la mama-ca nu faceam nimic sa fie asa! Very Happy )..insa ma gandesc ca de asta se cunoaste asa tare burtica..ca am aproape 6 saptamani-deci nici nu ar trebui sa se vada..dar asta e!incerc sa nu ma mai stresez..o sa iau o pauza de pe dc din partea cealalta ptr ca nu imi face bine sa citesc multe chestii de pe-acolo..
asa ca m-am hotarat sa stau pe capul vostru si sa va stresez pe voi! Very Happy Laughing tongue
mi-am propus sa fiu optimista si astept cu nerabdare saptamana 12 cand am ecografia!acum ca ma duc la munci sper ca va trece mai repede!si avand in vedere ca nu am sangerari,dureri sau alte simptome - inseamna ca totul merge ca pe roate!mami a zis ca asa a fost si ea!intra burta si dupa 2 metri era si ea! Very Happy cred si eu!ca toti 3 fratii ne-am nascut cu 4kg si ceva!eu cea mai dolofana 4,600kg!! Laughing Laughing

ups..cat m-am lungit!sorry!
ps-si mie imi place cand scrieti!indiferent de subiect!imi face mare placere sa va citesc!imi da o doza de optimism si veselie!

va pupacesc cu drag pe toate!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 7:30 am

Buna dimineata !
Lumy, numai bucurii si fericire pentru Luci a ta. Scuze de intarziere Crying or Very sad .
Si mie imi place cand scriem vrute si nevrute, si de rochite, balute, friguri, mutari in casa noua. Orice, totul e interesant si eu una nu vorbesc cu nimeni atat cat vorbesc cu voi. Smile
Olandezo, ce ati mai facut cu casa?
Patricia, Missy? Absenta la catalog !
Ieri am fost sa cumpar un cadou pentru o doamna la care am o obligatie si nu mi-am gasit si eu ce cautam. Cica nu se mai fabrica. Avand in vedere ca l-am vazut pe Aoro, o sa-l cumpar de acolo. Am mai luat de la ei si sunt ok parfumurile. Cred ca sunt originale.
Va pup cu drag.

membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 8:03 am

Nu mai au nici pe Aoro Crying or Very sad . Era vorba de Givenchy Amarige Mariage. Ati mai luat vreuna dintre voi parfumuri de pe net? Ca nu stiu care or fi originale, sunt o multime de siteuri.
Pup !

membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 8:48 am

neataaaaaaaaaaaaaaa cheers cheers cheers
eu,tot racita, sifonez din toate ...incheieturile! drunken si ma doare capul...
amy, cred ca, la cata reclama isi face aoro nu si-ar permite si alte chestii....
dar, ce sa zic,nu stiu....
chiar,lumi, cand ziceai ca va mutati? cum a fost raluca ieri?
monaaaaaaaaa,soro? cum iti place in noul loc? seicul?
azi e zi de piata,deci, ma voi duce! sunt legume muuuult mai ieftine ca la magazin, si imi convine, in orice caz!treb sa fac iar mancare, ieri am facut ciorba -mai am si azi, si felul 2 numai 2 portii, si un pic de friptura pt tarzan la lucru. asa ca,back in bussines si azi! si ma bate gandul sa fac si niste placinte, sa vad cum ma simt mai tarziu, ca ieri mi-a fost cam rau....
da,nico, la fel fac si acum -mancare,mancare si mancare affraid feluri diferite....
alinnuta, nastere usoara, si asteptam poze cat de repede!!
mihaela, ti-am spus sa nu te mai stresezi???
manu, daca fac placinte vii la masa? bounce
bruni? ce faci? sami? tu?
lumy, nu e vb de economie, ci de faptul ca, de cand s-a mutat ea inapoi, s-a dereglat centrala, cred affraid affraid affraid
caldura mg perfect,pana sa se mute ea! pierde presiune,nu stiu ce se intampla...
in fine....
hai,va astept la o vorba!
o zi buna!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 9:19 am

va pup fete

o zi faina sa avem
io fac dupa-amiaza o fripturica de vita maturata-am cumparat ieri de la Angst,oferta speciala,redusa de la 29 de lei la 18.o fac la ulcica de lut si mai trag si un spanac proaspat ca e delicios.

azi am si zi de SF Anton si treaba pe la munci asa ca diseara ma intorc la matca. clap
Sus In jos
patricia

Data de inscriere : 02/03/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 9:47 am

Samira, ce pofta mi-ai facut tu acum cu fripturica aia... si spanac. Poate o sa fac si eu diseara cand vin de la serviciu. Pana atunci gandul imi ramane Very Happy .. bafta multa azi, vad ca ai mult de umblat.

galliciana, multa, multa sanatate.. si pe mine m-a tinut o raceala o saptamana intreaga, nu am stiut ce sa-i mai fac. Pana la urma mi-a trecut tot cu ceaiuri.. bine, eu nu am stat nici in casa ca sa imi treaca mai repede. Am auzit ca Humex e bun de raceala... sunny

amy2007, a luat o colega de serviciu un parfum de pe internet...nu mai stiu de pe ce site era... dar s-a nimerit sa fie chiar bun. Nu stiu daca a avut ea noroc sau sunt toate bune dar vreau sa spun ca se mai si nimeresc. Daca site-ul are recenzii sau comentarii sa le citesti ca poate au mai scris si altii care au luat.

Eu ma intorc la munci fetele mele.. vorbim putin mai incolo. Pupici! cheers
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 1:43 pm

Buna fete,
eu m-am sculat plina de enrgie dar mi-am facut ziua praf acum o ora: dupa ce mancat , o tineam pe raluca pe umar si cand am intors-o cu fata , a miscat rapid capul si a nimerit cu ochisorul drept in degetul meu aratator Sad pare ca nu are nimic, dar a plans si a oftat de m-a terminat, am tinut-o in brate, i-am pus compresa cu apa rece si acum s-a culcat, Doamne, m-a intors pe dos, nu pot sa mi-o iert, sper sa nu se umfle .. Sad

Amyshor pe 24 martie semnam contractul de vanzare cumparare si intram in posesia cheilor de la noua casa, noi facem planul ca in jur de 10-12 aprilie sa terminam cu mutatul si curatenia aici, ca le vom face incet, incet..

Hai va pupic fetele, ma duc sa vad ce mai fac pe aici ca nu mai am chef de nimic.

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 7:16 pm

lumi.astfel de accidente sunt inevitabile...nu fii prea aspra cu tine.
patricia,scuze,nu am vrut sa-ti fac pofta.

fetelor...va spun ca sunt franta...am stat la biserica 3 ore in picioare,intr-o caldura infernala si intr-o inghesuiala de nu va imaginati.
apoi m-am plimbat prin oras inca 3 ore-cu tot cu venit acasa ca am plecat fara masina ca la Unirii nu am unde sa parchez.
am fost la Mitropolie si am cumparat cruciulitele pentru botez...sunt tare finute si frumusele,asa cum le vroiam...am cumparat 100 de bucati si am platit 50 de bani pe bucata.
am mai cumparat si o candela din ceramica foarte frumoasa...cu logo-ul BINECUVANTEAZA DOAMNE ACEASTA CASA.
sunt sigura ca o sa fie bine-venita in casa noua a finilor...alaturi de Biblie si o icoana cu Familia Sfanta...toate le vom darui lor cand o sa-i scoatem la biserica.

lyly,mi-a raspuns doctorasul cu ochi albastri...mi-a spus ca trebuie sa ma monitorizez in tara si cand foliculul dominant atinge dimensiunea de 17-20 mm sa fac Ovitrelu si la fix 7 zile de la Ovitrelle facem ET.
asadar...asteptam ciclosul meu si facem calcule.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Mar Mar 15, 2011 8:06 pm

m-am plimbat si prin Unirea si am fost la florareasa mea Ina si ma bucur ca am fost.
am stat de vorba cu ea vreo juma de ora si mi-a aratat ce noutati mai are prin cataloage.
eiii...si cu aceasta ocazie am relaizat ca m-am grabit cand am zis ca voi face lumanarile si buchetele aici la mine pe strada...Ina lucreaza incomparabil mai bine...si mai ieftin.
de exemplu lumanarile alea bila pe care le vreau eu ma costa 600 de lei la Ina si 650 la floraria de pe strada...insa Ina imi pune 35 de fire de trandafiri pe lumanare iar cei de pe strada imi pun doar 25.
in plus Ina imi da si 2 suporti albi foarte frumosi pentu lumanari...in care sa le pun la biserica si la restaurant.
si chiar nu inteleg ce-mi venise mie sa o schimb ca doar am fost extrem de multumita de aranjamentele ei si la nunta mea si de fiecare data cand am fost nasi...o cunosc pe femeie...stiu cum lucreaza.
mi-a zis sa vin cu materialul de rochie si sa ne sfatuim la fata locului din ce flori sa-mi faca buchetul meu.
i-am zis ca ma duc in saptamana de dupa Paste sa dau comanda.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Astazi la 9:51 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul- 14
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 25Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: