Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyDum Apr 17, 2011 9:44 pm

va pup fete

LA MULTI ANI!!!si din partea mea tuturor florilor.

noi am avut o Duminica foarte misto...am petrecut impreuna cu Samiroiu meu toata ziua...ne-am plimbat,am facut piata impreuna,am fost la ziua cumnatei...ne-am simtit tare bine.
maine dimi merg cu mama la Fundeni,la Gastroenterologie....ma supara ca face prostii si oooffff...nu mai vreau sa zic nimic.

va pup si va imbratisez
somnic usor

p.s. i-am cumparat cumnatei o geanta din aia de la Obaibi...pentru accesorii-bibe,pampers,diverse chestii...are atasat intr-un mod foarte haios o salteluta pentru infasat/schimbat bebele...este gri deschis.
i-a placut.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 8:34 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
:flower: La multi an1! love bruni, la multi ani si tot ce iti doresti tu, sa se implineasca cat de repede!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 8:47 am

neata gagici!

flower flower flower La multi ani, Bruni!!! La multi an1! La multi an1! La multi an1!

Iti doresc din tot sufletul multa multa multa sanatate, fericire si putere de lupta pentru ca visul vostru sa se indeplineasca cat mai curand angel angel clap


fetelor, imi beau cafeluta si va citesc din urma sa vad ce ati mai facut apoi fug la munci : Sad , am intrat in concediu insa am o gramada de treburi de rezolvat, casa imi e vraiste, trebuie sa fac curatenie si la ap si la casa si trebuie sa le termin pe toate pana joi cel tarziu caci vineri vin finii cu finutul si trebuie sa fie totul pus la punct, asta inseamna ca trebuie sa ma apuc de gatit de joi Shocked naspa treaba, si sunt si in pana de idei de gatit, voi ce aveti in meniul de Paste??
plus ca trebuie sa alerg si dupa cadouri, vroiam sa o ajut si pe mama la curatenie si gatit insa asta cred ca ramane pe anul viitor Smile

manu, pe unde umbli??

Va pup
si va doresc o saptamana frumoasa si angel
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 10:28 am

La multi ani Bruna, fericire si implinirea tuturor dorintelor !

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Heartsandflowers
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 10:39 am

Buna dragelor. Eu prin zona, fara chef de nimic si totusi cu o gramada de treaba de facut.
Tot we am fost cu piticii si se pare ca stau cu noi si azi si maine. Ieri cand a fost frumos afara, nu au avut chef sa iasa in parc, iar azi, cand e innorat, si-au manifestat aceasta dorinta. Ca sa nu mai zic ca azi voiam sa ne intalnim cu constructorul sa vb despre casa... Asta e, iesim la plimbare.
Voi aveti grija de voi si va doresc o saptamana usoara.

Lumi, scuze pentru ieri La multi ani ! din toata inima si numai bucurii.
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 10:56 am

Draga noastra Brunica ,
La multi ani fericiti!!!
Multe bucurii si impliniri sa iti aduca viata!
Sa fii mamica cat mai curand!

La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 11:07 am

Dragutelor, azi parca viata e mai frumoasa, Doamne ce inseamna sa dormi mai bine! Smile E si soare afara , va fii o saptamana frumoasa!
Eu la cafea in strigatele lui asta mica, isi exerseaza la greu vocea, dupa cum v-am mai zis. Azi am in program sa spal scarile, nu stiu daca mi-o iesi planul , dar eu incerc. Turqoise spor la treaba, eu nu am menu, cred ca pe miercuri joi ne gandim si la asta. Eu oricum incerc sa mananc mai putin si nu sofisticat ca sa slabesc.
Pupici!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 3:32 pm

Multumes mult fetelor ! la fel va doresc si eu voua!!
eu sunt bine, cu treaba multa , stiti cum e inainte de plecare!
maine seara sau poimaine dimi plecam!
sper sa mai pot intra, daca nu v a doresc sarbatori frumoase!
pupici si sa auzim de bine!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 4:53 pm

La multi ani Brunii!
sa fii sanatoasa,iubita,apreciata si sa ai parte de multe de realizari!
flower flower flower


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Lun Apr 18, 2011 5:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 5:12 pm

va pup

ma simt tare sfarsita...nush ce am.
pana la ora 1 am stat la Fundeni cu mama...apoi am fost la cumparaturi la Cora ca maine merg la tara pentru ala batran.
acum nu mai fac nimic...stau ca besnita in pat.
diseara fac o friptura cu salata si cartofi prajiti.
nu am gasit ficatei de pui,muschi file de porc bucata mare,ciuperci uriase avea azi..oare pe Joi o mai avea???

in ziua de Paste noi mergem in prima parte a zilei la mama,apoi plecam cu totii la Ploiesti.
a 2a zi de Pasti avem musafiri la noi acasa..pe viitorii fini.
meniul pentru Paste este:
-oua rosii
-branza telemea noua de capra
-ridichi,ceapa,usturoi,castravete verde
-drob din ficat de pui,piept de pui,ciuperci proaspete si multa verdeata
-friptura de porc in crusta de ierburi aromate,coapta pe gratarul cuptorului
-salata verde
-cozonac
-pasca cu branza si stafide
-sucuri,vin,apa,fructe.

bruna,LA MULTI ANI!!!fericire si implinire iti doresc.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 5:30 pm

sami,dar mielul unde e???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyLun Apr 18, 2011 7:57 pm

lyly,noi nu mancam miel/oaie/berbecutz...nu ne place.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 6:19 am

neata ....astazi fierb eu repede o cafea si va pun si voua cate o ceasca lol!
Sara a avut piticei si de la ora 3 nu a mai dormit ,acuma in sfarsit doarme Sleep cu tataso si eu am fugit in bucatarie si am tras laptopul dupa mine Wink
samiruta ..ma autovinvit la tine la masa de Paste ,eu nu prea ma pregatesc pt ca nu am timp de multe ori nu ajung pana la baie sa imi spal fatau si dantura affraid .....bubu va festi ceva oute si de papa ceva foarte usor si rapid
brunadria....LA MULTI ANI CU MULTE IMPLINIRI SI SANATATE La multi an1!
pup pt restul fug la un dus ,astept sa se trezeasca Sara si apoi mergem la biserica
sa aveti o zi deosebit de frumoasa love love love
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 8:05 am

Buna dimineata, fete frumoase. Sper sa va placa noul fundal. Ma chinui de vreo ora. Very Happy
Eu fara nici un sef la serviciu deci o sa-mi cam fac de cap, adica nu o sa prestez mai nimic. bounce
Azi ii duce si pe cei mici acasa si pot sa stau si eu cu D ceva timp, pt ca si ieri si duminica i-au facut program cei mici (cea mare la petrecere, iar ieri cel mic la piscina-de mare fite, 30 RON ora si e o porcarie de piscina, iar cea mica in parc cu rolele). A fost tot o alergatura sa ii duca sa ii aduca, iar eu am stat acasa cumintica. Laughing
Va pup cu drag si tot astept sa intre fetele absente de multttt timp.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 12:38 pm

Ce faceti fetele?..Mancare , curatenie?
Eu i-am scris preotului din Schiedam (aici in Olanda) sa vedem ce si cum daca face botez, sper sa raspunda, oricum vreau doar sa aflu detalii nu-s hotarata pentru botez aici.

Alinuta, saracuta de tine, asa am fost si eu in primele 8 saptamani, nici de-un spalat pe fata nu aveam ragaz..Va fi mai bine, ai sa vezi!..
Amy, abia astept sa ai si tu fetita ta....
Acum gatesc orez cu legume pentru diseara si pulpe la cuptor si poate am si eu timp sa stau un pic la soare pe terasa, ca e tare frumos.
Va pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 12:41 pm

va pup fete

ce casuta frumoasa,decorata de Paste avem!!! cheers

eu am venit acasa sa mananc impreuna cu Samiroiu si apoi mergem sa o luam pe mama de la Fundeni ca ea de fapt figureaza internata acolo insa sta doar in timpul zilei pentru analize si dupa-amiaza o luam acasa.
am alergat toata dimineata sa fac numai plati...mi se adunasera o groaza.
hai sa va arat ce lumanari am comandat pentru fini

http://www.lumanaridragstar.ro/images/ld471112.jpg

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 DSC06487

sunt crem foarte deschis-ca si rochita miresei si camasa mirelui....au 1,2 m....vor fi decorate cu trandafiri mari crem si miniroze de culoarea trandafirasilor mici sculptati si floarea miresei.....beargrass-adica firele alea lungi,subtiri si verzi in partea de jos a lumanarii...iar in loc de figurinele cu mirele si mireasa vor avea cate un fluture-al ei ei roz-bananul ala ,al lui crem...insa fluturii vor fi pusi pe aranjamentul floral...aranjament care va fi in forma de sfera.
sunt frumoase???
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 12:57 pm

Sunt foarte frumoase si delicate, sami, nici nu ma asteptam sa fie altfel. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 3:24 pm

amy si mie imi plac foarte mult.


fetelor....sunt suparata,ingrijorata si am nervi foarte mari...mama are hepatita autoimuna...care este o boala rara,grava si care fara regim strict,miscare multa si terapie cu corticoizi in maxim 5 ani duce la deces din cazua de ciroza,insuficienta hepatica.
mama ma enerveaza cumplit ca se bucura ca cica "se duce" repede la tata ...ca nici nu se gandeste sa tina regim si medicamente.
maine mergem sa facem niste analize superspecializate sa depistam tipul de hepatita autoimuna pe care il are.
sper sa nu se pozitiveze niciunul din acesti anticorpi insa doctorita era foarte rezervata,serioasa si grava...sper inca sa fie un diagnostic fals.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 4:20 pm

Sami, imi pare asa de rau....Sper si eu din tot sufletul ca medicii sa se fi inselat, doar s-au mai vazut atatea cazuri.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMar Apr 19, 2011 4:25 pm

Amy, am uitat sa zic, imi place cum arata forumul! Multumim! flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMier Apr 20, 2011 6:21 am

Buna dimineata. Mare liniste pe aici. Pe unbe umblati mai suricatelor???
Noi azi ne intalnim cu constructorul sa ii dam listele de materiale sa ne faca un deviz estimativ. Sa vedem ce o sa iasa. Intre timp trebuie sa ne ocupam sa luam o multime de avize, dar dupa Paste, ca acum nu mai e timp.
Sami, imi pare rau pentru mama ta, sigur o convingi tu sa tina regim si sa-si ia medicatia. Explica-i ca e important sa se ingrijeasca, pentru ca nepoteii au nevoie de bunica. Smile
Aveti grija de voi, va pup !


PS: Lumi, ma bucur ca-ti place. Pup Ralucuta.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMier Apr 20, 2011 8:33 am

neata,dragutelor!!!!
ieri nu am fost acasa, am fost la o prietena, si am incercat niste foi de prajitura, ne-am mai consultat noi la una-alta pt Paste....
azi am multe de facut,iar, ieri m-am trezit la 4 Mad , aseara la 10,15 am cazut ........
incerc un cozonac la mp..... am rufe de spalat, curatenie si ordine.....
am prajit vinete, treb sa le curat si sa le preg de congelator, am de facut si mancare...
sami, sper sa fie un diagnostic fals,
maine iar nu voi fi acasa.....revin, dorindu-va o zi cat mai placuta!!!! si usoara!!!! va pupic pe toate!!!! love love

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMier Apr 20, 2011 2:47 pm

va pup fete

3 zile a stat mama la noi si a fost suficient sa-mi puna creierii pe bigudiuri...mai vroia sa stea si azi dar am dus-o la casa ei val-vartej ca nu mai pot.
daca eu-fiica-sa o suport atat de greu....nici nu vreau sa ma gandesc ce nesuferita e pentru straini.
am fost dimineata si i-am facut anticorpii aia pentru detectarea tipului de hepatita autoimuna...600 roni am decartat...o gramada de bani.
pe 27 ies rezultatele si atunci vom avea o certitudine.

este aglomerat in oras...eu as dormi...si tot asa.
ca sa ma limpezesc la minte maine ma duc si-mi cumpar plante....am zis.


galli,o sa iasa bine cozonacul la masina de paine...eu pun ingredientele si dau la programul de framantat si dospit ...cand e gata il scot,il intind pe masa,in umplu cu diverse,il impletesc si il bag in tava in cuptorul electric incalzit in prealabil....insa daca nu ai cuptor il poti inapoi in tava masinii de paine si dai drumu programului de coacere si iese si asa.

azi am reusit sa-mi fac si eu mani-pedi...maine vreau sa ma vopsesc si sa ma epilez.
saptamana viitoare sunt programata in fiecare zi la tratamente corporale....abia astept....2 ore de Marti pana Sambata inclusiv nu vreau sa aud ceva.

ma simt obosita psihic si din cauza asta parca nu am energie si nu ma pot misca in ritmul meu.

sunt in zona......
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMier Apr 20, 2011 2:55 pm

Buna fetitele!
Gali ma bucur ca iesi din casa! Spor la treaba, sa reusestio sa le faci pe toate.

Amy unde faceti casuta, nu zice chiar la fix, dar asa cu aproximatie.. E pe langa oras sau chiar in oras?
Sa-mi zici si mie cat mai costa, daca nu te deranjeaza, sunt si eu curioasa daca s-au mai ieftinit materiale, mana de lucru...

Aici e o vreme superba, 22-24 grade, pentru olanda e mana cereasca. Stau in gradina cu asta mica atat cat se poate, eu deja m-am inrosit un pic pe sunci!:-)
Mi-a raspuns preotul din Schiedam, ii scrisesem despre botez, foarte amabil, dar a zis omul sa venim la biserica sa discutam, ne astepta maine la 18.00 dar nu cred ca H poate ca sta cam tarziu la serv. in ultima vreme..Pacat! si tare as fi vrut sa ma duc si la denie..
Pup fetele, ma duc sa vad daca pot s-o culc pe ralucuta un pic.

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 EmptyMier Apr 20, 2011 3:43 pm

fetelor....gata!!!!mi-a luat fina lumanarile....a zis ca sunt superbeeeeeeeeeee...abia astept sa le vad.

noi amandoi preferam casele din lemn,din busteni...izolate bine interior si exterior...cu fundatie din beton...cu geam termopan montat pe tocarie de lemn...cu parchet din lemn masiv,balustrade din lemn masiv.
lemnul se comporta infinit mai bine din toate punctele de vedere decat betonul si caramida.
asa avem in gand sa ne facem casa cand ne vom apuca de construit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: