Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyMier Mar 23, 2011 5:54 pm

bruni, distractie placuta! dupa mine, in 2 e mai frumos si mai romantic! I love you
e frumos si cald si la noi,fara vant,culmea!
nu am facut mare lucru azi,parca nici putere nu am......
nico, e f frumoasa poza de la avatar! love
apropo,sa fiu a naibii daca imi stiu nr de tel - bruni,in schimb il stie! sau knd vine tarzan aksa!
fetele noastre oare ce mai fac? de looana si sorina mai stie cineva,ceva?
nici celelalte vad k nu prea mai intra........
pupici tuturor! revin faci cu ochiul
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyMier Mar 23, 2011 10:49 pm

buna fetele!
bruna=la multi ani ptr bruni!
hmmm..cat despre bazaconiile alea zii drului sa-ti dea tratament inainte de et!!!!e cel mai indicat!
fetele-va multumesc la toate ptr grija ce mi-o purtati!chiar ma anima lucrul asta mai ales ca suntem singuri pe aici..asa mi-ar place sa fiu acasica..sigur nu o sa rezist pana in septembrie!asa ca..vad cum fac cu banutii si ma sutesc!cam asta e planul!
luni la 20 am programare la eco..asa ca o sa va anunt ce si cum!

in rest toate bune si frumoase-maine implinim 7 saptamani!Doamne ajuta! Laughing

va pupacesc cu drag pe toate!
nico-eralp e o minune de puiut!abia astept si eu sa treaca timpul cat mai repejor! Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 9:28 am

Buna dimineata fetele.
Am absentat ieri, dar v-am zis ca-mi iau concediu si am cam zacut, ma doare burta de la menstruatie. Sad
Bruna, sa-ti traiasca sotul, sa fiti fericiti si sa vi se indeplineasca dorinta de a avea un bebe.
Nico, mortala poza, iar bebicul e frumusel foc.
Miha, ai grija de burtica. 1-2 sanatosi sa fie.
Galli, vrednicuta ca intotdeauna, in fiecare zi faci mancare soro?
Manu, azi iti e mai bine?
Lumi, creste Ralucuta, maine -poimaine va cearta prin casa. Very Happy
Monaaaaaa, absenta nemotivata !
Pup gasca !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 9:50 am

Buna dimineata!!!

puuup si eu gasca de fete harnicute... doamen eu nu am facut nicmic ieri...am bagat somn...dupa m-am jucat city ville...
in alta ordine de idei, amy, asa ca sa ma bage in seama in fiecare zi de la ora noua...ma ia asa cu greata, si cu o durere totodata de stomac..asta cam la o ora jumate de cand iau cuminolul si acidul folic...diseara termin si cu tratamentul...ma rog sunt multe semne de intrebare pe la mine prin "ograda" dar incerc sa raman lucida... ideea este ca ...am cam bagat dulciuri... si ieri aveam 56 kg iar azi dimi, ca de obicei dupa alea alea aveam 56.300 ...asta nu-mi place deloc... ca doar ma pregatesc de plaja...
mda normal ca mie mi se par multe...ha, ha simptome care s-ar putea sa fie doar in mintea mea...sunt foarte constienta de asta...dar nici nu ma pot abtine...
sa nu va spun ca dimineata intru pe laptop sa vad temp de la constanta si gasesc deschis google earth deschis caci G are treaba zilnic verifica traseul spre turci....si un mesaj mare : Manu, pupa-ma acum!!! asta este glumita noastra , ne strigam prin casa sa ne pupam...asa ca normal, am dat buzna in dormitor si l-am luat la pupat...mi-am inceput fain ziua...
va pupicesc pe toate...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 12:40 pm

Buna ziua, fete minunate!

Multumesc de aprecierile pt Eralp. I love you

Meni, joaca voastra cu mesajele pe laptop mi se pare f romantica si un mod dragut de a incepe ziua. S-auzim de nunta! Wink Idee de ruta: de pe autostrada se lasa drum spre Canakkale, treceti cu bacul de la Kilitbahir si o tineti dreeept spre Kusadasi.
Bruni, la multi ani fericiti pt Brunelu! Sa dea DD sa va faceti cel mai frumos si delicat cadou. angel
Miha, pai de-aia suntem aici, sa ne sustinem una pe cealalta! love
Amy, Galli, insanatosire grabnica! flower
Amy, nu ne-ai zis: a aflat fam sotului ca intentionati sa adoptati un sufletel? Very Happy
Galli, esti maaare figura- ca sa-ti dai nr TAU de tel tb "sa suni un prieten". Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 2:02 pm

va pup fetelor

nico,ce pozica frumoasa si ce bebe frumos la avatarul tau.

am lipsit vreo 2 zile...am fost ceva mai prinsa cu treburi.
cand vine caldura parca ma apuca nebunia...incep si "vad" prin casa o mizerei de nedescris si incep sa spal covoare,sa scutur,sa frec etc etc...dehh...fiecare cu pasaricile lui...am citit nu mai stiu pe unde ca femeile obsedate de curatenie sunt ...nesatisfacute in dormitor Laughing Laughing Laughing
si ca sa vedeti ca nu am toate tiglele pe casa....dimineatza m-am imbracat,m-am machiat,aranjat ...tot tacamu',eram incaltata la usa .... pe picior de iesire din casa...cu Samirutzu langa mine ca plecam amandoi....si la o utlima privire de ansamblu prin casa am vazut ca batea soarele pe canapeaua cu 3 locuri si am vazut eu niste praf asa...in zare.
m-am descaltat imediat...m-am dus si m-am schimbat in haine de scandal si i-am zis barbatului ca eu nu mai merg la magazin...ca stau acasa sa fac curat Shocked
statea omu meu prostit in fata usii ,se uita la mine si dupa moaca pe care o avea nu-i venea sa creada ...iar eu deja imi scoteam produsele de curatenie si bolboroseam ca-i mare infectie in casa asta si nu mai suport etc etc.
a plecat tare nedumerit saracu' Laughing Laughing Laughing ...mi-a zis doar ca nu-s normala,m-a pupat si a iesit pe usa.
iar eu de dimineatza smotruiesc prin casa...masina de spalat merge si eu fara incetare .
vreau sa simt miros proaspat de curatenie.

brunico,sa-ti traiasca brunelul...sa fiti sanatosi amandoi si sa va vedeti implinit visul cat mai repede.

lyly,de vreo 2 zile ma gandesc la tine si ma tot tin sa-ti scriu.
pe 31 ma duc la o eco de control...atunci sunt in ziua 15 si vreau sa vaz cat masoara foliculul dominant-din toate ecografiile mele de asta-vara de cand ma monitorizam am vazut ca mai devreme de ziua 15-16-17 nu am ovulat niciodata...asa ca mai vrea sa fac o ultima verificare acum.
dupa ce vin de la eco ii scrieim lui PK...cred ca asa e cea mai "exacta" estimare posibila.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 2:18 pm

acum am facut o pauza de papa de pranz.

sa va mai povestesc....am gsit o oferta extraordinara de parchet din lemn masiv de stejar de calitatea intai la 25 de lei mp.
singurul inconvenient este ca cel care il vinde are 400 de mp si il da doar pe tot.
asa ca ne-am sunat noi ieri vreo 4-5 prieteni si ne-am combinat sa-l luam pe tot...deci, schimbam parchetul in sufragerie si pe holul mare fetelor....si daca tot facem deranju asta...dam si o lavabila alba in sufra si in holul respectiv si punem niste fasii de tapet-fantezie ici si colo-va mai aduceti aminte ca am vrut noi sa facm alb in casa de cand ne-am mutat inapoi insa eram prea aglomerati in perioada aia si am renuntat la idee.
apartamentul nostru avea parchet din lemn masiv de fag din constructie...in dormitoare il avem....e raschetat si lacuit si arata super-misto...in sufragerie il aveam si acolo insa era mai uzat...cateva lamele culisau etc....si Samiroiu a decis sa punem peste el triplustratificat d-ala cu dublu click.
am pus un parchet care i-a placut lui la nebunie insa mie nu mi-a placut de la bun inceput...acu nu-i mai place nici lui si cum ni s-a ivit ocazia asta...am zis ca nu trebuie s-o ratam.
nu stiu cand sa ne apucam de treaba insa....inainte de Paste???-parca-i prea din scurt....in vara,dupa ce vom fi nasi???
parchetu asta pe care il avem acum pe jos il scot si il duc soacra-mii...am 31 demp pe jos si inca un pachet de 1m nedesfacut.
si nu e uzat deloc pentru ca noi am renovat acum 4 ani iar 2 ani din astia 4 i-am stat la mama.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 4:51 pm

Samirutooo, esti pusa pe fapte mari! DD ajuta sa-ti reuseasca toate-toate! Wink

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 6:29 pm

samiruto,esti mortala Very Happy de unde ai atata energie?esti bagata in priza?ca na........e perioada de astenie de primavara.......io nu am chef de nimica....si da, la lumina soarelui se vad tooate What a Face sa ai spor la treba!dar prea vrei sa le faci pe toate intr-o perioada asa scurta....las-o dupa nunta....ca poate te apuca enervii din cauza la vreun mester si tu esti dupa ET...si nu ai voie stresuri in plus...
fac cum zici tu,sper ca nu e tarziu...ca am citit de fiv ungaria ca dr este plecat dupa 20 apr cateva zile,o fi plecat de Pasti.....ca al meu ma nervozeza in fiecare zi ..ca vrea/nu vrea la buda.... .....ca m-au apucat toti nervii capului....

nico,se pare ca o sa fie baiatu' lui mama Very Happy ..la cat sta de lipit de tine Very Happy

LumiH,ai semnat contractu'??sa fie intr-un ceas bun!

pupici la toate fetele


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Joi Mar 24, 2011 7:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 6:37 pm

sami,ai primit voucher pt oferta ia de la Mydeals?ca suna fff bine Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 10:50 pm

lyly,nu este tarziu pentru ca el a spus ca trebuie facuta cu 4-5 saptamani inainte programarea si de pe 31 Martie pana la data ET sunt fix 5 saptamani....asa ca ne incadram...si asa stau cu inima cat un purice sa nimerim la fix cu programarea...trebuie sa ne ajute DD...il rugam frumos de tot.

am primit voucherul de la mydeals,mi-au tras si banii de pe card...vezi ca e acum o noua oferta activa la 139 de lei cu 3 vacumuri,3 nu-stiu-ce si un peeling cu vacum facial.
eu ma voi duce dupa Paste....in saptamana aia de dinainte de plecare...am 15 proceduri...fac 3 pe zi si in 5 zile am terminat voucherul...sa ma duc si eu impachetata,vacumata si curentata la dom' dr.

azi mi-a venit ideea cand mergem la Budapesta sa ne ducem si la Premier Outlet poate gasim costum pentru Samiroi...data trecuta cand am fost avea niste costume foarte misto la Pierre Cardan...le-am admirat impreuna atunci insa nu ne trebuiau.
si as mai vrea sa ma uit si dupa o tinuta pentru finutz sa-l scot de la maternitate...poate gasim ceva frumos.

va pupizez maxim
ma duc la patutz ca-s rupta de oboseala...am facut si dressingul de incaltaminte...i-am dus femeii de serviciu de pe scara o sacosa de carrefour plina cu pantoafe.
somnic usor
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyJoi Mar 24, 2011 11:33 pm

Buna fetele,
si eu sunt cam rupta de oboseala , a fost o zi lunga si incarcata, am semnat contractul, vorbaraie la notar, inventarul la casa noua, pe urma am mai fost noi pe acolo sa mai vedem ce e de facut (destul as putea zice, francezul nu a facut curat deloc si nici zugraveala nu e asa ok dupa ce si-a luat mobila ...)
In orice caz sunt done pe ziua de azi si maine vine si soacra-mea cu dorinta de socializare, ca vrea sa vorbeasca si se cazneste in engleza, ceea ce ma oboseste teribil..:-( zicea ca apare pe la 12, imi vine sa-l omor pe barbatu-meu ca i-a zis ca-i ok ora pranzului, na el e la serviciu si eu sa o suport pe ma-sa prin casa; cand ii spusei ca ma enerveaza, ia uite ce ma incuraja el ca trece repede timpul pana vine el la 6! fir-ar al naiba! In fine ,mi-am varsat naduful.... Vreau sa zic ca Ralucuta a fost azi cu noi, mai fetelor a stat cuminte si curioasa si chiar s-a zambarit hoteste la agentii imobiliari si la cucoana de la receptie, dupa care insa a atipit la notar (era plictis , o cred).

Una peste alta avem casuta, am scapat de chirie , am dat de rate Very Happy Mi-a placut ca azi, cand am fost acolo, era livingul inundat de lumina soarelui, era tare placut.... sunny

V-am citit si eu repede, Sami pune parchetul dupa nunta! Smile , Lyly te duci pana la urma la Budapesta la PK, vei face FIV acolo?
Manule, la mine semnele de gravideala timpurii au aparut cam prin zilele de cm 26, 27,28 si ar fi cervix sus localizat, TB peste 37oC, spotting, dureri ca la menstra, sani mai sensibili dar nu modificati vizibil, chestii d-astea, in z27 facem test de pipi.... imi amintesc cum ma uitam si eu dupa semne, mama, chiar citeam pe un website pe englezeste unde femeile isi marturiseau simptomele timpurii si ce mai speram....daa, zau ca te inteleg. Cu G vad ca merge foarte bine, in opinia mea esti ca si maritata daca stati impreuna, asa ca nevasta scrie pe tine, are dreptate! Smile

Hai ca ma intinsei la vorba,ma duc sa ma odihnesc un pic ca la 23.00 trebuie sa fac biberonul pentru puicuta asta mica.
Pup toate fetele!

I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 8:32 am

buna dimineata !!!
la mine chiar este buna am luat alte rezultate si sunt "curata" nici inflamatii, ninic! doamne ajuta...bine ramane ureaplasma...dar oi dovedi-o si pe ea...
cat despre simptome hi, hi lumi... stiu ca toate am trecut prin asta... abia astept sapt viitoare ...
ei si daca nu a fost...va fi data viitoare...da, G e tere dulcel, desi uneori imi vine sa-l strang de gat la cat este de imprastiat...dar..deh il iubesc ...maine avem program de poiana...el cu muncitorii sa dezafecteze o magazie..eu cu rasadurile de flori si normal ca vom face si un gratarel.... abia astept...
azi sunt tare fericita ca in sfarsit au iesit analizele ok...
va pupicesc!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 10:13 am

buna fete cucuiete!
multumim pt urari!
lumi, felicitari pt casuta noua ! sa o stapaniti sanatosi!
manu, hai ca tin pumnii stransi, bafta maxima!
sami , esti f activa!
galli, ce faci ? la mine e f cald:) sa nu mi spui ca la tine e mistral ca nu te cred !
azi nu stiu ce fac , merg sa ma imbrac sa mi fac plinul la masina, sa pun la loto(am primit ordin dimi) , diseara suntem invitati, maine dimi echo! abia astept sa vad cum merge treaba cu stimularea!
v am pupacit ! fiti cuminti!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 11:07 am

bruni tinem pumni straansiiiiii sa fie bine maine la echo...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 11:27 am

Salut fetele intre doua activitati casnice Very Happy
eu am hranit si spalat copilul -o spal dimineata ca seara nu-i place- si acum ma gandesc sa ma spal si pe mine.
Bruno simpatica cu mistralul!! tinem pumnii!
Gali soro nu-i asa ca azi gatesti, bate mistralul in frigi cred! geek Si la mine la fel, ce ca lumea, sunt la sfarsit de saptamana, macar sa gasesc d-un sandwich sa-i dau lu' soacra Very Happy
Manule sa fie cu doua liniute, acu' sau cand vrea al de sus, ma bucur ca esti ok cu analizele!
Miha tine-te bine pe acolo pe la spanioli, la mai multe saptamani, luni faci echo?

MONA BUJONA unde esti si ce faci? Mi-e dor de msg. tale!!! Smile

va pupic, mai vorbim.
I love you
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 1:23 pm

Hello fetele! flower
eu sunt pe la muncii...nu ma niciun chef affraid
LumyH ,sa stapanesti sanatoasa casuta!sa va bucurati de ea!
LumiH,asa zic, sa ma duc la PK,dar mi-a mancat ficatii al meu sot ca ba vrea/ba nu vrea...deja am trecut la amenintari....ca nu mai pot altfel.....
sami, si eu am emotii cat casa Republicii,sper sa fie bine.Multumesc pt tot I love you
Manule ,bine ca ai mai scapat de bazdaganii,lasa, ca dovesti tu ureaplasma Very Happy
bruni, sa ai spor si succes la eco !
galli,cum mai esti?

pupici la toate fetele flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 2:13 pm

hello,hello!!!
BRNIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, BAFTA LA ECO!!!!!!!
lumih, sa fie in ceas bun, sa fiti sanatosi si sa vi se indeplineasca toate dorintele!!!!
sami, nu cred ca inainte de pasti e o idee buna, nici nu stii cand trece timpul....sincer....
apoi mergi la budapestea, apoi, ce faci?!
lyly, pana la urma mergi sau nu la budapesta?
nico? zau, brunico, da-i nr lui nico, am uitat sa i-l cer lui tarzan.....
l-am avut notat undeva..... What a Face
miha? cf? cum esti? nu te mai stresa atat!!!!
apropo!!!monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

hmmmmmm,bineinteles ca gatesc!! nu am incotro, ce credeti voi....
am gatit si ieri, pt niste colegi de ai lui tarzan, dar, nu ma supar deloc...
stiti vorba aia - dar din dar se face rai!
azi, am incercat ceva nou, si vad ca mi-a reusit- cus-cus! ce super a iesit!
mai fac o ciorba-asta nu lipseste din casa, si o salata a la rousse in stilul meu!
si asta iese f bine!
si pt diseara, niste ceafa prajita, cu salata -de care vrea fiecare! e de ajuns!
si o ciorbica putin acrisoara cu smantana, hmmmm...... buna,rau!
revin,zau! love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 2:21 pm

va pup gagici.

lumi,sa stapaniti sanatosi casutza noua...sa fiti fericiti in ea.

manu,ma bucur ca ai scapat partial de balarii.

lyly,nu-mi mai spune de emotii...ca eu am emotii mai mari...m-as simti tare vinovata sa nu nimeresc ziua Z.

fetelor...voi ce stiti???herpesul se ia de la o persoana la alta???eu stiu ca exista in stare latenta in organismul fiecaruia dintre noi si atunci cand sistemul imunitar este slabit el poate devine activ.
sa va spun de ce....ieri,pentru prima data in viata mea de aproape 36 de ani mi-a iesit herpes la buza de jos....ma doare/mananca de imi vine sa ma urc pe pereti...mi-am dat cu Zovirax in disperare,mi-am pus plasturi din aia Compeed....vreau sa-mi treaca pentru ca ma enerveaza rau de tot...ma deranjeaza...parca imi simt amortita toata buza si ma simt si mumu....ce sunt eu buzata ....acum zici ca-s maimutza cata mai botu' am.
barbate-miu face herpesuri din copilarie...si ma gandesc la faptul ca poate l-am luat de la el-asta in cazul in care se poate lua asa...si ca poate l-am luat acum ca poate m-am dereglat naibilor dpdv imunitar de la toate stimulariel astea ale mele.
oricum sunt socata ca am eu herpes Shocked

azi e mare sarbatoare...dupa-amiaza vreau sa fac si eu niste crap prajit cu mujdei si mamaliga.

va pup
ne auzim mai tarziu
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 2:24 pm

am realizat si noi ca nu avem timp sa schimbam parchetul pana de Paste...o lasam pentru dupa ce vom cununa.

bruni,bafta multa la eco...sa fie cu rezultate bune si in final sa ne aduci o surpriza frumoasa.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 3:26 pm

Sami,vin si io la masa!azi fiind dezlegare la peste,am mancat ca un ''porc'' numai peste Very Happy
cum a te simti tu vinovata?!Doamne iarta-ma!
da,se ia de la sot...asa am patit si io..nu aveam si am luat de la el....si imi mai apare din cand in cand....dai cu zovirax,sa nu creasca prea tare.....tot cam 7 zile te tine

galli,sper sa ajung la sa fac fiv la budapesta,acum ma programez pt o prima consultatie
pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 6:34 pm

7 zile??? affraid affraid affraid affraid affraid
pai eu inebunesc atatea zile cu chestia asta la bot.
imi vine sa mi-o rup.

hai la masa...te astept...a iesit un peste delicios...a mancat Samirutzu de sta ca un broscoi cu burta in sus...a bagat si 2 beri reci si acu' s-a bagat la un nani inainte de fotbal.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 8:56 pm

Mersic fetelor pt urarile de casa !
Samiro si eu fac herpes ori de cate ori sunt obosita, stresata, alergata, racita.. etc. adica cu imunitarul low level, deci stii tu bine ce stii; eu m-am obisnuit cu aparitia lui, trece uneori mai repede adica trei zile, alteori mai greu adica intr-o saptamana, secretul este s-o iei din vreme cu zoviraxul, aciclovirul etc..cineva ma invatase sa pun si scrum de tigara pe el, habar nu am daca avea efect dar io puneam!

Soacra a venit, s-a uitat la Ralucuta cu lacrimi in ochi (deh, seamana rau ralucuta cu fiu-sau Very Happy , i-am dat sa manance, dupa care a spalat geamurile din proprie initiativa, sunt fericita, ca aici sunt geamuri mari nu gluma, eu nu mai dovedeam; am facut pe seara fripturi amestecate si porc si pui, cartofi la tigaie si salata dreasa cu un sos de-a gata din supermarket, plus un vin portughez (de la sora-mea) era multumita a batrana, basca ca Ralucuta i-a zambit toata ziua. A luat H si un tort cu mere sa serveasca ma-sa cu ceaiul de la ora 21.00 uite si asa indepliniram tot ritualul.
Maine vine propietarul in control sa vedem ce-o iesi, sper sa nu inventeze ceva si sa ne opreasca din garantie...

Ralucuta a adormit ca de obicei in landou, pe langa noi, sa vezi ce-o sa ma barfeasca soacra ca o tinem prea mult in living. Imi spune el H...hai ca ma duc si io pe la spa acum! tongue Va pup pe toate!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptyVin Mar 25, 2011 10:13 pm

intru si io,fac cu nervii......
la ora 18 ma suna, vin acasa in o ora jumate. bun,ok!
ciuciu! ma suna la 20,35, ca mai sta 10-15 min,si apoi vine!
pai sa nu mi se nazare nimic???,,,
mi s-a ridicat tensiunea la 1000 , ce mai.....
nu te superi,nu? nuuuuuuuuuu, deloc!! ca eu sunt din piatra, ce mai....
am prajit carnea, si gata!!! e un curent in casa asta de bine ce imi era un frig,
ca iar nu mg caldura asta, dar-ar naiba in ea!!!!!!!!!!!!
acu astept sa se raceasca plita, sa o curat, si imi bag piciorul, sper sa apara intre timp......
ma rog.......locul asta unde stam incepe sa ma calce pe nervi, cu contributia altora....
in fine...... va doresc o seara placuta si linistita! vb! love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 EmptySam Mar 26, 2011 9:58 am

Lumi, sa stapaniti sanatosi casuta cea noua! flower Sa aveti parte doar de zile insorite (si la propriu si la fig) in ea! sunny

Aoleooooo, Galicuto, dar esti nervioasa rau! sunny Mi-e ca in curand il asteapta facaletul pr Tarzan. Laughing Laughing Laughing

Brunica, sa fie intr-un ceas bun stimularea!

Sami, da-i cu creme des in timpul zilei. Si al meu sot o pateste cand e racit si foloseste Vectavir.

Lyly, lasa emotiile, priveste totul detasat cu si optimism! cheers

P.S. Lumi, sa nu cumva sa mai zici ca ai soacra rea. Laughing Pt gestul cu geamurile, cred ca poti sa-i mai treci cu vederea una-alta. Wink M-a amuzat ca "i-ai dat sa manance", mamico. Laughing



Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 11 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: