Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyLun Sept 27, 2010 7:23 pm

mai ce tacute sunteti...eu mi-am terminat treaba,intins toate rufele,hranit una bucata sotz...acum ma bag la un dush bun si ma bag in pat ca nu m-am refacut dupa drumul de ieri,am dormit doar 4 ore azi.

va sarut si va imbratisez cu drag
sa auzim numai de bine
o seara placuta
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 6:17 am

neataaaaaaaaaaaaaaaa! I love you flower
un mic dejun pt voi!!
ieri nu mi-a mai mers pc-ul...... lol!
ce faceti, cum sunteti???

sami, e super daca stii sursa alimentelor!
speram ca te-ai odihnit!

nico, ai abonament si din ro? cat te costa, si cum ai procedat?
te rog, imi spui pasii?

de mona stie cineva ceva?

alinutele- nimic de la voi???!!!!

lumi, inca nu esti balena..... geek

looana,iar ne-ai parasit.....

lumi3in1, frumoase pozele, iertare ca am uitat sa iti spun!!!
o familie super fericita!!!

amy??? oare ce faci? cum esti?

restul fetelor?

hai, pupici, o zi buna!!!! flower flower flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 8:28 am

neatza si de la mine!!!!
uff parca nu am chef de nimic...ieri am trecut pe acasa unde am o debandada, mama, a...si nu va spun ca ajunsa in fatza banomatului , stupoare nu-mi aminteam pinul...doamne ce draci aveam ca nu puteam scoate bani.. am tras o tura cu masina si normal ca mi l-am amintit... m-am interesat si de cateaua care ma muscase, e ok, nu a turbat Smile
iar seara normal ca m-am prezentat la george...am citit, el la fotbal ( musai doua, trei tv-uri ) si nani...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:03 am

hihihihi,mni, nu a turbat cainele??

cum stai cu rusii?? e ceva in neregula la listuta.....

alooooooooooooooo, voi, celelalte???? I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:31 am

buna dimineata
io cu treaba
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:34 am

hello gagici!

sunt si eu prezenta , tocmai am terminat de citit din urma si am avut ceva , nu gluma affraid

nici nu stiu cu ce sa incep dar pot sa spun ca am avut o vacanta superba in grecia, marea superba, apa calda, soarele arzator, excursii, disco, plaja, totul a fost de vis si la anul repetam figura Very Happy

nico, chiar vroiam sa te intreb daca ai ceva canale romanesti in Ist?dar ceva programe de desene animate? caci e interesata si verisoara mea, mai ales ca intr-o luna aprox vine si cel mic bounce

lumi, ai mare grija de bebita, sa fie ea bine ca apoi vei avea timp si de celelalte si ar fi bine sa nu mai tii laptop-ul in perna, trebuie tinut pe o suprafata dreapta si tare ca altfel pot aparea probleme, eu am patit-o.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:38 am

sami, cum e cu inotul?eu tocmai am renuntat la step aerobic dupa aprox. 2 ani si am trecut la inot si fitness dar parca ma misc in reluare Suspect nu place dom'le, am platit pe o luna sa vad daca ma pot adapta cica inotula r fi cel mai bun, tu ce zici?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:43 am

galli,
rusii sunt calare pe mine, pai sunt Z2, ce listuta? eu nici nu m-am uitat... ma cam doare si burta un pic...azi imi cumpar acid folic din proprie initiativa...
tu ce-ai facut bun de papa?? eu as manca bulz!!!!dar de unde naiba sa gasesc branza de burduf adevarata...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:44 am

galli, ai terminat treburili??

eu sunt in Z24, pt.listuta..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:47 am

turqoise, oooo, bine ai revenit , inteleg ca ti-ai incarcat bateriile nu gluma...
parerea mea, este ca e foarte bun inotul, si ce daca te misti in reluare...doar nu vrei sa faci performanta, o faci de placere...
Suspect ar cam trebui sa merg si eu la sala...hmmm mda...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:49 am

Buna dimineata, fete minunate!

Galli, revin cu detalii despre satelitul digi pe seara, cand vine sotul. Stiu asa:
- putem plati abonamentul in avans pe tot anul, daca vrem
- solicitarea si contractul pt satelit le faci la sediul RCS-RDS, precizand ca nu vrei sa vina ei sa-l monteze ci sa-ti dea doar codul
- in FR poti pleca doar cu cutiuta, o "farfurie" putand gasi acolo, cu siguranta
- in FR, pt instalare, chemi un "gigel" de la administratie (sunt sigura ca si acolo firma de administrare are tehnicieni)
Vizionare placuta! Very Happy

Revin la "barfa" dupa mic dejun.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 9:57 am

Turqoise, bine ai revenit! flower

Am cam o suta si ceva de canale ( toate cele romanesti, toate Discovery, muzica, filme, desene animate etc).
Ai elucidat misterul verisoarei- de ce a ales sa nasca in RO, nu in TR? Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 10:02 am

nico, am inteles, multumesc!!!! I love you
turqoisule, bine ai revenit!!!! soro, melcul e super tare pe langa mine!!!
nu ma trage inima la nimic,asta e.....oiau batraneste!!!
manu, papica am,nu cred ca mai fac ceva-desi mi-e pofta de placinta cu branza sarata si pizza.
am asa- creieri pane, ciorba de pui, snitele. de ajuns!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 10:09 am

oo, super, o sa o pun in tema..
pai ea mi-a spus in felul urmator:cetatenia romana se primeste dupa 5 ani, asta in cazul in care ar naste in TR, in schimb cetatenia turca o va primi oricum deoarece domiciliul este in TR, si oricum ei au decis inca de la inceput ca va naste in RO pentru a simplifica formalitatile.atat mi-a spus atat pot sa iti spun Question

felicitari pentru baietel, sa creasca mare, frumos si sanatos Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 10:12 am

galli hai ca vin la masa, ce mai...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 11:17 am

cu draga inima!!!!!!!!! I love you
oricare puteti venii la masa!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 12:12 pm

m-am hotarat- fac placinta cu branza si marar! te bagi, manu???
cine mai vine???

turqoisule, ne bagi in ceata cu poza asta noua!!!...........
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 1:25 pm

ma bag si io la placinta bounce
galli draguta, important e rasaritul ca m-am trezit cu noaptea-n cap ca sa-l prind in vreo 2 dimineti, dar a fost superb, a meritat tot efortul What a Face
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:05 pm

gallicuta harnicuta, gata placintuta?, ca deja imi este foameee...si placintele sunt preferatele mele, cele cu branza, varza, prune, mere..ioi..

fetelor, oare mai gasesc fasole verde prin piata, din aia cu pastaia rotunda? ca m-am gandit sa-mi pun cateva caserole la congelator ca in rest cam bate vantul...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:18 pm

turqoisule,am inteles ca e rasarit, dar gagica cine e??
fasole mai gasesti, dar, s-ar putea sa fie atoasa!
fac placinte prajite, soro, in tigaie, deci, mai am de lucru!
dar te astept!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:20 pm

galli si eu vreau s afac placinta dar cu branza dulce si stafide
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:40 pm

gagica?!!io mi's afro pai cred ca ai de facut o gramada de placinte, cate una pentru fiecare,..bine..bine..cate doua pentru cele gravidutze lol!


manu, faine pozele, misto gagica si e foarte tare mesajul de pe tricoul lui G Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:41 pm

Buna fetele,
m-am trezit si m-am dushat repede, spalat si pe cap ca nu ma mai suportam, asta la etaj inainte de a manca si bea cafea. Cat m-am grabit eu tot a luat ceva si cand am coborat la parter, mi-a scazut rau tensiunea, (in jur de 5 cu 9!), pulsul 100.
Am mancat repede , am baut cafea, am mai completat si cu niste cascaval sarat dar tot sunt cam molesita...

Ma uit la un film acum, mi-am facut program. Am vorbit cu fata mea la bucuresti ii luase cainelui o salteluta de iarna de la ikea parca, plus ca a primit si ea o pilota calduroasa de iarna de la bunica.. Frumos, tocmai ne gandeam sa-si cumpere, dar uite ca a scutit niste bani.

Turqoise bine ai venit!..I love you Vad ca te-ai ''inrolat deja la bucatarie! Smile ce ziceai tu, e de rau cu laptopul daca sta pe perna?..Se strica ?..

Fete spor la treburi, va pup pe toate!

I love you
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 2:56 pm

buna....
daca toata lumea face placinte eu asa am hotarat ca ma auto-invit la fiecare si asa nu mai trebuie sa stau eu langa aragaz Very Happy
am vrut ieri sa incep gimnastica dar cand am sunat pt mai multe informati m-au rugat sa duc o adeverinta de la medic cum ca isi da acceptul pt acest curs de o ora pe sapt
avem 16 sapt ,13 cm si 80 de grame si nu vrea sa ne arate ce are intre picioruse,sapt ce vine merg din nou la eco poate pe atunci ii trece rusinea

pup pt toate fetele flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 EmptyMar Sept 28, 2010 5:22 pm

salutare, salutare...
vad ca sunteti tare active, va pupacesc!
turqoisule te rog frumos sa mi spui unde ai fost in grecia?
caut si eu bilete pe 9 oct! am gasit ceva la heraklion!
unde ai fost, cum a fost si unde ati stat?
daca poti sa mi dai ceva detalii , multumesc!

de cateva zile numai sejururi vad inaintea ochilor, poate ne am hotarat cam tarziu dar tot voi gasi ..
am gasit ceva la hotel atina palace, marina beach si rethinno palace..
ati fost careva? ceva impresii?
am cautat si in egipt la charm el cheikh dar toate locurile sunt complete..asa ca acolo va fi urmatoarea destinatie..
m am hotarat totusi la grecia..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 23 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 23 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: