Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyLun Mar 28, 2011 9:46 pm

Mihaela , ai gemeni! sunny
Ce minunatie! Felicitari!
Doamne ajuta sa te urmeze fetele!


flower flower flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyLun Mar 28, 2011 10:20 pm

cheers cheers Felicitaaaaaaaarrrrrrrrrrrrriiiiiiiiiii Miha!!!!cheers cheers
Inca o pereche de gemeni Very Happy !! URAAAA!!!!

Sa ai mare grija de tine si de minunile din burtica!!!!

Ca mama de gemeni iti pot zice, ca desi e greu, este nespus de frumos!!!!

flower flower flower flower



Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 6:32 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Miha, mi s-au umplut ochii de lacrimi de fericirea ta. Sa ai grija de puiuti, sa se faca mari si frumusei.
Lyly, trebuie sa mai avem grija si de noi nu numai sa le facem pe plac celorlalti, deci, bafta pe mai departe.
Sami, din pacate cam asta e reactia celor in varsta vis-a-vis de adoptie, dar oricum nu avem cum sa le-o schimbam. Si bunica-mea ma cicalea la cap ca sub nici o forma sa nu adoptam si apoi i-am zis de dosar si ce am decis si i-am zis sa ma lase in pace, ca ea maine-poimaine moare si raman singura si cu pareri de rau ca am ascultat-o. Acum ma intreaba cand gasim copilul odata... Smile
Lumi, pe sora-mea o gasesti la prietenii mei, Neagu Oana se numeste. Chiar aseara a mai pus niste poze.
Bruna, daca sami zice ca e ok, apai sa stii ca e ok. Ea e cea mai tare pe domeniul asta, asa am eu impresia.
Eu azi sunt mai bine, dupa ce ieri am zacut de frig, pentru ca ne-au luat radiatoarele si nu aveam nici o sursa de caldura, iar in birou era un frig...
Azi am luat un radiator de la magazie, poate sa urle seful cat o vrea. Very Happy
Va pupacesc cu drag.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 8:10 am

flower flower flower Miha, doamne ce frumos... gemeni, off si eu am dat in bociit... le-ai auzi inimioarele ... flower flower atat ca m-a luat plansul.. ma vad colegii..
ma bucur nespus. ai grija de tine
bruna tu urmezi!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 8:42 am

salutare scumpelor!

am intrat putin sa va salut, sa vad ce mai faceti, si o felicit din suflet pe mihaela!!! felicitari pentru cel doi samburei, sa fiti sanatosi, sa cresteti mari la mami in burtika si sa ne "vedem" cu bine peste vreo 8 luni angel

bruni, ma rog si pentru tine sa ne dai in scurt timp o veste la fel de minunata ca a mihaelei, pupici
clap

in scurt timp se micsoreaza lista celor in asteptare de burtici si se mareste cea a gravidutelor, yupyyyyyyyyyyy clap

nici eu nu ma las,dupa cum se vede la motto, doar ca ma mobilizez mai greu ca asa's ardelenii faci cu ochiul
poate imi da Doamne Doamne o minune prin cura asta cu miere...s-a mai intamplat in cazuri asemanatoare angel
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 8:57 am

turqois te puuupp!
nu te lasa! Bravo, te asteptam cu vesti!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 10:23 am

neata buna...
miha, bravo !! felicitari!!! ma bucur din suflet si ai grija de tine si de bebei , sti ca unu e ginerele meu Smile
eu sunt optimista , nu prea mi e gandul la fiv , adica nu sunt deloc stresata, cred ca o sa inceapa dupa punctie , cand voi astepta sa vad cati embrionasi vor rezulta si apoi in asteptarea liniutelor!

la mine e soare ,f frumos, am plecat sa fac ceva cumparaturi!

imi place si mie ca incet ,incet vom fi toate mamici aici!
pupici..
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 4:58 pm

va pup fete

miha,felicitari pentru gemenashi.

azi am avut foarte multa treaba...nu am avut timp nici sa mananc...pana la ora asta am mancat 2 pere.
ma duc sa mananc ceva si plec la biserica.

ma enerveaza ploaia asta care nu e nici ploaie.
revin
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 5:27 pm

Buna ziua, fete minunate!

Miha, ce minunatie de veste! cheers Sa ai grija de tine si de puiutii din burtica! I love you Odihneste-te cat mai mult si hraneste-te sanatos!

Fetelor, dragutelor, nu renuntati la lupta pt bb! Merita deplin! I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 5:44 pm

vin cu modificari in program!
azi contiunui cu 75 ui menopur si cetrotide si doar maine seara declansam si vineri punctia!
sa fie cum vor ei numai sa fie rezultatul pozitiv!
asa ca acuma a venit asistenta sa mi faca injectiile!
va pup!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 7:22 pm

hello,hello!!!
miha, felicitari!!! ai grija de micutele comori!!! clap clap
bruni, bafta in continuare, mai ai putin! nu m-ai mai sunat azi....
turcuaz, de ce ne vizitezi asa rar?
restul ,va pup!

eu tot nasol ma simt,inca, sper sa treaca.....
revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 7:50 pm

galli, nu te am sunat ca nu am trecut pe langa tine , nu am mai avut de mers la Aix en Provence! dar te sun cand vrei , nu i pb !
in seara asta suntem invitati la masa , maine sunt pe acasa , te sun si vb!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 9:22 pm

acum am ajuns acasa de la biserica....a fost groaznic de aglomerat.
va pup
noapte buna.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMar Mar 29, 2011 9:44 pm

Fetele salut,
zice bine Nico sa nu renuntati la ideea de a avea un copil, trebuie sa aveti cu toate parte de experienta asta de mama, e ceva special care nu poate fi inteles pe deplin decat cand ti se intampla! I love you Tin pumnii Bruna!

Amy mersic, am sa ma uit la fete! Smile
Lylyshor, Sami mersic pentru explicatiile cu festannia, asa mi-am amintit si eu ca mama mea imi spusese ce si cum si ea chema preotul pentru festanie.
Lyly,aici eu nu ma apuc sa chem preot fie el si rus ortodox :-), eu preoti nu prea chemam nici acasa la Bucuresti. Ca ziceai de biserica, o parohie ortodoxa romana este in Schiedam, Olanda, am gasit-o pe net de curand pt. ma gandeam sa-i contactez pentru botez (eventual); eu insa tot sper sa-mi iasa mai repede pasaportul si sa facem acasa, la Bucuresti, asa ca mai vad...
Nico ai pus copilasul pe burtica si nu mai vrea jos? Smile Ce mai faceti voi?

Noi pe aici , incerc sa ma odihnesc cateva zile inainte de hei-rupul cu mutatul.
Schimbarea asta de ora mi-a cam dat programul fetitei peste cap, acum masa de seara de la 11 si ceva ajunge sa fie la 12.30, sper sa se ajusteze din mers.. La noapte incerc sa o scol mai deveme ca sa manance , altfel ma scoala ea la 3.00 si stricam bunele obiceiuri.

Fetele va pup, noapte buna!

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 7:01 am

Pentru Lumi olandeza:
Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericita si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!
Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Untitled-4
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 8:26 am

buna dimineata!

Lumi, La multi ani draga noastra! La multi an1! La multi an1!
vroiam eu sa pun ceva frumos ..dar ma las de sportul asta ca nu-mi iese...

hmm eu pe aici..ploua, e urat tare afara...parca ar fi toamna!

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 9:23 am

Lumi ,La multi ani fata draga!
Sa fiti sanatosi cu totii,sa iti traiasca minunile si sa aveti parte numai de bucurii si realizari! La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 10:43 am

neata!
lumih, iti scriu si aici,
LA MULTI ANI, tot ce iti doresti!!! I love you flower La multi an1!

ma uitai dupa artificii, dar nu le gasii...... Crying or Very sad

azi sunt putin mai bine.... amy, f frumoasa nepotica ta!
cat despre meseria de mamica, nu iti face probleme, te vei descurca de minune!!!
lyly, ce noutati mai ai?
restul,va pupic, revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 10:46 am

LA MULTI ANI, mami Lumi, sa iti dea Dumnezeu multa sanatate sa te poti bucura de toti cei dragi, sa fii iubita si fericita , La multi an1! love clap

vroiam si eu sa pun ceva dragut dar naibilor ca nu-mi iese...fetele, care va pricepeti mai bine, poate ne instruiti si pe noi cand aveti timp, eu promit ca dau o bere faci cu ochiul

galli scumpa, eu va vizitez zilnic doar ca postez mai rar din lipsa de timp...sper sa ma eliberez putin cat mai curand...as avea nevoie si de o mini-vacanta si nu se prea arata prea curand, de Paste avem musafiri pe finii nostri ..s-au cam autoinvitat...si eu chiar vroiam sa stam singurei dar asta e, toate trec...

aaa, am uitat sa va spun, am fost vineri la gine, toate's bune si frumoase, vineri astept rezultatele de la secretii si Pap-ul, Doamne ajuta!


fug la sapa,
v-am pupacit cu tot cu pitici clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 1:25 pm

Buna fetelor!
Multumesc din suflet pentru urari! Daca nu ati fi voi nu as primi asa multe!!!!!!!! I love you
Am vorbit cu Luci pana acum, barfe, chestii socoteli...:-) , acum ma duc s-o spal pe Raluca si poate ma spal si eu cu putin noroc! Very Happy
In rest voi lenevi, fac o friptura si astept pe H. diseara cu tortul! Am zis ca e ultima chestie dulce pe care o mai servesc ca nu mai vreau sa fiu o grasuna!...
Va pupicesc cu drag!
flower

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 2:31 pm

LA MULTI ANI!!!!
lumi,sa fii sanatoasa,fericita,iubita,apreciata,sa te bucuri de fetele tale,de sotzul tau,de casutza voastra si de toti cei dragi tie.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 2:57 pm

Lumi, la multi ani !!!sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!

am fost pe drumuri, acu' am ajuns acasa!
super vreme la noi Smile
am vazut o masina cu nr de VL in sat la mine Shocked am vrut sa ma opresc sa vb cu ei ! dar ma gandeam c or sa zica ca s dusa! desi au vazut nr de la masina mea , a mea e MM!
asa ...cred ca trag un somnic , apoi sper sa am chef sa gatesc ceva ca e posibil sa am invitati la masa!
"biensur" , ca mi am cumparat niste rochite , nu m am putut abtine!

va pup !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyMier Mar 30, 2011 4:06 pm

sa le porti cu placere brunico.
si eu in plan o bluza creponata mai sport si mai largutza,care sa mearga la blugi,fuste de blugi...ceva gen ie.

eu tocmai ce mi-am luat de pe kuponiada o "pereche" de unghii false de gel...49 de lei in loc de 135...mi le pun la nunta.
si mai au o oferta misto:87 de lei pentru 15 proceduri-3 electro,3 vacumari,3 impachetari,3 fastslim si 3 inca ceva....dar e prea departe pentru mine....undeva in Prelungirea Ghencea...ar trebui sa tai tot orasul ca sa ajung acolo si nu-mi convine.

eu merg sa fac ceva de papa.
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyJoi Mar 31, 2011 6:56 am

Buna dimineata, suricatelor.
Lumi, ai papat tortul? Lasa, ca oricum nu esti grasuna.
La noi tocmai s-a anuntat un nou control, zici ca au innebunit de tot astia. Mai lipseste Curtea de conturi si am terminat toate corpurile de control.
In rest, la Ploiesti e soare si se intrezareste o zi calda.
Fetele noi lipsesc cu desavarsire (Patricia si Missy), iar cele vechi, in speta Mona, cred ca ne-a uitat Crying or Very sad
Sa aveti o zi frumoasa.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 EmptyJoi Mar 31, 2011 8:47 am

buna dimineata!
eu sunt prezenta...beah ...la munca...
afara e urat ...intunecat...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 14 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: