Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 3:46 pm

si eu am stat la denie aseara....mi-am terminat seria de 9 Marti la Sf.Antonie cel Mare...mai am Martea viitoare sa merg cu alimentele pentru multumire.
dupa Paste o sa incep seria de 7 Vineri la SF.Gheorghe cu rugaciunea celor 33 de lumanari.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 6:07 pm

Buna. Acum am venit de la constructor. I-am dus toate planurile, a zis ca in mare, calculand in functie de suprafata o sa ne coste la rosu (fara acoperis si tamplarie termopan) intre 24-27.000 euro. Saptamana viitoare incearca sa ne faca un calcul mai precis in functie de proiect.
Casuta o sa o construim intr-un cartie marginas al orasului, de fapt dincolo de centura care duce spre Bucuresti (pt fetele care stiu zona, terenul e in spate-stanga casei de copii Concodria).
De aici am luat proiectul, si asta e casuta http://www.icase.ro/casa.php?id=ce038, la mansarda am ales varianta cu 2 bai. Si tot acolo mai am un amendament, dormitorul matrimonial va fi cel cu geamurile mari in triunghi si vom face intrare la baie prin dresing dinspre acel dormitor. Pe net, casa are 105 mp suprafata utila, pe proiectul final are 122 Smile . Eu zic ca e arhisuficienta pentru noi.
Mie sami nu-mi place nimic rustic, decat modern si cat mai minimalist. Oricum o sa fie tare minimalista pentru ca avem bani decat sa o ridicam la rosu si sa-i punem acoperis. Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 7:03 pm

amy,nici mie nu-mi place rustic...parchet din lemn masiv,balustrade din lemn masiv si tamplarie din lemn masiv...toate lacuite....casa facuta din busteni din lemn insa izolata,tencuita si cu fatada moderna.

uite asa ceva este integral din lemn-doar fundatia e din betoane si e pe gustul nostru...daca intri pe site si te duci la PORTOFOLIU ...casa Mures-Lunca Bradului e preferata noastra.

http://prodcomcabana.ro/

sa fie de bun augur intalnirea cu constructorul si cu ajutorul lui Dumnezeu le faceti voi pe toate,sanatosi sa fiti!!!
de 2 ani tot zicem si noi ca ne apucam de construit...dar parca nu avem motivatia necesara sa ne apucam...apartamentul asta e suficient pentru noi....parca o casa ar fi prea mare si prea goala doar pentru noi 2.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 7:29 pm

E foarte frumoasa vila, sami. Eu am niste idei preconcepute vis-a-vis de case construite din lemn. Smile
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 7:40 pm

Laughing Laughing te cred si te inteleg....asa am eu despre cele din betoane...deh...fiecare cu pasaricile lui Laughing Laughing

am cautat fetelor si la Real si la Cora si la Kaufland muschi file bucata intreaga,lunga si nu am gasit....abia am gasit azi la Cristim...am luat o bucata frumoasa de 3,5 kg si am pus-o la marinat in zeama de lamaie,ulei de masline,sare si sos de soia.
maine seara ii pun crusta de verdeturi si mustar,o infasor in feliile de bacon si o leg bine cu sfoara si o las in frigi pana Sambata dimineata cand o bag la cuptor pentru 5 ore.

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyMier Apr 20, 2011 10:22 pm

eu maine merg sa fac prajituri si cozonac. si oua,bineinteles-la vopsit.
la mancare se mai pot schimba inca....
f frumoase casutele voastre!! sa va indepliniti cat mai repede visul!!!
hai,merg sa hranesc tarzanul-care se uita la meci...sper sa se termine curand.....
va pupic,noapte buna! love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Apr 21, 2011 8:14 am

fetelor ajutatima putin......de 3 zile Sara plange intruna ,nu doarme si este extrem de agitata
aseara am fost cu ea la urgenta , au consultato si au spus ca nu are nimica ca astea sunt doar ,,crize,, de copii si ca o sa ii treaca
la insistenta mea astazi la 11 merg inapoi sa ii faca un consult mai amanuntit si sa ii ia sange
asa de tare plange ca se inverzeste indiferent ce ii fac ...o iau in brate ,o scot la aer,ii dau sa pape ,ii incalzesc burtica ...nici macr suzeta nu ii mai trebuie
si voi credeti ca is ,,crize,, de copii?
voi ati patito?
pana acuma deabea ii auzeam vocea ...manca ,ne jucam putin si la somn ...sunt disperata din 24 de ore 23 le plange
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Apr 21, 2011 8:46 am

Buna dimineata, fete dragi.
Alina, din pacate eu nu stiu sa-ti raspund. Doar ca si sora-mea pateste la fel cu nepoata-mea, toata ziua plange, era disperata si sora-mea ieri cand am vb cu ea. Doctorii au zis la fel ca pitica nu are nimic, e sanatoasa...
Sa asteptam sa intre o mamica experimentata sa vezi ce te poate sfatui.
Pupici !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Apr 21, 2011 11:52 am

Buna fetele,

Alinuta si eu cred ca fetita ta e sanatoasa, mai rau o stresezi daca mai iei si sange.... e greu de gasit o solutie, dar eu iti zic ce am facut eu.
Am tinut copilul mai mult in brate, adormea in brate, si cu ea in brate stateam ca sa se poata odihni. Daca e obosita rau , nu poate sa doarma, asa ca daca apuca somn, n-o miscam, acolo intepeneam! Noaptea am dormit cu ea, bine cu mare atentie , ca sa nu se intample accidente. Ziua am stat cu ea agatata de mine cam mereu. Raluca nu a vrut suzeta la inceput, asa ca i-am dat sa suga degetul mic de la mana mea si se mai calma. Asa m-au sfatuit asistentele de aici ca si eu eram disperata. A mea plangea seara cate 5 ore in sir, stateam cu ea in brate , ma plimbam, zbiera continuu. intr-un final se potolea si dormea, pe urma iar incepea. Ziua nu dormea aproape deloc,ocupatia ei era plansul, dar mai domolit decat seara. Crizele ei s-au potolit incet incet dupa 6-7 saptamani.
Ce pot sa-ti zic este ca se creeaza in ciclu periculos, copiii plang de dureri de burtica, care le da nervozitate si invers, nervozitatea le da dureri de burta (colici);
De asemenea, fac crize de plans ingrozitoare pt. ca ar vrea sa doarma si nu pot!!!

O sa incerc sa-ti dau niste sfaturi care imi trec prin cap acum, probabil multe le-ai incercat si tu...
- da-i san la 2 ore minim, ca sa aibe timp sa digere, alaptatul des poate sa dea colici;
- intre mese calmeaz-o cu suze sau da-i sa suga degetul tau mic!
-stai cat mai mult cu ea in brate daca asa se calmeaza si doarme, las-o in brate sa doarma;
-daca o agita baia, imbaiaz-o la doua zile si fa-o dimineata;
- fa schimb cu mama sau cu sotul cand e in crize, ca ea simte nervozitatea si trebuie sa ai timp sa te calmezi, macar 10 minute si pe urma te intorci la ea;
- incearca sa-i asiguri un mediu calm, fara zgomote, vizite sau agitatie mare;
-nu te mai ocupa de nimic-nimic altceva decat de copil; impaca-te cu ideea ca nu mai poti face ce faceai inainte,si ca perioada grea va fi cel putin pana la 12 saptamani; :-(
- dormi imediat ce adoarme ea, altfel nu rezisti; stresul si oboseala ta sau stresul din casa le creeaza nervozitate,
- cand e in criza, incearca sa dai drumul la aspirator sau sa faci o plimbare cu masina; cine stie, poate se calmeaza! pe a mea acum o calmeaza aspiratorul sau hota de la bucatarie, e ca si cum apas pe un buton, imediat ramane cu ochii in gol si tace.

Daca mai imi vin idei iti scriu, te pup si curaj , o sa treaca crizele, incearca sa rezisti!



Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Apr 21, 2011 12:08 pm

Fetele,
eu am in plan curatenie ca maine avem musafirii simandicosii (unchiul si matusa lui H) asa ca incerc sa dau casei o alura onorabila! Very Happy
Unchiul lui H arata si se poarta ca un nazist, nationalist si extremist pana in prasele, iar matusa e cu ochii beliti de curiozitate la orice fac, asa ca sunt un cuplu foarte ''placut' , de aia nici nu au fost invitati pana acum la noi. Am zis insa ca o data pe an putem sa-i suportam. Au intrebat ce vrem pentru copil, noi am zis un bouncer (un scaunel care se leagana, cu jucarii in arcada), sa vedem daca se conformeaza!

Amy , stiu websitul, am o prietena si colega de fost serviciu care si-a construit o casuta pe langa Bucuresti tot dupa un proiect de acolo!..asta in 2009, cu tot cu finisaje, gard, turnat ciment in curte, etc...i-a cam dus la 80 de mii euro, dar oricum voi vreti la rosu deocamdata...Sa dea D-zeu sa va indepliniti planurile!

Pup fetele!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyJoi Apr 21, 2011 5:46 pm

va pup fete cucuiete

ce liniste e in casuta noastra...fiecare e cu treaba!!!

azi am avut de mers la 3 banci pentru plati....am cumparat de la un nene de la Marginimea Sibiului sunci-una cu cimbru si alta cu usturoi...sunt foarte pe placul Samiroiului....bine facute,cu multa carne si putintel impanate,nu sunt sarate sau prea afumate.
acum am degresat outele si le-am pus la fiert.
mai strang cate ceva prin casa si dupa ce termin cu vopsitul de oua o sa fac crusta de verdeturi pentru friptura si o impachetez cu feliile de bacon.


maine trebuie sa merg la doctor pentru eco,apoi merg sa cumpar niste iepurasi de cioco,outze de cioco sa pun si eu intr-un cosultez si dupa-amiaza fac drobu.

Samiroiu meu a fost azi sa schimbe placutele de frana la machineta mea...are 40.000 km si e prima data cand le schimbam...am mers bine 40 de mii cu ele,nu???
maine el trebuie sa mearga sa cumpere branza de la un nene de la Simon si sa spele masinile.

dupa ce-mi termin treaba imi pun si eu vopsea in cap...cu epilatul am reusit.

sunt prin zona
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 9:50 am

Buna dimineata.
Tot liniste, fiecare cu treburile ei. Very Happy
Eu am impachetat sarmalutele si le-am pus la foc, imediat degresez ouale si le pun la vopsit si apoi ma apuc sa fac o prajitura. maine fac si 2 cozonci. Sa speram ca totul va fi ok.
Si eu sunt prin zona. Va pup !
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 1:08 pm

Lumi...iti multumesc de sfaturi...dar chiar m-am speriat rau cand a inceput sa planga asa de tare ,m-am simtit asa de neputincioasa ,vreau sa o ajut si nu pot ,parca sunt cu mainile legate si ii foarte naspa sentimentul Crying or Very sad
analizele de sange au iesit bune si iau facut si ecocardiograf care a iesit normal
nu imi ramane decat sa incerc metode clasice de calmare si multa rabdare

vreau sa va urez un PASTE fericit alaturi de cei dragi si o masa cat mai imbelsugata love
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 1:10 pm

Amy....multumesc love

parca incep sa simt miros de sarmalute fierte si cozunac cald.....sa aveti pofta ,eu savurez din scrisele voastre cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 5:19 pm

va pup fete

acum ne-am adunat si noi pe la cashile noastre...am bantuit toata ziua...nici nu am simtit cum a trecut timpul.
am fost dimi cu Samiroiu sa comande niste piese la o masina...apoi am fost la Albisor sa ma masoare-am 2 foliculi dominanti,unu de 10mm si unu de 11 mm si endo de 6,5 mm...e prea devreme sa putem estima ceva...i-am scris lui PK si astept sa vad ca spune pentru mai departe...parerea mea si a lui Albu a fost ca ne mai vedem si Marti dimineata...insa daca PK decide altceva am varianta sa merg la Medlife la Camera de Garda sa fac o noua eco la dr.Andronescu-asa m-a invatat Albu...nu stiam ca Medlife are Camera de Garda.
apoi am fost si am luat branza de la nenea ala de la Simon...am fost in Ghencea si am luat bilete la meciul cu Dinamo de Luni...Samiroiu meu are abonament dar vine finul de la Ploiesti la noi si seara se duc la meci...si se duc gasca mare...inca 4 baieti mai vin....asa ca am fost noi sa cumparam bilete.
am fost si la magazinul oficial Steaua...vroia al meu sa-si cumpere o canadiana pe care a vazut-o aseara...i-a placut ...era redusa cu 40 % si de tantalau ce e nu a cumparat-o...iar azi nu am mai gasit-o...in fine...si-a cumparat niste pantaloni de trening...aveau reducere de 40% la toate produsele Nike...si am mai cumparat si un body ca tricoul Stelei pentru finutul nostru Laughing ...ca si ta-su si nashu sunt mari stelisti.
apoi am fost o tura pe la Carrefour si am mai cumparat maruntisurile de care aveam nevoie....si un set cu 4 body-uri din bumbac si o paturica foarte vesel imprimata.
cred ca e cazu sa ma opresc cu paturicile...am cumparat 3 deja.
iar pentru mine am cumparat o bustiera gri.

ma duc pana la farmacie ca am uitat sa cumpar ceva
sunt prin zona ca tre' sa ma apuc de drob
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 6:31 pm

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers bounce bounce bounce bounce bounce bounce cheers cheers cheers cheers cheers cheers
lylyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy....unde esti?????uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......ne iese!!!!!ne ieseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!
plecam impreunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
tocmai mi-a raspuns PK si mi-a zis sa mai merg la o monitorizare Marti dimi....si daca fac Ovitrelul Marti seara....atunci ET va fi Miercuri-4 Mai.....uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......daca fac Miercuri Ovitrele...atunci ET este pe 5 Mai...deci tot e bine si pentru tine.
uraaaaaaaaaaaaaa.....mi s-a luat o piatra uriasa de pe suflet.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 7:37 pm

sami,sunt aici soro cheers te-am urmarit ...asteptam vesti de la tine....nu am vrut sa te baraii la cap...ca ai destule pe cap Rolling Eyes
plecam cd zici tu........am vazut ca ai facut rezervarea pt camera, deja....gasesc eu prin jur si pt mine
nu iti mai bate capul pt mine,ca ti-am zis ca ajung eu la PK!tu esti mai importanta I love you


off,eu ma fost la preot sa ma spovedesc ieri,v-am zis ca e calugar,mai in varsta si cu ideei...si iar m-a intors...ca el nu e de acord cu FIV-ul........treaba mea dc incerc ,el nu imi interzice........dar dc DD nu vrea,de ce ma impotrivesc eu vreii lui??!!.............era ultimul lucru pe care vroiam sa il aud......si parca a vorbit cu al meu....sunt asa intoarsa....am asa sentimentul ca incerc degeaba...
si Hopa! e de acord sa infiez,cu toate ca, cam acum 7 ani ,mi-a zis ca el nu imi recomanda infierea,ca cine stie ce copil iau.......ca treaba mea, dc vreau .....si dc al meu nu vrea nici sa infieze,ce vreau sa fac?sa accept situatia Mad


hai ca iar ma plang.......si nu e momentul.......
eu plec maine la mama,ma intorc marti seara....sper sa ma lumineze DD,ce sa fac Sad


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 8:25 pm

lyly,dap...am vorbit cu Robert...dar i-am zis de 1-2 Mai....doar atunci are o camera...insa maine il sun si ii spun de 4=5 Mai si 2 camere...stai linistita ca nu ramai pe dinafara.

imi pare rau ca intri in contact cu oameni care te descurajeaza ,acum, cand tu ai nevoie de tot optimismul din lume...un sfat de la mine,din sufletul meu este sa.....iti asculti inima si sa faci ce-ti spune ea!!!
Sarbatori cu bine iti doresc si sa te intorci acasa cu sufletul si mintea luminate.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 9:28 pm

fetelor,am uitat sa va spun:i-au esit analizele maica-mii...nu are nicio hepatita autoimuna...o sa ma burzuluiesc nitel la doctorita aia saptamana viitoare cand ma duc sa iau toate rezultatele analizelor.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 9:47 pm

Buna fetele, vad ca ies socotelile cu budapesta! cheers Doamne ajuta!..
Lyly chiar asa fa cum iti spune inima, are dreptate Sami, important e sa vrei tu, daca simti ca nu mai poti opreste-te daca mai vrei o incercare mergi inainte! I love you
Alinuta n-ai pentru ce, mare branza de sfaturi nu ti-am dat, de fapt am zis sa incerci ce am incercat eu si a mers dar nu imediat, asa cu timpul! Ma bucur ca Sara nu are nimic, dar te cred ca te-ai speriat si eu as fi fost asa in locul tau.

Azi am avut musafiri pe unchiul si matusa lui H, au fost ok, le-a placut casa, au parut ca se simt bine si nu au facut remarci simandicoase sau cel putin H nu mi le-a tradus. Very Happy Fetelor sunt niste zile superbe in Olanda, neobisnuit de cald pentru tara asta in aprilie, azi au fost 25 de grade s-a simtit ca la tropice, ca era si umezeala. Am deschis larg usile spre terasa, a fost o atmosfera placuta, facusem curat de la parter la mansarda, cumparaturi. H a umplut bazinul cu apa (cam secase) si a tuns aia cativa metri de gazon de-i avem si mirosea frumos, a iarba taiata. Pe musafiri i-am tratat conform obiceiului olandez, mai intai prajituri cu ceai sau cafea, pe urma bere fara alcool/bere normala /fanta light cu gustari reci (niste salamuri uscate, cascavaluri de diverse feluri, niste snacksuri japoneze de diverse arome, crema de masline...) si eram pregatiti si de cina cu supa si snitele cu cartofi si salata si vin, dar nu au vrut sa ramana mai mult de ora 18.00 asa ca a fost ff bine, am scapat onorabil si repede.

Acum va pup, ma bag si eu la dus ca abia a adormit asta mica.
Noapte buna!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptyVin Apr 22, 2011 9:48 pm

Sami ce veste buna!!!!!!!!!!!!!!!!!! I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptySam Apr 23, 2011 7:01 am

buna dimineata,domnitelor!!!

LA MULTI ANI!!!!pentru toti sarbatoritii zilei de astazi.sa fie sanatosi,voiosi si la punga grosi.
eu am in familie pe socra-miu Gheorghe si pe tataie-Gheorghe...si mai avem vreo 3-4 prieteni Gheorghe,Georgeta.

la ora 6,59 eram in fata cofetariei sa iau cozonacii si pasca...erau calde asa ca nu am rezistat si am venit direct acasa sa-i aduc Samirutului sa pape cozo cald cu lapte...a balotat juma de cozonac si o halba de juma de litru de lapte si s-a mai bagat la o tura de somnic d-ala de care ii place lui-cu televizorul pornit si cu draperiile trase Very Happy

eu acum ma duc la piata sa cumpar ceapa,usturoi verde,ridichi si flori pentru cimitire ca maine trebuie sa ajungem si la tata si la soacra-mea.
azi ma simt plina de energie si sunt voioasa...sunt meteosensibila....cand m-am trezit la 6,20 si am vazut Soarele asta stralucind asa de frumos pe cer m-am umplut de bucurie instantaneu.

lumi,da te-ai pregatit,nu gluma.
asa se mananca la olandezi??? mai intai desertul,apoi snacksurile si mancarea ultima???

hai...va pupizez...sunt prin zona toata ziua
ma duc la piata
clap clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptySam Apr 23, 2011 8:12 am

La multi ani tuturor Gheorghitelor,Ginutelor,Georgetelor!

Eu ma pregatesc sa plec la mama,asa ca, va doresc un Paste linistit,binecuvantat si sa va bucurati de toti cei dragi voua! I love you


sami,super vestea cu mama,mai scapi de un stres.


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Sam Apr 23, 2011 10:29 am, editata de 1 ori
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptySam Apr 23, 2011 9:04 am

Buna dimineata, fete dragi.
Sami, tare ma bucur ca mama ta e sanatoasa. Chiar trebuie sa te iei putin de doctorita aceea.
Lyly, Paste fericit si linistit alaturi de cei dragi si o sa vezi ca vei face alegerea cea mai buna. Preotii au idei surprinzatoare uneori. Important e ce iti dicteaza tie inima.
Si eu prin zona, am framantat cozonacii, dar vad ca nu prea au de gand sa creasca, sper sa nu-mi faca vreo surpriza.
Va pup si mai intru.

Paste fericit fetelor care pleaca de acasa si nu mai pot intra zilele astea!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 EmptySam Apr 23, 2011 10:15 am

lyly,am vorbit cu Robert si am rezervat 2 camere pentru data de 4 Mai.
Daca trebuie sa stam 2 nopti,a2a noapte vom sta toti 3 intr-o camera tripla daca nu te deranjeaza pentru ca 2 camere are libere doar pentru data de 4 Mai.
Cred ca vom pleca pe 3 seara-in jur de ora 9 ca sa fim dimineata la prima ora in Buda...sotulache o sa se culce cand ajungem insa vom merge noi 2 la clinica pt ca ma descurc si singura.
poti plati la clinica cu cardul de lei fara probleme...iti poti schimba un 5000-10.000 de forints,sa zicem,pentru mancare si cheltuieli marunte...dar poti schimba chiar in Buda la Casa de Schimb Valutar asa ca te sfatuiesc sa nu schimbi de acasa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 21 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 21 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: