Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 1:28 pm

am niste seminte,soro!
nu le-am mai plantat ieri.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 1:40 pm

va pup fete

sunt in pauza de masa de pranz...paste al dente cu cimbru,sos de rosii si ulei de masline.

am cumprat 2 kg de fasole galbena fideluta si 2 kg fasole verde fideluta...o pun la congelator cand ajung acasa.
si ma mai duc sa cumpar si niste cirese sa le congelez.
v-am zis eu ca mi-am pus in minte sa umplu cele 3 sertaroaie uriase ale congelatorului meu...ca sta gol mai mereu.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 2:25 pm

Ce fac fetele?..
Eu m-am culcat tarziu aseara , am stat la un film si acum sunt cam obosita. Raluca s-a trezit la 7.00 s-a chiombit la mine si la taica-sau care se imbraca pentru serviciu, s-a culcat la loc. Pe la 8.30 Raluca avea momentul de WC, eu m-am intors pe partea aialalta, s-a culcat si ea cu desaga plina! Very Happy La 9. 30 a inceput sa vorbeasca singura asa ca mi-am luat seama si in final ne-am sculat amandoua!...

Gali zici ca nu te rupi cu treaba, foarte bine!.. Asa imi place! Ai mai fost la plimbare cu al tau?..

Nici eu nu m-am rupt de treaba, dar azi mi s-a infundat, a trebuit sa fac curatenie in toata casa (mansarda, etaj, plus scarile..:-(, mai am livingul de aspirat si de gatit ceva, adica niste cartofi fierti cu verdeata, fasole verde si piept de pui la teflon.. Am si ciorba de pui de ieri, a iesit buna. Aici sunt niste pungi cu verdeata si legume gata taiate pentru ciorbe, a mers repede gatitul. Ce sa fac nu am imaginatie si nici nu vreau sa fac genul mancare de fasole verde, ca nu are rost, tipul asta de mancare parca merge cu paine , H. nu prea mananca paine seara, iar eu am renuntat la ea...Hai ca va las, trebuie sa termin pe aici si m-a rapus o lene, m-as culca..dar nu pot.

Pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 2:26 pm

samiii, spune-mi cu mazarea cum faci???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 2:28 pm

lumi scratch cu ai reusit mama sa iai casa la rand??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 2:54 pm

pai uite cu aspiratoru in mana de sus in jos... Very Happy hai ca trebe sa ma mobilizez iar! eu cred ca mazarea se pune asa cruda la congelator, nu cred ca are nevoie de preparare prealabila, dar eu doar presupun, Samiiii zii fetii cum e cu mazarea aia!!! ??? Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 3:03 pm

Laughing manu,multa lume opareste mazarea,fasolea,spanacul,stevia inainte de a le congela...eu la pun asa cum sunt la congelator...doar le curat,le spal,le las la zvantat,le cantaresc si bag la pungute de 5-600 de grame.
tin foarte bine si asa...mai ales ca la congeltor nu umbli toata ziua buna ziua.

yupyyyyy...am interfon nou!!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 3:20 pm

scratch asa am facut si eu...parca ... scratch

va multumesc doamnelor love

cheers sami are interfon nou!!!
bounce bounce bounce noi avem cablu la poiana!!!!!si tv montat yupiii tarancuta scrie pe mine!!! e clar ca ne mutam geek poate om fi mai productivi la tara rendeer

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 3:26 pm

hello fete cucuiete!

scuze ca nu am mai intrat dar nu am avut net No !pana nu i-am sunat pe astia in fiecare zi de cate 3-4 ori nu au venit sa vada ce e cu netul meu..ma dispera!mai ales ca luna asta nu a mers aproape deloc!uff..in fine..

lyly-imi pare asa rau ca nu ai reusit..te imbratisez cu drag si iti tin pumnii ptr naturel!pupicei!

in rest am citit asa pe sarite sa vaz ce ati mai facut dar nu prea am avut timp..asa ca am ce recupera din urma! Smile

cat despre noi..suntem bine..crestem vizibil..nu mai putem dormi aproape deloc..inca nu am miscat..dar nu mai incapem deloc in haine-asa ca..urmeaza garderoba noua neaparat!tati e din ce in ce mai mandru de burtica si vorbeste mereu cu ea..ce sa zic..m-am mai linistit un picut..asta pana ma apuca pandaliile din nou!

si..am si eu o rugaminte la voi..ca pe aici nu am reusit sa gasesc vaccinul necesar lui bebe ptr cand se va naste si mi-a zis drita ca ar fi cazul sa il procur ca nu cumva sa ma trezesc ca nasc la 7 luni si nu il am!
imi trebuie un vaccin imunoglobina intramuscular ptr nou nascut-trebuie neaparat facut in primele 6 ore de la nastere!cat despre alaptat am tot intrebat - chiar daca nu am rani-nu e indicat..asa ca nu vreau sa risc si voi renunta la laptic cand va veni vremea!o sa creasca bebe si cu lapte praf asa cum am crescut si eu!

acum va pupacesc si fug ca melcul in bucatarie ca trebe sa termin mancarica ca vine tati acasa si sa fie totul ok!hihi..abia mai pot sa misun..am pus 12 kg deja pe mine si sunt abia in saptamana 19..o sa ma fac cat free willy-dar ce mai conteaza?pupicei la toate frumoasele!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 5:52 pm

bau

Sambata mergem la ziua finului nr 1....e ziua lui,implineste 32 de ani.
deci trebuie sa ma duc dupa cadou si trebuie sa mai cumpar si ceva pentru casa-o planta cred ca mergem la parintii finului acasa si tocmai si-au renovat casa oamenii asa ca nu putem merge cu mana goala.

am pus fasolea la congelator...mai am loc sa pun si mazare si umplu sertarul cel mai mic al congelatorului.

unde sunteti???
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 9:37 pm

Io-s pe aci..:-) Mai Sami ce de cheltuieli ai cu toate ocaziile astea, dar voi sa fiti sanatosi. Ziceai ca te vei linisti cand vine bebe! haha, poate cat e copilul bebelus, dar mai incolo tot incepi agitatia mai abitir, dai cu zile de nastere, du-l si ia-l de la gradi/scoala, cursuri, meditatii,sport, viata sociala, fa-i poftele ..:-)) ehehe, vezi tu cate si cate se ivesc!..

Lyly, nu cred ca a fost draga mea incercare de nidare, or fi fost urme de ovitrell/pregnil. Asta e imaginatia noastra de femei care vor sa ramana gravide, asa imi inchipuiam si eu. De fapt daca e vreo nidare, chiar si esuata, ar trebui sa dea beta mai mare la primele teste, dupa care scade progresiv. Hai c-o trece si supararea...incearca sa-ti faci planuri cand si cum mai incerci, poate reusiti la anul sa faceti iar..Al tau ce mai zice?.. I love you

Miha , ma bucur ca sunteti bine! Eu cu vaccinul nu te pot ajuta , ca astia de aici, numai paracetamolul ce-l dau fara reteta, dar cred ca se gasestesi in tara. Te pup si ai grija de tine!

O seara buna gagici :-))
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 10:09 pm

lumi,ultima zi de ovitrel a fost 2 iunie,testul a fost pe 17 iunie,ovitrelul se elimina dupa 10 zile...si eu tot cred ca dc luam prog inj era mai bine,piticul meu din cap asa zice
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMar Iun 21, 2011 11:55 pm

Da, a avut timp sa dispara intr-adevar. Cat despre progesteron injectabil, iei data viitoare, daca asa iti zice instinctul...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 8:57 am

buna dimineata
sunt varza fetelor, daca ieri va spuneam de cufureala, ei bine toata noaptea m-am chinuin in crampe abdominale... cred ca este o toxinfectie alimentara... senzatie de voma crampe cumplinte, plus... deci sunt zombi... azinoapte am luat 2 scobuti, nimic..l-am trimis pe G la farmacie si mi-a luat furazolidon, am bagat 2.. spre dimineata s-au rarit crampele si am adormit.. acum ma doare capul, sunt chiauna, beau ceai...vreau acasa...
la 12 merg la dr de fam...singurul lucru bun e ca nu mi-a venit CM.

revin daca am vesti...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 11:41 am

el doctore, spune ca de la smantana s-ar putea sa fie... ca a fost varsata... mi-a dat smecta si imodium.. ca antibiotic nu vreau... "m-a pipait un pic" hi, hi, dr asta ma cunoaste de cand m-am nascut... dar... deh ... a si observat ca am fost operata de apendicita!! si dupa se balbaia cica am 27 de ani.. hi, hi mai pune nene 10..deci nu mor... revin la activitatea de baza de azi: holbatul in desuu-uri geek
deci nu mai gatesc nimic zilele astea ca trebuie sa mananc uscaturi si fierturi...
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 12:02 pm

Salutare salutare,

Tin sa va anunt ca fetele mele se vor face doctorite (ramane de vazut ce specializare ).

La turta, sambata am petrecut frumos, toata lumea s-a simtit bine (cel putin asa sper).
Am facut la un restaurant-teresa, cu specific italienesc, cu gradina si am avut un pavilion intreg doar pentru noi, cu tot cu prichindei am fost 22 de persoane.
Locatia s-a dovedit a fi o alegere buna, desi cald afara, a adiat vantul, muzica frumoasa si in surdina, in jurul nostru nu era alte mese, asa ca nu ne-a deranjat nimeni, iar mancarea a fost buna.

Cei mici, Mara si Maia, Eralp, Sara (fiica fratelui meu) si Alexia (tot nepoata) au fost tare cumintei.
Eralp a fost numai un zambet. Radea si gangurea la toata lumea, plus ca era asa de agitat, de parca ii pusese mami baterii Duracell in laptic. Mandrele mele nu si-au facut ele somnicul, dar s-au mentinut pe pozitii.

Nico, ca intotdeauna s-a descurcat fantastic. Turtele au fost apreciate, Maia s-a delectat cu pofta . Cand le-a rupt turta Maiuta a facut un pic de galagie, ca deh, nu stia ea cum sta treaba. Maruta, in schimb n-a comentat nimic.
Puse in fata tavitei cu de toate (aur, argint, stilou, carte, pensula, microfon, forfecuta, perie, ruj, oglinda, bani, card, seringa, papiota, telefon, chei ), fetitele au fost confuze, dupa tot felul de indemnuri, si-au ales diverse de pe tava:

Mara: seringa, perie de par si cardul
Maia: seringa, forfecuta si banii

Tortul a iesit si el pe masura asteptarilor, l-am comandat de la Ina, si a fost diplomat si cioco, imbracat in martipan alb si ornat cu floricele mici, fluturasi si gargarite.

In curand o sa pun si poze.
flower flower flower flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 12:08 pm

Miha, vaccinul nu se gaseste, la noi.
Fina mea are aceeasi problema ca si tine, si e gravida in 36 de saptamani.
Ieri mi-au zis, ca au reusit sa faca rost de vaccin, pin multe interventii, tocmai din Spania. Acolo se da pe reteta. Au dat in jur de 140 de eur pe el. Daca are cine te ajuta de acolo, da-i bice. A, cica exista posibilitatea de a il lua si compensat 80%. In afara de Spania, au zis ca si in Franta s-ar gasi.

Pupici
flower flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 1:15 pm

Lumy_clt asteptam pozeeeeeeeeeeeeeee
si sa stiti ca ma voi documenta de pe net cum e cu tutrta asta ...in dobrogea nu se face
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 2:24 pm

Lumy, Nico sa va fie de bine! Frumoasa petrecere! Imi place ca ati facut afara pe terasa! Felicitari pentru eveniment! Pup toti copilasii prezenti! sunny

Manule sa te faci bine, ce patanie..

La noi e ca naiba de innorat, ma straduiesc sa ies din casa, dar Raluca iar doarme, zici ca a tras la jug Very Happy
Nu stiu daca v-am mai zis Luci vine la mine pe 3 iulie si ramane pentru o luna ! cheers abia astept! I-am luat pat dublu, vine comanda martea viitoare si-i ''fac'' camera langa noi! Iar pe 17 iulie vine si sora-mea mica pentru vreo saptamana, ma bucur nu am mai vazut-o de un an jumatate pe sora asta...!

Hai va pup fete, mai vorbim!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 2:54 pm

lumi, ce fain, ti se umple casa...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 3:04 pm

luminito,super!...te mai odihnesti si tu, ca are cine sa se ocupe de Ralucuta Very Happy
tb sa il conving pe dr sa imi dea prog inj..aia e problema..ca el nu vrea ,ca cica am tromobile si nu e cvompatibil cu prog injectabil...dar la o gramada de fete, este!!!!!!!

lumyclt,doctorite sa le faca mama pe amadoua! flower
manu,ce ai patit?scapi de una dai de alta?
pupici fetele
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 3:14 pm

fetelor, ma pregatesc de plecare.. bine ca nu ma mai doare burta... ca nu mai sunt cufurita, scuze... si bine ca nu mi-a venit CM... abia astept sa fug acasa sa bag cornu' in perna...
lylyca tu cum te mai simti??

mai fetelor dar mona noastra??? nu mai baga ea nasucul pe aici? o fi rapit-o careva???

va pupicesc
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 5:51 pm

hello fete cucuiete!

manule-ai mare grija de tine!si ai grija..starea ta poate fi si de la caldura prea mare!pupicei!

lylycule-te pupacesc cu drag!

sami-eu nu stiu de unde mai ai atata energie!vreau si eu! Crying or Very sad

lumi-mami de ralu si lucy..am incercat sa procur vaccinul din romanica insa nu se gaseste decat intravenos!si mie imi trebuie intramuscular!mi-e mila sa chinui bebelusa cu perfuzii la nici o zi de viata..hmm..as vrea sa fac eu vaccin in locul ei-dar nu se poate!

lumi-mami de maya si mara,,multam ptr sfat!cred ca asa o sa fac si eu..o sa vb sa-mi trimita vaccinul din spania!insa mi-e teama de transport..ca trebuie tinut la temperaturi ff mici!insa..ma descurc eu cumva!hihi..ce gagalice frumusele ai!sa-ti traiasca,sa creasca mari,frumusele sunt deja si sa fie sanatoase-asta e cel mai important!cat despre alaptat-ptr ca ziceai ca se poate..eu am vb cu mai multi dri si mi-au zis ca pot infesta bebelusul..e adevarat ca el va fi imunizat datorita imunoglobulinei si a vaccinului ptr hep b,insa depinde si de organismul lui-si nu vreau sa risc!stiu ca sunt mamici care au alaptat chiar si in cazul asta si bebeii nu au avut nimic..insa prin cate am trecut ca sa am bebelusul asta..suflu si in iaurt!crede-ma ca sunt atenta la orice fac,orice mananc...sunt atenta la tot!

hmm..si plus de asta am pus deja pe mine 12 kg..am trecut deja de 70 de kg..am pus ff mult pe mine..cred ca o sa ajung sa pun vreo 20 de kg..si sincer nu ma pot abtine de la mancare..ptr ca mi-e foame tot timpul@non stop rontai cate ceva!nu par grasa..ptr ca tot se pune la burtica si sani..si nu-mi pasa de kg in plus-doar bebelusa sa fie ok!

hmm..abia astept sa o tin in brate!!!!!

va pupacesc cu drag pe toate..eu ma duc iar sa pap.........asta e!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 7:15 pm

pupaturi maxime tuturor

ce fac fetele mele???
noi ne-am uitat la dvd-urile de la nunta....si la poze...va pun si voua pozici dar tre' sa aveti putina rabdare ca sunt imense...au 10-12 mega o poza si se incarca ingrozitor de greu in photobucket...dar insist.
poze noi nu avem foarte multe-cre' ca fotagraful nu m-a placut in mod deosebit...insa cameramanul m-a placut ca daca nu m-a filmat intr-o veselie...vaaaaaaaaaaaaaaaiiiiii....si ce m-am mai dat in spectacol....acu' nu ca ma laud...da sunt pe muzica...zic bine acolo din picioare si din toate cele.
in alta ordine de idei...azi iar am avut tare mult spor...am fost la Administratie-la persoane fizice de data asta ca am deschis un rol pentru un apartament...apoi am fost sa depun documentele pentru semnatura digitala...am fost la magazin....am cumparat 5 kilograme de mazare si le-am curatat impreuna cu fetele mele de la magazin...a mers tare repede in 6.
am cantarit mazarica,am pus-o la pungi si la congelator...si cu asta am umplut cel mai micut sertar.
maine am in plan dulceata de zmeura...de ieri a aparut zmeurica in piata...azi era 15 lei kg.

dimineata vreau sa ma duc la 7 in Dragon....vreau sa cumpar un balot de tull alb ca vreau sa fac fusta cristelnitei si s-o decorez cu flori...si mai vreau sa-mi cumpar o geanta bej si vreo 3 perechi de pantaloni pana pana la glezna de toata ziua...sunt unii care imi plac mie in mod special si ma simt tare bine cu ei....am vreo 6-7 culori si am vazut ca anul asta au aparut culori noi.
pai da mai fete...in magazine ii gasesti la 50 de lei perechea si din Dragon ii cumpar cu 25 de lei perechea.
si tull-ul costa in magazin 4 lei ml iar in Dragon costa 2 lei ml....asa ca le iau la juma de pret.
si o sa ma uit si dupa materiale pentru tinutele de la botez.

am un morman de vase de spalat dar parca nu ma trage ata la ele....hai ca ma apuc de urcat poze in photobucket.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 9:00 pm

Dumnezeule mare....le-am comprimat,le-am adus pe la 6-7 mega o poza....45 de minute a durat pana le-am descarcat in computer de pe dvd.
acum le-am pus la incarcat in photobucket...sper sa nu se blocheze ca sunt destul de multe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 2 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: