Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-18

In jos 
+12
Admin
turqoise
luminita42
SOS Infertilitatea
menics
MayanMistica
lyly_mar
samira33
brunadria
galliciana
miha_ela
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Oct 17, 2011 6:21 am

Rezumarea primului mesaj :

Un capitol nou plin de bucurii va doresc !
Sus In jos

AutorMesaj
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptySam Noi 26, 2011 4:28 pm

LA MULTI ANI ALINA!
sa fii sanatoasa si putere multa sa le poti duce
!

flower flower flower flower flower La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptySam Noi 26, 2011 4:40 pm

Lumi,imi pare rau sa aud de problemele mamei tale...si te cred ca esti suparata ca nu esti langa ea...dar e bine ca e sora ta cu ea,ca e cineva apropiat cu ea..ca se putea si mai rau
daca dr o opereza, inseamna ca e ok cu tensiunea..ca la varsta lor asta e f important
sa dea DD sa ii reuseasca operatia si sanatate multa
tu roaga-te pt ea
I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptySam Noi 26, 2011 5:24 pm

Galli draga : la multi ani , multa sanatate si o viata fericita iti doresc!
love La multi an1!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptySam Noi 26, 2011 11:42 pm

Lyly, mama e hipertensiva, sub tratament, asta a fost si una dintre cauzele bolii. Stenoza aortica inseamna infundarea unei portiuni a aortei si deci sangele oxigenat ajunge din ce in ce mai greu la inima. Chirurgul inlocuieste portiunea de aorta obstructionata cu una artificiala. Nu mai are de ales, trebuie sa se opereze, trebuia s-o faca de acum trei ani cand boala nu progresase asa mult, dar i-a fost frica. Ma voi ruga pentru ea, D-zeu va avea grija sa scape sanatoasa din incercarea asta.
Tu ce faci, sunteti inca la Buda?

Vad ca Gali nu a intrat sa ne dea si noua tort!! Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 9:03 am

lumi, domne ajuta sa treaca peste acesta incercare cu bine
lylyca, tu cum esti??

galli I love you


va doresc o duminica insorita!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 9:24 am

sunt acasa de vineri seara....am facut 11 ore pe drum ca era ceata tare....stau pana marti acasa...
mi-am facut si prog injectabil...a curs putin sange..dar ma perfectionez eu...ma mai dor ovarele,dar iau nospa..in rest... sper la o minune...
ma gandesc dc sa ma mai duc la fundeni sa imi fac antifxa ,vad dc e ok doza de clexane

lumi, sa dea DD sa fie bine la operatie

manul,cum sa fiu....pe ganduri
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 10:10 am

Buna dragelor,
Lyly, Manu, multumesc fetelor.
Lyly , ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa. Nu te mai plimba atata pe drumuri, stai acolo linistita, cel mult du-te la serviciu ca nu ai incotro.. Face mai mult decat orice sa nu te mai gandesti si obosesti pe drumuri cu mama clexanelui. Sa dea D-zeu sa fie de data asta! Si daca n-o fi sa fie, te duci la ovo donate ca ai mai multe sanse. Dar intre timp, stii tu, un program serios (da serios!!!) de contact sexual in zilele (pre)fertile (z7-z17) la un cm de 28 zile. Ai o mare doza de speranta aici, nu neglija, ca la varsta asta asta e salvarea. Fiv-ul il faci o data pe an si poti prinde ciclu prost (f.adevarat ce zice pk aici) dar contactul e la indemana ta in fiecare luna. Ce sa mai vorbesc, ca vorbesc ''da-n proasta'', pt. ca voi imi stiti parerile, insa repet si eu pana m-oi satura si eu si voi de atata repetat.. Very Happy Hai ..te pup din toata inima!. I love you

Bate un vant aici de se aude prin geamuri! Frig al naibii mi se pare! Raluca a fost draguta si s-a trezit la 8.30 Very Happy , a mancat si acu' bazaie sa-si faca siesta in brate.
Am vorbit aseara cu mama cu fetele, diseara pleaca la timisoara cu vagon de dormit; maine deja o interneaza pentru investigatii. Sora-mea cea mare va sta la un hotel care e langa spital. Aveau un tonus bun, optimist,mamica era cred impacata cu gandul ca trebuie sa faca asta..o sa le mai sun la hotel cand ajung acolo. Cam asta.Cu Luci nu am vorbit, era prinsa cu treaba la noul ei serviciu, au avut de organizat o conferinta, care a durat 4 zile, inclusiv ieri.

pup fetele!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 10:39 am

Lumi.tu stii ca serios nu prea merge la mine cu programu....am o trompa partial stenozata si un endometru care nu depaseste 6,3 mm la ovulatie...pk mi-a zis ca din cauza ca m-am embolizat ,mi-am iradiat uterul...dar am o prietena de ac varsta cu mine ,care pateste tot la fel cu endometrul..deci nu e neaparat de la embolizare...ea acu se pregateste de adoptie
cu ovo donate...tb sa imi tocesc nervii si mai mult cu al meu..ca m-a intrebat dc sunt sanse 100%.....
ma bucur ca mama ta este increzatoare...
pupici I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 12:37 pm

Hehehe nu merge, nu merge..pai ce am zis eu ca mergi la sigur? Dar ce ai de pierdut? Bani, timp, nervi? Nu ai nimic de pierdut. D-zeu stie daca va merge, dar eu te sfatuiesc sa va faceti luna de luna ''programu''. Ai o trompa buna, da? Iar endometru' ti-l poti ajusta prin tratament in fiecare luna (unul usor ca sa nu intensifici endometrioza). Urmeaza tratamentul de baza si nu mai masura atata, e bine sa nici nu stii ce e pe acolo, gandurile si stressul ca dai gres modifica fiziologia reproducerii.Las' ca te mai gandesti tu.. flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 1:19 pm

lumi , d zeu sa i ajute mamei tale , sa treaca cu bine peste aceasta incercare!
macar e bine ca are cine sa mearga cu ea daca tu esti departe, tot asa ma bazez si eu pe surorile mele, stiu ca ele sunt acolo si se ajuta reciproc cand este cazul! noi de departe nu putem face mare lucru , decat sa ne rugam sa le fie bine!
pe mine ma apuca nosalgia sarbatorilor, ascult colinde romanesti Smile
lyly, d zeu e mare, daca el vrea se intampla , el poate face minuni!

azi sunt singura , am avut multa lume acasa zilele trecute, s au dus toti, azi am program de epilat , facut baie , aranjat una alta...
va doresc o duminica frumoasa , pe placul inimii! pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 3:10 pm

lumi, va fi bine, vei vedea.. chiar cui se simte lui ''bgata-n paine''?

lyly...eu nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, posate doar sa te odhnesti zille astea, iar dupa vei vedea tu...
bruni.. si eu ma bag la epilat si curatat unghiute...ups maine la munca??? beahhh
nico?
mihaaaaa ce ne mai povestesti de bebelina balerina??
galli?
turqois?
mayan?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyDum Noi 27, 2011 5:24 pm

va pup fetelor.
si eu pe aici...am venit de la magazin.
ma apuc sa fac o ciorba de aripioare,maine ii cumpar Samiroiului o bucata de branza si niste mezeluri de Sibiu ca incep curatenia la bucatarie si 2-3 zile nu mai gatesc.

gallii,cu intarziere si cu scuzele de rigoare primeste si urarile mele de bine si La multi ani!!!

lumi,imi pare rau pentru problemele de sanatate ale mamei.incearca sa vezi partea plina a paharului...aceasta interventie o va ajuta sa aibe in continuare o viata de o calitate mai buna decat ar fi fost cea fara interventie.

lyly,esti in rugaciunile mele,poate DD face o minune.

manu,nico flower


mie ar trebui sa-mi vina CM Marti si sa incep stimularea Miercuri...sper sa nu-mi faca surprize Suprefactul asta si sa-mi intarzie prea mult CM...nu de alta dar pe 22 Dec se inchide laboratorul de embriologie la Budaesta.

sunt prin zona
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 7:18 am

Buna dimineata, dragelor.
Galli, tot binele din lume, sa-ti gasesti linistea si sa fii fericita!

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Flowers_489-flowerHonney2Cb
Lumi, multa putere si curaj pentru mama ta. Asa cum zice si Sami, priveste partea plina a paharului, o va ajuta sa duca o viata normala.
Lyly, de acord si eu cu fetele, stai in casa, mai ales ca afara e tare frig. Daca Doamne fereste nu se intampla si sotul nu vrea sa auda de donatoare, de ce nu va ganditi sa infiati? Intra si legea in aplicare de prin februarie-martie si o sa fie mai simplu. Gandeste-te, e o alternativa.
Eu la munci dis-de-dimineata. Ni s-a schimbat directorul si sotul trebuie sa ajunga aici cu noaptea in cap, deci si eu la fel. In schimb sunt super odihnita, ieri am dormit la pranz vreo 2 ore si seara la 21:30 am picat iar lata de somn. Very Happy Deci sunt fresh. Wink
Si eu astept rusii, azi-maine, sunt pe drum.
Va pupic si aveti grija de voi !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 10:30 am

Buna fetelor,
multumesc pentru gandurile voastre. Imi pare rau ca vorbesc prea mult despre asta, dar simt nevoia. Pentru ea operatia nu mai este o optiune spre o viata mai buna, este o conditie ca sa traiasca. Trebuia sa se opereze de acum 3 ani de cand au aparut primele simptome. I-a fost teama. Si mie mi-ar fi fost...Acum are 75 de ani si deja semne de insuficienta cardiaca acuta. Ar mai fi amanat si acum, dar se simte rau. Am vorbit mult cu ea la telefon ca sa se hotarasca si ea mi-a zis ''daca ma duc acolo ma duc numai de dragul vostru''..Dar cine sunt eu sa hotarasc si s-o conving, oare fac bine?.. Toata noaptea m-am gandit ce trebuie sa fie in sufletul ei. Ma rog la D-zeu s-o intarasca si sa aibe putere , as vrea atat de mult sa n-o doara sa-i fie usor..sa-si revina. M-am trezit azi noapte cu operatia in gand. In fine.. cred ca la ora asta e deja internata si o saptamana dureaza investigatiile preoperatorii.

Manu, Luci e fericita la serviciu. Stia cum este la ei, pentru ca in vara si-a facut stagiile de practica acolo. Cand s-a angajat a gasit flori si mesaj de bine ai venit pe birou si atmosfera a ramas prietenoasa, munca in sine ii place, colegele sunt deschise si de ajutor; doua dintre ele stau chiar in cartier cu ea, asa ca vin impreuna acasa. Au obiceiul sa iasa si la teatru, terasa sau la club impreuna. Deci e bine si sper sa fie bine in continuare. Smile

Azi trebuie sa fac curat cu aspiratorul si cam atat..

Va pup fetelor, mai vorbim.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 1:23 pm

Buna ziua, fete minunate!

Lumi, va fi bine pt mama ta. angel Faptul ca medicii accepta sa o opereze, desi are 75 de ani, este un indiciu clar ca operatia este o optiune optimista pt viata mamei tale.

Sami, sa ai spor! Vaaaaaiiiii, ce inima ai, il lasi pe Samirutu' sa duca dorul rasfatului culinar?! Laughing

Amy, tu in ce stadiu te mai afli cu adoptia? Smile

Lylyshor, sub nicio forma sa nu te misti din pat zilele astea. Stai cumintica acolo, bea apa muuulta, injecteaza-te, mananca sanatos si roaga-l pe DD sa-i dea putere si "lipici" samburelului. angel

Meni, niciun carnaval, nicio serbare nu se preconizeaza anul asta in firma? santa

Am uitat sa va spun: nu mai trebuie sa calc MORMANUL de haine ce troneaza pe nu stiu cate randuri (ordonate pe caprarii, culori, texturi, de altfel) pe masa din salon. bounce
VINE MAMA MEA!!! cheers Sta de pe 2 pana pe 12 dec! bounce


P.S. Mamicilor, voi dati galbenus de ou copilasilor? Sub ce forma si in ce cantitate sapt?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 2:09 pm

Am sunat la timisoara, am vorbit cu sora mea. I-au facut investigatie cu o subst de contrast, acum trebuie sa stea 24 de ore nemiscata. I-au descopeit si doua artere infundate si va fi nevoie si de by pass (grefe de artere), pe langa inlocuirea de valva. Suntem ingrozite, dar ne-am tinut tari una fata de alta, trebuie sa fie bine, trebuie sa reziste. In spital e un regim strict si nu poti intra (e mai bine pentru conditiile de sterilitate), asa ca lumi nu a mai vazut-o pe mami intre timp..


Nico da-i-l cum ii place lui Eralp, numai sa fie foarte bine fiert. Eu ii dau un galbenus, de 1-2 ori ppe saptamana. Raluca il mananca si separat si in piure.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 2:58 pm

flower pentru mama ta lumi..offf ce emotii ...doamne ajuta sa se termine totul cu bine, si cat mai repede
flower pentru lyly, la care ma gandesc in fiecare zi...si ma gandesc cat de greu trebuie sa fie sa treci prin atatea incercari...sa cazi si sa te ridici de fiecare data... si nu pot sa nu o admir pe lyly, si pe bruni...si pe samiruta...si pe amy ca a luat decizia de a adopta un sufletel...

mna ca m-a prins melancolia...si stateam si ma gandeam ca eu.. eu nu fac nimic...astept sa se termine anul asta.. ce sa zic, mare realizare!


nico, da la munca cred ca se pregateste petrecerea de Craciun, dar, ca niciodata, nu ma trage inima sa merg... in primul rand nu ma simt bine in pielea mea... adica kg in plus... nu mi-am gasit nimic de imbracat... daca la 55 de kg imi permiteam diverse chestii acum la 60.. ca aseara atatea aveam...m-am abtuinut de la mancare si ..nimic..doua zile a mai scazut dupa.. iar am luat-o spre 60.. ei.. la naiba.. nu am chef de nimic de fapt.. asta este problema...capul asta parca nu mai este al meu...am un par ce reflecta exact starea mea de spirit..plostita
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 4:02 pm

manul ,dar ce zici de fetele care au facut cate 9 FIV..pana au reusit sau nu...
la anu tb sa iei si tu o hotarare,nu te mai lalaii I love you

nico,stau in pat,dar cam la 2 ore ma duc pana la bucatarie ..baie ca la trombofilia mea nu e f bine sa stau imoblizata complet....azi m-au durut ovarele cam toata ziua..si am baut ceai de cretisoara

lumi,dar sora ta pp ca vb a cu dr?ce a zis dr? dc era ceva de f rau ,cred ca i-ar fi zis dr...o sa vezi ca o sa fie bine,mai ales dc ea are moralul bun..ca tu stii ca lor le f frica la varsta asta sa faca orice fel de interventie,lui mama ii e frica sa mearga si la dentist

sami,stai calma ca nu iti intarzie...mie nu mi-a intarziat,parca mi-a venit cu 1 zi mai devreme..si parca te apuci de frecat prin bucatarie?faci efort...asa ca ...maine te intepi

pupici la toate fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 4:25 pm

Lyly hai ca faci bine ca stai prin casa, nu e nevoie sa stai ca bolnava la pat, doamne fereste, doar sa te feresti de drumuri lungi, efort si stat in picioare, asa cat de cat..:-) Cu mami e asa: doctorul zice ca sa termine cu toate investigatiile si pe urma sa vorbeasca ce si cum. Acum ma intreba si H daca face si by-passul si inlocuirea de valva intr-o singura operatie, ma gandesc ca da...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 4:33 pm

lyly, eu am hoatarat sa fac IUI iar daca nu ne reuseste...voi avea o discutie cu G se vedem ce facem...acum tocmai am aflat ca de la anul, avem gratuitate la regina maria la toate analizele abia astept sa ma interesez daca si cele de trombofilie intra in aceste "toate".. si daca da, voi merge la Buc sa le fac, caci la Constanta nu le au pe lista... oricum, astept sa vina cei de la Regina Maria a vorbesc cu ei...pana atunci... azi merg la o clinica sa vorbesc de spermograma lui G... in ce conditii cat ma costa, si ce anume fac... deci urati-mi succes
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 5:13 pm

manule,vezi ca poate o sa ai reducere. ca eu asa am la medlife...depinde cum au incheiat contractul cei de la firma ta
vezi sa ai vedere ca regina maria a cumparat promedul si ar fi super dc ai avea reducere la IA sau FIV...sa te interesezi...eu am la medlife ..dar ce folos affraid
bafta multa la dr
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyLun Noi 28, 2011 7:33 pm

da lyly voi intreba...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyMar Noi 29, 2011 7:43 am

Buna dimineata.
Gallicuto, nu mai apari mama, ce e cu tine? Vrem tort !!! Very Happy
Cu adoptia sunt cam asa: am inceput sa primesc negatii acasa in cutia postala. Pana acum au trimis cei din Buzau si de la Braila. M-au sunat si de la Olt, ca nu au copii conform cerintelor. Si mai am o recomandata care trebuie sa o iau de la posta azi, tot negatie bineinteles.
Azi sper sa am o zi mai usoara decat ieri, a fost mare nebunie aici.
Pupici !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyMar Noi 29, 2011 9:25 am

amy, dar voi ati trimis pestetot prin tara??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 EmptyMar Noi 29, 2011 9:31 am

Buna dimineata,
Eu ma duc la vaccin cu Ralucuta..:-(
Va pup fetelor!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-18
Sus 
Pagina 18 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 28  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: