Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 5

In jos 
+15
Libra
turqoise
menics
mirela2
Looana
luminita42
alinutahu
guzelnico
azumica
Sorina
Mona41
samira33
amy
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyLun Iul 19, 2010 6:46 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 1:53 pm

Lumi, Mire, peste 2 sapt voi merge din nou la eco. Dr mi-a spus ca-mi va lua sange, va masura osul nasului si ceafa bebelusului. Aveti idee pt ce toate acestea? I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 1:58 pm

e vorba de translucenta nucala cred..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 1:59 pm

Sorina, in acest moment nu-mi amintesc dar imi voi intreba sotul diseara si revin. Parca 3200 euro. Tot ce stiu sigur e ca nu se mai plateste nimic pt ecografii (atat in timpul monitorizarii, cat si ulterior, pe durata sarcinii). Pretul nu include tratamentul (medicamente, injectii) si analizele de sange.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 1:59 pm

iar sange pt setul de analize,
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 2:02 pm

vai fetelor ce morcov imens am, si cu cat se apropie ora plecarii...cu atat ma jeneaza mai tare Shocked
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 2:45 pm

fetelor, m-am indragostit iar 8-> drunken drunken drunken
are doar.........30 de ani Crying or Very sad Crying or Very sad
e dansator, model, cantaret si actor, e perfect Crying or Very sad
Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Saiminshow
Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Arj0Oa7yFm
Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Show_luo_42
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 3:06 pm

ma pregatesc de plecare...va doresc o seara placuta
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 3:07 pm

nico se cheama dublu test, eco si test de sange, free beta hcg si papp-a
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 3:36 pm

Multumesc, fete dragi. Da, intr-adevar, am citit si eu pe net. Investigatiile se fac pt depistarea sindromului Down si a malformatiilor congenitale. Sper sa iasa bb sanatos tun si puternic. cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 4:48 pm

va pup fetelor.

am ajuns dimineata la Fundeni cu analizele mele de trombo...la ora 7 eram la usa la Uscateasca...se pare ca am nimerit intr-o zi buna a d-nelor...ca era o atmosfera de poveste acolo.
sa va povestesc cum functioneaza treburile pe acolo:intri in clinica,urci la et.2 ,mergi pe un culoar luuuuuuung si la un mom.dat vezi un cabinet pe dreapta unde sunt muuuuuulte femei asezate pe scaune si in mijloc troneaza scaunul de recoltare sange.
initial intrebi de asistenta Viorica,spui ce-i cu tine pe acolo si daca esti cotizant simpatizant la buzunarul asistentei te baga intr-o sala mai mica,din dreapta celei mari,in care tot asa sunt femei cumintele pe scaune si in mijlocul salii e un scaun de recoltare...totul se intampla la fel,doar ca la scara mai mica.
asadar...e ca la stiu eu ce terapie de grup...ti se discuta problemele de fata cu toata lumea...toata lumea stie ce are toata lumea...asa ca imaginati-va cum s-au uitat la mine cand am inceput sa ma "laud" cu 3 sarcini extrauterine si 2 Fiv nereusite...ma rog,asta e chestie de educatie si de bun simt...dar daca pana la o anumita varsta nu ti le insufla cineva...apai asa ramai toata viata...asta nu mi-a placut deloc...nu ca nu mi-as accepta problemele sau as refuza sa vorbesc despre ele...insa de aici si pana la a fi privita de parca as fi umblat in fundu gol pe acolo....ma rog...astea-s romanisme in general Evil or Very Mad
in fine...mi-a luat sange...si maine ma duc dupa-amiaza la interpretare si pentru tratament.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 5:08 pm

da, bineinteles, am mai scris un mesaj, am apasat 2 taste, si s-a dus.......
sami, imi pare rau de experienta de azi....sa inteleg ca e policlinica sau spital de stat,nu?
din pacate,in ro totul este posibil....asta e....
nico,mona, I love you
ma,azumica, altu nu gasisi si tu? numai din-asta ireal?un taiwanez? hai,mai.....
sorina? cum esti?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 5:26 pm

gallicutzo,Instit de Hematologie de la Fundeni e cel mai mare din tara, cred....e traffic intens pe acolo...dar asta e...sa ma vad cu treaba rezolvata si nu mai conteaza altceva.
cred ca m-am si dezobisnuit de spitalele de stat...in ultimii 6-7 ani am mers numai la clinici private si cred ca m-am obisnuit asa-deh,cu binele se obisnuieste omul, imediat....de fapt ,asa ar trebui sa fie peste tot,nu??? Rolling Eyes

fete,Sambata plec la mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 5:57 pm

galli, de unde stii ca-i taiwanez, il stii? Exclamation What a Face
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 6:02 pm

manu, ce AC iei? cred ca te-am mai intrebat......
sami, viu si io!!!....

zumi, am io sursele mele..... bounce pirat
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 6:49 pm

sami cat au costat analizele acolo?
in afara de cotizatia ca atare la madam Viorica, ai mai platit ceva?
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 7:26 pm

deci si tie iti place Twisted Evil
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 8:29 pm

Galli, sunt bine. La psiholog, ca-n filme...cu canapea, cu intrebari de-ti vine sa-i dai pumni! Da mi-a facut bine! Urmatoarea sedinta o am saptamana viitoare. Pana in toamna ma fac bine...sau nu! Very Happy
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 9:27 pm

sorina,sunt putin in urma....de ce mergi la psiholog? asata daca nu-s indiscreta
in rest noapte buna tuturor:*
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 9:46 pm

Buna fete,la mine totul bine, bebetzul din burta era ok, a fost o verificare de rutina cu o ecografie scurta, cat sa i se auda inima. Fie-mea s-a bucurat sa vada si ea sa vada ceva actiune.
pe urma am mancat ceva prin oras si am fost prin magazine, a mica si-a luat o rochita scurta cu flori si eu o bluza gen tunica si inca vreo doua cu maneca. Cam obositor, dar ne-a placut!:-)

Nico testul ala se cheama aici in olanda test combinat. Daca e test combinat iti baga si riscul de varsta in calcul, pe langa analiza sange (PAPP-A, free hCG) si datele ecografice (translucenta nucala, prezenta os nazal). Tine insa minte ca nu este un diagnostic. Va fi OK!!!:-))

Fetele ma retrag, ma duc la canapea, va pup pe toate!

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 EmptyMar Iul 27, 2010 11:01 pm

bau...am dormit de la 4 la 6 si cand ne-am trezit Samirutzu meu a zis ca vrea sa mergem pe stadion...asa ca ne-am bagat la treninguri si ne-am dus in Ghencea sa vedem meciul din preliminariile UCL al Unirii Urziceni.

mirela,la Fundeni analizele de trombo sunt gratuite...trebuie sa mergi cu trimitere de la medicul de familie...insa nu se fac toate analizele...se face doar un pachet de baza care nu stiu ce contine...mutatiile stiu sigur ca nu se fac fara plata,APCR la fel si probabil mai sunt.
eu azi nu am platit ceva...iti spun maine ce mi-a facut.

noapte buna tuturor
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 5
Sus 
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul- 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: