Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-18

In jos 
+12
Admin
turqoise
luminita42
SOS Infertilitatea
menics
MayanMistica
lyly_mar
samira33
brunadria
galliciana
miha_ela
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Oct 17, 2011 6:21 am

Rezumarea primului mesaj :

Un capitol nou plin de bucurii va doresc !
Sus In jos

AutorMesaj
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyDum Noi 06, 2011 2:45 pm

hello fetele

lumi,arati super bine ..te-ai refacut repede si se vede ca Ralucuta te intinereste...te tine in priza!!! si semanati f tare intre voi surorile...si Luci si mie mi se pare ca seamana f tare cu sora ta

samiro ,sa iti traiasca samiroiul -gabriel...drum bun si sa ajungeti cu bine..si sa vii cu vesti bune de la histero

la mine se pare ca se anunat CM...deja e spotting si parca incepe sa curga normal ..adica e z1...maine am programare la albu pt eco..sa vad ce face chistul hematic...si nu stiu de ce am o presimtire ca e tot acolo si ca o sa aman FIV-ul si sa fiu sincera parca m-as bucura dc l-as amana...nu stiu ce am..i-am zis la al meu de FIV cu ovodonate....i-am povestit de mami_vreau si imi zice ca de ce mai mergem la Buda...mai bine mergem la anu la Brno...

uffff....

ii scriu maine seara lui PK,dupa eco....
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyDum Noi 06, 2011 5:59 pm

Ce familie frumoasa, Lumi. Eu stau prost cu memoria si a trebuit sa caut ptintre mesaje parola si abia acum am gasit-o. Smile
Fetele tale sunt superbe iar gropitele tale m-au topit. Pup fetele frumoase.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 7:33 am

Buna dimineata. Va astept cu drag la o cafeluta romaneasca, mi-a lipsit, la fel ca si voi

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 020_coffee21

Pe birou constat ca sunt o gramada de acte, azi ma odihnesc si de maine ma apuc de lucru.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 9:15 am

Buna dimineata si de la mine!!!

va doresc o saptamana minunata...eu sunt cu vrejul in aer..hi, hi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 9:35 am

Buna fetelor,
Manule cu vrejul in aer e de bine sau de rau?.. Smile
Off si pe mine ma asteapta datoria zilnica, dereticat prin casa, bagat la masina, strans si aranjat rufele uscate si aspirator. Neutral M-am trezit azi noapte la 3.00 si am luat colebil (nu stiu cat era de potrivit dar a mers), pt ca ma durea stomacul si in capul pieptului, parca ma ardea. Ciudat, dar mi se intampla din cand in cand. In rest..e un noiembrie placut aici, temperaturi intre 13-18 grade si nu a mai plouat; e parca mai frumusel ca vara. Smile Va pup fetelor.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 10:00 am

Smile
lumi e in aer...cam intors, dimineata mi-am gasit masina blocata... am lasat-o acasa, dar mai rau e ca mi-am uitat si pachetul cu mancare tot in masina... si ma enerveaza...azinoapte am dormit cam prost...
lumi spor la trebi
nico tu??...aaa stai ca esti in sarbatori, ce-ti pasa...
galli tu ce mai trabaluiesti azi?
lylyca ? azi mergi la control?
amy... foarte bine, incepe cu o pauza...
samiruto, succes la Buda!
turqois rar mai treci pe aici Sad
miha flower
bruni???
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 11:08 am

Manule da, sunt motive de vrej .. Smile am uitat sa zic, azi Luci s-a dus la firma sa definitiveze contractul de munca. In urma cu cateva zile, a acceptat oferta de job a companiei RP, la care a facut practica in vara; i-a placut mult atmosfera de acolo. Ea e acum ultimul an la master. Salariul cam micut mi s-a parut mie, o mie ron si tichete de masa. Manule tu stii cam cat sunt salariile pentru debutant?Parca tu lucrezi in domeniu.... Noua ne ziceau de la univ. ca e ok pentru acum la inceput, dar mai stii, sunt firme si firme, poate nu stiu aia totul pe piata.pup!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 11:29 am

Lumi,
si mie mi se pare mic salariul, la noi sigur este mai mare...tu vorbesti de net, nu? dar cred ca merita inceput de undeva...promit sa te anunt daca apare la Heineken ceva...daca vrea... ar fi ceva
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 11:46 am

Da salariu net e, Manule. Brutul e vreo 1400. Noi am zis la fel, sa capete ceva experienta la ei. Are si lucrarea de master de facut, trebuie sa mearga la ore, daca cere mai mult poate nici aia nu mai sunt asa intelegatori. Mersi mult, da, sa-mi zici, nu se stie niciodata..:-))pup!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 3:13 pm

salutare...
am ramas fara internet cateva zile , abia acuma au avenit sa l repare, era din cauza vremii de zilele trecute, toata lumea de pe strada a avut pb..
scuze ca nu am putut intra sa va dau vestea cea mare de la Miha , insa de pe i phone nu m am putut conecta pe sertarel!
asadar sa traiasca micuta lui Miha si sa aiba viata lunga si fericita!
eu sunt bine , cu musafiri ca de obicei , sper ca saptamana asta sa fiu mai libera..
va pup pe toate si va doresc o saptamana frumoasa cu vesti bune!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyLun Noi 07, 2011 9:22 pm

Hello fetele

Mi-am facut eco si Albu mi-a zis ca nu am decat chistul endometriozic pe care el l-a vazut de 2 cm.I-am dat email lui PK si astept raspunsul lui cd sa vin la el ,cf schemei ar tb sa vin duminica pt prima eco...dar l-am intrebat dc pot sa vin luni..sa vedem ce zice Question Am vb si cu Anca ,fata care a fost cu mine data trecuta la fiv si ea ar tb sa inceapa miercuri stimularea,e la o zi dupa mine......ma bucur ca sunt cu inca cineva..si ea o tipa f optimista ..ma mai incurajeaza si pe mine

pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 1:08 am

hello girls

am intrat sa va spun ca am ajuns cu bine.
mai vorbim maine.

clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 8:12 am

Buna dimineata.
sami, bine ca ai ajuns cu bine.
Si eu zic ca e ok pentru inceput salariul respectiv, mai ales ca ii da si niste bonuri de masa. Am colegi care lucreaza de ceva ani si nu iau mai mult de 1800 lei si va imaginati in ce conditii lucreaza.
Azi ma apuc de lucru sa mai scap de hartiile de pe birou.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 8:47 am

LA MULTI ANI!!!!tuturor celor ce poarta numele sfintilor de azi.
sa fie sanatosi,voiosi si Domnu sa-i ajute sa-si implineasca cele mai dragi vise.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 8:53 am

flower flower flower La multi ani sarbatoritilor de azi!
sami, tine-ne la curent!

Miha, sa traiesti cu numele si tu si balerina ta!
galli???
turq?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 10:39 am

Salut si la multi ani tuturor! Smile
Lylyshor , deci pana la urma tot te duci la Budapesta anul asta... Smile Pe mine m-au zapacit ecografisti astia care ba vad ba una ba alta pe la tine, niciodata nu stii ce-i. In orice caz sper sa fie cat mai putine probleme sau chiar deloc. flower

Bruna tu nu ne trimiti niste poze din vacanta? Smile

edit: Sami te epilasi? Very Happy

Fetelor merci ca v-ati zis parerea vis a vis de angajarea lui Luci. Pe de lata parte, ea se simte bine in firma aia, iar eu am incurajat-o sa mearga la ei, pt, ca eu cred ca si atmosfera conteaza pentru inceput. Acum, vom vede ce-o mai fi.

Ma duc la ale mele, fetelor. I-am pus lui Raluca muzica -Gotye-somebody that I used to know lol! mamaaa, ce le mai danseaza, imi beau si eu cafeaua linistita.

Va pup pe toate.

NB. A pus H. mancare pentru pasarele in gradinita si ce credeti a venit azi ditamai cioara (zici ca-i gaina) si mananca tot . Mi-e ca rupe si pomisorul. Neutral
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 11:19 am

neata buna!
amy, e tare frumusica nepotica ta si tu arati f bine Smile
lumy , ralucuta are niste ochi superbi , iar tu arati f bine, nu ai de ce sa ti mai faci griji cu slabitul!
nico, creolinul lu' mama e tare frumusel!
sami, bafta la histero sa treci cu bine peste si sa fie fiv ul norocos,
la fel si pt lyly, deci pana la urma incepi acuma? cand ar trebui sa dai startul?
manu, sunt pe aici , un pic teleghidata, nu prea am chef de nimic , iar se anunta ploi, bine ca suntem feriti de inundatii!
galli, ce ai in meniu azi? eu nu mai am inspiratie ce as mai putea sa gatesc , ceva mai diferit !
alinuta, ce mai faci esti singura cu pitica sau te ajuta cineva?

lumy, eu as pune poze insa habar n am cum, o sa ma ocup de asta cand am un pic de chef!
miha , proaspata noastra mamica , sper ca sunteti bine amandoua ..
va pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 11:35 am

lumi,nu m-am epilat...maine ma ocup de problema asta...mi-am luat si un tub de crema in caz ca nu ma descurc la vreun salon aici si bine am facut ca vad ca s-a desfiintat salonul de cosmetica ce era pe strada cu pensiunea.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 12:08 pm

fetelor, mg netul f rau.............
va doresc o sapt cat mai frumoasa!! flower flower

la multi ani, tuturor ce isi serbeaza ziua de nume!!!!!!!!

miha, sa iti traiasca fetita, sa fiti fericiti cu totii!!!!!!!! ai reusit!!! felicitari din toata inima!!!!!!!!!!!!!

eu, sunt f debusolata.......am sa va povestesc altadata, ca altfel nu mai fac nimic pe aici.......

lumih,nu am vz pozele, salariul lui luci e f bun, comparativ cu altele......
sami, BAFTA MULTA, ai mers singura????
nico, ce broscuta!!!!!!!! iar ne-ai parasit.......ajung la concluzia ca nu ne mai iubesti???!

bruni,tu?

amy, am sa iti spun mai multe, dar nu acum.....lasa supararile!!!! fii vesela!
se apropie timpul copilasului tau!!!! I love you

manu,lyly, pupici! I love you lyly, doamne ajuta!!!!! I love you

turc? unde esti?
revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 12:45 pm

galli,doamna draga,ce-i pe sufletelul tau???

nu am venit singura ca nu m-a lasat soata.
m-a adus cu masina si el a plecat mai departe in Belgia si se intoarce Miercuri seara.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 1:05 pm

salutare,

sunt prin preajma, ma invart de colo-colo insa fara sa fac ceva concret,
starea mea de neliniste si agitatie vad ca se mentine, cert este ca nu sunt o companie prea placuta pentru nimeni zilele astea,
simt ca nu imi gasesc locul nicaieri si nimeni si nimic nu ma mai multumeste, WTF affraid

La multi ani cu sanatate tuturor sarbatoritilor flower flower flower


pupici la toate fetele flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 1:18 pm

haideti mai fetelor, eu am eliberat butoiul.. dar am pus capacul, sa stiti!

lumi , sa o vedem cum danseaza! poze ceva? dar soata cum se mai simte? si-a revenit?

galli scratch off ce s-a mai intamplat??

turqois, dar tu de ce esti nelinistita, incepeti investigatii, tratamente alea alea??

sami, pana la urma bun si :tubul"...
bruni asteptam poze...
eu am facut zilele trecute musaca.. nu mai facusem de foarte multa vreme si ciorbita de pui cu taitei de casa Smile
azi ar trebui sa gatesc dar... n-am nici o idee, plus ca am ramas fara butelie, aseara ne-am luat blaturi de pizza si am facut pizza... buna rau ...G a fost de baza... pfiu sa nu-i fie de deochi...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 1:34 pm

hi hi , ce smecherie, pai tot io cu munca cu pozele? Laughing nuuuu fetelor acu' astept eu de la voi, sa ma bucur si eu de vizionari! Smile
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 1:51 pm

La multi tuturor Mihaelelor si Gabrielelor! flower flower flower

Eu ar tb sa incep azi in ziua 2 stimularea dc PK mi-a zis ca de de maine...cred ca le-a incurcat..i-am dat iar email sa imi zica sigur.

pupici fetele si multumesc pt incuraajari
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 EmptyMar Noi 08, 2011 3:46 pm

scratch pai lumi sa pun eu dansand?! nu cred ca vrei geek

pfuiii lylyca incepi si tu stimularea...succes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-18
Sus 
Pagina 9 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: