Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 9:02 am

neata, dragele mele!
aloooooooooooooooooooooooooooooo!
am intrat sa vad cum sunteti,pauza cam mare pe aici!
mihaaaaaaaaaaaa, bafta multa, adu cati mai multi puiuti acasa!eu s fi pus 4,sincer!
is mai haplea decat brunica! Cool
bruniiiiiiiiii,astept sa ma suni, sa nu uiti!!!!!!!!!!!!!!
ma duc pana in piata, dupa ceva verdeturi, revin!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 9:16 am

neatza,
galli deja in piata? mai harnica mai esti...
miha tinem pumnii pt bbei lipiciosi
bruni, fata draga, prin ce treci... off, ai grija de tine...
mamici de bebici? nu treceti sa ne salutati??
lyly I love you
turqois, pe aici nu mai treci??
samiruto pana la eveniment mai gasesti ceva prin debara...cat porti la picior??? Wink
mona??? unde ai disparut? te tine T asa de ocupata????
amy?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 12:39 pm

heloo...
stirile zilei: sunt ok, nu mai e nevoie de interventie , hematomul se reabsoarbe, analizele sunt ok, iau antibiotice ,sunt sub supraveghere, sper sa nu se complice lucrurile!
pt moment sunt incantata ca nu strebuie sa mai suport o operatie!
va pup si numai bine!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 12:46 pm

buna scumpelor!

ba da manu dar incerc sa intru mai rarut ca nu prea am o dispozitie buna, ma simt cam slabita cu usoare dureri de cap si cu muulta munca..nush ce naiba e cu mine...si pe deasupra nici un plan concret in ceea ce privesc planurile pentru Fiv...asa ca sunt in ..aer...astept sa fac boom...

doamne bruni, pe bune ca m-a luat cu ameteala cand am citit ce ti s-a intamplat, dar cum au putut sa iti faca asa ceva??iti doresc sa te refaci cat mai repede...si tot raul sa fie spre bine angel

miha, pai cum sa nu te sustinem cand tu ai fost si esti alaturi de fiecare cand are nevoie??eu cred ca de aceea cautam pe cei care sunt asemenea noua caci ei stiu cel mai bine prin ceea ce trecem...oricum eu ma declar addicted to sertarelul cu prietene lol! forever love , hai ca in curand vei fii fericita posesoare a unei burtici cu gemenashi, Doamne ajuta angel

va pupic pe toate fara exceptie, mamici, pitici si viitoare mamici clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 2:50 pm

turqois, poate niste vitamine te-ar ajuta?? pai deh te-ai obosit, te cred si eu cine a stat toata iarna pe partie??? I love you nu, serios poate niste analize ar arata ceva carente...starea de slabiciune nu e ok,

eu dupa cum vezi am devenit mare amatoare de analize, nici nu-mi vin bine rezultatele ca iar fac o serie... Wink
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 3:31 pm

pe mine m-au apucat pregatirile de primavara...spuneti voi daca nu sunt cu capul... azi am cautat idei pentru amenajarea gradinetei de flori ...ca mi-a promis G ca-mi da si mie o bucata din mosia lui sa-mi fac gradinita de flori... bounce bounce asa ca astept caldura sa incep gradina... hihi...casa e vraiste dar eu vreau gradinita de flori Shocked

a si nu v-am zis ca pana la urma m-am lasat pagubasa cu testele de ovulatie...si ne-am vazut linistiti de viatza noastra fara sa ma mai gandesc la ce zi sunt... acu..na...asta este...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 4:48 pm

hellou gagici!
deci..eu acum am ajuns acasica cu 2 blasto la purtator restul i-am pus la nani pana la anul cand voi face bebe2! Very Happy deci..de acum ma comport si sunt graviduta!e musai![pk][pk]
Doamne ajuta!la toate!
aaaa...guze mi-a zis drul utrogestan si daca vreau elevit-dar nu neaparat-ptr ca el e adeptul naturel..fara prea multe medicatii!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 5:53 pm

mihaaaa
yes, bineinteles draga ca esti gravida...hai treci la orizontala...odihna e cuvantul magic... drunken bounce bounce

ha, ha, si eu trec la odihna dar eu ...doar trag a ploaie...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 6:04 pm

manu-multam!
insa..ce sa ma hodin..ca din juma in juma de ora vma duc sa fac pipi..ca azi credeam ca fac acolo pe mainile la dr.. Laughing
hihi..eu i-am zis ca nu raspund de mine daca dau drumul la pipi!si el mi-a zis razand ca n-as fi prima! Laughing Embarassed
deci..nu stiu de e bine sau nu..dar dupa embriotransfer am stat la orizontala doar 20 de minute!vreau sa spun ca am rezistat eroic! Mad dar dupa..am fost de enspe mii de ori la wc..uff..
pupici..
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 8:11 pm

uff..bine ca am facut laparo de curand..hihi..asa am experienta la ridicatul din pat fara sa incordez muschii burtii! Laughing ma duc sa pap o supita si pe urma la nani toti 3..ups!4!am uitat de tati...care s-a dus sa sarbatoreasca! Razz
noapte buna fetite frumoase!
bruna-cum esti?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMar Feb 22, 2011 11:28 pm

Meni, si eu am negociat cu socrul meu sa-mi dea o bucatica de gradina, special pt flori. Very Happy Visez la o casuta cu o gradina de care sa ma ocup eu. drunken

Miha, DD ajuta sa fie intr-un ceas bun! Orizontala, relaxare, apa muuuuulta si mancare sanatoasa! Astea-s regulile de aur pt tine! cheers Te asteptam cu un beta maaaare! bounce
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 8:05 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Lipseste omul o zi si voi ramaneti gravidute. Very Happy Miha, sa fie intr-un ceas bun, bebicii sa fie lipiciosi.
Bruna, ingrozitoare intamplare, zici ca te-ai operat in Romania nu in Franta. Bine ca totul se termina cu bine si dracia se resoarbe.
Turq, fruntea sus, nu mai fii suparata. flower
Si eu visez la o gradinita, dar sper ca la anul sa se rezolve si asta. Si acum sa va povestesc ce zi frumoasa am avut ieri:
-dimineata a venit domnisoara de la Directie acasa. A fost incantata de apartament, a zis ca e cochetel si am discutat vrute si nevrute, e o tipa super ok. Lista de asteptare e mare, au ajuns cu rezolvarea cererilor familiilor atestate in aprilie 2010...deci 1 an asteptam mai mult ca sigur.
Apoi am plecat cu sarg catre Bucuresti, sa rezolvam cu proiectul de casa (avem un teren intr-un cartier marginas al Ploiestiului, pe centura spre Bucuresti). In celebrul stil romanesc, desi proiectul costa 1400 euro, am ,,negociat" la sange si ei au emis contract pe suma mai mica si noi am primit o reducere de 300 de euro. Nu strica niciodata 300 de euro in plus. Smile
Apoi, ne-am dus la doctorasul de san, care de data asta era in toane mai bune. Concluzia: sunteti plina de noduli, pe care ii aveti de 20 de ani, avand in vedere ca sunt toti solizi. A verificat toate ecografiile vechi (din 2009 pana acum am tot facut ecografii) si a zis ca daca cel mare de pe partea stanga, de 2 cm, nu creste si nu-si modifica forma sa-l lasam acolo. Deci, supraveghere ecografica la 3-6 luni. Deci la 3 luni merg la ecografie, ca sunt dusa cu capul. Razz
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 9:09 am

buna dimineata!
dragelor eu toata noaptea am fost in operatie... deci nu stiu ce-mi facea...IA sau altceva cert este ca imi umbla pe acolo si un moment dat am simtit ca ma trece pi...Miha 'stiu "prin ce treci ...si m-am trezit ca de fapt chiar ma trecea dar era dimineata..asa ca nu am terminat interventia... ce naiba mai visez si eu..in loc sa visez florile de la poiana...

asadar miha...ok pt susu ai voie jos din pat , dar atat...
nico...facem schimb de experienta, cu florile... chiar aseara am ochit niste iedera pe langa bloc, sa imbrac gardul vecinului...dar pana una alta, voi lua niste seminte de flori sa pun rasaduri Smile

amy chiar ca ai avut o zi frumoasa... imi pare rau ca dureaza atat...iar despre noduli, super , daca sunt tinuti sub control eu zic ca este ok, nu?

galli? nu ne spui ce ai mai facut tu bun pt tarzanel???
eu am facut aseara un orez...si cum nu aveam chef sa fac nimic, normal ca nu a iesit...dupa ce ma laudase G ce pui bun am facut...am dat-o in bara cu orezul...deh se mai intampla....

mai fetelor dar mona ???
lumi ce-ti mai fac fetitele...moaaama cand o creste ralucuta sa vezi atunci shopingeala in trei ...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 10:32 am

pupici la gagici!
sar'mana ptr sustinere si ptr sfaturi! lol!
manule-nu te mai gandi la prostii ptr ca subconstientul lucreaza!de asta visezi bazaconii!ia gandeste-te tu la bebe si ai sa vezi cum vine! Wink
amy-sper sa nu se mai mareasca nodulii..insa eu cred ca tot mai bine era daca scapai de ei!ai grija de tine!
galli,turqoise-ce ati patit mai fetelor-vi s-au inecat corabiile?pai tocmai amu cand vin martisoarele si betiile de 8 martie?hmmm..se vede ca nu a mai intrat monu cu doza ei de optimism!deci..lasati-le incolo de probleme ca astea se gasesc la tot pasu-vin la noi chiar daca nu le cautam-insa uneori e bine sa le mai pui si la partea din dos! Razz
guze-tu cati embrio ai avut si la cate zile transferati?aaaaaaaa..si cum iau elevit??dimineata?doar 1 pe zi?hihi..vreau si eu un bebe strumf ca eralp al tau!tarrrreeeeee frumusel!exact ca mama lui!
bruna-unde si cum esti???
restul gastii-pupici!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 12:39 pm

Fetele mele dragi,
Nu am mai intrat in ultima vreme, dar va rog sa ma credeti ca am avut de ce.
Pregatiti-va cate o cafea tare....
va amintiti de marea mea "iubire" soldatelul universal?
well.....
soldatul din poza nu e persoana cu care ma conversam eu pe net.
e un scammer...asa se numeste, provenit din toate colturile lumii, mai ales africani sau asiatici, care fura de pe net poze cu soldati ( de preferinta americani) si care le face conturi false pe toate siteurile
de " dating" inclusiv pe facebook.
punctele comune sunt
-nu au camera video acolo din motive de securitate-o minciuna, soldatii au acces la mj de corespondenta
- nu au acces la contul bancar- o minciuna
- in general sunt singuri, cu neveste ori moarte ori divortate si cu parinti morti...au cate un copil sau doi...

in concluzie, dupa o perioada de siroparii ( apropo, sunt si fete cu astfel de conturi ).... iti cer sa le faci o favoare ca au nevoie de un cadou ( un laptop in cazul meu) pentru copilul lor...
urma sa-i trimit cadoul printr-un om "de incredere- diplomat" in UK.
Evident ca m-am intzepat si am zis nu..
in alte cazuri am inteles ca iti cere sa le depozitezi sume mari de bani pe care le obtin ei "in zone firbiniti" deoarece fac "paza" la oameni ff bogati..
deci iti cer adresa exacta etc...
va pun un site in engleza sa vedeti ce si cum...
te doare capul.
http://www.soldiersperspective.us/2010/07/28/the-wall-of-shame/
Va dati seama ca am vazut si eu pozele "iubitului" aici....
altele decat am eu...dar sunt...
inca odata...pozele sunt ale soldatilor reali...doar ca sunt furate de pe net si adaptate cu nume dupa "necesitate"...

Asta e fete, partea buna e ca mi-a trecut de seic...
evident ca eu tot timpul am vorbit cu seicul si i-am spus tot...
Va scriu aici sa fiti atente si sa atentionati si voi la randul vostru daca auziti la prietene sau etc....
mie imi era frica de teroristi....na ca am gasit .....
deci, macar ma bucur ca am descoperit singura si nu am cazut victima...
evident ca nu as fi trimis bani pt nimic in lume.
i-am zis ca sunt dispusa sa-i trimit un ursulet Smile daca vrea.
in concluzie, i-am trimis un link de pe un site in care scria ca e o minciuna ca au conturi blocate sau ca nu au acces la camere video...
si nu mi-a mai raspuns....
Doamne mare e gradina lui Dumnezeu ..fete dragi.
Scuze ca ma suprapun peste ovulatiile si pempersii vostri, dar fiecare are o prietena, sora sau fiica , care poate fi victima.
va puuuuuuuuuuppp
ma simt excelent
mona de mona
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 12:45 pm

salut gagicile,
bruna m-am cam speriat citind experienta ta cu laparo..ma bucur ca esti mai bine acum....
miha tin pumnii sa ramai gravi de ziua ta!!!Smile
gali ! I love you
amy succes cu adoptia, daca faceti si casa si veti avea si copilasul veti fi cei mai fericiti!
nico mie nu-mi place sa alaptez culcata, dar ralucuta doarme oricum langa mine, ca altfel nu a fost chip cu durerile ei de burtica...asa am reusit sa supravietuiesc perioadelor grele de plansete!
manu, lyly, turqoise , sami, alinuta....pt toate pup mare!

ce shopingareala fetelor ca eu greu imi cumpar ceva! Smile ralucuta inca nu e fan moda si cumparaturi, oricum are mai multe hainute decat mine si luci la un loc, cele mai multe capatate de la sora mea!!! Very Happy zilele astea am stat acasa, azi sper sa aungem in centru.

va pup!

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 12:46 pm

Buna dimineata, fete minunate!

Amy, poate daca iti creezi o relatie mai apropiata cu dna cea draguta, se mai sare randul. Wink

Miha, Elevit am luat 1/ zi (in ce mom al zilei vrei tu). N-are ce sa-ti strice, dimpotriva, sunt vitamine pronatale. Nu-mi spune ca nu ti-a dat dr nici macar acid folic. Shocked
Eu am avut la "frigider" 2 embrioni de z3 dar dupa dezghetare doar unul a ramas puternic si de calitate f buna. Si acum il vezi in poza de la avatar. Laughing

Meni, o fi vreun semn, scumpo! Ia sa vezi tu cum te "injecteaza" Geo cu folos. Very Happy

Pupici si imbratisari tuturor! Haideti, fruntea sus si nu renuntati la lupta!
love love love

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 12:50 pm

monaaaa.. Crying or Very sad sunt socata.
imi pare rau. era prea frumos sa fie adevarat.
e chiar mai rau decat mi-as fi imaginat in paranoia mea.
partea buna e ca ai mai uitat de seic...
puuuup fata , bine ca ai realizat la timp! I love you
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 12:52 pm

Hello fetele flower
Mona fata draga, am ramas interzisa!!!!!Bine ca ai terminat cu bine!!!! Sper ca o iei ca o experinta urata si atat.... si sper sa poti depasi faza!!!!!
mihaela,Bafta multa!!!Sa fie amandoi lipiciosi si sa stea cuminti 9 luni la tine in burtica1 flower
amy,bine ca ai scapat de operatie! si rabdare multa....
bruny, si io care crede-am ca se intampla numai in tara de basm numita Romanica...bine ca aa trecut de ce era mai greu,refacere grabnica!

pupici tuturor fetelor I love you
PS De soricel-adina nu stie nimeni, nimica?sper ca e OK
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 1:17 pm

Mona, asta e de no-comment. Vorba fetelor, bine ca ai descoperit la timp. Si imi amintesc prin cate ai trecut la faza cu ,,colegul e in coma...grav ranit". Ce descreierati. Una peste alta, ai scapat de seic si asta e foarte bine. Viata merge mai departe, poate cu cineva real de data asta. Pup fata curajoasa.
Soricica vrea sa adopte un bebe, ne-am consultat la telefon de cateva ori pe tema asta. Sarcina cu tripleti a pierdut-o in luna a 4-a si pentru ca este predispusa la gemeni sau tripleti si nu mai vrea/poate sa treaca prin ce a trecut anul trecut, au decis sa adopte si ei. Eu i-am dat linkul de aici, poate apare din nou pe strasse.
Va pup cu drag si multumesc si eu de incurajari!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 1:27 pm

fete, merci de sustinere.....ca intotdeauna...
da, parte buna e ca am avut un "confident" pe care nu eram inca pregatita sa-l primesc fizic....
culmea e ca sunt oameni educati, sau ca lucreaza in "echipa".
l-am gasit pe baiatul de pe facebook care pare fi cel real deoarece are sistem de protectie si nu poti intra in contul lui daca nu-i esti prieten....i-am scris ca i-au fost folosite pozele probabil daca este soldat....
pare mult mai tanar dar cred ca pozele sunt ale lui...

stati linistite ca nu se plictiseste monica...si am mai invatat "un sport extrem"....navigatul pe net Smile clap clap clap faci cu ochiul
va puuuuuuuuuuuup pe toate
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 3:05 pm

Shocked monaaa si chiar vroiam sa spun daca nu esti cumva rapita, doamne, uff bine ca ai aflat la timp...dar ai intuit ceva? sau cum ai ajuns la astfel de informatii??doamne bine ca s-a terminat cu bine... tongue inseamna ca stai mai mult cu noi????ca stii tu excesele strica... geek
nico pupi , ce semn??
lumi mai povestestr-ne de ralucuta, niste poze ceva???

eu trebuie sa merg iar dupa analize dar nu ma mai trage inima...cine stie ce naiba mai gasesc...

ahh si am uitat sa ma laud cu G are 87.5 azi...dragul de el ce se mai admira...narcis il alint! faci cu ochiul

uff iar am de doua zile nodul in gat ...nu stiu de ce naiba este, ma enerveaza senzatia pe care o am...

miha, tu ti-ai facut pana la urma analizele? parca vroiai sa faci dozarile hormonale...

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 3:49 pm

va pup fete cucuiete

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
o zi lipseste omu si cu ce vesti va gaseste cand se intoarce!!!!

miha,felicitari pentru embrionasii transferati...sa fi puternici si lipiciosi si sa ramana in burtica ta pentru 9 luni.
brunico,nu-mi vine sa cred prin ce treci si tu fata draga...iti doresc multa sanatate si refacere usoara.
manule,eu port 36-37 la picior...nu va mai spun ca nu-mi mai plac nici pantofii aia gri cu pietre de care erem "indragostita"...imi plac niste pantfi-sanda aurii cu toc inalt Laughing ...si am schimbat si tinuta de biserica Laughing Laughing Laughing asa ca sunt dusa cu sorcova..lasati-ma in plata Domnului..ca ma hotarasc eu pana la urma.
nico,primit mesajul...multumesc...astept cumintica.
amy,ma bucur ca merg in directia buna lucrurile cu adoptia.

lumi,lyly,turqoise,si pe toate fetele fara exceptie...va pupacesc maxim.

mona,draga mea...esti cireasa de pe tort...sau "to the be the best"-vorba unui contemporan de-al nostru...si serios vorbind,ma bucur din suflet ca s-a intamplat doar atat.
asta...o experienta in plus in viata asta...capu sus ,pieptu-nainte si mergi mai departe.

eu ieri nu am avut Net....nush' ce i-am facut wirelesului ca l-am stricat...Vodafonele mobil il luase Samirutzu cu el...barbat acasa nu aveam sa repare netu...asa ca am stat pe uscat toata ziua.
de ieri mi-am inceput cele 9 Marti la Sf Anton...termin cu ele exact in Saptamana Mare.

sunt tare zombie aacum...ca l-am asteptat pe sotzulache pana dimineatza...la 5 a venit si nu am inchis un ochi pana la ora aia...apoi ne-a apucat sa desfacem ce a adus el....a cumparat LCD cu dvd incorporat pentru dormitoru mic...mi-a luat mixer-dragu de el,stia ca mi s-a ars mixeru in Ianuarie si mi-a luat altu...sa nu ma chinui prea tare cand ii fac lui bunatati Laughing ...a cumparat prosoape-i s-au parut lui foarte convenabile la pret si a luat 2 seturi Laughing -sunt de buna calitate e adevarat da nu sunt asa de ieftine cum avea el impresia ca sunt Laughing in fine,nu i-am stricat placerea..i-am zis ca a facut o afacere extraordinara cu ele Laughing
asa ca la 5 jumate dimineata el monta televizoru si manca iahnie de fasole cu carnati si muraturi...iar eu puneam in frigi,in debara,in dulap toate cumparaturile de bacanie si cosmeticaraie si curatenie aduse.
ne-am culcat la 6...iar la 11 eu a trebuit sa merg sa ma intalnesc cu contabila sa-i semnez niste acte.
si daca tot am iesit din casa am fost si am cumparat si vasele pentru Sambata Mortilor.
maine am program de mers la tara pentru aprovizionarea lunara si tre' sa-mi fac si cumparaturile pentru pachetele pentru parastas...iar Vineri gatesc toata ziua-fac pentru prima data in viata mea coliva,sa-mi tineti pumnii Embarassed ...si snitele si chiftele si salata de vinete si salam de biscuiti si chec de ciocolata.

sunt prin zona
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 3:51 pm

manule,io cred ca-i astenia de primavara, fata draga.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 EmptyMier Feb 23, 2011 4:06 pm

astenie sau nu, vreau sa zic ca am gasit niste placinte pe net exact cum facea bunica mea...asa ca in drum spre casa ma opresc sa iau drojdie si ma pun pe facut placinte...iar pt g voi face cu...praz cred...sau varza?el maine are vioie carbohidrati...si chiar voi combina si niste faina integrala...are ceva??

bine ca stau bine cu pofta de mancare....mititica de mine Smile


samiruto. Sad eu am 38 la picior, deci ...sunt convinsa ca pana la urma iti gasesti tu garderoba potrivita Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: