Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyJoi Feb 17, 2011 10:59 pm

Iau Vitex, deja de 3 luni, 2 cps/zi. Ulei de primula, 1 cps/zi.
De luna asta am inceput si Napraznic 2 cps/zi pana in ziua 15-a(presupusa ovulatie)
Si mai iau: Complex de Vit B, Calciu, Magneziu, Zinc si Omega 3(ulei de peste).

De cand le iau am observat ca mi s-a curatat tenul, pentru ca mai ales la cm imi apareau cosulete mai ales pe frunte si pe barbie. Deci, ceva efect are. Acum sper sa se lase si cu bebe, pana la urma.
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyJoi Feb 17, 2011 11:02 pm

Stiu ca opteaza si pentru tratament homeopat, dar pentru mine asta e un atu. Eu fug de stimulari, ca d....de tamaie. Very Happy
Nu vreau sa mai bag niciun tratament hormonal in mine, gata. Daca voi ajunge la FIV o sa bag atunci hormoni, dar pana la asta, nu vreau sa-mi mai chinui organismul.
M-am lecuit de la menopauza. Smile
E pacatos rau tratamentul cu Diphereline. Cel putin pt mine a fost.
Am prins si mijlocul verii(iunie, iulie, august)...afara 40 de grade si eu eram cu bufeurile in floare...vai si amar. No
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyJoi Feb 17, 2011 11:06 pm

Iubito, eu ma bag la somn ca maine la 6 sunt in picioare!
Sa ai o noapte linistita!
Pupicei! flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyJoi Feb 17, 2011 11:55 pm

Buna fetele,
Elyshor pup si mult succes! greu ti-a fost si tie cu tratamentul ala.:-(
Bruna tin pumnii la laparoscopie!! sper ca nu ti-e frica, tu esti tare curajoasa! I love you
Lyly imi pare tare rau ca inca mai sunt chisturi dupa laparo....
Manule, nu mai face teste de ovulatie, mai mult te stresezi, mergi pe ''reteta'' o zi da, o zi ba incepand din z7 sau z8 pana in z18, daca ai cm de 28 zile.
Amy mult succes la teste!..Abia astept sa treaca toate si sa vina momentul sa luati un copilas acasa.

La noi totul e ok, nimic deosebit, barbatu-meu are maine o evaluare la serviciu, sper sa fie bine..Noi- adica eu, Luci si Raluca- ne petrecem timpul in casa si cate o ora sau doua la plimbare. Maine luci se duce iar in amsterdam, iar eu am program de spalat la masina ca daca a fost stricata s-au cam strans.

Va pup fetele, noapte buna!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 8:18 am

Buna dimineata, suricatelor.
vad ca vestile sunt amestecate asa ca pentru unele ma bucur, pentru altele nu.
Mai Lyly, mie una mi se pare total aiurea sa depistezi alte chisturi... Cand ai facut laparo, nenea dr ce naiba a vazut? Nu mai poti avea incredere in nici un doctor de pe la noi, se pare...
Miha, tare frumusica productia. Si eu as fi mers tot pe 3, dar fiecare alege ce considera ca e in avantajul lui.
Nico, ai disparut cu totul???
Blue, ti-am trimis mesaj, ai contul activat si parola schimbata.
Noi azi ne testam psihologic, o sa fie bine, doar daca 12 ani de munca in mediul asta aiurea nu m-au stricat de tot.
Sami, mai odineste-te si tu, mie una mi se pare ca tot timpul alergi Sad .
Lumy, ce frumos o fi sa te plimbi cu cele 2 fete, linistite. Profita acum de dragostea Luciei, mai are putintel si pleaca.
Mona, Manu, Turq, flower
Va pup cu drag !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 8:59 am

buna dimineata fetelor!

in primul rand s ale transmit fetelor ca le tin pumnii miha, bruni si amy,
lumi, dr mi-a zis de teste,,asa ca m-am conformat...luna asta oricum nu aveam voie sa risc ceva ca prea iau multe antibiotice...si sincer incerc sa "repar "- vindec tot ce se poate ca zau nu vreau sa trec iar prin cateva saptamani de gravida ca dupa ai sa se mai intample ceva....deci daca zice dr sa stau in cap, aia fac...

aseara G al meu a vrut fripturica ca-l durea capul de foame...pai daca el are zi de fructe si mananca o banana...una?! ei ...normal ca m-am bagat si am prestat rapid doua pulpite la capac...cu sal de varza murata...iar la 11 noaptea terminam si ciorbita de vacuta, de fapt vitel, ca a fiert foarte repede...
asa ca de azi e yuuupiii adica we, si chiar daca vremea nu este frumoasa, vreau sa fie atmosfera placuta asa ca m-am montat sa fiu vesela( nu ca zilele trecute -o muratura) ma voi cosmetiza ( epilat, peeling, masti, pedichiura) I love you si..ca un facut la cat de montata eram de aseara..azi dimineata G parca a simtit, sau poate ca si el si-a propus sau pur si simplu asa a simtit: cand a sunat tel sa ma trezesc ma cauta de zor prin pat si m-a tinut in brat emultt, si ma saruta...ma mirosea... o fi visat ceva??
bounce bounce nu las nimic sa-mi strice buna dispozitie... bounce bounce
aseara am fost la targ si am vazut o pereche d epantofi ce mi-au placut: 300roni??? enorm, tanand cont ca ii iau pt un sezon...oricum nu cred ca se votr mai purta multa vreme cei inalti tare cu talpa groasa...
wooow ce m-am intins..

va puuuupici pe toate celelalte, si...revin dupa sedinta... sunny sunny sunny sunny
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 10:24 am

neata fete dragi!multam ptr gandurile bune!mi-au fost de folos!

m'au sunat de la clinica!am 8 embrioni!!!acum sa vedem cum o sa se divida si o sa ii punem ori duminica ori marti..
dar..cum e mai bine?la 3 sau la 5 zile?
cat despre numarul lor..pot sa ma razgandesc-sa le zic sa puna 3 in loc de 2!dar vedem..in functie de calitatea lor!maqine voi sti mai multe!eu insa ma rog sa reziste toti!pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 11:13 am

bravo voua miha... asteptam cu nerabdare vesti!!!


la mine e clar ca ovulatia s-a daca a fost s-a intamplat deja, caci testele sunt albe...si daca stau bine sa ma gandesc ...si cu dr anterior parca trasesem cocluzia ca eu cam in Z 13 ovulez...acum, dece era asa amarat foliculul ala... voi vorbi cu dna dr...poate iau ceva sa ii fac mai babani... sau poate vor creste ei cand voi fi linistita ca am scapat de tratamente si alte alea...


eiii a iesit soarele si la Cta...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 12:45 pm

dragele mele, bafta in tot ce faceti!!! miha,bruni,amy!
ma duc sa citesc din urma,nu stau mult pt ca in casa la mine e bazar!
mancare,spalat ,aranjat un vraf maaaaaaaaare de rufe curate, maturat, etc....stiti voi...
si plus ca netul meu mg ca naiba......
va pupic!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 1:51 pm

Buna ziua, fete minunate!

Va citesc dar nu apuc sa postez. Rolling Eyes

Miha, DD ajuta sa fie intr-un ceas bun!
Elly, bine ai revenit in trupa!
Amy, bafta la test. Sa ne spui detalii.
Gallicuto- harnicuto, tot in treburi esti. Mai respira si tu.
Lyly, te-ai hotarat unde faci FIV?
Meni, lasa stresul si da-i bataie: o zi da, o zi ba.

Pupici si imbratisari tuturor, fara exceptii!
flower flower flower

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 2:53 pm

salut fete,
manule, asa este, pana nu te vindeci de toate cele e bine chiar sa te feresti. tu probabil ai vrut sa vezi daca ai avut ovulatie. din cate ai zis tu pe aici, ca linia a doua era mai slab colorata, eu zic ca nu ai avut luna asta. eu sincer nu mi-am detectat niciodata ovulatia cu testele de ovulatie, cu toate ca le-am folosit luni de zile, asa ca iau cu rezerva uneori ce zic si doctorii. tu stii ca ovulatia nu are loc in fiecare luna si de la o anumita varsta are loc chiar mai rar (depinde de organism si alti factori); ca fapt divers..:-) eu cand am ramas cu raluca cred ca am ovulat in z10 si eram convinsa ca ovulez prin z13-z14...

mihaela, bravo esti o campioana! Smile
gali pupici si spor la treaba!
nico e mare lucru ca poti intra si pentru citit, acum cand eralp e asa mititel! :-)

ma duc sa intind la rufe!
pup toate fetele!


I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 7:22 pm

va pup fete dragi

nu am citit din urma asa ca nu stiu ce vesti aveti...sper ca sunteti bine cu toate.
eu am primit azi o parte din colectiile de primavara-vara...am fost la cumparaturi la Cora ca ne trebuiau o gramada.
abia ce am ajuns acasa ...pap ceva,pun lucrurile la locul lor si ma bag la teve,la Romanii,au talent.
sotzulace pleaca la fotbal.
va pupizez maxim
clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 8:28 pm

sami..intrebare intrebatoare.. supradynul e bun de luat acum??am vazut ca contine multe vitamine si acid folic..daca da..cand pot sa iau?e bun sa il iau de acum sau dupa embriotransfer?si..cum e mai bine-cu blasto sau embrioni de z3?
fetele-multam ptr tot!uff..mai e un pic..
bruni-tu cum esti??sper ca te simti bine dupa operatie si ca nu ti-a fost rau!pup fata sa treaca repede "buba"!
pup gasca..ma bag si neu la tv..asa trece timpul mai usor! Very Happy
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 9:26 pm

si fetele inca o intrebare..ma doare un pic burtica si spatele-avand in vedere ca a umblat prin mine cred ca e normal..insa nu afecteaza la embriotransfer?si..am o burtica ca un balon-eu care niciodata nu am avut burtica..nu ca m-ar deranja-ptr bebe fac orice-insa eu zic sa nu afecteze..ati mai patit asa ceva-voi fetele cu fiv?

pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 9:27 pm

miha,nu stiu sa-ti spun despre Supradyn...nu am luat asadar nu am studiat problema.
in ceea ce priveste embrionii...nu exista asa ceva...mai bun x sau y...pentru unele femei pot fi mai buni cei de ziua 5...pentru altele cei de ziua 3.
cert este ca embriologul si medicul decid cand e momentul optim pentru embriotransfer...si decid asta in functie de felul in care se divid embrionii.

eu ma uit la Romanii au talent...am bazait deja de m-am umflat...m-a impresionat enorm baiatul ala cu ochelari care a cantat opera.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptyVin Feb 18, 2011 9:33 pm

miha,mare grija sa nu faci hiperstimulare.
daca ai unde...te sfatuiesc sa mergi maine la o eco...sa vezi daca ai lichid in abdomen si sa-ti masoare dimensiunea ovarelor...controleaza-ti in permamenta burta.
e normal sa ai o jena in zona respectiva...doar s-a umblat pe acolo.
sa-ti controlezi si greutatea.
repet...daca te ingrasi,daca ti se umfla burta considerabil,daca iti creste senzatia de jena in zona abdomenului inferior...eco si iar eco...si daca apare hiperstimularea...perfuzii cu albumina...dar stiu medicii ce au de facut daca apare fenomenul asta.
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 1:10 am

neazta fetelor.
intru cam rar, nu mai sunt la curent cu ce mai faceti voi. insa va urez la toate un wk minunat si sper sa fiti ok cu toatele.

Smile
poop samirutzi, lyly, nico, galli, lumi, alinutza, mirelush si toata gasca!
de 8 martie repetam figura de anul trecut?
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 1:13 am

legat de testele de ovulatie, eu n-am reusit niciodata sa mi dau seama cand am ovulatie. conf testelor aveam de vreo 3 ori pe luna, ceea ce e aberant.

eu zic asa, eu am ramas acum prin ziua 7-9 maxim, desi eram sigura ca am ovulatie in zilele 12-14.
parerea mea este ca e bine sa faci dragoste imediat dupa ciclu, ca sunt cele mai mari sanse. e confirmata si de alte fete care au ramas.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 9:42 am

buna dimineata fete cucuiete!!!

hmm deci cocluzia este : testele sunt un mare "fasss" nici eunu m-am lamurit cand a fost... oricum nu mai conteaza, si fiti sigure ca voi avea grija sa prestez ori de cat eori vom avea chef, dar dupa ce scap de antibiotice...
eu sunt tot asa de bine disposa... ma apuc sa fac o salata de cartofi cu castraveti murati pt G...dupa care ma bag la cosmetizare, baita intre timp un aspirator prin casa...asa v-am pupacit si am plecat ca am treaba!!!!

bounce bounce bounce bounce bounce
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 11:30 am

Buna dimineata dragelor,

Am intrat sa va urma week-end placut!!! Cu o vreme mult mai frumoasa ca asta Sad .

Sa aveti grija de voi!

Va pupacim dulce cu tot cu balutze!!!
flower flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 12:13 pm

hello girls

urat tare afara,frig nu e dar e ploaie si umezeala si intunecat...vreme care te indeamna sa-ti faci de lucru prin casa.
ceea ce si voi face...am vreo 3 masini de spalat...am intocmit meniul pe ziua de azi:salata de vinete,supa de rosii cu dovlecei su multa verdeata,friptura la gratar cu cartofi prajiti-pentru sotzulache,salata de verdeturi proaspete si taitei cu lapte.
acum ca a venit Primavara noi trecem iar pe verdeturi la greu...am vazut ieri in piata spanac proaspat...o frumusetze...iau si eu saptamana viitoare sa fac...abia astept si loboda si stevia si saptamana viitoare ma pregatesc si de o ciorba de salata cu ou si afumatura.

maine dimi ma duc sa cumpar fructe de la aprozagiu meu...si am in plan sa merg la Mitropolie sa cumpar icoana,biblia pentru copii si cruciulitele de botez-daca gasesc ceva sa-mi placa.

mi-am facut programarea si semnat contractul pentru machiajul profesional din ziua cand vom cununa.
m-am hotarat sa-mi pun unghii de gel iarasi-desi stiu ca dupa aia ma chinui un an sa mi se refaca unghiile...daaaarrrr...se vad absolut superb unghiile din gel, french.
am dificultati in a ma decide in privinta tinutei pentru biserica...rochitza stiu sigur ca va fi neagra-am stabilit si modelul...insa nu ma pot hotara la pantofi,geanta si buchet-astea vor fi foarte colorate...am mai multe variante la dispozitie:mov,animal print,corai,auriu,argintiu...o sa le pozez intr-o zi sa vi le arat sa va dati si voi cu parerea...poate ma ajutati sa ma decid cumva.
in fine...ce dileme existentiale mai am si eu Laughing

va pupizez maxim si va doresc un we fain.
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 3:42 pm

Buna ziua, fete minunate!

Intru rapid, pana nu se trezeste Sufletel, care-i tare marait azi. Crying or Very sad Nici plimbarica la aer curat nu l-a obosit, in asa fel incat sa doarma si el legat macar 2 ore. Rolling Eyes

Miha, ia ELEVIT- vitamine pronatale. Sunt speciale pt perioada de dinainte si in timpul sarcinii. Medicul ce ti-a recomandat pana acum? Bafta multa, sa dea DD sa ai embrioni puternici si lipiciosi! cheers

Sami, sa nu-ti asortezi pantofii cu geanta! Wink Ce culoare are buchetul? tongue

Meni, nu te nai stresa cu testele. Tu presteaza o zi da, o zi ba, din ziua 8/9 cu simt de raspundere si muuuulta dragoste! I love you

Weekend minunat tuturor!
flower flower flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 3:58 pm

buna fete dragi
am intrat doar sa va salut .....
statul in fund in fata calculatorului a devenit enervant ,ma dor spatele si imi gasesc greu pozitia de stat asa ca nu ma mai plang va salut pe toate si va urez succes in continuare la toate
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 4:42 pm

hello fetele!
io sunt la calarasi la parastasu de 6 luni...si aici e o vreme kakao.....nu prea aveam chef sa vin ca am o gramada de treaba si pe acasa,dar asta e.
mihaela,cu esti?cum te simti?ceva vesti de la sibiu?
sami,pt auriu si argintiu depide si ce bijuterii ai......io sunt mai conservatoare si imi place sa asortez geanta cu pantofii,deee...sunt mai baba Very Happy
pt cruciulite de botez,incerca si la sf Nectarie(Radu Voda)ca tot esti in zona...
nico,au plecat ai tai? te descurci singura?
bebitza,am putea repeta..dar vreo 3 fete sunt cu bebici....mai greu la ele ...tu cum esti?
alinuta,tu sa fii bine ....noi suntem pe aici....doar sa ne anunti cd nasti,da?
pupici la toata lumea

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 EmptySam Feb 19, 2011 6:44 pm

hey fete frumoase!multam ptr sustinere!

hmm.eu am incercat sa stau linistita ptr ca ma doare inca burtica si spatele..si o simt inca umflata..plus ca am fost sa fac eco si nimeni nu imi face fara programare care e abia luni!!!!! Suspect
in rest..sunt oki..imi impun sa fiu optimista desi mi-e teama de hiperstimulare-vb lui sami-mai ales ca aveam multi foliculi-oare e posibil sa fi crescut cei mici si de aia ma simt asa?
uff..sper sa nu cad tocmai acu cu fundu in butoi!mai ales ca m-au sunat azi de la clinica si mi-au zis ca marti e embriotransferul ptr ca toti ce 8 copilasi sunt de calitate si toti s-au divizat ca la carte!
da Doamne sa fie puternici si sa reziste toti!ca la anu vreau bebe2! Very Happy
pupici la gagici!

guze-multam!o sa vad ce spune si dr de elevit..mie nu mi-a dat nimic in afara de utrogestan..cred ca imi zice dupa transfer!pup eralp frumusel!si pe mamica lui!

bruni-fata frumoasa cum esti??pup ca sa treaca buba!!

lyly-eu l-as strange de gat pe drul tau daca aflam ca dupa laparo mai am chisturi..de fapt tu ai endometrioza??ca doar asa s-ar explica ca nu a curatat pe acolo!ca ar putea sa strice ovarele!sa ramai fara o parte din ele!

sami-pot sa te iau acasa pana nasc?? cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 18 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: