Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyJoi Dec 30, 2010 9:01 am

Buna dimineata fetele.
Eu in dimineata asta sunt tare adormita... Nici nu pot sa tin ochii deschisi, desi nu m-am culcat tarziu aseara.
La munca pe ultima suta, mai reglam niste acte, mai facem niste calcule... diseara fac torul si maine sa fac aperitivele, salata beouf a facut soacra-mea, si piftie la fel...
Va pup si vb mai incolo.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyJoi Dec 30, 2010 10:03 am

Buna dimineata, fete minunate!

Sunt tare bucuroasa, azi ne vin parintii din RO! cheers
Ieri am infasurat sarmale in vita si varza (ca de Craciun n-am facut) si am calcat camasi de-ale sotului. Evil or Very Mad Dar nu pe toate, ii mai las si maica-mii. Wink
Si mai am ceva trebusoare de facut azi: de fiert sarmalele, de marinat fripturile (vita si curcan), de aspirat si spalat pe jos. Voi gati si ceva usor pt cina.
Maine o am pe mama drept ajutor bounce. Voi pregati:
- aperitivele pt seara (salata vinete, salata boeuf, chec cu telemea si masline, crema de branza cu menta)
- ciorbita acrisoara de berbecut pt a 2-a zi
- fripturile si garniturile (legume si ciuperci la punga si orez turcesc)
- sufleu de ciocolata

Sami, nu te-am uitat cu Climara. Iti trimit prin ai mei. Very Happy
Iar tortul de lamaie il voi incerca saptamana viitoare. Pt desertul de Revelion vom cumpara specialitati dulci turcesti.

Amy, lucrezi si azi?! Shocked

Bebita, nu-i bai un paharel de vin curat, daca nu devine obisnuinta. Laughing



Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyJoi Dec 30, 2010 10:42 am

Neata buna fete dragi,
Mai da' ce de bunatati mai faceti voi acolo...
la mine e ca o zi obisnuita....aici nu se serberaza ....in mod oficial, desi majoritatea merg lpe ici pe colo sau organizeaza ceva....
Voi merge la o prietena si eu in seara revelionului si vom inchina un pahar de sampanie si vom manca , capsunele....asta e moftul meu iar aici acum este sezonul capsunilor Smile yammi...
Vom merge la malul marii si vom privi stelele....
Oricum nu stiu de ce dar eu voi fi cu gandul....East...... Smile
Fete va urez tuturor distractie placuta si sa aveti caldura in suflet, sa fiti alaturi de cei dragi cu gandul si cu inima...
puuup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyJoi Dec 30, 2010 8:56 pm

va pup fete dragi

nico,saru-mana.

eu am facut torturile....pana la urma am decis sa fac 2:unul de biscuitzi cu crema fiarta de ciocolata...si altul cu crema de lamaie si blat de piscot insiropat...sunt deja la rece.
am facut si maioneza....am pus la marinat carnea pentru friptura...am fiert legumele si pieptul de pui pentru salata de boef....am facut pasta de avocado-asta am adaugat-o ca nu era in meniu.
maine Samirutzu imi taie toate legumele pentru salata iar eu fac ciorba...pun friptura la cuptor si carnatzii la cuptor si fac tarta cu peste.
si cu asta gataaaaaaaaaaaaaaaa......asteptam Anul Nou.

mi-am cumparat azi cercei maaaari si zdranganitori...gri-argintiu inchis...mie imi plac tare mult...desi stiu ca ii voi purta doar maine-seara Very Happy
am luat si bikinei si boxeri rosii...si m-am hotarat sa ma incalt cu pantofii mei negri din piele intoarsa cu varf rotund si floare pe fata pantofului.
am de gand sa imi trag si un machiaj elaborat si sa-mi coafez parul la mare arta.
m-am jumulit peste tot si m-am pensat....maine am programare la mani-pedi...ma gatesc de zici ca cine-stie la ce party simandicos merg Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 7:26 am

Buna dimineata, dragele mele.
Va poftesc la un fresh de portocale, dupa ce in prealabil mancati un fursec ceva. Smile
Eu, ...la munca. Uofff... Sa vedem la ce ora ne da drumul acasa.
Aseara am facut tortul, arata foarte bineee, sper sa fie si gustos. Va spun eu apoi si o sa pun si poze.
Si va astept si pe restul cu retete, cu imagini sau nu, la subiectul specializat.
Pupicei si spor la treaba. Intru mai tarziu sa va urez. Very Happy
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 9:15 am

Hello fetele!
si eu sunt la muncii What a Face ....sper sa scap mai repede...ama terminat cu pregatirile....nu cine stie ce,ca nu suntem acasa de revelion,mergem la nasii....ciorba de vitel si friptura de pui si salata boeuf si tort de mere(am stat ieri acasa)....sa fie ceva prin frigider cand intram in 2011 Wink ...mi-am luat si o bluza noua cu model rusesc,sa fie ceva nou pe mine in noaptea de revelion Very Happy
LumiH ,cum mai esti?Raluca?
Mire,cum te simti?


Fetele va pupesc si dc nu mai intru va doresc:


Fie ca toate visele sa vi se implineasca...multa sanatate voua si familiilor voastre ! LA MULTI ANI !
flower flower flower La multi an1!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 11:58 am

Inimoaselor,
am intrat si noi sa va uram La multi ani!!!
Un an nou plin de bucurii si realizari!

Va pupacim dulce
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 3:42 pm

BUNA DRAGELE MELE ....am doar 5 minute la dipozitie asa ca am va scriu repede
nico...petrecere placuta alaturi de parinti tai si ia grija la burtica flower
sami...imi place vestimentatia ta ....distractie placuta flower
lumi de H... cred ca o sa ai unul dintre cele mai frumoase revelioane alaturi de noul membrul al familiei flower
lumi-clt....primul revelion petrecut in patru .... flower
brunica,lyly, menics ,amy,mona ....sper ca nu am uitat pe nimeni .....
SA AVETI UN AN NOU FERICIT ,PLIN DE IMPLINIRI SI MULTA SANATATE
DISTRACTIE PLACUTA SI O MASA CAT MAI IMBELSUGATA
SA NE AUZIM CU BINE LA ANU clap
LA MULTI ANI La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 3:45 pm

UITASEM SA VA SPUN CA NOI NE PETRECEM REVELIONUL CU PARINTI ,FINI SI NANASI .....am gatit cate ceva ,facem o masa festiva si vom vedea cum trece noaptea ..... love
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 3:56 pm

va pup fete dragi

si noi gata cu pregatirile...ne bagam putin la somnic...si apoi ne pregatim sa intram cum se cuvine in Noul An Laughing

si eu sunt curioasa sa vad cum mi-au iesit torturile...o sa postez retetele la subiectul lor dupa sarbatori.

va doresc sa petreceti frumos...sa intrati in Noul An cu sufletul curat,mana-in mana cu cei dragi voua...si 2011 sa fie un an mai bun decat toate cele de pana acum.sa fim sanatosi si voiosi,sa avem parte de armonie in vietile noastre,sa avem realizari frumoase.
pentru cele care sunteti deja mamici-sa fiti santoase si sa aveti putere sa va cresteti puishorii...cele care suntetzi gravidutze-sa avetzi o nastere usoara si bebelushi sanatosi...iar noua, cele fara copii...sa ne ajute DD sa ne vedem implinit visul cel drag.

LA MULTI ANI!!!!!!LA REVEDERE 2010....BUN VENIT 2011!!!

va sarut si va imbratisez cu drag
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 5:06 pm

Dragutele, am citit cu placere despre pregatirile voastre de Anul Nou! flower La noi e liniste, suntem singuri si nu avem nimic pregatit, eu sunt in pijama iar H in trening. Suntem plini de emotii, obositi, ba radem ba plangem, parca traim un vis. Ne tot gandim cat am fost de norocosi si cat de mult ne-a ajutat D-zeu....De mancat o sa mancam obisnuit, o rulada de porc -pe care nu am mancat-o de Craciun- o salada si cartofi la cuptor. Avem si tort si sampanie, am sa beau si eu un pahar ! In rest afara deja s-a dezlantuit iadul de bum-bum si artificii! Smile
Ralucutza e tare haioasa si micutza cat un polonic, dar plina de determinare cand vrea mancare! Doarme in landou si o mutam peste tot dupa noi. Cea mare , Lucia, e la munte deja , la Moeciu, vor petrece acolo, cica e tare frumos.

Fetelor dragi va doresc un An Nou plin de bucurii! Sa ne auzim cu bine la anul si sa aveti parte numai de lucruri minunate... si mai ales imi doresc din suflet sa va vad pe toate mamici si sa traiti din plin grija si fericirea de a avea copii!..

La multi ani fetelor!
La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! clap love
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 7:58 pm

La multi ani dragele mele, fie ca 2011 sa va aduca celor care nu au avut sansa pana acum: caldura unui sufletel mic, primele zambete, primele lacrimi, primul ,,mama" rostit si de ce nu, primii pasi ai minunilor pe care le asteptam cu toate.
Va multumesc ca existati, ca aveti asa niste suflete mari si ca imi sunteti alaturi la bine si la greu.

La multi ani !!!!

PS: Luminita, m-ai facut sa plang, acum cand astept musafirii. Cred ca nimic nu e mai frumos decat ce vi se intampla voua, si naturalul lucrurilor pe care le-ai descris mi-au dovedit cata bucurie e in sufletul vostru.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyVin Dec 31, 2010 8:27 pm

Fete dragi,
Intru si eu sa va urez La multi ani si sanatate si sa fiti iubite.......
Gaili, pe unde sti , multa sanatate fata draga si o imbratisare calda...
LA MULTI ANIIIIIIII 2011
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptySam Ian 01, 2011 3:33 pm

aho aho de anul nou
cand gaina n are ou
si cocsul n are gusa
ia mai da un leu matusa
daca nu te dau pe usa Mos saritor

multi ani si din partea noastra
http://picasaweb.google.com/mirelaaronovici/Motaneii?authkey=Gv1sRgCLD0pfHDjpDs9gE#5556514012799286258

astia sunt motaneii mei dragi

eu sunt in etapa de desumflat, de furia laptelui, de mama mama
parca s calcata de tren
dar motanii, sa nu le fie de deochi, sunt cumintei

pupici si La multi ani!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptySam Ian 01, 2011 9:03 pm

Fetele, la multi ani pe 2011! Unde sunteti? hai treziti-va!!!!Se vede treaba ca ati petrecut bine, inca dormiti!!!Very Happy

Mirelus, baieteii tai sunt absolut superbi! Frumosi de pica! love Felicitari si recuperare usoara! Ai grija de tine mult in perioada asta ca sa fii zdravana mai incolo.

Amy I love you, mersi pentru mesajele frumoase pe care mi le-ai trimis, le-am descoperit tarziu Embarassed multumesc tuturor pentru grija..

Noi am mancat si acu stam un pic la tv, mi-e cam somn dar nu pot sa dorm din pacate. Azi a plecat si ultima asistenta care ne ajuta in casa. De maine suntem pe cont propriu, sper sa ne organizam cat mai bine. Ralucuta doarme 2 pana la 4 ore, dar are ''treaba'' multa mai ales noaptea, doarme la san si pe urma e fomista si si-ar manca si propriile manute daca ar putea. Smile eu reusesc insa sa dorm cam intre 4-6 ore pe noapte.
Cam atat pentru prima zi a anului....:-))

Pupici tuturor pe 2011!
flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyDum Ian 02, 2011 10:40 am

va sarut fetelor

mirela,sa va traiasca baietzii si tie recuperare rapida.

La multi ani!!!2011 mai bun pentru toata lumea.

hai sa va povestesc cum am petrecut noi:pe 31 am terminat de bucatarit si Samirutzu a mai facut ordine prin casa...v-am zis ca am cumparat chilotzi rosii pentru nopatea dintre ani si el i-a desfacut din ambalajul lor si i-a intins ca la expozitie si pe ai mei si pe ai lui pe marginea unei canapele in sufragerie.
i-am zis de nenumarate ori sa-i ia de acolo...el nimic...asa ca dupa-amiaza cand a venit preotul cu sfintirea...l-am primit cu frumusetze de bikini rosii cu floricele si boxeri rosii expusi exact pe canapeaua care se afla sub icoana pe care a dat preotul cu apa sfintita.a ajuns ceva apa sfintita si pe chilotzi Embarassed
buuuuuuun...a plecat preotul....hai sa ne bagam la baie sa incepem sa ne aranjam.ma bag in cada si constat cu stupoare ca s-a oprit apa calda...am lasat sa curga vreo 20 de minute si nimic...a fost o defectiune la un apartament si au oprit apa calda din subsol.in fine...ne-am luat bagajele si ne-am dus la mama sa ne spalam si pregatim...pe la ora 10 am fost gata spalati,aranjati,parfumati.
placinta mea cu peste si torturile mele de biscuitzi si de lamaie au avut mare succes...s-au consumat pana la ultima bucatica...am fost si 9 persoane la masa ce-i drept.
la ora 12 noaptea am avut grija sa am am bani si de-ai nostri si euroii in buzunare si am pasit in noul an,ca de fiecare data,in bratele Samirutzului meu drag.am iesit afara...am aprins toate artificiile pe care le aveam.
in rest am stat la masa,la tv,am povestit si pe la 4,30 ne-am bagat la somnic....am dormit pana la ora 1.

cand ne-am trezit ne-am uitat la Miss Venezuela...cel mai bine comentez eu cu Samirutzu meu gagicile...imi place la el ca nu se sfieste sa spuna cand ii place o femeie...cand una i se pare "buna",alta frumoasa,la alta ii plac picioarele etc etc.e adevarat si ca eu nu ma supar si nu am gelozii aiuristice...oricum imi place ca e deschis.
apoi am fost cu niste prieteni in Cismigiu la plimbare si ne-am dus la ei dupa aceea...sa-i ajutam sa termine mancarea ca de pe 3 intra la cura de slabire toata familia Laughing
azi vin ei la noi sa ne ajute sa terminam si noi mancarea ca avem prea multa si de maine incep si eu regimul si Samiroiu n-o poate dovedi singur.
am de toate mai putin desert...si m-am gandit sa fac repede o placinta cu mere ca intr-o ora e gata si e si usoara.
asadar...ma duc la treaba.

va sarut si imbratisez cu drag
clap clap clap
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyDum Ian 02, 2011 4:46 pm

Salutare fete frumoase si inimoase.
Bine v-am gasit in Noul An, cu sanatate si voie buna...
Iaca, ca ne-am mai inmultit si in curand sertarelul nostru se va transforma in ditamai dulapul....
AMEN...
Samirutzo, mi-a placut cum ati petrecut, si tare prieteni adevarati sunteti voi sa-i ajutati pe altii sa termine
mancarea ca sa se apuce de dietea de pe 3 Smile
Bravo, asa mai zic si eu dovada de prietenie....
Lumi, desi inteleg ca voi ati fost modesti, sunt sigura ca sufletul v-a fost plin de dragoste si de bucurie flower lol!
Restul, pe unde sunteti , sper ca va distrati de minune...
Eu am fost cu doua prietene ...am mancat cu masa festiva pe la 21 si pe la 23 am iesit la malul marii
cu sampanie si capsuni....frumoase si gustoase...
Fetele la inceput au strambat din nas ca e frig...ca bate vantul, ca ploase inainte..
dar feteleo cand am ajuns la malul marii deodata s-a luminat afara si printre nori s-au vazut stelele..
Am urlat de fericire si de libertate....
A fost o senzatie extra...
Am behait si ne-am innecat cu sampanie...
A fost super...
Ne-am gandit si noi la cei dragi, care incotro si gata...
Va urez o duminica placuta in continuare..
La multi ani tuturor Vasililor ( DD sa-l ierte pe tata meu ...ce de petreceri mai erau pe la mine pe acasa pe 1 ianuarie...asa ca la samiruta rendeer santa )
Hai pupici pe botici

PS Mireluta, ce gandacei frumusei ai.....
Le faceti brit?
Intreb si eu...nu da cu parul...
Pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 1:09 am

va pup fete cucuiete...acu au plecat musafirii Laughing
prietenul nostru s-a luat la cearta ieri cu nevasta-sa...ca cica ii saboteaza cura de slabire cu tavi de tiramisu,cu saramuri si ciorbe de burta....si el cum Doamne-iarta-ma sa nu manance...si sa aleaga sa haleasca frunze de salata??? Laughing
iar azi s-a luat la cearta cu mine....cica si io il sabotez cu placintele mele cu mere,cu fripturile in vin si sunculitzele fragede cu ceapa Laughing
da de maine...cica gata!!!dieta scrie pe el!!!...pana Vineri cand e ziua nevesti-sii Laughing

cand au plecat i-am condus pana la masina si am mai facut cu Samirutzu o plimbare...omu' meu...cu chef dupa ceva vinisor rosu de tzara...daca nu m-a luat in brate in mijlocu strazii si daca nu mi-a facut la declaratii de amor...de jurai ca suntem "proaspat indragostitzi"

va sarut cu drag...ma duc in pat ca-s obosita...maine avem program de plimbare in parc...e ultima zi libera...de Marti o luam de coada cu muncile.

somnic usor
clap clap clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 9:04 am

Buna dimineata, fetele mele dragi.
Haideti la prima cafeluta pe anul asta, ca suntem ghiftuite de la atatea sarmale, fripturi si torturi.
Si eu la cura de azi, nu se mai poate, desi tare stau cu gandul la piftia din frigider si la salata beouf...
Va pup cu drag si revin mai tarziu!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 12:38 pm

Neata buna si eu fete dragi,
Amy multumim de cafeluta I love you
La mine nu e problema de "ghiftuiala"....
Merg la gym, mananc putin...tre' sa-mi revin din "umflatura" dupa tratamente...
Fete, ma bate gandul sa fac si eu cateva sedinte anticelulitice....cu ultrasound...
Ce ziceti? merita?....
asa pe la picioare...ca tare s-a mai pus...ufff
Voi cum o mai duceti? pe unde sunteti?
Va pup
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 2:41 pm

LA MULTI ANI FETELOR!

va intampin cu niste semilune cu nuca si cacao, de toata bunatatea, acum scoase din cuptior si aburinde... faci cu ochiul

@ MIRELA, motanii sunt belissimi! frumosi foc! sa ti traiasca si sa fie sanatosi, alaturi de parintii lor! clap

@ LUMINITA, citesc cu incantare fiecare postare a ta. love

@ SAMIRA, scumpo, de fiecare data cand te citesc, rad cu lacrimi sau ma binedispun. ai asa un stil aparte de a povesti ce faci, faza cu chiloteii si preotul..parca esti creanga.Smile te pup!

eu azi, de fapt la 15.30 ma duc la eco, trebuia sa ma duc intre craciun si revelion, dar n am ajuns. toti erau in concediu.
sunt f emotionata sa vad ce se intampla cu bebelika.
n am mai avut peripetii, doar azi ceva diaree, pt ca m-am lacomit ieri si in ciuda sfaturilor sotului, am mancat ceva din oras, care prb era stricat si m=am stricat si eu la burta.
am trecut pe ceai de menta si paine prajita, am luat si un furazolidon, doar unul, am citit ca nu face rau in sarcina. sa vedem ca mai zice si doctorul azi.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 3:24 pm

LA MULTI ANI, FETE MINUNATE!
SA AVETI UN AN BUN- PRECUM SUFLETUL VOSTRU, FERTIL- DUPA DORINTA DIN INIMILE VOASTRE, CU MULTA SANATATE, INTELEGERE, IUBIRE- PENTRU VOI, COPII, SOTI, PARINTI SI CEI DRAGI VOUA!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 3:37 pm

Si noi am petrecut frumos si linistit cu parintii mei de Revelion. Sambata a venit si socru-meu. Socrela si cumnatica fiind gripate, au ramas acasa, sa nu-mi transmita si mie vreun virus. Very Happy
Duminica am iesit la plimbare prin Istanbul, am mancat peste si am facut putin shopping.
Astazi au plecat toti musafirii, deci revin la rutina si activitatile mele. Rolling Eyes

Mireluta, motaneii sunt scumpi foc! Si seamana ca doua picaturi. Cum ii deosebesti? Laughing

Succes fetelor care intra la dieta! Wink

Bebita, ceiutul de menta sa-l servesti cu moderatie! In caz de diaree, mananca orez fiert (sa fie totusi hranitor) si 1-2 masline cu tot cu sambure. Te asteptam cu vesti bune!






Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 5:08 pm

l-am vazut pe bebe, e ok, are batai cardiace 145 pe minut, are labutze, cordon ombilical, mi-a zis ca e bine. sarcina in evolutie.
mi-a dat un pomelnic de analize sa mai fac si a ramas ca ne vedem cand sunt gata.Smile
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 EmptyLun Ian 03, 2011 5:35 pm

fetele, scriu cu o mana asa ca uitati de majuscule si alte reguli... Very Happy fomista de ralucutza mananca acum, ii ia o groaza de timp afacerea asta ca-i intrerupta de kk , parturi, si ragaituri, adevarate cutremure pt. un corp asa micut. Very Happy lucia a vazut-o ieri pe skype si zice ca bebeata e ''criminala''..ha ha..eu am facut azi treburi, parca ma misc mai usor, incet incet sper sa-mi revin, cam suport consecintele repausului fizic din timpul sarcinii..

bebita sunt asa fericita ca totu-i bine cu sarcina ta Smile
mona nici eu nu m-am ghiftuit si sa stii ca ma preocupa si pe mine celulita, asa ca mergi la tratamentul ala daca nu-i prea scump..

sami sunteti mortali Smile nico pupici si ai grija de tine ..amy I love you

ma duc sa schimb pe kakacios

va pup pe toate toate

I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 9 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: