Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-18

In jos 
+12
Admin
turqoise
luminita42
SOS Infertilitatea
menics
MayanMistica
lyly_mar
samira33
brunadria
galliciana
miha_ela
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyLun Oct 17, 2011 6:21 am

Rezumarea primului mesaj :

Un capitol nou plin de bucurii va doresc !
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 8:49 am

buna dimineata!


mai fetelor mai stiti ceva de Miha?

sami sa porti sanatoasa rochita!
eu, nica nou... ieri am fost la Stefan, i-am luat niste jocuri.. nu a foat prea incantat...sunt dezamagita...sper ca cel de pictat geamurile geek cu figurine de craciun, sa-l incante...aseara era oricum preocupat de altele...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 9:19 am

neata, dragutelor!!
intru rpd, apoi merg sa dau un tur prin piata de legume, sa vad preturile.
am o propietareasa ciudata, am sa va povestesc.
in rest,ploua cu galeata, bine ca nu a plouat cand ne-am mutat......am de facut si de mancare, si curatenie, si,
de aseara am un frigider de la mneaei! deci, trebuie sa nu ma plictisesc.....
in plus, ea vrea ca de luni sa vina sa ma ajute, What a Face What a Face What a Face nu,nu,nu! no way!
in plus, in casa am si scule, pt ca cei care au lucrat aici,inca nu au predat cheile,
dupa mine,oricum as schimba incuietorile.....am vb aseara cu mama, soro, cauta motiv de cearta din orice,parca..... ma exapereaza!!!!!mai fac pe prostul, ca nu am incotro.... What a Face
dimineata trebuie sa ies afara si sa mut tomberoanele pe locul lui de parcare.... Twisted Evil
seara, operatie inversa!

de miha mai stie cineva ceva?
manu,sa iti traiasca nepotelul, lasa, nu avea chef aseara, va avea altadata!
asa sunt copiii! nepoata mea, de ex, se plictiseste f rpd de jucarii, in schimb,
daca sormea face de mancare, musai sa faca si ea!!!!!!!
lumi, asteptam niste poze,soro!!!
cu mancarea, trebuia sa apreciezi ca iese multa, orezul se umfla....
si eu mai arunc, dar nu prea des, la mine mananca si cainele!hai, o zi buna, revin! I love you
lyly,tu?
sami, ma gandesc sa pun si eu putina varza la murat sau muraturi-fara gogonele, evident!
turcule, tu? te vazui de dimineata cheers
bruni,???? cum esti?

hai, o zi buna; revin! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 9:57 am

galicuto, o groaza de treaba ai mama....
sa inteleg ca tomberonul tine locul ocupat??
off mi-ai aminti8t ca si eu trebuie sa gatesc, cred ca fac o ciorbita de curcan cu taitei de casa ...si...parca as face o musaca, dar si cu vinete... ma mai gandesc...alte idei de felul doi??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 10:40 am

Salve fete,
Aaaaa Gali asteapta soro! Very Happy ca vin ele de pe urma si pozele!!! Poate azi , cu putin noroc! Ce sa fac daca nu am timp, eu zic mersi ca mai pot sa scriu pe aici cu asta mica agatata de genunchii mei, ca vrea sa participe la toate activitatile mele. Da un caine ar fi bun la casa omului, insa Bethoven al meu are stomac sensibil! Tot cu barbatu' ma scot! Laughing pana una alta mai am jumate de tava de varza a la cluj si cred ca H o va termina, se pare ca i-a placut!

Eu azi vreau sa stau numai de copil, fara alte treburi, poate ne plimbam ca e frumusel afara. Ieri am facut shoppingul saptamanal , gata am scapat. Oricum de spalat si intins rufe tot nu scap, am inceput sa urasc masina de spalat!Very Happy

Pupici fete, sper sa pot sa mai intru mai tarziu.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 12:15 pm

Buna ziua, fete minunate! flower

V-am citit pe apucate si pe nerasuflate dar n-am avut timp/cum sa scriu.
Suntem bine, Lumi a intuit bine- am "fugit" si-n RO. N-am avut cum sa ma plictisesc acolo dar nici sa ma odihnesc prea mult. Pana la urma am preluat eu sarcina finalizarii leasing-ului- maaaareee bataie de cap- si da-i alergaturi, acte, plati si o gramada de nervi. Mare dreptate are Badea! Am vandut si una dintre masini. Rolling Eyes Ne-am dat seama ca-i musai sa luam una inmatriculata aici. Altfel, periodic, am fi avut 2 masini in fata blocului in RO si aici umblam cu gioarsa socrelei. Embarassed
Eralp insa a luat placere la maxim- plimbat dimineata de bunu, dupa amiaza de buni, s-a jucat cu verisoara Miruna, a socializat si s-a distrat mult prin parcuri, i-a mers de minune. Trebuie sa repet figura macar la 2 luni. Very Happy

Revin la povesti cand doarme Greierasul nazdravan. Altfel, trebuie sa-l supraveghez permanent- merge in 4 labe peste tot, este atras de cabluri si incaltari, se catara pe obiectele de mobilier, geamuri, oglinzi, jucarii, perne, picioare umane- intr-un cuvant pe tot ce se poate. Laughing Astazi i-a iesit si mersul de-a lungul patutului, masutei si canapelei. Very Happy E ff curios, fff activ si vorbaret nevoie mare. Mie imi spune "anne" (mama, in lb turca) Shocked , desi exersez in fiecare zi "MA-MA". Eu nu renunt, sa vedem cum reusesc sa-l conving pe Eralp. Very Happy
Cred ca in aprox o saptamana ii vor iesi primii doi dintisori de jos. Deja se vad prin gingiute iar astazi, la toaleta de dimineata, am simtit un coltisor. Laughing

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 12:23 pm

manu, vinete pane, ardei umpluti si carne de vita cu legume.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 2:13 pm

Hello fetele

am aparut si eu ..mai tarziu..ca dupa Hallowen...au facut cei de la firma noastra, petrecerea la un club...eee nu am avut costumatie ,mi-am pus doar o masca pe ochii...dar a fost super...mai cu disco...mai cu sarbe si hore...mai asa pe romaneste ...in rest..astept ziua de luni sa ma duc la eco sa vad ce face chistul meu hematic si dc ma apuc de injectare ..
nico,ai trecut al faza....cotrobaiala...e clar ca o sa slabesti si tu mai rau ca fiina...ca am vazut ca o bate vantu Very Happy

pupici la toate fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 5:24 pm

Nico bine ai revenit! Mie parca fetele mi-au zis ca esti la Romania, dar acu' na unde puteai fi, ori la Ro ori la mare.. Very Happy si cum ultima nu mai e in ton cu sezonul..!
Ma bucur ca v-ati simtit bine si ati rezolvat si o multime de treburi! Eralp a crescut si e tare frumooos! Smile
Pup toate fetele!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 5:36 pm

Siiii... pozele promise, cu Raluca Very Happy

https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/SeptemberOctober%202011/

si aici cateva:
https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/november%202011/

Aici sunt poze de la botez, numai cu parola (pe care o stiti), oricum v-o mai trimit o data nu-i bai.
Sa nu va asteptati la rochii, costume, coafuri si alte figuri Very Happy , a fost un botez modest, numai cu noi, famila apropiata.

https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/Baptize%208%20October%202011/

Pupici fetelor!!


Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 7:38 pm

mai fetelor ..ce mari s-au facut puiutii vostri!!!!si sunt tare frumuseii!!! maine-poimane spuneti ca ii dati la gradii...
lumi ,e clar ca Raluca e fata lui tata..dar...ai trecut si tu un pic pe-acolo...io.. normal ca nu mai stiu parola..dc vrei sa mi-o trimiti Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyVin Noi 04, 2011 10:20 pm

clap lumi ce fetita mare ai.. doamne ce ochi are.. am ramas holbandu-ma...
nicooooo bine ai revenit, tu nu ne pui mai pozici?? saa-l vedem si mai de aproape??

eu bantui pe aici am facut putina piata iar maine dimineata ma duc dupa carne voi face musaca...acum leneveala la tv..
noapte buna va doresc!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 11:07 am

Buna dimineata, fete minunate!

Lumi, sa va traiasca crestinuta! Este o dulceata de fetita! flower
Zici tu ca marea nu mai e in trend?! Uite ca tocmai ne pregatim sa plecam in Sarkoy. Laughing Este Kurban Bayram si se aduna familionu' acolo, se taie animale, se merge in vizite, se mananca muuuult ...

Manu, promit sa ma mobilizez la mai multe poze. Very Happy

Lyly, mai am doar vreo 2 kile de dat jos. Ma ajuta Eralp sa fac miscare. Laughing

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 11:24 am

Salutare fetele. Ne-am intors de ieri, a fost frumos insa am ramas cu un gust tare amar...
Sa nu va suparati pe mine, nu fac vreo aluzie Doamne fereste la cineva de aici, insa sa Dumnezeu copii la toti idiotii si la cine trebuienu, sau tare greu...
Nepotica e fantastica, e superba, cuminte si jucausa insa parintii, adica sora-mea cu idiotul cu care sta niste inconstienti.
Niki (nepotica) se culca seara la 21:30 (adica o pun in pat si lasa acolo si adoarme imediat) si se trezeste dimineata la 10:30-11:00. Mananca si apoi o lasa singura sa se joace in living. Daca plange, taica-su zice sa o lasi sa planga cat vrea, ca asa sunt copiii. Sora-mea mi-a zis: era mai cuminte pana sa veniti voi, nu se juca nimeni cu ea, o lasam in sufragerie... Si apoi se enervau amandoi pe ea ca cica nu e cuminte. Avea un singur body si doar un trening pe marimea ei, in rest, numai lucruri primite de la copiii fratilor lui, pt 3-4 ani. Nici o geaca de iarna, nici o caciula, o pereche de corapei... Doamne, e cumplit, am avut o perioada tare grea. Am plans cat pentru vreo 10 ani. Dimineata ii da un biberon de lapte, la pranz un borcanel de mancare pentru copii (nu ii face de mancare in casa si copilul s-a obisnuit asa, i-am facut un piure cu carnita si a vomat), pe la 18 ii da un iaurt (direct din frigider, pana m-am prins si am urlat la ea) cu 4 biscuiti si seara iar un biberon de lapte. I-am cumparat noi niste lucrusoare, o geaca, caciula, ciorapi, cam de toate. Astia 2 nu au serviciu, mai au niste bani stransi de la ultimul lui job, se plang ca e scump laptele, insa fumeaza ca niste cretini toata ziua si arunca bani pe toate tampeniile. M-am jucat cu Niki si am avut atata grija de ea, ajunsese sa imi zica ma-ma si sa planga cand ieseam din camera. S-au suparat urla sora-mea la ea ca ea e mama si eu sunt matusa. Deci... nici nu pot sa va povestesc... si mizerie si frig, nu stiu cum sta copilul asta acolo. O sa pun si poze sa vedeti ce frumoasa e, dar acum plang iar... Nu are nici un viitor...
In rest, am vizitat Madridul si Toledo, foarte frumoase, descarc pozele si vi le arat.
Nu mai pot scrie... Va pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 12:41 pm

Salut fetele,
Amy scumpa mea, o sa aibe viitor fetita, nu mai zice asa. Ei sunt prea tineri, prea nebuni..Ziceai ca nici macar nu vroiau copilul cand a ramas. Insa uite, copilul creste ca din apa, ai sa vezi. Era slaba, murdara, a fost bolnava? Daca nu, atunci lasa nu mai plange, ca de jucat recupereaza ea la gradinita, iar dragostea si atentia pe care ei nu i-o dau acum, nici ei nu o vor primi inapoi mai tarziu. Asta e pacat. Mie cand imi zici ca doarme singura, ca se joaca singura mi se rupe inima, dar totusi e bine ca Niki creste si e sanatoasa. Va fi bine ai sa vezi. Sa incerci sa mergi mai des pe la ei daca poti, sa te cunoasca fetita ca esti matusica, sa stie ca are si pe altcineva care o iubeste, mai tarziu. E f. important. Te pup, nu te mai consuma, mai bine gandeste-te cum poti sa te implici mai mult asa discret in viata lor, asta pentru Niki!

Noi mergem in oras mai tarziu. Sunt cam obosita, Raluca s-a fatait toata noaptea, s-a trezit la 4.30, i-am dat niste lapte, pe urma a dormit in sufletul meu Smile numai cu mana mea in brate; nici nu poti sa te ''superi'' pe ea.. Smile Am in plan sa mergem la coafor pt. tuns, sa-mi dau comanda de noi ochelari de vedere siii..mici cumparaturi.

Edit: Nico, iar ne parasesti! Neutral Petrecere frumoasa! Smile

pupici fetelor!


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Dum Noi 06, 2011 10:36 am, editata de 1 ori
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 5:15 pm

Lumi, nu, nu e bolnava, de spalat o spala la 2-3 zile, insa se murdareste pe manute de prin casa pe unde se taraste, le baga in gurita...Nu ii taiasera nici macar unghiile, sora-mea zicea ca nu sta sa i le taie, si oricum se tocesc sau se rup singure. I-am cumparat o forfecuta si i le-am taiat eu cand dormea. De dus acolo slabe sanse, nu stiu daca ma mai duc curand, chiar mi-a fost greu psihic, aia mica e atat de lipicioasa si ei se suparau ca ea era bucuroasa cand ma vedea... Oricum, am trecut testul pentru mine, pana sa ajung acolo ma gandeam ca nu o sa ma descurc cu copilul cand o sa il am pe al meu acasa, dar m-am convins ca nu e asa.
Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Pozj

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Poz3
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 7:24 pm

Ce frumoasa este Niki! Oricum mie mi-a placut copilul asta de cand s-a nascut! Very Happy Vei fi o mama excelenta, e clar, iar cu Niki, nu-i lua in seama pe ei, mai incearca sa o vezi din cand in cand, e pacat sa nu te stie mai bine. Tu esti in poza? Doamne ce slabuta esti, chiar ai reusit sa ai rezultate cu dieta aia mai drastica! Eu nimic, tot mai trebuie sa dau 4-5 kile si nu pot. Nu prea am timp sa-mi fac mancare low calorii (nici macar salata) si mananc ce apuc..dar oricum merg incet si sigur spre mai bine Very Happy
Am fost la coafor , mama ce bine a fost! Mi-a tuns 1 cm sau 2 din par, dar a fost ca lumea tratamentul de pe langa..:-)) S-a tuns si H foarte frumos,chiar avea nevoie!..Raluca se uita fascinata, cred c-o sa-i placa la coafor! Apoi am luat jaluzele pentru dormitor, lapte copil, 2 biberoane, tortelini pentru cina siiii..ce bine, mi-am schimbat ochelarii! cheers Mi-au marit de la 0,5 la 1, ca nu mai vedeam sa citesc deloc si mai ales sa scriu mesaje pe forum! Very Happy Culmea cel de la magazinul de ochelari,un tip simpatic se lauda ca are un frate in Romania, pe undeva la Piatra Neamt..:-) Mica-i lumea.

Hai ca va las, va pupic pe toate!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 8:09 pm

fetele,am citit pe dc ca a nascut uratica..3,8 kg ,53 de cm si o cheama Gabriela,sunt bine amandoua

sa ii traiasca printesa si sa fie sanatoasa si norocoasa!

amy,ai atata dreptate ..si eu am doi nepoti ..sunt mari..25 de ani si 23 de ani...si pe frate-miu si pe cumnata i-au durut in pix de ei..pe cel mare l-au crescut ai mei si pe cel mic ceilati bunici....cel mare nici sa nu auda de taica-su(frate-miu) ..pe mine ma suna intotdeauna..si la bine si la rau..si cel mic...la fel..dar cu cel mare care dormea cu mine in pat cd era mic, suntem mai apropiati ..sunt amandoi in Spania..se descurca singuri..dar sufera si acum ca parintii nu au fost langa ei
nu mai zic nimic...

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptySam Noi 05, 2011 11:42 pm

off amy...ce povestesti tu acolo...nu zic ca poate tineretea lor e de vina dar parca si putin cam multa indiferenta...
sunteti doua frumusele!

lyly, cine a nascut? miha??

lumi , galli, nico, bruni, va puuuuup, eu plec la culcare cu o durere de cap...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 10:27 am

Felicitari Miha! Bravooooo! clap
Ai reusit! Un copil mare si sanatos si la termen! flower
Sa-ti traiasca, sa creasca mare si sa va bucurati de micuta Gabriela! (un nume frumos!)
Multi pupici si recuperare usoara!
flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower





NB. Lyly multumim ca ne-ai anuntat!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 10:42 am

Buna dimineata.
Multumesc fetele pentru incurajari, insa cei 2 sunt dusi cu capul dupa parerea mea. Sora-mea e mica sa zicem, are 23 de ani, insa idiotul ala e nascut in '76 deci are 35 si nu e nimic de capul lui.
Si, Lumi, nu sunt slaba, chiar am pus vreo 4 kg pe mine in perioada cand am luat antibioticele acelea puternice pentru bacteria de la stomac, poate o sa reiusesc sa fac ceva in privinta aceasta.
Miha, sa iti traiasca bebita si sa fie sanatoasa. Asteptam vesti de la tine curabd.
Va pup pe toate !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 12:33 pm

va pup domnitelor

vai vai vai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ce-mi vad ochii pe aici!!!!o multime de vesti,pozici....pai...sa ma apuc sa comentez as fi de parere.

asadar....

bine ai venit pe lume bebelina gabriela,sa cresti mare si voinica si sa-ti bucuri parintii mereu.
are mama o fetita dolofana si lungana.

amy,iti sta bine cu un copilas in brate si vei fi o mama excelenta.
n-am niciun dubiu in privinta asta.

lumi...pe tine te-am lasat la urma ca am mai multe sa-ti spun.
in primul rand ma "enervezi" ca esti tanara si frumoasa,fina si poti pretinde cu succes ca esti sora Luciei si nu mama ei.
tu nu ai de gand sa imbatranesti???
desi Ralu seamana cu tatal ei are si ceva din tine si cel mai bine se vede cand sunteti pozati toti 3.
Ralu a crescut,pare o nastrusnicie de copil...vad ca ii place sa pozeze.
mi-a placut lumanarea de botez foarte mult.
vazandu-ti toate surorile....Lucia seamana cel mai bine cu sora ta care purta un sacou cu dungi verticale turqoise,albe si oliv.
baitaul tanar din poze este prietenul Luciei ,banuiesc..sunt potriviti ca si pereche insa cel mai important este sa se inteleaga bine.
si cam atat imi mai aduc aminte.

eu am avut o Sambata extrem de aglomerata cu Sambata Mortilor...apoi am mers cu sotul Adinei sa-i aratam noi o casa din lemn a unui prieten de-al nostru....apoi ne-a dus el sa ne arate un teren pe care intentioneaza ei sa-l cumpere si acolo sunt 2 parcele si poate le luam impreuna....cert e ca am ajuns acasa seara la 8...plecati de la 8 dimineata din casa.
tot aseara ne-am hotarat sa-l serbam si pe sotzior astazi pentru Mihail si Gavril de Marti.....asa ca toata dimineata am patinat dupa carne de gratar,prajituri,sucuri si toate cele ca mergem la mama sa facem un gratarel.
ne mai vin si finii si Adina cu sotul ei.

iar maine dimineata avem imbracarea catre Belgia.
soata mea trebuie sa plece maine cu treaba acolo si sta pana Miercuri....eu i-am propus sa ma lase sa vin eu cu trenul la Buda Marti noapte si sa ne intalnim in Budapesta Miercuri,Joi sa fac investigatia si Vineri sa venim acasa...insa nu a fost chip sa ma inteleg cu el...nu vrea sa ma lase sa merg singura cu trenul si pace asa ca plec de Luni impreuna cu el....si uite cum pentru o investigatie de juma de ora am ajus sa stau 5 zile prin Europa
plecam pe la 9 de acasa...in seara asta ne vom lungi ceva probabil ....asa ca nu stiu cand voi face bagajele.
zic saru-mana ca am apucat sa-mi fac mani-pedi dimineata....de epilat nu am reusit...o sa ma epilez pe acolo pe undeva.

va pupizez maxim...ma duc sa ma spal si eu ca numaidecat vine soata sa plecam.
Duminica faina tuturor
clap
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 1:13 pm

ce fac fetele mele dragi??

Ce veste minunata bounce Bine ai venit pe lume micuta Gabriela, sa fii sanatoasa si sa ii fericesti pe parintii tai care te-au dorit si te-au asteptat atat de mult , Dumnezeu sa va aiba in paza Lui angel

Lumi, am vazut si eu pozele si vreau sa il felicit pe sotul tau ca are o sotie atat de tanara si de frumoasa si o scumpete de fetita care ii seamana enorm flower intr-adevar nu se vede nicio diferenta intre tine si Luci, nu as zice deloc ca sunteti mama si fiica, ce sa mai zic...esti o norocoasa faci cu ochiul

amy, mi-au dat lacrimile cand am citit postarea ta, din pacate nu poti sa te bagi in familia nimanui chiar daca ai fii de mare ajutor mai ales pentru acel copil care are acum mai mult ca niciodata nevoie de caldura ,atentie si multa dragoste din partea parintilor.pacat ca unii parinti nu stiu sa aprecieze cat de norocosi sunt prin faptul ca pot da viata atat de facil fara sa fie nevoiti sa cunoasca durerea si incapacitatea de a avea propriul copil, ca sa nu mai vorbim de celelalte aspecte cu care trebuie sa lupti. Nikki e o scumpa si tu vei fi o mamica indemanatica, cu siguranta.

sami, mult succes la Budapesta, angel sa fie totul in regula si cand te vei intoarce sa ne povesteti cu lux de amanunte ca sa stiu si eu la ce sa ma astept pentru ca am tot citit pe diferite forumuri despre procedura de histeroscopie de m-a luat cu lesin, sincer affraid

va doresc o duminica cat mai placuta,

pup toate fetele clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 1:21 pm

turqoise,draga mea,daca vrei iti povestesc si acum despre histero ca am mai facut-o.
nu e nicio mare scofala....doar sa nu o accepti cu anestezie locala ca atunci este neplacuta si dureroasa.
anestezia generala este practic cocktailul de sedato-calmante care se face si la punctie....te trezesti in 15 minute si tot atata dureaza si investigatia.
iti umfla burta cu un gaz ca si cand ai avea multe luni de sarcina si cu o camera iti vizualizeaza intreaga cavitate uterina.
prima data eu nu am simtit absolut nimic....m-am trezit imediat,am plecat acasa dupa jumatate de ora de stat in pat,nu am avut ameteli,greturi,dureri de cap....nici macar o picatura de sangerare nu am avut.
e adevarat ca nici nu am gasit nimic pe acolo si doar s-a plimbat cu camera prin zona.
dar,sincer nu ai de ce sa te temi....mai ales ca dormi.

histerosalpingografia mi s-a parut insa groaznica si am facut 2 si din alea No No No
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 2:03 pm

Fetelor mersi mult pentru toate complimentele si pentru mine si pentru copii. Sunteti simpatice! Eu? imbatranesc, imbatranesc!.. Smile pozele sunt mai reusite decat realitatea, stiti voi..
Sami ai fost ocupata si e clar ca esti in continuare. Smile Esti o draguta ca ti-ai gasit tu timp sa te uiti la poze..Si esti priceputa la oameni. Daaa , copiii astia se potrivesc intr-un mod ciudat. Acum cum o vrea Luci, ea stie mai bine. Pana la urma te duci si tu in Belgia? Sau te opresti la Budapesta pentru histero. Ma bucur ca nu te duci singura, e altceva cu Samiroiu..:-) Si la multi ani pentru ziua lui!
Turqoisul pupici, sa dea D-zeu sa vina norocul si peste voi! flower

Duminica frumoasa fetelor.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 EmptyDum Noi 06, 2011 2:29 pm

eu sunt gata!!!
imbracata,aranjata,cu pachetele la usa...astept doar soata sa ma sune si plecam.

lumi,eu as prefera sa raman in Budapesta.
Samiroiu merge cu treaba si el cand are treaba e mai ursuz,e concentrat maxim pe ce face si nu-i o companie prea placuta Laughing
asa ca m-as tine pur si simplu dupa el, probabil m-as plictisi ingrozitor si l-as enerva si pe el. Laughing
pe de alta parte nu as vrea sa ma obosesc pentru ca drumul va fi cu masina si vreau sa fiu intr-o stare fizica buna in ziua interventiei.
asa ca eu as vrea sa ma lase pe mine la Budapesta Luni seara,stau acolo si Marti,Miercuri seara se intoarce si el si Joi mergem la clinica.
practic am doar ziua de Marti de petrecut singura si o sa am ce face....fac turul magazinelor de prin preajma pensiunii Laughing
Miercuri ma duc sa ma epilez ca este langa pensiune un salon cosmetic iar seara vine el.

va pup ...m-a sunat soata.
clap
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-18
Sus 
Pagina 8 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 28  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: