Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 5

In jos 
+15
Libra
turqoise
menics
mirela2
Looana
luminita42
alinutahu
guzelnico
azumica
Sorina
Mona41
samira33
amy
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyLun Iul 19, 2010 6:46 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:10 am

affraid affraid affraid affraid confused confused confused
z30 fara cm?????
acum am numarat zilele si m-am crucit...
affraid affraid affraid affraid
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:21 am

Neatza:)
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:24 am

manu, poate faci un test? Wink

Neatza, azumica!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: 9 Trucuri pentru a fi fericita   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:24 am

9 Trucuri pentru a fi fericita


1. Razi cu pofta

Filmele bune intotdeauna au reusit sa ne captiveze si sa ne mentina atentia pe toata durata lor prin scenarii solide, bine puse la punct, actori talentati si decoruri si locatii pe masura. Poti merge la cinematograf sau, din contra, poti vedea o comedie acasa. Invita o prietena pentru a avea companie, faceti popcorn, cumparati ceva de rontait pentru a avea activitate in timpul filmului, asezati-va comod pe canapea si dati play.

Cautati sa inchiriati comedii clasice, precum “Dumb & Dumber”, “American Pie” sau “Liar, Liar”.
Daca nu esti adepta comediilor, poti merge la stand-up comedy, o intalnire in care un comedian interactioneaza cu publicul intr-o maniera informala. Acest mod de distractie este foarte relaxant si amuzant.

2. Fa miscare

Miscarea reprezinta un stil de viata sanatos. Practicarea unui sport nu este benefica doar pentru sanatatea si modelarea corpului tau, ci si pentru ridicarea moralului si combaterea depresiei. Tot mai multi psihologi indeamna persoanele care sufera de depresie sa realizeze exercitii in aer liber.
Poti iesi prin parc la jogging, cu rolele sau cu bicicleta. De asemenea, daca gasesti un partener disponibil, poti juca volei, badminton sau tenis.

3. Fii adepta actelor de caritate

Faptul ca vezi atatea persoane sarace, nevoiase care nu au uitat sa spere la o viata mai buna si se bucura pentru fiecare lucru primit de la oameni, te face sa vezi lumea altfel, sa pretuiesti ceea ce ai si sa fii fericita.Alege sa fii tu cea care le aduce zambetul pe buze si le ofera un moment de fericire si de incredere incercand sa ii ajuti prin donarea hainelor pe care nu le mai folosesti sau a jucariilor pentru copiii din centrele de plasament.

4. Traieste ritmurile muzicii

Renunta la melodiile de dragoste in favoarea unora pline de dinamism si pe ale caror ritmuri nu ai cum sa nu dansezi. Alege melodii clasice ritmate (Bon Jovi – “It’s my life” sau “Have a Nive Day”, Aerosmith – “Girls of Summer”, Kid Rock – “All Summer Long”) sau melodii ale artistilor contemporani (Usher, P. Diddy, Beyonce, Gorillaz, Linkin Park si altii), da volumul cat mai tare si fa-ti de cap. Chiar daca nu ai voce, canta pentru ca nimeni nu te aude.


5. Rasfata-te

Daca nu ai un prieten care sa te rasfete cu multe cadouri, nu fii trista. Tu esti cea care te cunoaste cel mai bine si te poate face fericita. Cumpara-ti flori, mergi la cosmetica si coafor, plimba-te prin magazinele din mall facand cumparaturi, bucura-te de viata.
Un alt lucru important este sa nu renunti la feminitatea si senzualitatea ta. Seara, poarta o pijama sexy, provocaroare, in care sa te simti frumoasa. Acest lucru te va ajuta sa ai incredere in tine si sa te apreciezi.

6. Distreaza-te cu prietenii

Nu sta in casa, mai ales in anotimpul calduros. Sunt atatea locuri in care poti merge. Foloseste-te de prietenii tai pentru a fi fericita si petrece cat mai mult timp in compania lor. Iti poti face un program pentru intreaga saptamana pe care sa il respecti (de exemplu: luni – piscina, marti – parc, miercuri – terasa, joi – plimbare prin mall, vineri – terasa, sambata – piscina si club, duminica – parc).

7. Ia-ti un animal de companie

Animalele de companie iti pot fi de mare ajutor in momentele in care te plictisesti. Daca ai pisica, nu ai cum sa te simti singura. Inca de mica aceasta manifesta o dorinta foarte mare pentru joc. Cumpara-i jucarii si distreaza-te alaturi de ea.

Cainii sunt mai deosebiti deoarece trebuie scosi din casa de cel putin doua ori pe zi. Poti iesi la o plimbare prin parc cu ei sau chiar la jogging. Este important sa folosesti zgarda sau lesa pentru a nu alerga prin tot parcul dupa el.

8. Bucura-te de lumina soarelui

Vremea urata iti poate schimba buna dispozitie. Cum in timpul verii nu prea ai cum sa te plangi de lipsa soarelui, profita de zilele pline de caldura si relaxeaza-te. Mergi cat mai des la piscina sau la strand cu prietenii. Pe langa faptul ca te joci si te relaxezi, te si bronzezi, lucru foarte important pentru perioada verii pentru sexul feminin.

9. Mergi in vacante

Bucura-te de viata, schimband peisajul. Chiar daca nu ai timp de vacante lungi, incearca sa mergi in excursii de doua zile. Ar trebui ca weekend-ul sa fie destinat unor astfel de calatorii.

Aduna-ti prietenii si cutreierati tara. Daca iti place natura, poti alege sa stai la cort insa, daca esti adepta luxului si nu ai suficienti bani, poti inchiria camere la pensiuni sau la vile.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:29 am

sorina, voi face sigur, dar nu este indicat deloc acum o sarcina No
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:34 am

neata gagici!

ce mai faceti? eu sunt precum vremea...tare plouata Suspect
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:38 am

de ce draguta turqoise ?? ce s-a intamplat?
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 10:59 am

manu, cate zile are cm-ul tau?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 11:13 am

ei eu cred c a este dereglat de la AC, inainte de a lua, era de 28...ca un ceas elvetian...
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 11:19 am

manu, am emotii! ni stiu daca sa-ti tin pumnii sau nu!! Very Happy
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 11:50 am

menisc ma faci sa rad
am ajuns sa manc de frica sa nu mai cad elephant
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 11:56 am

Salve fete si pupici...
Ati vazut pe DC toata tevatura despre pedofili si ziarul can can si pozele de pe DC...
ti se urca parul in cap.. affraid
atentie la ce poze puneti cu cupilasii pe net...
si cel mai important, nu copii dezbracati sau chiar si in cada....

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154510


Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Mar Iul 27, 2010 12:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 11:58 am

mirela,fa ce vrei tu, numai stai departe de baie affraid
sorina, tine-mi pumnii Laughing sa vina Laughing

turqoise, hei, lasa ploaia, uite ce-ti trimit de la mare sunny
em am bagat o salata iar acum imi vine sa Sleep
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 12:01 pm

vai mona, ce spui tu acolo...am auzit ceva...chiar ca ti se face parul maciuca
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:04 pm

Buna ziua, fete minunate!

Gallicuto, te astept in Ist, sa ma inveti sa fac clatite bune. Wink

Mire, Lumi, multumesc de info. I love you Acum abia am citit. Embarassed N-am mai intrat pe net nici aseara, nici dimineata. Si iata-ma ce ma pregateam eu sa-mi dau nadragii jos si sa iau pozitia. Dr i-a spus asistentei "Ia-o pe doamna si pregateste-o pt eco de 10 sapt". Eu, mai curioasa si mai nerabdatoare, am intrat inaintea asistentei in cabinetul cu ecograf si m-am dus glont catre dulap, desfacandu-mi in acelasi timp fundita de la pantaloni. Am auzit in spatele meu vocea suava a asistentei "Nu este necesar, puteti ramane cu pantalonii." Rolling Eyes

La eco, totul ok, dr a fost incantat de dimensiune, bataile inimii, picioruse, capsor, placenta, cordonel. Ce sa mai, a muncit bebelusul nostru, si-a impletit cordonel rezistent. Cred ca de satisfactie isi balanganea piciorusele si ii batea inimioara mai tare ca mamicii lui. Va doresc tuturor sa treceti prin experiente similare. I love you Gravidutele stiu de ce. ❤lor

Sorinuca, Sami, va astept in Ist, sa va duc la clinica unde am facut eu FIV3- cel norocos. O dulceata de dr, rabdator, pasionat de munca lui, dedicat pacientelor.

Mire, imprastie perne in toata casa, macar sa nu mai treci prin vreo aventura nepalcuta. Wink Si nu exagera cu menta.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:07 pm

nico bounce bounce ce fain, ce faceti, anuntati acum familionul??
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:09 pm

Meni, avem voie sa ne bucuram pt tine?! I love you Dar de ce spui tu ca ciclul se deregleaza de la AC? Rolul lor este tocmai acela de a-l regla.

Amy, din pozele anterioare, se vede clar ca piticii se simt excelent cu voi. Simt ei cine ii iubeste mai mult. I love you

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:16 pm

nico, eu nu as vrea sa fie cazul, pt ca mi-a spus clar medicul ca doua luni are nevoie endometrul pt refacere dupa tratamentul cu AC,
m-am exprimat gresit cu dereglarea, faza este ca eu de la AC nu am mai avut sangerari mai deloc in ultimele 3 luni... si ma gandesc ca pana la urma, eu am numarat prima zi fara pastila...dereglata sunt eu ca nu mai stiu cand ar trebui sa fie Z1 daca eu nu am avut sangerare... ma mananca de un test, si-l voi face ca sa stau linistita...desi sincer, as vrea sa-mi fac un control, sa incep sa iau acid folic, sa vorbesc cu dr meu...mi-am propus vre-o doua luni de pauza pt a lasa ovarele sa intre in actiune, sa fie totul ok pt bb...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:20 pm

Eu ma gandeam sa mai stam pana la 12 sapt. Chiar aseara ma intreba sotul cand le spunem parintilor din RO si tatalui din Tr (socrela stie). Mai sunt persoane apropiate care si-au dat seama:
- o prietena din TR, careia i s-a parut ciudat sa am 53 de kile si sa se vada burtica Wink
- 2 verisoare care au vazut semnele lasate de benzile de estradiol cand am iesit din mare Shocked
sau au fost informate de noi:
- surioara mea I love you , care intentiona sa tina postul pt mine; dar n-am vrut s-o las, ca si asa e slaba rau
- asociatul sotului, care, in loc sa zica, "Lasa ca raman eu mai mult la fabrica, tu du-te mai devreme la sotia ta insarcinata", i-a spus sotului "Acum avem motiv sa muncim si mai mult, sa strangem bani pt studiile copilului." Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:22 pm

Meni, fata frumoasa, si eu sunt de parere sa mergi la control. Opinia dr va clarifica toate nelamuririle. Da, este imp ca organismul sa fie pregatit sa-l primeasca pe bb.
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:23 pm

Nico, imi poti spune cat costa fivul la clinica la care ai facut tu?
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:33 pm

nico felicitari

alta cioco nu pot manca
nu ma inghesui la dulciuri
rod saratele, fistic, migdale, supe, zacusca
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:35 pm

eu am facut o salata orientala. atata mancare pot face pe caldurile astea!

fug la psiholog, la interogatoriu! Shocked
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:42 pm

succes sorina!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 EmptyMar Iul 27, 2010 1:43 pm

galliiiiiii pe unde esti???
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 5
Sus 
Pagina 15 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: