Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyDum Sept 05, 2010 12:59 pm

lumi,asa este...e o diferenta foarte mare...mi-am dat seama cand am fost la Budapesta...mi-au mai trebuit 2 injectii si mi-a zis dr. sa cumpar Merional-la ei doar Merional se gaseste si cand am vazut ca este o diferenta considerabila de pret am tabarat pe el cu intrebarile...ma gandeam ca nu-i acelasi lucru....si aproape ca a "jurat pe rosu" ca-i acelasi lucru Very Happy .
apoi fata care merge acum la el,tot asa,l-a terorizat o vreme buna cu diferenta dintre Merional si Menopur si incele din urma a convins-o omu' sa aibe incredere in el Very Happy
cred ca e speriat de moarte de romance Laughing ca suntem insistente si bagacioase...tin minte ca in Martie eram 10 cupluri de romani la clinica,10 cupluri care ne cunosteam...si eram programate una dupa alta la doctor...asa ca veneam in grup dimineata si plecam la pranz cand terminam toate.
se uitau cam socate la noi fetele de la recepite...ca toata lumea vena,pleca ...numa noi eram pe baricade in grup compact.
si doctorul a fost la inceput surprins ca fiecare cand intra in cabinet ii zicea cate ceva de urmatoarea...apoi s-a obisnuit cu noi si doar zambea.
cand am plecat cred ca a fost usurat...oricum,cred ca am si fost cel mai numeros grup aflat in acelasi timp la clinica si toti pacienti ai lui.
am vazut insa ca acum siteul clinicii Kaali are si pagina in limba romana...asta spune multe,nu???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyDum Sept 05, 2010 1:05 pm

hhhmm...bun proumb fiert...imi place mult dar nu pot manca...imi face rau.

lumi,una din fetele din HU are gemenashi si in saptamana 21 a facut cerclaj si de atunci e lipita de pat.sotul ei,ca si al tau a devenit fata in casa...spala,calca,face mancare,cumparaturi,curatenie...e terminat de oboseala ca face toate astea dupa ce vine de la job..cade lat seara....da nu comenteaza Very Happy
asta-i viata...astea sunt momente in care ei trebuie sa arate de ce sunt capabili,in care sprijinul lor este substantial si face diferenta.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyDum Sept 05, 2010 3:05 pm

Aaa, frumos din partea clinicii ca au website si in lb romana. Vezi tu cu timpul cine mai se nimereste in tura cu voi, dintre fete vreau sa zic, ca sa-l bagati in trepidatii pe kovacs..Very Happy
Daaa, mersi de ganduri, sper si eu sa fie cu folos efortul lui H. Drept sa zic sunt mai mult temeri de-ale mele decat de-ale lui. Stiu ca-i sensibil cu sanatatea si pe urma mi-e frica si ca nu mai face fata la job. Noi traim dintr-un singur salariu aici, plus ca el ii trimite si fetitei mele in tara, asa ca ma gandesc la noi toti, ce sa fac, ca-s buna numai la gandit acum, actiune zero.. Smile Dar el se tine batzos, cica zice ca rezista king si ca eu trebuie sa rezist, pana la ..termen. Smile

Porumbul l-am lichidat, astept acum efectul.. Very Happy

Pupici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 7:54 am

Buna dimineata, fete minunate!

Voi incerca sa recuperez din urma, scriicioaselor! Ati fost active in we! cheers

Eu sunt in pat de ieri, ma ustura gatul si ma doare cand inghit. Nu stiu cum m-am pricopsit cu chestia asta. Shocked Si nu pot sa ma tratez decat cu: ceai gri ff slab, lamaie si miere; Strepsils- lamaie si miere; fresh de portocale. Dar efectul e pt ff putin timp. Abia am putut sa ma odihnesc azi- noapte. Sper sa nu se transforme in vreo raceala.

Miercuri seara plecam spre Sarkoy, se aduna tot familionul pt Bayram- parinti, cumnati (e), veri (soare), prieteni etc. Iar vineri "trage o fuga" soata in CT sa aduca nasii. Ar fi venit ei singurei cu autocarul dar, din motive de sarbatoare prelungita la turci, nu merg autocarele. Mad

Citesc din urma si revin. Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 8:12 am

neata si de la mine!!

Monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, nu ai intrat de ceva zile, cred k iti pregatesc o bataita!!!!!

m-am trezit tarziu, pt ca aseara nu mai adormeam......
am fost ieri dincolo, am petrecut minunat, si dupa masa de pranz f copioasa, bineinteles ca ne-a lovit un somn........ si am dormit vreo 2 ore, normal ca nu mai adormeam aseara.....
m-am tot uitat la filme.....mai atipeam....si tot asa......

am venit acasa pe la 7,30....am hranit 1 buc caine.....si gata, tv!!

nico, treb sa ai grija sa nu racesti. aerul rece cred ca ti-a venit de ha. nasol!! ai grija!!!

treb sa imi fac ceva de mancare azi.......nu stiu ce.....ma duc in inspectie la frigi!!!

va doresc o sapt frumoasa si usoara!!!! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 8:25 am

buna dimineata dragelor..
mai ce harnice mai sunteti, si la treburi casnce dar si la scris..
eu sunt la cafea...am citit ce ati scris...iar cum...sa ma bag si eu in seama...
eu am avut un we nashpa de tot.. maseaua si- a facut de cap , iar apogeul a fost ieri, normal ca doar era duminica si de ce sa stau si eu linistita ...treaba a stat cam asa:eu drogata de medicamente G cu muncitorii la Poiana: s-a sudat poarta.. am fost si eu dar normal ca nu am facut mai nimic... oricum eram si intr-o pasa proasta ..
de vineri am fel de fel de probleme: azi implinim 10 luni de cand suntem impreuna si tare as vrea sa stiu ce naiba e in capul lui G...plus ca intru in perioada "propice" asa ca azi vom sarbatori si vom discuta despre noi , ii voi spune, asa cum mi-ati sugerat, si ce-mi doresc adica bebe...
sunt obosit amoarta azi noapter am dormit cu gheata pe falca.. m-am trezit de doua ori... imi pica ochiii in gura..
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 9:19 am

Buna dimineata dragelor.
Ati baut cafeluta? Haideti sa bem impreuna o cescuta mica si cu multtt lapte.
La mine e liniste, ma tot gandesc ce naiba sa fac suplimentar sa castig un ban ca e mare criza.
Sa aveti grija de voi.
Va pup !
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 10:00 am

Heyy...gagicile!
Sa aveti o saptamana minunata!

Galli pooooooooop dulce dulce. Mi-e dor de tine Smile

Lumi, e foarte bine ca ai un sot care intelege situatia si te ajuta mult. Dumnezeu o sa va ajute sa treceti cu bine peste perioada asta.

Sami, si eu stiu ca zapada inseamna bucurie mareeee....pe verificate Very Happy

Va pupic dulce pe toate!
N-am nicio veste...si pana in octombrie cand astept prima menstra dupa Diphe...tot cam asa o sa fiu.


flower flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 11:45 am

hey, lume noua!!!!
elly, ai promis ca intrii mai des!! Embarassed
amy, multumim de listuta!! si cafea!!!!
manu, lumi, nico,sami, pupici! I love you


monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 12:22 pm

Buna fetitele,
pai ce faceti va 'paraditi' toate?..

Nico iti urez sa te faci bine repede!..Ai grija la Bayram, sa te menajezi, stai si tu pe langa sot nu te agita prea tare nici cu gura nici cu fapta..Smile

Manu si tu cu maseaua, vezi cum faci sa te duci pe la dentist. Doar de zece luni il stii pe G.?..Aoleo, pai e prea devreme parca sa-i zici de copii! Mai intai trebuie sa discutati un parteneriat sau mutat la el, chiar si mariaj (de ce nu?), chestii d-astea. Ce zici?..Eu ma gandesc s-o iei pe rand Manule.. Oricum realizez ca mult nu poti sa astepti nici tu ca nu mai ai 20 de ani, iar dumnealui nu e chiar tinerel. Zic bine sau fabulez? Very Happy

flower


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Sept 06, 2010 12:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 12:24 pm

Gali, surioaro, dar ce ati celebrat /sarbatorit ieri 'dincolo' (la sora sau la mama ta?)? Ca am uitat... Suspect

Ellyshor pupici, eu nu astept vesti fabuloase, mai intra si vorbeste-ne de nimicuri, daca poti! I love you

Amy, daca afli vreo metoda de a face bani (inclusiv pentru bortoase), musai sa-mi zici si mie!
Very Happy

Am mai gasit vreo doua carti in cutiile de acasa. Poate ma inversunez pe ele :-)

In rest reflectez si mananc, mananc si reflectez! Smile
flower
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 12:29 pm

Citat :
Amy, daca afli vreo metoda de a face bani (inclusiv pentru bortoase), musai sa-mi zici si mie!

Si noua! Very Happy

By the way, voiam sa va spun ca, din toata saracia si criza, SOSI are nevoie de voi!

Intentionam sa relansam campania in aceasta toamna, dar deocamdata ...nu prea avem cu ce. Adica, pe partea de grup de suport putem continua fara costuri, resursele umane sunt inca aici, initiatorii campaniei vor continua sa isi dedice timpul, energia, networking-ul si knowhow-ul pentru lupta comuna, in mod gratuit. Insa pentru a furniza cele necesare actiunilor concrete de advocacy (care necesita, printe altele, tiparituri, printari, fotocopii, telefoane, corespondenta postala, deplasari, benzina, parcari, diverse taxe etc.) ne vor trebui ceva fonduri, de care nu dispunem.

Stim ca tuturor ne este greu din punct de vedere financiar in contextul actual, dar nu ne trebuie sume enorme. Cate o suma mica de la fiecare poate ajuta campania sa continue.

Exista posibilitatea de a dona online sume gen 10 RON sau 5€/$, daca doriti. Noi, ca si pana acum, vom face publice toate sumele primite si cum au fost cheltuite. Se poate dona cu cardul, operatiunea dureaza doua minute, ca atunci cand cumperi o carte online: http://www.donatiionline.ro/?ong=213


Ajutati-ne sa continuam campania. Daruind veti dobandi!
Sus In jos
http://infertilitate.com/
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 12:41 pm

Hai ca a fost mortala interventia SOS INF...! S-a potrivit in context! Very Happy
E bine ca ne-ati zis, nu se stie niciodata.
Na...ca acum mai am acum un alt motiv de reflectie, chiar de grea dilema, fetelor.

flower
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 12:50 pm

Da, da, s-a potrivit la fix in contextul de criza. Smile(rad eu, dar nu e rasul meu)

SOSI a primit pana in prezent opt donatii, dintre care trei is de la mine, cate 5-10 euro de fiecare data, pana la urma e pretul unui pachet de tigari, bine ca m-am lasat. Celelalte donatii sunt de la persoane apropiate nucleului fondator, si tot sume mici, gen 10 roni.

Ii spuneam Brunadriei, SOSI nu vrea sa ceara bani de la firme producatoare de medicamente sau de la clinici RUAM, ca atunci nu ar mai putea fi independenta si neutra. In mod normal, ar trebui sa beneficieze de suficiente donatii de la cuplurile infertile cat sa isi desfasoare activitatea fara probleme, dar ...e greu. E greu cu criza, e greu si cu mentaliatea benevolatului in Romania. Asociatiile occidentale de tipul asta au bugete anuale de sute de mii de euro, noi nu reusim sa strangem cateva sute...

Iar sa lasam balta activitatea ar fi pacat, zic eu.

Cine poate [si are posibilitatea, cum auzeam la metrou:)] poate dona online, securizat, rapid, aici: http://www.donatiionline.ro/?ong=213
Sus In jos
http://infertilitate.com/
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 1:33 pm

Sad da lumi, e cam devreme ai dreptate si tu... dar mie imi bat toate clopotele.. sa fie al naibii...
ufff nu sunt in apele mele...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 2:37 pm

Manule ia-o pe rand, lasa ca se rezolva toate..Incepe cu maseaua. Daca ''recele''/gheata te mai calmeaza s-ar putea sa ai un inceput de infectie. Nurofen forte iarasi calmeaza. Eu am patit asa pe la inceputul lui iulie, sedeam numai cu gheata pe falca si cand m-am dus era infectie incipienta. Du-te la dentist, iti trebuie radiografie, daca e de salvat ti-o salveaza, daca e de scos , ti-o scoate, dar scapi de durere. Iti doresc sa rezolvi asta cat mai repede. Pupici.

Eu ma duc iar pe afara azi e frumos Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 3:01 pm

mai lumi cum ne doftoricesti tu pe toate...
maseaua m-a lasat azi, vad ca nu mai supara a cedat la antiinflamator am luat si asear asi azi dimineata Profenid...fara nici un calmant si e bine deocamdata... cred ca a fost niste curent ca deh am oprit AC si am deschis geamurile... sper sa nu fie infectie...pt ca simptomele nu sunt de infectie... nu e inflamat, nu svacneste... de salvat nu e prea mult de salvat caci e o lucrare acolo... problema este sa nu fac granulom ca am imbulinat-o chirurgie scrie pe mine...mai astept...
deci am rezolvat maseaua..cu G ce ma fac??hihi... glumesc.. mda asa este este devreme...deocamdata nu fac decat sa-i arat ce bune ii este cu mine, ce minunata sunt... Razz cat de mult il iubesc Laughing
si cum se apropie ora plecarii.. ma gandesc sa gatesc ceva.. vreau fasole cu ciolan...dar trebuie sa pun fasolea la inmuiat...deci voi gati maine... am rezolvat si problema asta...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 4:27 pm

Nurofen e si el antiinflamator.. Profenid o fi acelasi lucru? adica aceiasi substanta activa?..trebuie studiat 'problemul' Very Happy
Hehehe, Manule pai daca n-am ce face, va doftoricesc pe toate, va inghesui cu sfaturile ...
lol!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 6:40 pm

mama, ce liniste pe aici.......
pe unde sunteti fetelor????

sorina, bebita, nu ne spuneti nici o noutate?????

lumi, e de apreciat efortul pe care il depune sotul tau! sincer!!
speram sa nu il epuizeze prea tare,mai ales ca mai e si serviciul lui.

manu, nu pomeni de dureri de dinti, affraid sper sa scapi rpd de ele!!!!
la cat mai multe luni impreuna, si o viata frumoasa!!!!!

mona, serios, chiar ma supar pe tine!!!!!
vrem sa stim cum esti, cum te simti!!!!

hai, poate apareti careva la sueta!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 6:49 pm

cucu bau

am venit si noi
am fost la nenea dr cu care vom naste, l am prin la clinica de langa noi
1 ora jumatate am stat, din care mai bine de o ora ne a tot masurat si numarat toate degetele
100 n mie sunt baieti, unul cu capul pr ficatul meu si nebunici ala mai mic era cu talpile la nasul lui frasu
bb 1 cel cumintel are 346g
bb 2 cel agitat are 312g, din cauza miscarii in care e tot timpul

abia i a prins bataile inimii lui nebunici, ca nu statea de loc

sunt ok puii
ne mai vedem cu dr pe la 28 de sapt
si bomba bombelor, screning la gemelara 675 lei, sa mi pice fata si nu alta

acum nush ce sa fac cu programarea de la medlife banuiesc ca altceva nu mi face, offff

maine tre sa ma duc la hematolog, poate scap de clexane

si.....mi foame tatica
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 7:06 pm

felicitari pt micuti!!! I love you
acum ce sapt esti?? pune si tu o placinta p-aci!!! Embarassed
mamaaaaaaaaaaaaaaaa, inseamna ca la medlife e mai scumpa, nu????

hai la o ciorba cu carnita!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 7:15 pm

buna fetelor,
vin si eu cu vesti:azi 10 foliculi :2*12mm;3*16mm;4*17mm;1*19mm;
endometrul de 9mm!
poimaine echo si sange si cel mai probabil miercuri seara declansarea ovulatiei!

pupicei!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 7:37 pm

super, bruni!!!!!
ti-am spus sa fii optimista!!!!!!
BAFTA multa in continuare!!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 7:55 pm

Gali, umblasi teleleu la distractii si acu'' strigi dupa fete! Very Happy Mersi mult de incurajari, sa dea Dzeu sa ne fie bine ..I love you

Mirela, pupici, ce baieti voinici ai! Sa-ti traiasca, sa-i vezi sanatosi la termen! Unde ai zis ca ai vrea sa nasti?..

Bruna, suna bine de tot. Deci mergeti mai departe. Mult noroc in continuare! Sa dea D-zeu sa obtii cat mai multi embrionasi sanatosi ! flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 EmptyLun Sept 06, 2010 8:11 pm

ooooooooooooo,lumih!!!!
am uitat sa iti rasp la o intrebare!!

ieri nu am sarb nimic, doar am fost la masa de pranz.....

la filantropia, parca spunea mirela, nu???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 6 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: