Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMar Feb 21, 2012 8:31 pm

Sami e bine ca esti prin zona.flower Credeam ca te-a absorbit de tot munca la magazin, bine ca nu e asa! te pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMar Feb 21, 2012 10:03 pm

lumi,nu -a absorbit magazinul...studiez,imi pregatesc discursul ca Vineri am consultatie cu grecii de la Biogenesis-Dr Diakumakos si incerc sa-mi structurez lista cu intrebari.

in rest...astept sa vina primvara...in fata magazinului nr.2 este o insula unde se vand flori in ghiveci si au adus fetele alea zambile grase de toate culorile...miros atat de frumos,imbatator...sunt superbe...8 lei bucata ...roz,ciclamen,lila,mov inchis,albe...o frumusete.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 8:45 am

va pup...
si eu astept primavara.. chiar aseara vorbeam cu G de poiana... ce sa "cultivam" noi mari priceputi.. ce sa spun..dar macar incercam si noi.. poate anul asta ma invrednicesc sa pun flori...mi-e dor sa stam prin curte... sa ma trezesc si sa ne bem cafeaua afara...
eu azi cu emotii cat casa... va spun mai tarziu ce si cum...
o zi buna sa aveti,
si nu pot sa nu ma minunez ce au crescut copilasii vostri, merg in picioare..in curand vom auzi "lucrurile trasnite "spuse de ei... hmm ce va invidiez...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 9:32 am

Buna fetelor,
Manule sunt sigura ca o sa ai copii si cred eu ca nu ai sa te multumesti cu unul! Smile

Eu nu incetez sa ma gandesc la fata mea cea mare, la Luci. N-o sa fiu niciodata fericita aici, indiferent cate joburi mi-as gasi, daca stiu ca ea e asa departe. Ii ziceam zilele trecute de un intership pentru ea aici, poate daca ii gasesc ceva sa aplice, pentru tineri sunt multe oportunitati..In rest e tare ocupata, s-a terminat sesiunea si s-a intors la serviciu si scoala.

Sami te duci sa vorbesti si cu grecii? F.bine! Cat mai multe pareri nu strica.

Ce frumos ca va e dor de vara, de primavara! Aici vara e in fiecare an dezamagitoare, parca m-as muta in Franta.. Very Happy Tara mare, climat onorabil! Eeh, poate la pensie, zicea si H..:-)

Pupici fetelor!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 10:37 am

da lumi,merg sa vorbesc cu grecii,cu austriacul,cu turcii...am 4 consultatii programate.

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 10:45 am

samira, succes la discutii

cheers beta 26.5 flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 1:11 pm

Manule,in a cata zi de la ovulatie?Doamne ajuta!
Baga repede niste progesteron ovule.
I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 1:41 pm

sunt in z 9DPO.. nu bag nici un progesteron ca este 93 in Z 7 DPO...mare ...iar maine la dr
apropos luni 7DPO beta er a2.3... deci e clar BB
doamne ajuta-ma sa fie bine
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 3:15 pm

Manu, sunt asa fericita pentru tine. Doamne ajuta sa fie bine pana la capat. Te asteptam cu vesti bune. A fost de bun augur schimbarea medicului.
Eu sunt franta, am fost in oras, la Kauffland, lunar trebuie sa verificam niste preturi de la punctul comercial de unde cumpara studentii, sa fie preturile similare cu cele de la supermarketuri. Si cum nu au fost soferi, am stat 3 ore in picioare la K bantuind printre rafturi. Imi vine sa plang de durere de picioare si de mijloc.
In rest, liniste pe aici.
Va pup cu drag.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 3:24 pm

Manule stiam eu... sunny
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 3:30 pm

Va imbratisez, amy, lumi,
acum astept controlul si rezultatul de la trombofilie...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 6:28 pm

Buna seara, fete minunate!

Manule, DD ajuta! angel Dar neaparat maine sa ceri tratam de sustinere, te rog eu mult. I love you Sper ca te-ai lasat si de fumat. Rolling Eyes Pentru mogaldeata din burtica. Wink

Lumi, si scumpa este incaltamintea pt copii. Very Happy

Amy, dar n-ai nicio coleg/ niciun coleg cu care sa imparti sarcinile ... neplacute?! silent

Noi am iesit afara si azi dar mi s-a parut mai recisor. Maine are sotul o intalnire in Tekirdag (la o ora de Ist), prilej cu care ne ia si pe noi. bounce Vom sta la una dintre verisoarele dragi noua. Abia ne asteapta si ea si baiatul ei pe care Eralp il place f mult. cheers

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 7:56 pm

Nico e adevarat, dar aici nu merita compromisuri. La imbracaminte mai poti sa mai faci rabat (cel putin pana se fac mari si se prind, adica pe la 3 ani!) dar la incaltaminte e musai sa iei ceva de calitate. Si pe urma stii tu: la adulti economii, dar totul pentru copii! Na ca facui si rima! Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 7:58 pm

Manule pai parca trombofiliile au iesit bine. Sau ai repetat?
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 8:26 pm

Manu , am citit pe FB si am fost sigura de vestea minunata si am dat fuga aici sa te felicit din tot sufletul!
Ma bucur enorm de mult pt tine! D zeu sa te ajute sa fie bine si sa ai un bebe sanatos!
Fetelor eu va citesc zilnic insa nu prea am ce scrie , am fost si plecati la munte !
In privinta fiv ului mai astept sa treaca timpul , deocamdata ...
Va pupacesc si va doresc numai bine!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 8:29 pm

nico.. eu vorbesc maine cu el.. nu pot sa-i cer ceva .. ca slava domnului la ce progesteron am.. ce sustinere sa-mi mai dea??? mai degraba tratament cu aspenter daca e ceva.. dar nu cred ca-mi va da nimic
lumi, screeningul e ok, mai am profilul de vazut...
parca m-am mai obisnuit cu ideea...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyMier Feb 22, 2012 9:12 pm

bruni, multumesc frumos I love you
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 8:26 am

neata fetelor,

Manu
, ce veste minunata bounce
neaparat sa te lasi de fumat, de dragul bobitei, ok?
si iti urez multa sanatate si sarcina usoara angel


o zi frumoasa,
pupici flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 8:37 am

multumesc oana, I love you
uite acum tocmai beau un deget de cafea cu mult lapte...fara tigara...greu... dar nu mai vreau sa fumez...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 9:37 am

Buna dimineata.
Manu, ma bucur ca ai reusit sa lasi deoparte tigarile, trebuie sa faci toate eforturile ca bebita sa fie bine.
Eu aseara am adormit la 21:30 si dimineata la 4 eram cu ochii in tavan, asa ca sunt putin bulversata.
Sa aveti grija de voi.
O zi calduroasa va doresc.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 12:00 pm

Salut fetelor! flower
Vestea asta a lui Manu parca face viata mai frumoasa! Smile
Manu sa fie cu noroc si sa te vad cu copilul in brate! flower Mai ai un drum lung de strabatut asa ca trebuie sa te sustinem din toate partile!!!

O sa va vina randul la toate, sunt sigura, fetelor. D-zeu isi alege timpul si locul. I love you

Amy cred ca esti foarte obosita cu jobul si mai ales dupa istoria cu cumparaturile. Poate reusesti sa te odihnesti in week-end, sa lasi la o parte gandurile.

Noi suntem toti trei raciti, dureri de gat, ochii rosii, nas plin, putina temperatura. Barbatu-meu zace un pic in pat. Ralucuta le are si ea pe toate, dar slava Domnului nu are temperatura. Sper ca seamana cu mine, mai rezistenta. E insa maraita si indispusa, toata ziua ma cauta si vrea in brate, noaptea doarme prost, sunt cam doborata si eu. Sper sa ne facem bine toti repede, mai ales ea.

Pup fetele!



Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 1:28 pm

lumi, insanatosire rapida!!
pup nasuc mic si mucos de ralucuta geek
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyJoi Feb 23, 2012 2:53 pm

Lumi, nasol ca sunteti bolnaviori. Sa va faceti bine, mai ales Ralucuta, ca voi le duceti mai bine pe picioare.
la mine la munca e tot timpul zapaceala. M-a trecut pe functia pe care am dat examen (si nu l-am luat) fara bani si a dat pe altcineva la achizitii, o colega sa o invat eu. De 5 ani sunt la achizitii si nu le stiu minunat din cauza numeroaselor modificari legislative si cica tre sa o invat si pe ea. Si nici nu citeste legislatie si nici nu se orienteaza... Nasol rau. dar toate au in inceput si le va scoate ea la capat.
In we suntem cu piticii deci nici o sansa sa imi revin si ne mai ducem si la nasi la Giurgiu sambata. dar e mai bine asa, ca trece mai repede timpul. Very Happy
Va pup !
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyVin Feb 24, 2012 9:30 am

Neata fetelor!

cine vine la o cofee de dragobete? Laughing
Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Cafeai



eu ma declar indragostita de sarcina lui Manu flower flower flower


Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 EmptyVin Feb 24, 2012 10:23 am

Buna dimineata.
Subscriu si eu la cele spuse de Turq. Smile
O zi senina sa aveti. Va pup !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 15 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: