Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyJoi Ian 19, 2012 7:46 pm

manule,nu fii copil...toti au facut o afacere din FIV.


dr.Ozan mi-a spus ca la ei FIV simplu costa 2100 dolari.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyJoi Ian 19, 2012 8:27 pm

Dragutelor vad ca sunteti bine, mai putin Gali ..:-( Imi pare rau Gali.. Sad
Eu azi am fost la dentist, cumparaturi si prin casa ce-am mai facut mi-a luat naiba toata ziua. H a lucrat acasa asa ca eu nu am avut computer..Care zisarati de avocat ? Parca Nico..fetelor nu avem noi bani de avocati in tara asta si drept sa va spun mi se pare nederept sa cheltuim tot noi si bani si mai multi nervi..Cine naiba are garantii ca ne recuperam banii cu narozii astia, nu stiu ce sa zic, nu cred ca mergem pana acolo.
Ma duc sa pun niste rufe la uscat si s-o imbaiez pe Raluca, sunt tare obosita azi.
Va pupic!

Edit: Nico da si eu m-am gandit. Ieri am intrebat-o pe functionara care se ocupa de asta daca au comisie independenta si sa-mi trimita ''pasii'' (procedura) care se fac cu plangerile pacientilor. Daca refuza sau zic ca nu au, vad eu ce mai fac.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyJoi Ian 19, 2012 9:10 pm

samiro,cum soro?2100 de dolari..poate euro... Rolling Eyes
hai ca facuram o teleconferinta:bucuresti-olanda-pitesti pe skype,dc sa mergem la cununie la prietena mea din olanda..si am hotarat ca mergem...din pitesti sunt parinti ei,si ei merg, dc mergem noi Wink ca doar nu o lasam singura printre olandezi Very Happy
deci 28 martie-9 aprilie suntem la ea...sa vedem cum facem cu banii..ca am zis ca nu iau nicio toaleta,nimica pt cununie...ca am un dulap de boarfe...tb sa ma gndesc ce le iau lor..poate aveti idei...
hai ca sunt cu sorcova..

pupici
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:45 am

Buna dimineata, fete dragi.
Galli, mama, ce s-a mai intamplat?
Eu sunt ok, am picat examenul, asa cum ma asteptam. Nu ma deranjeaza decat un lucru: in sistemul asta de stat, ia intotdeauna cine trebuie, chiar daca sunt prosti/proaste de mor, daca au o ruda, o pila ceva, nu mai conteaza cat te duce capul. Sa fie sanatosi...Nu vreau sa ma stresez prea tare.
In rest, cos la goblen, ma gandesc cum as putea sa si valorific dintre ele, cele monocolor si mai moderne asa cred ca ar merge. Dar nush cum sa fac, astea cica sunt cautate in strainatate.
Cu casuta au terminat de pus lemnele pe acoperis si acum urmeaza sa se apuce de Lindab si gata, ne-am linistit de tot cu banii.
Azi e zi scurta, deci cred ca la 14:00 o sa fiu in pat sa ma odihnesc.
Va pupic pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 8:44 am

amy, imi pare rau,deh.. asta este...
cu goblenurile...nu le poti posta pe siteuri de vanzari, gen bazar.ro sau altele?
galli nu vrei sa ne spui si nou cum de dadusi de butoi???hai mai eu m-am uitat un pic la el cand am primit rezultatul ananalizelor dar ...nuuuuu, nu ma bag...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 10:49 am

neata fete

in imineata asta sunt gospodina...prestez ciorbita de perisoare de curcan si fasole verde,salata de vinete si salata de ardei kapia copt.

lyly,sunt foarte sigura...mi-a scris dr.Ozan 3750 lire turcesti si in paranteza 2100 dolari.

amy,nu are rost sa pui la suflet asemenea lucruri,oricum nu le putem schimba oricat de nedrepte sunt.

manule,am vrut sa-ti spun si eu de ieri...mergi la medicul cu care te simti cel mai bine si d ecare esti tu multumita,indiferent de parerile pe care le auzi in stanga si in dreapta...alege ce-ti spune tie intuitia si flerul.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 12:28 pm

Very Happy
o raza de soare:

profilul de trombofiliie ereditara II + trombofiliie screening =1260 roni! dar le am suportate integral de card...ufff, mai ramane sa-mi raspunda laboratorul;, daca se fac la constanta
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 12:36 pm

bravo,asta e o veste buna.

si eu am o veste...mi-am rezervat biletul de avion pentru Istanbul...pe 25 Aprilie vin sa cotropesc turcii.
ma duc sa-l platesc.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 1:00 pm

Laughing
se recolteaza la cta si se lucreaza la bucuresti...20 zile pana la raspuns! super, intre timp imi vin rezultatele de la lame, iar vineri pe 27 cu tot dosarul ma prezint la noul dr. ori plec lamurita ori ba...


samii inainteeeee la atac!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 5:17 pm

manule,super veste!si eu zic sa faci cu cine iti inspira tie incredere si nu ai nicio indoiala ca nu v-a face tot ce poate/stie, ca sa reusesti....ma rog sa fie bine pt tine I love you
amy,i,imi pare rau...dar cred ca si tu stiai cum merg treburile,ca de fapt recomandarea este debaza... I love you lasa....bine ca ai terminat ce ti-ai propus cu casuta....mai ramane sa iti gasesti bebele visat I love you

sami
,brava fata! te misti repede,cu talent... pai nu ajungi si tu un pic prin Bazar..asa.. de control Shocked
luni, imi aduci si mie reteta de la PK,te rog...

galii,ce e soro cu tine?paote te putem ajuta ...macar cu un sfat

pupici dragute fetite
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 5:45 pm

lyly,pai nu mai am reteta...nu mi-am imaginat ca trebuie s-o pastrez Rolling Eyes ...oare mi-ai zis s-o pastrez si am uitat???
cert e ca nu o mai am...am facut curatenie in masina cand ne-am intors spre casa si am aruncat tot ce nu mai trebuia...printre care si reteta ta ca nu gasisem estradiol.

nu ma duc la Bazar...ca acolo e de stat mult...sunt cu avionul si nu am bagaj de cala...sunt singura si nu ma aventurez.....si cel mai important-nu am timp...voi avea 2 consultatii si la ora 3 trebuie sa fiu inapoi in aeroport.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 6:11 pm

sami,nu ti-am zis..............dar nu mi-sm imaginat ca o arunci....
eee,am glumit cu Bazaru
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:34 pm

Buna seara, fete minunate!

Lyly, da, da, confirm, mi-am chestionat soata- 2100 USD, dar suma nu include monitorizarile si tratamentul.

Pt Grand Bazar e nevoie de o zi intreaga, nu merge part time Laughing Dar, in functie de timpul disponibil si locul celei de-a 2-a consultatii (banuiesc cea de la Acibadem) merge o plimbarica si ceva de mancare in Taksim (este aproape de clinica dr. Ozan) Wink .
Samiruto, daca mergi si la Acibadem, vezi ca-i un lant de spitale insirat prin tot Istanbulul. Cei cu care ai corespondat tu in ce locatie sunt?

Meni, hai sa vii cu vesti bune, sper din toata inima sa fii si tu printre "mutante". Very Happy

Amy, ai schimbat echipa de constructori? Wink

Lumi, ma gandeam la un prieten avocat sau vreun jurist de la serviciul sotului. Exclamation

P.S. Cand sunt sarbatorile de Paste anul acesta?


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:43 pm

nico,pe 15 Aprilie este Pastele anul asta.
eu voi veni pe 25 Aprilie.mi-am cumparat biletul...aterizez pe Atatutk la ora 7,30 dimineata.
spune-mi te rog,mai trebuie sa-mi iau viza din aeroport???
am scris si la Acibadem si la Ozan si a ramas sa mai scriu cu o saptamana inainte sa le aduc aminte de mine si sa ma programeze.
nu stiu inca unde trebuie sa ajung insa imi voi scoate adresele de pe Internet.
la ora 15,00 trebuie sa fiu inapoi in aeroport ca la 16,50 pleaca avionul.

lyly,imi pare nespus de rau.
chiar nu mi-am imaginat ca vrei sa pastrezi o reteta ungureasca.
daca vrei am sa-i scriu lui PK si am sa-l rog sa-ti elibereze o alta reteta si sa o dea primei fete pe care o cunosc si merge la Kaali.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:44 pm

voi zbura cu Turkish Airlines si am dat pe biletul dus-intors 480 de lei.
mi se pare foarte avantajos.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:45 pm

nico,pai dc adaugi monitorizarile,ajungi pe la 2000 de euro

Pastele e pe 15 aprilie
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 7:48 pm

sami,lasa...oi vedea..nu iti bate capu..am zis asa ca idee,sa o am dc ma hotarasc sa fac cu ovo donate..pot sa iau cycloproginova,dc am de gand
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyVin Ian 20, 2012 8:54 pm

io spun ca monitorizarea nu are cum sa coste 500 de euro ca sa ajungi la 2000 euro.

daca vrei ii spun Adinei sa-mi aduca reteta goala de la sora ei.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptySam Ian 21, 2012 9:49 am

m-am intors de la analize....dureaza...mda...mare bataie de cap...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptySam Ian 21, 2012 11:01 am

Buna fetelor,
eu la micul dejun cu soacra. Ploua, dar trebuie sa iesim dupa amiaza s-o distram Very Happy Raluca se tot ascunde de ea, nu e obisnuita. De dimineata iar a plans cand a vazut-o, cu toate ca se imprietenisera ieri asa un pic. E si jenant, dar se obisnuieste ea pana maine cand pleaca aacasa a batrana. Smile ieri am gatit lasagna, i-a placut soacrei, desi eu aveam impresia ca am festelit-o. Cred ca soacra are calitatea ca mananca orice! tongue
Sami ma bucur ca ai finalizat aranjamentele cu Turcia.
Manule incet incet o sa te dumiresti si cu analizele..Imi pare rau si te si inteleg ca te streseaza si obosesc.

Acum va las fete, ma duc sa spal vase si la baie, ca poate iesim mai incolo.
pup!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptySam Ian 21, 2012 3:01 pm

hello fetele
si eu azi am vrut sa plec la mama,dar m-am razgandit cd am vazut ce e afara affraid
Lumi,pai poate dc o inviti imai des, nu se sperie Ralucutza de ea,ce zici? affraid ..stai calma ca am glumit Very Happy
sami,sigur nu fac 500 de euro monitorizarile...cred ca este mai ieftine decat la Buda..acu sa vezi cum e cu tratamentul..Bravo!te-ai miscat repede
Dc are Adina prin casa si poate sa imi dea,bine,dc nu ,nu....ca nu e problema, si nu e graba si nu o sa iasa femeia afara pt mine,pe vremea asta
Sami,i-am zis si lui clara sa vina luni,era rica69 pe DC,a facut FIV-uri cu Albu si lucra in sua,acu s-a intors acasa, ca vrea sa infieze...nu cred ca e problema ca vine si ea..i-am tot zis ca ne-am intalnit si vrea si ea sa ne cunoasca...de fapt si eu o stiu din poze,dar vb la telefon de vreo 7 luni,dar n-am avut timp sa ne vedem Embarassed

manule,stiu cum e cu analizele cand te apuci de ele...te saturi ca de mere acre,macar rezultatele sa fie bune...ca nu mai tii minte nimic din stresul si timpul si energia consumata cu analizele/interventiile/asteptarea rezultatelor

eu parca sunt cu mintea in pauza..stiu ca tb sa ma decid...dar zic tot timpul ca mai e timp...si sa fiu sincera nu am nici energia sa ma hotarasc ce fac..vad eu la toamna

galii,cum esti?

pupici la toate fetle
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptySam Ian 21, 2012 3:19 pm

rezultate ca rezultatele, pproblema este ca am intrat la generalista sa-mi dea trimitere pt ele ca nu aveam.. a trebuit sa-i spun toata povestea..apoi la receptie nu se dumireau fetele ce sa treaca, a trebuit sa le explic ca este un pachet de analize.. care se numeste asa iar ce a scris dna dr mai jos sunt analizele cuprinse in pachet..ele se apucasera sa le mai scrie odata, iar unele luate separat sunt daor cu reducere nu gratuite.. ehh, dupa la recoltare nu sedumirea fata aia cate recipiente sa foloseasca, au iesit vre-o 7 dar parca nu am incredere...cand credeam ca am scapat...ca doar ieri am mancat numai fructe ( am 58.1 kg Smile ) m-au luat cu formularele de completat, ca doar sunt amalize genetice... s..iuite asa am stat 2 ore...

acum am terminat de mancat saramura de macrou cu mamaliguta.. smotru in bucatarie... cred ca dupa dus ma bag in pat..
un we placut...
lumi..enormala reactia ralucai..
lylyca,poate ca nu esti inca pregatita sa iei decizii...
sami, cum merge magazinul nou deschis???
restul fetelor? nico? turq? galli? miha???????? unde sunteti?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyDum Ian 22, 2012 12:13 pm

va pup fete
ce faceti???

lyly,foarte bine ca chemat-o si rica la intalnire.
am vorbit cu Adina si o sa-ti aduca reteta goala sa ti-o completezi tu cu ce vrei.

manule,multumesc de intrebare,magazinul merge promitator.
in general,cu magazinele noi trebuie sa ai rabdare pana se formeaza vadul,pana te cunosc clientii si se dumiresc ce fel de marfa vinzi.
eu sunt multumita de cum decurg lucrurile pana acum.

va doresc o Duminica placuta tuturor
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyDum Ian 22, 2012 1:51 pm

Fetelor eu am durere de cap... Crying or Very sad Soacra-mea m-a intrebat azi dimineata despre mamica si cum m-a intrebat cum am dat drumul la lacrimi, iar dupa discutie m-a pocnit si migrena. Insa am apreciat ca a compatimit si ea cu mine, a zis ca ea va fi ca o mama pentru mine...Nu era nevoie sa zica asta , dar asa o fi simtit. Eu stiu ca ea e bine intentionata, dar e greu de suportat cateodata. Ieri m-am plimbat cu ea si Raluca prin oras, am crezut ca a avut destula activitate, aiurea a venit acasa si a inceput sa se agite ca ea vrea sa ia acasa patutul de ni l-a dat si ca sa-l dezmembreze H. Ce noroc pe noi, de asta aveam chef.. Adica eu nu-l luasem pe H in oras ca sa-l las si pe el sa se recupereze si uite ca veni ma-sa sa-l puna la treaba. Dar ce sa-i faci asa e ea, daca i se pune pata atunci, atunci e musai sa faci ca ea. M-am consolat ca nu poti s-o schimbi si basta, sa se descurce fiu-sau cu ea, ca si eu fac cat pot.
Raluca s-a obisnuit cu ea de ieri, adica se jucau dar inca nu-i sta in brate decat cateva minute. Azi au stat singure in living si s-au inteles chiar bine. In fine soacra a plecat si ma duc sa iau ceva pentru migrena ca nu mai pot.
Duminica frumoasa fetelor!

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 EmptyDum Ian 22, 2012 1:56 pm

Buna ziua, fete minunate!

Ieri am fost la o expozitie (gen BabyExpo la noi) la care au participat si niste prieteni (reprezentanta Chicco). Eralp s-a comportat f bine, a facut ochi dulci expozantelor. Am achizitionat cate ceva, ca doar nu puteam doar sa ma plimb. Laughing Mi s-au parut intersante un spray de curatat jucariile si o cafea din hamei. Am mai vazut o olita portabila dar mi se pare prea devreme achizitia. I-am luat lui Eralp un body cu mesaj si 2 pijamale. Am luat si o oferta de calendar personalizat cu magnet, sa dam drept cadou celor care vor veni la aniversarea de 1 anisor si sa trimitem si in RO, bineinteles. Very Happy

Lumi, e normala reactia Ralucutei. Si Eralp reactioneaza asa la unele persoane dar daca se joaca cu el, se imprieteneste ... la un moment dat. Very Happy

Lyly, o monitorizare este 100 lire, din care imi amintesc. Iar tratamentul cred ca este oricum mai ieftin ca in RO, asa imi explic de ce fetele au dorit sa procure unele injectii din TR.

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 6 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: