Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 9:15 am

buna dimineata
va imbratisez...

samiruto asteptam vesti de la beta...
lumi draga, hai lasa gandurile astea , iesi cu ralucuta afara la soare si bucurati-va de primavara...
amy, felicitari pt pisoi... frumos mai cosi...

eu pe aici...munca..acasa nu avem apa calda... beah, G face garduri la poiana...altfel ..am avut ieri niste intepaturi groaznice in ovare...dupa calendar ovulata se pare...prestat... dar sincer parca imi spune ceva ca nu va iesi nimic nici de data asta...ma gandesc cu groaza..sa mai merg la dr? sa fac stimulare?? de inseminare nu poate fi vorba... G nu agreeaza ideea ..deci... nu stiu..sunt intr-o stare..cahh
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 10:24 am

neata,dragutelor!
eu sunt varza-brocoli,adica!
am racit......
amy,nu stiu ce se intampla cu mine.....
ma duc sa incerc sa mananc ceva....
revin pupici o zi buna!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 12:08 pm

Buna mai fetele,
Manule ploua pe aici mocaneste de cateva zile! Da uite ma duc la supermarket, mai vad si io o lume! Very Happy Sper sa termin repede cu treburile pe aici prin casa si sa ma uit pe internet asta imi place cel mai mult, o sa subscriu la niste websiteuri sa-mi trimita alerte cu joburi zilnic! N-oi gasi io jobul dar imi face bine la moral!
Ralucuta e scumpa de tot, v-am mai zis eu s-ar juca infocat de cum se trezeste pana seara, acum a invatat sa mai ia pe dupa gat cu manutele cand ne pupam. :-) Intelege din ce in ce mai mult. Uite cand ma uit la ea imi zic ca trebuie sa-mi iau seama si sa nu mai las starile astea de deprimare sa vina peste mine.
Manule, speranta si iar speranta..
Galii esti brocoli? De la ce?
Amy pupici, frumoase lucruri ies din mana ta!
Lylyshor ce mai faci?

Samiro I love you ...

Bruna, Turqoise, Nico....fetelor pupici la toate, sunt prin zona.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 1:19 pm

dar Mona??? pe unde este??
galli, ce-ai patit???
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 4:14 pm

Fete dragi,
Va pupic...intru si eu 5 min
Manu ce frumusica estiiiiiiii
Lumi, Gali, Sami, Amy....va pup
Eu sunt "amestecat"...dar inspre FB Laughing
Iertaciune maxima ca sunt asa de telegraficaaaaaaa
Va puppp
Mona
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 4:24 pm

Hello fetele flower
LumiH,nu am noutati,cu injectatul....cu dudele de la servici.....cu dudele de acasa.....
Sunt ochii pe samiruta,eu inca mai sper...
Amy,Doamne, ce rabdare ai !eu nu as fi in staresa cos asa ceva,parol!
Galli,ce faci soro?incearca sa ajungi la dr ..ca toooooot dereglata esti Very Happy
Mona,bine ca esti spre FB Very Happy
Am citit pe site-ul de Medlife ca cica ofera la promotie 2 +1 gratis FIV-uri pe ciclul natural pt femeile cu rezerva redusa,peste 40 de ani!! hai ca m-au spart What a Face fac concurenta la fiv-ul gratuit Shocked

pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 5:27 pm

lyly,foarte tari astia de la Medlife. Laughing
asa ma gandesc sa-i zic si eu maine lui PK...sa bage o oferta speciala pentru pacientii ca mine...ceva gen PLATESTI 3-PRIMESTI 4 Laughing
ca vad ca nu ma mai dau dusa de pe acolo si de pe la rubricile de aspirante Wink

va pupizez maxim...sunt la cratita...prestez ciorba de vitel,friptura cu usturoi si cartofi la cuptor,salata de verdeturi si fidea cu lapte.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMar Mai 17, 2011 5:33 pm

Buna ziua, fete minunate!

Este a 3-a oara cand scriu mesajul. Eralp isi doreste toata atentia mea si am atins aiurea tastele. In fine...

Sami, de 3 zile ma gandesc la tine. Sper din toata inima sa ne anunti un beta maaaare-maaare. DD ajuta! angel
Sa-ti traiasca nepo-finutul, sa creasca mare, sanatos si destept! Daca s-a nascut prin cezariana, infectiile mamei nu puteau sa-l afecteze iar streptococul B nu-i putea fi transmis. Cum a ajuns dr la diagnosticul asta?! Shocked Si baietelul meu a "nechezat" ca un manzulet vreo 2 luni (mai ales dimineata, spre trezire) dar dr ne-a explicat ca organele respiratorii sunt in proces de dezvoltare. Oricum e bine sa i se faca micutului toate investigatiile posibile.

Lumi, te inteleg perfect, stiu exact ce simti. flower Dar pana se mai mareste Ralucuta, bucura-te de momentele cu ea, gradinareste, decoreaza casuta voastra. Poate gasesti un parc prin apropiere sa mai socializezi cu alte mamici.

Amy, sunt f frumoase pisicutele dar eu astept baietelul. Very Happy Sau n-ai retinut ca-l iau eu, daca e brunetel. Very Happy

Gallicuto, insanatosire grabnica! flower Am facut si eu pateuri (cu foietaj cumparat, bineinteles Embarassed ) si nu mi s-a copt la mijloc. Alta data nu mai fac. Am zis! Rolling Eyes

Meni, tu presteaza cu voiosie ca nu se stie cum le aseaza Doamne-Doamne!

Lylyshor, sa ai spor la injectat. Hai sa-ti zic niste "smecherii": inainte sa bagi acul, trage aer in piept si, pe masura ce expiri, bagi serul; inainte sa scoti acusorul, numara pana la 5.

Aici sunt 30 de grade, a venit vara! cheers Ies afara cu bb zilnic. Si dr a remarcat ca Eralp s-a bronzat. Laughing



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 7:49 am

neatza girls.

nico,in final nu a are streptococ B bebele...era agitat neonatologul pentru ca mama il avea,a luat tratament insa nu s-a dus.
bebe a avut cordonul in jurul gatului si pentru ca a stat mai mult in burtica-cumnata are CM neregulat,ii venea la 2-3 luni menstra,asa ca nu au stiu niciodata data exacta a conceptiei...asadar pentru ca a stat mai mult in burta s-a nascut cu saturatia oxigenului in plamani scazuta.
de asta i-au facut in cele 3 zile de spitalizare un milion de analize si investigatii pe langa cele uzuale ce sa fac bebelusilor.

astia de la Synevo nu mi-au trimis rezultatele...aseara pe la 9-9,30 am intrat pe site-ul lor si imi afisasera doar PRG-62,64.
am sunat acum si pentru Beta si mi-au spus ca in jur de ora 13.
in viata mea nu m-am cacait ata pentru un Beta.
in fine.

va oresc o zi minunata
azi ma duc la croitoreasa la prima proba...abia astept.

clap
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 8:33 am

hello..
am intrat si eu special pt sami!
de citit am citit in fiecare zi, astept o veste buna !
ma rog sa ti ajute DD sa se intample minunea !
meriti din plin sa fi rasplatita cu un beta frumos!

lyly, sa ti mearga toate bine si ti implinesti visul!

eu sunt bine, astept sa vina ziua de vineri sa mi vad iubitul, mi e tare dor de el, nu ne am vazut de aproape 3 sapt!
insa vb zilnic de 3-4 ori!
abia astept sa plec in frantia, mi e dor de casuca mea de acolo si de prieteni!

miha, ma gandesc la tine! dd sa fie cu tine , sa aiba grija de voi!
va pup pe toate cu drag si sa auzim de bine!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 9:18 am

off sami... tinem pumnii...
bruni, hai ca nu mai este mult...si vine si brunelul..
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 12:21 pm

buna fetele!
si eu am intrat tot ptr sami..sa ii tin pumnii stransi ca sa vina cu un beta mare mare!Doamne ajuta!

lyly-si tie iti doresc bafta!sa fie Domnul cu tine si sa rusesti sa ai bebelul mult dorit!

bruna-si eu abia astept sa te linistesti si sa ne dai o veste buna impreuna cu omuletul tau lde gheata luptator!salutari de la mine si de la grasu tie si lui bruno!asteptam vesti bune!sunt sigura ca Doamne Doamne va face o minune ptr fiecare dintre noi!

manu-tu presteaza acolo ca sigur se va prinde!

lumi-pupicei multi tie si buburuzei ralucuta!

galli-ai grija de tine!zii soatei sa nu te mai tina dezvelita seara!

amy-frumos mai cosi!superbe goblenurile tale!eu nu as avea atata rabdare!si..pupicei ptr gandurile bune!

turqule-ia nu te mai gandi tu la roxette si pune banutu acolo deoparte ptr bebelus!

guze-frumos mai e eralp al tau!o sa rupa inimile gagicilor cand va creste mare!

uf..eu sunt ok in principiu..am fost la eco..insa nu mi-a placut ca dr era plictisit si nu am vazut aproape deloc bebelasul..nu si-a dat interesul!am vrut sa-i ascult inimioara si asa stiu ca e ok acolo in burtica!a crescut mai marisor..e mai mare decat varsta gestationala si dublu test a iesit perfect!sa asperam ca ne mentinem asa..pe 31 am alta eco la o drita ce a facut specializarea pe afara-cica ar fi cea mai buna in ecografii si sarcini cu probleme..acum sa vedem ce ne va zice si ea!sa vedem daca se pupa ce zice drul la care am fost cu ce zice drita..sunt tare curioasa!aa..si daca nu intrebam despre celalalt bebel nu imi zicea nimic..intradevar a fost mai greu sa ii masoare ptr ca deja au urcat in abdomen-nu mai poate sa imi faca eco transvaginal ptr ca nu ii vede..dar bebelul oprit in evolutie e mai micut deja cu 20 de mm..ceea ce inseamna ca e totusi spre bine-desi saculetul are inca lichid amniotic si e destul de mare casuta lui..de asta vreau sa vad alt medic ce imi zice-sa nu cumva sa afecteze evolutia celuilalt!in rest tot stresata sunt..as face ecografii in fiecare zi de s-ar putea!avem deja 14 saptamani si 5 zile..asteptam sa trecem de 16..atunci e riscul mai scazut in a se intampla ceva..sunt cu morcovu dar asta e!nu am ce face!

si e ciudat ca am mai scris un mesaj zilele trecute dar nu a aparut..


Ultima editare efectuata de catre miha_ela in Mier Mai 18, 2011 12:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 12:30 pm

Buna ziua fete dragi.
Ma bucur ca sunteti ok cu toate.
Sami...asteptam vesti bune, e trecut de ora 13:00. Very Happy
Fetele, multumesc de aprecieri pt goblenuri, eu doar ma relaxez cusand la ele, sper sa nu va supere ca mai pun cate o poza pe aici.
Nico, baietelul are deja chip, si vreo 3 zmoace de par, rosu deocamdata. Laughing cand mai progresez ceva, vi-l arat.
Eu am mult de munca la munci asa ca scriu telegrafic.
Pup toata gasca.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 1:09 pm

mai fetelor...sunteti niste scumpe si imi pare tare rau sa va dezamagesc...Beta-0,1.
va multumesc pentru suport si gandurile bune.
nu sunt suparata sa stiti.

miha,eu nu am inteles...pana la urma al2lea bebelus mai traieste sau...???

am venit pe fuga acasa sa-i fac bagajul Samiroului ca pleaca in Germany...apoi fug la proba.

va pupizez
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 1:21 pm

Uofff mai Sami. Imi pare atat de rau... Te pup !
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 1:56 pm

sami-fara cuvinte...

cat despre bebelusii mei..unuia i s-a oprit inimioara-deci nu mai traieste-dar e inca acolo in uter si a a urcat odata cu celalalt in abdomen..iar saculetul lui are inca lichid amniotic.ceea ce e bine insa e ca se micsoreaza-si cu timpul va disparea de tot. celalalalt bebelus e ok..are deja 100 de grame si 8 cm si ceva..e mai maricel decat standardele..eu am 14 saptamani si 5 zile si el arata de 15 saptamani-ceea ce e ok!insa vreau un dr care sa ma lamureasca ce se va intampla-sa ma asigure ca e totul ok si ca bebelul care e ok nu va fi afectat si are loc sa creasca!dupa cum arata burtica mea ar avea loc-deja am pus pe mine 9 kg si numai la burtica si sani..si mor cand toata lumea imi zice ca am sigur gemeni-ma busesc lacrimile-dar trebuie sa fiu tare-numai ca nu ma pot linisti pana nu gasesc un dr competent care sa stie ce vorbeste!
oricum..pana la urma merg si la sibiu la dr cu care am facut fiv..vreau neaparat sa ma vada si el!astept sa trec de 16 saptamani-cam asta e perioada critica..in rest chiat comparam burtica mea cu o burtica de 8 luni si ceva si suntem cam la fel..deci sper ca bebe e bine..

insa..de asta te intrebasem daca imi poate dezgheta 1 embrion..ptr ca nu mai vreau sa trec prin ce am trecut..dar daca nu se poate..la anul ma va ajuta Dzeu si voi avea iar gemenasi-pe care sa mi-i tina acolo in burtica 9 luni!ptr ca la anul sigur ii mai fac "un surior sau o fratioara" celui ce il am in burtica acum..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 4:27 pm

girls....sunt tare very happy...am niste rochite frumoaseeeeeeeeeeeeeee cheers cheers cheers
am fost si m-am probat...nici nu stiu sa spun care imi place mai mult.
imi spunea Cami ca tota lumea care i-a intrat in casa ramanea cu ochii in materialul meu mov si spuneau ca e foarte frumos.
Vineri am rochitele acasa...ma mai duc la a2a proba si stau la ea pana mi le termina.

am ramas singurica acasa....ma apuc de facut ordine prin casa si de bagat niste masini de rufe.
sunt in zona
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 5:30 pm

sami,ti-am zis ca aia mov e cea mai cea Very Happy o sa fii cea mai tare nasa! flower
nasu ,cum sta cu slimu?
sincer,nu stiu de unde ai atata putere?sigur DD da la unii dintre noi mai multa putere(cum esti tu),ca sa ii poata ridica de prin gropile de potential pe ceilalti(cum sunt eu) flower
am citit pe dc,ca vrei sa iei o gramada de vitamine,crezi ca eu pot sa mai iau ceva acum/cand incep stimularea?dintre cele enumerate de tine?

bruni,miha,nico flower multumesc de incurajari.
brunii,sa de DD sa vii cu super vesti
mihaela,sa duci cu bine sarcina,sa fie bebe sanatos!hai ca or sa treaca si restul lunilor cu bine,Doamne ajuta!
Lumih,cum esti?ti-a mai trecut.....ar fi bine sa te duci la cursuri de lb olandeza,dar ce faci cu Ralucuta?tb sa ii cauti bona cat esti la scoala....ti-ar face bine sa mai iesi din casa,asa mai auzi de la unu,de la altu, de joburi,mai schimbi o vb.... flower
galii,ti-a trecut raceala? flower
amy flower

pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 5:46 pm

sami,ama gasit clexane de 0,4 la mine in cartier,am luat ultima cutie....m-am lamurit cu analiza aia anti-fxa,se face dupa 7 zile de clexane,deci nu am cum sa o fac inainte....
ma bucur ca Pk te-a incurajat, o stii el ce spune,ca o fii vazut multe...la viata lui,l-ai vrajit tu cu ochii aia geek
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 5:50 pm

lyly,nu mai ai ce sa iei acum...e cam tarzior.
lasa ca o sa iasa fara suplimente..o sa vezi.

maine seara e posibil sa ne intalnim cu Laura si gasca ...te bagi???spunea si Claudia ca ar vrea sa vina daca organizam ceva.

cat despre putere...nu stiu ce sa zic...dar n-as spune ca e meritul meu...e de la natura sau de la DD care stie ca pot duce atat cat imi da
pana una-lta..doamna draga am sa te rog sa-mi cumperi si mie Merional cand mergi in Iunie la Buda.

fetelor...i-am scris doftorasului cu ochi albastri si i-am cerut o discutie 100% sincera si fara menajamente daca e cazu.
i-am spus ca nu vreau sa-mi scrie statistici,cifre,procente si printre altele l-am intrebat daca mai crede in sansele mele,daca e de parere ca ar trebui sa ma opresc.
mi-a spus ca el crede cu tarie in sansele noastre,ca la 35 de ani nici nu se pune problema sa-mi poata sugera sa ma opresc si ca am tot sprijinul si suportul lui la urmatoarea incercare.

am scris si pe DC ce plan de bataie am:
astept sa vina CM si luna asta cuminte..."ca cateaua lu parinte"...iar de luna viitoare incep o cura de 90 de zile cu coenzima Q10,Spirulina,Macca si Vitex pentru imbunatatirea calitatii ovocitelor.
stiu ca rezultatele pe acest segment nu sunt spectaculoase insa orice mica imbunatatire poate fi acel putin de care am nevoie sa reusesc.
si oricum rau nu imi poate face ceva din ce o sa iau.
Vitexul m-a ajutat foarte mult la Fiv-ul trecut.
si mai vreau sa plec o saptamana la Sovata pentru ceva proceduri ginecologice in luna dinaintea stimularii.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 5:56 pm

ete fleosc l-am vrajit!!!!
cre' ca vrea sa se protejeze psihic omu si vrea sa scape mai repede de mine...ca nu-s cea mai comoda pacienta pot sa pun pariu Twisted Evil

ce sa-ti zic!!!...sa folosesti cu noroc Clexanele.
asa ti-am zis si eu ca trebuie sa faci analiza doar sub tratament ca sa iasa.
dar daca vrei s-o faci poti sa o faci la Buda...cred.

de luna viitoare o sa ma apuc si eu sa-mi refac incet-incet stocul cu tot ce-mi trebuie.
da' sincer va spun...pentru Progesteronul ala de 62 imi vine sa zbor de fericire...Pk sustine ca un Prg peste 10 sustine sarcina...austriecii sunt mai pretentiosi si spun ca peste 20 sustine sarcina...asa ca stau foarte bine in ambele cazuri.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 6:49 pm

lyly,maine seara la ora 19 avem intalnire la metrou la Romana.
be there!!!!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 6:52 pm

Sami, bravo, ma bucur ca esti optimista.

Nico, uite si ce am reusit sa goblenesc la baietel pana acum:
Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Baietel1805
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 6:53 pm

eeee,vrea sa scape de tine,dar sa fii totusi pe aproape geek ca asa pacienta desteapta in ale fiv-ului nu cred ca are geek

vreau sa vin maine,dc va intalniti,da-mi de veste

mie imi place la sovata,am fost de 3 ori....
sigur iti iau merionale,mai vb pana plec,ii zici tu dr de reteta
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 EmptyMier Mai 18, 2011 6:58 pm

ooofff mai lyly,de n-as mai fi avut asa desteptaciune Neutral
pai ce sa-ti mai dau de veste ca doar ti-am zis...te prezinti la 7 la metrou Romana.

amy,ai lucrat ceva la baietel...as zice ca aduce cu ce vrea nico...as zice deja ca e al ei Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 6 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: