Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 3:16 pm

Heeeei, burtica Alinuta, partea cu alesul numelor este cea mai usoara si cea mai placuta din sarcina. Very Happy
Voi sa fiti sanatosi, ca nu ramane bb fara nume, fie baiat, fie fetita. Laughing
Ai inceput sa simti miscarile lui bb? Daca inca nu, sa nu te sperii. Mie dr mi-a spus ca la prima sarcina, graviduta simte miscarile intre sapt 18- 22. Si a avut dreptate. Primii "fluturasi" i-am simtit fix in ziua cand am intrat in sapt 18 de sarcina.

P.S. Noi inca nu ne-am gandit la nume. Idea Am eu in minte vreo 2 dar nu-i batut in cuie.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 3:25 pm

am avut o sedinta de ma doare capul.. hoho..sa ma urechez???
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 3:30 pm

Incearca, tu esti experta! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 5:10 pm

Buna fetele. Ce dor mi-a fost de voi...
Azi a sosit Dan al meu si m-a luat de la Sovata, asa ca suntem la Moeciu la o vila si am zis sa intru 1 min sa va salut inainte sa ma duc la dus si in pat pentru ca mor de somn.
Nu o sa intru prea des.
Ma bucur pt turq ca a fost frumos in Grecia si pt Samira ca s-a distrat.
M-a intristat ca am citit pe DC ca babyblue are beta mic si nu s-a prin nici unul dintre cei 3 embrioni transferati.
Va pup si intru cand mai pot.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 6:14 pm

Amy, bine ai revenit! flower
Cum a fost la curs?
Daca ti-a venit sotioru', inseamna ca esti in minivacanta? Hai, ca atunci intelegem de ce vei intra mai rar. Wink


Ufffff, ce veste trista de la Bebita. Sad Sa-i dea DD putere sa lupte in continuare.
Stiu ca-i tardiva intrebarea dar totusi o pun: de ce i-a transferat dr toti cei 3 embrioni? Oare de ce e moda asta in RO cu aglomeratia? Transferul mai multor embrioni nu are neaparat ca efect cresterea sanselor de implantare. E fff important ca uterul sa fie pregatit in prealabil. Si iar intreb: cat avea endometrul in ziua ET? Insist pe acest detaliu, dupa cum ati observat. Exclamation
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 6:47 pm

va pup fete cucuiete
noi,pe ploaia asta infernala...am fost in piata sa cumparam castraveti,conopida,morcov.pepenasi si ardei iute...toate pentru murat...e in verva barbatu meu...in we vrea sa luam si vreo 10-15 kg de vinete sa le punem la congelator,sa luam si gogosari pentru murat...nu am vazut fetelor om care sa se bucure mai mult de mancare decat el...deja si-a comandat tuica si vinisorul pentru iarna si a inceput sa se gandeasca la purcelul pe care-l vom taia la iarna.

eu astazi m-am simtit tare rau...aproape ca mi-am pierdut cunostinta dimineata...am simtit ca sunt pe punctul de a lesina si m-am asezat in pat si pentru cateva secunde bune auzeam totul din ce in ce mai departe si se intuneca imaginea...apoi mi-am revenit ca m-a stropit Samirutzu cu apa rece pe fata.
sa fi fost o cadere de calciu???sa fie de la ultimele zile in care nu am prea mancat-va ziceam eu ca nu prea pot sa mananc nush din ce cauza???oricum m-am simtit molesita toata ziua.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 6:56 pm

Sami, insanatosire grabnica si spor la muraturi!
Micul dejun e sfant pt o persoana activa ca tine. Nu-l ocoli. Fa-ti un fresh de fructe si un toast macar.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyMier Sept 29, 2010 7:03 pm

Off Samiro si tu tot ca mine..dar la mine o fi vreo anemie de gravida.

Nici la tine nu e exclus, daca nu mananci. Acu'poate fi orice, anemie, glicemie scazuta, hipocalcemie (ai fost pe ''stop'' de curand?), tensiune scazuta...etc. Ia-ti tensiunea dimineata, musai mananca inainte de orice si ia si un calciu si magneziu poate ajuta. Si ai grija sa te odihnesti, sa dormi bine.
Si eu am mai avut un episod pe seara, stare de lesin, slabiciune , sufocare..o sa mai iau un fier.

Sper sa te simti mai bine cat de curand.
pupici
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 7:48 am

neata, fetelor!
am avu o noapte de cosmar-m-am tezt din jumate in jumate de ora-dintii....
nu stiu care ma mai doare,acum......
sunt varza de tot......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 8:16 am

buna dimineata fetelor,
galli pupici sa treaca dintisorii...
am fost ieri in vizita la colega mea si normal ca sunt cam data peste cap...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 10:58 am

buna fetelor!

galli, sa stii ca si eu am avut mari probleme cu dantura in trecut, cum simteam un pic de curent cum ma lua durerea aia insuportabila dar la recomandarea medicului am facut o radiografie dentara si bine am facut ca s-a vazut exact unde era buba, aveam o infectie pe varful radacinii unei maselute, a urmat operatia si de atunci nu ma mai doare nimic,deci poate ar fi indicat sa consulti un dr caci nu e normala durerea asta, la mine nu avea efect nici un calmant.

bruni, imi pare tare rau pt. nereusita, dar stiu ca esti puternica si nu renunti asa usor.
in leg cu grecia, sa stii ca noi am inchiriat apartamentul unei cunostinte in Olimpic beach,am fost cu masina caci am luat-o si pe mama mea cu noi, dar se pare ca vara asta au fost tare la moda insulele Mykonos si Zakyntos, acolo e nebunie mare, daca asta cauti, daca vrei ceva mai romantic atunci mergeti in Santorini, acum am avut ocazia sa vizitam o statiune foarte frumoasa, linistita, se numeste Aphytos si daca DD ne ajuta acolo vrem sa mergem anul viitor.eu va doresc o vacanta superba indiferent de locul pe care il veti alege, pana la urma cel mai mult conteaza persoana de langa tine ca sa fie vacanta cea mai frumoasa.pupici

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 11:06 am

manu, la fel sunt si eu cand vad vreo cunostinta cu bebe, mai ales ca eu vreau sa-i iau in brate, sa-i pupacesc,..sti tu..
chiar acu vreo 2 zile ne-am intalnit cu o cunostinta care are un bebe de 3 luni, e asa frumos piticu, si taticu lui zice:voi de ce nu faceti unul? e atat de simplu...eu am tras un zambet Embarassed , am inghitit in sec si le-am urat multa sanatate, apropo sambata fac nunta religioasa deci mergem la nunta..
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 11:37 am

Hello tuturor!

Speram ca sunteti bine, ca nu am mai intrat in ultimul timp. Tinem pumnii la burtici si mamici!

Ne bucura sa semnalam aparitia pe hotnews.ro si smartwoman.hotnews.ro a unui amplu articol despre infertilitate, FIV si Asociatia noastra: SOS Infertilitatea: Romancele isi vand masina pentru o fertilizare in vitro. In Europa e gratis!
http://smartwoman.hotnews.ro/sos-infertilitatea-romancele-isi-vand-masina-pentru-o-feritilizare-in-vitro-in-europa-e-gratis.html#more-15187

Numai bine tuturor!
Sus In jos
http://infertilitate.com/
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:12 pm

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: