Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 21

In jos 
+8
lumy_clt
turqoise
alinutahu
galliciana
luminita42
menics
guzelnico
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMar Noi 06, 2012 2:52 pm

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou. flower
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Iul 15, 2013 7:38 am

Buna dimineata.
Noi ne-am intors, voi ce mai faceti? Mare liniste pe aici.
A fost frumos, dar obositor, mai ales drumul. Cat despre cei mici... m-au disperat, mai ales baiatul, care a vorbit non-stop... Greu, i-am zis ca e ultimul concediu cu ei, daca vrea, sa se duca singur.
Va pupic.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyJoi Iul 18, 2013 1:13 pm

Buna ziua, fete minunate!

N-am reusit sa mai intru pe forum din lipsa de timp si ... internet. Rolling Eyes 
Ne-am stabilit in Sarkoy, se pare ca pe termen nelimitat.Smile  Sotul e tare incantat, a intrat intr-un oarecare ritm. Am reusit sa amenajam etajul de jos si terasele de sus, asa cum ne place noua. Suntem f incantati de cum a iesit. Dar am muncit ca nebunii. Eu am facut curatenie generala in tot dublex-ul iar sotul a montata mobila cat n-a montat toata viata. Partea buna este ca am reusit sa slabim ... fara nicio dieta. cheers
Mai avem cele 2 camere de sus, pe care le vrem tot aerisite si comode.  

Incerc sa revin cu detalii cand vom avea internet si acasa. Acum sunt la biroul sotului. Wink 
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Iul 22, 2013 10:25 am

amy, cum a reactionat deea? cum s- a descurcat soacra??
nico, bravo voua, ati muncit ceva... eralp va ajutat, nu??
asteptam vesti, noi pe la poiana... acum un pic pe la constanta doua zile si plecam iar.. va pupam
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Iul 22, 2013 6:39 pm

Buna, fetelor!

Se vede ca e perioada concediilor si f bine ca avem cu toții nevoie:geek: 

Lumi cu gargaritele se petrec la mare si gazele par ff incantate:bounce: 

Nico, bine ca ati reușit sa terminati cu organizarea casutei si bravo vouă ca ati reușit sa si slabiti!

Eu sunt prinsă ca de obicei, acum sunt in proces de mutare cu job-ul, apoi vine vacantaaa
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMar Iul 23, 2013 6:51 am

Buna dimineata, fete dragi.
Nico, ma bucur ca ati reusit sa va mutati in casuta noua. Lui Eralp ii place? Are copii cu care sa se joace?
Manu, ce face Alex?
Turq, ma bucur ca esti bine. Cand pleci in vacanta?
Andreea a fost cumintica, s-a obisnuit repede cu soacra, ziua a reusit sa o faca sa doarma la ea acasa, insa seara veneau si dormea in patutul ei. Cand ne-am intors ne-a recunoscut, s-a bucurat nu stiu cum sa va spun, parca se rusina cumva, era tare dulcica. Acum vine si ne da cate un pupic, atunci cand ii cerem asta, iar cateodata se apuca de picioarele noastre si ne strange in brate. Si-a adaugat la vocabular ,,Nu, nu, nu" si ,,Aci" cu un accent ciudat. E amuzanta foc. Trebuie sa-mi iau o camera video.
Sambata e botezul, iar duminica rupem si turta. O sa fim noi, nasii, socrii si cei mici, finii de la Bucuresti si prietenii cu care mergem in concediu. Asa am vrut sa fie mai restrans, sper sa fie bine.
Sa aveti grija de voi si va pup cu drag.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyVin Iul 26, 2013 12:39 pm

Fetelor si noi ne-am intors din Ro pe 20 iulie. Am avut un concediu minunat si la mare dar mai ales la munte, unde am stat in casa cumnatului meu cu aproape toata familia! ..
Am avut si un examen ieri, un test de competenta ca sa intru intr-o baza de date pentru niste joburi europene. Asta ca sa ma aflu in treaba, ca oricum nu pot pleca din NL daca mi se ofera un job spre exemplu in italia..In fine, a fost interesant testul, macar cu experienta ma aleg.

Nico felicitari pentru noua casuta! te invidiez ca o sa stai la mare!! flower Amy , data viitoare o luati pe Andreea!..Succes cu pregatirile ..Va pup pe toate dragelor, ma grabesc acum sa iesim pe afara pana nu incepe ploaia..:-)
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Iul 29, 2013 7:08 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Ne-am intors si noi de la bitez, a fost frumos, dar obositor. Andreea a plans mult in biserica, mi se rupea sufletul, ma cauta din priviri si intindea manutele sa o iau in brate. Pana la urma a lasat-o nasul pe jos, ca e grea si oric oricum nu mai voia sa stea deloc. S-a plimbat prin biserica si cand a bagat-o in apa iar a inceput sa planga.
Ieri i-a rupt si turta si a luat de pe tava prima data o mingiuta cu care se jucase toata ziua, apoi un set de pieptan si perie, o trusa de machiaj, un telefon mobil si la insistente (adica ii sucise tava sprea ea) a luat si banii. Sa fie sanatoasa, altceva nu conteaza.
Noi pana la urma le-am luat nasilor pentru cel mic cateva hainute de la Zara (de vreo 200 lei) si o cutiuta muzicala cu un ingeras, cu cristale Swarovski (sau cum se scrie) tot de vreo 200 lei. Sper sa nu fi fost prea putin, oricum faptul e consumat. A primit multe hainute si in final am ramas si cu vreo 700 de lei pe care vreau sa ii depun intr-un cont special pentru ea, impreuna cu alocatia.
Lumi, ma bucur ca v-ati simtit bine in Romania. Lalu ce a zis cand s-a vazut inconjurata de atata lume?
Sa aveti o saptamana frumoasa, va pup cu drag.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Iul 29, 2013 9:40 am

Amy felicitari! Bine ca a trecut, pentru un copil asa maricel este ciudata toata festivitatea, important e ca acum e botezata!:flower Imi place ca simti ca o mama deja, cu toate ca Andreea e a voastra de doar cateva luni.
Sa va creasca mare, sanatoasa si norocoasa si sa va aduca multe bucurii!


Ralucai i-a placut mult de tot cu toata lumea imprejur, invata numele rapid si ii chema pe toti, a fost foarte fericita. Pe Lucia o iubeste mult, o striga Lushia..:-)) La munte am avut o curte mare unde alerga si juca fotbal cat era ziua de lunga,  seara ajuta la gratar pe langa cumnata-meu, se ducea si la vecina tanti Nuti sa vada puii de gaina, manca zmeura direct din tufe..
Si la mare i-a placut..prima ei mare cu apa calda!..Nici nu stiti cat a alergat pe plaja si tipa de bucurie, mai s-o pierdem pe acolo!!

A fost minunat fetelor, e bine printre ai tai..
Am insa si vesti triste. Terapia pentru melanom a sora-mi nu mai functioneaza, tumora a devenit rezistenta la medicatie si da semne de recidiva..trebuie sa intrerupa si sa ia altceva. Suntem toti acum dati peste cap, ne rugam sa facem rost de bani si sa functioneze si urmatoarea transa de chemostatic.

Va las acum , ca ma cheama Ralu..cica..''mioase''!(adica miroase..va dati voi seama ce..)

va pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyVin Aug 02, 2013 11:49 am

Shocked  lumi, imi pare tare rau pt sora ta...
ma bucur ca vacanta in rom v-a tihnit!
amy, important este ca ati crestinat copilul, nu era? sau ati vrut voi sa fiti siguri? bine ca a trecut iar acum aveti timp sa va bucurati in tihna de buburuza, am vazut pozele pe fb, frumusica foc!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyVin Aug 02, 2013 12:02 pm

Buna.
Lumi, imi pare rau de sora ta, sper din suflet sa se rezolve.
Manu, noi am vrut asa, asa a fost si cununia si nunta. Mie nu-mi mai place agitatia prea tare. Ma simt cel mai bine in sanul familiei, cu cei dragi aproape.
Sa aveti un we minunat. Va pup cu drag !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptySam Aug 03, 2013 11:36 am

Multumesc fetelor..
Noi pe aici cu treburile casnice, ca doar e sambata.:-) In rest nimic deosebit.
Ne-am bucurat si noi de un pic de vara , ieri chiar a fost canicula, a durat 2 zile..:-) Azi sunt din nou 20-24 grade si vant, dar bine ca nu ploua.

Sunt prin zona..:-) Va pup fetelor!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Aug 05, 2013 6:33 am

Buna dragelor.
Ce mai faceti, ce mai ziceti?
Am vzt ca Turq se plimba prin Venetia, Lumi a fost cu gargaritele la mare, Alex se face pe zi ce trece mai frumos. flower 
Eu am o intrebare pentru mamicile cu pitici mai mari: cand ati inceput sa le dati cereale normale in locul celor instant?
Va pupic si va doresc o zi minunata.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Aug 05, 2013 11:52 am

Amy, le vezi pe fete pe FB..:-)

Eu nu prea stiu ce sa-ti spun, eu ii dau de pe la doi ani cereale de la mine , musli. Asta pentru ca si-a bagat lingura la mine in castron si ca vrea sa fie si ea ca adultii, sa manance ce mananc eu. Asa ca i-am dat, musli simplu ba cu lapte , ba cu iaurt. Pana la doi ani manca si terci (cerele pt bebei cu iaurt) dar acum nu le mai apreciaza, prefera sa crantzaneasca.

Am pregatit ceva de mancare, mai dau cateva telefoane si iesim..:-) E o zi frumoasa azi!

Va pup.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Aug 12, 2013 6:32 am

Buna dimineata, dragelor. Nici o miscare pe aic, inseamna ca sunteti inca plecate in vacanta.
Noi am fost in we la munte, cu Andreea. S-a comportat exemplar, a rezistat eroic si pe drum, a fost foarte frumos. A alergat prin curte, s-a dat in leagan, a studiat vacutele si calutul din curte, mi-a fost tare drag de ea. Noi ne-am racorit, sambata seara chiar a picurat si noaptea ne-am invelit cu o patura groasa-groasa, atat era de racoare. La Ploiesti e jale de caldura, nu prea am dormit bine azi-noapte, dar tre sa imi revin ca e o gramada de treaba de facut la serviciu.
Va pup si va doresc o zi frumoasa si o saptamana mai racoroasa.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyLun Aug 12, 2013 3:38 pm

Dragelor,

am lasat rusinea la o parte si am adresat un apel umanitar pentru sora mea, cea bolnava de cancer, pe forumul DC dar si pe alte forumuri internationale. Pe DC a trebuit sa trimit documente medicale, am stat aseara tarziu de tot sa pregatesc totul.

Amy care sunt conditiile sa pun un apel umanitar si aici?

Suntem speriate ca nu va putea incepe tratamentul curand, cancerul a recidivat in brat, in sold si in alti doi gangloni limfatici.
Stiu ca suntem un grup mic, dar poate fiecare din voi poate promova linkul in alta parte sau daca puteti ajuta, orice conteaza acum. Urmatorul ei tratament cu Yervoy costa enorm, nu putem face fata singuri sumei..

Va pup si imi pare rau ca am ajuns sa scriu asta aici, mai ales ca stiu ca fiecare dintre voi aveti propriile voastre probleme.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMar Aug 13, 2013 6:31 am

Buna dimineata.
Lumi, tare rau imi pare de sora ta. Poti pune aici fara restrictii ceea ce doresti, speram sa se gaseasca si oameni care sa va ajute.
Am vazut campanii de succes promovate pe Facebook, am chiar un coleg cu un nepotel bolnav de cancer, numai eu personal cred ca am distribuit de 30 de ori. Incearca si asa, faceti si un blog cu povestea ei... Va tin pumnii, Doamne ajuta !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMar Aug 13, 2013 12:35 pm

Amy, asa este, retelele sociale ajuta in asemena situatii.
Pentru sora mea e deschisa deja o campanie de Universitatea Bucuresti, unde este ea conferentiar. Asa am avut acces la primul tratament , cel cu zelboraf, care a salvat-o cand era in stare foarte critica.

Acum are nevoie sa continue cu Yervoy, un tratament, care e de asemenea neacoperit de casa de asigurari si campania umanitara de la universitate continua. Aici este linkul campaniei, unde sunt si instructiuni despre felul cum se poate dona.

http://media.unibuc.ro/salvam-un-profesor-salvam-generatii/a-doua-etapa-a-tratamentului-campania-salvam-un-profesor-salvam-generatii-la-10-luni-de-tratament

Se poate dona si prin pay pal , prin http://media.unibuc.ro/
in dreapta este poza ei, cu mentiunea Donate.

Pe Facebook campania este la gazduita la

https://www.facebook.com/CampanieUmanitaraPentruAdelaRogojinaru

Pe DC am deschis eu un apel ieri, il gasiti la

****//comunitate.desprecopii.com/donation/30/Please_support_us_for_the_cancer_treatment_of_my_sister/action_id/11156

Dragelor, orice forma de ajutor e binevenita, financiara, distribuire link sau suport cauza. Va pup si va multumesc.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMier Aug 14, 2013 8:08 pm

Buna seara, fete dragi!

Lumi, cuvintele sunt de prisos insa sper din suflet sa se adune banutii necesari pentru tratamentul surioarei tale si sa sa se stabilizeze starea ei de sanatate in timp util, eu voi ajuta atat cat voi putea si sper ca apelul vostru sa sensibilizeze cat mai multe persoane, multi din noi avem un frate sau o surioara si cu siguranta am proceda la fel, Dumnezeu e mare si are grija de noi toti, aveti incredere!

Pupici
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMier Aug 14, 2013 8:11 pm

Manu, mai sunt in Cta pana vineri dimi, mi-ar fi placut sa ne vedem cu printisor cu tot dar am schimbat telefonul si nu mai am nr tau:(
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyJoi Aug 15, 2013 9:40 am

Oana, multumesc draga mea, am vazut ca deja ai distribuit linkul ala cu spotul. e frumos din partea ta, mai ales ca esti in vacanta si tu I love you Ne-au venit ieri niste raspunsuri negative de la producatorul medicamentului , a zis prima oara ca ne da o perfuzie gratis (13000 euro, pe urma s-au razgandit😢 am fost in soc, cum pot sa se joace asa cu un bolnav. Am primit pan ala urma 1% discount, e bun si asta. S-au strans niste bani in contul ei vreo 4000 euro, sa vedem ce-o mai fi, speram de la companii o finantare mai mare,asta ne-ar da acces la tot tratamentul, in rest , stiti si voi lumea e prea saraca. Stau noaptea si trimit emailuri pe la fundatii, poate , poate.

Ieri Raluca si-a facut boyfriend in parc:)  Sander parca il cheama, ii place sa admire furnicile si paianjenii prin tufisuri si Raluca dupa el..Very Happy Am profitat si m-am asezat si eu pe paturica in parc ma uitam la ei.

Ma duc sa fac cafea ca am capul mare fetelor.. pupici
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyVin Aug 16, 2013 6:52 am

Buna dimineata.
Doamne ajuta, Lumi, sa se stranga banii si sa inceapa tratamentul.
Ralucuta e mare, o adevarata domnisoara, cred ca or sa roiasca pustanii in jurul ei.
Noi ieri am fost la soacra-mea, ca a fost ziua ei, si era si baiatul lui Dan acolo, nici nu va imaginati ce bucurie a fost pe Andreea, nici la baie nu-l lasa sa se duca, statea langa usa lui si plangea.
Azi sunt la serviciu, desi e liber, dar am acte de semnat si oricum prefer sa stau azi decat sambata viitoare.
Voua va doresc un we minunat.
Pup.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyDum Aug 18, 2013 10:03 am

Amy , asa sunt astia micii se tin strans dupa fratii mai mari :-) Si Raluca intreaba mereu de Lushia si ofteaza ca e la ''eshti'' (bucuresti).

Fetelor multumesc din suflet ca ati distribuit linkul, e frumos din partea voastra. Eu am avut activitate zero pe fb si sunt in faza incepatorului dar trec eu si de asta. In orice caz nu cred ca o sa devin niciodata prea activa pe fb , nu stiu de ce imi plac mai mult forumurile, dar.. nu se stie niciodata!

Manule , Alex e un baietel frumos foc dar asta cred ca ti se spune in fiecare zi. Amy sunteti norocosi cu Andreea  , e si frumoasa si pare si cuminte.Smile 

Va pup pe toate, toate flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMar Aug 20, 2013 2:06 pm

Noi am inceput gradinita aici si cat e ea plecata alerg ca nebuna prin casa ca nu stiu ce sa fac mai intai..:-))
Vine soacra vineri in vizita si iar tb sa dau prin toate camerele si sa spal si baia.Bine ca vine ea ca altminteri as gasi lucruri mai bune de facut. Cineva ne-a zis ca la un institut pe profil medical sunt vreo 40 de locuri disponibile pe microbiologie medicala, sa vedem daca am noroc, ca eu din pacate am facut microbiologie pe mediu. Dar o sa incerc. Pupici fetelor, ma duc sa mai strang pe aici.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMier Aug 21, 2013 6:41 am

Buna dimineata.
Cum s-a adaptat Lalu la gradi? Ii place ? Mi bine sa alergi prin casa degeaba decat sa stea soacra pe capul tau. Eu una nu suport sa ma bata cineva la cap. Very Happy 
Mai Manu, e atat de frumusel Alex. Iti insenineaza toata diminetile cu zambetul lui.
Andreea mea se trezeste plangand noaptea, de cateva ori, de vreo saptamana. Ori viseaza urat ori o dor dintisorii. Azi-noapte i-am dat niste Ibalgin, pe la 3 noaptea si s-a mai trezit doar pe la 6, dar eu sunt chiauna de somn.
M-a zapacit si bunica-mea, ca nu mai vede cu un ochi, s-a dus ieri la doctor si i-a zis ca are cataracta si ca trebuie sa se opereze, asa ca i-a facut doctorul si programare la operatie. Si imi zice: imi trebuie 25 milioane sa ma operez. Pai si eu de unde sa iti dau atatia bani? S-a suparat... Cred ca se gandeste ca daca mi-a trecut apartamentul pe numele meu trebuie sa fac de toate. Dar nu am banii astia, nu sunt 2 milioane. Luna trecuta i-am dat 5 milioane si a pus cabina de dus. Dar eu stiu ca oamenii batrani strang bani cand ajung la batranete, acolo, pentru inmormantare, prosoape si alte prostii. Ea nu are bani luna de luna desi are pensie frumusica, 11 milioane. Sunt foarte intoarsa pe dos.
V-am zapacit, sa aveti o zi frumoasa, eu azi ma duc la control la san. Pupici.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 EmptyMier Aug 21, 2013 11:46 am

Amy asa sunt cei batrani, si noi cu tata avem aceeiasi istorie..Nu pricepe domnule nimic, adica pricepe dar tot trebuie sa-i dai. Si tata are pensie mare, ca a fost inginer. Ce sa mai zic. Acum de cand a murit mamica ne bate mereu la cap si nu-l inteleg, mai ales in conditiile in care suntem cu necazul lui sora-mea cea mare si totul se duce in tratamentul ei.

Lalu a fost bine din prima zi la gradi si ii place in continuare, pacat ca sta numai 2-3 ore. Cu dormitul si Ralu ma cheuneste de cap, aproape in fiecare noapte se rasuceste si are asa vreo ora de insomnie de imi stric si eu noaptea.. am si eu o oboseala acumulata..:-(( Ce sa facem, rezistam noi.

Amy , Lumy, Manu, Oana, Lili ...si edit Brunica :-) sper sa nu fi uitat pe cineva multumesc ca ma ajutati pe FB. Sunteti nemaipomenite I love you 
Pupici fetelor
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 28 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 21
Sus 
Pagina 28 din 29Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul - 8

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: