Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 9:38 am

Suspect
hmm sunt singura pe aici....
ei hai sa va spun ce-am mai facut: nimic!nimic! nimic!
sambata am lenevit la greu, seara am fost pana la sora lui G la peste cu gasca care vine de obicei, normal ca toata lumea l-a laudat pe G ca a slabit, dar "grasunelele " din grup , il vedeau cam palid si cam incercanat... ma rog s-au facut glume, mi s-au cerut date privind dieta, o mie de intrebari la care G foarte simpatic: auziti, imi place ca pareti foarte interesati toti de dieta dar sunt convins ca totul va ramane in faza de informare, asa ca ahaideti sa schimbam subiectul... oricum nu era in forma vorbareata din cauza danturii...normal ca s-a glumit si pe tema : era baiat frumos rumen si gras si a venit "mucana" si l-a pus la cura... am rectificat: "mucana" l-a adus la 102 Kg, muacana il readuce in forma!!! chiar nu ma mai supara glumitele in care mi se spune mucana ...si noi spunem machedoni...eu am papat praji, george nu, a asteptat sa ajunga acasa la crema de legume...
ieri, ne-am plimbarit desi era un ger...am fost in faleza nord si am cascat gura la noilecartiere...a fost placut, am dormit, eu am vazut 'the turist" el nu siu ce... baita, unghii si nani iar...relaxare totala...ma rog am bagat doua masini la spalat, am tras cu aspiratorul...si am gatit pt dieta niste clatite super cu ciuperci inauntru...care mancate cu sos, parca era pizza.. foarte bune!!!

in alta ordine de idei, astept si restul analizelor, si vom stabili cu dr ce tratament sa iau si pentru streptococ si pentru candida, caci normal, nu mi-a dat protectie la cuminol...si daca inainte nu era , acum este...dar nu ma mai stresez...tratam tot si intre timp ne vedem de viata noastra cu micile ei placeri...
faptul ca maine e ziua mea ma irita : voi da o pizza la munca si probabil un tort...si cam atat... acasa vom sarbatori in doi...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 9:56 am

Neata si eu fete frumoase...
Manu , nu te las singura la cafelute....merci...e misto de baut cafeaua in compania prietenilor...
V-am citit de-a curmezisul...
Si aici e 10 e ora de curatenie...
aici e o adevarata afacere...e aproape dublu pe ora de cat castig eu...de ex..
Nu odata m-am gandit sa ma reprofilez cand oi obosi...Smile
in 4 ored de " organizare casa" ca asa se numeste aici...poti face cat fac eu in 9 ore...ca bani...
sunt multe mame care prefera acest program de 4-5 ore zilnic, pentru a putea fi cu copii...
oricum spre deosebire de romanica, aici munca NU E O RUSINE....
si nu ca trebuie sa freci "kaka" dupa altul...e mia mult decat atat...
faci buget de cumparaturi, cumperi ( sau nu ) , eventual gatesti( sau nu ) curatenie, intretinere dulapuri, calcat...etc...
Intr-o perioada eram mult pe drumiri romania -isr si chiar mi-am pus probl ca e cel mai convenabil....ca unde gasesti munci numia cateva luni pe an...
Eu intotdeauna am fost independenta financiar si nu mi-e rusine de munca...
din fericire, iarasi intotdeauna am gasit job-uri chiar si pe perioade scurte, si nu a fost nevoie.
Deasemenea, baby-sitter-ul e iarasi ceva onorabil...
Stiu stigmele din romania....
asta-i treaba....
asa ca sa nu va fie rusine de munca fete dragi....
important e sa va simtiti bine cu familia si sa va stabiliti prioritatile...

Vremea in est....BUUUUUUUNNNNAAAAA....si fff infierbantata...
asunt asa de indragostita, si T e asa de simpatic....

Afara, a venit si aici un pic iarna....a plouat 2 zile si nu am vazut soarele...lucru mare...
oricum sambata am fost la malul marii...si a fost splendid..
adevarul ca vremea e teribil de frumoasa aici din octombrie pana in aprilie-mai...
apoi...mori de calddddd
fete nu-mi amintesc care voiati sa margeti in egipt...parca samiruta?...
Sper ca v-ati razgandit cu evenimentele de acolo...
eu sincer nu recomand excursii in zona...ca se pare ca e mare nebuneala ...
vedeti voi...
va pup si sa aveti o saptaman minunata....
mai intru love
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 10:32 am

mona!!!
nu stiu daca samiruta, dar noi tot vanam ofertele...s-a dus... probabil vom ramane la grecia... uff dar vroiam soare, plaja...mi-am luat si crema cu protectie maxima hi, hi.. ca sa nu spun ca sora lui G si-a luat si costum de baie noi pentru egipt... Shocked si o groaza de bani...deh...pup fata indragostita...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 12:36 pm

hello,hello!
ieri nu am avut vreme sa intru, vad ca e cam slabuta activitatea pe aici. Rolling Eyes
cred ca bruni era cu egiptul.....
ufff, ce rele pot fi femeile cateodata,manu.. Question oare de ce?
mai strang putin pe aici si revin.
o saptamana placuta si usoara!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 12:39 pm

gallicuto, ce-ai mai gatit tu bun...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 12:55 pm

salut fete,
eu sunt cam trista, luci a plans aseara pe chat, si eu la fel. nu stiu cum putem rezolva distanta asta dintre noi. ne-am facut aseara socotelile, anul asta poate sa vina de 7 ori la noi, cam o data la 2 luni, de-ar veni de tot si mai bine ar fi dar..nu se poate acum, e si masterul asta si viata ei de acolo. cine stie cand va simti ea ca e momentul.

ralucuta a facut niste bubite rosii pe fata, daca nu trec cred ca va trebui sa mergem la dr.
numai in brate ar vrea, a inceput sa nimereasca cate un g..ga..si sa zambesca la noi din ce in ce mai des, adica nu e zambetul ala reflex de la inceput, e interactiune deja, e tare frumos! Smile

manule, esti o mucana de nadejde, machedonii sa fie fericiti ca il influentezi in bine pe G.! vad ca esti creativa cu dieta, eu cu mancarea sunt tare lipsita de imaginatie, bag gratar si salate, cereale, legume fierte/inabusite, chestii fara gust in general..:-) e buna si grecia, ce acolo nu-i soare?..:-))
mona, de acord cu tine, in ro multe lucruri bune sunt inca de rusine. T. e mai bine?..inca lucreaza? :-) ma bucur ca iti incalzeste serile, nu ca nu ar fi cald si placut la tine!.

va pup fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 1:01 pm

uff mai Lumi, imi pare rau ca ati plans...hai lasa ca va trece repede timpul, si o vei revedea pe luci...
si gargarita mica ce bubite are?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 1:04 pm

ha, ha, oricum le-am dat de inteles ca mucana face , ea desface!

nu sunt eu asa de inspirata, sunt retele trecute in cartea pe care o am ( o copie de fapt) dar am descoperit multe retete foarte gustoase fara carne!!! si chiar le voi mentine in dieta ...plus pizza aia de ieri.. abia astept sa mai fac!
mda si la greci e foarte bine, dar de paste! ca mergem la neamurile machedonilor! hi, hi,
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 1:10 pm

lumi, un mare pup.....ti-am zis ca esti mare mama eroina...
despre luci,.....da' daca pleaca in america? cum o sa va mai vedeti la 2 luni..
parca stii ce-ti rezerva viata...
fata draga...lasa copilul sa se dezvolte si sa fie independenta....
ce tu de cate ori o vezi pe mama ta pe an.....
ce sa mai zicem noi , nico, bruni, si toata gasca de afara....
lasa ca trece...e stresul de la examenele luciei si de la lauzia ta Smile....
ralucuta, sunt sigura ca e o mare minune....pup
Gali...ce foiesti draga?
manu, pup manca tupeista si consecventa....
T e bine...ba chiar m-a anuntat ca se intorsese din nus ce misiune....eu il credeam in pat...da' a zis ca e mai bine si nu are stare...
e clara treaba....am gasit unul mai nebun ca mine...nu asta am vrut?
seicul e in bulgaria...a dat de frig si a zis ca e super la ski...
a zis ca e ca in romania doar ca bulgaroaicele nu-s asa frumoase ca romancele...
i-am zis sa nu se jeneze...sa pe puna o perna pe fata, sau sa le intoarca pe spate Smile
a zis ca nu e nevoie...ca skiat-ul e ca si un orgasm...e dus si asta Smile....
puuuuuuuuuuuuuup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 1:36 pm

ai dreptate mona....uitasem scratch ca lumi e lauza... normal sa fie asa sensibila...uff lumi pupa bubite gargaritei din partea noastra...
mona draga inseamna ca s-a refacut rapid T, wooow , auzi dar pe cand face to face???v-ati gandit???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 1:48 pm

mona- scratch mama ce prostioara mi-a trecut prin cap... aaaaa
sa va spun cu ce m-am amuzat intr-o seara : vormeam cu G nu stiu despre ce exact, cu vorbitul la telefon sau pe ce ton spun uneori "puiule" , a nu: ca-i spun uneori la tel : mi-e dor de tine! la care eu ii spun : bine draga alta data te voi suna si-ti voi spune:"vrutule hiu hiarta!" ( adica : iubitule sunt fierbinte" ) a facut o fata, ca prima data nu-si dadea seama ce vreau sa spun , dupa cateva secunde a inceput sa rada in hohote, cum am tradus eu din romaneste...si naspa suna in limba lor...a fost super! am ras incontinuu... hiu hiarta!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 2:29 pm

fata, nu sunteti normale, stiti asta,nu???? cheers
manu, aseara am executat oportie mare de paste cu branza si piept afumat, le-a mancat tarzan pe neasuflate.
desi l-am intrebat-vrei? nuuuuuuuuuuu!! aiurea, de abia mi-au ramas si mie, chit ca imi plac pastele f mult.......
am mai scris la subiect ce am mai executat.

azi mai am supa cu galusti, si am facut putina varza acra calita, nu stiu daca va manca, de nu, maine o bag la placinte!

lumi42, nu treb sa plangeti, ci sa va bucurati de fiecare clipa. stim ca sunteti sensibile, dar tu treb sa fii mai tare - doar esti mama! love
de ce spui ca l-am trecut pe mancare frantuzeasca? cred ca ar muri de foame, sigur.....
in tara nu faceam pot au feu pt ca fierbi la carnea de vita pana iti vine rau.....
deocamdata nu face nazuri la mancare, mai ales ca ne e asa de greu, -deocamdata,iar eu ma chinui sa nu prea manance de 2 ori aceeasi mancare si la lucru cam la fel, desi sunt sendvisuri...deocamdata nu ii pot da mancare gatita, pt ca e frig, e nasol, nu ar putea-o manca....
deci,nu ma intrebati la ce si cat gandesc toata ziua.... drunken

sami, ce faci, inca dormi??? hai, asteptam sa ne povestesti!
nu am mai facut piftie, cred ca maine.

nico, wow, 36 sapt deja?? asteptam noutatile de la tine! clap
cum se va numi sufletelul tau? v-ati hotarat asupra numelui?

ma duc sa fac putin gem, am cateva fructe si nu le mai mananca nimeni. revin.



Ultima editare efectuata de catre galliciana in Lun Ian 31, 2011 2:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 2:30 pm

Manu, si eu behaiam cu seicul despre "suma-ma sunt clacatita" adica clocotita....de la republica modova....
stia si el noante de astea...cu moldoveni....
misto...
pai cu "face to face"....ce sa-ti zic...evident ca nu am primit info exacte si nici nu intentionez sa fiu pisaloaga..dar e "in primavara asta"....si cum primavara tine pana in mai....
vedem noi...

Bei,sefo.... voi sunteti terminabile cu "potoalele" aste.....
De unde le mai scoate-ti bre?
Apropos, terminatorul meu, cand l-am cunoscut scria in descrierea lui ca "marea mea pasiune e gatitul"..
de aia l-am si contactat....i-am zis...ceva de genul...salu, ....vad ca-ti place sa gatesti...deci iti place viata Smile .....etc...
si lu seic ii place sa gateasca....
ce sa fac fetelor, iau si eu parte buna a barbatilor din strainataturi...
aici sa gatesti ca barbat e un mare hobby...
si mie imi place....sa gateasca altul....Smile
gatesc si eu...dar nu asa obsesiv ca voi....
stiu ca sunteti pasionate...da la mine pur si simplu nu e ...fac si eu ca Lumi de H...sa fie ceva acolo...
Ehei...da' sa vedeti voi ce am sa-l mai alint eu pe terminator cu placinte poale-n brau...sau in cap....sa vedem Smile
puuuuuuuuup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 2:51 pm

manu dar ai invatat ceva e machedoneste , nu mult dar esential...! :-)))pai, la raluca, sunt ca niste brobonele rosii, pe obraz , bubitele alea. acum sa vedem ce-o zice doctorul, ca am citit ca se intampla la unii bebelusi, sper sa nu fie grav

mona, manu...nu e mai fete de la lauzie, ii e dor de mine, as vrea mult sa nu-i fie.
e poveste veche de anul trecut de cand am plecat.
nu a zis multe, dar a facut ceva ce nu-i sta in fire, zice uite mama o melodie veche, dar frumoasa pt. tine. era melodia ''stand by me''..m-am intristat, am incurajat-o , am zis ca o sa gasim noi o solutie..
cu independenta, daca ai vedea-o mona, ea deja o are de mica, eu am fost o mama extrem de toleranta, ea nu a profitat, dar a devenit descurcareata, sociabila, curajoasa. pt ea cred ca e important sa fiu acolo, intr-o zona accesibila, ca in rest le descurca singura pe toate..

oricum bine ca sunteti pe aici sa ascultati vaicarelile mele..:-) s-or rezolva toate cu timpul.

flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 2:59 pm

mona, manu m-ati facut sa rad cu fierbinteala voastra!!!! Very Happy

gali, mersi.
glumeam si eu cu felurile frantuzesti ..cred ca e tare greu, munceste din greu saracu, tu trebuie sa-l sustii cu ce poti I love you

am treaba si nu pot sa ma misc de aici, broscuta asta tipa ca sirena de cum plec. poate adoarme sa prepar si eu ceva acolo de mancare.

pup!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 3:14 pm

Buna ziua, fete minunate!

Sunt intr-o perioada cu energie si vreau sa profit. bounce Vreau sa definitivez azi niste doc pt RO, am bagat 2 masini de rufe si, daca ma mai simt in stare, vreau sa si calc cate ceva (exceptie camasile sotului Wink, care ma dispera).

Galli, tu te-ai uitat inainte de reactualizarea listutei. De ieri am intrat in sapt 37. Very Happy Avem lista cu nume pt Sufletel, ieri am mai taiat din ele, au ramas doar 3. Speram ca sapt asta sa ne hotaram odata. scratch Oricum, aici nu-i mare bai daca, pe timpul sederii la spital, n-ai nume pt bb. Pt inregistrarea la autoritati ai la dispozitie 15 zile dupa nastere. Exclamation

Lumi, nu te mai necaji. I love you Luci e fata desteapta, trebuie s-o lasi un pic independenta. Nu face greseala de a o tine legata de tine, trebuie sa-si vada de viata ei. Uite, aici in TR avem 3 veri din partea unei matusi exagerat de atasata de copiii ei si rezultatul este asta:
- verisoara 1 s-a casatorit la 35 ani, are un baietel de 9 ani facut cu mult efort si nascut prematur cand ea avea 38-39 ani
- verisoara 2 s-a casatorit acum 3 ani, are 45 sau 46 ani si face acum FIV3 (ultima incercare, pt ca rezerva ei ovariana este fff slabuta)
- verisorul 3 are 42 sau 43 ani si e inca necasatorit pt ca sta cu matusa si aceasta se simte ff trista si parasita cand se pune problema ca varul sa stea singur intr-un apartament aflat, de altfel, destul de aproape de al matusii
Hai, ai incredere in Luci! flower
Eu zic sa mergi cat mai repede cu Ralu la dr. Exclamation

Mucano, asa imi place de tine- hotarata! cheers Mama lor de machedoni, nu stiu ei cu cine au de-a face! Wink

Mona, cred ca vom auzi la stiri despre intalnirea ta face-to- face cu T, printr-o stire privind incalzirea "inexplicabila" din Israel. Laughing Laughing Laughing








Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 3:27 pm

Lumi, revin ca am vazut ulterior postarile tale.
Faptul ca poate veni la 2 luni e super! Iar Olanda e o zona accesibila, n-are nevoie de viza, cand simte ea ca dorul e mare-mare/ cand are ceva timp, tzup in avion! Very Happy
Eu nu m-am vazut cu sora mea din august (si atunci doar cateva ore), parintii au venit de Revelion dar au stat ff putin. Abia astept sa vina sambata asta. bounce Vor veni in grup complet, special pt nasterea lui Sufletel! bounce
Chiar i-am pus in vedere dr sa schimbe peretii salii de operatie, sa-i puna din geam transparent ca la acvariu Very Happy, pt ca vom avea multi "spectatori" din numeroasa noastra familie turco- romana plus 2 prieteni de suflet din RO. Sa amenajeze el o sala cu scaune, de snack-uri si racoritoare ne ocupam noi iar sotul poate va taia si bilete. Laughing
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 3:28 pm

Nico, burtoasa draga....credeam ca ai preocupari de fumee serioasa...da' vad ca
tot nebunatica esti......auzi tu....incalzire neexplicabila in isr....
hai ca mi-a placut....
Oricum fiindca tot am ajuns la subiectul asta, eu sa va spun sincer as vrea sa merg eu prima in usa..
adica planul e cam asa...
fiindca nu pot sa iau concediu prea mult, am 2 sapt la disp...
ma duc eu la Washington sau NY si vine si el ( de la Miami ) si ne intalnim la mijloc, stam o zi doua la hotel...si apoi mergem la el acasa....la miami...
eu imi voi plati calatoria pana la W si de la W inapoi...
restul, curse interne si altele il priveste pe el cum vrea sa organizeze....
In felul acesta, vad si eu america....ca tot aveam de gand...si rezolv si cu "face to face"..
daca vine el aici...si iau concediu...apoi cum ma merg eu in vizita....naspa....
asta e planul meu dar evident ca nu am vorbit cu el despre asta...
Vom vorbi detaliat cand va fi acasa....incet, incet...toate la timpul lor...
Nu are rost sa-l stresez cu astfel de chestii cand el nu stie cum va fi maine....
Sa stiti ca de multe ori e down si spune ca s-a saturat si ca e greu si ca ii e dor de viata si de cei dragi...
asa ca ce sa-l mai frec si eu cu amanunte...
lasa omul sa ajunga acasa......apoi....pun eu saua pe el...
El a zis ca singura lui dorinta e sa vina sa ma ia cu el si sa nu ne mai despartim....
da el nu stie ca nu e chiar asa simplu cu hartzogaraia de emigrare in usa.....
ce sa-i mai zic...lasa-l sa nu-i stric inima...
hai c m-am intins prea mult....
puup
Nu stiu...zic si eu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 3:28 pm

nico succes in toate, mai ales ca simti energie!..
off cu luci nu-i prea e asa, luci e idependenta de mica, chiar le ziceam la fete cateva posturi mai sus.
ca sa nu mai zic ca are pe prietenul ei de la 16 ani.
chestia e ca eu am lasat-o, nico, dar vezi, nu ma lasa ea pe mine... e greu.
I love you

ps . vezi ca ti-am lasat mesaj pe la ''mame'' :-) pup!

edit:nico ce frumos ca vin si ai tai la nastere!
mona excelent planul!

ma duc sa gatesc ceva rapiiiiiidddd! :-))
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 3:51 pm

Hmmmm, stai asa ca am exemplu si pt atasament fiica- mama. Laughing
Este vorba despre cumnatica, ce implineste in feb 26 ani, este necasatorita, n-are niciun prieten (doar prietene), sta fff mult timp in casa si n-o atrage niciun job (pe motiv ca-i greu de cautat, greu de gasit, nici ea nu stie ce vrea). Ii e bine cu mama, nu trebuie sa faca NIMIC-NIMIC, n-are nicio responsabilitate, este alintata etc. Si baga chestia ca ii e mila de mama s-o lase sa stea singura, desi soacra-mea este o femeie f activa, munceste, se plimba, se intalneste cu prietenele, face shopping etc.

P.S. 1. Cumnatica a ramas acum in Ist, cica sa ma ajute pe mine, dar, cum va mai povesteam, are 2 manute stangi si se misca prea incet pt gustul meu. Rolling Eyes
Ex, de dimineata de pe la 11 am a zis ca baga ea aspiratorul si, iata, s-a facut aproape 4 pm si ... Mi-a zis ca scoate ea rufele si mi le cara pana pe balcon dar programul de spalat al masinii s-a terminat acum 2 ore (va inchipuiti ca acum rufele sunt deja aduse si intinse ... de catre mine).
Apreciez vointa ei, mi-e draga, o consider surioara mea (nu cumnata) dar ... Neutral
2. De ceva vreme are probleme cu acneea, total inestetica. Voi nu credeti ca i s-ar putea trage de la virginitate? tongue


Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 4:12 pm

lumi, eu cred ca -i este fetii dor de tine, e normal draga, oricat de independenta ar fi, e normal sa te doreasca aproape...si poate trece si ea prin momente mai grele acum cu examene alea alea..si iti simte lipsa...plus ca, sper sa nu te superi, dar tu ai acum un alt copil! lumi, 20 si ceva de ani ai avut doar unul :Lucia...tu sii doar ca ...copii oricat de mari ar fi , sunt egoisti in ceea ce priveste afectiunea...

eiii iaca ce de teorii am la ora asta... nu ma baga draga in seama ...

nico...hi, hi, mare ajutor ai...norocul tau ca esti in verva...

mona, dar cand revine acasa T??

galli vin si eu la varza calita!!!! si stau sa faci si maine langosi ...

va pupicesc..diseara cred ca prajituresc ceva pentru colegi...ca maine vreau nu vreau trebuie sa fac cinste... smile
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 4:18 pm

nico, virgina la 26 de ani?....wooooau...asta m-a intrecut si pe mine Smile

Manule....ti-am zis.....in primavara asta.. Sad
asta-i tot ce stiu.....
pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 4:51 pm

mai am de pus pieptul de pui la grill si gata..

nico, esti o mare sufletista , dar nu merge nici ex. nr.4.Smile luci are prieten de la 16 ani, responsabilitati garla, tine si casa de 1 an, are si un ap. inchiriat de la taica-sau, facultate, viata sociala are, vacante independent etc...cred ca e pur simplu un atasament normal fiica-mama.
manule, ma surprinzi cateodata, ai stofa de mama, cu toate ca nu ai copii, cred ca ai dreptate, exact asa simt si eu..

mersi la toate fete
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyLun Ian 31, 2011 5:15 pm

Lumi, eu am dat-o pe cumnatica de ex "asa nu" Very Happy . Tocmai ca sa vezi ca sa vezi ce comoara de fata Lucia ai tu, desteapta si descurcareata. Am vrut doar sa subliniez iubirea profunda pt mama pe care o au unele fiice.
Eu imi iubesc mama foarte mult (de tata insa ma simt mult mai atasata). Dar, cand mi-am intalnit sufletul- pereche I love you (sau "perechea de suflet", cum zice sotul meu I love you), am schimbat un pic prioritatile Wink , fara ca aceasta sa afecteze in vreun fel relatia minunata pe care o am cu parintii.

Tiiiii, chiar mi-e dor de familia mea din RO. I love you Abia astept ziua de sambata. Ce inspirata am fost sa le zic sa vina macar cu 3 zile inainte de cezariana! bounce Ca, dupa operatie, nu mai raspund de cheful meu pt musafiri. Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 EmptyMar Feb 01, 2011 6:13 am

Buna dimineata, fete minunate!

Cred ca a venit timpul! cheers Se pare ca Sufletel vrea mic dejun afara. Very Happy

La ora 5.25 am avut o contractie (ca o durere menstruala) de aprox 1 min, m-am dus la baie si acolo am simtit dintr-o data cum imi curge un lichid. M-am uitat- era sange. pale Dupa un timp, pt ca ma plictisesem sa mai astept pe toaleta Rolling Eyes , m-am sters si am observat in hartie un cheag mare- dopul de mucus al cervixului (cred pale).
Acum simt in continuare cum imi curge, dar din ce in ce mai putin abundent. N-am nicio durere. Mai astept o contractie si-l sun pe dr. Very Happy

Va pupic si sa ne auzim cu bine! DD ajuta! angel

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 4 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: