Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyVin Feb 04, 2011 6:40 pm

miha...in ziua 2...ziua 4 e cam tarzior

hmmm...am zis ca ma duc sa prajesc neshte chiftele da ma apucai sa ma contrez cu o fatuca pe DC...pe topicul lui Albu Evil or Very Mad
mai bine ma duceam sa bucataresc...e mai constructiv pentru burta sotziorului Laughing Laughing Laughing ...desi tre' s-o dea jos daca are vise cu costum slim de nas Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

hai ca ma duc la bucatarie.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyVin Feb 04, 2011 7:18 pm

sami-multam!
oricum maine mi-a zis drul sa merg la sibiu la eco..asa ca fac maine hormonalele la clinica lor!si imi da si tratamentul-desi vreau sa sar peste anticonceptionale!niciodata nu mi-au facut bine-mereu am avut probleme cand le-am luat!uffff..sa vedem maine ce mi-o zice!
pupici la gagici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyVin Feb 04, 2011 7:23 pm

miha,daca ai vreo problema de trombo e chiar interzis sa iei AC...dar stie dr. asta cu siguranta.
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyVin Feb 04, 2011 7:25 pm

uuufff...imi trebuie oua...mai am doar unu in frigi...il trimit pe Samiroi da' sa vezi proteste.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyVin Feb 04, 2011 8:57 pm

heyyyyyy...unde sunteti???

mi-a plecat sotzulache la fotbal.
mi-am terminat si treaba asa ca sunt libera la mare....butonez telecomanda si bantui pe net.
e o comedie faina de Prima.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 8:40 am

neata buna fete dragi...
si uite ca trecu incet si sejourul meu in romanica! obosita franta de dimineata , imediat examen!

ce de vesti bune pe aici!
nico sa ti traiasca flacaul , sa creasca mare si sanatos!
lyly bafta la laparo!
miha, z2 e ok! ti am scris nr pe mess!o sa te sune si bruni, maine cred ! sau prietena mea din campina!
fetelor aveti grija de voi! cand ajung in frantia o sa am mai mult timp!
eu mi am incheiat misiunea cu apartamentul, aseara au adus mobila, trebuie sa fac curat, de inchiriat nu mai am timp!
miercuri plec!
bafta in tot ceea ce faceti si numai bine! pupici!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 9:52 am

Buna dimineta fetelor. sa aveti o sambata frumoasa!!
Acum sunt in prima parte a zilei cand nu gatesc, spal sau calc, ma ocup de cititul stirilor si ceva vizionari la tv. Bebe sta langa mine in scaunul de masa, ii place foarte tare. Trebuie sa ii cumpar si tarc, dar ce am vazut sunt toate cu plasa...Pe care o va gherai si taia instant pisica, sunt sigura...Voi ati mai vazut si alte tipuri de tarcuri?? Am inteles ca in NL ar fi niste tarcuri pliante de lemn, nu stiu daca sa iau de acolo. Ziceti-mi si mie daca aveti alte idei.
Pup fetele,
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 10:03 am

buna dimineatza
o Sambata faina tuturor
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 10:09 am

neataaaaaaaaaaaaa! si io! in sf!
bruni, bafta la examene!!!
lumih,, sa stapaniti sanatosi si fericiti casa!
lumy,stii ceva de nico?
bea,pup ftl! cred ca pisica il va ataca,oricum, din orice ar fi. Embarassed
sami, ce progr ai azi?
sa vad cand prind tel liber,va mai sun! care rasp. la tel.
am pus deja ciorba la foc, ma gandesc la un fel 2, si plec imediat la mag.
o sambata frumoasa si calduroasa va doresc!
aici e soare si caldut, fara vant deocamdata!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 11:26 am

Am butonat un pic pe internet si am gasit... Sunt exact ce trebuie, pisica nu are cum sa-l strice. O sa vad daca il livreaza aici, dar nu vad de ce nu. Daca vreti sa aruncati o privire http://www.boxenland.nl/c-523844/speelkleed-en-playpens-fotos/
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 12:28 pm

galli,eu am 4 masini de spalat azi...mai am 2 de fapt....si apoi plecam la Ploiesti la finii pe care ii cununam pe 5 Iunie,sa stabilim detaliile cu ei....probabil ca o sa trecem si pe la socrosenii in vizita...si cam atat pe ziua de azi.

maine vreau sa merg la biserica,sa fac ceva cumparaturi-ma duc sa-mi caut tarate de ovaz ca vreau sa bag masina de paine in fucntiune sa-mi fac paine din aia permisa diabeticilor din faina integrala de secara,tarata de ovaz,apa,sare,drojdie si otet...si poate o plimbare dupa-amiaza.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 1:08 pm

bea, f frumoase. - eu ma gandeam la modelul clasic, asa cum ai spus si tu.
covorasele acelea din plastic sunt deja interzise in belgia si fr, parca si olanda.
ce face bufleiul?
sami, ai spus ieri, dar am uitat.
nu dai linkul cu floraria??? Embarassed
turcoaz,ce super, distractie placuta!
amy, miha pe unde umblati?
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 4:16 pm

buna fete,
lylyshor bafta multa , hai ca treci cu bine si de laparoscopie!!!
alinutahu, chiar ma intrebam pe unde esti, abia astept sa nasti si tu sa scapi de emotii Smile
gali ti-a mai trecut amocul? (a se citi deprimarea...) sper ca esti mai bine. nu am cumparat inca casa, asteptam raspunsul de la banca pt. imprumut, plus raspunsul pentru asigurarile de viata, cam dureaza.
mihaela si eu tot in ziua 2 zic sa faci analizele. candida e tratabila, mai recidiveaza ce-i drept, dar nu e un capat de tara, nu-ti face griji.

eu sunt singura cu raluca, h. s-a dus la supermarket, completamente fara chef!
alaltaieri m-am laudat ca a stat raluca cuminte la discutia cu precontractul de casa si m-am laudat degeaba! ieri la intalnirea cu ala cu ipoteca, a urlat ca din gura de sarpe de nu mai stiam cum sa nimerim usa :-( e adevarat ca in ultimele 15 min. dar a fost de-ajuns!

azi trebuia sa vina soacra la noi sa ne aduca si noua un fel de tarc pt. fetita, asta apropos de discutia initiata de beatrix. nu a mai venit insa ca bate vantul si-i fu frica babii ca se rastorna cu masina pe autostrada Very Happy
tarcul habar nu am cum arata, eu am inteles ca asta de ni-l aduce ea are si suport reglabil care se inalta si coboara dupa nevoile si varsta copilului, adica poate sa stea copilul si culcat acolo...drept sa spun nu ma pricep , pana nu vad nu prea sunt sigura de cum arata, asa nu prea pot sa-mi dau cu parerea. beatrix alege si tu ce crezi ca i se potriveste lui sophie ca varsta si temperament.

va pupic fetelor
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 6:16 pm

SUNT MAMICA SUPER EXTRA MEGA FERICITA DE TAHIR ERALP, zis SUFLETEL! bounce

Sunt acasa de pe 3 feb dar "job-ul" acesta nou e full-time. Very Happy Va voi povesti pe larg cum a decurs ziua de 1 feb in alta zi, ca nu sunt sigura cat am "invoire" de la Eralp. Wink
Asa, pe scurt:
- sunt topita dupa Sufletel, ma simt foarte bine (cu exceptia picioarelor umflate Rolling Eyes), ma tine un pic lipiciul de la pansamentul operatiei (pe care de altfel, cred ca-l voi dezlipi in seara asta), de ieri am mult laptic (dupa ceva emotii Rolling Eyes) si fac deocamdata strategii somn- alaptat (de gospodarie se ocupa mama, sora, cumnata si sotul)
- Eralp s-a nascut cu o greutate de 2680 grame si 45 cm, a scazut vreo 150 grame (ca sa-i dea emotii lui mami) dar acum se intremeaza pe zi ce trece, e fff vioi, isi misca manutele si picioarele, isi intoarce capul, azi i-a cazut buricutul (deci diseara ii facem baita)

Mai vorbim, ma cheama datoria. faci cu ochiul

Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 7:53 pm

buna

nico felicitari, sa ti traiasca puiutul si sa va bucurati de el flower flower flower

eu n am mai reusit sa intru ca deh, nu e mai am timp suficient, plus ca saptamana asta a fost mama cu Vlad la noi si mi a confiscat Vlad laptopul

motanii cresc, au ajuns la 4 kile, deja au falcute si au inceput sa se rotunjeasca
imi vine sa musc din ei....sunt asa de dulci

Razvi mi a facut o dermatita, ne chinuim sa scapam de ea cu mustela stelatopia
https://picasaweb.google.com/mariusaronovici/UntitledAlbum#5570259217337585506 in poza asta se vede ce bubite are puiul meu

in rest mancam in disperare, kkm, facem scandal si dormim

pupi
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 9:14 pm

asa..hai sa vin si eu cu vesti-ca de..pe aici numai mamici cu pitici!
ce dulci sunt mamicutele astea a noastre cand vorbesc de puisorii lor!mancale-ar mama pe ele de norocoase!dar nu-i bai ca le ajungem din urma! Very Happy
deci sa incep si eu cu inceputul..
fusei la sibiu..eco..miau miau hau hau si alte cele,ecografii etc etc..si hop zice nenea drul-trecm direct la fiv fara anticonceptionale ptr ca ma prezint super ok!gauricile mi s-au inchis fff bine-daca nu ar fi putin rosii nici nu s-ar cunoaste! Very Happy asa ca..de maine incep intepaturile si totodata aventura fiv!i'm happy,very happy si optimista!desi..exact cand plecasem de la clinica si imi daduse tratamentul ptr fiv m-au sunat de la clinica din bv ptr rezultate-toate bune si frumoase in limita normalului-insa una trebuia sa-mi joace feste..ca deh..le las pe alea vechi si incep cu altele noi!mi-a iesit anghb adica hepatita b pozitiv! No imi venea sa ma dau cu capul de pereti!insa sa vedem daca e corecta!ma duc luni sa o fac la alte laboratoare..cel putin la alte doua! si daca imi iese negativa vai de mama lor-ii omor pe aia de la clinica-ptr ca nu stiu de ce..mi-am facut analiza asta de n ori si de fiecare data a iesit negativ..iar acum dintr-o data e pozitiv!
nu stiu ce sa cred!dar am eu o banuiala ca nu e adevarat!insa..daca e adevarat ce se poate intampla???cine ma ajuta la partea asta?
in fine...am anuntat pe nea dr de la sibiu,i-am spus despre ce e vb si mi-a zis sa nu ma alarmez,ci sa mai repet odata analeza la un laborator din bv recomandat de el-care e verificat personal de el cica..ptr a vedea cat sunt de buni si veridici! a zis ca a trimis o fata cu un rezultat "falsificat"ca sa zic asa - de el..iar cei de la bv i-au zis ca e gresit..deci..sunt cat de cat buni!in fine..in bv e o adevarata corvoada sa faci analize..ptr ca e jale-spital,clinici..
dar sa trecem la alt capitol..incerc sa uit acest incident pana ce repet din nou analiza!asadar..mi-a dat asa..duminica,luni,marti,miercuri-gonal pen 225 la care mai adaug joi si vineri 25 de cetotride..apoi sambata la control sa imi vad foliculasii! Wink
insa stiu eu ca o sa fie bine!
dar..daca o iau pe aratura,,sa-mi mai dati cate un sut in fund sa ma aduceti pe calea cea buna!!ca nu ma supra!din contra!voi fi recunoscatoare!
mama..ce mult am scris!sorry!dar sunt ff entuziasmata!de parca cine stie ce party ma asteapta! Laughing

ps-bruni-sorry ca am pus au tau bruni pe drumuri-insa drul s-a uitat atent pe analize si a zis ca mai bine merg pe gonal..ca se portiveste mai bine cu profilul meu!

pupici la gagici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptySam Feb 05, 2011 11:37 pm

nico draga, ce ma bucur ca esti acasa, ca te simti bine si megafericita in postura de mama!!!!! flower scumpul tau mic o sa ia in greutate a avut si el acolo scaderea fiziologica normala; picioarele si eu le-am avut umflate cam 10-12 zile dupa ce am nascut, ba chiar ma si dureau, o sa treaca. sa mai dai pe aici cand ai timp! Smile
miha succes la injectarea cu gonal, sa fie cu folos :-)
mirelo, ce seamana vladut cu tine! iar cei mici, ce sa mai zic, sunt scumpi de tot! imi pare rau de razvan cu dermatita, si asta mica a mea a facut niste bubite rosii pe fata, dar se pare ca la ea a fost un fel de acneea bebelesului, acum deja a mai trecut. sper sa treaca repede si la voi.

ma bag si eu la culcare , sunt obosita, asta mica abia a adormit, sper sa doarma cateva ore bune.

va pup
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 11:15 am

Buna dimineata dragelor,

Gargaritele sunt mult mai bine.
Maiu are acum branula in piciorus. Din cauza programului cu mersul la spital, i-am cam stricat tot programul.
Am reusit sa luam rezultatul analizelor de la sange, si nu-s tocmai bune. Din cate imi dau eu seama e tare anemica Mad Mad . Mai trebuie cel de la kk, si joi dupa ce terminam cu antibioticul mergem la control.
Mara e cam certata cu antibioticul, e o lupta sa i-l dau. Nu mai are mucisori si respira bine.

Au redevenit ranjite!
https://picasaweb.google.com/lumy.clt/MinunileNoastre#5570497525040404978 ps Mara arata unde i-a iesit dintisorul.
https://picasaweb.google.com/lumy.clt/MinunileNoastre#5570497564822529394

https://picasaweb.google.com/lumy.clt/MinunileNoastre#5570497536633391746
https://picasaweb.google.com/lumy.clt/MinunileNoastre#5570497558229196850

Va pupacim!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 1:32 pm

buna dimineata la pranz

lumy,ce dragalase sunt fetitele...Doamne ce le-as mai smotoci!!! Very Happy

galli,uite aici site-ul florariei de care vorbeam...in cataloagele lor de acolo au infinit mai multe pozici.
http://heavenflowers.ro/product.php?id_product=31

noi am stabilit cu finisorii aseara detaliile nuntii...vor fi 150 de persoane...nunta se va desfasura la Restaurant President 4...o locatie care arata foarte,foarte misto...cu tavanul si peretii imbracati in niste falduri albe din voal si candelabre din loc in loc...husele de pe scaune si fetele de masa si aranjamentele cu pene de strutz de pe mese vor intra in pretul tacamului...care va costa-tineti-va bine ca io am zis ca nu aud bine,150 de lei affraid si contine:aperitiv traditional,salau cu sos de mustar si legume,sarmale,mix grill cu cartofi si salata,cafele.
ei aduc toate baututrile,fructele,tortul,snacksurile.
mi se face rau ce preturi sunt in alte orase...Bucurestiu asta zici ca-i uns cu rahat de toate sunt de cel putin 2 ori mai scumpe.

la lumanari cred ca merg pe varianta asta:insa lumanarilele vreau albe pe amandoua si doar lumanarea ei sa aibe flori roz

http://heavenflowers.ro/product.php?id_product=57

iar buchetele imi plac asa|:al ei sa fie alb cu roz si in plus sa aibe si ceva floare miresei...iar al meu numai din trandafiri corai.

http://heavenflowers.ro/product.php?id_product=31

cum vi se pare???
mai am varianta asta de lumanari si buchete:cu orhidee

http://heavenflowers.ro/product.php?id_product=35

ma duc la cumparaturi ca nu am ajuns pana la ora asta.
va pup ...ne auzim mai tarziu


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 5:14 pm

buna fete,
lumy pup fetitele, sunt tare frumoase, e o placere sa le privesti! sanatate multa!
sami imi place cum lucreaza floraria, sper sa fie asa si in realitate buchetele si lumanariel, dar tu stii ca doar ai fost la ei!
acum buchetelle le-ai ales probabil asortate la tinuta si pt. tine si pt. mireasa!ieftin tacamul la restaurant! asa am avut si eu tacamul acum 5 ani la casatorie, noi am facut la restaurant etiquette, era mai modest insa in sala decat cum descrii tu presidentul.

eu astept pe luci de la aeroport. Doamne si bate un vant aici, niste zboruri chiar au fost intarzaiate sau anulate, sper sa nu fie probleme.

va pup fetelor


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Dum Feb 06, 2011 5:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 5:21 pm

Gagicoante,
Intru si eu o secunda sa va pup si sa va salut...
Nico....mama fericita...
Si Lumi....de H cu 2 fetite....
Ce copilasi frumosi lumi 2...
Fuuuuug
Va pupic
O saptamana insorita..
Mona
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 5:52 pm

va pup fete

lumi,asa e,am ales buchetele sa se asorteze cu tinutele si in lumanari vreau sa pun putina culoare ca mi se par mai vesele.
si sa stii ca problema asta mi-am pus-o si eu...oare in realitate ies la fel produsele lucrate de ei???si m-am pus pe studiat...si daca te uiti atent pe pozele alea...se vad in spatele lor peretii unde sunt pozate...si am identificat in florarie peretii aia Laughing si e si o mana mai paroasa la unele dintre buchete...am identificat-o si pe aia...e a baiatului care se ocupa de florarie Laughing Laughing Laughing
si ieri am fost la ei sa cumpar o planta pentru fini...si baiatul tocmai lucara la 2 coroane...si azi le-am vazut postate pe site Laughing
si in catalogul lor se mai vad in pozele de prezentare ba un colt de birou...ba un raft...etc etc...pe care le poti indentifica in florarie...asa ca par seriosi.
detectiva trebuia sa ma fac Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 7:48 pm

hello fetele!
I'am back in business Very Happy
Muktumesc de incurajari si un pupic mare pt toate fetele I love you
Azi la ora 14 m-am externat,laparo am facut-o ieri la ora 14.Mi-a scos chistul endometrizic de pe ovarul stang,trompa stanga este infundata la intrarea in uter si nu a putut laparoscopic sa o desfunde,aderentele de la operatia de fibrom prinsesera destul de urat trompa stg si ovarul stg si intestinul gros ,dar a putut sa scoata chistul,aderentele nu le-a putut scoate ca erau prinse de intestin nasol;ovarul drept si trompa dreapta sunt ok....si de marti pot sa fac sex Shocked .....acum ar fi culmea sa se prinda Shocked ,dar tb ca ovulatia sa fie pe ov drept!!!si oi mai avea ovulatie luna asta dupa ce a tot umblat dr pe acolo??vestea buna e ca nu a gasit alte focare de endometrioza Very Happy ,de luna viitoare mi-a dat sa iau marvelon si sa vin la eco si cu analizele pt fiv facute...a zis si el ca in aprilie pot incerca fiv.....acum ramane sa vad io unde ma duc!!!
pupici mai intru mai incolo/maine ,ca ma dor umerii f tare de la laparo,burta mai putin,dar umeriiii f tare
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 8:25 pm

lylyshoaro,ma bucur ca esti bine si scapata de probleme.
da de ce te dor ,soro, umerii???ce,a scociorat dr.prin tine cu laparoscopu' pana s-a opintit in umeri???
hai..ti pup...ma duc in mail sa-ti detaliez cu costurile de la Budapesta.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 EmptyDum Feb 06, 2011 8:53 pm

dragele mele eu m-am pricopsit cu o nenorocita de raceala affraid affraid affraid si imi vine sa mor ....
dureri de gat ,putina febra si cel mai grav tuse ....si saraca mea burtica se intareste la greu cand tusesc ...sunt disperata Crying or Very sad
bubu a venit dupa mine pt ca acuma pe joi ,vineri vroiam sa plec in HU si a luat si el dar la el este mai rau ....nu ii coboara febra sub 39 si i sa urcat tensiunea la 180/98 .....
acuma incercam sa ne tratam pe cat putem pt ca ne e frica sa pornim la drum in halul asta .....
mie mi-au dat numai propolis cu vitamina c pt ca nimeni nu vrea sa imi scrie medicamente mai tari fiind in ultimul trimestru de sarcina ....beau ceai mult si sirop de mugure de brad ,lamai si stau numai la caldurica
offfffffff nu pot sa cred ca mi se intampla toate astea tocmai acum pe sfarsitu ......

daca aveti ceva sfaturi practice va rog sa imi scrieti Sad
a lui bubu iam pus in sosete cartofi razaliti ca sa ii mai scada febra ...am intales ca si rosia e buna
maine vine soacramea si ii fac o listuta cu ce leacuri babesti am mai citit pe net sa mearga sa le cumpere

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 10 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: