Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyMier Iun 22, 2011 9:12 pm

de la ultima pstare si pana acum s-au incarcat doar 2 poze din 70 Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 8:10 am

bounce bounce bounce bounce
Buna dimineata!
sunt foarte bine dispusa in primul rand pt ca ma simt bine, se pare ca mi s-a llinistit burta matele alea alea...in al doilea rand sunt in intarziere. ieri ar fi trubuit sa vina CM ... .. he, he n-ar fi prima data... dar mai sper .... si nu in ultimul rand : MI-A LUAT G ROLEEEEEEEEE... nu stiu cum se numesc am probat tot ce era in metro... si mi-am ales unele chiar ieftine dar ma rog nu asta a fost criteriul ci faptul ca ma simt bine si safety in ele... model cu gheta din plastic... plus cotiere genunchere si manusi...deci aseara in parcarea de la metro mi-am amintit cum e mersul pe role hmmm ce bine e... dupa am dat o tura prin parc pe intuneric sa nu ma recunoasca nimeni... si una pe la cazino in constanta... nu am febra musculara... si abia astept sa mai trag niste ture azi.. le tin in portbagaj!!!!

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 8:20 am

buna dimineata!!!

azi dau eu o cafea si o prajiturica, e ziua nepoatei mele!
implineste 2 anisori!!!!!

LA MULTI ANI, Alexia mica si scumpa,
sa fii sanatoasa, sa cresti mare si cuminte,
sa iti asculti parintii!!!


sami, cum stai cu pozele?
lumy,asteptam poze si de la voi!
nico? unde esti?
amy?? tu?????
mannu,cum stai cu .....?
miha, bine ca sunteti bine! sunteti in tara amandoi?
lyly? cum esti?
zbor la treaba, revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 9:14 am

gallicuto, cu ce sa stau???
ai PM
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 10:54 am

Galli, chiar ma gandeam ca zilele astea e ziua Alexiei vs.

LA MULTI ANI ALEXIA!!!!!!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:03 am

Tot astazi implineste un anisor si Sophie a lui Bea!


LA MULTI ANI SOPHIE !!!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:12 am

soro,nu stiu cui ai trimis PM..... faci cu ochiul
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:22 am

Miha,

fina mea a primit vaccinul din Spania intr-o sacosa termica, intrucat temperatura nu tb sa depaseasca 8-10 grade. Merge si intr-o gentuta termica cu acumulator. Lor le-a fost trimis cu avionul.

Cat despre alaptat nu stiu ce sa zic, ei asa au ales sa faca, nu stiu cat e de bine, dar nah ramane de vazut ce vrea si aia mica Smile
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:30 am

Draga Gali,
la multi ani Alexiei, sa va traiasca, sa va bucurati de ea!

La multi an1! La multi an1! La multi an1!
[left]
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:32 am

Salut fetele!
Sami, grea treaba asta cu pozele e de pierdut timpul..Eu abia astept sa te vad , te-as fi vazut si dantuind, dar nu ai cum sa incarci tot filmul..:-))
Manule, felicitari pentru role! M-ai amuzat, mortala trebuie sa fii fost tu pe role, pe seara asa, sa nu te recunoasca poporul!..:-)
Salutari lui Beatrix si la multi ani Sophiei!

Am intrerupt un pic s-o adorm pe Ralucuta, era atat de obosita ca radea si plangea in acelasi timp Very Happy

Ma duc la treburi fetele, e o vreme mizerabila, ploaie din aia mocaneasca ca la munte, cred ca-s vreo 17-18 grade afara daca nu mai putin.

Pupici!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:39 am

LA MULTI ANI,Sophie, multa sanatate,sa cresti mare si frumoasa, sa iti asculti parintii!!! flower flower flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:49 am

soro, cica e in curs de trimitere?! PM -ul faci cu ochiul
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 11:51 am

lumi.. sa ma vezi cata precautie in metro... printre rafturi cand probam...si exersam smile
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:09 pm

buna fete frumoase!

lumi-asa o sa fac si eu..o sa fac rost din spania-nu am incotro!mai vb saptamana viitoare cu o drita de aici din oras care a zis ca s-ar putea sa mi-l faca ea rost ca se duce la nu stiu ce congres in germania-si cica se gaseste si acolo..acum o sa vedem cum va fi..cat despre alaptat..desi mi-ar place sa il simt pe bebe cum molfaie la titi lui mami..dar nu vreau sa risc..mai ales ca acum stiu ca fiecare organism reactioneaza in mod diferit..nu se stie niciodata..

galli-si eu si grasu meu suntem acasa-nici nu ingaduiam sa fie altfel!numai cand il vad cum vb cu burtica..deja ma umple de optimism si o bucurie de nedescris..dar e multa lume in spania care sunt sigura ca ar face orice ca sa ma ajute!hmm..insa toate ca toate-tot la parerea mea raman-nicaieri nu e mai bine ca acasa!

sami,manu,lumi,amy.bruna si restul gastii pupicei multi multi!!!!

aaaaaa.uitasem..aseara am simtit bebelusa!mi-a dat vreo cateva lovituri pana cand mi-am schimbat pozitia!superb sentiment!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:13 pm

V-am trimis prin Pm linkul cu pozele de la turta.......mesajul este in curs de trimitere.


flower flower flower flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:31 pm

lumi,lumy,multumim pt urari!!! va dorim si voua la fel,toate cele bune!
miha, parca ziceai ca il lasi in locul tau,de aceea......
manu,ok...
sami, tare de tot soro,cred ca esti prin oras,nu la calc....
bruni??? amy? monaaaaaaaaaaaaaaaa??restul fetelor?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:37 pm

Lumi, tu te plangi de vreme naspa........aici in schimb e canicula Sad Sad ....si cica maine tot asa e.
Eu abia ma descurc cu astea mici, ca-s cam molesite.

Astept cu nerabdare sa ne mutam.....pana una alta am achizitionat boiler termoelectric, wc, chiuveta si baterii.
Aseara am fost sa ne uitam dupa usi de interior, iar fetele pret de 2,5 ore au ramas cu maica-mea....Maia n-a vrut nici in ruptul capului sa manance.... deh, cu ea tb rabdare multa, si clar mama nu s-a conformat.
Azi cumpara tati cada si poate pana sambata reusim sa luam gresia si faianta pt una din bai.

Editez. sunt inca la taste ca dorm mandrele....ar tb sa le pregatesc ciorbita..si sa ma incarc cu rabdare pt o noua masa de servit.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:48 pm

Lumy, Nico, am vazut pozele de la turta! Lumy ai procedat foarte bine (editez) cu pozele pe privat si eu as fi facut la fel.
Fetelor sunteti superbe! Chiar a fost frumos la petrecere, exact cum mi-am imaginat!..
De copii nu mai vorbesc , care mai de care mai frumos si mai expresiv!
Lumy fetitele tale sunt niste bijuterii, o adevarata satisfactie sa le vezi crescand asa vioaie si frumoase ca niste printese!
Nico baietelul tau e frumos tare, are niste ochisori superbi si e tare jucaus!Noroc cu turta mai Lumy ca altminteri Nico ne dadea cu taraita poze!
Mi-a facut placere sa va vad, ce sa mai vorbesc!
Lumy, inca o data felicitari!
flower


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Joi Iun 23, 2011 12:55 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:50 pm

Lumy si eu abia astept sa te aud ca te-ai mutat, va fi greu mutatul in sine, dar va veti simti excelent la curte, pentru fetite va fi extraordinar. Sa va ajute D-zeu sa le impliniti pe toate!..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:54 pm

Miha, e minunat ca l-ai simtit pe bebelus, de acum incolo asa o sa stii ce mai face, nu numai de la eco!.. Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 1:45 pm

miha, deci bebelina isi face simtita prezenta!!!

lumi_clt sa va ajute Dzeu sa va mutati cat mai curand

galli mess-ul meu tot pe drum??

lumi, s-a oprit ploaia?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 1:59 pm

Acum e soare printre nori, Manule, dar nu e cald cine stie ce.. Smile
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 2:04 pm

manu,a ajuns, am sa iti raspund. no probemm
lumy,nu pot vedea pozele intregi...... bounce
multumim,asa mai vedem si noi lumea...... faci cu ochiul
baiatul lui mama e tot baiatul lui mama!!! clap
felicitari si tie si lui nico!!!

lumih, la noi e o vreme ciudata- ba mai ploua,ba e soare.....
ba e caldut, dar vantul e rece....

ma duc la treaba,revin!
fac si mancarica,si mi-am pus la spalat niste haine negre de ale mele.
ieri am facut o tocanita de porc, mai am si azi, dar mai fac ceva de pachetul lui tarzan.
si vreau sa fac o supa cu galusti,snitele de pui si de dovlecel.
mai am de aranjat niste rufe spalate
sa vad ce mai reusesc sa fac prin casa. revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 2:17 pm

buna fetelor!


sunteti foarte active, eu abia reusesc sa ma tin cu cititul de voi ca de scris..e mai greu...

azi am mai avut un examen si a fost ultimul, ma bucur ca am mai scapat de stres ca in ultimul timp am fost tot pe 7 fronturi, deacum sper sa profit de vara cat mai mult, in limita timpului liber ...

mihaela, cat de minunat trebuie sa fie sa il simti pe bebe, abia astept sa vina si la mine ziua aceea care se lasa asteptata...felicitari si sa ai mare grija de tine si de a mica angel

pentru evidenta, azi z2, cu durerile aferente si toate cele Mad


pupici ,
revin...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 EmptyJoi Iun 23, 2011 3:09 pm

cheers cheers
turqois bravo !!!!
bine ca ai scapat!

gallii dovlecei?? vreau si euuuuu

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 3 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: