Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyDum Ian 15, 2012 9:01 am

buna dimineata
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyDum Ian 15, 2012 1:56 pm

Buna fetelor, buna Manu! Smile

Am facut un pic de ordine in debara, iarasi aspirator.. Usa de la gradina da semne ca se strica (incuietoarea) asa ca H facu' si un studiu pe internet..s-a dus dimineata. Am sperat sa dormim mai mult dar Raluca s-a trezit la 7, a mai atipit apoi dar cu intermitente,ne-a capiat pe amandoi suntem adormiti rau azi. Off si trebuie sa gasesc forte sa spal si cabina de dus, ca vine soacra-mea sapt viitoare si se uita chiordaras..Azi noapte am citit o carte despre calatoria sufletelor, ma tot gandesc unde e mama mea acum. Interesant ca daca citesti teoriile alea parca iti piere teama de moarte. Dar hai sa nu dau in discutii greoaie acum :-)
Pupici , spor la treburi sau odihna placuta!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyDum Ian 15, 2012 8:23 pm

Amy, ai rabdare pana la rezultat,ca poate nici ceilalti nu au facut bine....cd ai rezultatul?si tu stii ca tb sa ia si o vorba buna pe langa rezultat I love you
si referitor la adoptie,eu zic sa incepi sa cauti singura singura,mai intreaba in stanga ,in dreapta...poate gasesti inaintea celor de la adoptii..


Lumi, tu esti cununata religios?ca am inteles ca tb sa il botez pe sotul prietenei mele,ca sa il pot cununa..el e reformat

Sami,maine bem sampanie?

galli,pe unde esti soro?

Nico,Manule,Turq,Lumy flower

pupici la toate fetele

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 7:33 am

Buna dimineata.
Sunt pe baricade la munca, dupa atata timp. Ce ciudat e. Dar asta e, trebuie sa si muncim.
Maine bem sampanie cu Samiruta, azi trebuie sa va multumiti cu o cafea de la mine.
Lyly, ramasesem singura pe post, initial am fost 7, dar au cazut pe parcurs. Eu mi-am luat lectia de la viata asta mai demult, daca nu e sa se intample, inseamna ca asa trebuia. Nimic nu e intamplator.
Mai greu e ca trebuie sa rezist intrebarilor colegilor, care sincer nu-mi pica bine deloc. Dar se va duce si saptamana asta si gata.
Cat despre adoptie, nu pot sa-mi caut singura, e impotriva legii. Nu pot decat sa astept. Oricum, nu o mai sun pe asistenta sociala. M-a sictirit vineri seara. Prin februarie ma duc sa-mi refac actele pt reatestare si gata, astept, anul e lung si trebuie sa se rezolve pana de Revelion. Smile
Va pup, intru sa va mai citesc !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 10:52 am

va pup fetelor

de ce sa bem sampanie???
ca ieri am deschis magazinul???

am bagat si eu 2 ture de rufe in masina si apoi fug la treaba.
din ce ma bucuram ca am gasit vanzatoare bune....2 au dezertat deja...cica e greu ce le cer Evil or Very Mad ...si una a inceput glorios cu stangu...azi trebuia sa fie prima zi de munca si mi-a dat telefon s-o invoiesc Rolling Eyes
asa ca din 5 cate aveam ...am ramas cu 2 pe baricade...deci continuam angajarile.
e asa de greu sa gasesti oameni buni fetelor...dar ne-om descurca noi cu toate.


lyly si lumi,cred ca nu m-am exprimat eu cum trebuie:PK nu a lasat in seama mea lucrurile....mai mult, mi-a spus ca are noutati cu care vine la urmatoare incercare-daca aceasta va fi cu el....insa m-a pus sa-i spun concret ce propun pentru ca eu i-am scris in mail la modul general despre niste "chestii speciale" care sa ajute la implantare...si omu mi-a spus ca nu stie la ce ma refer eu cand spun "chestii speciale" si ca ma roaga sa-i spun concret la ce ma gandesc.
chiar nu as vrea sa fiu carcotasa si sa-i gasesc nod in papura...nu am sa-i reprosez ceva acestui medic...da,nu m-a lasat pe mine gravida,nu m-a nimerit....insa asta nu inseamna ca trebuie sa-mi pierd obiectivitatea si sa gasesc bube acolo unde ele nu sunt-din punctul meu de vedere.
cei de la Medlfie au gresit profund ca si atitudine generala ,ca si abordare a procedurii...si acolo consider ca sunt indreptatita sa fiu nemultumita....dar in cazul lui PK eu nu am ce-i reprosa.

in alta ordine de idei...comunicarea cu cei de la Acibadem este foarte greoaie si cred ca am sa renunt la aceasta clinica.
ramane sa aleg in continuare intre Ozan si PK.

nico,vreau sa te intreb cateva lucruri:

-Ozan mi-a spus ca trebuie sa stau 16-18 zile la Istanbul.
aceastea fiind spuse ma gandesc sa ne facem si vacanta de vara in Turcia in paralel cu FIV si am in minte urmatoarea chestie:pot gasi o cazare rezonabila la un apartament/garsoniera complet utilat si relativ aproape de mare???poate fi chiar si o localitate la maxim o ora de mers cu masina de Istanbul ca la cele 5-6 vizite cate am de facut la clinica nu-i un capat de tara asa un drum.imi poti face vreo recomandare???
poate ca nu m-am priceput eu unde sa caut dar ce am gasit sub 800 de euro pentru 2 saptamani nu am vazut...si mi se pare cam mult.

-as vrea sa fac Fiv-ul in Septembrie-in prima jumatate a lunii...se mai poate face plaja atunci,nu-i asa???noi mereu am fost in Antalya la finele lui August-inceput de Septembrie si vremea a fost minunata.

dupa Paste vin la Istanbul la o intrevedere cu dr.Ozan.
abia astept cheers

va pup dragelor si va doresc o saptamana usoara.
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 1:14 pm

Buna fetelor,
Sami sa fie cu noroc deschiderea la magazin! Smile Oamenii buni se mai si fac cu timpul, trebuie si ei educati, zic eu; incearca sa iei vanzatoare tinere, poate le mai formezi in stilul tau sau persoane chiar si mai in varsta dar flexibile. Gasesti tu pana la urma ceva de calitate. Cu PK am inteles ce vrei sa spui, sa stii ca nu ma indoiam ca e un doctor dar n-o fi el sa fie norocul tau, asa ca schimbarea nu strica; vorbesc si eu asa ca sa nu tac, ca tu deja stii asta! I love you

Lyly si sotul meu e ''reformat''( botezat). Pe noi ne-au cununat preotii de la biserica Domnita Balasa si asa, fara botezul ortodox. Adevarul e ca au tinut o slujba de 15 minute amarate, au cam festelit-o..Mi-au zis insa ca sa botez ortodox cel putin primul copil rezultat din casatorie si asa am facut. Eu cred ca D-zeu e acelasi pentru toti si nu am tinut ca sotul sa fie si el ortodox, dar daca ei tin si sotul prietenei tale este de acord, pot s-o faca. Daca nu, cred ca mai sunt preoti care pot oficia cununia si asa.

Amy imi pare rau, o sa treaca, dar iti inteleg dezamagirea. Crying or Very sad Sa dea D-zeu sa mai fie ocazii de promovare.

Eu mi-am pus niste masti pe fata si acum ma apuc sa spal geamurile de la living Very Happy , ce placere.
va pup fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 4:20 pm

felicitari sami!!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 10:06 pm

luna viitoare fac IUI,
acum i-au iesit 4% forme normale..Sad
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 10:56 pm

manule,dar G a luat 3 luni tratament?ca 3 luni e durata tratamentului si pe urma se face spermograma...Bafta multa!

sami, eu as am inteles ca luni dai drumul la magazin,sa ai clienti multi si vanzari babane!

Pai PK,astepta atata timp sa vina cu chestii noi?...ca doar te are clienta de mult...si dc nu mai aveai bani,cd punea in practica chestiile noi?

lumi,acu ma gandesc dc sa merg la ea ,la cununia civila si sa vedem dc ii face si cununia religioasa ...nu stiu dc se face ,ca e post...tb sa intrebe preotul,e ortodox de rit vechi(rus)..eu sigur as merge fara sa stau pe ganduri..dar consoarta le numara si iar le numara pe toate affraid

amy,ce sa zic...tu sa fii sanatoasa si acu ca ai experienta ,data viitoare va fii bine

pupici


Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 11:23 pm

Meni, nu stiu al tau ce stare de spirit are cand e la "probe".
In cazul ns al meu sot a fost intodeauna stresat, crispat si nu numai. Rezultatele au iesit mai mereu aiurea.
Am inteles ca, conteaza si mediul de lucrare al probei, in laborator, la centrifuga sau manual. Am facut de amandoua, iar la cea manuala (suna ca cucu) a avut rezultate mai bune. Nu pot sa scot dosarele acum, ca trezesc fetele.

Vi s-a recomandat ceva pt imbunatatire?

Al meu sot, la recomandare doc. a luat Branca Ursului, Ginseng rosu (capsule) si Napraznic (capsule).

Ni s-a recomandat si schimbarea stilului de viata:

- al meu s-a lasat de fumat (a citit o carte care l-a influentat Allen Carr - In sfarsit nefumator)
- a renutat la sucurile din comert, la painea alba si multe altele

Stilul de viata conteaza foarte mult.

Pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyLun Ian 16, 2012 11:28 pm

lylyshoaro,te simt incrancenata si suparata inca pe PK.
eu am reusit sa accept faptul ca orice medic are limitele lui si ca nu-i vreunu cu stea in frunte.
repet... nu am ce-i reprosa lui PK...am acceptat ca asa este el,,,mai prudent decat alti medici si merge foarte mult pe "natural"...cu cat mai putine "chestii speciale"
acum ...daca nu-mi mai convine merg in alta parte...dar nu ma apuc sa dau cu noroi in el ca nu am de ce...pur si simplu nu plec de langa acest medic cu gandul ca nu a facut tot ce se puteaa mai bine pentru mine...asa cum am plecat de la Medlife.
da,este frustrant faptul ca nu am reusit de atatea ori ...insa nu din cauza lui nu am reusit...am capacitatea sa inteleg si accept asta.

fetelor...mi se pare foarte frig...cred ca ma paste o raceala.

in alta ordine de idei....va jur ca am uitat complet ca maine e ziua mea affraid ...cre'ca de asta imi spuneati voi ca bem sampanie,nu??? Laughing
e prima data in 36 de ani cand uit....Samiroiu meu a plecat azi in Strainezia....si mi-a dat telefon de pe drum...si-a amintit el...spasit si nu stia ce sa mai spuna...isi cerea scuze si-mi tot spunea ca ma iubeste...ca maine e primul an din viata noastra in care nu e cu mine de ziua mea...si atunci mi-am adus aminte si io ca-i ziua mea de nastere maine.
va spun ca am acumulat asa de multa oboseala in astea 2 saptamani....sunt in urma mult de tot cu somnul si maine nu am chef de musafiri,iesiri in oras sau mai stiu eu ce....oricum sunt la unu dintre magazine pana seara.

inca nu mi-am strans bradul de Craciun...sper sa ma mobilizez intr-o zi si sa-l strang.
sunt multumita ca am reusit sa spal toate hainele murdare.
nici prin bucatarie nu intru 4 zile cat e plecat al meu.

ma duc sa fac un dus fierbinte si ma bag la patutz.

manule,imi pare rau ca s-a confirmat rezultatul slab al spermogramei.
incearca sa privesti cu optimism la procedura pe care urmeaza s-o faci.

va imbratisez cu drag
clap

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 12:00 am

samiruto,nu sunt incrancenata si nici suparata pe PK..era doar constatarea mea...am inteles ca el e pe ''natural'' mai mult...si este un lucru bun ca nu vrea sa ne agreseze organismul inutil,dar dc noi am ajuns la FIV si mai avem si o varsta....parca ar tb sa mai incerce si chestiile speciale ...ca na,timpul nu e prieten cu noi....e doar parerea mea...si ca sa fiu sincera as zice ca sunt suparata doar pe mine..pe nimeni altcineva

Sa ai o zi linistita maine,sa fii sanatoasa,iubita si sa te bucurii de toti cei dragi tie!
La multi ani! I love you
flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 12:05 am

lyly,draga mea...nici pe tine nu ai de ce sa fii suparata.
nu e vina ta ca nu ai un bebe pana la varsta asta...asa cum nu e nici a mea....si nici a oricarie femei care si-l doreste si nu-l are.

multumesc mult pentru urari.
clap

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 10:08 am

La multi ani Sami!
flower flower flower
Iti doresc sa ti se indeplineasca toate dorintele, sa ai o viata frumoasa si plina de realizari!
La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 10:22 am

Fetelor, va zic ca si eu sunt convinsa ca PK e un doctor ok, dar putina critica nu strica nimanui. Sami, Doamne fereste, nu e vorba de improscat cu noroi, ci doar sa pastrezi un pic de distanta si -ti-am mai zis- tu cred ca asa si faci, de vreme ce te-ai hotarat sa mai incerci si la alte clinici. Pe de alta parte Lyly, poate de aia are clinica din ungaria si preturi mai onorabile, pentru ca nu merge in mod curent pe tehnici de laborator mai ''speciale'' . In fine voi stiti mai bine ca ati fost acolo...

A inghetat pamantul pe aici prin Olanda, dar inca nu ninge. Azi trebuie sa gatesc si sa calc, dar cred ca voi face in asa fel incat sa ma odihnesc un pic cat raluca doarme, ca iar s-a sculat de dimineata.
Hai ca trage de mine sa ma joc cu ea.
Va pupic pe toate! flower

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 10:47 am

La multi ani, Sami, sa ai parte numai de bucurii si sa ramai mereu la fel de optimista si increzatoare cum te stim !

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Sami-1
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 10:49 am

Manu, imi pare rau de rezultatul slab al lui G. Poate e cazul sa ia un tratament ceva, sa nu te mai chinui si tu degeaba.
Lumi, am zile in care asa mult as vrea sa stau acasa sa nu ma gandesc la serviciu, chiar daca ar fi sa calc toata ziua. Dar apoi ma trezesc si ma gandesc ca trebuie sa vin si la munci, sa iau bani, ca nu ne da nimeni de pomana.
Va pupic si aveti grija de voi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 11:38 am

Off Amy te cred, sunt convinsa si eu ca intr-o zi am sa regret linistea mea de casnica.. Smile Dar pe de alta parte merge sa fii casnica o juma de an , un an, dar dupa doi ani ti se cam ia. drunken
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 12:59 pm

fetelor,va multumesc pentru urari.
si voua tot binele din lume si sa auzim numai de bine.



nico,acum sa ma ierti da' cam vin cu intrebari peste tine.

in cat timp ajung de la aeroport-Ataturk, pana la clinica???
i-am scris dr.Ozan si l-am rugat sa facem deja programarea pentru luna Aprilie si vreau sa-mi cumpar si bilet de avion ca daca il iau acum ma costa 150 de euro dus-intors cu toate taxele incluse,ceea ce mi se pare foarte avantajos si ma gandesc sa vin dimineata la Istanbul si sa plec seara inapoi acasa.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 1:07 pm

cursa Tarom imi convine cel mai mult....pleaca de pe Otopeni la 8,35 si ajunge la ora locala 9,50 ...iar seara decoleaza de pe Ataturk la 18,40 si aterizeaza la Bucuresti la 20,55 ora locala.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 1:18 pm


flower flower flower LA MULTI ANI, SAMIRUTZA!!!
MULTA SANATATE SI IMPLINIRI ALATURI DE CEI DRAGI!!
! La multi an1!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 1:21 pm

flower La multi an1! La multi an1! LA MULTI ANI, Sami, sa ai parte de tot ce iti doresti!!! flower La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 1:31 pm

Samiruta, la multi ani!
Sa-ti dea Dzeu putere sa-ti poti realiza toate planurile!
flower flower flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 1:43 pm

deci, nu va suparati va rog voi raspunde in cateva randuri pentru toate .. nu de alta dar sa nu incurc nominalizarile Embarassed
G a facut tratament doar jumatate adica 45 zile (pt ca nu am avut bani sa mai cumpar alta doza..asta este..)....a refacut spermograma la 3 luni ale carei rezultate le-am primit ieri, la laboratorul Euromaterna, unde vom face si IUI,proba a fost pregatita pt IUI...si au rezultat 2,5 mil...mi se pare bine tinand cont ca referita lab este " >1 mil" ...nu stiu daca a fost tratamentu sau pur si simplu faptul ca este alt laborator, dar asa cum va spuneam acum au fost 4% fata de 2% forme normale...stiu ca putin... acum astept ca dr meu ginecolog sa vorbeasca cu embriologul sa-si dea cu parere... altfel astept...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 EmptyMar Ian 17, 2012 2:08 pm

Manule, sa fie cu noroc...

samiruto..dc o puneti de intalneala ,vreau si eu!!!!pune si tu link-ul site-ului ala pt astrograma...sa vad si io ce iese

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 4 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: