Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 10:02 am

Buna dimineata, fete dragi.
Noi am fost la Dir.pt prot. copilului si ne-a dat o listuta de acte. teoretic nu prea are ce sa dureze mult din ce scrie pe acolo. Dupa ce facem dosarul complet, il depunem la ele, ne exprimam optiunea (sex, varsta, etnie...) si urmeaza o perioada de evaluare de 60 de zile, timp in care trebuie sa urmam obligatoriu un curs (2 zile de cate 4 ore), dam o testare psihologica si domnisoarele de acolo vb cu persoanele care ne-au dat recomandarile. La final, merge la un interviu la director si ni se elibereaza atestatul care este valabil 1 an de zile. Deci...pe cai. Sunt un pic cu strangere de inima pentru ca D inca nu le-a spus parintilor lui, dar trebuie sa o faca, nu vreau sa afle intamplator. Mi-a zis: le spun, cu titlu informativ, nu cu titlu consultativ. M-am mai linistit. Very Happy
Nu am prea apucat sa citesc din urma, dar Mona, pot sa-ti spun ca netul dureaza mai mult la Galli, pentru ca aveau nevoie de contract de inchiriere sau de cel de proprietate al persoanei de unde au inchiriat apartamentul, deci nu a depin de ei. Speram sa rezolve repede, pentru ca tare imi lipseste.
Pup gasca !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 10:16 am

doamne Amy, uite incet incet se va implini si visul vostru, doamne ajuta sa decurga totul bine...
samiruta te-ai odihnit??
lumi nu-i prea mica pentru scoica?? de la cat timp poti scoate copilul afara???
ei hai ca am inceput eu cu intrebarile...
nico, si eu i-am luat lui stefan o carte cu abtibilduri.. si nu-ti spun ce de treaba are cu ea...dar interesant ca inca nu le-a lipit prin casa...
monuca, ceva vesti?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 2:48 pm

sunt singura pe aici Suspect
vreau sa va spun ca am luat de la o colega o dieta.. de fapt este ceva disociat dar cu multe retete, dupa mine foarte usor de aplicat..pentru G care e hotarat cica sa slabeasca....hmmm om vedea cat il tine...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 4:14 pm

am uitat s ava spun ca ieri cand am, fost la medic , inca nu-mi venise rezultatul de la estradiol...hmm...azi ma suna de la lab , sa-si ceara scuze dar nu au avut ser recoltat suficient si bla, bla... cred ca mi-au ratacit analizele...deci luna viitoare...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 4:19 pm

v-am pupicit si fug la cumparaturi ca am luat banii si fac aprovizionarea pt dieta!!!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 4:29 pm

https://s1042.photobucket.com/albums/b422/beatrix69/

Buna ziua fete frumoase, am mai pus cateva poze noi...Promit sa mai pun si altele zilele acestea...

Lyly, eu nu m-as duce la clinica grecilor, asa cum a mai zis cineva, se lucreaza pe loturi, te "tin" din medicamente" pana vin medicii... La alte clinici, cand pica ziua respectiva, ca era sambata sau duminica, medicul era acolo pentru tine. Eu ti-as recomanda clinica si medicul unde am reusit eu, rezultatele lor sunt foarte bune.
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 5:13 pm

va pup fetelor

bea,ce bebelina dolofonica si frumoasa ai Laughing
chiar asa,tu unde ai facut Fiv???ca eu nu stiu.

nico,acelasi mesaj pe telefonul tatalui tau.oare cum sa fac sa iau legatura cu dansul???

noi ne-am hotarat;Miercurea viitoare plecam la Budapesta sa facem cariotip.
plecam Miercuri si ne intoarcem Joi ca la clinica vom sta doar 10 minute...cat ne ia sange si il voi ruga pe dr.K sa ne programeze dimineatza la laborator,la prima ora ca sa putem pleca devreme spre casa.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 7:23 pm

Bea,ma duc pt o consultatie,nu sunt hotarata dc fac cu ei FIV.Stiu ca fac pe loturi,dar si ML ,albu m-a intrebat cand vreau ET ,in ce zi?ca in fctie de ziua aleasa de mine,cd vrea muschii mei!! incepem stimularea. Stiu ca tu ai facut la dracea,la gunera ,nu?o sa ma programez si acolo pt inca o parere.Eu sunt stresata dc tb sa fac laparo/nu!!!
pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 7:36 pm

samiruto,bafta multa! sa vii cu rezultat bun !
amy,pe hartie totul pare ok si super repede!sa dea DD sa fie si in practica(realitate)!
nico,poti sa imi dai ce sfat vrei tu,ca intre surori,si astept orice sfat ,de la oricine,nu ma supar!!eu aleg dc il pot pune in practica sau nu! nu eu tin mortis sa merg la ML,ci sotul!
meni,sa te misti cu spor,natural!
pupici la toate fetele
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 7:59 pm

Sami, asa cum a zis si Lyly, am facut Fiv la Gynera cu dr. Dracea, un medic profesionist, eu asa o recomand. Stiu ca Amy a incercat cu ea si nu a reusit, se pare ca ea are alte probleme. Eu m-as programa in locul tau si la ea, dureaza mult o programare, pentru o parere si de ce nu o incercare. Au postat si pe site-ul lor rezultatele inregistrate pe 2008-2009, nu sunt rele deloc, vezi pe www.gynera.ro
Mersi de complimente pentru Sophie, sa vii sa ne vezi!!
Chiar asa fetele, noi nu ne mai vedem?? Ca eu am acum chef din ce in ce mai mult sa ies din casa si sa socializez...
Bea
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 8:09 pm

si eu vreau Bea!CINE SE MAI INSCRIE?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 8:51 pm

faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul
Martie din post nu poa' sa lipseasca!!!!

numa sa nu puneti intalnirea saptamana viitoare pe 19 sau 20 ca atunci sunt la Budapesta.

si sa stii Bea ca ma gandesc foarte serios sa ma programez si la o consultatie la dr.Dracea.
as vrea sa vad cum abordeaza si ea problema mea...dar nu cred ca voi fi un pacient comod pentru dansa...ca io intreb cate in luna si in stele.

am papat friptuirca la teflon cu dovlecei si ciuperci cu usturoi.
si Samiroiu a papat la fel ca mine felu 2 si in plus ciorba cu ardei iute si o paine.
pe la 10,30-11,00 o sa ia gustarea de "dinainte de culcare" ce consta in:paste cu lapte,ciocolata,biscuitzi cu iaurturi cu fructe,napoiltane,budinci,sarlote,creme de zahar ars etc etc Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 9:23 pm

hmmm...ma uit pe siteul Gynera si m-a suparat teribil ce vad acolo...si am sa explic si de ce:la echipa de embriologi a2a pe lista,dupa un nume strain care nu are poza si care probabil vine cand si cand in tara la clinica....asadar a2a optiune a lor este dr Anca Coricovac!!!! affraid affraid affraid poftiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim????am zis ca nu citesc bine!!!!dar totusi citesc bine....insa eu o cunosc foarte bine pe aceasta doctorita....si este cel mult un medic de pluton...si ea este ecografista...am facut nenumarate ecografii cu ea la Medlife cand am facut Fiv si Fet acolo...si mereu eram usor dezamagita cand nimeream la ea....ca nu prea o simteam stapana pe ea Evil or Very Mad
cand am facut Seu3 m-am dus la eco si am nimerit la ea...asa s-a balbait si m-a scobit cu scula aia si nu a fost in stare sa-mi spuna ce-i cu mine...a chemat si pe altcineva in speranta ca vede mai bine...si pana la urma m-au dus la Pelinescu-Onciul si m-a lamurit omu' ala imediat.
si acum a devenit embrioloaga???cum as putea sa am incredere sa-mi las embrionii pe mana ei???
sunt socata...si revoltata in aceeasi masura...va rog sa ma iertati...dar daca ati cunoaste persoana mi-ati da dreptate...parol
cred ca mai mult de un an jumate nu a stat nici la Medlife si traseismul asta poate spune si el ceva despre ea,nu???faptul ca nu face multi purici pe unde se duce nu-i tocmai ok.
am apucat sa-mi fac programare si acu' imi pare rau...parca nu-mi mai vine sa dau 130 de euro pe consultatia preliminara in aceste conditii...sau daca totusi ii dau cer sa stau de vorba cu embrioloaga Coricovac...din vedere si tot ma recunoaste ca ne-am ciocnit de prea multe ori...sa ma lamureasca si pe mine cum a ajuns ea din ecografista embrioloaga.
ahhh...ce m-am ambalat!!!!dar nu-mi vine sa cred!!!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 9:41 pm

Buna seara, fete minunate!

Eu sunt tare agitata: documente (parca nu se mai termina, tot se ivesc altele noi), spalat lenjerie patut bb, calcat, pregatit bagaj spital ...

Bea, printesica ta e ff frumoasa si sanatoasa. I love you Mare figura mai e, cum ii place ei sa pozeze. Very Happy

Samiroiu trebuie sa "gustareasca" tot ce-i acolo sau doar un fel de pe lista?! Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 9:52 pm

nico,la alegere...ce-i pofteste inimioara!!!
nu stiu ce s-a intamplat azi...am sunat de pe 2 telefoane si primeam acelasi mesaj...am sa mai incerc maine...daca tot nu merge am sa folosesc celalalt nr.


ma duc sa ma exfoliez...sa-mi descarc energia negativa ca-s plina de nervi...sunt inca socata...Anca Coricovac embrioloaga!!!! Evil or Very Mad
am cautat info despre ea pe net....si doar la Gynera si la Promed spune ca are si competente in embriologie faci cu ochiul ...in rest...ecografii la greu si medic ginecolog asa cum stiam si eu....de unde atata embriologie???!!!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 9:52 pm

am uitat sa zic noapte buna...somn usor!!!!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 10:07 pm

Sami, eu cand am facut FIV la Gynera in sept-oct 2009 era dr. Dascalescu de la Giulesti embrioloaga. Apoi am inteles ca au adus pe cineva din afara permanent in clinica. Nu stiu cine este acea dra doctor si nici nu ma intereseaza. O fi mana a doua, nu second choice. Considera ca nu ti-am sugerat /recomandat nimic si fa ce crezi tu.
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMar Ian 11, 2011 11:20 pm

bea,draga mea....nu te supara...nu te justifica...eu nu m-am suparat pe tine,nici nu ti-am reprosat tie ceva...nicidecum...nici nu as avea de ce.....m-am suparat pe situatie...ca stiu mai multe despre aceasta dr.Coricovac si mi se pare inadmisibil ca se intampla asa ceva.
recunosc cinstit ca ma gandeam -pana sa-mi sugerezi tu, sa imi fac si eu o programare la Gynera sa iau pulsu si pe acolo insa era doar la stadiu de gand...iar cand ai pus tu linkul clinicii am intrat si am frunzarit...mi-am facut si programare online....si la sfarsit mi-a dat prin cap sa intru si la echipa de medici-am zis sa le vad moacele...si atunci am vazut-o pe dr.C si m-au apucat nervii.
Dascalescu nu mai este deloc la clinica Gynera..cel putin pe lista de medici nu mai apare.
chiar ma bucur ca am vazut la timp...ca scutesc 130 de euro...oricat de buna parere as avea despre dr.Dracea....in Coricovac embrioloaga nu pot avea incredere nici cat negru sub unghie.

Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 9:40 am

Salve fete, si neata buna...
Bea, ochioasa fetita ai ...pup
Fete eu sun un arc toata...
aseara am primit un email de la prietenul lui T(dupa o pauza de cateva zile) si-mi spune ca ...
are vesti bune, T e in viata, dupa ce a fost in coma pentru cateva zile...
s-a scuzat ca nu mi-a raspuns imediat fiindca nu a avut curajul sa-mi spuna ca e in coma...
A zis ca el este acolo si se roaga pentru el, ca el i-a salvat viata...
Fete , nici nu stiu ce sa mai cred..
cum acum 7 zile mi-a scris T sa stau linistita ca o sa fie bine...si apoi intra in coma...sau poate i-au indus-o
si apoi iar este bine....
nici nu mai stiu....
uffff
va pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 10:02 am

Buna dimineata
No uff mona, da ciudat...ba e bine ba in coma...doamne ajuta!

nico tu cat mai ai mama?

sami, te-ai relaxat?? cum te simti?mai dar ce meniu are al tau samirut...eu incerc sa-i tai cat mai mult edin lista lui G...azi prima lui zi de dieta...

turqois, tu pe unde umblii de nu mai apari pe aici???

amy?

va pup ,

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 10:29 am

neata buna...
monaliso, doamne ajuta i soldatelului sa se faca bine si sa fie inafara pericolului!
nico, vad ca te pregatesti incet , incet..pe cand e ziua mult asteptata?
mamicilor, sunt superbi bebeii vostrii, sa va traiasca!
turqoise, te rog scrie mi nr tau pe mp, dupamasa merg la farmacie , sa mi spui exact ce ti trebuie si ce cantitate!
eu nu cred ca voi avea drum la cluj , dar ne intelegem, poate dai tu o fuga la BM!
mirela, eu pot sa intreb de medicamente si sa ti le iau insa cum putem face sa ti le trimit, eu merg vineri in romanica dar la baia mare!
sami , sa ti iasa cariotipul ok!
lyly, ai hotarat ceva?
meni , rezultate bune la analize!
azi nu mi vad capul de treburi! maine am programarea mult asteptata ! asa ca lumi, doar maine voi stii cand demarez fiv5!
nico, in egipt vom merge in functie de fiv, depinde cand il fac ori inainte ori dupa!
amy, sa ti ajute d zeu sa ti mearga bine sa ti implinesti visul!
va pup cu drag si ne auzim!
o zi buna tuturor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 10:52 am

pupam brunica!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 10:59 am

Neata fetele. Eu nu stiu cum sa mai impac si capra si varza pe aici, adica am mult de lucru si nu am chef. :F Si mai vin si stimabilelel de la audit. Mad Sper ca pana atunci sa am totul ok, desi trebuie sa gaseasca ele ceva.
Bea, tare frumusica motata si durdulie.
Mona, nu mai stiu nici eu ce sa cred, trebuie sa fii optimista si sa ii dai putere de la distanta. O sa fie bine, trebuie, vei vedea.
Noi cautam o policlinica sa obtinem certificatele medcale si apoi o sa mergem la cazier, care mai nou il primesti pe loc. Dupa aceea la notar pentru o declaratie ca nu am fost decazuti din drepturi de parinte si pt niste copii legalizate, luam si recomandarile de la prieteni si gata dosarul. Nu-s multe acte, dar unele cer timp.
In rest, ma tot sacaie sanul stang si saptamana trecuta l-a recomandarea unei colege, am sunat la Medsana Primaverii sa imi fac o programare la prof.dr Blidaru (recunoscut in materie, oncolog). Am sunat si mi-a spus ca ma contacteaza intr-o saptamana asistena. Colega mi-a zis ca poate dura si 23 luni. Numai ca aseara, m-au sunat sa ma intrebe daca pot merge azi la 18:30. Ca sa nu ratez ocazia si sa nu stau iar 2-3 luni cu morcovul, ma duc in seara asta. Nu sunt deloc optimista, dar macar sa vad ce zice, daca ma trimite la biopsie, asta e, o fac si pe asta.
Va pup si va anunt dimineata ce am facut, pentru ca nu cred ca o sa pot intra diseara.
Aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 11:05 am

amy, doamne ajuta sa nu fie cazul de biopsie... nu stiu ce sa spun... I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 EmptyMier Ian 12, 2011 11:28 am

Buna dimineata, fete minunate!

Meni, Bruni, cand l-am intrebat pe dr sapt trecuta daca poate sa-mi precizeze o DPN, mi-a raspuns: "Imediat iti spun cand te taiem." Laughing A calculat si a decretat: 10 feb. lol! Adica, ar fi spre sfarsitul saptamanii 38 de sarcina. Asta daca nu-i trece prin capsor lui bb sa ia micul dejun afara mai devreme de aceasta data. Laughing

Cu pregatirile stau bine, zic eu. Bagajelele sunt facute. Lucrusoarele spalate, calcate, aranjate in sertare. Mai avem de achizitionat cosmeticele (absorbante, creme, samponele, uleiuri etc) si obiectele pt baita (cadita, canuta, lighenus, galeata, sapuniera, buretei- musai sa fie aceeasi culoare bom ).

Amy, imi place ca iei decizii rapide. DD ajuta sa ne aduci vesti optimiste! I love you

Monuca, sa dea DD sa se insanatoseasca soldatelul cat mai repede. Ai intrebat din ce cauza au intervenit modificari in starea lui? Poate e doar o masura medicala- coma indusa. Fii optimista! I love you

Meni, ce lucruri ti-ai lasat in apartament? Sotul meu ma tot bate la cap sa inchiriem si noi ap din Buc dar mie parca nu-mi vine sa las pe cineva in lucrurile mele. Dar nici sa incarc spatiul de aici parca nu ma atrage. Dat fiind faptul ca de vreo 2-3 ani stam in TR, ne-am achizitionat incet-incet tot ce ne trebuie, fara sa fie nevoie sa "descompletez" apartamentul din Buc. Wink

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 14 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: