Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:14 am

manu, am 62kg, niciodata nu am atins pragul asta ! dar: m am lasat de fumat de o luna jumate, am luat vitamine!! nu stiu daca i o scuza !dar sunt ca un balon! am 1m64 si de obicei la 55kg-57 max sunt multumita! acuma asta e ! sper sa vin cu beta mare macar sa am motiv ca am kg in plus!
nu i nici un moft, efectiv nu ma pot suporta, sufar enorm ca nu ma incap hainele si nu ma pot imbraca cum vreau! Sad
acu' o luna aveam 58kg, cand m am intors din romanica ..dar slabisem deja acolo! ca inainte de a merge in romania aveam 60! dezastru!
cura nu pot sa tin acuma, deci om vedea ce a mai fi!
oricum eu ma ingras si dupa apa!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:32 am

Salve fetele,
Amyshorul parca-i mai ok fundalul de forum, ca sa zic asa, sper sa fie bine si pt. Nico. Eu ce-i drept de cand ne-am luat laptop nou, nu mai am probleme cu blocaje cu incarcatul forumului dar imi amintesc ce enervant era acum cateva luni..

Amy, gandurile astea sunt asa de naturale, daca ai stii de cate ori le-am avut si eu, acum cu raluca dar si la prima sarcina cu luci.. Mai ales acum , avand si varsta asta, cate ganduri nu mi-am facut...De fapt, dupa nastere am avut momente de groaza , cand eram asa obosita ca nu credeam ca fac fata sa am grija de copil singura, H alerga sa vada case, dai cu aranjamente financiare, apoi a inceput serviciul si bye bye, ajutor mai consistent vad doar in weekend; la raluca a fost mai greu ca la luci, pt a avut colici gramada si plangea mult..etc. plus ca nu-mi venea sa cred ca dintr-o data nu voi mai putea face nimic independent, pt. ca acest copil ma va lega pentru cativa ani buni de casa. etc.... pare rau ce zic dar e normal, totul se schimba incet, acum ma uit la ea ca si la Luci si n-as schimba nimic pentru nimic in lume, e asa lipita de sufletul meu de zici ca a fost intotdeauna in viata mea. Asa va fi si la tine ai sa vezi, in ciuda grijilor pe care ti le faci. In scurt timp dupa adoptie va fi ca si cum a fost dintotdeauna fetita ta sau baietelul tau!.. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:44 am

bruni.. . nu sunt multe... dar important este ca nu te simti tu bine in pielea ta, cum se spune...daca vrei, de ce nu incerci Rina's? care nu este o cura ci mai degraba o alimentatie sanatoasa fara amestecuri bomba! ei ma rog zic si eu... asta pt ca eu sunt foarte incantata de rezultatele obtinute de G ...lasa ca va fi ok...si vii tu beta maarreee...
chiar de cand se poate face beta??? mi-a trecut prin cap...asa...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:46 am

Bruna, tu esti ca mine la inaltime! si eu pe la 56 kile ma simt bine! Tu cu stimularile, eu cu sarcina, mai frate acum am 65 kile , ma simt asa aiurea! Cat eram gravi nu-mi pasa dar acum ma enervez cand stau si vad ca acopar cu kurul tot scaunul sau fotoliul haha adica si mai rau!!!

Manu da-mi adresa ta de email si-ti trimit linkul cu poze cu casuta noastra, sunt de fapt poze de pe websitul imobiliar, ca poze personale, noi nu am facut inca; ce ma retine sa postez aici este faptul ca pe link e si adresa casei unde o sa stam si parca nu as vrea sa o pun pe forum, care totusi e public; joia asta semnam contractul si luam cheile de la frantuzul care sta acolo inca si incet sa incepem cu mutarea si curatenia.

Fetelor am ambitii sa fac treaba azi, sa sterg mobila la bucatarie si sa fac si ceva curatenie prin curte, daca ma tin puterile.

hai ca mai vorbim,pupici tuturor!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:49 am

Manule un beta poti sa incerci prin ziua 12-13, dar de ce sa mai cheltuiesti, ca testele de sarcina sunt destul de exacte, opinia mea, acu tu faci cum te simti tu mai bine Smile


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Mar 21, 2011 11:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:49 am

lumi, tu stii ca ma gandesc de multe ori la tine...ca esti singura cu bebelina toata ziua...si imi dau seama ca se poate...am si eu o prietena care tot singura, cu sot navigator se descurca cu fetita... deci.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:51 am

lumi, care z12-13??? de dupa ovu, banuiesc... neah... vorba ta dau banii aiurea...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 11:54 am

manu .. flower
edit: da, dupa ovulatie, asa e , eu cam stiam ca tineam un grafic de temperatura..dar in cazul tau poti incerca in z26-z27, daca ai cm de 28 zile.
hai ca ma duc la trebi! :-)
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 1:16 pm

lumi, mai bine stau eu "linistita" vorba vine pana pe 1 ...cand ar trebui sa vina CM...ca doar nu mai este mult
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 1:19 pm

Buna ziua, fete minunate!

Brunica, sa dea DD sa fie FIV-ul norocos pt tine! angel Si sa acumulezi si alte kg ... in sarcina! Wink
Daca te vezi tete a tete cu Gallicuta, te rog sa o imbratisezi din partea mea. love

Gallicuto, tu sa faci la fel cu Bruni! love Si da-mi pe PM nr tau frantuzesc, sa-ti mai aud glasciorul.

Lumy, Mire, perechile voastre de gemenasi sunt superbe, adevarate minuni. I love you I love you

Meni, te intelegem daca n-ai putut sa te tii de "crosetat una da-una ba". Sa fii tu sanatoasa si cu bb in burtica! angel

Amy, felicitari pt certificat. Sa dea DD sa vina si bebelina cat mai repede. Si cu temerile tale- stii cum e vorba aceea "Pofta vine mancand". Asa si cu bb. Iti vei intra in rol imediat, stai linistita. Cand vei vedea ca bb e dependent de tine, vei simti repede care sunt nevoile lui de ingrijire, hrana, iubire etc. Este fantastic cum te adaptezi la noul job, chiar daca-i full time. lol!

Lumi, sa ai spor la treaba! Maaa, tu crezi ca venim la tine in vizita daca postezi adresa, nu-i asa? Laughing Laughing

Turqi, simpatic finutul vostru! Dar de iesit din apa, a iesit usor? Laughing

Sami, fff frumoase si elegante achizitiile tale. Vei fi o nasica de nasica! flower

P.S. Revin cu detalii despre "nazdravaniile" lui Eralp si kilogramele mele dupa ce alaptez, ca-i de rau daca Sufletel nu se intalneste cu prietenele lui cele mai bune- tzitzi Wink

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 1:37 pm

aaaa nico, esti serios back in business, adica in d-ale forumului, aha asa e, mi-e frica de voi!!! Very Happy
hai de mai povesteste! flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 1:53 pm

Nico, dupa intalnirea lui Eralp cu prietenele lui fidele Smile sa-mi spui daca se incarca forumul ok, ca pentru tine am schimbat infatisarea. Si...oricum imiplacea burtica aia din poza de sus.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 2:14 pm

Da, da, asa intentionez daca ma lasa forumul. Very Happy
Pt ca sotul inca se ocupa de musafirii veniti din tara si din Ist pt a-si prezenta condoleante, am la dispozitie 2 laptop-uri. M-am prins cum sa incarc mai rpd forumul- prin Mozilla, nu prin Google. bounce
Asa ca sunt gramada pe ambele azi. Pe al sotului sunt pe forum iar pe al meu lucrez ceva pt RO. Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 2:34 pm

va pup fete dragi

ma bucur ca va plac achizitiile mele.

nico,sincere condoleante.
voi cand faceti botezul???Sufletel va fi botezat in religia sotului tau???

brunico,ce par lung si frumos ai.
iti doresc sa fie Fiv-ul norocos.

amy si eu ma gandesc uneori ca poate de aia nu-mi da DD un bebe...poate nu as fi o mama buna...poate nu m-as descurca...poate nu as fi in stare sa-l cresc si sa fac din el un om de nadejde...sunt multe ganduri care-mi trec prin cap.
insa realizez ca sunt temeri absolut normale...pe care cred ca le are orice om la un moment dat in viata lui.

lumi,cred ca sunteti foarte nerabdatori sa va mutati la casa noua.

manu si eu spun ca nu are rost sa faci Beta...ce,35-40 de lei iti strica in buzunar???sau mai bine iti iei ceva pentru tine,sau iti faci o manichiura sau te coafezi ....daca tot ti-a venit sa-i cheltui.

azi mi-am luat o fusta de vara...imi place de mor...e pana la genunchi,cu volane cam de 15 cm latime si alterneaza...unu din voal ...unu din dantela.
si am mai cumparat un prosop pentru botez...prosopul preotului....e turqoise,are o figurina brodata pe el si imi place in mod deosebit cum e ambalat intr-un cilindru transparent din plastic si cu siretel.
mi-am adus acasa si o pereche de pantofi cu toc inalt si deschisi in fata si cu o fundita mica.
ma pregatesc de vara,ce sa mai...trebuie sa fac rocada in dulapuri...sa aduc mai la-ndemana hainutele subtiri si sa le urc la cucurigu pe cele groase.

si vreau neaparat sa chem si preotul saptamana viitoare sa faca o festanie.
acum am intalnire cu sotzulache in oras si ma duc putin mai devreme sa casc si eu ochii prin 2 magazine care imi plac mie si care ,intamplator Laughing se afla tocmai la locul de intalnire.
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 2:42 pm

Amy, iti multumesc. Poti insa face ce design vrei, cred ca am gasit solutia. Voi incarca Mozilla si pe laptop-ul meu. Wink Nu-i nevoie sa tot schimbi doar pt mine. Embarassed
Miha, cum te simti? Very Happy
Lyly, sa stapanesti sanatoasa lucrusoarele. flower
Abia astept sa fac si eu shopping pt mine. bounce Dar mai am de dat jos 5-6 kg (10kg le-am dat deja, fara niciun efort) si sper sa scap si de burtica asta moluta si tremuranda. tongue Dieta nu pot sa fac pt ca alaptez dar sper sa vina odata primavara cu timp frumos, sa pot face miscare in aer liber. flower











Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 3:02 pm

5-6 kile mama, Nico ce-as vrea si eu sa am doar atat ''de dat''! in schimb burta mea e tare, dar ghici de ce? pt. ca e tapetata cu suuuunca, mai precis osanza pig
Sami, nu prea astept asa cu nerabdare ca inseamna munca bruta mutarea asta si eu ma uit dupa odihna si relaxare si cica mai vine si soacra sa ajute, sa se incontreze pe aci cu fiu-sau, ei rahat prea multa bataie de cap! dar hai sa nu ma plang prea tare, vom scapa noi si de asta! vezi sa golesti cardu' pana vine samirutu la intalnire! (zic io geloasa.. Very Happy !)..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 3:55 pm

heii...ce harnicute sunteti...
nico, woow te asteptam cu vesti...chiar ca ai putin de slabit... ti-am spus ca voi calca pt prima data in tara ta adoptiva? chiar, vroiam sa te intreb cum e cu taxele de autostrada? ne luam cartela? am un coleg ce mai are credit pe o astfel de cartela, crezi ca mai este valabila? ca sa-ti spun ca prietena mea mi-a spus... "draga, la turci se fac copii...eu acolo am conceput-o pe Bianca....asa ca lasa analizele , fugi in concediu si sa va intoarceti in trei"... hmm cea mai frumoasa urare...
lumi sa vin dau o mana de ajutor???la mutat ..ca doar am experienta..vasta ...ma pricep bine la ambalat in cutii , pe sortimente, cu etichete...
galli? lipseste..de ce oare? iar face ceva bun..hmmm
samirto, i avezi tu ce mai achizitionezi.. ca doar vine vara...
ha, ha, eu stau cu incaltarile in portbagaj...le-am luat de la o casa dar nu m-am invrednicit sa le urc sus....oricum inca nu e de ele...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 4:02 pm

helo helo!
vin si eu..cam rarut ptr ca ma rupe munca..obosesc ff repede!nu stiu cat o s-o mai tin asa..cred ca o sa ma las de sportul asta si mai cred ca o sa ne si intoarcem in romanica!nu ma simt in largul meu aici!
acum e oferta la magazin-totul la 2 eur si sunt rupta!vine o carca de lume si sunt cu capul!numai stau si incasez bani-dar si asa obosesc!si plus de asta imi amorteste un picior-mai mereu-nu il mai simt pur si simplu!aaaa..si cand sunt ff obosita mi se umfla burtica..in rest nu ma doare nimic,nu am greturi..si vreau sa ma duc totusi la o eco..asta dupa ce primesc analizele de sange si urina pe care le-am facut saptamana trecuta!vreau sa ma asigur ca e totul ok..
in rest..imi pare rau ca m-am intors aici!nu ma mai intereseaza nici bani-nici nimic-doar sa stiu ca minunea din burtica e bine!atat!
o sa strang banuti ptr plecare si ceva pe langa si o sa plec acasica!sper eu cat mai repede!

fetele-chiar daca intru mai rar din cauza ca incerc sa ma odihnesc cat mai mult-va citesc mereu si va tin pumnii stransi la toate!
va pupacesc cu drag si astept numai vesti bune de la fiecare in parte!

bruni-tin pumnii fata frumoasa!si nu te stresa asa tare cu kg..ca o sa scapam noi de ele!eu deja am 63 de kg! Very Happy si eu am 1,65..dar nici nu ma intereseaza cum arat..burtica sa fie bine si sanatoasa!sa creasca mare si frumoasa!deja se vede fff tare ca sunt insarcinata!toata lumea zice ca am cel putin 4 luni! Shocked si care nu am facut nici 2! Laughing da in rest sunt in grafic..numai burta si tatele sunt de mine! Laughing Laughing

va pup si va imbratisez cu drag pe toate!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 4:18 pm

miha pupiii ...pe burtica la vedere....

am plecat si eu... la intalnire cu G ... la posta ca am primit ochelatii lui pentru condus noaptea deh...sa nu obosesca cand om merge in co....
v-am pupicit!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 5:32 pm

fete...am ajuns acasa.
hai ca am fost cuminte...am cumparat doar portocale,ridichi,ceapa verde si spaghete.
mi-a adus colega mea 20 de oua de tara-imi aduce in fiecare saptamana si o gaina tot de la tara...o pun acum la fiert si ii fac un pilaf cu grasime de pui Samiroiului ca tare mai jinduieste dupa pilaf terciuit si cu grasime ca la tara la ma-sa mare Very Happy
si mai spal adidasi la masina...vreo 3 perechi ale lui.

sunt prin zona
clap

in mom de fata noi avem in plan sa facem concediu de vara la munte....dar la modul cu trasee,urcat pe munte.gratr in poienitze...parca ne-am saturat de tz-spe stele...de soare,plaja,trandaveala...parca vrem ceva odihna activa anu' asta...si ne gandim sa facem Transalpina-pentru cine nu stie este cea mai inalta sosea din tara-mai inalta decat Transfagarasanul...are 2145 in punctul cel mai inalt...este intre Valea Oltului si Valea Jiului....sunt niste pesiaje ireale si de anul trecut s-a asfaltat drumul integral....pana acum era doar drum forestier si-ti rupeai masina in 2.
asa ca vom avea 2 saptamani de haladuit prin munti...ziua mergem si seara ne orpim sa dormim unde gasim....asa ne-am propus...sa vedem ce-o iesi.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 7:41 pm

fetelor am intrat in linie drapta! s a dus z1 de injectare ! angel
nico, tare frumusel e sufletel, parca e asiatic! asa visez si eu sa fie bebele meu..
miha, cand iti expira contractul? incearca sa l inchei sa poti beneficia de somaj , e f important , in tara e tare greu!
sami, eu mi as taia din par dar nu ma lasa bruni ! ce sa fac il suport, mereu am avut parul lung!
azi am pierdut vremea, nimic n am facut!
pe la 11 trebuie sa mi recuperez intrusul , ce dor mi e de el!!

sami, noi si daca mergem la mare in ceva tara , nu stam deloc, inchiriem masina si vizitam cat e ziua de lunga si seara chef , deci nu stam sa dospim pe plaja!
e super ce gen de vacanta ti ai ales, eu una nu am conditie fizica sa colind muntii!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 8:58 pm

bruni,Doamne-ajuta!!!sa fie cu reusita
eu vorbeam de noi cand am zis ca lancezim la mare...ca exact asta facem...trezit dimi...mancat...labartat pe plaja...la pranz mancat iar-doar el...apoi nani de voie...iar labartat la plaja...iar mancare de seara....si o amarata de plimbare dupa masa de seara...fie pe faleza.fie un centrul statiunii,fie pe artera pietonala...in fct de unde suntem.

fetelor....eu-ca o orasaeanca sadea ce sunt...sunt incantata la maxim de gaina mea de la tzara...ma minunez de zeama galbena in care fierbe,de grasimea de la suprafata...de cata grasime de pui am reusit sa topesc...de felul in care miroase-cu totul altfel decat puii cu hormoni de la supermarket...carnea are alta textura.
foarte curata femeie mama colegei mele...e pasarea curatata la mare meserei....parlita bine de tot...nu am gasit pe ea nici cel mai mic fulg si spalata si transata...doar am pus-o in oala.

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 9:23 pm

pofta buna samiruto! sa iti mai aduca si alta data Very Happy ....are mancarea gust dintr-o pasare de curte,ca vb aia .......pe vremea lui bunica nu era delikat..... dar era gaina-gaina!
mie mi-a placut f tare culoare prunei...si misto pantofii aia de 15 cm!!!io doar tinuta de 2 barbati''bine''pot merge cu ei Very Happy

si nu mai vb de kg,ca la mine s-a blocat cantaru la 57 de kg(164cm),am zis ca mai dau jos ca tot suntem in post,dar de unde??!!! am mancat o fasole batuta cu cepa rosie,nu ma urc pe cantar 1 sapt Very Happy
sami,cd crezi tu ca tb sa scriem la PK?..ca al meu incepu iara cu sibiu,ca ia zis lui dr androlog de la medlife No ..sa ma apuce pe mine nervii iara affraid
am citit ca simonia a reusit la albu,ma bucur pt ea Very Happy

LumiH,hai ca mai ai un pic pana te muti la casa ta...tu stii ca poti sa nu o bagi in seama prea tare pe soacra,ca nu stiiti ac limba,nu?o rezolvi tu si pe asta!

amy,felicitari pt atestat! sa dea DD sa iti gasesti fetita mult visata!
nico,la cat esti tu de hotarata si de organizata....parca te vad de 50 de kg la toamna!te astept cu poze cu sufletel
lumy,gargaritele ma fac sa zambesc in fiecare seara cd le vad,sunt niste minuni!

manule,ma bucur ca ai un tonus mai bun,,unde pleci in turcia?
galii,pe unde esti soro?
Mona?

bruni,sa incepi cu dreptu stimularea,sa de DD sa fie bine!pana una -alta,un pic de shopping face bine la pshic Very Happy
miha,nu poti sa iti faci actele pt somaj?las-o mai moale!
pupici fetele,vb lui samira,sunt prin zona
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 9:28 pm

Buna seara, fete minunate!

Am intrat mai tarziu decat intentionam pt ca Eralp a fost in stare de veghe aproape 4 ore, fomist si obosit. Neutral

Sami, sa nu mai gandesti asa niciodata. Sunt sigura ca vei fi o mama fff buna, iti vei ingriji puiul ireprosabil si ii vei da o educatie deosebita. I love you

Meni, sa inteleg ca vei veni cu masina? Cand anume? Wink Da, trebuie sa aveti cartela KGS pt autostrazile de aici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 EmptyLun Mar 21, 2011 9:53 pm

Lylyshor, mie mi-ar fi placut pana la vara sa ajung la 50 kg dar e bine si in toamna. Very Happy Hmmm, as manca si eu fasole batuta cu ceapa calita deasupra si muraturi dar trebuie sa ma abtin pt confortul stomacelului lui bb.

Sufletel nu prea mai seamana cu cel din poza de la avatar. I-a mai cazut din perisor, s-a ingrasat, are obrajori si gusita. Poate acum, ca intru via Mozilla, reusesc sa postez si eu poze.

Sami, Eralp are religia tatalui sau, este musulman, deci ii vom face Sunnet cand o fi mai maricel. Eu as fi vrut sa-l taiem cat am stat in maternitate (iar serbarea s-o facem peste cativa anisori) dar s-a nascut inainte de data planificata si prea mititel pt interventie. Asadar, botez nu-i facem. Dar asta nu ma opreste sa-i citesc rugaciuni crestine in fiecare zi. Wink



Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 9 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: