Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 1:40 pm

aia va fi surpriza! "veca"
lasa , stai tu la caldurica, clocitoare, ca vei avea timp ( vorba vine, hi, hi) dupa ...
eu abia astept sa aranjez casa...de sarbatori siguroi vom fi prin vizite, si dupa plecam... mari planuri nu avem nici noi..
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 1:41 pm

sami,"ceva" poate un test super pozitiv care te-ar tine mai mult la orizontala, la caldurica, sub plapumica ,ascultand Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 275268

trebuia sa fie emoticonul cu mosul si renii dar iesi asta Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 92270


Ultima editare efectuata de catre turqoise in Vin Dec 03, 2010 1:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 1:42 pm

Nush ce au de nu merg. Fac verificari Wink.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Dec 03, 2010 2:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 1:53 pm

gata!!!merg!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 1:55 pm

turqoise...o sa-ti placa peria rotativa...eu sunt dependenta de ea...o am de 2 ani ...deja cere alta....da iti spun ca-i bestialaaa
manule...si noi vom merge la socrosenii,la mama...da nu avem program d-ala cu plecat in vacanta cate 7-10 zile...cum eram obisnuitzi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 2:38 pm

affraid
SUNT CU CAPULLLL
doar am citit de peria de par rotativa, dar cand am citit ca e super cu peria rotativa m-a dus gandul la discutia de mai devreme cu spalaturile, cu gravidoasa noastra care propunea sistem de buretei, si m-am apucat de un ras ....ma si gandeam la rotativa

acum intrebare ..peria este si pentru par ondulat??? m-ar tenta si pe mine una...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 2:40 pm

lasa sami ca la anul plecati cu colindul in 4
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 2:43 pm

Fetele! Imi place designul asta de iarna, e foarte luminos! Se vede ca vine mosul! Aho-aho !
Bravo Amy! Superb!

Si eu sunt trista, nostalgica.. O sa fac sarbatorile fara ai mei iarasi, fetita mea se intoarce la bucuresti pe 7 dec. , eu raman aici cu emotiile nasterii..

Am fost la doctorde dimineata la controlul saptamanal, azi am 37 de saptamani. Deci azi am intrat oficial in luna a 9-a!!!! Doamne ajuta, am scapat de pericolul nasterii premature...
Doctorul, de data asta un barbat, a zis ca el crede ca va mai dura. Adica de unde erau speriati ca nasc prematur acum zic ca mai dureaza cel 2-3 spatamani, adica o sa ating 40 sapt.?..Eu nu ma supar deloc, da Doamne sa fie bine! Fetita era ok, lichid si placenta normala deci conditii bune de stat la caldura,zicea dr...Si pe urma eu am inceput cu griji despre nastere, etc. si el zice zambind ''o femeie tanara si sanatoasa ca dv. nu trebuie sa-si faca probleme'' , stia al naiba varsta din computer dar glumea cu mine..

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 2:59 pm

wooow moaaamaa ce gravidoasa esti lumi,
deci la tine nu vine mosul ci barza.. sau ii vei spune fetii ca pe ea a adus-o Mos Craciun nu barza ce pe ceilalti copii... ce cadou minunat, ce frumos ve-ti pasi voi in noul an... Crying or Very sad Crying or Very sad ma apuca amocul... Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 3:01 pm

ce frumos pentru ea sa vina pe lumea asta inconjurata de multa iubire dar si de beculete, globuri, cadouri... colinde, zurgalai , emotii...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 3:23 pm

Azi e frumos afara, minus 6 grade dar cu soare si zapada. Dupa vizita la doctor, am lasat pe Luci in shopping center, avea ceva planuri, dar mai mult eu am impins-o de la spate ca nu avea mare chef.
A fost destul de lipita de mine in timpul asta, m-ar vrea acasa acum de sarbatori, sa fim acolo langa ea..Sa stie ca deschide usa si eu sunt disponibila. Off si nu putem anul asta, e clar, greu mai e fetelor sa ai sufletul impartit intre doua lumi.. Sper sa putem rezolva cumva situatia asta in viitor.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 3:29 pm

Multumesc Manule...E frumos cand descrii asa situatia. Se pare insa ca fiecare dintre noi are amocul ei.. Smile O sa-ti vina si tie timpul, ai sa vezi, de fapt la toate fetele, rand pe rand I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 3:35 pm

Uofff, mai Lumi, ce tristete simt in randurile scrise de tine. Ma Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 832693 la Dumnezeu ca totul sa fie bine si Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 118888 sa o aduca pe Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 156988 bine sanatoasa si anul viitor sa ciocniti un pahar sub bradul de acasa din Romania ! Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 46386
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 4:48 pm

eu sunt cuminte si ma tin de programul de....somn de dupa-amiaza.

manule,nush sa spun daca e bune si pentru par ondulat peria aia...eu am o prietena cu par chiar cret si am vazut ca are si ea...poate te ajuta cu ceva.
lumi,chiar ca primesti un cadou minunat de Mos...cel mai frumos din lume.iti inteleg tristetea,dar tu stii ca va fi doar anul asta asa.
spune-mi dar tu nu ai un singur medic ginecolog la care mergi,care sa-ti urmareasca sarcina si cu care sa nasti???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 5:08 pm

ufff...mi se pare foarte cald in casa...cred ca am eu calduri in creieri ca al meu zice ca-i bine.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 6:11 pm

Wooowww, ce site frumos de sezon avem! Multumim mult, Amy! sampanie

Turqoise, surprize are 1200 grame deja, iar mamica-sa a ajuns la 64 kg. Rolling Eyes Dar sa fim noi sanatosi si voiosi ca pana acum! love

Meni, hai ca la buretei rotativi nu m-am gandit ... scratch

Sami, stai la caldurica si in plapumica anul asta. Ce ai tu in burtica iti va fi suficient motiv de sarbatoare. cadou Apropo, cand faci beta?

Lumi, este valabil si pt tine. Lasa tristetea si bucura-te de mogaldeata ce va veni. cizmulita Sa vezi tu "colinde" ce va canta ea si ce "cadouri" va va da ea in scutece.





Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 6:14 pm

Ma bucur ca va place. M-am chinuit ceva, dar a meritat. Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 76241
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 6:42 pm

nico,sunt in dubiu.
in schema austriecilor se da pregnyl post ET pentru a forta ovarele sa secrete mai mult prog.
am avut si eu la fivul trecut un ovitrelle dupa et...tot in acelasi scop.
acum am facut un Pregnyl de 5000ui dupa ET...care se va elimina in 10 zile din organism...asadar in timp util pentru a avea in data de 12 un beta corect...insa dupa schema austriecilor ar mai trebui sa bag un Pregnyl in in ziua 10-adica pe 5 Decembrie...si asta inseamna ca pe 12 Decembrie as obtine un beta fals pozitiv posibil...asadar...am variantele sa mai astept cu Beta in cazul in care decid sa fac si al2lea Pregnyl sau sa nu-l mai fac si fac testul pe 12 cand trebuie sa-l fac normal.
inca nu stiu ce sa fac...sincer ma to chinuie gandul asta...si pana pe 5 ecemebrie trebuie sa iau o decizie.
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 7:45 pm

lumi nu fi tristuta, uite ai ajuns la 37s si vine patinoar cu ditai cadou
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 7:46 pm

Buna seara inimoaselor! Am intrat sa va salutam Very Happy

Vad ca v-a cuprins spiritul sarbatorilor " target="_blank" rel="nofollow">saniuta bradut ninge om zapada semineu .

glob sticla clopotei
Noi stam la caldurica si ascultam colinde.
Nici noi nu stim ce o sa facem de sarbatori, ca ne deplasem cam greut acu.

Sper ca i-ati scris Mosului lista de cadouri scrisoare mos scrisoare mos
Va doresc sa vi se implineasca!


Va pupacim!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 8:00 pm

Stai ca acum sunt io in dubiu study :
1. Schema doctorasului cel frumusel ce spune?
2. Din cate am inteles, dr. K ti- ai dat progesteron injectabil si crinone. De ce mai fortezi tu ovarele si cu Pregnyl. Este adevarat ca are rolul de a mentine corpul galben si progesteronul.
Cred totusi ca-ti este suficienta doza zilnica de progesteron injectabil (progynex) si intravaginal (crinone).

Hotararea insa iti apartine.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 8:03 pm

Lumi, daca tot isi dau cu parerea atatia doctori despre sarcina ta, sper ca la nastere sa vina tot grupul consultativ Laughing . Stiu eu ca le place olandezilor in grup mare (doctori, studenti, moase, asistente) Laughing .

Chiar asa, cu care dintre dr vei naste? Suspect
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 8:08 pm

Tiii, ce musafiri avem! Nici n-am auzit cand au intrat gargaritele! gemeni
Acu' sunt pe mess, acu' nu mai sunt. Agitate foc! Nici n-am apucat sa mestec bine in pilaf, ca au si disparut. Laughing

Va pupaaaam! love
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 9:34 pm

Fetele, va multumesc, sunteti minunate. flower

Sami, Nico aici voi naste cu o echipa care se nimereste de serviciu in ziua aia la spital. M-au asigurat ca orice echipa ar fi, voi fi tratata cu profesionalism. Piesa importanta in echipa- tineti-va bine!- nu va fi insa doctorul/doctorita- ci moasa cu asistentii ei, plus anestezistul, daca il vreau. Doctorii sunt disponibili si ei, dar intervin numai cand sunt complicatii.

Acu' personalul medical care m-a vazut pe durata sarcinii (pe rand , bineinteles) a fost compus din vreo 4-5 bucati ginecologi, 3 ecografisti, 4 moase, care s-au tot rotit. In ultima vreme ne-am intalnit numai cu ecografisti si ginecologi insa. Chiar si astia cand aveam probleme sunau in spital si mai cereau si opinia altor colegi. Mie mi-a convenit pentru ca de la fiecare am beneficiat de toata expertiza posibila, plus ca aveam parte si de a doua -a treia -a patra opinie:-). La inceput am fost si eu cam mirata si speriata de sistemul asta, dar acum ma simt in siguranta. Cred ca am inceput sa-i inteleg si cunosc si stiu ca indiferent care se va nimeri in ziua nasterii isi va face datoria constiincios. Cam asa e pe aici, fetelor.



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 EmptyVin Dec 03, 2010 9:44 pm

Lumy salutari, pupici fetelor! I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 12 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: