Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 4:38 pm

Hihi si Turqoisul, ce curajoasa esti! Las ca te vad eu la 9 luni! I love you
Acum nu stiu ce greutate are mamaruta mea :-) Pana acum a crescut pe linia medie si teoretic ar trebui sa aibe maine intre 3,000 -3,200 kg. Dar n-o sa aflu decat la nastere. Doctorii de aici au zis ca nu mai masoara pana atunci :-((, ci doar ma monitorizeaza saptamanal la eco. Mie insa tare bine mi-ar prinde sa mai estimeze o data greutatea, dar ce sa fac nu-i pot convinge pe astia sa se abata de la protocol.


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Joi Dec 09, 2010 9:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 4:42 pm

va pup fetelor

mama a pleaat la ea acasa.
suparata pe mine nevoie-mare...ca de obicei....nush cum fac da numa' suparare reusesc sa-i aduc femeii asteia!!!
in fine......

Samirutzu' imi vine maine seara acasa...tre' sa ma organizez sa fac de papa...cred ca ma duc putin pe la Cora...sa casc ochii...tot sunt singura si nu am ce face.

va pup,ne auzim mai tarzior.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 5:42 pm

Samiruto, iaca ai scapat...fugi la cascat ochii Smile
Lumi, sper din inima sa fie cumintica moata, dar dupa parerea mea daca e trecuta de 3 kile e de bine Smile
Terminatorul se lasa la vatra...a zis ca e ultima iesire...
DD ajuta...
N-o fi el in prima linie...nu stiu cum o fi pe la ei...dar el este in corpul tehnic, e ing ..pe maintanace pe la avioane si elicoptere...
Sper sa fie bine....
Voi sa fiti iubite fete, eu plec in weekend...
Mi-a venit pasarica si chiar acum ma opresc la frizerie..
Miercuri am nunta la prietena mea la Jerusalem si tre sa fiu gigea...
V-am zis de pantofii mei sexosi de lac...care incep rosu sange la varf...si se termina in bordou inchis spre toc....bestiali..pe aia ii iau la nunta...
am sa va trimit poze...
pupi si o seara placuta tuturor
cica si la noi sa aunta vijelie si ploi wkd-ul asta...
sa vedem..
pup

NB...am uitat sa va spun ca treminator srl stie 2 cuvinte in romaneste
pup
iubi
Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 6:11 pm

Lumi, fii increzatoare ca mamaruta e bine! Si-o sa stea la caldurica burticii tale cat e necesar. Stie ea! Wink
Iar cumnata nu e calculata, e profitoare, smechera si nesatula. Twisted Evil
Ex.: - tinand cont ca a intrat pe usa din dos, sa fie sigura ca ramane in familie, a turnat repede si copilu' nr. 2
- ca sa-i angajeze bona, il stresa pe cumnatu' la serviciu, cu telefoanele, din 5 in 5 min (ca plang amandoi copiii, ca nu poate sa-i hraneasca singura, nu-i gatea/calca/ spala cumnatului pe motiv ca n-avea timp etc.)
- a pretins ca vrea sa stea cu chirie, ca n-are loc fetita sa alerge prin casa; fiindca in Sarkoy socrii mei sunt f cunoscuti si ar fi fost rusinos, soacra-mea a acceptat sa-i lase sa renoveze un ap pe care intentiona sa-l inchirieze; iar acum, dupa nici un an, i se pare mic ap de 3 camere, pe motiv ca prea mult timp nu mai poate tine in aceeasi camera si fetita (de 2 ani) si baiatul (de 8 luni) Shocked
Vaaaaiiiii, ce-am mai barfit astazi! Embarassed

Sami, mai bine nu te duci. Va trebui sa conduci masina (banuiesc), vei fi tentata sa te plimbi mult (pt ca esti singurica) si sigur ti se va lipi ceva de manute (sper sa nu fie ceva greu). N-ai voie sa ridici nici macar 2 kg. Exclamation

Brunica, ai analize bune! Iti mai trebuie un dr priceput! Exclamation

Mona, daca-i la mentenanta, n-ai de ce sa-ti faci griji. flower Asteptam poze cu pantofii tai sexosi. bounce Bag seama ca se potrivesc cu lenjeria aceea ... Wink

Turqoise, harnicuto, sper sa-ti fi terminat trebusoarele propuse. Very Happy




Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 7:13 pm

m-am intors....am fost cuminte...nici nu am mers prea mult...nici nu am carat.
am luat doar hartie igienica,servetele umede pentru uz casnic,servetele intime,o periutza de dinti,2 sapunuri,o funda aurie de agatat in brad....prosoape de hartie.atat.

maine dimi ma trezesc si fac de papa la prima ora:ciorbitza de curcan si fasole verde cu file de porc...sa ma duc sa le si scot de la congelator,nu???
aaaa...si am mai luat un ghivecel cu cimbru proaspat...sa-l ingrijesc pana la Craciun...si sa-l pun proaspat la carnati.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 8:38 pm

fete dragi,unde sunteti???

io imi fac incet-incet planurile pentru saptamana viitoare...imi programez toba,carnatii si lebarul.
nu ma lasa sufletul sa nu-i fac Samirutzului meu...eu nu mananc asa ceva,insa el e topit dupa cele facute in casa...si cand il vad cum saliveaza si cum se bucura pentru produsele astea...nu-i pot rezista.
acum 2 ani mi-au iesit suncile,toba si carnatii...bestiale...lebarul l-am cam gresit ca i-am pus unt in loc de slanina si nu mi s-a legat...a fost sfaramicios.
ar mai fi sarmalele,piftia si 2 cozonaci....hmmm...sa vedem!!!

ideea e ca baiatului meu ii place sa mergem la ai lui cu un cosuletz in care sa punem din tot ce am facut noi in casa...sa se laude omu cu ce a gatit nevasta lui....si evident ca sunt mai bune ale noastre Laughing Laughing Laughing

ma uit la pro...a inceput o comedie dragutzica...amuzanta...am mai vazut-o dar nu de la cap la coada.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 8:46 pm

Sami, daca ai un loc luminos in bucatarie, poti tine ghivecelul cu cimbru acolo si, cand treci pe langa el, il atingi. Mirosul ramane impregnat in palma. Hmmmm, foarte frumos. Very Happy Vara, ghivecelul cu cimbru poate tine tantarii departe. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 8:51 pm

Dar vezi sa nu te obosesti prea tare in bucatarie si sa stai pe scaun cand le prepari, chiar daca nu esti obisnuita asa.

Eu ma uit pe HBO, la serialul "In deriva". Episodul de azi este despre un cuplu care face terapie in urma tratamentelor pt infertilitate timp de 5 ani. Crying or Very sad
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 9:14 pm

Nico, intr-adevar o specie rara de femeie e cumnata asta, e chiar buna de barfit!!!!Dar eu cred ca nu trebuie sa-l cainezi pe cumantu', stii tu fiecare isi ia ce-i place..Pacat insa ca vin pe capul tau cand ti-e lumea mai draga. Dar lasa tu sa fii sanatoasa, atata suparare sa ai..Mona sa ai week-end frumooooooos si chiar sa ne trimiti poze de la nunta! Sami ce de bunatati stii sa faci la varsta ta! eu n-am facut niciodata caltabos, toba sau carnati...le facea mama in fiecare an, dar acum a imbatranit saraca si are si probleme cu inima. Din patru fete cate are, nici una nu stie sa faca d-astea, ar cam trebui sa invatam, mai ales ca ne-am pus in gand sa petrecem craciunurile in romania..:-)

Eu pe internet, ca H se uita la emisiunile lui in dutch! da' lasa ca prind eu tv-ul de la 10.00 incolo, ca el cade doborat saracu'..

Pupici!

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 10:32 pm

nico,chiar la geam am pus ghiveciul...nu e prima data cand am asa ceva....imi plac tare mult verdeturile astea proaspete.
lumi,pana sa fiu cu Samirutzu meu nici eu nu faceam asa ceva...insa de dragu lui am invatat si nu-i greu deloc.

oricum la treburile astea se baga si el sa ma ajute...ca-i place.

amuzant filmuletzul...cu happyend...ca asa-i la americani.
ma duc la dush si ma bag la somnic.
noapte buna
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 10:40 pm

feteloooooooooooooooooor....am citit o veste minuata pe DC!!!!
nu pot sa nu va spun....sper sa nu se supere pe mine impricinata....dar eu ma bucur din suflet pentru ea

babyblue e gravidutza naturel...luna asta si-a descoperit sarcina
deci DD chiar are planul sau pentru fiecare dintre noi.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyJoi Dec 09, 2010 11:46 pm

URAAAAAAAAAA! Asta da minune!!!!!Mamaaaaa ce veste, mersi Sami! Las ca nu se mai supara ea acum !!!! Si cand i-am zis eu sa continue sa incerce natural ce s-a mai enervat, ca ce, ca ea a incercat, ca nu iese de ani de zile, ca bla bla..Very Happy!!!!!!!!!!!!!!!! Na ca a iesit! Very Happy D-zeu are planuri pentru fiecare, asa e Sami! Doamne ce minunat! flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 1:49 am

Tiiiiiii, ce veste minunata! bounce Felicitari din toata inima, sa aiba sarcina usoara! flower
Doamne, ce bucurie trebuie sa fie pe ea. Tare demoralizata si trista era, mititica.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 1:59 am

Lumi, nu pot sa nu-l intep pe cumnatu', ca era taaaare plin de sfaturi pt toti barbatii din familie. Ca ei habar n-au cum sa-si aleaga o nevasta, ca el va gasi una frumoasa, de casa, ascultatoare, sfioasa si virgina. tongue Pe mandra o tinea de distractie si iaca, i-a pus capac (ea l-a ales pe el si nu invers Laughing Laughing Laughing ). Si nu corespunde nici pe departe si din nici un punct de vedere cu ceea ce cauta el. Laughing Laughing Laughing
Iar eu incerc sa trec repede peste starile de nervi, ca asa mi-a zis dr. Sa nu ma supar si sa nu ma stresez. Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 9:10 am

buna dimineata...wwwwooooooooowwwwwwwwww mosul a inceput deja sa imparta cadouri...hmm pe mine ma vasari sigur de data asta...eu mi-am luat analizele, pap bun, dar au aparut niste alea la lama... normal ca facem tratament. amandoi... scratch
azi am fost iar la analize pt dozarile hormonale, pt ca sunt in Z 3...pe 3 ian voi primi rezultatele, dr mia- recomandat teste de sarcina din Z9, si control pe 20 sa urmarim ovulatia...si tot recomandare de a nu incerca sa raman insarcinata luna asta pt ca fac tratament ...duphaston din z 16..si uite asa am un calendar si o luna plina de analize, tratamente, echografii... a si-a mai amintit sa mai fac si pt clamidia si nu mai stiu ce.. ma rog la urmatorul control...
deci....sunt in pauza
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 9:32 am

mai nico, mare figura cumnata ta...ma apuca uneori nervii ca eu nu pot fi asa tupeista...dar asta este...
stii si eu ma gandeam cand am ramas insarcinata, ca poate fam lui G ar crede ca de asta am ramas sa ma ia de nevasta,,, ha, ha, ei nu stiu ca eu nu vreau acte...de cate ori l-au intrebat pe G cand ne casatorim, mi s-a parut nelalocul lui sa spun ca eu nu vreau acte, ca nu ma intereseaza atat de mult acest aspect, stiu ca in anumite situatii statutul de soti e apreciat sau te scapa de complicatii dar ... vom rezolva...cumva candva daca va fi sa ramanem impreuna...

oricum , m-am lamurit cu G , lui sa nu-i spui sau sa-i dai amanunte despre boli, afectiuni, alte de-astea ca i se face rau.... i-am spus ca trebuie sa facem tratament amandoi, m-a intrebat de ce? e grav? iar eu la tel i-am spus ca nu e grav, ca sunt chestii care apar intr-un cuplu mai ales la inceput ...si atat ..aseara ne-am plimbat pe jos prin centru si ii spun , vrei sa stii pt ce luam tratament? sau doar iti dau pastilele si gata...raspuns :DA , deci... am un barbat....moaammmaaa de barbat....de asta nu vrea la dentist, la orl... moare de frica... affraid unde l-am gasit doamne??
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 10:13 am

Buna dimineata, fete dragi.
Tare ma bucur pt baby, sa fie sanatoasa si sa aiba sarcina usoara !
Nico, unora dintre barbati le mai trebuie cate o palma de-asta. Daca ii face toate poftele soatei, isi merita soarta.
Bruna, ma bucur ca analizele sunt bune.
Manu, anavd in vedere ca se trateaza ce ti-a gasit la lama, e ok.
Lumy, bebelina e mare, dar ar fi bine daca ar mai sta in burtica putintel.
Mona, frumoase cuvinte a invatat Terminatorul in romana. Very Happy
Sami, nu te mai stresa cu mama, sunt oameni pe care nu ii multumesti nicicum. Tu relaxeaza-te si te asteptam cu vesti bune, pe 12.
Pup toata gasca !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 10:32 am

va pup fetelor

eu mi-a terminat mancarea,il astept pe Sairutz sa-l hranesc....a intrat pe autostrada.
apoi el se baga la somnic si eu plec pana la munci si la injectie.
sunt putin dezamagita ca eu ma asteptam sa fie alb de dimineata...si vad ca a fost doar o ninsoare ametita,iar zapada s-a si topit deja.
sunt in zona
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 12:19 pm

Samiruto, n-ai vrea tu sa te duci doar la injectie si apoi sa te intinzi langa Samirutu? Exclamation

P.S. Poti sa ma faci pisaloaga, dar ce ai tu in burtica e ffff pretios. Like a Star @ heaven
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 5:59 pm

Fetele, eu am lipsit la apelul de dimineat din lipsa de laptop. Vinerea H lucreaza acasa si cum laptopul lui s-a stricat iremediabil, l-a luat pe al meu!

In orice caz am fost azi f obosita pt. ca azi nopate nu am dormit decat 2 ore Sad Cred ca am avut contractii dureroase si nu mai puteam sta pe nici o parte. Eram ingrozita, de la 4 noaptea pana la 7 nu am pus ochi pe ochi! Imi tot ziceam nu vreau sa nasc acum, vreau sa mai rezist o saptamana sa fac 39 de saptamani! Am fost la doctor azi (ca doar e vineri!) si i-am zis de contractii si ea se bucura , cica semne bune. Pe urma imi zice iar ca daca ma satur sa fiu gravida de acum pot sa vin oricand sa-mi induca nasterea! affraid Ce ''glumete'' sunt doctoritele astea olandeze, ia sa ma lase in pace ce tot ma streseaza acum..! Acum...cum o vrea D-zeu, numai sa fie bine si copilul si eu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 6:11 pm

Manule imi pare rau de chestiile de pe lama, sunt de la nenorocitele alea de antibiotice..Si eu am patit la fel dupa un chiuretaj biopsic. Cat despre analize, o sa ai ceva de facut inainte de o noua sarcina si intr-adevar si costa de te indoaie cam toate, din cate imi amintesc eu. Despre barbatii, daaa sunt unii asa ca G., dar unii sunt si ca H . al meu care nu ia nici un tratament, pana nu-i explici de ce trebuie sa-l ia si pentru ce. Si mai citeste si prospectul ca sa nu aibe interactiuni cu altele pilule de le baga in el!..Very Happy

Sami, Nico, Amyshor ...plus fetele absente azi va pup pe toate! Smile
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 8:27 pm

va pup gagici cu lipici

am fost doar la injectie azi...am venit acasica,am facut cald de tot in casa si m-am bagat in patutz la clocit.
abia ne-am trezit....Samirutzu s-a trezit pe la 4...a bagat un castron de ciorba si s-a culcat la loc...si eu langa el...la filme.
acu' ne asezam si noi sa papam felu' 2 si o sa montam bradu'...ca ne ia destul timp pana il montam si-i desfacem toate ramurelele....iar maine si poimaine imi ramane sa-l impodobesc.

o seara placuta tuturor.
clap
imi place de mor emoticonu' asta
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptyVin Dec 10, 2010 9:24 pm

seara buna fete cu lipici...vorba samirutei
iaca bantui si eu un pic pe la voi
merci de aprecieri pe mail..
ma simt bine, v-am zis...si vrau sa mai dau jos inca 10 kile..
bine eu am sa le dau jos in trei luni, iar Lumi, noastra scumpa cred ca le da jos in
3 zile...in ritmul asta Smile
Draga mea, cum o fi , o fi...ca nici sa stea prea mult nu e bine ca devine periculos pt bebe mic...
Multa sanatate si un weekend placult s aveti

Ma bucur mult pentru Floricica..sa fie cu noroc...
pup
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptySam Dec 11, 2010 1:39 pm

Gagici, ziua buna..
Vad ca va faceti de cap prin zapada si prin magazine...ca bate vantul pe aici...
Sper sa aveti toate un wkd cat mai placut.
Samiro, arunca si la mine niste caltabosi.....
Mi-a plcacut sa aud faptul ca ai invatat sa gatesti de dragul Samirului...
Mie asta mi se pare act de iubire suprema...
Sincer.....
Te pup.
Lumi cum te simti?
Nico cum e vremea la voi..
La noi...prima ploaie pe anul asta....si a fost cu gheata..
Tuna de rupe pamantul.
Mi-am mutat patul de la geam ca m-a prins un junghi...
Fete l-am rugar pe Terminator sa-mi trimita niste poze actuale...
Mie mi-e drag, e foarte simpatic si are si gropite in obraji.

Alte stiri de pe Reuters:
Ieri intalnire cu una bucata seic...
Am fost la cosmeticiana care e pe langa unde sta seicul, adica pe unde am locuit impreuna. Dupa ne-am intalnit..
Eu slabita cu vreo 3 kide de cand m-a vazut ultima data, cu o pereche de blugi care de vreo 2 ani nu ma mai incapeau, cu noua mea tunsoare si culoare...si proaspat iesita de la cosme...ce mai...
A ramas mut. A zis ca sunt supersexoasa...si si-ar da toti banii daca as face-o odata cu el.
Am ridicat putin codita si am zis NO THANKS
Oricum am fost la el acasa...am hotarat sa nu mai iesim in oras ca incepea vremea naspa si el tocmai facuse cumparaturi cu detoate.
Am zis ok . A gatit el, eu am fost musafir...
Am mancat, dupa care eu am fost sa vizitez o vecina cu care am ramas in legatura.
El a spalat pe jos
Apo am zis hai ca eu plec acasa...
Ne-am imprtisat mult...a plans pe umarul meu si mi-a multumit ca exist si ca pot fi atat de fair si atat de ferma..
adica in a nu ceda.
Mi-am mai luat cate ceva de pe acolo, o fata de masa, un cearsaf de pat etc...
Am vorbit de terminator, de gagicile lui...
Bine ca eu ii expun faza cu terminator putin mai cumpatat.
El zice ca daca e baiat serios, este ceea ce-mi trebuie mie...
Ce sa fac eu in Israel ca toti sunt si gandesc ca el...
M-a incurajat, a zis ca nu crede ca e o prob daca am vorbi la tel fiinca oricand se poate dovedi de unde suna, ca e dintr-o baza militara etc..
oricum eu am reticente.
Mai tarziu ne-am despartit si m-a sunat sa-mi spuna ca se duce la o intalnirem cu o tipa
de care-mi povestise..si ca nu stie de ce vrea ea sa stie EXACT momentul cand ajunge in orasul ei,
Lui i-a fost teama pt cateva clipe ca poate e o capcana ( fetelor, stiu ca voua va e greu sa intelegeti astfel de pericole, dar asta e viata aici, si altfel esti aici educat).
In concluzie m-a rugar sa-l sun intr-o ora...sa vad ca e ok..
Am uitat sa-l sun intr- ora...si mi-am amintit in doua...
Si nu raspundea...si am intrat in panica...si am trimis sms...si si-am zis ca daca nu raspune intr-o ora...sun la politie..
Finaly a sunat inapoi..
Ca faptul ca n-am sunat intr-o ora si apoi a pus pe quite telefonu...
L-am facut in toate felurile...ca eu deja credeam ca a avut accident de masina ssau cine stie ce...
I-am zis ca data viitoare...ori raspunde la tel ori sa nu-mi mai zica mie de astea.
Si-a cerut scuze...bla bla bla
tipa cu care s-a vazut...este venita din...Republica moldova..nu stie romaneste...prob e cu parinti mixsti..
A zis ca e simpatica...bla bla...
Foarte bine...mi-e mila de ea Smile
Nu fete zic si eu asa...las sa le fie bine...ca e baiat bun..
hai ca v-am innebunit.
Va pup si va mai povestesc mai incolo...ca eu am logoree
Pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 EmptySam Dec 11, 2010 3:43 pm

va pup fete dragi.
mona,dar eu stiam sa gatesc dinainte de a-l cunoaste pe Samirutz...de dragu lui am invata sa fac doar porcarii din astea...ca la astea nu ma bagasem pana atunci...iar caltobasi n-am soro...ca d-aia nu fac nici batuta...nici el nu mananca...iar eu,oricat de bine ar fi curatat si spalat...tot am impresia ca miroase.
si,asa e....mi-e drag de mor baiatu' meu si as face pentru el multe lucruri...nu spun orice....insa multe lucruri...ca-i baiat bun si merita...si a reusit sa scoata la suprafata cele mai frumoase lucruri ale mele si mi-a adus echilibrul si implinirea pe care le cautam cu totii in viata asta.

sincer,eu admir faptul ca ati putut ramane prieteni in felul asta-tu si Seicul.
eu nu am pastrat legatura cu fostii parteneri...nici nu-i dusmanesc...i-am iertat pentru ce neplaceri mi-au adus....insa nici nu ma mai intereseaza ce-i cu viata lor...nu-mi trebuie nici macar amicitia lor.
sunt un subiect incheiat si gata...sunt clasati,etichetati si la locul lor in amintirile si experienta mea.
desi ne-am mai reintalnit....m-au dezgustat profund propunerile lor sexuale...asa,de "dragul vremurilor de alta data" si m-am felicitat pentru faptul ca am avut puterea sa merg mai departe si sa-mi vad de drumul meu-ca io am fost aia rea si am parasit de fiecare data in cele 3 relatii avute Twisted Evil

iaca...si eu am logoree Laughing
am impodobit juma de brad....mai am de pus ingerashii,clopoteii,funditele si ghirlandele din margele...iar Samirutzu o sa puna globuletzele cu leduri luate de la Budapesta.
o sa-i faca poza dupa ce e gata...se vedeti ce frumushel e.

va pup si ma duc sa ma intind putin in pat
clap
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 18 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: