Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-2

In jos 
+13
brunadria
luminita42
alinutahu
lumy_clt
beatrix69
guzelnico
Mona41
amy
MayanMistica
samira33
lavinia
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptySam Mai 22, 2010 8:42 am

Rezumarea primului mesaj :

Poftiti la discutii! cheers


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Mai 24, 2010 4:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 9:50 am

Neata, fete minunate!

Nush cum e in RO dar aici e o vreme superba. Azi cred ca ne vom plimbari toata ziulica. Trebuie sa-mi consum energia, ca ma cam incearca niscai emotii pt maine. Dimineata la 9 merg la clinica. Daca endo e in continuare ok, in jur de 12 facem ET. Cred ca-i dezgheata usurel pe embrionasi, nu la microunde. Laughing

Sami, rezultatele sunt ok, n-ai de ce sa-ti faci griji. cheers
Bea, dar mataluta ce noutati mai ai? flower Ce mai danseaza mititica din burtica?
Lumy, esti cu burtica la soare? flower Poate ies gargaritele gata bronzate.
Gallicuto, sa nu-ti para rau de achizitiile pt casa. E o schimbare si trebuie sa te bucuri de ea. cheers
Amy, sa inteleg ca ai program de promenada azi?! Wink Sa faci poze.
Mona, sunt cu ochii pe tine. Mare grija ce efort faci. cyclops
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 10:12 am

nico..ii dezgheata cu o ora inainte de ET.
cati ai congelati???de ce zi???ce calitate???
hai ca azi sunt cu intrebarile la mine.
maine, gandurile si rugaciunile noastre se indreapta catre tine.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 10:28 am

Salut fete frumoase...
La noi vreme splendida..
Eu la munca...easy ..easy...
Alina...tu cum te simti?. I love you
Gali, pune pastile de tantari draga....sau crema de aia roll on impotriva tantarilor..uff tot timpul ploua pe la voi...
Samira...si eu cred ca analizele sunt bune...bafta..
Nico draga...ce zi frumoasa te asteapta maine..va luati puiutii acasa.. flower
Multa odihna dupa ...si tinem pumnii...
Eu sunt bine...dar sunt in sandale si din cauza sezutului pe scaun...parca sunt cu picioarele cam reci...
uff trebuia sa-mi iau pantalon lung sa-mi pot pune pantofi cu shoseta...ceva...
eu trebuie sa am grija si acasa ca noi avem gresie pe jos si nu avem covoare..doar niste carpetute la pat...si eu merg la toaleta noaptea...pe gresia aia rece..si nu mi-am pus papucii pana la baie..
gata nu mai fac asa...cat oi fi de adormita..voi pune papuci geek
sunt intre agonie si extaz...si am o scurgere usoara galbuie asa ca niste mucisori...pe langa albeata aiai de la ovule...ufff
pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 10:58 am

mona,scurgerea aia galbuie este mucus....si vorba doftoasului cu ochi albastri...."it's good to have mucus"...asa ca stai linistita...ce-i al tau e pus deoparte.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 10:59 am

bueyyyyy....in dreapta avatarului apare un semn scris cu verde...EN LIGNE...adeca asta inseamna on line,da???
ca vazui ca numai io-l am si ma gandeam ca cine stie ce stigmat port naibilor. Shocked
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 9:10 pm

hello,hello!!
a plouat azi cu galeata,iar....am fost dincolo......
missed me??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 9:34 pm

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 10:06 pm

Guze, mersi de intrebare, bebelina danseaza acum aproape toata ziua!! Faina senzatie, ti-o doresc cat mai curand...
Am fost la cumparaturi azi, la Baby Expo si la mall... Am luat acum aproape tot, mai avem nevoie de o singura sesiune de shopping.. Azi am luat salteluta de fibra de cocos, sterilizator de biberoane de la Chicco, un set de biberoane de la Philips - Avent, niste hainute dragute, o paturica de bumbac de la Zara Home, chestii d-astea... Ar mai fi articolele de igiena /toaleta, lenjeria de pat si carutzul, in mare asta e, am terminat. Restul, ce-o mai fi, vedem pe parcurs.
Va pup, Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyDum Mai 30, 2010 11:16 pm

bea,ce frumos!!!
cred ca o sa devasttez magazinele cand o sa fiu gravi.
cumpar io ca disperata acum ,pentru copiii prietenilor...da' cand voi fi eu personajul in cauza!!!!

ma bag la nani fete...ca=s cam obosita.
va pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 7:32 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa
va invit la cafea, ceai,suc!
va doresc o saptamana cat mai frumoasa!
pupici la toate gagicile! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 7:40 am

buna dimi.
galli,soro,ai lipsit ieri de la apel.

o saptamana faina tuturor!!!

nico,esti in gandurile mele azi si ma rog pentr tine si pentru puiutii tai.
Doamne-ajuta sa fie bine.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 9:24 am

buna dimineata ....dragele mele va citesc in fiecare zi dar stau in umbra....incerc sa nu ma gandesc si sa-mi fac tot felul de programe care sa imi atraga atentia ....astept cu nerabdare rezultatul
pupici tuturor fetelor flower flower flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 9:40 am

Neatza,

Galli multumim de tratatie!!!

Eu deja sunt praf..caldura asta e de vina!!!

Nico, te asteptam acasa cu puitii tai!!! Tinem pumnii stransi!

Alinuta, crezi in sansa ta, si nu te stresa aiurea, ca nu iti face bine flower .

Bea, cumparaturile parca nu se termina, mie tot imi vin in minte tot felul de idei, dar cum tre sa stau cuminte si sa las totul pe mana soatei... o placere Mad ..sau sa insarcinez pe altcineva...

Cum e posibil ca lunea viitoare sa facem cezariana, ar tb sa imi fac si io bagajelul pt maternitate, si sa imi revizuiesc toate listutele.

Gata am luat-o pe aratura!!

Va pupacesc!

O saptamana cat mai frumoasa inimoaselor!

flower flower flower flower flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 10:00 am

lumi-clt....ce nas da sa fiu in locul tau ...de-a dreptul te invidiez dar insensul bun al cuvantului
Wink Wink Wink
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 10:01 am

Neata si eu fete.
Nico, suntem cu gandul la tine...te asteptam cu puiutii acasa...
Alina, asteptarea..asteptarea I love you
Bea...ce misto de tine...
Samiruta...pupic
Eu...nik...astept..
Pleaca seicul in Estonia...si abia astept sa am ceva timp pentru mine....tratament cosmetic, aranjatul prin dulapuri cu tv-ul la maxim....pierde vara prin Mall....de aste....ca si cum cu el nu as putea.... drunken

Va pupic si o zi minunata... flower
Sus In jos
CODRA

CODRA


Mesaje : 32
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA,BIHOR

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 10:39 am

neatza fetele!
bafta alina!lumy nastere usoara!pup pe toate!
am intrat doar sa va salut flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 10:49 am

Buna, fetele !
Am facut poze ieri, dar facem si azi, ca azi e ziua piticei. Era asa frumoasa ieri.... o sa vedeti in poze. Imi vine sa o mananc.
Noi suntem si nu suntem in greva, ca doar nu o sa trimit furnizorii acasa cu marfa sa vina in alta zi ca eu sunt in greva. Plus contracte si alte prostii presante ca termen.
Miercuri ma intalnesc cu Soricuta, la Fndatia Roz in Bucuresti, pentru control la san. Eu sunt foarte ingrijorata, pentru ca ma doare sanul stang destul de tare si sper din tot sufletul sa nu ma puna sa ma operez acum de urgenta pana in plecarea in concediu.
Aveti grija de voi si va pup !
PS: Tare mi-e dor de fetele noastre cucuiate care nu mai dau nici un semn de viata Sad(.
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 11:36 am

Buna!!!
Am intrat sa va salut si sa va doresc o saptamana minunata!!!!
Alinuta, multa bafta, sa dea DD sa fie bine!!!! flower
Eu nu mai fc niciun tratam hormonal....trebuia sa incep de luna aceasta dar sotul meu va fi plecat din tara asa ca vom amana !!! Sad
V-am pupat!!!!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 1:57 pm

wau..lavinia...asta e poza ta..
arati ca o papusica..
Amy, pup
Nico, ce e cu tine....asteptam vestile bune...pup

edit: Iar eu arat ca o...camila Very Happy
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 2:13 pm

Lumy, da, inteleg,imi imaginez cum trebuie sa fie sa cumperi pt doua odata...Fain!! Am uitat, la ce spital ziceai ca nasti? Nu mai poti sta vreo doua saptamani? Cred ca ar fi mai bine, dar doctorul trebuie sa stie mai bine, cel putin
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 4:25 pm

Ei, gata sunt acasa! cheers Ma simt super bine, culmea, nu ma doare nimic. Doar asa, o mica presiune, uneori.
Nici nu ma asteptam sa decurga atat de bine si usor. Dar mi-au aplicat alta procedura decat la clinica anterioara:
- la prima ora (adica 10), controlul endometrului- rezultat- 10
- la ora 13, la salon, dupa ce am servit cam 1 l de apa
- la 13.40 eram in sala de operatii, iar control, apoi eliberarea vezicii cu 2 pahare jumate de "material experimental MISA" Embarassed
Question Cum au stabilit fix cantitatea asta, nu stiu, dar a fost o adevarata usurare. Fetele care au facut FIV stiu cum e. bounce
- cum stateam io asa in pozitia binecunoscuta si chat-uiam cu dr, a venit embriologu' sa ma anunte ca, dupa dezghetare, doar un embrionas (din 3) are calitatea f buna pt transfer
- transferul a decurs f bine, fara pic de durere (are mana usoara, domn' dr Smile )
- la 14.00 eram in salon, o jum de ora nu m-am miscat, a venit o asistenta sa ma vada, o alta sa ne povesteasca despre tratament (detalii voi posta maine la subiectul specializat)
- "din partea casei", injectiile cu progesteron si Clexan, respectiv benzile de estradiol mi-au fost aplicate de asistenta flower
- in jur de 15.15 eram in masina, in drum spre casa; nu-mi venea sa cred, nu durere, nu senzatie de pp
Acum stau linistita in pat, dupa ce m-am ghiftuit cu lamaciun si ayran geek

Revin la povesti maine, ca nu prea am pozitie buna. Va imbratisez pe toate si va multumesc pt incurajari si ganduri bune.
flower flower flower flower flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 4:29 pm

Mona, cum se vede treaba cu bombardeaua in Israel? Ca aici a iesit lumea in strada. O sa postez maine niste scene filmate in Taksim. Si io care credeam ca ne vom plictisi in cele 3 ore asteptare ... Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 6:33 pm

moamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa da ce blonda avem!!!! pupam blondinele!! I love you
pupam fetele cu pui la purtator!!!
pupam si celelalte fete!
la mine ploua cu galeata, mai sta 1 ora-2, apoi iar incepe! e o vreme minunata!!iti vine sa iti iei campii....

revin cu un cadou de 1 iunie pt voi!
https://s295.photobucket.com/albums/mm160/dalin_m/?action=view&current=Photo007-1.jpg

pupici!


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Mar Iun 01, 2010 6:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 6:35 pm

Guze, doamne ajuta!! Iti tin pumnii si sa auzim numai vesti bune peste 10 zile.... Asta e treaba cu dezghetarea, nu rezista toti embrionii, dar acum ajunge si unul f bun, numai sa se prinda... Felicitari pentru endometru, e suficient, zic eu...
Ayran stiu ce e, dar chestia cealalta pe care ai pomenit-o, lamaciun, ce e?? Ca poate mi se face pofta....Stii niste restaurante turcesti mishto in Bucale (in afara de Golden nu stiu cum aproape de Cocor)?? pe care le poti recomanda? Stiu ca oriucm nu sunt "ca la mama acasa", dar oricum...
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 EmptyLun Mai 31, 2010 6:44 pm

Galli, cine este bebe din poza??
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Discutii zilnice de tot felul-2 - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-2
Sus 
Pagina 5 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: