Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 7:57 pm

Sami, sunt (pardon, au fost Embarassed ) asa de bune pastele mele cu lapte ca am servit singura toata cantitatea (600 ml lapte cu 3/4 de cana de fusilli). Rolling Eyes
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:06 pm

Razz sa-ti fie de bine nico
inseamna ca i-a fost foame celui mic.

50 ala inseamna micrograme,picograme sau o unitate d-asta de masura si vorbim de acelasi lucru:cutiutza cu 4 plasturi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:15 pm

Hai ca e ca mare nebuneala pe aici, dar e frumos!.. flower Intr-adevar ne gasi pe toate vorbaraia!..

Nico, eu ma rad cu aparat de ras pentru femei. Inainte ma faceam 1 data pe sapt., acum de cand am trecut de 38 sapt. ma dau in fiecare zi asa orbeste la dush si e ok. Mai verific in oglinda. Nu, nu ma irit, folosesc o data pe sapt gel de ras gillete si zilnic un lapte de dus hidratant dove, dupa care dau cu aparatul de ras. Dupa dush eu oricum ma cremuiesc generos pe burta si fund cu crema antivergeturi. In rest, inclusiv la ''dumneaei'' ma dau cu crema Nivea cu shea butter si ocazional crema de galbenele, am observat ca ..calmeaza.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:22 pm

fetelor...acu' intreb si eu ca nu stiu:asa trebuie sa te razi cand esti gravi???nu mai e voie cu ceara???
eu ma fac de 15 ani numai cu ceara...si ma chelesc de tot...chiar daca as vrea sa-mi "las" freza nu as mai putea.....ca s-a rarit asa de urat...mai sunt cateva smocuri imprastiate ici si colo Rolling Eyes
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:33 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy iete si Sami cu smocurile ei!
Nu mai Sami , cred ca depinde de sarcina!.. Eu am avut tot timpul contractii, plus indicatie de stat cuminte, plus ca in sarcina sunt mult mai sensibila la durere! Dar nu te opreste nimeni sa te epilezi daca nu ai contractii la epilare. Am vazut multe fete care se epilau cu ceara pe la odisee pe DC, dar recunoasteau ca era o experienta grea de tot si cam riscanta in luna a noua! Pe de alta parte si unele cosmeticiene refuza sa epileze femei cu sarcina inaintata, chiar le e frica..Cam asa. Las sa ramai tu gravi si gasesti tu rezolavare la smocuri!Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:38 pm

ahaaaa
am inteles
Idea
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 8:53 pm

hai ca mi s-a blocat de 2 ori calculatorul,cd am vrut sa trimit mesajele...
Fetele,aveti dreptate,cum sa ma supar io pe voi...
lumi,si eu m-am gandit ca mai mult de inca 2 FIV-uri cu ale mele,nu mai fac...da, idealul e naturalu.....stiu..... dar nu mai comentez Rolling Eyes
sami,ma gandesc sa intreb si la polisano sibiu,am vazut ca au succesuri...ma rog ,fetele alea erau mai tinerele..dar nu am priceput prea bine,dr austriac participa la fiv-uri??!!Am vazut ca albu e destul de moale..dar io nu ma pricep f bine si el tot timpu va avea raspunsuri la ce ii zic io....
Bea,la ML nu se fac transferuri de ziua 5,doar de ziua 2,rareori de ziua 3.

ma gadesc pana in ianuarie-feb,ce fac,poate reusesc sa conving scorpionu de sot,macar la szeghed sa incerc, la zadori..ca e mai apropape

PS m-am lamurit cum sta faza cu epilatu ca si io aveam intrebari Shocked


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Dec 15, 2010 9:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyMier Dec 15, 2010 9:10 pm

lylyshor,nu stiu sa-ti spun multe lucruri despre Polisano...nici macar nu am citit pe la topicul respectiv.
sa-ti calauzeasca DD pasii catre medicul care iti va nimeri un Fiv cu reusita frumoasa.

va sarut fetelor si va doresc o seara placuta.
imi vine sotzioru in 10 minutzele si ma duc sa-i pun masa frumos....ca e obosit si infometat dragu de el.
clap
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 EmptyJoi Dec 16, 2010 12:04 am

lyly, au scris fetele bine despre ce ti recomanda tie dr tau ! nici eu nu am mai auzit asa ceva!
pai e imposibil sa faci asa prostie pe banii tai! nu stiu ..tu stii pasii fiv ului, nu ai cum sa calculezi dinainte nici ziua punctiei nici a ET!
ai putea merge si la Polisano sa ceri o parere, am vazut si eu ca au reusite!
oricum bafta multa iti doresc!

mai ,fetelor ,da' vorbarete sunteti, ma bucur ca sunteti toate bine..
am vb cu galli , e bine si ea , nerabdatoare sa si rezolve pb cu instalatul netului , va pupa pe toate..

eu am umblat toata ziua, am fost la cumparaturi , ne am innoit cu echipamente de ski ..
maine fac bagajele si le trimit in romanica cu masina, cand mergem noi nu avem cum sa le ducem cu avionul..
asa ca am treaba.. casa ne e mereu plina, deci nu ma plictisesc deloc!

in rest toate bune si frumoase..
va doresc o noapte linistita colinde
pupici...



Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: