Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 9:09 am

buna dimineatza doamnelor!!!!

astazi este SF. STEFAN....asadar...LA MULTI ANI!!!! pentru toti cei ce-si serbeaza onomastica astazi-si eu sunt o sarbatorita a zilei de azi faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul
azi e si ziua mamei mele...implineste 52 de ani....i-am cumparat cartea lui Catalin Botezatu-Trei vieti-Pedeapsa... si o sa-i mai cumpar ceva de imbracat azi...si flori.
am stabilit sa mergem dupa-amiaza impreuna cu frate-miu si cumnata la film la AFI...la Little Fockers si apoi sa mancam in oras....sper ca mama sa nu fie la fel de acra cum a fost de Craciun Very Happy

ieri am ajuns la toata lumea...am reusit sa-i impacam pe toti
si cred ca ne-am hotarat si pentru revelion...facem impreuna cu frate-miu si inca 2 perechi de prieteni o petrecere mica...am zis ca o sa iesim dupa ora 12 la un tur prin oras...apoi stam la masa,la televizor,la vorba....dar a trebuit sa-i promit solemn Samirutzului ca nu o sa muncesc doar eu...ca stie ca celelalte fete nu pun mana pe ceva si in general la petreceri a cazut pe mine toata treaba cu bucatareala si lui nu-i convine absolut deloc asta...asa ca a fost conditia pe care a pus-o ca sa fie de acord.

cam atat de la mine....acum plec la tzara sa-l duc pe tataie acasa la el ca l-am avut la noi pentru Craciun....am vrut sa-l tinem pana dupa Anu Nou...da' nu mai vrea ...s-a plictisit...vrea la el acasa.

va sarut si va imbratisez cu drag
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 10:17 am

Mirela, sa va traiasca baieteii si sa fie sanatosi !!! Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 832693

Sami, La multi ani si tot ce iti doresti sa se indeplineasca. Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 680750

Restul gasiti pe unde umbla???
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 10:45 am

Buna dimineata, fete minunate!

SAMI, LA MULTI ANI, SA TRAIESTI CAT NUMELE! La multi an1!
Sa-ti traiasca si mamica, sa fie sanatoasa si intelegatoare! flower
Ma bazez pe spiritul tau organizatoric exceptional pt pregatirea IN GRUP a preparatelor pt Revelion. O mica sedinta cu fetele participante n-ar strica. faci cu ochiul

Lumi, sper sa reusesti sa te odihnesti! Roaga-l pe H sa le explice tuturor ca esti obosita si asta poate afecta hranirea printesei. Vizitele trebuie limitate!!!

Calde imbratisari tuturor! love
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 12:20 pm

Samiruto,LA MULTI ANI CU MULTA SANATATE!
flower flower flower
Sa iti traiasca mama si sa fie sanatoasa!
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 8:33 pm

LA MULTI ANI SAMIRA!!!! La multi an1! faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyLun Dec 27, 2010 10:27 pm

la multi ani samira,
Mirela sa-ti aduca numai bucurii cei doi' bulgarasi"
uff lumi, ce frumos cred ca este la tine...bineinteles ca e rupta din soare...e cea mai frumoasa fetita , hihi...pana va veni pe lume a mea...

eu cand am fost la control...tocmai avusesem ovullatie.. normala..endometru super iar dr ma intreba daca m-am protejat...se pare ca de luna viitoare...asta daca nu apare ceva suspect la analizele hormonale...pot ramane insarcinata oricand... asadar, s-ar putea ca de ziua mea sa primesc cadoul mult dorit...adica pe 1 feb..daca nu poate de martisor...sau 8 martie...
nico, tu ce mai faci?
amy, cred ca au avut mare succes felicitarile tale..
mona tu ?
pup restul fetelor
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 8:43 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Am uitat sa va spun ca m-a sunat Galicuta inainte de Craciun, v-a transmis toate cele bune si v-a pupat apasat pe toate. Very Happy
Manu, nici nu stii ce m-as bucura sa primesti un asemenea cadou de ziua ta.
Luminita, cand te lasa cateva minunte Christina, pune si tu niste poze.
Nico, o burtica de mamica turcoaica nu vedem si noi?
Monaliso, cum ai petrecut de Craciun?
Sami, Lyly, Turq, Baby, Lumy, Bea, pup fetele dragi.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 9:56 am

Buna dimineata, fete minunate!

Gallicutoooo, mi-am lungit gatu' dupa tine de Craciun, sperand ca te aduce mosu' dar se pare ca netu' in FR e tare pretios. Laughing

Amy, si eu as vrea sa-mi fac niste poze acum, cand am ce burtoaca sa pozez. Very Happy Dar am o problema cu card-ul, de 3 zile ma tin de capul sotului sa remedieze problema. Twisted Evil

Mona, ce te tine asa de ocupata?! Suspect

Manu, nu conteaza ziua cand vei afla ca esti insarcinata pt ca, ulterior, fiecare zi va fi o sarbatoare! cheers

Am uitat sa va spun ca ne-a cadorisit mosu' (soacra) cu patut (+salteluta si lenjeria incluse Wink) pt bb. A venit in weekend (pt vineri si sambata) dar, cand a auzit ca o matusa s-a oferit sa ne cumpere patut, si-a prelungit sederea cu o zi, ca sa mearga cu noi in oraselul cu mobila. Very Happy Acum ne tot gandim cum s-o anuntam pe matusa ca avem patut luat de socrela. Va iesi mare suparare. Rolling Eyes Poate ar trebui sa fac o "baby list", dupa modelul "wedding list", sa putem impaca toate rudele. Laughing Laughing Laughing



Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 10:00 am

da, cred nico...
auzi buna ideea cu lista... mai am si eu o colega ce s-a trezit cu 3 paturi....asa ca da drumul la lista...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 2:34 pm

Buna fete dragi,
Mireluta, felicitari si tie pntru "soldateii".....sa fiti frumosi si sanatosi...
Ce o sa mai petreceti voi de Craciun in fiecare an, si Lumi si Mirela....
Samiruta, la multi ani si tie si mamei tale...
galicuto, pupici apasati inapoi....
Manu, ma bucur ca esti buna de closca....da-i batatie...
Amy, Lumi Ct si restul inimoaselor...pupi dulci.
La mine e nebunie mare la munca....asa ca la sfarsit de an....inchideri de luna, an, stocuri....o gramada...
Cu iubirea, merge de minune....Slava Domnului...ne facem planuri de mers in vizita in China....ca are el un fix cu China....fie Domnule si China....desi eu trageam cu America, Alaska si Canada..
A zis ca las' ca de astea avem noi timp...ca e mai "aproape" .....
Dar deocamdata, ne iubim platonic...
Si fete are si el un "defect" . Este crestin.....charismatic......in viata mea nu am auzit de asta, da' pe la americani e foarte raspandit sa aibe biserici de astea ciudate...
Am intrat pe net si e ceva intre baptisti si evanghelisti....
I-am zis ca daca la ei in religie se practica doar pozitia "misionarului" si doar pentru procreere....a dat-o in bara cu mine....
S-a amuzat si a zis ca....nu...nici intr-un caz.....
De Craciun am luat masina seicului si am fost la o prietena cu inca un cuplu....am mancat sarmalute si salata beuf....a fost excelent...
Va urez inca odata La Multi ani pupici......si mai vorbim...
Nico.....cum te simti mandro?...pupi pe burtic....
love La multi an1!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 7:40 pm

fetelor...va sarut si va multumesc frumos pentru urari...sa vi se intoarca inzecit gandurile bune.

sper ca sunteti bine toate...eu sunt bine...tot bantuim de colo pana colo si cand ajungem acasa...cadem latzi in pat de oboseala...am stabilit sa ne odihnim in zilele urmatoare.

va imbratisez fara exceptie si ne mai auzim
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMar Dec 28, 2010 9:59 pm

Fetelor,
am pus niste poze din noaptea si dimineata nasterii fetitei, am selectat repede dintre cele mai clare si dintre cele unde nu-s dezbracata.
O sa scriu telegrafic acum..:-)) Sami la multi ani! Nico in ziua vizitei rudelor a iesit foarte prost, sotul meu aproape i-a dat afara din casa. Mona succese cu dumnealui!! Celorlate fete sa petreceti frumos de Anul Nou!!
Mie mi s-au umflat picioarele si ma dor, sanii ma dor de la alaptat, burta se retrage f. incet. Am avut si episiotomie dar culmea asta ma supara cel mai putin. Sper sa-mi revin din oboseala, asistenta si moasa vin mereu acasa sa vada cum ma recuperez. Asistenta sta cate 8 ore si ne face curat, spala, ne pune sa dormim dupa amiaza , ne ajuta cu copilul (cantar, alaptat, baie....). Pana acum mai mult l-a invatat pe H decat pe mine cum sa umble cu copilul. Asta mica e un adevarat mancau, eu o poreclesc micul predator..:-) H. se uita la ea mereu cu lacrimi in ochi. eu inca nu realizez ca am nascut a doua mea fetita...D-zeu sa-mi ajute sa am grija de amandoua cum se cuvine.

Aici pozele fetelor:

https://s1023.photobucket.com/albums/af351/luminita42/Raluca%2025%20decembrie%202010/

Nu stiu cand mai pot intra asa ca.....Va pup apasaaaaat pe toate si va urez un An Nou plin de bucurii!

La multi an1!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:09 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Poftiti la o cescuta de cafea, va rog.
Luminita, sunteti minunate !!! E atat de micuta si delicata. Very Happy Si tu tareee obosita, saracuta de tine.
Eu tot caut pe net o reteta de tort care sa nu fie prea gretos, ceva asa mai light.
Sper sa gasesc ceva ce sa-mi placa.
Va sarut pe toate !
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:17 am

Dragele mele Buna dimineata,
Luminita, mi-au dat lacrimile, ce frumosi sunteti cu totii, cu dragostea in priviri...
Ultima poza cea in care tu dormi si fetita doarme langa tine, e buna de pus in expozitii profesionale...
Sunteti superbi, sa fiti sanatosi si fericiti...
Nu trebuie sa-ti spun ca primele 3 luni sunt cele mai grele....
Apoi primul an...
Apoi primii 3
Apoi primii 7
Apoi incep prob adolescenteii Smile
Dar e asa minunat....
Va pup cu drag si la multi ani fericitilor...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:25 am

Lumiiiiiiiiiiii doamne ce minune ai !!! chiar e frumoasa, ce frumosi sunteti!
dragelor va pupicesc si o data in plus pentru Anul Nou! va doresc tuturor multa , multa iubire, fericire, sanatate si bbei cat mai frumosi si sanatosi! eu fac un dusulet, bagajul e in hol, il astept pe G care s-a dus pana in port si am fugit la Sinaiaaaa partia ne asteaptaaaaa!
La Multi Ani !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:38 am

Buna dimineata, fete minunate!

Lumi, sunteti splendizi toti! Sa dea DD sa te refaci cat mai repede iar micuta sa creasca mare, frumoasa si desteapta! I love you Tati e tare emotionat. Wink

Amy, eu caut o reteta de tort de lamaie. Am mancat in copilarie, facut de o matusa (DD s-o odihneasca!) si nu pot uita gustul nici acum- bine insiropat si cu o crema de lamaie light delicioasa (nu din pudding, ci crema adevarata negretoasa). Ma gandeam sa ma incumet eu sa pregatesc dar mi-e teama de un fiasco chiar pt noaptea de Revelion. Rolling Eyes Mai bine experimentez dupa. Very Happy

Monuca, te dadusem rapita. Laughing Si speram de catre Terminator. Wink Abia astept sa vad poze de la Marele Zid (Sa dea DD sa aveti o relatie la fel de trainica! I love you )
Eu sunt bine, multumesc de intrebare, cu exceptia catorva arsuri gastrice si dureri de spate. silent Noroc ca-s trecatoare dupa administrarea siropelului si, respectiv masajul facut de sot. Wink

P.S. Maine vin parintii mei din RO!!!!!!!! cheers
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:40 am

Meni, drum bun, sa va distrati minunat si sa va intoarceti sanatosi! UN AN NOU BUN, CU MULTE IMPLINIRI SI EVENIMENTE FERICITE! faci cu ochiul
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 9:46 am

lumi,foarte frumosi...sa fiti sanatosi si fericiti...sa va ajute DD sa aveti grija de fete asa cum se cuvine.
Christiana e foarte frumusica si delicata si tare curata pentru un nou-nascut...tu,draga de tine esti tare ostenita....iti doresc recuperare rapida.

va sarut fetelor si va doresc o zi frumoasa

amy si eu tot o reteta de tort caut...ceva usor si am vazut reteta din dimineatza asta de la Razvan si Dani....si cred ca e o idee...Vladutz a facut cremsnit cu fructe de padure....si m-am gandit ca eu as adapta nitel.....fac crema fiarta de cremsnit....pun si fructe de padure pe deasupra....insa in loc de foile alea crocante de cremsnit as folosi piscoturi insiropate...si rad si ceva cioco pe deasupra sau sos de ciocolata......mi se pare o combinatie buna.

clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 10:12 am

Sami, uite si aici ceva cu crema de lamaie si nu pare nici foarte greu. Eventual inlocuiesti kiwi cu altceva daca nu-ti place http://4.bp.blogspot.com/_0EKwqCnbxzI/R02IGZ-7cjI/AAAAAAAADjw/DypgEbh4T7M/s1600-h/25.jpg.

Eu am gasit un Tort Raffaelo care imi face cu ochiul, insa scrie la crema: branza Quark in traducere branza dietetica dulce si nu stiu de unde sa iau. O fi la cutiuta, cum o fi aratand? Very Happy
Pup !
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 12:11 pm

lumi ....ai o fetita minunata ...SA ITI TRAISCA ,este foarte frumoasa si dragalase .....felicitari inca o data si tie si sotului flower
fetelor vreau sa va urez UN CALDUROS LA MULTI ANI SI UN AN NOU MULT MAI BUNA cheers si sa aveti parte numai de reusite si multa sanatate love

mirela ...sa iti traiasca baietei si recuperare rapida flower
nico ...felicitari pt patut ...pt ce culoare ai optat ?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 12:26 pm

Alinuta, unde faci Revelionul, in RO sau in HU?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 6:16 pm

va pup fete cucuiete

am ajuns acasica...si am stabilit meniul pentru revelion:ciorba de curcan-pentru a2a zi...friptura frageda marinata de porc cu salata de verdetzuri uriasa...salata boef....piftie de porc...tartine cu peste...tort racoros cu crema de vanilie.

amy...mi s-a pus pata pe crema fiarta de cremsnit...facuta in casa...si pe asta cred ca am s-o fac...cu blat de piscot insiropat in zeama de compot...voi pune in crema si bucatele de ciocolata amaruie...iar deasupra garnisesc cu fructe de padure proaspete...si cateva frunzulitze proaspete de menta.

nico,eu fac crema de lamaie asa:fac o ciulama din lapte,zahar,oua si faina...o las pana se raceste complet....pana atunci rad coaja de la 2-3 lamai si storc zeama lor....bat spuma un pachet de unt...adaug in unt coaja de lamaie si treptat ciulamaua racita...apoi adaug putin cate putin zeama de lamaie-in functie de cat vreau sa fie de acrisoara.
iar la sfarsit pentru extrapufosenie si finete....adaug frisca batuta si omogenizez bine....la frigider vreo ora si e gata de folosit la tort.
cand nu am chef sa coc blat de tort in casa folosesc piscoturi insiropate pe post de blat...blaturile din comert mi se par execrabile.

azi mi-am luat o rochitza din jerse pentru noaptea de revelion...chiar daca nu plec in vreun loc special...tot trebuie sa ma inoiesc si eu,nu???e cu carouri albe,negre si gri...micutze...scurtutza pana deasupra genunchiului...cu maneca lunga si taiata barcutza la gat.
intr-o parte,spre umar are un fel de floare brodata din satin...ma gandesc sa asortez la ea o pereche de cercei lungi negri si dres negru opac si pantofiori negri din piele intoarsa cu toc inalt...asta pana dupa Anul Nou...ca apoi ne schimbam in treningane Laughing
si evident maine voi cumpara nelipsitii chilotzi rosii si pentru mine si pentru Samirutz...cica daca porti chilotzi noi rosii in noaptea de revelion iti merge bine tot anul Laughing

cam atat de la mine...va sarut si va doresc o seara faina
clap

ps.nico,te rog mult sa nu ma uiti si pe mine cu plasturii aia cu estradiol I love you
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyMier Dec 29, 2010 10:02 pm

Luminita scumpo, esti f frumoasa si tu si superbitatea ta de fetita. tu esti asa obosita, biata de tine....
va urez refacere grabinca si multa sanatate! angel
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyJoi Dec 30, 2010 12:35 am

noi ne am luat masina de facut paine si acum ne am facut de lucru, am incercat o prima painica, cu ulei de masline, seminte si busuioc. sa vedem ce iese.
acum painica creste si dospeste.Smile

in rest, de revelion acasica, ne am anulat toate planurile din cauza panicii cu sangerarea din ajunul craciunului.

o sa facem o masa maree, cu o tava de fripturi combinate: ceafa, cotlet, carnaciori la cuptor cu vin, usturoi si condimente, cartofi inabusiti in vin si usturoi si cu rozmarin, salate fragede, tort de mere cu frisca si ciocolata, ciorbita de vita acrita cu zeama de varza, piftie si sa vedem ce idei de mai vin.

fetelor eu de craciun am baut, vin de tara, mi am inmuiat buzele, un sfert miic de paharel, dar am baut. Sad
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 EmptyJoi Dec 30, 2010 12:41 am

samira, ce idei inspirate! o sa notez si eu reteta ta.


e frumos ca te imbraci asa fain de revelion.
eu nu cred ca ma voi chinui pe tocuri, nici in trening nu cred ca voi sta, dar nu ma vad decat in papucii mei pufosi si cu moatze, am unii portocalii uriasi si ff pufosi si pur si simplu nu ies din iei.
sigur vom gati pt catel ceva buun , cu carnita multa, sa simta si el ca e revelionul. sigur el va avea ceva fundita frumoasa pe care si o va roade, desigur.Smile)

noi ne am cadorisit cu tot felul de electronice, pt casa si nu cred ca altceva ne mai luam, asa la modul special de revelion.


jocolor

cred ca dupa miezul noptii ne bagam la un scrable, sau un remi, mai ales ca s=ar putea sa avem in vizita buni prieteni cu care faceam campionate de scrable. study
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 8 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: