Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 11:35 am

Neatza dragelor,

Aseara n-am reusit sa mai intru Mad , recuperez acum, pana nu se trezesc mandrele.

Nico e bine, ieri trebuia sa mearga cu bebe la controlul de 1 luna si pe la Consulat sa-i faca actele.

Mona felicitari pt noua locuinta! Ia trimite si aici niste capsuni, ca io mai am de asteptat pan s-or face ale mele din gradina.

Galli , ai reusit sa descarci Office-ul? Ce mai gatesti tu bun?

Lumi, pp ca a fost tare bine cu Luci la voi. Am admirat-o pe Raluca, este o scumpa. Ce repede trece timpul.

Manu, las ca o sa fie bine cu rezultatele, trateaza ce e de tratat si la "munca" Embarassed

Amy ma bucur ca ati finalizat actele si ati facut si cursurile. Din pacate la noi birocratia e greoaie. Sunt multi copii care ajung sa ramana neadoptatii din cauza formalitatilor, si mai ales a dificultatii de a fi declarat adoptabil. Nasa mea e asistent maternal de 12 ani, si prin casa ei au trecut multi copii, care erau adoptati in State, asta pana s-au blocat adoptiile internationale. A avut copii de cateva zile si copii de cativa anisori. Si i-a iubit enorm de mult pe toti. De ceva timp, are o fetita, de 2,5 ani, bolnava de microencefalie, nascuta prematura, a carei mama a murit, iar tatal a lasat-o in spital, ca mai avea copii acasa. Acum se lupta cu ea sa faca recuperare si sa devina un copil cat de cat normal.

Lyly pune toate cele in ordine, fa listuta si scriei lui PK. Think positive!!! Atitudinea pozitiva ajuta foarte mult!!!

Sami ma bucur ca ti-a iesit buna coliva. Am facut si eu acum cativa ani impreuna cu prietena mea, si ne-a iesit buna. Apropos cam "putini" pantofiori Wink . Eu stau prost la capitolul asta.

Bruni, recuperare usora!!! Imi poare rau ca tb sa ai astfel de experiente Mad

Bebita, asa deci ingrosati randurile baieteilor Smile , ce-i drept sunt cam multe fetite Very Happy Very Happy

Miha, cred ca bucura de martisorul ei Very Happy

Turqoise cum ati petrecut ieri?

Alinuta ce-o face?

Bea ce mai face Sophie?

Ellyshor vad ca-i cam scumpa la vedere Like a Star @ heaven

Mire pp ca motaneii te-au acaparat Very Happy !




Ultima editare efectuata de catre lumy_clt in Mier Mar 02, 2011 11:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 11:45 am

Cat despre noi ....

Eu am fost intr-o stare cam ciudata, cred ca de la vreme mi se trage........o iau razna de la statul asta in casa. N-am avut starea de spirit necesara sa ma mobilizez sa fac tot ce imi propusesem.

In week-end am fost la botezul nepotei Sara, si am luat si fetele cu noi, la biserica si 2 ore la restaurant. Apoi am venit acasa, ca nu am avut cu cine sa le las, iar sa le tin toata noaptea in galagie nu m-a incantat ideea.

Fetele sunt bine, cresc pe zi ce trece, si sunt tare zapacite. Mai avem un pic si implinim 9 luni. Nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. Vor sa stea in picioare, si cred ca o sa sara etapa cu mersul de-a busilea Laughing Laughing Laughing .
Sunt mancacioase, si au inceput sa ia in greutate, tre sa recuperez cantarul de la frate-miu sa verific Laughing .

Suntem si un pic agitati, ca tati isi schimba locul de munca, si pan se aranjeaza totul mai dureaza nitel.

Va pun linkul de pe Picasa cu poze mai recente, ar tb sa ma mobilizez sa fac foldere cu pozele pe luni, dar nu-s sorti de izbanda.

https://picasaweb.google.com/114131294060335745925/MinunileNoastre#5570497393504647874

Va pupacim dulce!!!!

flower flower flower
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 12:45 pm

multumesc scumpelor pentru cuvintele frumoase ,va spun sincer ca m-au uns la suflet si chiar mi-au facut ziua mai frumoasa si mai calduroasa flower flower flower

nu am organizat nimic deosebit, a fost o zi obisnuita doar ca pregatit cate o gustare pentru colegi, apoi in vizita la parintii mei dupa care am luat cina la un restaurant impreuna cu finii nostri si cam atat.
am primit multe floricele, martisoare, bomboane si ciocolata si de la scumpul meu un martisor in forma de ghiocel din aur galben combinat cu aur alb plus parfumul pe care il doream de la Dior.

Lumi, ai doua fetite minunate, bag de seama ca tu le vrei fotomodele iar tati le vrea chitariste, chiar se pricep ff bine la pozat , sunt superbe blondinele.

clap [left]
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 1:40 pm

neata fetele!la mine e neata ptr ca abia acum juma de ora m-am trezit! Very Happy
amy-cum ii spuneam si lui bruni..trebuie sa ma intorc in spania pana imi termin contrctul..ptr ca apoi am dreptul la somaj vreo 4 luni,dupa care intru in ajutor social 2 ani..si primesc pe luna cate 400 de eu..care nu sunt de ici de colo..asa ca..nu am incotro..sincer mi-ar fi placut sa raman acasa..dar trebuie sa ma gandesc si pe mai departe..
monule-bafta cu noua colega!pupicei!
turqule,lumi-pupicei si voua si la toate fetele!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 1:48 pm

Doamne lumi ce scumpe sunt papuselele!!frumoase foc!!!!!cred ca-ti umplu inima de bucurie!uff..abia astept sa treaca cele 9 luni! Laughing Laughing Laughing
si eu vreeeeeeaaaaaauuuuuuuuuuu!
pupici la gagici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 2:05 pm

Buna ziua, fete minunate!

Nu scapati de noi asa usor dar n-am avut net si, de cateva zile, nu mi se incarca forumul. Crying or Very sad

Asadar:
LA MULTI ANI TUTUROR FETELOR MINUNATE, SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA SI INSORITA, CU MULTE REALIZARI SI BUCURII NENUMARATE!
flower flower flower flower flower flower flower

LA MULTI ANI, TURQUOISE, SA FII SANATOASA, IUBITA SI SA-TI FIE INDEPLINITE TOATE DORINTELE!
flower I love you flower I love you flower I love you

FELICITARI, MIHA, SA FIE INTR-UN CEAS BUN "MARTISORUL" DIN BURTICA, SA AI SARCINA USOARA SI LA TERMEN!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 2:32 pm

guze..sarumana!
aaa..chiar vroiam sa vb cu tine..ptr ca de cand iau elevit ies ff greu la baie..tu ai patit asa ceva?oare sa le mai iau?si sa iau doar acid folic/sau cum sa fac?
si alta intrebare..la cat timp pot sa merg la eco?sa se si vada ceva..
pupicei la print eralp si la mamica lui!
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 3:02 pm

o primavara frumoasa si din partea mea

noi suntem ok, crestem
Robi are 5200 g si Razvi 4700g
azi am facut si vaccinul, au plans bietii motani de le au dat lacrimile

sambata ii botezam
ne gasiti la biserica Sf Apostoli de la Timpuri noi la ora 14:30

http://qik.com/video/38035374 asa ne canta mamaie ieri
pupi
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 3:20 pm

In alta ordine de idei, ieri Eralp a implinit o luna, pe care am sarbatorit-o cu un vaccin Crying or Very sad dar si cu un control, in urma caruia mami a primit felicitarile doctorului. Sufletel a luat intr-o luna 1 kg si s-a lungit cu 8 cm. cheers
Acum sunt si hainutele lui pline. Very Happy
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 3:43 pm

Mami Nico, va felicitam si noi flower flower
adineauri am vorbit pe skpe cu verisoara mea din Istambul, l-am vazut si pe ursulet, e un nazdravan, are aproape 4 luni si aproape 6 kg, deja nu mai incape in hainutele de 3-6 , e tare curios, mancacios si e topit dupa taticul lui si invers.

miha, de ce esti atat de nerabdatoare, bucura-te de perioada sarcinii lol!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 4:29 pm

turqule-nu e vb de asta..dar vreau sa stiu cate inimioare sunt..ptr ca nu iau nici o vitamina nimic..mananc ff sanatos si ff multe fructe si legume..dar vreau sa ma asigur ca e totul ok..daca sunt 2 cred ca trebuie suplimente-iar eu de la astea nu pot iesi la baie! No si nu stiu nici un remediu ptr asta Suspect
de asta vroiam sa stiu..
hihi..alte griji,alte probleme.. Razz
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 5:24 pm

va pup gagici

ce faceti???
eu cred ca mi-am gasit metrialul pentru rochia de biserica...mai pitrocesc in seara asta la idee si daca ma decid ...maine il cumpar.
imi place in mod deosebit calitatea materialelor.

abia astept sa ma vad cu fetele de 8 Martie...sa petrecem si sa dansam...gasca noastra are vreo 15 femei.
Sambata m-am programat la jumulit general,Luni la spa si la mani-pedi iar Marti la coafor inainte sa plec la restaurant.

si cand mai fac eu mucenici???ca vreau neaparat sa fac si mucenici muntenesti si mucenici moldovenesti sa impart pe 9 Martie.

sunt prin zona...ma duc sa spal ceva
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 7:31 pm

pai mai lumy,mi-am facut io ordine in creier affraid ,dar e dr plecat in vacanta.........
stau si il astept sa se intoarca........ce sa fac!?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 7:46 pm

lyly,ti-am raspuns la mail.
uuuoooffff...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 8:02 pm

cucu,fetele!!! mama ce de lume noua!!!!
si mamici,si pitici, toata lumea e pe aici!!
felicitari pt bebicii mari,alinutahu,ce e cu tine????
toata lumea creste! lol! toate luminitele:, fetele sunt f frumoase, sper ca ti-a trecut supariciu pt lucia! de bea cine mai stie ceva?
lmy, apropo, am uitat de programel drunken
sami, te-ai dat cu poftele pe aici..... geek
mona, super, sper sa te intelegi bine cu gagica!
poate faci cunostinta cu fiul ei!! lol!
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 EmptyMier Mar 02, 2011 9:43 pm

pup si eu gagicile!

miha eu m-am dus la eco pe la 6 saptamani si 3 zile si s-a detectat activitate cardiaca.
e bine sa stai pana pe la 6 saptamani ca sa vezi ceva, altminteri nu se vede inimioara si iti vei face griji si mai mari.
eu cred ca elevitul nu are cum sa aibe asemenea efect asupra ta, sunt doar vitamine, si eu am luat, fara efecte secundare.

lumy multumesc, nu mai e nevoie sa zic ca maia si mara sunt niste frumuseti, absolut deosebite!! Smile si eu ma cam resimt cu statul asta in casa Sad

nico, minunat creste eralp!!! I love you

mona felicitari pt noua casuta!
turq ai petrecut minunat pana la urma, la spa-ul ala cand te duci?
sami pup maaaaareeee!!!!
gali cum mai esti, cum mai merge?..

lyly zisasi bine draga ca varsta conteaza, ca vad ca fetele te suspecteaza ca nu gandesti pozitiv Very Happy, dar eu, fiind mai aproape de varsta ta, cred ca gandesti realist; oricum ar fi insa, totul depinde de noroc si de d-zeu, nu exista retete de succes ..din pacate.

eu azi m-am intretinut cu sora mea , cea cu tranzitul spre lisabona.
a fost tare bine, am barfit si a fost fericita ca ralucuta ii tot zambarea Smile

fetele va pupic pe toate,toate!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: