Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 11:22 am

Cu soacra nu v-am zis ca ne-am ferit sa afle ca ralucuta doarme numai in pat cu mine /cu noi lol!, ma duceam oricum la culcare dupa ce ea se culca, dimineata ma sculam oricum inaintea ei, dar femeia suspicioasa tot intreba , dar unde doarme copilul noaptea? noi ziceam ca ba in patul ei, ala de la ea, de zici ca e inchisoare (!) Very Happy, ba cu noi ca s-o mai domolim la judecati.. Dar ea tot boscorodea c a pe vremea ei erau reguli stricte unde sa doarma copilul, noi nu am vrut sa intre H in polemica cu ea si mai bine am servit-o cu ce vroia sa auda, dar tot nu se lasa..dar de ce sta in landou, in living pe langa noi, dar parca nu prea doarme in timpul zilei, dar parca e prea gros imbracata (!) eeehehe si zicea se vede ca violeta (adica io) e romanca ca la ei e altfel... In fine i-am zis lui H s-o puna sa citeasca despre conceptul de co-sleeping (adica dormitul cu propriul copil) si sa mai citeasca si despre regula: copiii ii imbraci asa cum de imbraci pe tine , adica daca tu stai cu maieu, pulover gros si pantaloni in casa, atunci si pe copil il imbraci ca atare , respectiv body si inca o bluza pe deasupra, plus pantalonasi si sosete..

Aaa, plus ca pe H l-a enervat pt. in loc sa zica ca fetita seamna si cu nevasta, zicea asa, ca si cum ar fi ceva rau in asta, ca parca aduce cu o romanca (!!!), la care eu i-am zis, daaa precis seamana, uite si stiu si la ce , face kk exact ca o romanca (is shiting like a romanian). Si-a cam luat seama dupa aia, ca si-a dat seama ca e ridicola.

In final baba nu e rea si-si iubeste progeniturile, dar fetelor, e cam intepenita in ideile ei judeca oamenii dupa niste idei preconcepute si zice H., ca-i cam lipseste nitica deschidere asupra lumii, adica nitica educatie prin scoli.. Very Happy Very Happy Very Happy

hai c-o barfi destul pt. azi!

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 11:52 am

amy, persoanele care par sa nu te inteleaga , evita le!
lumi, ce bine ca soacra sta departe de mine! ne vedem de 2 ori pe an!
miha, bafta maxima azi la echo!
manu, cand bagi un test ! poate ai "lucrat" bine!
galli, am trecut de dimi pe autostrada pe langa tine! ma gandeam sa te sun si va ti fac o vizita! dar nu am stat bine cu timpul!
monalisa, cred ca s a maritat fara sa ne anunte!
turqoise, ce faci draga, hai la apel!
sami, iei ceva inainte de FET?ai luat clexanele dupa ET? asa mi l a represcris si mie acuma!
lyly, hai ca imediat esti pe baricade si tu!
sa dea DD sa fie un forum de mamici fericite!

eu am venit de la echo , astept sa ma sune dl dr sa vedem cand declansam ovulatia, dupa echo de dimi a spus ca maine seara insa asteapta analizele si ma suna l amiaza!
am 7 foliculi, mai putin cu unul ca data trecuta (nu i bai, buni sa fie) dar sunt de diferite dimensiuni! dr e f incantat! a zis ca e perfect !
endo de 8,4mm!
asa ca vin cu noutati exacte peste putin timp!
azi fac curatenie in toata casa si merg la cumparaturi de ale frifiderului!
sunt 15 grade si putin innorat dar mai iese soarele din cand in cand si e bine!
o saptamana frumoasa , cu vesti bune si bucurii!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 12:02 pm

lumii, draga va sa zica faceti si gradina.. hmmm chiar ca a cam exagerat...tare vaza cu KK de romanca hi, hi, bine i-ai zis!

bruni, hai ca pregatim ... phiu nu avem agitate?lasa ca scoatem sampania!!! moi, pe 1 ar trebui sa fac un test ...si sper sa nu se tina cineva de pacaleli...
lumi gretoasa munca ..dar m-a tinut o ora... bey, ar putea fi de la acid folic??? ha, ha...o lasam pana vineri... nu va stresez...pastrez pt mine Razz

galli, sami, miha, mona, nico, lyly pupicei...

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 2:09 pm

Bruna frumooos, 7 foliculi , endo perfect pentru stadiul asta!..Doamne ajuta!
ehehe, franta e mare ai unde sa ''arunci'' soacra si daca e la romania atunci e si mai bine!...Very Happy

eu lenevesc azi, adica ma ocup doar de copil si mancare, voi vede de maine ce-o sa mai facem...

pup!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 2:24 pm

Lumi, ramasesem datoare cu o poza cu nepotica Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Mititica


O sa fac un folder la mine pe Facebook si o sapoti sa-l vezi. Smile
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 2:25 pm

lumi, departe la 120km , vroiam sa spun , dar asa se face ca nu am drum pe acolo! cred ca sta mai aproape de galli!
in romanica o am pe mama , de ea as fi vrut sa fiu mai aproape! dar nici in vis nu se urca in avion sau sa vina cu masina in franta ! exclus!
nico , ce faci draguta? ce face sufletel?
m a sunat dr , diseara fac aceeasi doza de menopur si cetrotide iar maine seara declansarea ovulatiei la 21h30!
deci joi punctia!
doamne ajuta!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 2:39 pm

Amy ce frumoasa e nepotica!!! sizambeste ca un ingeras! am sa ma uit si pe FB Smile

aha Brunico, am priceput, cam asa e si soacra mea de departe, dar asta se infige la vizita, nu se lasa! :-( nici mama mea nu vrea la avion, saraca are probleme serioase cu inima, acum se face un an si mai bine de cand nu am mai vazut-o.. Sad
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 2:59 pm

Bruni,bafta multa ! sa fie sanatosi si vigurosi cu totii!
LumiH, bine ca i-ai zis si tu ceva! si mai ales, bine ca plecat! Very Happy
amy,e tare zambareata si frumisica nepotica ata! Sa iti traisaca!
manule, si pe mine ma apuca greata la servici Very Happy
pupici la toate fetele
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 3:01 pm

amy, sa ti traiasca nepotica , e superba!

fetelor ce parere aveti:
lh-2,14;
estradiol-971;
progesteron0,70;
nu e prea devreme pt declansare?
progesteronul am inteles ca creste dupa ovulatie?!
abia astept sa se termine totul cu bine!
pana acuma nu am avut nici un fel de emotie, parca de acuma incep sa ma stresez!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 3:04 pm

va pup fete cucuiete

bruni,lucrurile se prezinta bine pentru stadiul in care te afli.
eu am facut Clexane din ziua 1 de stimulare.

lumi,de curiozitate si daca vrei sa-mi spui...cat aveti rata la casutza???

amy,ce dragalasha e nepotica ta...un copil vesel.
ma bucur ca esti mai bine azi...stiu ca nu te ajuta cu ceva dar vreau sa-ti spun ca nu esti singura care se loveste de neintelegerea familiei...mama mea nici nu vrea sa auda de un eventual copil adoptat de noi...ori de cate ori are ocazia vorbeste foarte urat despre acest subiect si se asigura mereu ca sunt in preajma si aud.
important e ce-ti doresti tu impreuna cu partenerul tau.

va pupizez maxim
revin
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 3:07 pm

bruni,nu e devreme pentru declansare....prg de 0,7 nu-ti permite sa mai stai prea mult...el trebuie sa fie maxim 1 in ziua administrarii HCG.
hai,lasa emotiile ca o sa fie bine,ai sa vezi.

lyly,Joi seara ii scriem lui PK
ai vazut ca a fost/este in spital???s-a internat Vineri ca s-a simtit foarte rau.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 4:28 pm

helllllllllllllllllllloooooooooooooo
noi asteptam sa vina preotul sa ne faca Festanie.
unde sunteti???
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 4:53 pm

Sami, e cam 820 eur rata ca atare + vreo 40 eur diverse asigurari =860 pe luna.
Asta la un imprumut de 207000 eur (aici sunt incluse: valoarea casei, taxele notariale, comisioanele bancare, cele ale agentiei etc).
Deci cam cat chiria la casa in care stam acum.
pup!

edit: pai cu ce ocazie se face acum festanie? eu nu prea le stiu, da-s curioasa.. Embarassed
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 5:07 pm

sami,sunt calma ...astept vesti de la tine ...io sunt pregatita!...Sa va fie de ajutor Festania!Doamne ajuta!
Am o idee,fixa,ca sunt blonda doar Very Happy dc as face o histeroscopie acum,pana ma vede nenea PK?sau sa fac sonohisterograma la el si vad ce zice el,dc tb sa mai fac...eu am facut in iulie 2010 si am avut niste polipi mici ,pe acre i-a scos nenea albu

Eu am convins-o pe mama sa merga intr-o excursie in Israel dupa 5 aprilie -9 aprilie,vroia sa mearga cu mine ca ea se descurca mai greu cu mersu,reumatismu!!!si are si tensiune oscilanta,dar io vreau fiv si nu i-am zis ca ma duc la Buda si nu am banii de excursie....si ea imi zice tot timpu,ca nu tb sa ma mai agit ,ca nu merita nimeni....dar, i-am zis ca ma duc eu la Alexandria sa am grija de casa,de 5 gaini si 1 catel batran.....ca nu are cine ......si sa se duca ea,ca eu am mai fost...cu toate ca as fi vrut sa mai merg inca o data...

mihaela,ai fost la eco?
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 5:10 pm

LumiH,e bine sa faci Festanie in luna martie,mai ales dc esti in Post....
e bine sa faci si tu ,mai ales ca te muti in casa nou....dar parca nu e biserica ortodoxa in Amsterdam...sau o fi acum?!...prietena mea din olanda cheama un preot de la biserica rusa din Gronigen
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 5:20 pm

lumi,e bine ca rata e cat chiaria...mai bine platesti pentru casa ta decat sa platesit chirie altora.
Festania se face in fiecare an in casa in luna Martie-se spune ca in luna Martie se fac cele mai "grele" farmece si vraji si atunci oamenii cheama preotul acasa pentru o slujba de sfintire a apei,se stropesc toate camerele cu apa sfintita si toti cei care locuiesc in casa respectiva.Apoi se citesc niste rugaciuni.Deci Festania se face pentru sfintirea si protejarea casei,pentru sanatatea trupeasca si sufleteasca a celor ce locuiesc in ea.

lyly,pentru tine te agiti si tu meriti tot ce-i mai bun pe lume...daca tu nu te agiti pentru tine...cei din jurul tau cu atat mai putin o vor face....asa ca merita sa te agiti atat de mult pana cand ai constiinta impacata ca ai facut tot ce tinea de tine sa-ti implinesti un vis.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 5:48 pm

samiruto,cd ma apuca depresia iti dau cate un mesaj,ca esti ca oprah pt mine I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 5:50 pm

de acord Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 6:26 pm

nu mai vine preotul azi...cica in zilele urmatoare
Sad Sad Sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 7:12 pm

hop si eu... pai ce credeati...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 7:16 pm

sami, lasa draguta ca vine zilele urmatoare... nu fi supi... flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 7:26 pm

Shocked ma bag la calcat... vai ce harnica mi-s....hi,hi...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 8:33 pm

miha, te asteptam cu vesti!
hai ca nu mai am rabdare!
love
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 8:42 pm

off am scris un mesaj si l am sters!
manu , harnicuta esti , am si eu o tona de rufe de calcat dar nu sunt pregatita psihic pt munca asta! Smile
sami , lasa ca e bine si mai tarziu!
am facut cartofi prajiti (in friteuza speciala cu o lingurita de ulei) cu pui la cuptor si salata!
am musafiri Shocked
miha , hai ca s cu ochii pe tine!
pupici..
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 EmptyLun Mar 28, 2011 9:39 pm

VA PUPACESC CU DRAG SI VIN SI CU VESTI....
AM 2 BEBELUSI!!!!!!!!!!!!!!!AMANDOI CU ACTIVITATE CARDIACA,AMANDOI BINE PLASATI..UNUL E UN PIC MAI MICUT 0,82cm CA CELALALT 1,00 cm DAR A ZIS DR CA NU CONTEAZA -SIGUR RECUPEREAZA!!
SUNT VERY HAPPY!LE-AM AUZIT INIMIOARA!E SUPERB SENTIMENTUL!DAR VETI AFLA SI VOI CURAND!PTR CA SIGUR VETI REUSI TOATE-BRUNI,LYLY,SAMI.MANU,AMY-VOI URMATI!!!
va imbratisez cu drag pe toate!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 13 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: