Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 8:57 am

Buna dimineata, fete minunate!

Galli, multa bafta la tribunal. Sa iasa cum vreti voi. Very Happy

Lumi, eu n-am putut sa ma mai misc nici dupa prima portie. Dar mi-a mers la suflet. bounce Sa-ti fie de f bine si tie!

Amy, protestezi?! Cool

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 9:00 am

Buna dimineata dragelor.
Multa bafta galicuto la tribunal azi. Iti tin pumnii.
Eu ma pregatesc de week-end. Azi fac 4 checuri pt pomana de maine a matusii (1 an). Sper sa iasa bune. Am reusit sa postez si reteta de la tortul pe care i l-am facut socrului de ziua lui http://handmadeamy.blogspot.com/2010/09/tort-delicios.html
Va pup si aveti grija de voi.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 9:02 am

Nico, nu protestez. Totul ar fi in zadar. Nu se va rezolva nimic in tara asta. Interesele sunt la nivel inalt, iar sindicatele isi fac jocul lor, tot in functie de interesele personale (in special liderii).
Din pacate, tara asta e locuita de romani...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 4:39 pm

Buna fete,
Am fost iar la control. Situatie stationara, nu e mai rau, dar nici mai bine colul meu. In repaus e inchis si lung, la anumite miscari se scurteaza considerabil. Azi era o doctorita (de fiecare data e altcineva), care mi-a zis franc ca am risc de travaliu prematur, a zis ca nu stie daca e 20% ori 40 %. Am apreciat totusi ca ne-a zis in fata care situatia. Vreau sa stiu, ca sa ma protejez si mai mult daca e cazul. Am facut si injectia cu progesteron, am scapat relativ repede de acolo. Azi am cedat nervos si am plans. De-ar trece mai repede timpul sa fie si copilasul meu in siguranta. H. e decis sa mute un pat in living-room ca sa stau mai bine. Trebuie sa reduc urcatul pe scari la etaj la o data pe zi, chiar si statul la dush trebuie sa fie minimal...
Cam asta. In continuare zic Doamne ajuta sa nu fie mai rau.
Ne mai auzim fetelor, va pup deocamdata.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 6:00 pm

Lumi, draga noastra, pai acum ne spui ca tu faceai step aerobic zilnic ( ma refer la urcatul scarilor Shocked ). Daca stiam, te trageam de codite mai demult. Hai, fii optimista! Daca DD te-a ajutat pana la acest moment, nu te lasa balta tocmai acum. Ai incredere! I love you

Exclamation Reguli pt graviduta Lumi:
1. Urgent un pat la parter!
2. Set de haine pt o saptamana langa acel pat. (n-o fi prea estetic, dar o gentuta de voiaj poate tine locul unui dulapior, temporar Wink ).
3. Foloseste grupul sanitar de la parter (sper sa aiba si dus).
4. Dusul fa-l in pozitia sezut pe un scaunel mic dar solid din plastic.

P.S. La ce miscari se scurteaza colul?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 7:17 pm

Merci mult. Esti draguta Nico ca te gandesti la solutii o data cu mine, cu noi.

Tampitii astia de doctorii sunt asa de evazivi, de trei saptamani o scalda ca nu-i asa rau, ca se rezista.. ca abia acum sa-mi zica in fata ca am risc crescut. De fapt nimeni nu poate stii, dar pentru mine era mai bine sa stiu varianta rea de la inceput. Ei tot timpul ziceau ca e stabil ,ca nu e nimic, ca sa te odihnesti , dar nu iti zic ce nivel de odihna trebuie atingi. Daca nu le ceream eu progesteron nici nu stiu daca imi dadeau din proprie initiativa.

Da e o problema cu dusul, e sus la etaj, toilete avem doua, una e jos, asta ar fi ok..Scaunelul la dus e o idee foarte buna, chiar citisem undeva pe un forum cu femei in aceiasi situatie, ca-l folosesc.

Cu lungimea e complicat. Colul asta al meu se pare ca e unul dinamic. Azi in timpul eco endovaginal a obtinut trei valori, 4 cm, 2,5 cm si 2 cm si totul depindea de cum tinea ''instrumentul'' inauntru, se schimba la cea mai mica miscare.
Acum o sapt. era 4,2 cm si s-a scurtat la 2,6 cm cand m-a rugat sa tusesc.
Acum doua saptamani a fost 4,2 cm si nu s-a schimbat lungimea deloc in timpul ecografiei, nici macar la apasare.
Acum 3 saptamani, de la 4, 2 se scurtase la 1, 7 cm cand mi-a apasat pe abdomenul inferior sau chiar cand copilul impingea. De fiecare data se vede clar pe ecran cum variaza.
Deci daca am contractii B-H (Braxton Hicks) care-s normale in sarcina, ele de asemenea pot pune presiune pe col. Si am si din astea, apar la cel mai mic efort.

Hai ca ma linistesc eu, nu vreau sa va incarc cu probleme, mai ales pe tine ca esti si tu gravida. Ma streseaza vizitele astea la doctor ingrozitor, dar, pe de alta parte, am nevoie de supraveghere.

Am hotarat sa ma transform complet in leguma daca se cere! Smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 8:32 pm

O sa fii o leguma tare frumusica. Mai bine o fructa Very Happy, adica o piersicuta rumena cu un samburel inauntru. Ce zici de ideea mea? Smile
Lasand gluma la o parte, ori te muti de tot la etaj unde ai si dus, ori gasiti o solutie, pentru ca se pare ca situatia nu e chiar roz.
Ai grija de tine.
Si tu, turcoaica mea preferata. Smile
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyVin Sept 24, 2010 8:53 pm

Amy! flower
Ma retrag la film.

Va pup fetelor.
Noapte buna!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 7:14 am

neataaaaaaaaaa! I love you I love you I love you
o felie de tort, e ziua sor-mii!


Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Ssa40012copy
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 9:59 am

Buna dimineata, fete minunate!

Lumi, sper ca esti mai bine astazi. Menajeaza-te!
Ce leguma ti-ar placea sa fii? Very Happy

Amy, multumim. flower

Gallicuto, ce-ai facut la tribunal. A iesit bine pt voi? Sa-ti traiasca surioara! flower

Meniiiiiiii, da un semn! lol!

Weekend minunat tuturor!
flower flower flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 10:07 am

buna dimineata ....gali LA MULTI ANI pt sora ta multa sanatate si fericire
lumi ...ma repet iarasi ....pt tine odihna e sfanta si te rog sa te comporti ca atare flower
fetelor eu am protestat foarte tare in potriva noului loc de munca a lui bubu ,stiu ca rezolvam doua probleme daca accepta dar inima nu ma lasa sa plec de aicea oricum inca bubu este putin ofticat de atitudinea mea dar a trebuit sa imi spun punctul de vedere ...nu zic ca nu a fost o tentatie mare cand am auzit despre ce suma este vorba dar daca il asteapta pana in martie -aprilie atunci ok ...este vb de 300 de km dupa parerea mea e foarte mult
oricum deja am vazut sala de nastere si saloanele,am vorbit cu moasea si am cerut pareri de la fetele de acolo si m-au impresionat vorbele lor
am vb cu medicul care mi-a dat accepul sa incep sa fac putina gimnastica in cadrul spitaluli ,am luat in greutate 6 kg si a spus ca ar trebui sa tinem sub control kg asa ca luni la ora 15 o sa fie prima ora
intre timp am gasit si o casuta pe placul nostrul ,in apropierea spitaluli dar nu vrea femeia sa ne astepte ....noi vrem sa ne mutam din 1 noiembrie pt ca pana atuncea este platit aicea unde stam acuma ea a spus ca daca gaseste pe altcineva atunci o da daca nu e a noastra ....am obosit foarte tare si nu stiu cum sa il fac pe bubu sa ii treaca supararea
Crying or Very sad
sami ....distractie placuta
nico ...pup si pt tine si pt micutul samburel jucaus din burtica flower
amy ,manu ,mona si restul flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 11:40 am

multumesc pt urari, fetelor! toat cele bune si voua!

nico, nu am mai fost la tribunal, pna la urma, dar, av. a depus recursul, si s-ar putea sa avem ceva sanse. s-a reprogramat pe 22 oct.

sami oare ce-o face? se ..... indoapa cu bere? glumesc, evident..
nici nu stiu daca sa ma duc dincolo sau nu......astia sunt certati iar...
ce ma enerveaza chestiile astea.....

alinuta, ae motiv omul tau sa fie suparat,cred....
si eu as fi facut la fel,poate......
cred ca ai fi gasit si acolo mdici, spital,;etc
in fine, sper sa va impacati cat de rpd!!

revin


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Sam Sept 25, 2010 11:51 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 11:50 am

cred ca, totusi, ma duc sa ii iau neste flori sormii. si ma duc sa vad care e atmosfera p-acolo!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 2:43 pm

Buna gagici,
Nico, buna intrebare asta cu leguma. Paaai... as vrea sa fiu orice leguma numa'' proaspata sa fie, nu din aia vestejita! Very Happy

Gali sa-ti traiasca surioara!..

Alinutz, tu ai facut cum iti dicteaza tie sufletelul, probabil ti-a fost teama. Il inteleg si pe bubu, sper sa-i treaca repede supararea.

H. mi-a facut ''castel'' in sufragerie, pat cu perne multe si plapuma, computer la nas, pe masuta de langa mine mi-am intins cele de trebuinta: apa, fructe, ultimele carti in romana, computer, portfard (!), servetele, medicamentele (vitamine, magne b6, antispastice etc.... placeri din astea!). Patul e langa peretele cu geamuri mari, care da spre gradina, asa ca am si panorama cu verdeata si cer innorat sau albastru , cum da D-zeu Smile Azi e soare afara si e mai racoare, dar e placut. Am hotarat ca o singura data pe zi sa urc/cobor scarile si sa o fac in ritm de melc.

Pupici fetelor, sa aveti un week-end frumos.

flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 2:58 pm

Buna fete dragi.
La multi ani Galli pt sora ta. Sa fie sanatoasa.
Manu e bine, mi-a raspuns la mesaj, vor sa termine de amenajat dormitorul.
Eu am terminat alergatura cu pomana.
Luminita, chiar imi imaginez locsorul tau ca un castel, mai ales cu geamurile acelea mari spre curte.
Alinutza, il impaci tu cumva pe bubu. Ai grija de burtica.
Va pup.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptySam Sept 25, 2010 5:34 pm

am sosit si eu!
multumesc, fetelor, inca odata pt urari! I love you I love you I love you
amy, dar cu G cum e? bine?sa speram ca da.- daca termina dormitorul geek
lumi, efort cat de putin, daca se poate-deloc!!!

ieri a suflat vantul, si azi m-au apucat maselele.....
le vin eu de hac..mi-am bagat tigara aprinsa in ureche..... scratch
se pare ca am devenit f sensibila la curenti de aer...

lumi, cum stati cu imprumutul pt casa?
in rest, celelalte? I love you I love you I love you

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyDum Sept 26, 2010 8:49 am

Buna dimineata suricatelor.
Saptamana care vine o sa lipsesc din peisaj pentru ca m-au trimis astia la o convocare de instruire. Nu aveam nici un chef, dar unde e ordin...cu placere.
Sa aveti grija de voi si sa va gasesc bine duminica seara cand ma intorc, si cine stie, poate cu vesti mai bune.
Va pup !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyDum Sept 26, 2010 9:58 am

hello,hello I love you flower
m-am trezit ca de obicei la 6 pale as vrea sa dorm mai mult, dar....nu pot.....
am facut ciorba, ma duc sa fac creier pane, -asa mi-a casunat....... affraid
e o veme nicicum, sta sa ploua,bate vantul, .....
m supara maselele, asta e.. nu cred ca mai ies azi nicaieri....

amy, o sa ne lipsesti!! sa ai grija de tine!

voi ce faceti azi???

va doresc o duminica placuta! flower


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Lun Sept 27, 2010 7:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyDum Sept 26, 2010 1:11 pm

Buna fetele, eu numai ce m-am asezat in ''castelul'' mea din living. Mai devreme m-am dushat si am mancat cerelale cu lapte.Ma gandesc sa scriu surorilor acasa sa-mi mai trimita niste medicamente, ca mi se termina stocul. Am pus ceva muzica pe fundal, H. lucreaza la un simpozion pentru maine..Afara-i frig de-a dreptul, nici urma de soare.

Gali, faci creier ..Hmmm..Pane? Nici nu mai zice ca mi-e pofta! Smile Am devenit o pofticioasa de cand cu gravidenia.
La banca inca nu aplicam pentru finantare, am strans doar informatiile, pt. moment scanam piata doar pe internet. Aici sunt websituri extrem de documentate, cu poze, video, informatii detaliate despre fiecare casa la vanzare. Deocamdata am zis sa mai asteptam un pic. Pentru vizonare pe teren trebuie sa se mai elibereze H. de pe la serviciu.

Amy , succes la cursul de instruire! In afara de ''instruirea propriu-zisa, uneori cursurile astea sunt placute, mai vezi ce se mai intampla in domeniu, poate fi chiar o experienta frumoasa.
Pentru vesti mai bune, eu cel putin nu iti pot da garantii, oricat as dori eu ca forumul asta sa fie paradisul lor.. Smile
Eu ii multumesc lui D-zeu sa nu fie mai rau. Smile

flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 7:33 am

neataaaaaaaaaaa!
va invit la un mic dejun!
e innorat, sta sa ploua.

va doresc o saptamana placuta si usoara!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 8:27 am

neatza!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 8:42 am

asadar, sunt bine... nuscatura e pe vindecare, acum s-a invinetit locul, si din pacate nu am ajuns sa intrb de caine AZI o voi face...
imi pare rau ca v-ati facut griji pentru mine...am disparut brusc pt ca pur si simplu nu se mai putea cu meseriasu' in casa si cu mizeria peste tot, asa ca m-am hotarat scurt : george imi iau liber iar tu sper sa ma ajuti sa facem curatenie...zis si facut , eu adunat el dus la gunoi cercevele, cutii, beah... doua zile cu mopul in mana... dar si mancat in oras (recunoscut si laudat ce harnicuta sunt:) )... umblat dupa parchet ca nebunii cu mostre de culoare (de pe pereti) in mana sa se potriveasca... am vopsit impreuna un caloriferul si tocul usii ca nu e cazul sa o schimbam acum si pe aia...a fost obositor si placut in acelasi timp...
cu G, e ok...este clar ca incet incet isi intra in mana cu viata in doi, adica ne sfatuim, ma intreaba si tine cont si de ce spun eu in ce priveste amenajatul casei..am stabilit in linii mari cum sa facem bucataria la primavara...iar cand mobilam complet dormitorul ma mut...oricum am stat zilele astea numai la el...si nu a crapat hi,hi, inseamna ca rezista...
eu am facut chiftelute cu sos marinat, piure de cartofi, si o prajiturica cu crema caramel fiarta,
aseara ne-am plimbat prin moll si ne-am innoit..in aceeasi culoare...imi place cand se implica si-mi cauta el cate ceva... si culmea e ca ne potrivim la gusturi...mi-a carat la cabina 5 perechi de pantaloni...
si...spuneti-mi si mie... era un calendar pe 121, care calcula urmatoarea menstruatie.. ca dupa toate celelalte...sunt in intarziere
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 10:12 am

Suspect sunt singura?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 12:30 pm

ei...mda... imi vine...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 EmptyLun Sept 27, 2010 1:21 pm

Buna fetele,
mai degraba buna Manu Smile
Daa esti cam singurica, eu ma gandeam sa nici nu intru azi, din lipsa de dispozitie, dar cand te-am vazut pe aici in pustiu , zic sa nu las fata.. Very Happy Temporar suntem cateva bucati care ne mai straduim pe aci'!..

Ce chestie cu barbatii astia, vezi ca a fost bine sa deschizi gura sa zgudui un pic amorteala, vad ca G. isi ia bine seama in ultima vreme..sper sa nu joace cartea lui ''lugu lugu''.. Bun plan, asa sa faci, de vreme ce va iubiti si va intelegeti te muti la el cand se termina renovarea. Smile

Despre mine vreau sa zic ca am lasat-o moale in privinta vizitei lui soacra-mea de dragul sanatatii lui barbatu-meu, care e cocosat de munca de acasa, aranjamentele cu chiria ,casa, notariate, plus de perioada incarcata de la serviciu.
Ideea e ca i-am sugerat sa vina la noi a batrana cateva zile, sa faca curatenie in toata casa. A fost saracu asa multumit sa auda, ca nu mai facea fata..Nici eu nici el nu suntem prea incantati ss-o avem in casa, dar ce sa facem, ieri saracu a lucrat toata ziua pentru un simpozion la serviciu, a gatit, si-a calcat...cand sa mai speli si baile si altele..Acu' baba face pe nebuna cica sa vada daca are timp..(!)

Imi caut un film acum pe ''on demand'' la digi tv, sa vedem daca am rabdare sa ma uit.

Pupici deocamdata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 21 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 21 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: