Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 6:28 pm

miha,sa intrerupa tratamentul cand ai 7 foliculi pe care se poate baza???? Shocked
sub nicio forma nu cred ca asta ar fi fost o posibilitate.
si asa e corect...face ce poate cu cei care sunt mari...dupa aia trebuie sa decida cand face punctia...asa cum iti spuneam si zilele trecute nu ar fi avut cum sa faca abstractie de ei si sa incerce sa-i creasca doar pe ceilalti mai mici-care sunt mai numerosi ...pentru ca cei mari s-ar fi putut sparge..chiar si sub Cetrotide...si atunci pierdeai tot.
asa ca te felicit pentru decizia pe care ai luat-o...iar 7 foliculi nu-i rau deloc...poti obtine 7 ovo bune din ei.
te-ai gandit cati transferi???poti alege tu sau alege medicul???

lintea aia imi place goala,mancare...si deocamdata atat...ca atat am incercat.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 7:32 pm

mihaela,cum sa renunti la 7 foliculi???io am vrut la 5 sa renunt si nu m-a lasat dr....cat ai estradiolulsi endometrul?mergi inainte!bafta multa!
lumiH,cam slabut cu shoppingul...dar important este ca ati fost impreuna flower
guze,baiatul tau are 2 saptamanii???pai e mare...poti sa il botezi chiar,ca io 2 saptamani am avut la botez...seamana cu tine!!!sa iti traiasca!
amy,io sper ca o sa scapi de operatie sau sa gaseasca nenea dr cea mai buna solutie flower
samiruto,pai e taman dupa Pasti!!!vezi cum te regularizezi sa nu fie chiar in ziua de Pasti!! geek
turqoaise,bine ca sunteti bine!
manule,dc nu are legatura cu sanatatea...restul le mai pui la spate... flower

pupici la gagici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 7:44 pm

lyly...sigur "cad" dupa Paste...s-ar putea ca in jur de 1 Mai sa fie ET.
nu stiam ca si anu asta cade Pastele in aceeasi zi si la catolici si la ortodoxi...si-i tot ziceam lui PK in mailuri de Pastele nostru si Pastele lor...si omu nu ma contrazicea...deci eram amandoi la fel de "informati"
eeee...important e ca ne intelegeam bine Laughing

astept prima zi de CM si-i scriu iar...ca parca vad ca ma loveste cu Estorfem sau Cycloproginova si p-aici nu se mai gasesc...asa ca e mai bine sa am timp suficient sa le procur...stiti doar ca eu imi fac pregatirile din timp.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 8:19 pm

io nu mai pot cu Valentine's Day...pur si simplu nu mai pot...ma calca pe nervi rau de tot sarbatoarea asta...nicicand nu am putut-o suferi.
mi se pare atat de superficiala si se exagereaza prea tare pe tema asta...ce-i prea mult strica.
om fi noi mai insensibili sau lipsiti de romantism ca nici Samirutzu nu o agreeaza.
si ma bucur ca nu-i place ca io nu prea stiu sa ma prefac...daca nu-mi place ceva ...apai se vede...si daca imi venea la usa cu inimioare peste inimioare si deasupra alte inimioare...de plus,de ciocolata,din flori etc etc....nu cred ca-mi iesea sa dau pe spate de emotie si surprindere si incantare.

am mancat de seara peste cu ardei copt...foarte bun.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 8:53 pm

sami-la asta m-am gandit si eu!sunt fete care au reusit cu mai putine ovo!iar eu am 7 babani..peste 21..de asta a zis ca daca ma hotarasc trebuie sa o fac maine cel tarziu-ptr ca altfel se sparg cei 4 care au ajuns deja la 23..in rest cad exact pe perioada de ovulatie(asta daca as fi fost pe ciclu natural-nu stimulata)..de asta endometrul e perfect la mine!si asta am zis si eu..de o fi sa se prinda se prinde oricum-cu 2 ori cu 10!
mie mi-a zis ca transfera 2..dar asta vedem dupa ce s-or iubi..a zis maxim 3-el nu imi recomanda ptr ca am 31 de ani..dar daca ma incapatanez mergem si pe varianta de 3=oricum ar fi-nu am ce sa-i reprosez drului..el a zis ca pot sa renunt acum si sa ne vedem la o noua stimulare..
logica lui a fost asta pt ca am ff multi foliculi-18 a numarat fara aia micuti micuti-care sunt intre 3 si 8 cm..el a numarat 18 cu cei de 13 pana la 23..a zis ca pana maine sunt sanse sa mai creasca cei de 13 si sa am mai multe ovocite mature-nu doar cele 7 care sunt acum-insa nu poate garanta!si plus de asta mi-a zis ca nu mai poate continua cu stimularea ptr ca pierd tot-si endometru si ovocitele mature..
de asta maine ma duc la eco si joi am punctia..si nu vreau sa astept pana la blasto..vreau sa fie de z 3 ca se vor simte mai bine in burtica mea decat in epubreta! Very Happy
nu stiu ce sa zic..poate ca mai are si scapari drul asta-dar mie mi-a placut ptr ca e pe aceeasi lungime de unda cu mine..e si realist..ptr mine e ok asa!el vroia saracu sa n u dau banii acum pe fiv ci sa incerc peste vreo cateva luni ca sa am vreo 10-12 puiuti la inghetat..dar daca nu s-a putut..asta e! a zis omu ca la urmatoarea stimulare o sa raspund mai bine..dar eu vreau sa merg pana la capat!si o sa si reusesc! Wink

bruni- era fratemiu cu cumnata cu ala micde 2 ani la mine..si acum ne-am vazut ptr prima oara de cand am ajuns acasa..de asta nu am putut raspunde..ai mei nu stiu nimic!nu vreau sa ma compatimeasca!pup fata frumoasa!

lyly-multam de incurajari!bafta multa iti doresc si tie!

pup restul gastii iubitoare!
cah..nici mie nu imi place valentinesul..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 9:31 pm

miha,ai facut foarte bine ca ai ales sa mergi mai departe.
Doamne-ajuta sa fie cu reusita.

girls...ma duc la baie si la tv...poate gasesc un film/documentar interesant.

va pupizez si va spun somn-usor.
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyLun Feb 14, 2011 10:38 pm

Suspect sunt ca dracu, scuzati...

nico ce sufletel frumos ai, doamne fa-l mare si sanatos...

fetelor nu ma pot aduna , plec in pat Crying or Very sad
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 12:11 am

Fetelor,
eu am avut show de seara 4 ore de schertanit si plans ale Ralucai, am leganat la ea si eu si Luci cat am putut, Luci chiar i-a facut figuri din povesti si nimic.:-)..in fine s-a linistit,acum doarme; asta dupa ce ziua a fost excelenta, a stat foarte cuminte, mancat si culcat si gangurit, dar deh ce e bun nu tine mult.
Eu am muncit azi, am continuat cu curatenia prin casa si am gatit,calcat , intins rufe..profit ca Luci mai sta pe langa Raluca. insa m-am obosit f.tare, am observat ca si iesitul in oras la plimbare imi pune la incercare rezistenta, adica aia de n-o am...ma gandesc , lunile alea de sarcina de stat in pat chiar mi-au afectat conditia fizica. Sunt cam suparata ca nu pot face nimic deocamdata, nu am timp sa merg la sala si nici nu-s in stare sa tina o dieta serioasa ca sa scap de restul kilogramelor, adica inca 9 kile, ca zece s-au dus.

Nico baietelul tau este suberb! sa-ti traiasca , sa cresca mare si voinic ca frumos este deja!flower
recunosc figura de ''dupa masa'', atunci cand sunt ei multumiti si umflati de lapte! sunt tare simpatici puii astia de om! Smile

Manule imi pare rau ca ai o stare atat de proasta, sper sa iti fie mai bine curand.. I love you

Miha ai o productie foarte buna, sper din suflet sa fii gravida de ziua ta asa cum iti doresti!

Amy, Bruna, Sami, Lyly ...si restul fetelor va pupicesc pe toate!

Noapte buna!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 11:20 am

lumi, tu in loc sa profiti de prezenta luciei si sa te odihnesti mai mult te-ai apucat de treaba??? mai, mai harnicuta mai esti...

eu sunt tot cerceaful dupa mine Sad
de azi am inceput sa fac testele de ovulatie...ma rog maine la 19.30 merg la consultatie...pt echo...
hai ca parca-mi revin...sa va spun ca mi se umflase un pic o masea?? mda, dar de cand iau eritromicina pt altele...mi-a trecut maseaua...doamne saracul meu organism, bombardat cu atatea antibiotice...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 12:17 pm

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
am ramas azi acasa, e bazar total.
nico, ce flacau frumos ai!!
manu,ce e cu tine?
va pupici pe toate,revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 1:13 pm

galli, pe unde umbli mai fomeie?
ce-ai mai facut? ia spune tu ce faci bun de papa...
eu am draci pe mine si pe toata lumea...hi.hi... i
aca m-a a pucat amocul de un cos...ha, ha, sunt cu capul fetelor este clar... de la un cos am ajuns la o adevarata tragedie...ca G nu ma iubeste ca el nu mi- a spus niciodata, ca eu stiu doar ca-i place fizicul meu , ca numai asta aud : ce bine iti vine , ce bine arati, bla, bla... ca lui ii arde de facut dragoste cand eu sunt demoralizata si nu vroiam sa aud decat: te iubesc asa cum esti (adica cu cos cu tot) .... scratch deci, dragelor de asta am fost intoarsa ieri toata ziua pe dos... acum imi vine sa rad... na ca m-am eliberat... affraid
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 3:15 pm

Buna, fetele mele dragi.
Am tot dat tarcoale la forum, dar nu a mers nici chip.
Miha, eu am avut 4 foliculi si tot am mers mai departe. Din 7 o sa ai productie buna, sigur-sigur.
Manu, tie iti trebuie un concediu, cred ca esti stresata, si foarte sensibila in perioada asta se pare. Nu mai lua totul in tragic, totul se rezolva, cu rabdare si intelegere.
Eu ma cam feresc sa fac mancare ca daca tot suntem la cura de slabire... macar sa fie frigiderul mai gol sa scapam de tentatii. Very Happy
Pentru maine sunt suparata pentru ca nu pot merge la cursul de 4 ore cu psihologul, pentru ca am o licitatie, dar se duce dl. sot, pentru ca i-a placut data trecuta foarte mult.
Nico... eu nu vad poza cu micutul, dar sunt sigura ca e tare frumusel. Smile
Lumi, au dreptate fetele, mai odihneste-te, macar acum cat e Luci cu tine, ca tot tu le faci pe toate si dupa ce pleaca ea. Ati rezolvat cu casa?
Sami, am analizat problema cu fructoza, ma gandeam ca are mai putine calorii, insa are destule, mai mult decat zaharul.
Va pup cu drag pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 4:23 pm

affraid affraid
mai fetelor ia spuneti-mi voi mie cum se poate ca in luna dec sa am :
prolactina <0,5
FSH 17,1
iar azi
Prolactina 21,7 si FSH 12,2?????
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 4:50 pm

Suspect zau daca inteleg ce naiba se intampla...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 5:30 pm

fetele multam mult de tot!oricum merg mai departe!ce-o fi o fi!cum o vrea Dzeu!

manule-esti prea stresata!!!!!mie in decembrie cand eram super nervoasa si stresata si abia asteptam sa plec din spania ca imi pierdeam mintile de nu - imi iesise prolactina 126..in ianuarie cand am ajuns acasica mi-a iesit 6!!!!!!!!!!!!!la mine e pe baza de stres!cred ca la tine la fel!cat despre fsh..nu stiu cesa zic..ai facut analizele la aceeasi clinica?ptr ca exista si posibilitatea unui rezultat_fals!!!mare grija unde faci analizele-o spun din proprie experienta!pup fata si lasa stresul deoparte!uite..eu sunt in fivuri,icsuri,picsuri si mama lor care mai sunt si nu ma stresez..insa tu..lasa un pic problemele deoparte!detaseazate de tot..si apoi altfel vezi viata!nu fa din probleme si nici din analizele astea o prioritate ptr ca uiti sa mai si traiesti!ia exemplu de la mona!pup fata!!capul sus!

hmm..sami,bruni,amy si fetele fivoase..eu azi trebuie sa fac ovitrelle..insa zice acolo ca nu se scoate aerul din seringa..deci iau seringa bag acul fac injectia si gata??e ok asa??

pup fetele!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 8:44 pm

miha,eu am scos mereu bula si nu s-a intamplat ceva.

va pup fete.

amy,fructoza ca si indulcitorii artificiali sunt destinate persoanele ce au probleme in a metaboliza carbohidratii din alimente.
fireste ca au au incarcatura calorica insa nu asta este cea mai importanta componenta.
este foarte gresit impamantenita ideea ca este important continutul caloric al alimentelor...mult mai importanta este capacitatea lor de a genera raspuns glicemic.
si ca sa exemplific mai concret:200 de gr. de cartofi au fix acelasi continut caloric cu 200 gr. de linte...diferenta vine insa din rezultanta glicemica:din 200 gr.cartofi 80% din amidon va fi transformat in glucoza iar in cazul celor 200 gr. linte doar 20% din amidonul continut de linte va fi transformat in glucoza.
deci la consumul aceluiasi nr de calorii poti obine 2 raspunsuri glicemice foarte diferite:unu foarte ridicat si altu foarte scazut.
nahhh...acu toate astea le-am aflat si eu de cand ma confrunt cu diabetul asta....ca pana acum si eu tot continutul caloric il consideram cel mai important.

am avut azi o zi tare naspa...bine ca s-a terminat si am ajuns acasica.
ma duc sa pap ceva
va doresc o seara placuta
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMar Feb 15, 2011 11:31 pm

buna fete,
azi am avut vaccin pt. raluca, au fost doua injectii, cate una pe cate un piciorus, off ce greu, bine ca am scapat. au si cantarit-o , creste ok, are 5 kg acum, la 7 saptamani. pe urma am stat un pic pe afara , a fost soare, apoi la vero moda unde lucia a probat un pardesiu, cu rever, strans in talie si in closh ''dar nu i-a placut cum ii vine asa ca nu l-am luat..

cu casa pe care vrem s-o cumparam merge bine, azi am primit raspuns pozitiv de la asigurarea de viata a lui h. ne era un pic teama ca dureaza evaluarea aplicatiei din cauza hipertensiunii lui, dar aprobarea a venit destul de repede. :-)
asteptam si aprobarea creditului cam pe la inceputul lui martie.

va pup fetele , ma bag la culcus.

noapte buna!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 8:40 am

bounce bounce bounce lumi, ma bucur ca in curand terminati si cu actele pentru casa.... luci pana cand sta? tu cum t emai simti? puuup buburuza mica dar vaccinata!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 9:26 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Azi am o negociere pentru care imi bubuie capul, dar trebuie sa o finalizez ca nu am ce face.
Lumy, contul lui Blue figureaza activ, daca ai uitat parola, sa-mi spuna si ii fac eu alta parola si cand intra o modifica ea cum vrea, daca nu, va trebui sa isi faca un al cont, cu alt nume. amydanescu@gmail.com Smile
Va pupic si aveti grija de voi !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 10:32 am

va pup fete cucuiete

am vorbit cu doftorashul meu si mi-a spus ca imi face FET pe CM natural...fara niciun fel de estrogeni.
mi-a zis ca estrogenii ii foloseste doar in cazul femeilor cu CM neregulate,anovulatorii.
vom folosi doar Clexane,Ovitrelle si dupa ET prg.inj si Crinone.
am decis sa-l ascult si sa incercam si varianta asta...la primul FET m-am indopat de estrogeni si tot n-am reusit...asa ca macar incerc ceva diferit de ce am facut pana acum.
voi lua doar pentru endo niste naturiste,oestrogel si progestogel in plus fata de ce mi-a spus dr. cu ochi albastri.

va doresc o zi buna
clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 11:07 am

buna fetele!
bruni-bafta maine!tin pumnii!
sami-multam ptr tot!iti tin pumnii si tie fata draga!ai sa vezi ca vei reusi de data asta! cheers
deci...joi am punctia!adica maine! bounce cred ca pe luni embriotransferul..cred!nu stiu exact-in functie de cum vor evolua lucrurile..in orice caz-pe 5 martie-de ziua mea voi fi graviduta![Very Happy]am zis am zis!
pupici la gagici cu pitici sau cu lipici!
manule-ti-ai revenit?? sunny uite..sa apara soarele si pe strada ta! Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 11:16 am

doamne ajuta fetelor sa iasa totul bine, samiruta, miha, va tin pumnii

eu mi-am revenit d eieri, numai ca ma tot intreb ce naiba e cu analizele mele...ma rog, oi vedea eu ce spune dr azi la la control... testele de ovu sunt negative cred...doua linii dar slaba a doua... i le voi arata, vom face echo, vom stabili ce mai iau in continuare...
miha tie ti-au venit rezultatele de la hormonale? e prima luna cand le faci?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 11:23 am

am scris un mesaj, dar vad ca a disparut!
miha , vineri fac laparo! merci, bafta si tie ,sa ai si tu cel mai frumos cadou de ziua ta!
galli ce faci?
aici e urat ,ploua!
manu, du te cu rezultatele la dr , nu ai tabel de valori langa rezultate?
mamicilor, pupici!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 11:28 am

manule-nu e prima luna..eu incepand cu luna mai anul trecut le-am facut luna de luna..mereu au iesit perfecte!!numai ca..incepand cu luna noiembrie,decembrie au inceput sa iasa alandala-dar a fost din cauza stresului!acum sunt in grafic!mi-au iesit toate bune in afara faptului ca a iesit antigen hep b pozitiv-pe care nu am luat-o din spital-sunt sigura acum-ptr ca intervalul de referinta a iesit ca e virusul in corp de 3 luni-l-am luat de la stomatolog!insa am anticorpi si oricum organismul meu nu e afectat-sunt purtator sanatos-ceea ce inseamna ca peste 3 luni trebuie sa dispara virusul din corp si sa devin imuna la virusul hepatitei b..cel putin asa mi-a expolicat drul..
si plus de asta am capatat o candid..dar care a cedat ff usor la ovule..am repetat analizele si nu o mai am!
in rest ce sa zic..am un fsh de 6 si ceva..insa la stimulare am raspuns prost..ptr ca am ff multi foliculi..ieri i-a numarat drul pe toti-si pe cei mici..am 26 de foliculi..insa au crescut aiurea rau de tot!doar 7 maturi de care se poate folosi..vedem maine..ptr ca maine am punctia!
insa..nu te mai stresa-incearca sa-ti gasesti echilibrul!ptr ca altfel iti vei da organismul peste cap!ai sa vezi ca te linistesti si apoi ne dai vestea ca esti graviduta!pana la capat!9 luni! sunny
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 EmptyMier Feb 16, 2011 11:30 am

hihi..bruni sorry!sunt ff distrata..nu stiu sunt cu capul in nori..parca nici nu fac fiv!sunt dusa!!
dap..acum imi amintesc ca maine mergi la anestezist parca si vineri faci celioscopia..sa fie cu noroc!ptr ca acum e musai sa iasa cele 2 brunite!
pup fetele!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 16 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: