Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 1:55 pm

dragele mele, si azi sunt acasa, dar nu prea am nici un spor......
sunt intoarsa pe dos,nu prea am noutati ......
a plouat, e urat, parca-parca iese soarele......
va pupic pe toate. intru mai tz, ma duc sa pun cateva muraturi.
bruni, ce faci? abia astept sa vb cu tine.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 2:43 pm

hai tu galli, nu te necaji, stai aici cu noi la povesti..lasa vremea ca s-o indrepta ea... si vremea si vremurile...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 3:51 pm

Fete frumoase,
Ziua buna. intru si eu sa nu ma dati fugita pe alte continente Smile
La noi vremea e nebuna, un vant de te da kos, dar ploaie , ioc.
La serviciu e super ca am aer conditionat...pe cald evident si e asa de placut...
E multa treaba...da' e bine si asa..
Cu dragostea stau bine, am mai dat-o eu in bara cu niste chestii , dar m-a iertat Smile
Tare-i grea asteptarea...dar cred ca merita love
Va citesc si eu pe diagonala....sunt bucuroasa de piticii vosti care cresc precum brazii
va aud cu analizele si va urez multa bafta......sanatate si sa va impliniti visul .
Gali, ce esti in butoi? Bea si tu un paharel de vin...poate iti mai trece...
ai skipe ? daca da da-mi id-up pe privat.
Lumi de h, ma bucur de bucuria ta si abia astept sa va vad la casuta voastra.
De ieri am inceputr cura cu supa de varza....vreau sa mai dau vreo 7 kile jus...ca deh am motivatie faci cu ochiul
sper sa-mi iasa. pana acum ma simt foarte bine. fac si sport , totul e bine.
va pup pe toate , fara discriminare flower
o zi minunata.............
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 4:23 pm

va pupicesc! ma pregatesc de plecare am o mare dilema : nu stiu cand am inceput sa iau eritromicina Evil or Very Mad
beahhh oare conteaza daca iau 10 zile in loc de 7??dar oare 7 mi-a zis dr? ca mi-a dat o cutie intreaga??
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 5:13 pm

hello girls

ce faceti???
am vorbit cu finutza de pe 5 iunie si am ales impreuna lumanaile si buchetul ei
astea sunt...vi le-am mai aratat insa in alta combinatie de culori,astea abia le-au adaugat pe site...a fost foarte incantata fina de ele.
si buchetul ei o sa fie din aceleasi flori si rotund.

http://www.heavenflowers.ro/lumanari-de-nunta/171-lumanari-nunta-sferice-din-trandafiri-si-lisianthus.html

acum cautam invitatii si place carduri cu plic pentru bani.

ma inteleg bine cu finutza si vad ca pana acum ne-am potrivit la gusturi.

ma duc sa platesc intretinerea si rata de la reabilitarea termica.

va pupizez maxim

clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 5:15 pm

manu, vezi cate tabl mai ai in cutie, si cate ai luat pe zi, aproximezi, macar....
e imp. daca ti-a dat 10 zile sa iei 10 zile sau mai multe.
m-am apucat de muraturi - asa mi-a venit.....

in alta ordine de idei, mona, am, dar nu e progr skype pe kktul asta de calc, am incercat sa descarc, si niente....
mai lucrez la probloema......
cineva a umblat la calc, desi tarzan spune ca nu..... ma rog..... se vede.........
va pup pe toate!!!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyMier Feb 16, 2011 6:02 pm

mai galli...eu te simt pe tine tare catranita,draga prietena.
ce ai tu pe sufletel???sper sa-ti treaca pasa asta proasta...nu-ti face bine tie supararea
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 12:59 am

Hey gagici, :-)
pentru cele suparici, sper sa va treaca, un pup mare! Mona cu ce zici ca ai dat-o in bara?
Gali sper sa fii bine draga mea, e greu acum pt. voi, sunt ceva sacrificii la mijloc pana va faceti un rost...
Manu ma simt bine, mersi de intrebare, nu prea am eu conditie fizica si mi-e ciuda ca-s inca o grasa, dar sper sa vina si vremea potrivita pt. asta...eeei figuri de femeie sucita am si eu.
Sami eu nu am reusit sa deschid siteul cu buchetele si lumanarile. Cred ca-s frumoase, auzi pe unde e locata floraria asta? Cu FEt-ul da... si eu cred ca faci bine sa asculti doctorul, nu mai adauga nimic la schema..oestrogelul ala pt. endometru parca e tot estrogen, a zis PK sa iei? intreb si eu, ca mi s-a parut ca intra in contradictie cu ce-a zis tot el, adica fara estrogeni, dar poate gresesc...

Luci sta pana pe 26 februarie, fetelor. Parca imi vine si mie sa plec cu ea, sa-o iau pe Ralucuta si pe H. si sa mergem acasa, la bucuresti. Mi-e dor de viata mea de acolo cateodata...
Azi am primit email de la sora mea cea mare ca are tranzit prin amsterdam in drum spre lisabona si zicea ca imi trage o vizita..:-) Nu sta mult, 11 ore dar tot e bine ca ne vedem, e si ea ocupata pana peste cap.

Miha cu fivul si Bruna cu laparoscopia, va tin pumnii fetelor.
Ma retrag la culcare, va pup pe toate!


Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 8:23 am

Buna dimineata, somnoroaselor.
Nico, in sfarsit, am reusit sa-l vad pe baietelul tau, e atat de frumusel... Sa va traiasca inca o data !!!
Noi ieri am fost la curs, nu la fel de interesant ca primul, dar a trecut. Maine ne ducem la testarea psihologica si marti dimineata avem ancheta sociala la domiciliu, vine asistentul social si psihologul (este o ea de fapt). Imi e cam teama de testul psiho de maine, dar trebuie sa fie totul ok.
Aaaa, si am uitat sa va arat cu ce imi umplu timpul seara, vreau sa il dau cadoul unei prietene Smile. Cand mi-a sosit coletul mi-a picat fata, are 1 m inaltime dar sper sa-l termin pana pe 8 martie.
Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Irisi
Va pup pe toate !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:11 am

neta!!!
galli puup fata sa-i treaca supararea...au iesit bune muraturile???
lumi, lasa draga ca vei slabi tu...
amy, succes la testari...doamne ce frumos este irisul ala...

sa va spun : analizele sunt facute in Z2, iar dr a spus ca ei i se par diferentele fantastice.. deci voi reface FSh la synevo... in alta ordine de idei la echo: endometrui trilaminar, ovar ok, am atentionat-o ca ma inteapa stangul si intr-adevar era un folicul mare ...1.3 parca ... deci totul ok... dar mie nu-mi place echoul... parca nu se vede asa de bine... sau ea nu-i asa de priceputa?!!

continui tratamentul cu biseptol... si da galli asa am facut draguta am numarat pastileleramase si m-am oprit ca am inceput biseptolul... pe 27 iar la control, intre timp teste d eovulatie...tratament ..si tinut G la distanta...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:11 am

am prestat testul de ovu...la naiba au disparut liniutele...e doar una... uff ce se intampla? e Z13 ieri si alaltaieri au fost 2 affraid affraid cred ca asta a fost...oi ajunge la stimulari...pot sa-mi bag ceva?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 1:03 pm

ziua buna, fete dragi!

aoleooo, la cluj a inceput sa ninga tocmai ca-n povesti tocmai si tocmai cand credeam ca vine in sfarsit primavara confused insa ma consolez cu gandul ca in cel mult o luna scapam de iarna cheers parca de cand am venit de la ski imi pare ca iarna nu mai are nici un farmec daca nu avem si cateva partii bune prin imprejurimi, asta este...sunt umpic dusa cu capu' cred ca si de la shopping mi se trage ca parca nu ma mai pot opri, zilnic imi trebuie sa cumpar cate ceva..si daca nu's prin magazine atunci sunt la shopping online...si invers..so please somebody stop me affraid


mihaela, asteptam vesti bune de la tine!!! cum stai cu oole??Doamne ajuta angel

amy, e minunat irisul ala, mi-au ramas ochii lipisi de el, ai manutele fermecate de iti iese astfel de podoaba, felicitari flower


pupici la pitici, mamici si viitoare mamici faci cu ochiul
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 6:06 pm

vin si eu..adormita inca..dar super fericita!ptr ca din 7 s-au facut 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!am 13 ovocite!yupiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!sa vedem maine cum se iubesc!dar stiu eu ca o sa fie bine!o sa se iubeasca si o sa iasa o minunatie de copii-veseli,frumosi,sanatosi si voiosi! Very Happy si mai ales modesti!hihi..a..si m-au intrebat cati vreau sa transfer..eram prea ametita sa gandesc..insa am zis 2!e ok?sau trebuiau mai multi?
multam ptr sustinere!pup fetele dragi!
ps-manu-asta ziceam si eu!cauta un laborator bun!ptr ca altfel iti vei pierde banii numai pe analize!sau daca le faci la un laborator..atunci continua numai acolo!pup fata si ai grija de tine!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 6:41 pm

miha, ce productiva ai fost Very Happy , sper sa fie un numar cu noroc, sa se iubeasca mult si bine cu gigeii si sa aveti noroc cel putin de un "ou kinder" clap .am inima cat un purice, parca as fi eu in locul tau
faci cu ochiul , nici nu vreau sa ma gandesc cand o veni si randul meu angel

aaa, mihaela, pune si tu o pozica aci la avatar, ca sa stim si noi cu cine stam de vorba:))


aaaaaaa, din aceasta seara incep si eu cu testele de ovulatie, ma rog sa prind trenu:))..haha..v-am spus ca's dusa cu sorcova...


o seara cat mai placuta love
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 7:06 pm

mihaela,super productie!sa se cupleze toate ovocitele!!!
parerea mea e ca ar fi tb sa pui macar 3,dr albu pune si 4 la fete chiar tinerele, de 29-30 ani,vb pt embrioni de 2-3 zile,dc tu pui basto,cred ca sunt ok 2 ...parerea mea,sa vedem ce zic si fetele
Bafta multa!

turqoise,poate dc alergi, prinzi trenu'....sa fie cu spor!
manu,eu zic sa iti fac analizele la synevo,cel putin la mine, val. analizelor de ziua 2 se pupa cu val AMH...sa iti faci si AMH neaparat!dc tot te intepi....lasa testele ,tu insista...


pupici la fete
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 8:17 pm

seara buna...
sunt in varful patului si butonez ..
a fost asistenta , mi a luat sange, urina , nu stiu ce anaize tot fac , am facut si ieri!
dimineata la 8 e randul meu ..
miha am stiut eu ca s mai multi foliculi , pt ca mai cresc de la ultima echo pana la punctie!
turqoizule, miha e tare dragutica! chiar asa tu cand incepi?
lyly, ce mai zici tu , unde ai hotarat pana la urma sa faci fiv?
monaliso , vad ca tu intineresti pe zi ce trece! tine o tot asa!
galli, tu ce ai facut azi? vb cand scap din spital!
sami , pe unde esti?
mamicilor, cred ca nu va plictisiti deloc! abia astept sa am si eu aceasta ocupatie!
mai stau un pic prin zona si ma pun la un film, sper sa adorm cat de repede si bine , dimineata sa n am timp sa ma gandesc la operatie ci sa ma duca direct dint pat si sa scap Smile)
noapte buna!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 8:28 pm

Bruni,bafta multa!pana la urma dr iti face laparo cd esti la CM?poate esti la final de CM,ca sincer nu am auzit/citit ca se fac interventii cd esti la CM.
io fac un ...praf,sper sa fac la Budapesta.....doar sper....pt ca ieri m-a mancat undeva si m-am dus sa fac o eco sa vad io ce e pe acolo,dupa laparo si surpriza!!! affraid pe ovarul operat mai era un chist de11 mm endometriozic si pe celalalt ovar,pe langa chistul hematic pe care il stiiam,mai e un chist hemoragic ( sau endometriozic?) de 20mm.....nu stiu,parca am mintea blocata,nici sa ma supar nu mai am putere...
parca e vb despre altcineva.....ma gandesc ca DD tot imi arata semne si io nu pricep ca tb sa ma opresc...dar io fac ambitii pe fundu meu What a Face

astept analizele de ziua 2 si sa vad ce zice dr de la Buda....
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 8:37 pm

va pup fete.
io-s obosita moarta...sunt plecata de la ora 8 dimi de acasa si acum 10 minute am ajuns acasa.
am fost toata ziua la comenzile de toamna-iarna 2012...imi fac ochii in cap precum girofarele...numai tipuri de piei si culori si nunere de modele imi trec prin fata ochilor.
vreau doar un dsuh si sa ma bag in pat.
peerioada asta a comenzilor pentru colectiile viitoare e tare obositoare.

asa ca azi nu sunt tare vorbareatza...va tzucuresc si va doresc o seara placuta.
clap
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:38 pm

lyly, dar acuma ai facut laparo , cum au si aparut?
e f bine ca insisti! eu zic ca pana la urma tot reusim..
nu mi a venit inca cm, trebuie , maine , poimaine , la noapte...
a fost dr in seara asta pe la mine am povestit putin ...
a zis ca drilingul nu afecteaza cu nimic , se poate face in orice perioada!
e posibil in z21 sa incep procedura!, trebuie sa vin la un control sapt viitoare sa vedem ce si cum si stabilim protocolul!
am sunat la marseille, pe 22 am programare la biolog!
sper sa fie bine , eu nu fortez nimic , fac cum zice dr , insa daca nu fac acuma fiv , nu mai pot pana la toamna!
in mai si iunie sunt in romanica, iulie august concedii si tot asa! cred ca acuma e momentul!
ma culc , la 6h30 desteptarea...
pupici..
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:42 pm

Hello!

Ce faceti dragele mele?!

Bruni - bafta la laparo! Am inteles ca faci si drilling? Oricum, sa fie intr-un ceas bun!
Se face laparo si pe CM, pentru ca atunci cica se vede cel mai bine activitatea ovarelor.

Mihaela, succes! Ai o recolta frumusica si sigur trebuie sa se lase cu puiutzi! Smile

Lyly, imi pare rau ca echografia a aratat chisturi endo. Mai ales ca esti dupa operatie. Zau nu stiu ce sa zic.
Unde si cine te-a operat? Ti-a fost prescris un tratament dupa laparo?

Va pupic dulce pe toate si va doresc o noapte linistita!
flower flower flower flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:49 pm

brunii,nu au aparut..erau acolo si la laparo affraid
da ,e o idee buna sa faci FIV dupa drilling,se zice ca reactioneaza ovarele mai bine la stimulare,dupa

elly,nu am stiut ca se face laparo la CM...mie mi-au zis ca e risc de hemoragie cd se intervine la CM...marinescu -giulesti,mi-a dat marvelone..dar nu iau,o sa iau dypheriline


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Joi Feb 17, 2011 10:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:52 pm

Lyly, eu asa am citit. Si mai ales la noi, cele cu endometrioza, am inteles ca pe CM se vad cel mai bine chisturile si localizarile de tesut ectopic. Eu am facut-o, laparoscopia, in ziua 10-a, la Niculescu, Giulesti.
Acum sunt pe tratament naturist. Smile
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:55 pm

elly,ce tratament iei?
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:56 pm

Am inteles. Si mie mi-a dat Niculescu Diane 35, dar am refuzat si am trecut imediat pe Diphereline, 3 luni, cate o injectie, in total 5 luni de menopauza chimica.
Acum ovarele arata relativ ok, dar ovulatia tot cam cand vrea ea este. Am zis sa incerc mai mult timp cu tratament naturist, si daca nu obtin rezultate, vreau sa dau o fuga la Bucuresti, la Tutunaru.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:58 pm

tutunaru,recomanda tratament homeopat dupa diph ,te trimite el la dr flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 17 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 17 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: