Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptySam Dec 11, 2010 4:59 pm

Buna fetele,
urata zi e aici, s-a topit zapada si e un cer griiiiii..., curand se va intuneca! Insa mie imi place ca ne punem bradutul in priza, iar in casa e cald si bine. Asa ca si eu ma bucur de brad ca tine Samiro!.. E un brad artificial care apartine propietarului cu tot cu podoabe (care sunt numai pe argintiu) si lumini albe, dar noua ne place. Si eu ma gandeam sa-l pozez sa vi-l arat. Smile

Mona, pupici, parca e mai bine, azi noapte m-am odihnit mai bine, doar de 3-4 ori m-am trezit cu contractii dureroase care au cedat dupa pipi (presiunea se pare ca imi da contractii), in rest ok, cu drumuri dese la wc am ''supravietuit'' Smile

Sami dar tu cum te simti?..Poate esti un pic tensionata in asteptarea rezultatului...Ma gandeam la tine zilele astea, ca te simt asa mai ..interiorizata. Zii si tu ''cum o vrea D-zeu!" si roaga-te, daca e sa fie, va fi, daca nu, sigur va veni si timpul tau.
Sper insa din tot sufletul , ca de data asta sa fie pozitiv rezultatul! I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptySam Dec 11, 2010 5:12 pm

Si ca sa fiu in ton cu logoreea..Smile ...
Nici eu fetelor nu cred in prietenia de dupa divort sau separare...Unul din doi, sau chiar amandoi tot au sentimente si sufera. Eu am fost obligata sa pastrez relatii cu fostul sot (tatal fetei) si el a cam profitat sa fie mereu in zona si sa-mi controleze viata intr-un fel. Cica era mandru ca suntem in relatii ''prietenoase'' (fara sex adica), dar pentru mine a fost timp de mai multi ani doar motiv de amintiri si frustrare ca-s singura cu un copil si nici nu aveam asa libertate sa-mi caut partener asa cum avea el. Plus ca se invita cand vroia sa-si vada copilul, isi oferea ajutorul in multe circumstante si pe urma cauta recunostiinta si ma facea sa ma simt obligata. Si uite asa cerc vicios, era mereu aproape si cred ca si asta m-a impiedicat sa-mi fac si eu o relatie reusita. Noroc ca si-a gasit actuala nevasta si am scapat incet incet de el, dar -culmea- si acum se plange la fiica-mea ca nu vreau sa vorbesc la telefon cu el sau ca nu-l las sa ma sune aici, acasa in Olanda...Ce naiba sa vorbesc mai mult cu el decat prin email sau pe chat (f rar) eu nu inteleg! O data , in bucuresti chiar propunea sa ne intalnim eu cu H si el si cica sa bem o bere! Dezgustator si nepotrivit mi s-a parut mie. Vorba lui Sami, nici macar nu ma intereseaza ce are de spus si nici ce e in viata lui. Ma intereseaza sa aiba grija in continuare de fata si atat. Aaaa si era tot zodia racului, astia cred ca asa sunt, o tin landra toata viata, merge nu merge, ei o tin pe-a lor cu prietenia. Dupa mine ori e dragoste ori nu e, relatii pritenoase am cu colegii de serviciu sau vecinii sau cu alte femei Very Happy .., nu -mi trebuie fostul sau alt barbat pentru asa ceva...Nu e sanatos! Mona faci bine ca i-o tai de la radacina, stiu ca e greu, dar mai potrivit in situatia de fata.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptySam Dec 11, 2010 6:09 pm

Buna seara, fete minunate!

Eu sunt cam fara chef si energie. Baiatu' meu a plecat iar in RO ieri dupa-amiaza (cu avionul, de data asta) si azi m-a anuntat ca nu crede ca se intoarce maine pt ca a intervenit o problema in business-ul pt care se afla la Bistrita. Crying or Very sad Sper sa se rezolve cat mai curand.
Fiind fara el, nu ma odihnesc bine noaptea iar ziua trag de mine. Azi m-am tarat pana la un magazin din apropiere pt paine si legume proaspete. Am reusit sa si calc cateva tricouri, de camasi nu ma apuc. Evil or Very Mad
Colac peste pupaza, vremea s-a racit, ploua si bate vantul f tare. Asta asa, ca sa accentueze starea mea letargica. Rolling Eyes Uuuuffff!

Mona, tine-te tare, pastreaza-te pt Terminator! cheers
Sami, Lumi, mi-ati facut pofta sa amenajez si eu casuta ca pt Craciun. Brad nu fac dar impodobesc casa cu fel de fel de globulete, braduti, clopotei etc.
coronita globulet bradut clopotei 2 mosi cizmulita
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:45 am

va pup fetelor

ce papam si noi in dimineata asta???
eu am niste melcisori cu lapte ramasi de aseara.

mai tarziu ma duc la biserica,sa iau paine...si cam atat pe ziua de azi...cred...aaa...si la injectioara.
va pup si va doresc o Duminica placuta.
clap

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 9:53 am

Hello fetele! flower
Si eu pe aici...e friggg! ..dar o sa ma adun sa ies din casa pana la biserica,e Sf Spiridon -facatorul de minuni, azi.,....si pe urma vreau sa merg in centrul istoric ,e targ de craciun,la cascat gura,ca al meu doarme ca e dupa serv de noapte...
Ar tb sa incep sa caut ornamentele ,sa vad pe unde is...dar nu pre am chef sa aranjez nimic.....poate imi trece..
Sami ma rog la sfantu sa faca o minune pt tine maine love

sa aveti o Duminica placuta I love you
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 2:22 pm

salutare fete dragi!!
fetelor eu am primit raspuns de la dr meu , imi recomanda;
www.imr-marseille.com/
dr.Jean Marc Chinchole!
oricum mai am doua programari in ianuarie sa vedem ce mi recomanda si ceilalti doi doctori!
nu stiu daca sa sun pt programare la cel recomandat sau sa mai astept!
cred ca dureaza cam mult timp pana ma programeaza dar vreau sa ma asigur ca am facut o alegere buna!
deocamdata ma pun sa citesc pe alte forumuri fr, despre acest doctor..

ieri am facut curatenie generala , am facut si bradutul , rosu!
azi epilat ,vopsit parul adica revizie generala!
turqoisule ,am fost vineri la cumparaturi, i am luat lui bruni un pantalon si o camasa Eden Park, f faine! mie nici nu mai stiu ,ceva rochite, un jerseu, ceva brizbrizuri de par , coliere, inele asa de fantezie!

monaliso esti f frumoasa, multumesc de pozici! o sa ti trimit si eu Smile

samiro , ma rog sa ti ajute d zeu sa ai cel mai frumos cadou de craciun!

lyly, si aici e soare cu dinti, friggg!! vreo 2 grade!

gravidutelor voi nu puneti mana pe nimic , fiti cumintele si ocupati va de activitatile canapeloase!

cu galli , nu am vb de vreo 3 zile, o sa o sun azi sa vad ce mai face..

va imbratisez pe toate si va doresc o duminica linistita!

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 4:05 pm

va pup fetelor

mi-am facut plimbarea zilnica.
am fost la biserica la Sf. Spiridon vechi.....puzderie de lume...am trecut si pe la Moaste.
se imbulzea lumea de nu va imaginati....erau mese intinse in curtea bisericii cu multe platouri de coliva si mancare.
apoi m-am dus putin prin centru vechi-am vazut ca si tu Lylyshor tot pe acolo...daca stiam ca ai acelasi program poate ne combinam si mergeam impreuna.
nimic interesant pe acolo...am remarcat doar niste brose lucrate manual...un fel de flori cu petalele din voal,catifea,dantela si semintele din mijloc formate din pietricele colorate,margele....foarte deosebite erau,aveau un aer vintage....si mi-a mai placut un set din damasc pentru 10 persoane,format din fata de masa,napron mare,naproane mici cu model de craciun si brodate pe margine.
in rest....foarte mult kitch...e atat de bine infipt kitchul in sufletul romanilor...incat nu cred ca o sa iasa prea curand.

apoi am fost la injectie si am venit acasica.
Samirutzu meu face de cateva zile o caldura infernala in casa...motiv pentru care eu sunt mai mereu transpirata...si am ragusit.
in mod normal eu eram friguroasa-friguroaselor....insa de cand ma clexanesc....pe langa faptul ca am si eu mainile si picioarele calde....am si niste calduri de imi vine sa mor.

am papat si ne-a luat asa un sooooooooooooooomn...ne bagam nitelush la trandalene.

va pup
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 5:34 pm

Buna fetitele, azi e zi de curatenie pe la noi, sotu'a aspirat si sters praful, a calcat, a intins rufe, si face acu'' ceva de mancare. Am contribuit si eu cu curatatul cartofilor. As fi vrut sa-l ajut mai mult dar ma doare spatele de mor si simt mereu presiune pe col, de parca ma dezmembrez. Mi-e mila de el, ca nu are si el o zi in care sa stea, e contiunuu obosit..Samira, sa-ti ajute D-zeu sa ti se implinesca dorinta! I love you Bruna si la tine sa fie pasul norocos doctorul asta! Lylyshor pupici, hai te pregatesti si tu de brad, Smile ca noi suntem cam toate cu el facut din cate vad (pana acum am numarat eu, Bruna si Samira!)..
flower Nicoooo, tu cum te mai simti azi?

Am adaugat si eu o poza mica pe photobuchet facuta prin casa mai in tinuta de scandal (am taiat picioarele, ca eram groaznica in izmenele lui H). Parca mi-a mai crescut oleaca burta, nu? ..Oricum m-am ingrasat foarte mult in ultimele 3 saptamani , mananc de zici ca-s nebuna. Poate reusesc sa mai fac o poza la 39 saptamani ca sa am completata imaginea gravideniei... pig

https://s1023.photobucket.com/albums/af351/luminita42/



Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 6:27 pm

Buna seara, fete minunate!

Azi sunt mai bine. Mi-am ocupat timpul cu niste documente.
Sotul vine maine seara sau cel tarziu marti dimineata, ca nu mai poate de dorul nostru. Este suparat ca trebuie sa stea departe de noi. Desi imi este greu si mie, prefer sa-l incurajez decat sa ma plang. Very Happy

Lyly, Sami, sa va fie ascultate rugile! angel

Brunica, sa fie intr-un ceas bun alegerea dr! flower

Luuuuumiiii, ce burtoaca ai, sa nu-ti fie de deochi! I love you Nu ma mir ca simti presiune pe col- s-a ingrasat bine mititica. Very Happy



Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:08 pm

lumi arati superb!
te ai gandit la un nume pt fetita?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:25 pm

Baby, multumesc, sunt cam ca un purcel in ultima vreme, dar nu mai conteaza!.. lol! Chiar vroiam sa-ti zic sa postezi aici la chat, ca aici te vad fetele mai repede! Toata lumea s-a bucurat mult pentru tine! Daaaaa, e o idee sa-ti iei concediu daca poti. Fa tot ce poti sa te protejezi, bea multa apa, ia tratament de sustinere, alege cu atentie alimentele pe care le mananci, nu cara, nu ridica, odihneste-te mult...etc. etc . Gasesti pe net o groaza de informatii despre cum sa te protejezi. Stii tu...La doctor ai fost deja?
O sa fie bine ai sa vezi! Multi, multi pupici!..I love you

PS. M-am gandit la nume, nu e mare secret, dar astept sa se nasca mai intai si pe urma sa-l spun,nu stiu, parca asa ma simt eu mai bine....
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:31 pm

nu iau niciun tratam de sustinere, pt ca nu vreau.
mi-a recomandat albu duphastone, dar sunt satula de hormoni si dc sarcina s-a prins natural, n-am chef sa ma mai dopez si cu hormoni in plus.

e adev ca incerc sa mananc mai natural, inca nu m-am obisnuit cu ideea ca sunt gravidutza, ma simt fix la fel ca inainte si n-am simptome, in fine, nu ceva extrem.
sunt balonata si seara, dupa ora 4, am ceva greata, care ma tine cam juma de ora si mi trece. si cand si cand ma mai doare burta. pitikul inca nu ma deranjeaza.
in rest, sunt f ok, ca inainte.
doamne ajuta sa fie bine.

sunt atat de socata ca nu stiu dc sa ma bucur inca sau nu.

la dr. nu m-am gandit, poate tot albu cu care am facut fiv-ul, ca n-a fost vina lui ca nu s-a prins. poate de la stimularea aia am ramas acum, n-am idee. sau asa a vrut doamne doamne.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:33 pm

Nico, sa ai gura aurita! sper si eu ca fetita sa fi luat in greutate nu numai eu! Ma bucur ca esti mai bine azi, ce sa-i faci, barbatii au si ei reponsabilitatile lor, iar venirea unui copil ii face sa se gandeasca si mai intens la starea materiala , la viitor... I love you


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Dum Dec 12, 2010 11:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 8:45 pm

Baby, in general se cam da utrogestan vaginal sau alte forme de progesteron vaginale, ma mir ca a recomandat duphaston. Bineinteles ca faci cum crezi tu, adevarul e ca nici eu nu am luat in prima faza nimic, dar pe urma am inceput sa iau pe la 7 saptamani (am avut ceva probleme). Acu' fiecare cu organismul si instinctele ei.... Daa este foarte posibil sa fii ramas si de la stimulari si eu am ramas la fel natural, dupa o serie de stimulari consecutive in vederea IA, facute la medlife. Exista teoria ca stimularile ar da un adevarat push organismului. Dar e si mana lui D-zeu, asa am zis si eu. Albu cred ca va fi o alegere buna pentru urmarirea sarcinii , de ce nu!.. Smile
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 9:26 pm

Heeeiii, Bebita, bine ai revenit! flower Si nu singurica, ci cu samburel in burtica! Ne-a bucurat foarte tare vestea ta! I love you
Sa dea DD sa duci sarcina cu bine pana la capat. angel
Vin si eu sa intaresc ce-a spus Lumi, poate n-ar fi rau niste progesteron pt sustinere. Exclamation Desigur, decizia iti apartine.
E important sa mananci putin dar des, sanatos si sa te hidratezi f bine. Nu face eforturi, nu ridica greutate, nu te apleca, odihneste-te cat mai mult.

P.S. In cate saptamani esti?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 9:31 pm

Da, Lumi, ai dreptate cu munca barbatilor care asteapta copii. Asta a fost si reactia asociatului sotului cand a aflat de sarcina mea: "Acum trebuie sa muncim si mai mult!" Wink
Si apoi, cineva trebuie sa mai si munceasca in familie, nu-i asa?! Laughing

P.S. Stii ca ma pricep la cititu-n poze. cyclops
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyDum Dec 12, 2010 9:43 pm

saru mana.
pai cred ca, dc numar de la ultimul ciclu, cred ca in saptamana a 5-a.
doar ce am aflat, imediat dupa sf NICOLAE, ca am ramas. deci sunt f la inceput.
nu mai vreau sa iau niciun hormon. nu stiu, asa...sunt satula de ovulele alea cu utrogestan.
albu zicea sa iau doza mare la inceput, 4 cp pe zi,apoi cate 2. doza de atac initiala.
mi se pare cam mult si cam aiurea. in def, eu cand am facut fiv aveam progesteronul chiar prea mare, nicidecum mic. de ce mi-ar trebui acum tratam de sustinere?

in fine, sper sa nu fie prb. dc apar, poate ca iau.
nu stiu la ce alt medicsa ma duc, albu a fost ok, face eco dest de bune, inca e destul de disponibil. ramane de vazut.

va pup pe toate!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 8:53 am

Buna dimineata.
Bine ai revenit baby, si tare ma bucur ca ai un samburel in burtica.

Lumy, tot frumoasa esti, si asa mai rotunjoara. Dar esti rotunjoara din cauza burticii. Surprised Si bradul e foarteeee frumos.
Nico, nici eu nu pot sa ma odihnesc cand nu e D langa mine.
Eu in we am fost cu piticii. Ne-am dus la cumparaturi (printre telefoane nenumarate, ca de ce nu venim, cand venim...) pana i-am zis vreo doua lui D: auzi, trebuie sa facem si cumparaturi si curatenie in casa, ca fosta ii plaseaza la noi fara sa intrebe nici daca putem, nici daca suntem acasa... Daca nu le convine sa vina sa stea la noi (de obicei stau la parintii lui D si de acolo ne tot suna) ca sa pot face si eu curat in casa. Daca nu vin, sa astepte si ne ducem. Nu se mai poate frate, noi nu putem sa avem nici un program, nimic. In fine... m-am calmat. Very Happy
Am vrut sa ne cumparam un LCD de 56 cm pt dormitor, dar ce am gasit era prea scump si analizand ca in dormitor ne uitam maxim 1 ora pe zi la TV, ne-am sucit si ne-am cumparat un expresor de cafea si un cantar electronic de bucatarie. Eu sunt foarte multumita, expresorul mi-l doream de foarte mult timp.
In privinta revelionului, am reusit sa-l conving pe D ca nu are rost sa mergem la nasi la Giurgiu, ne costa 6 mil cazarea pe 2 zile si masa festiva, dar am zis ca mai bine invitam cativa prieteni acasa la noi si stam linistiti. Mie una nu-mi place sa stau protapita la o masa toata noaptea, sa se uite toata lumea cum sunt imbracata si ce pap... Fiecare cu pasaricile lui.
Aseara m-am conversat cu o prietena din Italia, care mi-a zis ca tocmai se operase de un nodul la san (8 mm) si cand i-am zis ce mari sunt ai mei (2.3 cm) s-a inggrozit.
Miercuri am programare la control, sa vedem ce naiba s-a mai intamplat pe acolo.Trebuie sa fac o biopsie pana la urma, ca iar visez numai morti. Crying or Very sad
Va pup si intru mai tarziu sa vad ce mai ziceti.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 9:42 am

buna dimineata!
babyblue flower flower flower parearea mea strict personala, este ca daca ti-a recomandat sa iei ceva medicamente, sa o faci, si eu m-am incapatanat sa o las "naturel"... si se pare ca trebuia sustinuta ...

lumi chiar esti o frumoasa!
mona felicitari pentru felul in care il pui la punct pe seic

amy cand te duci la control?

samiruto cum te mai simti?

nico, tu cum te simti azi???


eu, adica noi ne-am facut bradutul ieri.. amandoi... am dat drumul la magic fm, e primul an cand il facem impreuna,
dupa am mai pus ceva ornamente prin casa si mi-am facut unghiutele...am dormit foarte prost azi noapte in schimb...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 9:57 am

Manu, miercuri ma duc. Sunt tare speriata. Poate vrea Dumnezeu si nu e chiar atta de grav pe cat simt eu ca e. Sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 10:09 am

doamne ajuta amy! poate nu e grav...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 10:19 am

Salve fete, neata buna...
Aici e o vreme de nici un caine sa nu dai afara, o vijelanie de te baga in sperieti...
Da' nu-i problema ca la serv avem aer conditionat, pe caldura evident si am si o aeroterma sub birou...ca asa sunt fetele Smile
Despre friendshipul de dupa, fiecare cu stilul si expierenta ei dragele mele.
Eu cu exsotul (tatal Fetei) n-am vorbit direct decat de doua ori in ultimii 10 ani. Ca daca am ceva de spus ii spun fetei ...etc
da' cu seicul e altceva..
in primul rand ca separarea nu a fost facut din motive clasice, noi ne-am iubit si ne-am rspectat, am fost prieteni si inca suntem.
sa nu va explic dragelor ca euin voata am invatat sa ma adaptez situatiilor.
De aproape 20 de ani de cand traiesc prin strainataturi, nu-mi permit decat prieteni ff buni.
Daca maine la 2 noaptea, am nevoie de orice in orice domeniu, voi va dati seama ca eu nu am cu-i sa-i dechid usa pe o raza de 2500 km?
Aceast fapt te face in timp sa dai alte proportii lucrurilor.
Am construit o prietenie de 10 ani, si nu-mi pot permite sa o rasolesc acum la sfarsit...doar ca sunt implicatii "hormonale".
Seicul va ramane unul din cei mai buni prieteni din viata mea. It is a fact.
Si nu conteaza cati terminatori vor veni dupa el...asta e bagajul meu...
Eu , fata si seicul......ca prieten ...
Nu voi forta nota , nu ma voi pune in situatii "pe muchie de cutit", dar voi tine la aceasta prietenie, indiferent ce partener voi avea.
In rest, ma bucur pentru tine Floricica, si pup pe burtici tuturor...
sami, cand trebuie sa primesti rezultatul?
Gali, ce faci draguta, mi-e dor de tine.
O zi buna va urez tuturor.


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 10:46 am

va pup fetelor

lumi,mai ai asa de putin.
si eu am stea la fel ca a ta numai ca e roscata Laughing

nico,lasa ca pentru binele familiei munceste sotzulache...fara mici sacrificii nu se poate.

baby,sa fiu in locul tau si eu as lua Duphaston,este progesteron sintetic si ajuta la fixarea sarcinii la inceputurile ei.
chiar daca este o sarcina obtinuta natural tot exista riscul avortului habitual,iar Duphastonul nu face decat sa previn acest lucru.
mi se pare foarte corecta recomandarea lui Albu.in general produsele sintetice sunt mai "agresive",isi mai bine treaba si de asta cred ca ti l-a recomandat in defavoarea Utrogestanului.

amy,sper sa nu fie ceva grav la san.

manule,cum sa ma simt???...racita....nu stiu cum am reusit sa ma pricopsesc cu usturimea asta in gat si cu sinusurile infundate...parca si fruntea ma doare.
azi-noapte m-am zvarcolit grozanic...am baut si ceai fiebinte si supa fierbine si lapte fierbinte cu miere....si degeaba.
si printre picaturi l-am visat pe dr.K...m-a intrebat cand fac Beta si i-am raspuns a Luni....si el mi-a zis ca trebuia sa-l fac de Vineri ca se pozitiva oricum.

la 10,00 am fost la analize...acum sunt acasa...infofolita si cu caldura data la maxim ca mi-e frig....nu mai ies decat la 2 jumate la injectie si sa-mi iau rezultatele la analize...in rest nu ma dau jos din pat pe ziua de azi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 10:48 am

bruni,sper sa nimeresti medicul care sa te nimereasca si el cu schema norocoasa la urmatorul Fiv.

mona,ai si tu dreptate...cred ca alta dimensiune capata lucrurile cand esti "singur" prin lume si mai ai dreptate cu ceva...ca fiecare gandeste dupa propriile experiente.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 EmptyLun Dec 13, 2010 11:58 am

Buna ziua, fete minunate!

Sami, asteptam cu nerabdare sa sarbatorim beta maaaare de tot! I love you DD ajuta!
Stiu ca pt familie face sacrificii sotul, de aceea nu ma plang ci caut sa-l sustin si sa-l incurajez in eforturile lui. I love you

Amy, sper sa gasesti o solutie pt noduli, mama lor de galmute. Sa dea DD sa dispara! I love you
E o chestie pe care n-o inteleg. Daca piticii locuiesc la parintii lui D, cu mama lor cand se vad?! scratch

Meni, mi-e mai bine, caut sa-mi ocup timpul, atat cat imi permite energia. Very Happy
De ce ai dormit prost, draguto? Suspect

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 19 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: