Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 9:20 am

Neata fete cucuiete,
Samiro, drum bun si cale batuta....
Stiu ca mergi doar pentru analize, dar chiar si asa, esti pe traseul unei noi experiente, deci de azi inainte, numai voie buna si energie pozitiva...
Lumi, rabdare mamica draga, ca intr-un an de zile o sa va bagati amandoua in cada si o sa te stropeasca de nu ai sa te vezi, si o sa va "hliziti" de la orice....atunci sa vezi ca uiti de toate Very Happy cat flower
Nico, pup flower
Amy, concediu placut... flower
All lol!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 10:06 am

buna dimineata,


Laughing Laughing eu sunt foarte bine dispusa Very Happy
lumi cum esti azi ce face piticuta?? ati facut dus impreuna pana la urma??

mona...eu zic sa sa iei o cutie ...sa fie acolo... tongue
sami, drum bun, sa va intoarceti cu bine...

ami pupi

nicolici tu ce faci??cum te simti azi?


fetelor azi noapte am visat ca nascusem o fetita si ii spuneam "Georgiana" sincer, niciodata nu m-am gandit la numele asta...chiar si-n vis mam miram ca eu vroiam ana-maria...ma tot minunam ce picioruse lungi are...doamne...nu i-am spus lui G...
azi dimineata am fost sa-mi reinnoiesc pasaportul, am fost anuntata ca in feb sigur ajungem prin egipt ....wooow soare plaja, abia astept , asa ca ieri mi-am si achizitionat o crema de fata cu protectie maxima...
ma ingrijoreaza greutatea...asa ca de maine voi prest adieta lui G...desi el ma tot ameninta sa nu mai slabesc, eu nu vreau sa depasesc 56 kg, iar azi aveam mai mult Suspect ce naiba m-a apucat...
mama fetelor ieri ce scenariu imi pregatisem si cand ajung acasa: G venise cu un electrician si montau de zor niste prize si intrerupatoare prin dormitor...beah... dupa m-am spalat pe cap, si m-am molesit... am dat iar galeria jos si iar am stat atarnati sa mai dea niste gauri... tarziu ne-am revenit Rolling Eyes

hai va pupici pe toate , sa vad de niste hartii pe acilea...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 11:06 am

Buna dimineata, fete minunate!

Meni, foarte frumos numele Georgiana. Sa dea DD ca visul tau sa devina realitate cat mai curand! angel
Io-s iar intr-o perioada de lene pana spre 5-5.30 pm. Si nu prea mai am pofta de mancare. Am impresia ca ma umflu de la orice. De vreo 2 zile nu vreau sa mai vad carne si oua, alimente care nu-mi lipseau zilnic. Si nici cu laptele nu prea mai ma omor, desi e f necesar. Iar gustarile dintre mesele principale au devenit gustarici mici-mici. scratch
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 11:18 am

doamne ajuta nico...
dar nici fructe nu poti manca??dar o baclava??? hihi, eu as manca...

fetelor, eu iau Leukarrest, si am eu impresia ca are si efect afrodisiac... tongue ok la mine...dar la el??? Embarassed
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 11:47 am

Meni, sa stii ca si eu am visat o fetita inainte sa apara Sophie... Daca stau sa ma gandesc, am visat-o chiar pe ea, era blonda si cu pielea alba, asa ca de ingeras...
Lumi, eu nu am tinut fetita in scoica decat de la 4 luni. Spatele lor e destul de fragil si trebuie sa stea drept. Eu am carat-o cu landoul, il asezam pe bancheta din spate, il blocam cu scaunul din fata dat cat mai mult in spate si daca voiam il ancoram si cu centura. Ce ma amuz, nici Sophie nu vrea sa stea singura...O fi ceva cu generatia asta, sunt mai afectivi?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 12:58 pm

buna fete, da sunt in cautare de solutii , inventii, orice..si eu ma mir cum m-am adaptat sa fac lucrurile cu o mana in timp ce ea sta in cealalta..
nico succes la vizita la dr, si la cumparaturi..da nu merge la dus cu scoica , are colici si cand are criza vrea sa stea agatata de mine, in brate ii place..ideea cu landoul e buna beatrix, stiu de treaba cu spatele, nu stiu insa daca nu ne amendeaza olandezii, ca sunt destul de stricti cu scoica...in mama lor , am sa incerc...
azi mergem la dr. la control toti trei, o controleaza doar pe ea....:-)
ieri m-am spalat pe fuga de la brau in jos...azi am reusit sa ma spal pe cap rapid, lux ce mai..
manule, fir-ar sa fie de treburi, sa se termine renovatul si s-o faci pe georgiana
va pup, ca mai dau niste emailuri acum cat stau langa ea sa adoarma ...
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 1:03 pm

salutare fete dragi ....
va citesc zi de zi dar lene si oboseala ma dau gata .....merge cam greu statul in fund la masa de birou
dormitul este un dezastru ...noaptea cate 3 max 4 ore iar inspre dimineata vine somnul pe la gene si pana pe la pranz Sleep
printesa se agita foarte tare ,da din totate de burtica numai in sus sare .....este un copil foarte activ

nico....cunosc senzatia de plin chiar daca nu ai mancat aproape nimica toata ziua....de multe ori si eu mananc cate o sana micuta si ma simt de parca am mancat un poc intreg scratch ......cred ca locul este asa de mic incat ne umple si un pahar mare de apa Very Happy
nu stiu daca ai pus poze mai recente cu burtica ta ,dar daca nu ia facatise mila de noi si pune cateva sa te admiram putin I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 2:47 pm

bounce bounce bounce daaa, si eu vreau pozici cu gravidutele noastra, alinuto si tu
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 3:18 pm

hello fete,

eu iar sunt prinsa cu muncile si ce chef am de suete...

manu, si eu am inceput cura cu lamaile, am pus 2kg de sarbatori doar din prajituri cred, acum am 55kg dar eu vreau max.53 ca sa mai incap in XS-ul meu....
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 3:40 pm

turqoiso, dar tu ce inaltime ai??
eu ajung la 53 numai daca sunt in crize de depresie, sau alte alea...altfel pe la 55-56 stau de ceva timp...

m-a suparat G mai devreme: era acasa, ca i se misca un dinte si-l durea ..asa ca s-a apucat si l-a scos ...auzi de parca el e dentist...acum la cinci merge la dentist...nu inteleg pt ce naiba mai merge daca oricum nu mai are de tratat...aha si el era in baie sa-si smulga dintele, eu sunam , nu raspundea m-am enervat ca nu raspunde, cand am vorbit dupa i-am reprosat ca de altfel si in wc este cu tel dupa el, dar cand sun eu, tocmai nu-l avea...bla, bla...acum am aflat ce mesterea el in baie, se juca de-a doctorul...hmm cand ajung acasa trebuie sa-l impac Razz mda alt scenariu... poate-l gasesc cu o falca cat casa...
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 3:58 pm

Cum e cura cu lamai??
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 4:25 pm

bea nu stiu, dar a pomenit-o cineva pe aici parca...asteapta ca-ti va spune turqois cum e ...dragutelor eu am taiat-o spre casa, sa iau una bucata vaca ca deh maine mancam gulas ( dietetic ) si dupa piata sa vad ce face "don doctor" cu ce falca-n sus il gasesc ...
o sera buna tuturor..ati observat??? se mareste ziua...uraaa vine primavara ...pe naiba am auzit ca va ninge un we....

pa, pa, pa, pupici
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 4:39 pm

manu, eu am 1,67 inaltime(picioarele ce-s mai lungi Very Happy )

imi si imaginez scena cu dintele in mana:))hotarat omu', nu gluma..acum trebuie sa-l dadacesti...spor

bea, cura cu lamai trebuie tinuta timp de 14 zile si se prepara astfel:in prima zi , storci o lamaie in 2litri de apa si o bei pe tot parcursul zilei, apoi in ordine crescatoare pana ce ajungi in a-7-a zi in care storci 7 lamai in cei 2l de apa, apoi, din a-8-a zi o iei in ordine descrescatoare. daca ti se pare cam greu poti pune si 2 lingurite de miere ca sa nu fie atat de acru insa o recomand doar daca stai bine cu stomacul altfel poti avea probleme...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 5:31 pm

manule , ce figura e g. al tau, cu ce si-a scos dintele, bag seama cu patentul Very Happy

am venit de la dr. raluca a facut 4 kile si aproape 54 cm, dr.ta zicea ca e ok, a luat cam 900 g cu tot cu scaderea de dupa nastere.., au consultat-o , se prezinta bine, ne-a dat si ceva de colici, poate functioneaza , am sperante
bine ca a fost si barbatu cu mine ca femeia nu vorbea deloc englezeste

cura de lamai? poate o s-o fac si eu intr-o zi..
pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 7:41 pm

va pup fete cucuiete...direct din varfu patului de la Budapesta.
am ajuns si noi...am papat...si acu' ne gandim sa iesim la o plimbare de vreo ora....ca e prea devreme si daca ne culcam de acum....parca vad ca ne trezim pe la 2-3 si stam cu huhurezii cu ochii pe peretzi pana dimineatza.
si nici idei nastrusnice nu ne pot veni ca io-s cu noroi la poarta.

fete...io stiu cura cu lamai asa-adica eu asa am tinut-o mereu:zeama de la o lamaie se combina cu o cantitate identica de apa plata la temperatura camerei in prima zi....in ziua 2 se face acelasi lucru cu 2 lamai...dar nu administrate odata ci in momente diferite....in ziua 3 cu 3 lamai si tot asa pana in ziua 9 cand se bea zeama a 9 lamai cu tot atata apa in 9 reprize distincte.
ziua 9 se tine de 2 ori si apoi se descreste pana la 1 lamaie.
eu nu stiu sa fie permisa indulcirea.
desi multa lume crede ca face rau la stomac...nu este asa...din contra....regleaza secretia de suc gastric.

hai...va pupa fata...ma duc sa ma plimbaresc.
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyMier Ian 19, 2011 8:18 pm

Ce chestie! Se pare ca sunt mai multe cure cu lamai. study
Eu am tinut cura 14 zile: ziua 1- sucul de la o lamaie, ziua 2- sucul de la 2 lamai etc, iar din ziua 8- descrescator. Nu am amestecat sucul cu apa sau indulcitori. Beam sucul dimineata, pe stomacul gol, dupa care mancam un mic dejun usor. Partea interesanta este ca aceasta cura ajuta si la detoxifierea organismului, te face sa mergi fff des la pipi iar rezultate vizibile apar dupa prima saptamana. Cand spun vizibile, ma refer la faptul ca incep hainele sa va cada de pe voi. La mine asa a fost! Rolling Eyes
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 8:23 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Haideti la o cafeluta !
Eu referitor la cura cu lamai sunt putin reticenta, am o colega de serviciu care tot manca lamai, grepfruit... a ajuns la doctor bolnava de urgenta: sucul de citrice, in combinatie cu stresul au distrus mucoasa stomacului. Naspa rau... Acum fuge ca dracu de tamaie. Deci... aveti mare grija.
Noi suntem bine, sambata cel mic ne-a facut program, are meci de bascet pe la Targoviste si nu admite sa lipsim. Very Happy
Sami, sa vii cu rezultate bune.
Luminita, ce mare e bebica, 54 cm. Smile
Turq, 167 si cate kg? Very Happy
Va pupicesc si aveti grija de voi !
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 8:50 am

neata buna gagici...
lumi , ma bucur ca e bine gargarita...e maricica deja .
sami, bafta la analize sa vi cu un rezultat bun!
nico, alinuta mai aveti putin...incet, incet ajungeti toate in postura de mamica..sper sa vina si randul meu!
referitor la cura cu lamai, eu nu pot bea nici suc de lamai , de zeama de lamaie nici nu vb , imi face un acid la stomac de vb singura..
eu fac o cura cu stres din plin pe perioada asta si am slabit 2 kg , sper sa mai dau jos 4 si ajung la greutatea mea normala 55 kg!

aici ninge..oufff, am cauciucuri normale , sper sa nu fac una pe dos..nu am mai condus pe zapada de ani de zile..in sudul fr nu am parte de zapada..
azi incep lucrarile la apartament, m am hotarat sa fac combinatii de crem cu wenge salonul si bucataria, baia habar n am ,cred crem, nu stiu , nu vreau culori tari! asa ca am treaba , sambata examen...toate trec , astept sa ajung in franta..
v am pupat , sa fiti cuminti si sa aveti o zi minunata..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 9:23 am

Buna dimineata,

fetelor nu e de ras de G No se pare ca are paradontoza pale azi va face nu stiuce fel de radiografie...si dupa va spune dr ce este de facut...desi eu stiu de la tata ca nu prea exista tratament...faza este ca normal, el este cam dat peste cap...am incercat sa glumesc spunandu-i draga daca nu te-am cautat de dinti cand te-am cunoscut...asta este, te iubesc si cu placa... ooooaaauuu ce fatza a facut, pai eu ce sa-i fac daca el nu a umblat pe la dentist, sa fi incercat sa incetineasca evolutia bolii macar... ma rog om vedea...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 10:00 am

turqois, aha, tu vrei sa devii fotomodel I love you
hmm si eu am 168 si 56.5...nu-mi convine ca am sarit de 56...pentru curatarea organismului cred ca voi incerca si eu cura cu lamaie iar ce ramane coaja aia cu putina pulpa o voi folosi pt fata si maini- le albeste si le face fine...si eu stiu ca nu este adevarat ca-ti distruge mucoasa intestinala...dar cine stie...poate ca agraveaza eventuale afectiuni deja existente...

azi G are 95.6 woooaw i-am promis ca in we ii fac o poza si le vom compara cu cele de la munte cand era la apogeu...aseara am gatit gulas de vita, pt ca azi are zi de proteine si are voie, ei nu va spun ce facea: cand a inceput sa miroasa a mancare venea la bucatarie si-si baga nasul in oala din cand in cand: facea infuzie...era mortal, i-am spus sa-i pun o lingura dar una sa se linisteasca ...nu a vrut...inainte de culcare la un moment dat imi spune: abia astept sa plecam in egipt...de ce? ca sa termin cu dieta asta ( ce-i drept cand a spus el ca de apuca de dieta a zis: pana plecam in egipt vreau sa slabesc!)... Mad pai daca acolo la all inclusive se dezlantuie, nu am facut nimic Mad poate voi reusi sa-l ponderez, sa-l fac sa inteleaga ca ar fi pacat sa ajunga iar la 100 de kg, ca apoi sa se chinuie cu dietele...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 11:26 am

buna fetelor!

manu
, pai de ce va luati pachetul all inclusive?puteti opta doar pt. mic dejun si cina, de exemplu si in acest fel nu veti fi conditionati de programul de mese si e aproape sigur ca veti lua cateva kg caci nu prea te poti abtine de la atatea delicii culinare:)stiu din proprie experienta Very Happy

bruni, spor la examene, sa le treci pe toate Very Happy , si eu am tot crem cu wenge in bucatarie si salon, sunt culori mai clasice, nu se demodeaza atat de repede, spor la rezolvat treburi...

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 12:44 pm

turqoise, pai asa se doreste...pachet all inclusive
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 12:44 pm

buna fetele,
manule imi pare rau de g., paradontoza e urata , musai s-o ia din scurt la dentist..daaa, cu dieta, sa-i explici de efectul yoyo, gaseste pe internet, daca se uita...infometarea nu prea ajuta, trebuie sa manance ceva hipocaloric cand i se face foame....

samiro, succes cu analizele, sper sa va si odihniti un pic pe acolo...

nico ai fost la dr. ieri sau ai zis ca planuiesti sa te duci?

noi am facut o oferta la casa prin intermediul agentei de vanzari, dar propietarul a lasat la pret extrem de putin, cer 187 mii eur, negocierile continua, suntem cam decisi sa nu o luam daca nu lasa vreo 10 mii euro..casa are 110 m2, o gradinita in fata si una in spate de 60 m2, spre s-w , adica cu soare dupa amiaza, geamuri mari in living.. din pacate insa in afara de faptul ca e proaspat zugravita si cu oaresce gust, nu prea are nimic nou in ea.. adica aparatura in bucatarie, instalatiile in baie , centrala termica sunt vechi de 12 ani...
foarte greu de gasit ceva care sa fie cum vrem noi si la pret mai rezon...vom vedea

am inghesuit-o/infasurat-o pe asta mica in paturica ca sa creada ca e inca la mine in brate...tine figura vreo 5 min., pe urma zbiara din nou.

pup fetele

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 1:16 pm

lumi. eu care o viata am tinut-o tot in regimuri stiu, lui trebuie sa-i fac o schema mare de tot...dar ma tin eu de capul lui ...de fapt asa cum spuneam voi avea EU grija sa nu mai facem combinatii periculoase, adica sa gatesc "corect" acum, ca om mai scapa prin balarii...totul este sa nu devina obisnuita...ei da cu teoria stau foarte bine...
auzi chiar nu ai incercat sa o tii infasata pe buburuza???
sa mearga la medic si om vedea ce spune...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 EmptyJoi Ian 20, 2011 1:36 pm

infasat nu, poarta hainute..si o mai culcusesc in paturica, dar nu pot sa zic infasat, oricum infasatul clasic e aiurea, nu ar merge..da din picioare , se suceste , misca capul de la o zi, e destul de puternica broscuta.. Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 20 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: